Νέα

Σπόνσορινγκ-σεξοτουρισμός στην Ουκρανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kman2
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.707
Κριτικές
1
Like
4.492
Πόντοι
1.706
Εδώ διαφωνώ. Έχω μία γνωστή, έχει ψιλομεγαλώσει τώρα, έχει κάνει και οικογένεια. Νεότερη ήτανε καραμούναρος. Πάντοτε δούλευε και πάντοτε ήτανε υπερήφανη. Αλλά και πάντα ήτανε στριμωγμένη οικονομικά.
Ανάμεσα στις σχέσεις που είχε, όπως και όλες οι σύχρονες γυναίκες, ξέρω και 2 περιπτώσεις, που μετά από γνωριμία και αρκετή συζήτηση αρχικά μέσω fb (τότε) και μέσω τηλεφώνου μετά, προσκαλέστηκε να πάει εκεί που ήτανε ο γκόμενος (ο ένας ήταν Κυανή Ακτή και ο άλλος σε παρόμοιο μέρος, έλληνες και οι 2) όπου προφανέστατα τα εισιτήρια, η διαμονή, τα εστιατόρια, οι περιηγήσεις, ίσως και κανά δώρο, ρούζο, κόσμημα, κλπ ήτανε δωρεά από τον γκόμενο.
Πέρασε δηλαδή 1-2 εβδομάδες στο στυλ με το οποίο περνάνε οι γκόμενες του kman
Μετά την επιστροφή στην Ελλάδα, συνεχίστηκε η επαφή μέσω fb και τηλέφωνο ώσπου τελικά αραίωσε και σταμάτησε.
Πιστεύω πως πολλές γκόμενες το κάνουν αυτό, οι Ουκρανέζες πολύ πιο ξώφθαλμά, οι δικές μας πιο διακριτικά. Πιστεύεις ότι είναι συμπεριφορά εκδιδόμενης αυτή;
Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει η γκόμενα;
Να του κόψει την επαφή μαχαίρι;
Να αρνηθεί να πάει Κυανή Ακτή;
Να επιμένει μέχρι τελικής πτώσης να πληρώσει τα πάντα που της αναλογούν κατά την επίσκεψη της;
Να αρνηθεί τυχόν δώρο, ρούχο, κόσμημα, κλπ;
Μιλάμε για γκόμενα 9+ που αν ζούσε σε άλλη χώρα ή και Αθήνα θα ήτανε πρωτοσέλιδο σε περιοδικά.
Κατατάσσεται λοιπόν τέτοια συμπεριφορά στην κατηγορία εκδιδόμενης ή όχι;
Εγώ πιστεύω πως όχι, θα θελα να ακούσω και άλλες απόψεις
Οποιαδηποτε πάει καπου με σκοπό το ΑΜΕΣΟ οικονομικο οφελος περναει αυτοματα στην κατηγορια "ιεροδουλος"
Ξερουμε ολοι πως οι γυναικες παντα προσδοκουν ενα δωρακι αλλα....

Παραδειγματος χαριν:
-καλεις την γκομενα στο ντουμπαι χωρις να προτεινεις 500ρικο
Α)ερχεται επειδη σε γουσταρει και θελει να γνωρίσει τον τοπο, τι ειναι?
Β) δεν ερχεται εξαρχης ,αλλα μετα απο διαπραγματευσεις ερχεται η κουβεντα στο 500αρικο. Τοτε δεχεται, τι ειναι?
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Εδώ διαφωνώ. Έχω μία γνωστή, έχει ψιλομεγαλώσει τώρα, έχει κάνει και οικογένεια. Νεότερη ήτανε καραμούναρος. Πάντοτε δούλευε και πάντοτε ήτανε υπερήφανη. Αλλά και πάντα ήτανε στριμωγμένη οικονομικά.
Ανάμεσα στις σχέσεις που είχε, όπως και όλες οι σύχρονες γυναίκες, ξέρω και 2 περιπτώσεις, που μετά από γνωριμία και αρκετή συζήτηση αρχικά μέσω fb (τότε) και μέσω τηλεφώνου μετά, προσκαλέστηκε να πάει εκεί που ήτανε ο γκόμενος (ο ένας ήταν Κυανή Ακτή και ο άλλος σε παρόμοιο μέρος, έλληνες και οι 2) όπου προφανέστατα τα εισιτήρια, η διαμονή, τα εστιατόρια, οι περιηγήσεις, ίσως και κανά δώρο, ρούζο, κόσμημα, κλπ ήτανε δωρεά από τον γκόμενο.
Πέρασε δηλαδή 1-2 εβδομάδες στο στυλ με το οποίο περνάνε οι γκόμενες του kman
Μετά την επιστροφή στην Ελλάδα, συνεχίστηκε η επαφή μέσω fb και τηλέφωνο ώσπου τελικά αραίωσε και σταμάτησε.
Πιστεύω πως πολλές γκόμενες το κάνουν αυτό, οι Ουκρανέζες πολύ πιο ξώφθαλμά, οι δικές μας πιο διακριτικά. Πιστεύεις ότι είναι συμπεριφορά εκδιδόμενης αυτή;
Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει η γκόμενα;
Να του κόψει την επαφή μαχαίρι;
Να αρνηθεί να πάει Κυανή Ακτή;
Να επιμένει μέχρι τελικής πτώσης να πληρώσει τα πάντα που της αναλογούν κατά την επίσκεψη της;
Να αρνηθεί τυχόν δώρο, ρούχο, κόσμημα, κλπ;
Μιλάμε για γκόμενα 9+ που αν ζούσε σε άλλη χώρα ή και Αθήνα θα ήτανε πρωτοσέλιδο σε περιοδικά.
Κατατάσσεται λοιπόν τέτοια συμπεριφορά στην κατηγορία εκδιδόμενης ή όχι;
Εγώ πιστεύω πως όχι, θα θελα να ακούσω και άλλες απόψεις

Ετσι είναι.Για να διατηρήσει μια γκόμενα εμφανιση μουναρας χρειάζονται τρελά εξοδα και κάποιος πρέπει να τα καταβάλλει.Πολλες επιζητούν το high lifestyle αλλά δεν έχουν τα μέσα να το επιτυχουν οποτε το πετυχαίνουν μέσω άντρα.Δηλαδη εσυ χαιρεσαι οταν η γκόμενα καλοπερναει γιατι γουστάρεις και εσύ κάπως ετσι είναι η λογικη.Οι γκόμενες είναι απαιτητικες δεν τη βγάζουν με σουβλάκια και μπυρες.Θελουν ψαρικα,κρασια,κοκταιηλ,τραπέζια,shopping,πενταστερα κτλ ειναι γεματες αναγκες.Σιγα μην έχει κανενας αντρας καυλα για shopping ή για σαμπάνιες οταν είναι με άλλους ή μόνος χωρίς γκόμενα.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.945
Πόντοι
2.356
Εδώ διαφωνώ. Έχω μία γνωστή, έχει ψιλομεγαλώσει τώρα, έχει κάνει και οικογένεια. Νεότερη ήτανε καραμούναρος. Πάντοτε δούλευε και πάντοτε ήτανε υπερήφανη. Αλλά και πάντα ήτανε στριμωγμένη οικονομικά.
Ανάμεσα στις σχέσεις που είχε, όπως και όλες οι σύχρονες γυναίκες, ξέρω και 2 περιπτώσεις, που μετά από γνωριμία και αρκετή συζήτηση αρχικά μέσω fb (τότε) και μέσω τηλεφώνου μετά, προσκαλέστηκε να πάει εκεί που ήτανε ο γκόμενος (ο ένας ήταν Κυανή Ακτή και ο άλλος σε παρόμοιο μέρος, έλληνες και οι 2) όπου προφανέστατα τα εισιτήρια, η διαμονή, τα εστιατόρια, οι περιηγήσεις, ίσως και κανά δώρο, ρούζο, κόσμημα, κλπ ήτανε δωρεά από τον γκόμενο.
Πέρασε δηλαδή 1-2 εβδομάδες στο στυλ με το οποίο περνάνε οι γκόμενες του kman
Μετά την επιστροφή στην Ελλάδα, συνεχίστηκε η επαφή μέσω fb και τηλέφωνο ώσπου τελικά αραίωσε και σταμάτησε.
Πιστεύω πως πολλές γκόμενες το κάνουν αυτό, οι Ουκρανέζες πολύ πιο ξώφθαλμά, οι δικές μας πιο διακριτικά. Πιστεύεις ότι είναι συμπεριφορά εκδιδόμενης αυτή;
Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει η γκόμενα;
Να του κόψει την επαφή μαχαίρι;
Να αρνηθεί να πάει Κυανή Ακτή;
Να επιμένει μέχρι τελικής πτώσης να πληρώσει τα πάντα που της αναλογούν κατά την επίσκεψη της;
Να αρνηθεί τυχόν δώρο, ρούχο, κόσμημα, κλπ;
Μιλάμε για γκόμενα 9+ που αν ζούσε σε άλλη χώρα ή και Αθήνα θα ήτανε πρωτοσέλιδο σε περιοδικά.
Κατατάσσεται λοιπόν τέτοια συμπεριφορά στην κατηγορία εκδιδόμενης ή όχι;
Εγώ πιστεύω πως όχι, θα θελα να ακούσω και άλλες απόψεις
Aυτό το έχω κάνει και εγώ,είναι άλλο πράγμα..
Οι διαφορές είναι πως:
Mία κανονική γκόμενα δε θα έβγαινε μαζί μου ποτέ φωτό με μουνί και φάτσα χύμα,μόλις με έχει γνωρίσει.
Δε θα με άφηνε να την χουφτώνω δημόσια και να βγάζω το χέρι μου φωτογραφίες.
Θα ντρεπόταν να την κυκλοφορώ στη χώρα της ενώ της ρίχνω 20χρόνια και μου ρίχνει 20 πόντους..
Και ένα σωρό άλλα πράγματα...

Τα οποία κανονική γκόμενα και όχι τύπισσα που έχει αποφασίσει συνειδητά να βγάλει εξτραδάκια,δεν τα κάνει
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Σλαβικό κόσμο τα κάνουν τοσο πολλές συχνά και με ενθαρρυνση της οικογένειας που θέλουν να φάνε και αυτοι που δεν έχει νοημα να συζητάμε.Δυση φροντίζει τις γυναίκες το κράτος και Μεσογειο οι γονείς. Σλαβικό κόσμο εχουν μονο το σπονσορα σαν επιλογή οποτε ολοι κάνουν τα στραβά μάτια
και αυτα τα φαινόμενα γίνονται κοινωνικά αποδεκτά.Δηλαδη θεωρείται φυσιολογικη επιλογή για μια κοπέλα να εχει σπονσορα.Ειτε μικρη ειτε μεγαλη ειτε φοιτητρια ειτε χωρισμενη,οι περισσότερες εχουν πάντα δυνατοτητα σπονσορισμου.
Οπότε αν η αλλη σκάσει με το σπονσορα δημοσίως δεν κουνιέται βλεφαρο.Οχι οπως Ελλαδα,Ιταλία που ντρέπονται λογω κοινωνικής κατακραυγής και το ρίχνουν στην κρυφή βιζιτα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Aυτό το έχω κάνει και εγώ,είναι άλλο πράγμα..
Οι διαφορές είναι πως:
Mία κανονική γκόμενα δε θα έβγαινε μαζί μου ποτέ φωτό με μουνί και φάτσα χύμα,μόλις με έχει γνωρίσει.
Δε θα με άφηνε να την χουφτώνω δημόσια και να βγάζω το χέρι μου φωτογραφίες.
Θα ντρεπόταν να την κυκλοφορώ στη χώρα της ενώ της ρίχνω 20χρόνια και μου ρίχνει 20 πόντους..
Και ένα σωρό άλλα πράγματα...

Τα οποία κανονική γκόμενα και όχι τύπισσα που έχει αποφασίσει συνειδητά να βγάλει εξτραδάκια,δεν τα κάνει
Αυτά είναι κυρίως διαφορά κουλτούρας και νοοτροπίας μεταξύ γυναικών του Ανατολικού Μπλοκ και των ελληνίδων. Όπως πχ δεν είδαμε να πηγαίνουν και πολλές ελληνίδες πουτάνες τα χρόνια της κρίσης. Ενώ από Ανατολικό Μπλοκ υπήρχε κοσμοσυρροή. Σε αυτές τις νοοτροπίες έχει παίξει ρόλο και η πολιτική και η ιστορία κάθε τόπου. Σε άλλες χώρες, ακόμα και η συζήτηση που κάνουμε τώρα φαίνεται εξαιρετικά αστεία, αφού πολλοί μπαμπάδες βγάζουν στο κλαρί τις κόρες τους για να ζήσει η οικογένεια. Θα μας έλεγαν τρελοί είστε, τι κάθεστε και συζητάτε τώρα; Τσοντάρει ο άλλος 1000 ευρώ με οποιονδήποτε τρόπο και η άλλη θα κάνει τη δύσκολη;
Σχετικά με τις φωτογραφίες, έχεις δίκιο, έχω την εντύπωση πως ο kman έχει έναν ιδαίτερο τρόπο να τις αποσπάει, για πολλές έχει πει πως κάνουν τις δύσκολες.
Πάντως η τελευταία Κρακοβιανή που δε δέχτηκε λεφτά αλλά δέχτηκε φώτο με χυσια στη μάπα αποτελεί πραγματικά περίπτωση για ακαδημαική ανάλυση
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Οποιαδηποτε πάει καπου με σκοπό το ΑΜΕΣΟ οικονομικο οφελος περναει αυτοματα στην κατηγορια "ιεροδουλος"
Ξερουμε ολοι πως οι γυναικες παντα προσδοκουν ενα δωρακι αλλα....

Παραδειγματος χαριν:
-καλεις την γκομενα στο ντουμπαι χωρις να προτεινεις 500ρικο
Α)ερχεται επειδη σε γουσταρει και θελει να γνωρίσει τον τοπο, τι ειναι?
Β) δεν ερχεται εξαρχης ,αλλα μετα απο διαπραγματευσεις ερχεται η κουβεντα στο 500αρικο. Τοτε δεχεται, τι ειναι?

Όταν παίζει κασέρι στο χέρι, τότε ΝΑΙ η κατηγορία αλλάζει και πάει προς εκδιδόμενη.
Η γκρίζα ζώνη είναι όταν όλα τα λεφτά τρώγονται μαζί με τον γκόμενο/σπόνσορα και η γκόμενη επιστρέφει στη βάση της το ίδιο ή λιγότερο φτωχή απ ότι πριν βγει με τον σπόνσορα. Απλώς πέρασε καλά με δωράκια και διάφορα έξοδα dating.
Χωρίς μετρητό στο χέρι δηλαδή και χωρίς ακριβά δώρα τύπου μαργαριταρένια κολιέ της Ευανθίας Κουμουνδουροπούλου στο "Μια ζωή την έχουμε"
Μικροδώρα σε ρούχα, φθηνοκοσμήματα, αρώματα, κλπ δε μετράνε
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Αυτά είναι κυρίως διαφορά κουλτούρας και νοοτροπίας μεταξύ γυναικών του Ανατολικού Μπλοκ και των ελληνίδων. Όπως πχ δεν είδαμε να πηγαίνουν και πολλές ελληνίδες πουτάνες τα χρόνια της κρίσης. Ενώ από Ανατολικό Μπλοκ υπήρχε κοσμοσυρροή. Σε αυτές τις νοοτροπίες έχει παίξει ρόλο και η πολιτική και η ιστορία κάθε τόπου. Σε άλλες χώρες, ακόμα και η συζήτηση που κάνουμε τώρα φαίνεται εξαιρετικά αστεία, αφού πολλοί μπαμπάδες βγάζουν στο κλαρί τις κόρες τους για να ζήσει η οικογένεια. Θα μας έλεγαν τρελοί είστε, τι κάθεστε και συζητάτε τώρα; Τσοντάρει ο άλλος 1000 ευρώ με οποιονδήποτε τρόπο και η άλλη θα κάνει τη δύσκολη;
Σχετικά με τις φωτογραφίες, έχεις δίκιο, έχω την εντύπωση πως ο kman έχει έναν ιδαίτερο τρόπο να τις αποσπάει, για πολλές έχει πει πως κάνουν τις δύσκολες.
Πάντως η τελευταία Κρακοβιανή που δε δέχτηκε λεφτά αλλά δέχτηκε φώτο με χυσια στη μάπα αποτελεί πραγματικά περίπτωση για ακαδημαική ανάλυση

Δεν είπα οτι δε δέχτηκε λεφτά.Ειπα οτι δε ζήτησε λεφτά.
Εχει Πολωνέζες που γουστάρουν τα χυσια χοντρά,τρελαίνονται να τα δείχνουν ειδικα αμα χυνεις στα βυζια.Με αυτήν αποτολμησα ενδοφθαλμιο χυσι είναι λιγες που το δέχονται αυτό βασικά Πολωνεζες μόνο.Μου εγλυψε και τα πόδια τα δάχτυλα ένα-ένα για ώρα.
Η τυπισσα έκανε μπουκι και το εχωνε ολο στο στόμα ως το λαρυγγα ωστε να πνίγεται να μην μπορεί να αναπνεύσει.Χωρις να το ζητησω,μονη της το έκανε.Σε πολλες Πολωνέζες αρέσει αυτο να κοντρολαρεις τη ζωή τους με τον πούτσο σου.
Η άλλη Πολωνεζα μου έπαιρνε το χέρι και το εβαζε στο λαιμο της για να την πνίγω.Αλλες ζητάνε ξυλο,μαστιγωματα,χαστούκια κτλ.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.940
Πόντοι
2.356
Δεν είναι εσκορτς είναι κανονικές γκόμενες.Η Κροατισσα ηταν επαγγελματίας μπασκετμπολιστρια,την είδα στο YouTube σε αγώνες.Αλλες ειναι φοιτήτριες άλλες δουλευουν σε γραφεία λογιστριες,αλλες φυσικοθεραπευτριες κτλ.Στη βυζαρου αν δώσω 1000 ευρώ που λες θα είναι γισ μία φορά μονο.Αν περάσει τα τεστ και κάνει για σπονσορετ θα την κρατήσω αλλά δε θα πάρει χίλια ξανά.Μπορει να της στέλνω πού και πού.
Με αυτη την εννοια ολες κανονικες γκομενες ειναι , στο μπλοκ οι εσκορτς πολυτελειας ,σπονσορετες ,μοντελα ινσταγκραμ , βιζιτες σε οργανωμενα σαιτ , σεμιπρος κανουν/εχουν οι περισσοτερες και αλλες δουλειες ... ακομα και αυτες απο τα σαλον.

Επαιρνα βιζιτα φοιτητρια ιατρικης , σεμιπρο που δουλευε σε εταιρεια κινητης τηλεφωνιας , επισης απο κωλομπαρο με εκατο ευρω για ολο το βραδυ που την επομενη το απογευμα βρεθηκαμε εξω απο το χρυσοχοειο που εργαζοταν , δυο σε σαλον που ηταν η μια νοσκοκομα και η αλλη σε κομμωτηριο κτλ κτλ κτλ

Οταν δινεις λεφτα στο χερι εμπιπτουν ολες στην κατηγορια πουτανα ειτε μας αρεσει ειτε οχι , καθολου κακο απλα πρεπει να το μπορεις να το ξεχωριζεις και να μην αυτο - παραμθυιαζεσαι.

Τωρα η αποψη οτι ολες οι γυναικες ειναι καταβαθος "πουτανες" αφου και με αυτην/αυτες που ησουν/εισαι παντρεμενος στην συντριπτικη τους πλειοψηφια τις "πληρωνεις" ειναι μεγαλο θεμα που σηκωνει συζητηση.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.945
Πόντοι
2.356
Aρχηγέ, επειδή στροφάρει το μυαλό σου, αν διαβάσεις ψύχραιμα το μήνυμα του Τάσου,
θα δεις ότι έτσι είναι η φάση..

Τάσο,το τελευταίο όντως σηκώνει μεγάλη συζήτηση...
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.945
Πόντοι
2.356
Με αυτη την εννοια ολες κανονικες γκομενες ειναι , στο μπλοκ οι εσκορτς πολυτελειας ,σπονσορετες ,μοντελα ινσταγκραμ , βιζιτες σε οργανωμενα σαιτ , σεμιπρος κανουν/εχουν οι περισσοτερες και αλλες δουλειες ... ακομα και αυτες απο τα σαλον.
Θυμήθηκα κορυφαίο άμπαλο Άγγλο πορνοτουρίστα,
που έγραφε στο masher ότι έδινε σε μία μασατζού extra λεφτά για τσιμπούκι
και ότι τελικά του ζήτησε 250ευρώ για να πάει στο ξενοδοχείο του για μία ώρα.

Και του γράφει ένας moderator.
Συγγνώμη,στην τάδε αναφέρεσαι;
Και ποστάρει link με το προφίλ της σε privat όπου οι κοινοί θνητοί την έπαιρναν με 50ευρώ:grin:
Το τελευταίο μήνυμα του Άγγλου ήταν "Δεν είναι αυτή" και δεν έγραψε ποτέ ξανά?
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
1.Από όλα τα ελληνικά φαγάδικα που έτυχε να μου αναφέρουν Τσέχοι,
μόνο δύο κάνουν κάτι..

2.Πήγα εν μέσω κορώνας,το μαγαζί τίγκα,κανένας Έλληνας πελάτης ή εργαζόμενος.
Ελληνική μουσική στη διαπασών,γκαρσόνια με ελληνικές σημαίες στα μπλουζάκια,κ.λ.π.
Όταν παρήγγειλα,η σερβιτόρα φώναξε και άλλους εργαζόμενους να με ακούσουν πως
προφέρω τα φαγητά.
Μαγικό μπλοκ,ακόμη και μέσα σε ελληνικό μαγαζί.
1. Αφού είναι μαλάκες και θέλουν να πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες..
Πάνε να πουλήσουν στον Τσέχο μικρή μερίδα σε ακριβή τιμή και δεν θα μείνουν με την πούτσα στο χέρι;

2. Πράγα είναι το μαγαζί; Δεν αναγνωρίζω την φώτο, ποιο μαγαζί είναι;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.945
Πόντοι
2.356
1. Αφού είναι μαλάκες και θέλουν να πουλήσουν φύκια για μεταξωτές κορδέλες..
Πάνε να πουλήσουν στον Τσέχο μικρή μερίδα σε ακριβή τιμή και δεν θα μείνουν με την πούτσα στο χέρι;

2. Πράγα είναι το μαγαζί; Δεν αναγνωρίζω την φώτο, ποιο μαγαζί είναι;
1.Σωστός :grin:

2.Μίνωας Κρακοβία,απλά ο Αρχηγός είχε πάει τις προάλλες και σκέφτηκα μήπως η Πολωνέζα ήθελε να φάει ελληνικό, όπως έγινε στην περίπτωσή μου

1624464846805.jpg


@Αndrew ετοιμάζομαι για μία βδομάδα Πράγα μέσα στον Ιούλιο.
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Aρχηγέ, επειδή στροφάρει το μυαλό σου, αν διαβάσεις ψύχραιμα το μήνυμα του Τάσου,
θα δεις ότι έτσι είναι η φάση..

Τάσο,το τελευταίο όντως σηκώνει μεγάλη συζήτηση...

Το βλέπεις ηθικά το ζήτημα με διαχωριστικές γραμμές.Ας πούμε όταν είμαι 30 γαμάω μία γκόμενα με έξοδα έναν καφέ,στα 35 γαμάω την ίδια γκόμενα με πληρωμένες διακοπές,στα 40 την ίδια με δωράκι και στα 45 την ίδια με λεφτά.
Τι σημαίνει αυτό?Οτι όταν είμαι 30 η γκόμενα είναι κανονική και όταν είμαι στα 40 αρχίζει να γίνεται πουτάνα?Και τι συμβαίνει όταν έρχεται με πληρωμένες διακοπές μόνο?Είναι πουτάνα ή όχι?
Γενικά όλες αυτές οι διακρίσεις έχουν μικρό νόημα.
Να κάθεσια τώρα να προσδιορίζεις το πουτανοόριο σε ποιο σημείο γίνεται μία πουτάνα ποιος είναι ο κανόνας.Εγώ τα βλέπω ρεαλιστικά.
Μου αρέσει αυτή με την οποία είμαι?Αν θέλω πουτάνα θα πάω σε πουτάνα.Αν θέλω έσκορτ θα πάω σε έσκορτ.Αν θέλω σπονσορέτ θα πάω σε σπονσορέτ.Αν θέλω να παντρευτώ θα πάω για νύφη.Αν θέλω να γαμήσω στο τζαμπέ θα πάω να βρω γκόμενα να γαμήσω στο τζαμπέ όπου με παίρνει.Εσείς τα μπερδεύετε ενώ είναι απλά.

Είναι σα να λες έφαγα σουβλάκι και ο άλλος να λέει όχι δεν έφαγες σουβλάκι.Εφαγες απλά κρέας.Απλά αυτό το κρέας επειδή είναι χοιρινό και σε κομμάτια το λες σουβλάκι.Ναι,το ξέρω τι είναι αυτό που μου λες.Το ξέρω οτι δεν έφαγα χόρτα ή ψάρι.
Η να λέει ο άλλος τι μαλάκας είσαι που γαμάς έσκορτς με 150 ευρώ,εγώ γαμάω Φυλής με 20 ευρώ.Τι μαλάκας είσαι που παντρεύτηκες και ξοδεύτηκες για αυτή,στο Μεταξουργείο ούτε δεκάρικο δε θα έπιανε κτλ.
Τα λένε?Δεν τα λένε.Σε εμένα τα λένε.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.945
Πόντοι
2.356
Το βλέπεις ηθικά το ζήτημα με διαχωριστικές γραμμές.Ας πούμε όταν είμαι 30 γαμάω μία γκόμενα με έξοδα έναν καφέ,στα 35 γαμάω την ίδια γκόμενα με πληρωμένες διακοπές,στα 40 την ίδια με δωράκι και στα 45 την ίδια με λεφτά.
Τι σημαίνει αυτό?Οτι όταν είμαι 30 η γκόμενα είναι κανονική και όταν είμαι στα 40 αρχίζει να γίνεται πουτάνα?Και τι συμβαίνει όταν έρχεται με πληρωμένες διακοπές μόνο?Είναι πουτάνα ή όχι?
Αυτή που γάμησες στα 30 σου απλά με έναν καφέ(και η οποία δε γαμιόταν παράλληλα με μπαρμπάδια για φράγκα) δεν είναι ίδιας πάστας γυναίκα με την νεαρή που θα γαμήσεις στα 45 σου με αντάλλαγμα.

Η πρώτη είναι κανονική γκόμενα,η δεύτερη είναι πουτάνα,άσχετα τι πιστεύει αυτή για τον εαυτό της ή πως εσύ επιλέγεις να την βαφτίσεις.
Part time πουτάνα,καραπουτανάρα,amateur πουτάνα,σπονσορετοπουτάνα....
Παραμένει πουτάνα
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Αυτή που γάμησες στα 30 σου απλά με έναν καφέ(και η οποία δε γαμιόταν παράλληλα με μπαρμπάδια για φράγκα) δεν είναι ίδιας πάστας γυναίκα με την νεαρή που θα γαμήσεις στα 45 σου με αντάλλαγμα.

Η πρώτη είναι κανονική γκόμενα,η δεύτερη είναι πουτάνα,άσχετα τι πιστεύει αυτή για τον εαυτό της ή πως εσύ επιλέγεις να την βαφτίσεις.
Part time πουτάνα,καραπουτανάρα,amateur πουτάνα,σπονσορετοπουτάνα....
Παραμένει πουτάνα

Σιγά,οι περισσότερες Σλάβες έχουν και ένα σπόνσορα μπάρμπα παράλληλα.Αλλο τι μπορεί να πιστεύουμε για να φτιαχνόμαστε.Λογικό είναι κάπως.Τη γαμάς τζάμπα δεν καταλαβαίνεις οτι από πίσω παίζει και σπονσοράκος για να της κάνει τα έξοδα.
Αμα περάσεις τα 40 θα το καταλάβεις.Είναι λογικό,απλά άμα είσαι κάτω των 35 δεν πιάνει το μάτι σου κάποια πράγματα.
Είχα κανονικές γκόμενες που δε ζητούσαν τίποτα απολύτως,ραντεβού συνήθως στο διαμέρισμά τους για πούτσο που μετά από κανά χρόνο μου αποκάλυψαν τα σπονσοριλίκια τους από μπαρμπάδες και παντρεμένους ή ζήτησαν οικονομική ενίσχυση οπότε δεν έχω ψευδαισθήσεις.
Τι να ψάχνει κανείς τώρα,δεν έχουν νόημα αυτά.Το πουτανόμετρο που λένε.
Και οι ίδιες οι γκόμενες δεν τα βλέπουν έτσι με βάση το πουτανόμετρο.
Δηλαδή αν μία τα παίρνει περισσότερο είναι καλύτερη ή χειρότερη?Ισως και καλύτερη αφού οι άντρες τη γουστάρουν παραπάνω.Γενικά είναι περίπλοκο θέμα.
Μπαίνει η άλλη στο τίντερ βρίσκει έναν εικοσιπεντάχρονο γαμιά,έναν τριαντάρη για σοβαρή σχέση,γάμο και ένα σαρανταπεντάρη για σπόνσορα.Σιγά το δύσκολο.Θα καταλάβει ο τριαντάρης οτι η αγάπη του σπονσοράρεται?Θα καταλάβει ο σπόνσορας οτι η γκόμενα που χρυσοπληρώνει γαμιέται τζάμπα?Θα καταλάβει ο γαμιάς οτι η καυλιάρα γκόμενα τραβιέται με μπαρμπάδες με μαραμένο πουλί?Πιθανόν όχι.Αυτό είναι καθήκον της γκόμενας να διατηρήσει την ψευδαίσθηση σε όλους.Σιγά μην τα καταφέρνουν που λέει ο λόγος,μερικές όμως που είναι καπάτσες το καταφέρνουν γιατί το κάνουν καλά,έχουν την τέχνη και το ταλέντο.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.945
Πόντοι
2.356
Σιγά,οι περισσότερες Σλάβες έχουν και ένα σπόνσορα μπάρμπα παράλληλα.Αλλο τι μπορεί να πιστεύουμε για να φτιαχνόμαστε.Λογικό είναι κάπως.Τη γαμάς τζάμπα δεν καταλαβαίνεις οτι από πίσω παίζει και σπονσοράκος για να της κάνει τα έξοδα.
Αμα περάσεις τα 40 θα το καταλάβεις.
Εγώ απλά θα σου πω με πολύ συμπάθεια,ότι αν ξεκόψεις από τις καργιόλες που το παίζουν οσίες παρθένες ενώ στο instagram έχουν ακόλουθους κάτι μαχμουτ και αμπντουλ,
θα καταλάβεις ότι αναφέρεσαι σε μία μικρή μειοψηφία.
Πριν αρκετά χρόνια έπαιζε αρκετά αυτό που λες,τώρα άντε να παίζει σε καμιά ουκρανική και ρωσική επαρχία.

Γιατί Σλάβα είναι και μία Σέρβα ή μία Σλοβάκα.
Εγώ αυτά που είχα δει Κίεβο με Ιταλο,Αγγλοκ.λ.π. μπαρμπάδια ή τουρκόγυφτους και μουνάρες τσιγκολελέτες,
δεν τα είδα ούτε Μπρατισλάβα,ούτε Βελιγράδι.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
Με απλά λόγια θα μπορούσαμε να ορίσουμε "πουτάνα" αυτλη που όταν φεύγει από σένα φεύγει πλουσιότερη, με κασέρι στην τσέπη, κάποιο ακριβό εύκολα-ρευστοποιήσιμο σε χρήμα δώρο όπως κόσμημα, κλπ
Αν η άλλη φεύγοντας από σένα είναι πλουσιότερη μόνο σε εμπειρίες όπως εστιατόρια, γαμήσια, βόλτες, διακοπές, κλπ ξεφεύγει από τον ορισμό της πουτάνας
Γνώμη μου
 

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.034
Κριτικές
242
Like
22.338
Πόντοι
31.628
Η ερώτηση που προσδιορίζει μία πουτάνα ή όχι, είναι απλή ανεξάρτητα από την ηλικία/εμφάνιση κλπ του γαμιά που τις προσφέρει παροχές. Θα καθόταν στον γαμιά εάν δεν τις πρόσφερε παροχές? Εάν θα του καθόταν έτσι και αλλιώς δεν είναι πουτάνα. Εάν δεν του καθόταν χωρίς τις παροχές, τότε είναι καραμπινάτη πουτάνα. Τελεία και παύλα. Και 20 χρονών που κερνάει πελβετέρε να είσαι, εάν τα μουνάκια δεν θα σου καθόντουσαν χωρίς την παροχή της πελβετέρε, πουτανάκια είναι και αυτά, μην μπερδευόμαστε.
 
OP
OP
K

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Με απλά λόγια θα μπορούσαμε να ορίσουμε "πουτάνα" αυτλη που όταν φεύγει από σένα φεύγει πλουσιότερη, με κασέρι στην τσέπη, κάποιο ακριβό εύκολα-ρευστοποιήσιμο σε χρήμα δώρο όπως κόσμημα, κλπ
Αν η άλλη φεύγοντας από σένα είναι πλουσιότερη μόνο σε εμπειρίες όπως εστιατόρια, γαμήσια, βόλτες, διακοπές, κλπ ξεφεύγει από τον ορισμό της πουτάνας
Γνώμη μου

Δεν είναι έτσι ακριβώς.Ο άλλος σου λέει οτι πουτάνα είναι αυτή που επιδιώκει αντάλλαγμα για σεξ.Π.χ. έστω 3 τύποι με ένα χιλιάρικο.Ο ένας σκάει το χιλιάρικο για να πληρώσει διακοπές για τη γκόμενα.Ο άλλος σκάει το χιλιάρικο να πάρει δώρο για τη γκόμενα.Ο τρίτος δίνει το χιλιάρικο στο χέρι στη γκόμενα.Και οι 3 γαμάνε.Η πρώτη γκόμενα που έκατσε για διακοπές είναι πουτάνα?Η δεύτερη που έκατσε για δώρο είναι πιο πουτάνα?Και η τρίτη με τα λεφτά είναι η απόλυτη πουτανάρα?
Ας το δούμε και από την πλευρά των τριών.Ο πρώτος θα πει ρε κουράδες εγώ έριξα τη γκόμενα με την αξία μου,πλήρωσα μόνο τα έξοδα διακοπών.Ο δεύτερος θα πει τι λες βρε μαλάκα εγώ έσκασα τα ίδια λεφτά σε δώρο και γάμησα αμέσως σιγά μην περίμενα αν θα γούσταρε η άλλη στις διακοπές και θα ήταν κεφάτη να γαμήσω,ο τρίτος λέει είστε όλοι παπάρες εγώ είμαι ο καλύτερος,ούτε καν έχσα χρόνο να ψάξω ποιο δώρο θα αρέσει στη γκόμενα,έδωσα τα λεφτά στο χέρι και καθάρισα.
Ποιος έχει δίκιο,ποιος έχει άδικο,δε βγάζεις άκρη.
Είναι πουτάνα αυτή που κάθεται με αντάλλαγμα ακόμα και αν αυτό είναι κέρασμα?Σε ποιο ακριβώς σημείο εξόδου αρχίζει το πουτανιλίκι?Η αληθινές γκόμενες είναι όσες κάθονται στο εντελώς τζαμπέ,πληρώνουν και τα δικά τους έξοδα στο καφέ που λέει ο λόγος?
 

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.034
Κριτικές
242
Like
22.338
Πόντοι
31.628
Η αληθινές γκόμενες είναι όσες κάθονται στο εντελώς τζαμπέ,πληρώνουν και τα δικά τους στο καφέ που λέει ο λόγος?
Είναι αυτές που θα σου καθόντουσαν ακόμη και εάν δεν πρόσφερες τίποτα και αυτό επειδή σε γουστάρουν για το πουλί σου και όχι για παροχές και αντιπαροχές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom