Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

giorgos241

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
210
Like
0
Πόντοι
1
Εγώ πάντως πιστεύω ότι χρειάζεται να κάνεις μια ιδιωτική ασφάλεια πριν πας στη Ταΐ


Αν σου τύχει κάτι τη γ@μισες...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Εγώ πάντα κανω στοιχίζει περίπου 90 εύρω για ένα μήνα.αξίζει τον κόπο...........


Ταξιδιωτική Ασφάλιση: Τι & πως καλύπτει

Η ταξιδιωτική ασφάλιση σαν είδος είναι προαιρετική.
Η Ταξιδιωτική ασφάλιση των εκδρομέων για προσωπικά ατυχήματα, σαν είδος είναι προαιρετική.
Τα ταξιδιωτικά πρακτορεία προσφέρουν συνήθεις καλύψεις όπως: Απώλεια ζωής / μόνιμη ολική ανικανότητα από ατύχημα, ιατροφαρμακευτικά έξοδα από ατύχημα, επαναπατρισμός συνεπεία ατυχήματος, απώλεια αποσκευών. Η ενημέρωση που δίνεται, συχνά δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιητική.

Η ταξιδιωτική ασφάλιση διακρίνεται σε Ομαδική και Ατομική.

Τα περισσότερα πρακτορεία ταξιδίων συνάπτουν συμβάσεις ομαδικής ταξιδιωτικής ασφάλισης, ώστε να καλύπτουν τους πελάτες τους που ταξιδεύουν με γκρουπ και προγραμματισμένες αναχωρήσεις. Δηλαδή άτομα που αναχωρούν, επιστρέφουν και ακολουθούν το ίδιο πρόγραμμα μαζί. Συνήθως οι προσφερόμενες καλύψεις είναι οιστοιχειώδεις που προανάφερα πιό πάνω, και όχι τόσο "πλούσιες" όσο εκείνες τον ατομικών προγραμμάτων. Έτσι ο εκδρομέας δύσκολα μπορεί να βρεί λύση για  κάτι περισσότερο από τα συμφωνημένα.

Τα ατομικά προγράμματα προσφέρονται σύμφωνα με το πόσο συχνά ταξιδεύουμε.

Μπορούμε να αγοράζουμε κάλυψη για:

  * 1 μόνο ταξίδι (Ασφάλιση απλού ταξιδιού)
  * Πολλά ταξίδια που γίνονται σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα μικρότερο τους έτους (Ασφάλιση πολλαπλών ταξιδιών)
  * Απεριόριστο αριθμό ταξιδιών που πραγματοποιούμε σε διάστημα ενός έτους (Ετήσια ταξιδιωτική ασφάλιση)

Tι καλύπτουν συνήθως:

  * Ιατροφαρμακευτικά έξοδα από Ατύχημα ή Αιφνίδια Ασθένεια εκτός και εντός νοσοκομείου.

  * Έξοδα επαναπατρισμού σε περίπτωση που δεν είναι δυνατόν το ταξίδι να συνεχιστεί για λόγους υγείας.
  * Έξοδα υγειονομικής μεταφοράς από το τόπο ενός ατυχήματος, προς το πλησιέστερο νοσοκομείο.
  * Έξοδα για μεταφορά και διαμονή συνοδού σε περίπτωση εισαγωγής σε νοσοκομείο.
  * Έξοδα ακυρωτικών ματαίωσης ή αναβολής ταξιδιού για λόγους υγείας.
  * Αποζημίωση ακυρωτικών σε περίπτωση διακοπής του για λόγους υγείας.
  * Νομική προστασία στο εξωτερικό
  * Κάλυψη της Αστικής Ευθύνης μας για παραβατικές ενέργειες
  * Αποζημίωση για καθυστερημένη παράδοση ή απώλεια αποσκευών.
  * Πολλές ακόμη παροχές.

Σε τι μπορεί να διαφέρουν:

  * Στο πλήθος των καλύψεων (ορισμένα είναι πολύ "λιτά" σε καλύψεις).
  * Στα κεφάλαια με τα οποία καλύπτονται οι διάφοροι κίνδυνοι.
  * Στη κάλυψη της υγείας μας (π.χ. μόνο από ατύχημα ή και ασθένεια)
  * Στο τρόπο που αποζημιώνουν (επιτόπια παρέμβαση ή απολογιστικά δηλ αποζημίωση με την επιστροφή μας).
  * Στα όρια ηλικίας (πχ μεχρι το 65ο έτος, το 75ο ή και το 79ο!)
  * Στις χώρες που καλύπτουν. Εμπόλεμες καταστάσεις και πολιτικά κριτίρια εξαιρούν της ασφάλισης κάποιες χώρες
  * Στα ταξίδια στο εσωτερικό της χώρας της μόνιμης κατοικίας μας (πολλές εταιρίες καλύπτουν μόνο στο εξωτερικό)

Κοινό σημείο όλων των προγραμμάτων που καλύπτουν ασθένειες είναι οτι εξαιρούν:
α)Τις παθήσεις που προϋπήρχαν της έναρξης του ταξιδιού
β) Τα χρόνια προβλήματα της υγείας μας.


    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την Mondial Assistance
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την AIG
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την Ihi Bupa
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την GENERALI
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την Ευρωπαϊκή Πίστη
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6
Καλο αλλα δεν πιανει μια μπροστα στην δικη μου προταση......τον Φεβρουαριο θα κατεβω κατω ,οποτε εαν θελεις παμε Καμποτζη στους ναους του ANGOR WAT για να σε  :priest: ευλογησουν τα πνευματα και στην συνεχεια Παταγια για να σε ευλογησουν τα κοριτσια :dancing:

Αδερφε θα παθεις ζημια να ξερεις. Το μερος ειναι μαγικο..
Θα πρεπει να αφιερωσεις τουλαχιστον 3 μερες για να τα γυρισεις καλα, και μπορεις αν βγαλεις το εισιτηριο των 3 ημερων. Γνωμη μου ειναι οτι, ειναι καλυτερο να ξεκινησεις απο τους μικρους περιφερειακους ναους και να αφησεις για την τελευταια μερα τους μεγαλους ναους Angkor Wat και Angkor Thom. Το μεγεθος τους και η ομορφια τους θα σε κανουν να βαρεθεις τα υπολοιπα αν ξεκινησεις απο εκει.
Αν σε ενδιαφερει (που σε ενδιαφερει μαλλον!) το Siem Reap ειναι πολυ τουριστικο και ευκολα μπορεις να βρεις γυναικεια παρεα.
 

kolares-boy

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2009
Μηνύματα
823
Like
0
Πόντοι
6
Αδερφε θα παθεις ζημια να ξερεις. Το μερος ειναι μαγικο..
Θα πρεπει να αφιερωσεις τουλαχιστον 3 μερες για να τα γυρισεις καλα, και μπορεις αν βγαλεις το εισιτηριο των 3 ημερων. Γνωμη μου ειναι οτι, ειναι καλυτερο να ξεκινησεις απο τους μικρους περιφερειακους ναους και να αφησεις για την τελευταια μερα τους μεγαλους ναους Angkor Wat και Angkor Thom. Το μεγεθος τους και η ομορφια τους θα σε κανουν να βαρεθεις τα υπολοιπα αν ξεκινησεις απο εκει.
Αν σε ενδιαφερει (που σε ενδιαφερει μαλλον!) το Siem Reap ειναι πολυ τουριστικο και ευκολα μπορεις να βρεις γυναικεια παρεα.
Φιλαρακο καλη η πλακα αλλα μιλωντας σοβαρα τωρα ,ο σεξοτουρισμος καλυπτει ενα μονο μερος των ενδιαφεροντων μου.
Γιαυτο αλλωστε το επομενο μου ταξιδι ξεκιναει απο Χονγκ Κονγκ,μετα παει Κουαλα Λουμπουρ ,Καμποτζη και τελος για χαλαρωση Παταγια.
Επειδη ομως το θεμα SIEM REAP σε βλεπω το κατεχεις πες μου σε παρακαλω,λει να μεινω 4 μερες εκει και καθολου Πνομ Πενχ η να τις μυρασω?
 

kolares-boy

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2009
Μηνύματα
823
Like
0
Πόντοι
6
Λοιπόν εσύ που ξέρεις τα πολλά (από Πατάγια - διότι εμείς υστερούμε) και ο νους σου κατεβάζει, ξενάγησε μας λίγο από Πατάγια και Walking street υποθέτω, που να έχει σχέση με σεξο-τουρισμό κτλ. Τι παίζει, που παίζει, πόσο παίζει, με τι παίζει, αξίζει να παίξεις κλπ.
Πάντως είμαι μέσα σε αυτό που έγραψες! Εγώ τουρισμος-αξιοθεατα - Εσύ σεξο-τουρισμος.
Διβαζοντας λιγες σελιδες πιο πριν θα παρεις μια ιδεα,αλλα οτιδηποτε αλλο θελησεις στειλε ΡΜ να σου απαντησω για να μην κουραζουμε και τους αλλους
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
eyxaristo eisai katatopistikos

Εγώ πάντως πιστεύω ότι χρειάζεται να κάνεις μια ιδιωτική ασφάλεια πριν πας στη Ταΐ


Αν σου τύχει κάτι τη γ@μισες...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Εγώ πάντα κανω στοιχίζει περίπου 90 εύρω για ένα μήνα.αξίζει τον κόπο...........


Ταξιδιωτική Ασφάλιση: Τι & πως καλύπτει

Η ταξιδιωτική ασφάλιση σαν είδος είναι προαιρετική.
Η Ταξιδιωτική ασφάλιση των εκδρομέων για προσωπικά ατυχήματα, σαν είδος είναι προαιρετική.
Τα ταξιδιωτικά πρακτορεία προσφέρουν συνήθεις καλύψεις όπως: Απώλεια ζωής / μόνιμη ολική ανικανότητα από ατύχημα, ιατροφαρμακευτικά έξοδα από ατύχημα, επαναπατρισμός συνεπεία ατυχήματος, απώλεια αποσκευών. Η ενημέρωση που δίνεται, συχνά δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιητική.

Η ταξιδιωτική ασφάλιση διακρίνεται σε Ομαδική και Ατομική.

Τα περισσότερα πρακτορεία ταξιδίων συνάπτουν συμβάσεις ομαδικής ταξιδιωτικής ασφάλισης, ώστε να καλύπτουν τους πελάτες τους που ταξιδεύουν με γκρουπ και προγραμματισμένες αναχωρήσεις. Δηλαδή άτομα που αναχωρούν, επιστρέφουν και ακολουθούν το ίδιο πρόγραμμα μαζί. Συνήθως οι προσφερόμενες καλύψεις είναι οιστοιχειώδεις που προανάφερα πιό πάνω, και όχι τόσο "πλούσιες" όσο εκείνες τον ατομικών προγραμμάτων. Έτσι ο εκδρομέας δύσκολα μπορεί να βρεί λύση για  κάτι περισσότερο από τα συμφωνημένα.

Τα ατομικά προγράμματα προσφέρονται σύμφωνα με το πόσο συχνά ταξιδεύουμε.

Μπορούμε να αγοράζουμε κάλυψη για:

   * 1 μόνο ταξίδι (Ασφάλιση απλού ταξιδιού)
   * Πολλά ταξίδια που γίνονται σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα μικρότερο τους έτους (Ασφάλιση πολλαπλών ταξιδιών)
   * Απεριόριστο αριθμό ταξιδιών που πραγματοποιούμε σε διάστημα ενός έτους (Ετήσια ταξιδιωτική ασφάλιση)

Tι καλύπτουν συνήθως:

   * Ιατροφαρμακευτικά έξοδα από Ατύχημα ή Αιφνίδια Ασθένεια εκτός και εντός νοσοκομείου.

   * Έξοδα επαναπατρισμού σε περίπτωση που δεν είναι δυνατόν το ταξίδι να συνεχιστεί για λόγους υγείας.
   * Έξοδα υγειονομικής μεταφοράς από το τόπο ενός ατυχήματος, προς το πλησιέστερο νοσοκομείο.
   * Έξοδα για μεταφορά και διαμονή συνοδού σε περίπτωση εισαγωγής σε νοσοκομείο.
   * Έξοδα ακυρωτικών ματαίωσης ή αναβολής ταξιδιού για λόγους υγείας.
   * Αποζημίωση ακυρωτικών σε περίπτωση διακοπής του για λόγους υγείας.
   * Νομική προστασία στο εξωτερικό
   * Κάλυψη της Αστικής Ευθύνης μας για παραβατικές ενέργειες
   * Αποζημίωση για καθυστερημένη παράδοση ή απώλεια αποσκευών.
   * Πολλές ακόμη παροχές.

Σε τι μπορεί να διαφέρουν:

   * Στο πλήθος των καλύψεων (ορισμένα είναι πολύ "λιτά" σε καλύψεις).
   * Στα κεφάλαια με τα οποία καλύπτονται οι διάφοροι κίνδυνοι.
   * Στη κάλυψη της υγείας μας (π.χ. μόνο από ατύχημα ή και ασθένεια)
   * Στο τρόπο που αποζημιώνουν (επιτόπια παρέμβαση ή απολογιστικά δηλ αποζημίωση με την επιστροφή μας).
   * Στα όρια ηλικίας (πχ μεχρι το 65ο έτος, το 75ο ή και το 79ο!)
   * Στις χώρες που καλύπτουν. Εμπόλεμες καταστάσεις και πολιτικά κριτίρια εξαιρούν της ασφάλισης κάποιες χώρες
   * Στα ταξίδια στο εσωτερικό της χώρας της μόνιμης κατοικίας μας (πολλές εταιρίες καλύπτουν μόνο στο εξωτερικό)

Κοινό σημείο όλων των προγραμμάτων που καλύπτουν ασθένειες είναι οτι εξαιρούν:
α)Τις παθήσεις που προϋπήρχαν της έναρξης του ταξιδιού
β) Τα χρόνια προβλήματα της υγείας μας.


    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την Mondial Assistance
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την AIG
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την Ihi Bupa
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την GENERALI
    * Ταξιδιωτική Ασφάλιση με την Ευρωπαϊκή Πίστη
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6
Φιλαρακο καλη η πλακα αλλα μιλωντας σοβαρα τωρα ,ο σεξοτουρισμος καλυπτει ενα μονο μερος των ενδιαφεροντων μου.
Γιαυτο αλλωστε το επομενο μου ταξιδι ξεκιναει απο Χονγκ Κονγκ,μετα παει Κουαλα Λουμπουρ ,Καμποτζη και τελος για χαλαρωση Παταγια.
Επειδη ομως το θεμα SIEM REAP σε βλεπω το κατεχεις πες μου σε παρακαλω,λει να μεινω 4 μερες εκει και καθολου Πνομ Πενχ η να τις μυρασω?

Αν περασεις ΜΟΝΟ 4 μερες στη Καμποτζη τοτε καλυτερα να μεινεις στο Siem Reap. Θα εχεις ενα 3μερο για ξεναγησεις στους ναους με την ανεση σου. Phnom Penh ειναι για πιο underground καταστασεις και εχει διαφορετικο ειδος επισκεπτων.. Εκατσα 2μιση μερες και ηδη ειχαν προλαβει να συμβουν παρα πολλα  :idiot:  :2funny:

Στους ναους μπορεις να πας με ξεναγο (προσωπικα το θεωρω βαρετο) ή μονος με ποδηλατο, που ειναι αρκετα κουραστικο λογω μεγαλων αποστασεων και με τουκ-τουκ το οποιο το νοικιαζεις με την μερα. Εχουν 2 καθορισμενες διαδρομες, την μεγαλη και την μικρη αλλα μην ψαρωσεις. Συμφωνησε για 15-20 δολλαρια την ημερα να σε πηγαινει οπου θες εσυ. Μπορω να σου στειλω με π.μ τοη τηλεφωνο ενος ενος πολυ συμπαθητικου τουκτουκατζη που ξερει και λιγο ιστορια και δεν σου χαλαει χατιρι..
Οι ναοι του Roluos ειναι οι πιο παλιοι και οι πιο απομακροι. Ξεκινας απο εκει και ανεβαινεις προς τα πανω μεχρι τον Preah Khan, και μπορεις να τα δεις ολα την ιδια μερα με λιγη βιασυνη γιατι ειναι πολλοι ναοι μαζεμενοι. Οπως σου ειπα Angkor Wat και Angkor Thom θελουν μια μερα αν θες να το ευχαριστηθεις. Ενας ιταλος που γνωρισα εκει τα γυρισε σε 4 ωρες αλλα αμφιβαλω αν ειδε τιποτα και αν καταλαβε. Το West Baray ειναι και αυτο εντυπωσιακο αν σκεφτεις οτι ειναι μια τεχνητη λιμνη, και υπαρχουν αρκετα αξιοθετα στην γυρω περιοχη ιδανικο για την 3 μερα και πιο χαλαρη.
Για τους ναους ξεκιναγα νωρις, γυρω στις 8:30 και δεν εφευγα πριν δυση ο ηλιος!
Το Siem Reap σαν πολη δεν ειναι τιποτα σπουδαιο και ισως θα μπορουσες να οργανωσεις μια ξεναγηση στην λιμνη Tonle Sap και στα πλωτα χωρια της.
Οτι αλλες πληροφοριες ευχαριστως να βοηθησω, αλλα στο thread για Καμποτζη ή με π.μ  ;)

URL]]
 

lakisscorpio

Μέγας
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.051
Κριτικές
14
Like
644
Πόντοι
4.255
Παιδια.....για δειτε τον παρακατω χαρτη........ειναι ο χαρτης της Παταγια...θα με συγχωρεσεται για το σχεδιαγραμμα..εκανα οτι καλυτερο μπορουσα....

Σ'αυτον τον χαρτη εχω σημειωσει με ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ  και με MΠΛΕ ΓΡΑΜΜΗ την διαδρομη που κανουν τα "10μπατα" η Baht Bus.........Η Κοκκινη γραμμη αντιστοιχη στην διαδρομη 2nd road-Beach road-Walking street και η Μπλε στο Soi Buakhao-Beach road-Walking street

Αυτες ειναι οι πιο συχνες διαδρομες των Baht Bus.........Bεβαια υπαρχουν και αλλες με "παραλλαγες" αλλα δεν εχω πετυχει εγω προσωπικα καμια!!!

Να υπενθυμισω οτι η 2nd road kai Beach Road ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΙ(Δειτε πως πανε βλεποντας τα βελακια που εχω σημειωσει).....το Soi Buakhao ειναι και των 2 κατευθυνσεων

Τωρα για τους κεντρικους μεγαλους καθετους(South Pattaya road,North Pattaya road kai Central Pattaya road),,,,,,,νομιζω.........δεν ειμαι σιγουρος οτι μονο ο central road ειναι 2 κατευθυνσεων  και οι αλλοι 2 μονοδρομοι......αν καποιος ξερει ασ το γραψει

Στα δρομολογια με ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΙ ΜΠΛΕ ΓΡΑΜΜΗ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ 10 BAHT ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!ΤΑ ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΤΕ!!!ΟΠΩς ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΤΕ!!


r9ivfc.jpg
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
γεια σου λακη εξπερ της πατταγια, βρε ποιος σε διδαξε..
 

giorgos241

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
210
Like
0
Πόντοι
1
Το έχουμε ξαναπεί αν δεν βρέξεις κόλο ψάρι δεν τρώς........


Γειά σου Λάκη Αρχοντα .Το καλήτερο κοπέλι απο όλους επαέ μέσα είσαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

macadou

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2008
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Ευχαριστώ τους συντρόφους για την κατατόπιση τους στην Thailand.
Να ρωτήσω κάτι..΄’  έχει κάτι  προσφορές με οικονομικά πακέτα για 3 μέρες και 8 μέρες. Για την  Thai. έχει πάει κάποιος από εσάς ? 
Κώδικας:
[URL unfurl="true"]http://www.mayfairtravel.gr/mayfairtravel/xpProductList.asp?TType=-1&cntId=66&gclid=CNbJ3c-XkaMCFepc4wodMGV8sQ[/code[/URL]]
 

maehongson

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2009
Μηνύματα
134
Like
12
Πόντοι
1
Ευχαριστώ τους συντρόφους για την κατατόπιση τους στην Thailand.
Να ρωτήσω κάτι..΄’  έχει κάτι  προσφορές με οικονομικά πακέτα για 3 μέρες και 8 μέρες. Για την  Thai. έχει πάει κάποιος από εσάς ? 

οικονομικά πακέτα !
για λεγε κόστος ?
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
3 μέρες? με διανυκτέρευση στο αεροδρόμιο??? χαχαχαχα οκ σε λίγο και πακέτα για weekend!!!
 

giorgos241

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
210
Like
0
Πόντοι
1
Αύτα τα οικονομικά πακέτα δεν βάζουν τους φόρους αεροδρομίων μέσα που είνα περίπου 300 ευρούλαρες........



Αμα ήταν καλά θα τα ξέραμε ,αλλά μούφα η δουλειά...........................
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
13
Πόντοι
6
Παιδια.....για δειτε τον παρακατω χαρτη........ειναι ο χαρτης της Παταγια...θα με συγχωρεσεται για το σχεδιαγραμμα..εκανα οτι καλυτερο μπορουσα....

Σ'αυτον τον χαρτη εχω σημειωσει με ΚΟΚΚΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ  και με MΠΛΕ ΓΡΑΜΜΗ την διαδρομη που κανουν τα "10μπατα" η Baht Bus.........Η Κοκκινη γραμμη αντιστοιχη στην διαδρομη 2nd road-Beach road-Walking street και η Μπλε στο Soi Buakhao-Beach road-Walking street

Αυτες ειναι οι πιο συχνες διαδρομες των Baht Bus.........Bεβαια υπαρχουν και αλλες με "παραλλαγες" αλλα δεν εχω πετυχει εγω προσωπικα καμια!!!

Να υπενθυμισω οτι η 2nd road kai Beach Road ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΙ(Δειτε πως πανε βλεποντας τα βελακια που εχω σημειωσει).....το Soi Buakhao ειναι και των 2 κατευθυνσεων

Τωρα για τους κεντρικους μεγαλους καθετους(South Pattaya road,North Pattaya road kai Central Pattaya road),,,,,,,νομιζω.........δεν ειμαι σιγουρος οτι μονο ο central road ειναι 2 κατευθυνσεων  και οι αλλοι 2 μονοδρομοι......αν καποιος ξερει ασ το γραψει

Στα δρομολογια με ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΙ ΜΠΛΕ ΓΡΑΜΜΗ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ 10 BAHT ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!ΤΑ ΔΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΤΕ!!!ΟΠΩς ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΤΕ!!


r9ivfc.jpg
ρισπεκτ lakis, αλλα εμενα αυτος ο χαρτης κατι μου θυμιζει,καπου τον εχω ξαναδει...
σορρυ μαγκες αλλα ειναι λιγες οι μερες και εχω λαλησει
 

mathima solfez

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
581
Like
39
Πόντοι
6
ετσι ειναι τα πραγματα εκει.
οποιος προλαβει!

Και για να μιλησουμε με την φιλοσοφια που χουν βγαλει οι μονιμοι ελληνες κατοικοι της Πατταγιας (ο Τζο, για οσους τον γνωριζουν), αν ψηθει κατασταση με καποια ταυλανδεζα και για καποιο λογο δεν την πηδηξετε, δεν τρεχει τιποτε, γιατι δεν χασατε την γκομενα, χασατε απλως την σειρα. Μπαινεις στην ουρα, και καποτε θα ερθει παλι η σειρα σου να την πηδηξεις.
 

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Η Mykonos πάει παντού ...  :grin: ... solfez το ίδιο σκεφτήκαμε αλλά με πρόλαβες μερικά δευτερόλεπτα ...  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom