Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 283K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.673
Like
6.362
Πόντοι
2.356
Τεσπα, λέω να την κάνω για ύπνο.

Το παραπάνω link με τον Σκυλακάκη πάντως είναι από το 2013, όταν ήταν στην Δράση. :2funny:

Μοιάζει και ψιλο-άκυρο, μια και λέει ότι δεν μπορεί ν' αλλάξει το ΑΦΜ! Μα αν υπάρχει ΑΦΜ, αλλάζει . Το θέμα είναι να το βρούμε... από περιέργεια, ξαναλέω. :2funny:

Το ΑΜΚΑ δεν αλλάζει, που είναι και λογικό.
Ειδικά το ΠΑΣΟΚ έκανε το κόλπο γκρόσο με το ΚΙΝΑΛ. Χρέη στο ΠΑΣΟΚ και καθαρό ΑΦΜ με το ΚΙΝΑΛ. Που παίρνει και τη μεγάλη επιδότηση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Όχι...λέω ότι δεν με απασχολεί τι γράφει αυτός αφού ο ισολογισμός λέει άλλα.

Επίσης αυτός για να πουλήσει φύλλα μπορεί να γράψει ότι θέλει. Εγώ θα κάτσω να τον ακούσω?
Δε σκέφτεσαι πριν μιλήσεις μερικές φορές
Λέει ψέματα ελαφρώς υπέρ της Νέας Δημοκρατίας για να πουλήσει φύλλα σε οπαδούς της Νέας Δημοκρατίας;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Δε σκέφτεσαι πριν μιλήσεις μερικές φορές
Λέει ψέματα ελαφρώς υπέρ της Νέας Δημοκρατίας για να πουλήσει φύλλα σε οπαδούς της Νέας Δημοκρατίας;
Το άρθρο είναι πριν καμιά 5ετία.....λέει μια πληροφορία που μπορεί να μην έχει διασταυρώσει κανένας για να υποστηρίξει το αφήγημα του ότι η νεα δημοκρατία χρωστάει σε όποιον μιλάει ελληνικά...

και πουλάει φύλλα σε αυτούς που θέλουν να διαβάσουν αυτό το αφήγημα.

Αυτά είναι όλα θεωρητικά...το ότι χρωστάει η νδ μισό δις δεν είναι θεωρητικό είναι δεδομένο....το ότι δεν πληρώνει τίποτα φαίνεται από τον ισολογισμό που πόσταρες.

Δε σου αρέσει να το δεχθείς? Μη το δεχθείς ποτέ. Όπως και να τα γυρίσεις τώρα το καράβι πίσω δε γυρνάει.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Δεν φταιω εγω. Βρες το παλιο ποσταρισμα που ειχε κανει και ειχε πει οτι ο Κασσελακης ειναι πουστης και οτι θα τον ψηφιζε αν
Screenshot_2023-10-14-00-53-53-412_com.android.chrome.jpg
δεν χρειαζοταν να γινει μελος του Συριζα. Δεν ανεφερε κανενα αλλο προσον, του Κασσελακη. ουτε τι εχει σπουδασει, ουτε τι δουλεια κανει, μονο οτι ειναι πουστης. Αρα το κριτηριο του για να ψηφισει καποιον ειναι η σεξουαλικη ταυτοτητα του αλλου. :confused:
Είσαι μεγάλος ψεύτης

Να τι έγραφα παλιό ψεύτη
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Το άρθρο είναι πριν καμιά 5ετία.....λέει μια πληροφορία που μπορεί να μην έχει διασταυρώσει κανένας για να υποστηρίξει το αφήγημα του ότι η νεα δημοκρατία χρωστάει σε όποιον μιλάει ελληνικά...

και πουλάει φύλλα σε αυτούς που θέλουν να διαβάσουν αυτό το αφήγημα.

Αυτά είναι όλα θεωρητικά...το ότι χρωστάει η νδ μισό δις δεν είναι θεωρητικό είναι δεδομένο....το ότι δεν πληρώνει τίποτα φαίνεται από τον ισολογισμό που πόσταρες.

Δε σου αρέσει να το δεχθείς? Μη το δεχθείς ποτέ. Όπως και να τα γυρίσεις τώρα το καράβι πίσω δε γυρνάει.
Είναι από τα ελάχιστα πράγματα που συμφωνούν η Νέα Δημοκρατία με το ντοκουμέντο
Και οι δύο λένε ότι δίνουν μέρος της κρατικής επιχορήγησης
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.673
Like
6.362
Πόντοι
2.356
Το άρθρο είναι πριν καμιά 5ετία.....λέει μια πληροφορία που μπορεί να μην έχει διασταυρώσει κανένας για να υποστηρίξει το αφήγημα του ότι η νεα δημοκρατία χρωστάει σε όποιον μιλάει ελληνικά...

και πουλάει φύλλα σε αυτούς που θέλουν να διαβάσουν αυτό το αφήγημα.

Αυτά είναι όλα θεωρητικά...το ότι χρωστάει η νδ μισό δις δεν είναι θεωρητικό είναι δεδομένο....το ότι δεν πληρώνει τίποτα φαίνεται από τον ισολογισμό που πόσταρες.

Δε σου αρέσει να το δεχθείς? Μη το δεχθείς ποτέ. Όπως και να τα γυρίσεις τώρα το καράβι πίσω δε γυρνάει.
Νομίζω ότι υπάρχει ένας νόμος του 2014 που οριζει πως το 40% της κρατικής επιχιορηγησης δεν κατάσχεται και δεν εκχωρείται. Βαριέμαι να τον ψαξω τώρα. Άρα, υποθετικά, οι πιστωτες μπορούν να απαιτήσουν τμήμα των οφειλών. Οπότε περνάει μια κυβέρνηση νόμο για ακαταδίωκτο τραπεζικών και πέφτει επιλεκτική αμνησία δανείων και οφειλετών.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Είναι από τα ελάχιστα πράγματα που συμφωνούν η Νέα Δημοκρατία με το ντοκουμέντο
Και οι δύο λένε ότι δίνουν μέρος της κρατικής επιχορήγησης
μπράβο χτύπα το ταμπούρλο σου να γελάσει ο κόσμος :confused:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
μπράβο χτύπα το ταμπούρλο σου να γελάσει ο κόσμος :confused:
Είναι νήμα για τον κασελάκη εδώ
Έχεις να πεις τίποτα;
Αλλά ότι γουστάρεις κάνεις μπαίνεις όπου θέλεις για να πεις ότι θέλεις;;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Νομίζω ότι υπάρχει ένας νόμος του 2014 που οριζει πως το 40% της κρατικής επιχιορηγησης δεν κατάσχεται και δεν εκχωρείται. Βαριέμαι να τον ψαξω τώρα. Άρα, υποθετικά, οι πιστωτες μπορούν να απαιτήσουν τμήμα των οφειλών. Οπότε περνάει μια κυβέρνηση νόμο για ακαταδίωκτο τραπεζικών και πέφτει επιλεκτική αμνησία δανείων και οφειλετών.
Ναι...νόμος μπορεί να υπάρχει....αλλά από την ύπαρξη ενός νόμου μέχρι την πραγματική διαδικασία κατάσχεσης του οποιουδήποτε ποσού από την τράπεζα...ή και την ρύθμιση χρεών εξωδικαστικά....απέχει έτη φωτός...

Η τράπεζα μπορεί να έκανε αγωγή για όλο το ποσό...και μπορεί να μην έβγαλε διαταγή πληρωμής και να μην την εκτέλεσε....

μπορεί να έγινε ρύθμιση για ένα μέρος πχ 50 από τα 500 εκατομμύρια.....

μπορεί να έγινε και πραγματική ρύθμιση και να μην πληρώθηκε ποτέ...αν και αμφιβάλω.....

όλα αυτά είναι στάχτη στα μάτια....μιλάμε για έναν οργανισμό που χρωστάει μισό δις και παίρνει 10 μύρια κάθε χρόνο χωρίς κατάσχεση και τα εκμεταλλεύεται.....και συνεχίζει κανονικά....

ότι θέλουν κάνουν δεν χρειάζονται καμία νόμιμη διαδικασία....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Είναι νήμα για τον κασελάκη εδώ
Έχεις να πεις τίποτα;
Αλλά ότι γουστάρεις κάνεις μπαίνεις όπου θέλεις για να πεις ότι θέλεις;;
Για αρχή ναι μπαίνω όπου γουστάρω και λέω ότι θέλω γιατί είναι ένα ελεύθερο φόρουμ αν δεν σαρέσει κάνε με ignore.

και για επιδόρπιο εσύ με παρέθεσες 1 η ώρα το βράδυ για τις ρυμίσεις της νδ και μάλιστα 2 φορές.

Άντε να παίξεις με το ταμπούρλο σου όπως σου είπα.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Για αρχή ναι μπαίνω όπου γουστάρω και λέω ότι θέλω γιατί είναι ένα ελεύθερο φόρουμ αν δεν σαρέσει κάνε με ignore.

και για επιδόρπιο εσύ με παρέθεσες 1 η ώρα το βράδυ για τις ρυμίσεις της νδ και μάλιστα 2 φορές.

Άντε να παίξεις με το ταμπούρλο σου όπως σου είπα.
Εσείς μπήκατε εδώ πέρα που δεν είχατε καμία σχέση να μπείτε
Με τσαμπουκά ότι θα σε βρούμε όπου και να είσαι
Εγώ άρχισα να μιλάω για τον κασελάκη και εσείς μπήκατε και αρχίσατε να μιλάτε για τους ισολογισμούς

100 φορές σας έχω πει είναι νήμα για κασελάκη μιλήστε για αυτόν

Εγώ έχω γράψει και πέντε πράγματα για τον κασελάκη κι εσείς 50 για τον ισολογισμό υπερβολή βέβαια
Και δύο γραμμές για τον κασελάκη

Αφού συμφωνούμε Σταμάτα να μιλάς για ισολογισμούς και αν θες μίλα για τον κασελάκη όπως και είπα στον νιπλη εγώ θα σταματήσω
Τώρα σταματάω και με σένα καμία κουβέντα σε αυτό το νήμα για δάνεια και ισολογισμούς
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Εσείς μπήκατε εδώ πέρα που δεν είχατε καμία σχέση να μπείτε
Με τσαμπουκά ότι θα σε βρούμε όπου και να είσαι
Εγώ άρχισα να μιλάω για τον κασελάκη και εσείς μπήκατε και αρχίσατε να μιλάτε για τους ισολογισμούς

100 φορές σας έχω πει είναι νήμα για κασελάκη μιλήστε για αυτόν

Εγώ έχω γράψει και πέντε πράγματα όλα κι εσείς 50 για τον ισολογισμό υπερβολή βέβαια
Και δύο γραμμές για τον κασελάκη

Αφού συμφωνούμε Σταμάτα να μιλάς για ισολογισμούς και αν θες μίλα για τον κασελάκη όπως και είπα στον ύπνο εγώ θα σταματήσω
Τώρα σταματάω και με σένα καμία κουβέντα σε αυτό το νήμα για δάνεια και ισολογισμούς
Ρε είσαι τελείως χαζός? Εσύ με παρέθεσες και τώρα και πριν.

Σιγά μη σου ζητήσω και την άδεια για πιο πράγμα θα μιλάω και με ποιον


Ο ισολογισμός θα γίνει ο εφιάλτης σου θα τον βλέπεις και στον ύπνο σου να προσπαθεις να βρείς πως την πάτησες έτσι :2funny:


Δε σε βλέπω να ασχολείσαι με τον κασελάκη όμως....όλο αυτούς που λένε για τον ισολογισμό γυροφέρνεις :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Καλλιτέχνη, έχουν τα κόμματα ΑΦΜ; :coffee: :2funny:
Βρηκαμε και 4ο καραγκιοζη για την συλλογη με τους μαλάκες μας
Εισαι ενταξει τωρα καλλιτεχνη ;
Τσιμπουκωσες οτι εχουν ΑΦΜ και κουλαρες :coffee:
Να περάσει το επομενο παρατραγουδο , αυτο ξεκωλιαστηκε μόνο του
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Επειδή δεν γνωρίζω αν επιτρέπεται τέτοια ανάρτηση δημοσίως

σου παραθέτω ένα λινκ....δεν έχει σημασία τι γράφει...σημασία έχει ότι αναφέρονται οι εμπλεκόμενοι σε αφμ κομμάτων :




καμιά φορά καλό είναι να γκουγκλάρουμε.

Δεν γκουγκλαρουν αυτοι ρε μαλάκα , ολα τα ξερουν
οσο πιο ασχετοι τοσο πιο αποψάρα έχουν

Τελικα ολοι οι μπλε βλαμμενοι εχουν ιδιο pattern ..
ο εγκεφαλος απο φωτοτυπικο βγηκε , απο τον εναν στον αλλον
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.744
Like
1.501
Πόντοι
266
Ρε είσαι τελείως χαζός? Εσύ με παρέθεσες και τώρα και πριν.

Σιγά μη σου ζητήσω και την άδεια για πιο πράγμα θα μιλάω και με ποιον


Ο ισολογισμός θα γίνει ο εφιάλτης σου θα τον βλέπεις και στον ύπνο σου να προσπαθεις να βρείς πως την πάτησες έτσι :2funny:


Δε σε βλέπω να ασχολείσαι με τον κασελάκη όμως....όλο αυτούς που λένε για τον ισολογισμό γυροφέρνεις :confused:
Μηνύματα 4771 4772 4756
Μπήκα στο νήμα για να μιλήσω για τον κασελάκη
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Δεν γκουγκλαρουν αυτοι ρε μαλάκα , ολα τα ξερουν
οσο πιο ασχετοι τοσο πιο αποψάρα έχουν

Τελικα ολοι οι μπλε βλαμμενοι εχουν ιδιο pattern ..
ο εγκεφαλος απο φωτοτυπικο βγηκε , απο τον εναν στον αλλον
Είναι και πολύ δύσκολα θέματα αυτά που να τις βρεις τις πληροφορίες τις έχουν κρυμμένες καλά :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μηνύματα 4771 4772 4756
Μπήκα στο νήμα για να μιλήσω για τον κασελάκη
Ωραία...τότε γιατί δεν μιλάς για τον κασελάκη και με παραθέτεις χωρίς να έχεις να πεις τίποτα και μου τα ζαλίζεις? :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Αμα συμφωνει η ΝΔ με αυτο που γραφει το Ντοκουμεντο ειναι αληθεια ..!!! Μαλακες τι διαβαζουμε και δεν εχουν ματωσει ακομα τα μάτια μας

Αρα πχ το ΚΚΕ δεν συμφωνει με τιποτα που γραφεται για το κομμα , αρα ειναι ολα ψέματα. Ευτυχως γιατι το ειχαμε καημο
Οτι γραφεται στις εφημεριδες τα δινει η ΝΔ , πρακτικα οι εφημεριδες και τα σαητ αναπαραγουν τις κυβερνητικες δηλωσεις , αρα ειναι ολα αληθεια
Το ντοκουμεντο στις πλημμυρες ελεγε οτι τα ελικοπτερα στην Βαση εκει στην Θεσσαλια γαμηθηκαν με τον νερο
Βγηκε η ΝΔ και ειπε οτι ειναι ψεματα , βγηκε και το ΓΕΣ και ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα ελικοπτερα και οτι ο Βαξεβανης λεει παπαριές.
Μετα απο λιγες μερες αναγκαστηκαν να ανακοινωσουν οτι γαμηθηκαν καμια 30αρια, δεν ξερω γω πόσα, γιατι ειχαν γινει ξεφτιλα με φωτογραφιες κτλ
Αρα το Ντοκουμεντο στην αρχη ελεγε ψεμματα , και μετά ελεγε αληθεια

Ρε @daima703 πόσο μαλάκας εισαι ρε μπαρμπα , ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ;;;;;;;

Αν πει κατι η ΝΔ και ολες οι εφημεριδες γραψουν τα αντιθετο , ολες οι εφημεριδες λενε παππατζες ... :tooth::tooth::tooth:
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
ντάμας το φυσάει και δεν κρυώνει τώρα :sunglasses:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Προφανώς μιλάς χωρίς να σκέφτεσαι
Το θεμα ειναι οτι και να μιλαω χωρις να σκεφτομαι , και σε νοσοκομειακό κόμμα να πε΄σω τετοιες μαλακιες που γραφεις δεν θα τις εγραφα
Και θεωρείς και τον εαυτό σου έξυπνο
Ασε με εμενα , το θεμα ειναι οτι εσυ αποδειχθηκες τέρμα ηλίθιος ..

4 η Νέα Δημοκρατία είναι σοβαρη επιχείριση που ελέγχεται ως προς τον ισολογισμό
Να απαντησεις τοτε στον φίλο σου το Μπαρόκ που ρωταει "οι ισολογισμοι γραφουν παντα ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ καθε εταιρειας;;;;"
Φαινεται να γνωρίζεις την απαντηση που ψάχνει .. Βοηθα τον φιλαρακο σου
ΥΓ Επιχειρηση που χρωσταει 440μυρια και δεν μπορει ουτε μεχρι το 3025 να τα πληρωσει , δεν θα την ελεγα σοβαρή ..
Βασικα κανεις στο κοσμο που να εχει μια στοιχειώδη λογικη δεν θα την ελεγε σοβαρη , εκτος απο εσενα , που εισαι ικανος να γλείψεις και τα σκαλοπατια της Πειραιως

5 δεν έχω ακούσει σε καμία συζήτηση στην τηλεόραση για τα δάνεια των κομμάτων να κάνουν τους υπολογισμούς που εσείς κάνετε
Αρα αμα δεν το πουν οι Ειδήσεις δεν ισχύει τίποτα δηλαδη ... :coffee:
Γιατι να ελεγαν ;; αφου δεν καταλαβαινεις Χριστό , ουτε καν θα ασχοληθεις και το ξερουν οτι απευθυνονται σε ασχετους ηλιθιους
Το να ειναι ολοι μεσα στο "κολπο" γιατι τρωνε τα λεφτα σου απο το μυαλο σου δεν σου πέρασε ε;;;
Α ξεχασα , δεν το εχει πει αυτο η ΝΔ αρα δεν ισχυει , τα λεφτα ειναι αλλων , τα δικά σου ειναι καλά φυλαγμενα και πάνε στο κοινωνικό κρατος .. :tooth::tooth:

Είναι νήμα για τον κασελάκη

1 Στα αρχιδια μας
2 Δεν ειδα καμιά εφημεριδα ή η ΝΔ να συμφωνει με αυτο που λες , αρα πιθανον λες ψεματα
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom