Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Άντε πάλι τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου με τους Μουσουλμάνους της Θράκης. Τί μας ενοχλεί άραγε? Το ότι είναι Τούρκοι ή το ότι το λένε ? Υποκρισία. Ο άνθρωπος είπε "Είμαι ΕΛΛΗΝΑΣ πολίτης, ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ το θρήσκευμα, αλλά αισθάνομαι ΤΟΥΡΚΟΣ". Πολύ καλά είπε. Τί μας πείραξε? Έχετε μιλήσει με τέτοιους ανθρώπους? Τούρκοι αισθάνονται. Δεν καταλαβαίνω τί μας πειράζει? Αφού δεν τους σκοτώσαμε το 1955 καλά να πάθουμε! Μην στρουθοκαμηλίζουμε.


Το ΒΕΛΟΣ δεν ήταν που έφτασε με κομμένη την πλώρη του κατά τον Β'Παγκόσμιο Πόλεμο από τα Δωδεκάνησα στην Αίγυπτο;Ένα πρωτοφανές για τα ναυτικά χρονικά ,τόλμημα.
 

Επισκέπτης
Το ΒΕΛΟΣ δεν ήταν που έφτασε με κομμένη την πλώρη του κατά τον Β'Παγκόσμιο Πόλεμο από τα Δωδεκάνησα στην Αίγυπτο;Ένα πρωτοφανές για τα ναυτικά χρονικά ,τόλμημα.
καμια σχεση..
το βελος ειναι αυτο http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%AD%CE%BB%CE%BF%CF%82_%CE%99%CE%99_(%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%81%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C)
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Το ΒΕΛΟΣ δεν ήταν που έφτασε με κομμένη την πλώρη του κατά τον Β'Παγκόσμιο Πόλεμο από τα Δωδεκάνησα στην Αίγυπτο;Ένα πρωτοφανές για τα ναυτικά χρονικά ,τόλμημα.
Δεν γνωρίζω. Πιθανώς. Αλλά και έτσι να είναι, νομίζω ότι ο φίλος Χάντερ για άλλο λόγο το προβάλλει. Το Βέλος έκανε την στάση του 1973 . Με κυβερνήτη τον Αντιπλοίαρχο και μετέπειτα Ναύαρχο (αλίμονο...) Παππά. Βεβαίως ο Παππάς κατευθύνθηκε στον Βασιλιά μετά τη στάση. Ίσως του διαφεύγει αυτή η λεπτομέρεια του Χάντερ!Ο Παππάς ήταν Βασιλόφρων κάποτε και μετέπειτα ΠΑΣΟΚος (αθάνατη Ελλάδα)
 

Επισκέπτης
Δεν γνωρίζω. Πιθανώς. Αλλά και έτσι να είναι, νομίζω ότι ο φίλος Χάντερ για άλλο λόγο το προβάλλει. Το Βέλος έκανε την στάση του 1973 . Με κυβερνήτη τον Αντιπλοίαρχο και μετέπειτα Ναύαρχο (αλίμονο...) Παππά. Βεβαίως ο Παππάς κατευθύνθηκε στον Βασιλιά μετά τη στάση. Ίσως του διαφεύγει αυτή η λεπτομέρεια του Χάντερ!Ο Παππάς ήταν Βασιλόφρων κάποτε και μετέπειτα ΠΑΣΟΚος (αθάνατη Ελλάδα)
ετσι ακριβως..
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Πως λεγόταν τότε ρε Ναυτάρες μου το καράβι που λέω; :helpplea: :helpplea:

Το χουν κ στην κεντρική τραπεζαρία σε εικόνα στην Ν.Δ.Α.(Ναυτική Διοίκηση Αιγαίου).
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Πάντως το Βέλος το αμαρτωλό το έχουν δίπλα στο Θ/Κ Αβέρωφ!  :tickedoff: :tickedoff:
 

Επισκέπτης
Πως λεγόταν τότε ρε Ναυτάρες μου το καράβι που λέω; :helpplea: :helpplea:

Το χουν κ στην κεντρική τραπεζαρία σε εικόνα στην Ν.Δ.Α.(Ναυτική Διοίκηση Αιγαίου).
ρωτα κανενα πιλαφι..εγω οδηγος Μ48Α5 στην 212 ΕΜΑ ημουν που να ξερω τι εχουν σε εικόνα στην κεντρική τραπεζαρία της Ν.Δ.Α.(Ναυτική Διοίκηση Αιγαίου)??
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Πάντα ήμασταν κράτος με ''επιλεκτική μνήμη''.Πάντως ντροπή τους που έχουν το Αβέρωφ δίπλα στο ΒΕΛΟΣ.Να ξεκουμπιστεί το κωλοκάραβο ο ΑΒΕΡΩΦ.Ήταν άντρο φασιστών κ όργανο διεκπαιρέωσης των ιμπεριαλιστικών ορέξεων των Ελλήνων εθνικιστών κατά τους Βαλκανικούς πολέμους.Σα δεν ντρέπονται.Κ μου 'χουν βάλει κ το άλλο τον σκελετό το σπιρτόκουτο-αντίγραφο τριήρους, την Ολυμπιάς,που αποτέλεσε μέσο ανάσχεσης των φιλικών διαθέσεων του φίλιου λαού των Περσών κατά τα χρόνια της αρχαιότητας.ΝΤΡΟΠΗ & ΑΙΣΧΟΣ
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Πάντα ήμασταν κράτος με ''επιλεκτική μνήμη''.Πάντως ντροπή τους που έχουν το Αβέρωφ δίπλα στο ΒΕΛΟΣ.Να ξεκουμπιστεί το κωλοκάραβο ο ΑΒΕΡΩΦ.Ήταν άντρο φασιστών κ όργανο διεκπαιρέωσης των ιμπεριαλιστικών ορέξεων των Ελλήνων εθνικιστών κατά τους Βαλκανικούς πολέμους.Σα δεν ντρέπονται.Κ μου 'χουν βάλει κ το άλλο τον σκελετό το σπιρτόκουτο-αντίγραφο τριήρους, την Ολυμπιάς,που αποτέλεσε μέσο ανάσχεσης των φιλικών διαθέσεων του φίλιου λαού των Περσών κατά τα χρόνια της αρχαιότητας.ΝΤΡΟΠΗ & ΑΙΣΧΟΣ
Θα ανέβω λαθραία στο αγιασμένο κατάστρωμα του Αβέρωφ, θα οπλίσω τα κανόνια και θα τα στρέψω στο Βέλος! Πύρ!!  :2funny:  Φάση θα έχει!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
905
Πόντοι
96
 παντως στο βέλος ΄΄ηταν και ο Ιπποκρατης Σαβουρας υποψηφιος του ΛΑΟΣ!!!!

Ελπίζω πια ολα τα εκλογιακα thread να συνχωνευθουν εχει χαθει η μπαλλα

 καθε Ελληνας και κομμα καθε μελος και thread εχουμε γίνει!!!!
 

Συνημμένα

  • joke.jpg
    joke.jpg
    27,8 KB · Εμφανίσεις: 22

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Αυτός είσαι (sas).όπως το βλέπετε στην φώτο το καράβι,ταξίδεψε από τα Δωδεκάνησα στην Αλεξάνδρεια προκειμένου να σωθεί από τους Γερμανούς.Περιττό να πω την έκπληξη που ένιωσαν οι Άγγλοι όταν το είδαν,έτσι οπως ταξίδεψε τόσα μίλια.
Αυτοι είμαστε οι ΈΛΛΗΝΕΣ που καθόμαστε και σφαζόμαστε τώρα για τις ομάδες,τα κόμματα,για μια θέση πάρκινγκ κ για τα μάτια καμμιάς πουτάνας.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Θα ανέβω λαθραία στο αγιασμένο κατάστρωμα του Αβέρωφ, θα οπλίσω τα κανόνια και θα τα στρέψω στο Βέλος! Πύρ!!  :2funny:  Φάση θα έχει!



Μην γίνεις κ εσύ Ανδρέας Μιαούλης κ το μετανιώσεις όπως κ αυτός κάποτε.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Ο Αβέρωφ! Δόξα και Τιμή στον Απελευθερωτή του Αιγαίου. Και μην ξεχνάτε. Δεν είναι παροπλισμένο. Έχει ακόμα ένα ταξίδι να κάνει! Στον Κεράτιο Κόλπο , κάτω από τις Πύλες της Αγια-Σοφιάς!
 

Συνημμένα

  • 200px-Averof_Today2.jpg
    200px-Averof_Today2.jpg
    6,8 KB · Εμφανίσεις: 19

Επισκέπτης
Ο Αβέρωφ! Δόξα και Τιμή στον Απελευθερωτή του Αιγαίου. Και μην ξεχνάτε. Δεν είναι παροπλισμένο. Έχει ακόμα ένα ταξίδι να κάνει! Στον Κεράτιο Κόλπο , κάτω από τις Πύλες της Αγια-Σοφιάς!
ο εξαδακτυλος θα ηγειται της εκστρατειας???
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ο Μαρμαρωμένος Βασιλιάς που θα έρθει από την Κόκκινη Μηλιά κ η Αθλητικη Ένωσις Κωνσταντινουπόλεως θα ξαναπαίξει στην φυσική της έδρα με πρώτο ματς την Πέρα Κλουμπ.
 

Επισκέπτης
Όπως το 1918.ΘΑ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΚΕΙ. :uzi:
εγω που δεν εχω σπουδασει σε οικονομικο πανεπιστημιο γιατι πιστευω οτι μπορουμε να επανακτησουμε την ιωνια μονο με οικονομικο πολεμο & οχι με τα οπλα???
αληθεια ποσοι απο εσας ψαχνετε τις ετικετες των προιοντων που αγοραζετε???
για ριχτε μια ματια να δειτε ποσα προιοντα made in γαμωτουρκισταν εχετε & μετα οργανωνουμε αν θελετε την αποβαση..
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Δεύτερο με τον ΜΠΑΟΚ!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
εγω που δεν εχω σπουδασει σε οικονομικο πανεπιστημιο γιατι πιστευω οτι μπορουμε να επανακτησουμε την ιωνια μονο με οικονομικο πολεμο & οχι με τα οπλα???
αληθεια ποσοι απο εσας ψαχνετε τις ετικετες των προιοντων που αγοραζετε???
για ριχτε μια ματια να δειτε ποσα προιοντα made in γαμωτουρκισταν εχετε & μετα οργανωνουμε αν θελετε την αποβαση..


Αν είχαν ακούσει τον Ίωνα Δραγούμη μπορεί κ να γινόταν έτσι.Δυστυχώς δεν τον άκουσαν.Πάντως ''ουδέν κακόν αμιγές καλού'',το γεγονός ότι ήρθαν οι πρόσφυγες από την Ιωνία τόνωσε την οικονομική κ κοινωνική ζωή της μητέρας Ελλάδας.Αν δεν υπήρχαν οι Μικρασιάτες να μας ξεστραβώσουν,με τα κάρα θα είμασταν ακόμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom