Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 283K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Ως τι έχουν ΑΦΜ; Ως Α.Ε.;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
όλα τα φυσικά η νομικά πρόσωπα ή νομικές οντότητες που συναλλάσσονται με την κεντρική κυβέρνηση ή με τις τράπεζες έχουν αφμ.

Αλλιώς πως θα κάνουν συναλλαγή?

Εδώ σε λίγο θα έχουν αφμ οι πολυκατοικίες.....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πόσο μάλλον η Μητσοτάκης Α.Ε. :rockon:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
όλα τα φυσικά η νομικά πρόσωπα ή νομικές οντότητες που συναλλάσσονται με την κεντρική κυβέρνηση ή με τις τράπεζες έχουν αφμ.
Σοβαρά, τύπε; Τι νομικά πρόσωπα είναι τα κόμματα, εσύ που τα ξέρεις;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Σοβαρά, τύπε; Τι νομικά πρόσωπα είναι τα κόμματα, εσύ που τα ξέρεις;
Δεν είναι ακριβώς νομικά πρόσωπα όμως έχουν αφμ.

Αντί να μου λες έτσι γιατί δεν κάνεις ένα κόπο να γκουγκλάρεις?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Γκούγκλαρε εσύ ρε τύπε και πόσταρε το ΑΦΜ του ΠΑΣΟΚ ή της ΝΔ, ξερω γω.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Γκούγκλαρε εσύ ρε τύπε και πόσταρε το ΑΦΜ του ΠΑΣΟΚ ή της ΝΔ, ξερω γω.
Επειδή δεν γνωρίζω αν επιτρέπεται τέτοια ανάρτηση δημοσίως

σου παραθέτω ένα λινκ....δεν έχει σημασία τι γράφει...σημασία έχει ότι αναφέρονται οι εμπλεκόμενοι σε αφμ κομμάτων :




καμιά φορά καλό είναι να γκουγκλάρουμε.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
καμιά φορά καλό είναι να γκουγκλάρουμε.
Σε αναζήτηση που έκανα σε online tools με ονόματα κομμάτων, δεν βρήκα τίποτα.

Μου είπαν όμως σε PM, ότι έχουν ΑΦΜ τα κόμματα.

Ωραία, πως γίνεται τα βρούμε... από περιέργεια;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Σε αναζήτηση που έκανα σε online tools με ονόματα κομμάτων, δεν βρήκα τίποτα.

Μου είπαν όμως σε PM, ότι έχουν ΑΦΜ τα κόμματα.

Ωραία, πως γίνεται τα βρούμε... από περιέργεια;
Νομίζω ότι μπορείς να αναζητήσεις μέσω taxisnet τα αφμ αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.

Να ξέρεις ότι όταν αναζητάς μέσω της επίσημης οδού το αφμ κάποιου στο taxis ειδοποιεί τον κάτοχο ότι τον αναζήτησες και μάλιστα με την ονομασία σου και την ημερομηνία αναζήτησης.

Για τις εταιρείες τουλάχιστον ισχύει αυτό σίγουρα.

Και γιατί πιστεύεις αυτόν που στο έστειλε σε πμ και όχι εμένα? :2funny:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Νομίζω ότι μπορείς να αναζητήσεις μέσω taxisnet τα αφμ αλλά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.

Να ξέρεις ότι όταν αναζητάς μέσω της επίσημης οδού το αφμ κάποιου στο taxis ειδοποιεί τον κάτοχο ότι τον αναζήτησες και μάλιστα με την ονομασία σου και την ημερομηνία αναζήτησης.
Δεν χρειάζεται taxisnet.

 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
και με ενα google search θα σε εβγαζε στο φεκ με την χρηματοδότηση των κομμάτων. Εκεί αναφέρεται στην αρχή σε διάφορους νόμους μέσα σε αυτούς και η απόδοση αφμ σε φορείς που συναλλάσονται.

και μετά πας πιο κάτω να δεις τα ποσά και γιατί σφάζονται να μπουν στην βουλή όλοι.......
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Ωραία. Ερώτηση:

Άλλαξε λοιπόν ΑΦΜ το ΠΑΣΟΚ για να διαγραφούν χρέη;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
δεν νομίζω....μάλλον έκαναν νέο κόμμα με καινούριο αφμ

μετά από χρόνια και τώρα που μπορούν τα κόμματα να χρωστάνε δισεκατομμύρια χωρίς να πληρώνουν μια δεν έχει και σημασία.....
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Τεσπα, λέω να την κάνω για ύπνο.

Το παραπάνω link με τον Σκυλακάκη πάντως είναι από το 2013, όταν ήταν στην Δράση. :2funny:

Μοιάζει και ψιλο-άκυρο, μια και λέει ότι δεν μπορεί ν' αλλάξει το ΑΦΜ! Μα αν υπάρχει ΑΦΜ, αλλάζει . Το θέμα είναι να το βρούμε... από περιέργεια, ξαναλέω. :2funny:

Το ΑΜΚΑ δεν αλλάζει, που είναι και λογικό.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
ρε τύπε....οι δήμοι έχουν αφμ...οι δημοτικές αρχές γενικότερα....τα ΝΠΔΔ έχουν αφμ...οι φορείς της κεντρικής κυβέρνησης, οι σύλλογοι, τα σωματεία

πόσο δύσκολο είναι να έχουν και τα κόμματα? Και εγώ αν κάνω μια δουλειά και γίνω προμηθευτής της ΝΔ για τα γραφεία τους σε ποιον θα κόψω τιμολόγιο????
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.163
Πόντοι
2.356
Ρε τύπε, το καλύψαμε το θέμα.

Εγώ και παλιότερα είχα ψάξει online και δεν έβρισκα το ΑΦΜ κανενός κόμματος.

Γι' αυτό θεωρούσα ότι δεν έχουν ΑΦΜ και ότι όλες οι συναλλαγές γίνονται με την επωνυμία.

Είναι ασαφές το νομικό καθεστώς των κομμάτων, είναι γνωστό αυτό.

Θες να πω mea culpa όπως ο παπατζής της Μιμής, για να την κάνω για ύπνο; :confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
ελεύθερος υπηρεσίας :confused:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Το δυστυχώς για μένα που το βλέπεις? Αφού εμένα με συμφέρει η νδ...εσένα που είσαι φτωχομπινές δεν σε συμφέρει αλλά είσαι πολύ ηλίθιος για να το καταλάβεις.

Τι με νοιάζει εμένα τι λέει η αριστερά στα αρχίδια μου. Δεν ψηφίζω σύριζα ούτε πρόκειται...γελάω μαζί τους...εσύ έχεις την ανάγκη να ασχοληθείς μαζί τους γιατί πρέπει να κάνεις αντιπολίτευση στην αντιπολιτευση γιατί είσαι τρολλιάς.

Η πλειοψηφία είναι ηλίθιοι γιατί για 20 ευρώ το μήνα ψηφίζουν και αφήνουν μια κυβέρνηση να ξεπουλάει, να καίει, να δίνει τα πάντα άρπα κόλλα να αφήνει τους ολιγάρχες να πηγαίνουν την οικονομία όπου τους συμφέρει.

Οπότε εντάξει μπορεί το βαρέλι να έχει πέσει μισή τιμή και εμείς εδώ ακόμα να πληρώνουμε το ντίζελ 1.8....αλλά ευτυχώς που έχουμε σταθερότητα.

Συνέχισε τον ύπνο σου
Συνεχίζεις στο ίδιο τροπάρι
Με αυτά τα επιχειρήματα ο ΣΥΡΙΖΑ πήρε μέσον όρο 18%
Συνεχίστε έτσι
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Συνεχίζεις στο ίδιο τροπάρι
Με αυτά τα επιχειρήματα ο ΣΥΡΙΖΑ πήρε μέσον όρο 18%
Συνεχίστε έτσι
Ρε τύπε

αφού σε κάθε συζήτηση που κάνουμε όταν σου τελειώνουν τα επιχειρήματα και αφού έχεις φάει 10 φόλες στη σειρά και έχεις γίνει ρεζιλι


καταλήγεις να με λες συριζα και να λες έτσι έχασε ο συριζα τις εκλογές...για να σου πω εγώ μετά στον πούτσο μου για τον συριζα και να τελειώσει η κουβέντα.

γιατί δεν κάνεις μια χάρη στον εαυτό σου να ξέρεις πότε πρέπει να σταματήσεις την συζήτηση όταν σου τελειώνουν οι μαλακίες από τη φαρέτρα? Μπήκες 1 η ώρα το βράδυ να γράψει αυτή την παπαριά?

Άντε τη βόλτα σου να πούμε
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Δηλαδή είναι πιο έγκυρο το ντοκουμέντο από ισολογισμός μιας εταιρείας που ελέγχεται ;;;
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΣ ;;
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΣ ;;
ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΓΑΜΗΣΩ ΣΤΑ ΑΡΘΡΑ ΤΟΥ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟΥ , ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ ΟΤΙ ΈΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ
Προφανώς μιλάς χωρίς να σκέφτεσαι

Και θεωρείς και τον εαυτό σου έξυπνο

1 από πού κι ως πού έχεις το δικαίωμα να παίρνεις στοιχεία από τη Νέα Δημοκρατία και εγώ να μην παίρνω στοιχεία από το ντοκουμέντο;
2 έχω βάλει μία θέση που συμφωνεί και το ντοκουμέντο και η Νέα Δημοκρατία
Και οι δύο λένε ότι μέρος της επιχορήγησης δίνεται για δάνεια
Οτιδήποτε λοιπόν βρεις που θα συμφωνεί και η Νέα Δημοκρατία και το ντοκουμέντο είμαι έτοιμος χωρίς καν να το διαβάσω να το δεχτώ
3 εγώ δεν θα σε απειλήσω και θα σου λέω θα βάζω ολες ανακοίνωσεις της Νέας Δημοκρατίας εάν βάλεις εσυ του ντοκουμέντο;
4 η Νέα Δημοκρατία είναι σοβαρη επιχείριση που ελέγχεται ως προς τον ισολογισμό
Αλλά είναι ψεύτες όταν εξηγούν ότι μέρος της κρατικής επιχορηγήσης ξεπληρώσουν τα δάνεια
5 δεν έχω ακούσει σε καμία συζήτηση στην τηλεόραση για τα δάνεια των κομμάτων να κάνουν τους υπολογισμούς που εσείς κάνετε

Μπορείς να βρεις να υποτιμήσεις να ειρωνευτείς
Αλλά όπως είπα ότι σε αυτό το νήμα δεν θα πω τίποτα για τους αριθμούς του ισολογισμού
Έτσι σε αυτό το νήμα δεν θα απαντήσω τίποτα για αυτό το θέμα πάλι

Είναι νήμα για τον κασελάκη
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ρε τύπε

αφού σε κάθε συζήτηση που κάνουμε όταν σου τελειώνουν τα επιχειρήματα και αφού έχεις φάει 10 φόλες στη σειρά και έχεις γίνει ρεζιλι


καταλήγεις να με λες συριζα και να λες έτσι έχασε ο συριζα τις εκλογές...για να σου πω εγώ μετά στον πούτσο μου για τον συριζα και να τελειώσει η κουβέντα.

γιατί δεν κάνεις μια χάρη στον εαυτό σου να ξέρεις πότε πρέπει να σταματήσεις την συζήτηση όταν σου τελειώνουν οι μαλακίες από τη φαρέτρα? Μπήκες 1 η ώρα το βράδυ να γράψει αυτή την παπαριά?

Άντε τη βόλτα σου να πούμε
Άμα συνεχίσεις να λες εσύ τα ίδια
Θα απαντάω και εγώ με τον ίδιο τρόπο
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Ρε τύπε

αφού σε κάθε συζήτηση που κάνουμε όταν σου τελειώνουν τα επιχειρήματα και αφού έχεις φάει 10 φόλες στη σειρά και έχεις γίνει ρεζιλι


καταλήγεις να με λες συριζα και να λες έτσι έχασε ο συριζα τις εκλογές...για να σου πω εγώ μετά στον πούτσο μου για τον συριζα και να τελειώσει η κουβέντα.

γιατί δεν κάνεις μια χάρη στον εαυτό σου να ξέρεις πότε πρέπει να σταματήσεις την συζήτηση όταν σου τελειώνουν οι μαλακίες από τη φαρέτρα? Μπήκες 1 η ώρα το βράδυ να γράψει αυτή την παπαριά?

Άντε τη βόλτα σου να πούμε
Άμα συνεχίσεις να λες εσύ τα ίδια
Θα απαντάω και εγώ με τον ίδιο τρόπο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom