Νέα

Τα παιδιά του «σωλήνα»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 292K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Για τον χαβαλέ και αν έχω κάνει μερικές φορές, δεν φταίει για την πτώση των thread. Φταίει ότι πολύ έχουν κόψει ή έχουν μείωσει για άλλους λόγους ή για χρήματα. Αν υπάρχει η αντίληψη ότι τα strip μπορούν να πωληθούν σαν πατατάκια και αυτό είναι λάθος. Ο χαβαλές, αν θυμάσαι, σε εποχές πριν ο εγκυρότατος pitsi γνωρίσει το νετ αλλά και αργότερα, συνοδεύοταν από ενημερώσεις. Το αν πολλοί τη λένε σε διάφορους που μπορει να (παρα)πληροφορούν, αυτό δεν αποφεύγεται.
Διαφεύγει της αντιλήψεως μου πώς μπορεί διαχειριστεί ένα θέμα σαν τα stip με λογίκη e-shop. To αν μερικοί το παρακάνουν, δεν είναι μόνο υπαιτιότητα τους η κατάσταση
 

nick025

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.273
Κριτικές
12
Like
5
Πόντοι
5.175
Για τον χαβαλέ και αν έχω κάνει μερικές φορές, δεν φταίει για την πτώση των thread. Φταίει ότι πολύ έχουν κόψει ή έχουν μείωσει για άλλους λόγους ή για χρήματα. Αν υπάρχει η αντίληψη ότι τα strip μπορούν να πωληθούν σαν πατατάκια και αυτό είναι λάθος. Ο χαβαλές, αν θυμάσαι, σε εποχές πριν ο εγκυρότατος pitsi γνωρίσει το νετ αλλά και αργότερα, συνοδεύοταν από ενημερώσεις. Το αν πολλοί τη λένε σε διάφορους που μπορει να (παρα)πληροφορούν, αυτό δεν αποφεύγεται.
Διαφεύγει της αντιλήψεως μου πώς μπορεί διαχειριστεί ένα θέμα σαν τα stip με λογίκη e-shop. To αν μερικοί το παρακάνουν, δεν είναι μόνο υπαιτιότητα τους η κατάσταση
σωστός .
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Επίσης πάτερ, και πρέπει να το πω, μερικές φορές με άτοπες παρεμβάσεις έγινε προσπάθεια από μεριά της διαχείρισης να συγκρατηθούν, καλή τη προεραίσει σχόλια και όχι ο υπερβολικός χαβαλές καθευατό. Όπως γνωρίζεις, υπάρχουν άνθρωποι που έχουν χαλάσει αρκετά χρήματα στο παρελθόν - και μπορεί άλλοι στο παρόν - και δεν είναι διατεθειμένοι να μπαίνουν σε κάποιου τέτοιου είδους λογική - online web prom. Τι ακριβώς τέτοιες πρακτικές έχουν να κάνουν με άτομα όπως ο mclein ή ο nokia, που και στο τέλος τέλος, είναι σαν συμπεριφορά πιο κοντά στα strip, από άλλους;
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Απορίες:
α.
Τα μέλη ξενέρωσαν λόγω του σπάμινγκ στα θρεντς ή λόγω της ποιότητας υπηρεσιών & εμφάνισης, ανανέωσης και κόστους;
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΟΣ ΟΕΟ; Ξενέρωσε από το σπάμινγκ, ή από τα μαγαζιά και τις πρακτικές τους;
β
Εχθές διεγράφησαν ποστς που γινόταν διαμαρτυρία για τα 15 Ευρώ είσοδος και έγινε πρόταση από μέλη για μείωση τιμών.
Κι αυτό σπαμμινγκ είναι; Γιατί διεγράφησαν λοιπόν;
Οταν θερίζεις ανέμους σπέρνεις θύελλες.
Το σπάμμινγκ γιγαντώθηκε γενικά στο σάιτ με την ανοχή και συγκάλυψη και των αντμίνς και των μοντερατόρων. Αντί λοιπόν να λοιδορούνται πολλά μέλη που ΕΚΤΟΣ από το σπάμινγκ έχουν προσφέρει και αμέτρητες ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ, καλύτερο φρονώ θα ήταν να ζητηθεί η ευγενική συμβολή τους προς αυτή την κατεύθυνση.

Είναι πραγματικά αστείο τη μια να μιλάμε για χιλιάδες μέλη και την άλλη να διαμαρτυρόμεθα για το επίπεδό τους.
Αποφασίστε λοιπόν. Τι προτιμάτε. Λίγους και καλούς/σωστούς, ή εκατοντάδες κλώνους που πλακώνονται, βρίζονται και δεν ξέρω γω τι άλλο.

Πρώτα αναλαμβάνεις το μερίδιο ευθύνης που σου αναλογεί και μετά κρίνεις τους λοιπούς.

Υ.Γ. 1.
Καλή χρονιά και ευτυχές το νέον έτος.
Υ.Γ. 2.
Το σχόλιο δεν είναι επί προσωπικού.
Υ.Γ. 3.
Εάν νομίζετε ότι τα θρεντ για στιπ μπορούν να περιοριστούν στο μπήκα, είδα, πήρα αυτό πήρα εκείνο και τέλος δεν παίζει. Η παρέα που θα πάει στο χάβαλο και θα κάνει τη μαλακία της στο αντίστοιχο θρεντ θα τη γράψει (βλέπε ποστς πιτσιλιστή στη πιο διάσημη ιστορία των εν λόγω θρεντς). Τα στριπς είναι διασκέδαση πρώτ απ όλα και σ αυτό το πλαίσιο γίνονται και οι ενημερώσεις. Εάν θέλετε να τα εντάξετε στους πίνακες διατίμησης του Υπουργείου Ανάπτυξης δεν θα με βρίσκατε σε διαφωνία, αλλά το αποτέλεσμα θα ήταν και πάλι ότι το πρόβλημα με τις ενημερώσεις δεν οφείλεται στο σπάμινγκ αλλά στην γενικότερη κατάσταση και το γενικότερο χάλι που επικρατεί στα μαγαζιά την τελευταία διετία.
ο vasos ειναι εδω αλλα κλωνιασμενος  ;) ;) ;) ;) ;)
περισσοτερα σε πιμι....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ο vasos ειναι εδω αλλα κλωνιασμενος  ;) ;) ;) ;) ;)
περισσοτερα σε πιμι....

ρε μαλάκα είπα και πιο πάνω.

στ αρχίδια μου εάν είναι και εγχειρισμένος.
τελειώσα από αυτό το σάιτ.
εξαίρεση η απάντηση σε σένα που χρειάζεσαι ειδική μεταχείριση.
ή κανόνες για όλους ή νουθεσίες επιλεκτικές εκεί που περνάνε.
Και σε σένα καλή χρονιά.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Και Kαλή χρονιά of course
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ρε μαλάκα είπα και πιο πάνω.

στ αρχίδια μου εάν είναι και εγχειρισμένος.
τελειώσα από αυτό το σάιτ.
εξαίρεση η απάντηση σε σένα που χρειάζεσαι ειδική μεταχείριση.
ή κανόνες για όλους ή νουθεσίες επιλεκτικές εκεί που περνάνε.
Και σε σένα καλή χρονιά.
να μην εισαι μαλακας και απολυτος...
η αληθεια ειναι καπου στη μεση.....
και το πολυ σπαμ μαλακια ειναι και αυτο που λεει ο παπας σωστο ειναι αλλα και ο ιδιος οταν γραφει ενα μελος κριτικη και του επιτιθενται επι προσωπικου και του λενε οτι εισαι μαλακας και αγαμητος και αφου περασες καλα εκει εισαι τελειωμενος και περαστικα  θα ΠΡΕΠΕΙ να αντιλαμβανεται αμεσως το σπαμ και να δρα αναλογως (σβηνοντας το προκλητικο ποστ) για να μην ξεκινησει η αντιπαραθεση που θα γαμισει το θρεντ....
μιλαω για την δικη μου περιπτωση χτες και δεν εχω καμμια διαθεση για υποδειξεις.....με ξερετε αλλωστε οτι ειμαι μακρια απο αυτα....
και το αλλο που δεν μπορει καποιος απο ενα μαγαζι στριπ να μπει και να πει κατι και τον παιρνουν κατευθειαν απο υη μουρη ωραιο δεν ειναι....
το οτι υπαρχει υφεση και μικροπροβληματα στα στριπ ειναι γνωστο και αν καποιοι απο αυτο εχουν προβλημα ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ....
καλα γραφουμε ολοι προτασεις για βελτιωση και θεμιτο ειμαι αυτο ...
αλλα απο αυτου του σημειου μεχρι να γινονται ''προσωπικες'' επιθεσεις σε dj η σε αλλους που δεν μπαινουν κρυφα ειναι μεγαλη η αποσταση....
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
καλη χρονια και υγεια!!!
το νου σας και το νουνου σας...
η νυχτα ειναι γλυκια...
nounou.GIF
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Το αν πολλοί τη λένε σε διάφορους που μπορει να (παρα)πληροφορούν, αυτό δεν αποφεύγεται.
Το αν πολλοί τη λένε σε διάφορους που μπορει να (παρα)πληροφορούν, αυτό δεν αποφεύγεται.
εχεις ποτε σκεφτει οτι παιζει και να νομιζουν οτι (παρα)πληροφορουν;;;;;
δεν ειναι κανενας εδω κριτης του Γεδεων...κανω λαθος;;;;;
αμφισβητησε μια κριτικη με μια ΔΙΚΗ ΣΟΥ αντιθετη κριτικη και οχι με προσωπικη επιθεση δικην καρδιναλιου.....
ολα ειναι στη ζωη σχετικα....
οπως και το να ''νομιζει'' καποιος οτι ο αλλος (παρα)πληροφορει.... ;) ;) ;) ;)
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
τσακαλια μου καλα γνοστεσ του στριπ, επιδισ εγο δε ξερο τιποτα απο το αθλιμα παρολο που προσπαθο να μαθο η λισι ινε μια τιν οπια θα τι διτε σε λιγο
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Το αν πολλοί τη λένε σε διάφορους που μπορει να (παρα)πληροφορούν, αυτό δεν αποφεύγεται.
εχεις ποτε σκεφτει οτι παιζει και να νομιζουν οτι (παρα)πληροφορουν;;;;;
δεν ειναι κανενας εδω κριτης του Γεδεων...κανω λαθος;;;;;
αμφισβητησε μια κριτικη με μια ΔΙΚΗ ΣΟΥ αντιθετη κριτικη και οχι με προσωπικη επιθεση δικην καρδιναλιου.....
ολα ειναι στη ζωη σχετικα....
οπως και το να ''νομιζει'' καποιος οτι ο αλλος (παρα)πληροφορει.... ;) ;) ;) ;)

Για αυτό και οι παρενθέσεις...
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Χωνέψτε  τη  γαλλοπούλα  και  τα  χθεσινά  ξύδια  και μη μαλλώνετε . Δεν κάνει πρωτοχρονιάτικα !
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
να μην εισαι μαλακας και απολυτος...
η αληθεια ειναι καπου στη μεση.....
και το πολυ σπαμ μαλακια ειναι και αυτο που λεει ο παπας σωστο ειναι αλλα και ο ιδιος οταν γραφει ενα μελος κριτικη και του επιτιθενται επι προσωπικου και του λενε οτι εισαι μαλακας και αγαμητος και αφου περασες καλα εκει εισαι τελειωμενος και περαστικα  θα ΠΡΕΠΕΙ να αντιλαμβανεται αμεσως το σπαμ και να δρα αναλογως (σβηνοντας το προκλητικο ποστ) για να μην ξεκινησει η αντιπαραθεση που θα γαμισει το θρεντ....
μιλαω για την δικη μου περιπτωση χτες και δεν εχω καμμια διαθεση για υποδειξεις.....με ξερετε αλλωστε οτι ειμαι μακρια απο αυτα....
και το αλλο που δεν μπορει καποιος απο ενα μαγαζι στριπ να μπει και να πει κατι και τον παιρνουν κατευθειαν απο υη μουρη ωραιο δεν ειναι....
το οτι υπαρχει υφεση και μικροπροβληματα στα στριπ ειναι γνωστο και αν καποιοι απο αυτο εχουν προβλημα ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ....
καλα γραφουμε ολοι προτασεις για βελτιωση και θεμιτο ειμαι αυτο ...
αλλα απο αυτου του σημειου μεχρι να γινονται ''προσωπικες'' επιθεσεις σε dj η σε αλλους που δεν μπαινουν κρυφα ειναι μεγαλη η αποσταση....

Λυπαμε οταν μαλωνουμε. Εδω λεμε αυτα που λεμε και πρωτα απ ολα πρεπει να γουσταρουμε εδω μεσα.

Εγω πρωσωπικα δεν εχω σκοπο να δωσω σοφια σε κανεναν και ουτε να κοροιδεψω κανεναν. δεν θα σας μαθω εγω και ο περσονας την δουλεια σας , νομιζω οτι δεν εχουμε ουτε το 1/100 της γνωσης. Νομιζω το ιδιο υσχιει και για τον "Περσονα" .

Μπηκε ενας εργαζομενος σε στριπ και ειπε κατι... ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ!! οκ

το σχολιασαμε με "καλη την πιστη" με το ιδαιτερο τροπο που μας χαρακτηριζει. Οχι ομως να του βγαλουμε τα ματια ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ. Αντιθετος αυτο που ειπε ηταν γουστοζικο.

Μας αρεσουν αυτα τα μαγαζια και θελουμε να πηγαινουμε ..απλα προσπαθουμε να τους πουμε 2 πραγματακια τα οποια θα ειναι προς οφελος δικο τους και δικο μας.

Μα ειναι δυναμον να μην μου αρεσουν τα στριπ και να προτεινω να ριξουν τις τιμες για να παει ο κοσμος???? Και Εγω θελω να παω.

Δεν ειμαστε τιποτα αξεστοι . Εχουμε καποιες γνωσεις μακρο - μικρο οικονομιας , μαρκετινγκ , πωλησεων και καποια πραγματα που λεμε τα λεμε για καλο.

οποιος εχει δει "Εγω" δεν γραφω σε θρεντς με οικους ανοχησ, μασαζ γιατι δεν παω, δεν με ενδιαφερει δεν εχω ιδεες να πω.

Αλλα εκει που παω και βλεπω κατι που μπορει να βελτιωθει και για τις 2 πλευρες (πελατης - καταστημα) πιστευω οτι εδω μου δινετε η ευκαιρια.

Φιλικα.

Και καλη χρονια με πολυ υγεια και πολλα λεφτα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom