Νέα

Στέφανος Τσιτσιπάς fans

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Annapurna
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 97K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

crazy bunny

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2021
Μηνύματα
471
Κριτικές
32
Like
2.608
Πόντοι
2.471
Σωστά αυτά που γράφεις.

Εγώ όμως θα ήθελα να τον δω να δουλέψει περισσότερο επίσης την φυσική του κατάσταση.

Είναι λίγο χαλαρός στις προπονήσεις του σε αντιδιαστολή π.χ. με την Σακκαρη η οποία αν και δεν έχει το τενιστικό ταλέντο του τα δίνει όλα στις προπονήσεις και είναι μαχήτρια στους αγώνες.

Είμαι σίγουρος ότι αν δούλευε την φυσική του κατάσταση και την εκρηκτικότητά του περισσότερο θα βλέπαμε έναν τελείως διαφορετικό Τσιτσιπά.

Έναν αποφασισμένο μαχητή που θα κυνηγάει όλες τις μπάλες ακόμα και τα drop shots που πολλές φορές αρνείται να κυνηγήσει.

Σε όλους λέω ότι ακόμα και αν θεωρείς ότι έχεις χαμένον ένα πόντο προσπάθησε μόνο και μόνο για να δείξεις στον αντίπαλο πόσο αποφασισμένος και μαχητής είσαι.

Δυστυχώς αυτό δεν το έχει.

Όταν το αποκτήσει θα δούμε άλλο τεννις σπο τον Τσιτσιπά.

Εντάξει ο Τζόκοβιτς είναι εξωγήινος κσι δεν ξέρουμε τι ακριβώς παίρνει ...
Τζόκοβιτς είναι κορυφή
Και σε άριστη φυσική κατάσταση
Όχι ότι δεν μπορεί ο Στεφ να το φτάσει αλλά πιστεύω θέλει λίγο ακόμα χρόνο
 

Johny-come-lately

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2023
Μηνύματα
88
Like
75
Πόντοι
0
Ίσως από τις μεγαλύτερες διακρίσεις Έλληνα εν ενεργεία αθλητή σε ατομικό άθλημα είναι η παγκόσμια κατάταξη του Στέφανου στο νούμερο 5 το 2021.
Καλα, ναι, ισχυει. Ο μπρο μου ειναι απο τα ατομα που σου δειχνουν οτι, αν θεσεις εναν στοχο και υον παλεψεις ως το τερμα, θα τα καταφερεις.
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.501
Κριτικές
171
Like
91.291
Πόντοι
46.423
Καλα, ναι, ισχυει. Ο μπρο μου ειναι απο τα ατομα που σου δειχνουν οτι, αν θεσεις εναν στοχο και υον παλεψεις ως το τερμα, θα τα καταφερεις.

Και τώρα νούμερο 3 της παγκόσμιας κατάτάξης.

Μπρο ???
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Ελα, μωρε. Ετσι για την μαγκιά το πα.
Πες του μπρο αν θέλει να βγει Νο1 να κόψει τα πάρτι στο Ντουμπάι με τις πουτάνες.Και να ξεχάσει και το μπου μέχρι τα τελειώσει την καριέρα του στο τέννις.Μετά τον περιμένουμε να έρθει με ανοιχτές αγκάλες στην παρέα μας να τον εντάξουμε σε νέο άθλημα.
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.501
Κριτικές
171
Like
91.291
Πόντοι
46.423
Ελα, μωρε. Ετσι για την μαγκιά το πα.

Whats Up Hello GIF by Tennis TV
 

Johny-come-lately

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2023
Μηνύματα
88
Like
75
Πόντοι
0
Πες του μπρο αν θέλει να βγει Νο1 να κόψει τα πάρτι στο Ντουμπάι με τις πουτάνες.Και να ξεχάσει και το μπου μέχρι τα τελειώσει την καριέρα του στο τέννις.Μετά τον περιμένουμε να έρθει με ανοιχτές αγκάλες στην παρέα μας να τον εντάξουμε σε νέο άθλημα.
Πραγματι, αν και δεν ηταν στις προθεσεις μου να triggerαρω τετοια απαντηση. Δεν ειμαι κανενας τρελος φαν του Τσιτσιπα, αλλα αναγνωριζω το εργο του (που, μη γελιομαστε, ο Αντετοκουμπο εχει επιτελεσει μεγαλυτερο, φιλανθρωπικο και αγωνιστικο, αλλα anyway).
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Πραγματι, αν και δεν ηταν στις προθεσεις μου να triggerαρω τετοια απαντηση. Δεν ειμαι κανενας τρελος φαν του Τσιτσιπα, αλλα αναγνωριζω το εργο του (που, μη γελιομαστε, ο Αντετοκουμπο εχει επιτελεσει μεγαλυτερο, φιλανθρωπικο και αγωνιστικο, αλλα anyway).
ΑΑΑΑΑ εδώ είπες μεγάλη κουβέντα.Ο Αντετοκούμπο είναι σε άλλο επίπεδο.Μεγαλύτερη διαφήμιση για την Ελλάδα δεν υπάρχει.Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε για χάρη του.Και ο Τσιτσιπάς αντίστοιχα.Ο τύπος δεν ξέχασε ποτέ από που ξεκίνησε και που έζησε.Ειναι κλασσικός κωλομπαράκος έλληνας (τον βλέπεις πως συμπεριφέρεται και μιλάει) αλλα πολύ πειθαρχημένος αθλητής.Έχει και καλό team από πίσω και στο αθλητικό κομμάτι και στο επικοινωνιακό.Το μόνο πράγμα που έχει βγάλει η νέα Ελλάδα άξιο σεβασμού μετά τους αρχαίους Έλληνες (δεν βγάζω απέξω ποιητές,Γκάλη διάφορους επιστήμονες κλπ κλπ) που να είναι γνωστός στο ευρύ κοινό.Δεν μπορείς να του προσάψεις κάτι αρνητικό αυτού του παιδιού και των αδερφών του κιόλας.
 

Johny-come-lately

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2023
Μηνύματα
88
Like
75
Πόντοι
0
ΑΑΑΑΑ εδώ είπες μεγάλη κουβέντα.Ο Αντετοκούμπο είναι σε άλλο επίπεδο.Μεγαλύτερη διαφήμιση για την Ελλάδα δεν υπάρχει.Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε για χάρη του.Και ο Τσιτσιπάς αντίστοιχα.Ο τύπος δεν ξέχασε ποτέ από που ξεκίνησε και που έζησε.Ειναι κλασσικός κωλομπαράκος έλληνας (τον βλέπεις πως συμπεριφέρεται και μιλάει) αλλα πολύ πειθαρχημένος αθλητής.Έχει και καλό team από πίσω και στο αθλητικό κομμάτι και στο επικοινωνιακό.Το μόνο πράγμα που έχει βγάλει η νέα Ελλάδα άξιο σεβασμού μετά τους αρχαίους Έλληνες (δεν βγάζω απέξω ποιητές,Γκάλη διάφορους επιστήμονες κλπ κλπ) που να είναι γνωστός στο ευρύ κοινό.Δεν μπορείς να του προσάψεις κάτι αρνητικό αυτού του παιδιού και των αδερφών του κιόλας.
Οπα, κατσε. Μα δεν του προσηψα τιποτα αρνητικο.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
οκ τωρα που ειδα ολα τα σχολια και τις φασεις απο πολυ σοβαρους προπονητες ,υπάρχει εικονα.Αν ηθελαν αν δουν πως θα κερδιζε επρεπε να αναλυσουν το τελικο στο US. OPEN,ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο Μενβεντεφ 3-0 χωρις ποτε να μπορεσει να κανει κατι για να αλαξει τη κατασταση ποιος?? ο Τζόκοβιτς.Σιγουρα το εχουν κανει φυλο και φτερο .Εδω λοπον πρεπει να πούμε πως ο χαρκτηρισμός killer instict βγήκε για το τένις.Τον τρόπο τον ήξερε τον ειχε δει και μελετήσει ,μόλις όμως μπήκε στο γήπεδο και ξεκινησε το παιχνίδι ,ηταν σαν να μας έλεγε ,ευχαριστω που ηρθατε ομογένεια να με δειτε ,τα κατάφερα μετα το Παγδατη είμαι ο επόμενος Ελληνας (ΒΑΣΙΑ ΕΚΕΙΝΟς ΕΙΝΑΙ κΎΠΡΙΟς) ΠΟΥ ΦΤΆΝΩ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΊΑ.αΥΤΟ ΉΤΑΝ τέλειωσε ,τα κατάφερε ,και κάπου εκεί ξέχασε πως είχε να παίξει ένα ακόμη τελικό ,μάλιστα απέναντι στο καλύτερο τενίστα που έχει πιάσει ποτέ ρακέτα ,δική του άλωστε η δήλωση.Λοιπόν τελικά τον σεβόταν πολύ για να τολμήσει να τον νικήσει.Ειπα σε ενα φίλο που έκανα μάθημα στον 7χρονο γιο του ,ο οποιος γεννηθηκε Αυστραλια και ηρθε στα 19 στην Ελλάδα, και ξέρει και τένις αλλά το σέβεται και το αγαπά σαν Αυστραλός.Χωρισα το γήπεδο σε 3 ζώνες .2μέτρα γκέλα απο τη base line και πρωτο σέρβις πάνω απο ΄65% ,τότε μπορει ο Τσιτσιπας ακόμη και με 3-0 , ναι το φόρχαντ του όταν ειναι τοσο βαθύ δεν θα προλαβαίνει ούτε ο Τζόκοβιτσ.Δεύτερη ζώνη πιο ριχα κτυπήματα και φυσικα το ιδιο και στη λιγο πιο ριχη τριτη ζώνη νικητης ο τζοκοβιτς με 3-0 σετ.Τότε μου απάντησε μα καλά δηλαδη η 3-0 η 0-3 αλλο σκορ δεν βλέπεις.Οχι παίζεις τόσο επιθετικά ρισκάροντας ,η με αυτον τον τζοκοβιτς που βράζει μέσα του για οιτι του κάνανε πέρσι ,που αντι να ειχε τουλαχιστον 24 γκραν σλαμ , με το χθεσινο έχει μόνο 22 ,η τίποτε άλλο δεν θα υπάρξει , και αν πονάει τι πόδι θα κάνει και μια και δυο ενέσεις και θα παίξει ακόμη και με τοπιική νάρκωση ..ΑΥΤΆ ..ΤΌΣΟ ΑΠΛΆ ΔΕΝ ΜΠΌΡΕΣΕ ΝΑ ΤΑ ΕΦΑΡΜΌΣΕΙ Ο ΤΣΙΤΣΙΠΆΣ πάλι καλά που έφτασε και σε 2 ται μπρέικ απόλυτα δίκαιο το σκόρ με βάση την εικόνα των 2 παικτων .
Με μπέρδεψε λίγο η ανάλυσή σου αλλά κατάλαβα το περί 3 ζωνών.Όπως ανέφερα και σε προηγούμενα ποστ.Ο Τζόκο είχε φονικό βλέμμα ήρθα για να το πάρω τέλος.Τέτοιο βλέμα δεν έχεις δει ποτέ ούτε από Ναδαλ ούτε από Φέντερερ.Χθες είδα τι πάθος έχει ακόμα ο Τζόκο για το άθλημα και για επιπλέον διακρίσεις.Ναι ο δικός μας ήταν γειας σας έφτασα τελικό ήρθα και εγώ να παίξω.Δεν θα γίνει ποτέ Νο1 γιατί ακόμα δεν έχει αυτή τη δίψα.Γιατί;Γιατί ακόμα και στα θέλω του κάνουν κουμάντο άλλοι.Γιατί σε όλα στη ζωή του κάνουν κουμάντο άλλοι.Είναι ακόμα το πιστό σκυλί του μπαμπά και της μαμάς.Αυτός που μια ζωή κάνει ότι του λέει ο μπαμπάς και η μαμά γιατί έτσι πρέπει.Αυτό έχει ένα όριο.Μετά αν δεν θες από μόνο σου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα καείς ψυχικά.Ο Τσιτσιπάς έτσι και αρχίσει και χάνει πάλι και πέσει στη βαθμολογία θα έχει πρόβλημα να επανέλθει.Θέλει πολύ προσοχή τώρα.Ναι στον τελικό τα δίνεις όλα παίζει πολύ επιθετικά που ή θα σου βγει ή όχι.Σε πόσους τελικούς παλιότερα σε Grand Slam έβλεπες να τελειώνει 6-3,6-3,6-3 γιατί βγαίνανε οι μπαλιές του ενός και όχι του άλλου.Πόσες φορές το έχουμε δει αυτό από Φεντερερ και Ναδαλ.Τρελές μπαλιές και επιστροφές.Ο Τζόκο δεν έπαιξε έτσι μόνο χθες τον είδαμε και στα προημιτελικά και ημιτελικά.Ο δικός μας προσπάθησε αλλά......
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οπα, κατσε. Μα δεν του προσηψα τιποτα αρνητικο.
Δεν είπα ότι είπες αφορμή με αυτό που είπες το ανέφερα.Εγώ τον θεωρώ καλό αθλητή τον Τσιτσιπά αλλά κακό χαρακτήρα.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.600
Πόντοι
3.786
Με μπέρδεψε λίγο η ανάλυσή σου αλλά κατάλαβα το περί 3 ζωνών.Όπως ανέφερα και σε προηγούμενα ποστ.Ο Τζόκο είχε φονικό βλέμμα ήρθα για να το πάρω τέλος.Τέτοιο βλέμα δεν έχεις δει ποτέ ούτε από Ναδαλ ούτε από Φέντερερ.Χθες είδα τι πάθος έχει ακόμα ο Τζόκο για το άθλημα και για επιπλέον διακρίσεις.Ναι ο δικός μας ήταν γειας σας έφτασα τελικό ήρθα και εγώ να παίξω.Δεν θα γίνει ποτέ Νο1 γιατί ακόμα δεν έχει αυτή τη δίψα.Γιατί;Γιατί ακόμα και στα θέλω του κάνουν κουμάντο άλλοι.Γιατί σε όλα στη ζωή του κάνουν κουμάντο άλλοι.Είναι ακόμα το πιστό σκυλί του μπαμπά και της μαμάς.Αυτός που μια ζωή κάνει ότι του λέει ο μπαμπάς και η μαμά γιατί έτσι πρέπει.Αυτό έχει ένα όριο.Μετά αν δεν θες από μόνο σου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα καείς ψυχικά.Ο Τσιτσιπάς έτσι και αρχίσει και χάνει πάλι και πέσει στη βαθμολογία θα έχει πρόβλημα να επανέλθει.Θέλει πολύ προσοχή τώρα.Ναι στον τελικό τα δίνεις όλα παίζει πολύ επιθετικά που ή θα σου βγει ή όχι.Σε πόσους τελικούς παλιότερα σε Grand Slam έβλεπες να τελειώνει 6-3,6-
Δε νομίζω να έχει δείξει ότι δεν το θέλει τόσο ο Τσιτσιπάς.Το βλέπεις και στις αντιδράσεις του που με το ζόρι κρατιέται να μη βρίζει όπως παλιότερα.Το βλέμμα του μετά τον τελικό ήταν σαν του 2021 στο R.G,σαν να έχει πεθάνει η μάνα του.Και όσο για τους γονείς του,έχει μαλώσει πολλές φορές μαζί τους, διαφωνώντας.Το νούμερο 1 θα το φτάσει
και GS θα πάρει,γιατί δεν γίνεται να παίζει μέχρι τα 100 ο Νόλε και από τους επόμενους κανένας δεν είναι εξωγήινος σαν τους big 3.Άσε που στο χώμα ο Σέρβος δεν είναι καθόλου ανίκητος.Δύο σερί φορές είχε χάσει από τον Thiem στο Παρίσι.Τώρα που ο Στεφ είναι καλύτερος από το 2021,που έφτασε τόσο κοντά
,μπορεί να νικήσει τον Νόλε εκεί.Ο Ναδάλ τελείωσε
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.501
Κριτικές
171
Like
91.291
Πόντοι
46.423
Δε νομίζω να έχει δείξει ότι δεν το θέλει τόσο ο Τσιτσιπάς.Το βλέπεις και στις αντιδράσεις του που με το ζόρι κρατιέται να μη βρίζει όπως παλιότερα.Το βλέμμα του μετά τον τελικό ήταν σαν του 2021 στο R.G,σαν να έχει πεθάνει η μάνα του.Και όσο για τους γονείς του,έχει μαλώσει πολλές φορές μαζί τους, διαφωνώντας.Το νούμερο 1 θα το φτάσει
και GS θα πάρει,γιατί δεν γίνεται να παίζει μέχρι τα 100 ο Νόλε και από τους επόμενους κανένας δεν είναι εξωγήινος σαν τους big 3.Άσε που στο χώμα ο Σέρβος δεν είναι καθόλου ανίκητος.Δύο σερί φορές είχε χάσει από τον Thiem στο Παρίσι.Τώρα που ο Στεφ είναι καλύτερος από το 2021,που έφτασε τόσο κοντά
,μπορεί να νικήσει τον Νόλε εκεί.Ο Ναδάλ τελείωσε

Έτσι.

Είναι μέχρι να πάρει το πρώτο G.S. και μετά θα έρθουν και τα υπόλοιπα.

Πλησιάζει η ώρα.
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.732
Like
2.021
Πόντοι
456
,γιατί δεν γίνεται να παίζει μέχρι τα 100 ο Νόλε .Ο Ναδάλ τελείωσε
Ε μα το θέμα είναι να ξεπεράσεις τους καλύτερους ενόσω είναι ακόμα στα φόρτε τους για να θεωρηθει κι εσύ μεγάλος, αν είναι να περιμένεις να αποσυρθούν όλοι για να τους περάσεις, κι ένας μέτριος το κάνει αυτό.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.600
Πόντοι
3.786
Έτσι.

Είναι μέχρι να πάρει το πρώτο G.S. και μετά θα έρθουν και τα υπόλοιπα.

Πλησιάζει η ώρα.
Αρκεί να μην αδειάσει όπως ο Τιμ.Βέβαια τον χτύπησαν πολύ και οι τραυματισμοί του.Η ειρωνία είναι ότι παρόλο που είναι σπεσιαλίστας στο χώμα,χάνοντας από τον Ράφα στον τελικό,σήκωσε το US Open.Εκεί βέβαια είχε αποβληθεί και ο Τζόκοβιτς με τη βλακεία που είχε κάνει
 
Τελευταία τροποποίηση:

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.600
Πόντοι
3.786
Ε μα το θέμα είναι να ξεπεράσεις τους καλύτερους ενόσω είναι ακόμα στα φόρτε τους για να θεωρηθει κι εσύ μεγάλος, αν είναι να περιμένεις να αποσυρθούν όλοι για να τους περάσεις, κι ένας μέτριος το κάνει αυτό.
Εννοούσα πάνω από 1 GS. Θεωρώ σίγουρο ότι θα έχει κατακτήσει τουλάχιστον ένα,μέχρι να αποσυρθεί ο Νόλε,που είναι ο μόνος από τους big 3 που δεν έχει νικήσει σε GS.Το 2019 είχε νικήσει στη Μελβούρνη τον Federer και το 2021 με ανατροπή από το 0-2 τον Nadal,πάλι εκεί.Το μόνο αγκάθι που υπάρχει είναι το σερβικό,το οποίο πιστεύω πως θα βγάλει στο Παρίσι.Αλλά ακόμα και ένα να πάρει συνολικά,δεν είναι καθόλου μικρό κατόρθωμα.Ο Ivanisevic δεν ήταν καθόλου μέτριος,και πήρε τελευταία στιγμή το μοναδικό του,στο Λονδίνο με wild card.Και πριν να εμφανιστούν οι big 3
 
Τελευταία τροποποίηση:

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.875
Κριτικές
3
Like
4.444
Πόντοι
456
Δε νομίζω να έχει δείξει ότι δεν το θέλει τόσο ο Τσιτσιπάς.Το βλέπεις και στις αντιδράσεις του που με το ζόρι κρατιέται να μη βρίζει όπως παλιότερα.Το βλέμμα του μετά τον τελικό ήταν σαν του 2021 στο R.G,σαν να έχει πεθάνει η μάνα του.Και όσο για τους γονείς του,έχει μαλώσει πολλές φορές μαζί τους, διαφωνώντας.Το νούμερο 1 θα το φτάσει
και GS θα πάρει,γιατί δεν γίνεται να παίζει μέχρι τα 100 ο Νόλε και από τους επόμενους κανένας δεν είναι εξωγήινος σαν τους big 3.Άσε που στο χώμα ο Σέρβος δεν είναι καθόλου ανίκητος.Δύο σερί φορές είχε χάσει από τον Thiem στο Παρίσι.Τώρα που ο Στεφ είναι καλύτερος από το 2021,που έφτασε τόσο κοντά
,μπορεί να νικήσει τον Νόλε εκεί.Ο Ναδάλ τελείωσε
Δεν είπα πουθενά ότι δεν θα πάρει GS.Είπα ότι δεν είναι επιπέδου Big 3.Και Νο 1 να φτάσει δεν μου λέει κάτι να κρατήσει τον τίτλο για 1 μήνα.Δεν μου λέει κάτι το ότι κρατιέται να μη βρίσει επειδή έχασε στον τελικό.Αυτό έλειπε να είναι στα @@ του.Δεν μου λες και κάτι περισσότερο από αυτά που έγραψα παραπάνω περί Ναδαλ και Τζόκο.Αν δεν βγει νέα φουρνιά μετά από Ναδάλ και Τζόκο μια χαρά θα τα πάει ο Τσιτσιπάς.Για μένα όμως δεν φτάνει με τίποτα τους Big 3 ούτε Σάμπρας,Άγκασι.Δεν το νιώθω ρε φίλε μου στο σύνολο όπως το βάρος, την αίσθηση που νιώθεις όταν βλέπεις τα ονόματα που σου ανέφερα.Σορρυ αλλά έτσι νιώθω.Μπράβο του και κάθε μέρα βελτιώνεται και να πηγαίνει καλύτερα αλλά δεν μου το βγάζει τουλάχιστον ακόμα.Γιατί;Γιατί επιμένω ότι δεν έχει το mindset.Μακάρι να γίνει και αυτό.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.600
Πόντοι
3.786
Δεν είπα πουθενά ότι δεν θα πάρει GS.Είπα ότι δεν είναι επιπέδου Big 3.Και Νο 1 να φτάσει δεν μου λέει κάτι να κρατήσει τον τίτλο για 1 μήνα.Δεν μου λέει κάτι το ότι κρατιέται να μη βρίσει επειδή έχασε στον τελικό.Αυτό έλειπε να είναι στα @@ του.Δεν μου λες και κάτι περισσότερο από αυτά που έγραψα παραπάνω περί Ναδαλ και Τζόκο.Αν δεν βγει νέα φουρνιά μετά από Ναδάλ και Τζόκο μια χαρά θα τα πάει ο Τσιτσιπάς.Για μένα όμως δεν φτάνει με τίποτα τους Big 3 ούτε Σάμπρας,Άγκασι.Δεν το νιώθω ρε φίλε μου στο σύνολο όπως το βάρος, την αίσθηση που νιώθεις όταν βλέπεις τα ονόματα που σου ανέφερα.Σορρυ αλλά έτσι νιώθω.Μπράβο του και κάθε μέρα βελτιώνεται και να πηγαίνει καλύτερα αλλά δεν μου το βγάζει τουλάχιστον ακόμα.Γιατί;Γιατί επιμένω ότι δεν έχει το mindset.Μακάρι να γίνει και αυτό.
Κανένας δεν έχει φτάσει στο επίπεδο των 3 εξωγήινων,ούτε οι τεράστιοι Sampras και Agassi.Δεν είναι ανάγκη.Ας παίζει πολύ καλά σε υψηλό επίπεδο,διεκδικώντας και κερδίζοντας κάποια GS.Τον αν θα φτάσει στα επιτεύγματα των 2 Αμερικανών βετεράνων,θα το δείξει η ιστορία.Ας έπαιζαν και αυτοί στην εποχή των big 3 και θα σου έλεγα πόσα θα κατακτούσαν.Ούτε τα μισά.Και μόνο που τους κοντράρει αλλά και νικάει ενίοτε ο Στεφ,είναι μεγάλο παράσημο.Και είναι και τυχερός από άποψη ηλικίας,γιατί έχει χρόνο για πολλά ακόμα.Τον Dimitrov λυπάμαι που περάσανε τα χρόνια,ο επονομαζόμενος "Baby Federer"
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.501
Κριτικές
171
Like
91.291
Πόντοι
46.423
Δεν είπα πουθενά ότι δεν θα πάρει GS.Είπα ότι δεν είναι επιπέδου Big 3.Και Νο 1 να φτάσει δεν μου λέει κάτι να κρατήσει τον τίτλο για 1 μήνα.Δεν μου λέει κάτι το ότι κρατιέται να μη βρίσει επειδή έχασε στον τελικό.Αυτό έλειπε να είναι στα @@ του.Δεν μου λες και κάτι περισσότερο από αυτά που έγραψα παραπάνω περί Ναδαλ και Τζόκο.Αν δεν βγει νέα φουρνιά μετά από Ναδάλ και Τζόκο μια χαρά θα τα πάει ο Τσιτσιπάς.Για μένα όμως δεν φτάνει με τίποτα τους Big 3 ούτε Σάμπρας,Άγκασι.Δεν το νιώθω ρε φίλε μου στο σύνολο όπως το βάρος, την αίσθηση που νιώθεις όταν βλέπεις τα ονόματα που σου ανέφερα.Σορρυ αλλά έτσι νιώθω.Μπράβο του και κάθε μέρα βελτιώνεται και να πηγαίνει καλύτερα αλλά δεν μου το βγάζει τουλάχιστον ακόμα.Γιατί;Γιατί επιμένω ότι δεν έχει το mindset.Μακάρι να γίνει και αυτό.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον πετσοκόβεις έτσι τόσο πολύ τον Στέφανο.

Όλοι λένε ότι έχει το καλύτερο σερβίς και drive.

Αυτή τη στιγμή μόνο ο Τζόκοβιτς είναι καλύτερος του και αυτό λόγω εμπειρίας.

Για τον Αλκαράζ δεν ξέρουμε ακόμα πως θα επανέλθει από τον τραυματισμό του.

Δώσε του λίγο χρόνο και μην είσαι τόσο επικριτικός.
 
OP
OP
Annapurna

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.501
Κριτικές
171
Like
91.291
Πόντοι
46.423
Ε μα το θέμα είναι να ξεπεράσεις τους καλύτερους ενόσω είναι ακόμα στα φόρτε τους για να θεωρηθει κι εσύ μεγάλος, αν είναι να περιμένεις να αποσυρθούν όλοι για να τους περάσεις, κι ένας μέτριος το κάνει αυτό.

Φίλε μου αν είχε κερδίσει τον Τζόκοβιτς δεν θα συζητάγαμε τώρα αυτά που συζητάμε αλλά θα μιλάγαμε για το νέο νούμερο 1 του παγκόσμιου τέννις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom