Νέα

Smartphones

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα OmarNow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 132K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Τι smartphone εχετε;;;

  • iPhone

    Ψήφοι: 144 25,7%
  • Android

    Ψήφοι: 342 61,1%
  • Windows Phone

    Ψήφοι: 48 8,6%
  • Έχω μια μπακατέλα που κρατάει 5 μέρες η μπαταρία

    Ψήφοι: 77 13,8%
  • Ubuntu

    Ψήφοι: 4 0,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    560
OP
OP
OmarNow

OmarNow

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2014
Μηνύματα
118
Like
0
Πόντοι
1
.....
 

Συνημμένα

  • iphone.jpg
    iphone.jpg
    164,4 KB · Εμφανίσεις: 35

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Ναι ρε,με απλό ταχυδρομείο...αλλιώς δεν το πρότεινα... ;)
Γαμάει το κινητό,φίλε...
ειναι και δυο φτηνοτερες επιλογες lenovo s820  kai THL T6 PRO

Μπιλυ ως ειδικος την γνωμη σου
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Ναι ρε,με απλό ταχυδρομείο...αλλιώς δεν το πρότεινα... ;)
Γαμάει το κινητό,φίλε...
ο Κινεζος γραφει gift απο οξω?γιατι το κολπο ειναι παλιο...ελπιζω να μην γραφει τιποτα στην ετικετα αποστολης.
Μπιλυ
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
151
Πόντοι
66
Με ποιο προγραμμα κατεβαζουμε ταινιες βιντεο απο google play για κινητο με αντροιντ
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
οκ
αλλα
να διαρκέσει από μια βδομάδα μέχρι 40+ ημέρες!
μια στις 10 ή στισ 100 ή οτι θελετε να μην φτασει ποτε,περα απο 30 μερες το paypal ουτε δεκαρα τσακιστη δεν σου επιστρεφει.Τα αλλα που γραφει τα ξερω,γιατι εχω ψωνισει-οχι κινητα-ξανα απο Κινα...κ η αληθεια ειναι οτι συνηθως αργουν κ αργουν κ κ ... :P
 

katsikaras

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2010
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
οποιος αγοραζει ιφολα 700 ευρα το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι μακακας  :2funny: :2funny:
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
ενώ οποιος αγοράσει κινεζικο με 200 ευρω διαπρέπει!!!!!
Σαφως κ διαπρεπει...Εχω εναμισυ χρονο κινεζικο και οφειλω να πω οτι ειναι το καλυτερο κινητο που εχω δουλεψει.
Το πηρα δοκιμαστικα να δω τι θα βγει και με εβγαλε παλικαρι.
Το πληρωσα 160 ευρω και εκανε οτι εκαναν κινητα των 400 ευρω κ ανω.
Απο δω κ περα μονο κινεζικα...δεν υπαρχει λογος να χρυσοπλωρωνω κινητα μαρκας απ τη στιγμη που δεν κανουν κατι παραπανω απο τα πολυ φτηνοτερα κινεζικα...
Μην ξεχναμε που κατασκευαζονται ολα...
Ακομα και η ιφολα...
Αυτο που παρηγγειλα τωρα θεωρω οτι ειναι ανωτερο απο τα περισσοτερα που κυκλοφορουν...
Με μονο 200 ευρω...
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Και μην ακουσω μαλακιες για ακτινοβολιες...
Το μετρησα με ειδικο οργανο που μετραει ακτινοβολια και εκπεμπει λιγοτερο απο το μισο που εκπεμπει ενα sony ericsson που ειχα για συγκριση...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ειχα δουλεψει 5ς για τρεις μηνες...πολυ ομορφο τηλεφωνο,γρηγορο ιντερνετ και ιντερφεισ μεταβασεις..
εκει σταματανε τα καλα ομως..οθονη μετρια και μικρη,μπαταρια και ηχειο για τον πουτσο..

προσωπικα εχω το one m8 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
ποιοτητα κατασκευης-ταχυτητα-οθονη-σχεδιασμος-ηχος ολα στο κοκκινο.
ακομα και η μπαταρια βγαζει πανω απο δυο μερες με λογικη χρηση..χθες ημουν με 6% στο ultra power saving mode για 14 ωρες.

στα 450 που ειναι τωρα ειναι η καλυτερη επιλογη για μενα,
ειδικοτερα οταν  οι high-end κινεζιες δεν ειναι και τοσο οικονομικες πλεον.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
497
Πόντοι
4.906
Σαφως κ διαπρεπει...Εχω εναμισυ χρονο κινεζικο και οφειλω να πω οτι ειναι το καλυτερο κινητο που εχω δουλεψει.
Το πηρα δοκιμαστικα να δω τι θα βγει και με εβγαλε παλικαρι.
Το πληρωσα 160 ευρω και εκανε οτι εκαναν κινητα των 400 ευρω κ ανω.
Απο δω κ περα μονο κινεζικα...δεν υπαρχει λογος να χρυσοπλωρωνω κινητα μαρκας απ τη στιγμη που δεν κανουν κατι παραπανω απο τα πολυ φτηνοτερα κινεζικα...
Μην ξεχναμε που κατασκευαζονται ολα...
Ακομα και η ιφολα...
Αυτο που παρηγγειλα τωρα θεωρω οτι ειναι ανωτερο απο τα περισσοτερα που κυκλοφορουν...
Με μονο 200 ευρω...
ειναι vfm τι να λεμε
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
ειναι vfm τι να λεμε
Ακριβως φιλε.Με τα 739 που ξεκιναει ενα iphone,παιρνεις 4 κινεζικα και αστα να καθονται για οποτε χρειαστεις...
και δεν ειναι αχρηστα οπως τα μηλα που δε μπορουν να στειλουν ουτε μια φωτο με μπλε δοντι...
 

Spiler

Μέγας
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.123
Κριτικές
10
Like
2.800
Πόντοι
3.665
Ακριβως φιλε.Με τα 739 που ξεκιναει ενα iphone,παιρνεις 4 κινεζικα και αστα να καθονται για οποτε χρειαστεις...
και δεν ειναι αχρηστα οπως τα μηλα που δε μπορουν να στειλουν ουτε μια φωτο με μπλε δοντι...
Εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις με αυτό που παίρνεις πάντα, όπως και το πόσο σε νοιάζει η εγγύηση του κατασκευαστή.  Προσωπικά το τελευταίο με νοιάζει εξαιρετικά, γιατί το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς για εμένα, οπότε το να είναι από κάποια γνωστή εταιρεία μου διασφαλίζει ότι θα υπάρχουν και ανταλλακτικά, και ότι θα φτιαχτεί.  Επίσης, μην ξεχνάμε ότι επισήμως αρκετές εταιρείες δεν υπάρχουν στην Ελληνική αγορά, και λειτουργούν με επίσημους αντιπροσώπους, κάτι το οποίο μπορεί να έχει τεράστια διαφορά στην ποιότητα του service.  Χαρακτηριστικό παράδειγμα, η apple, της οποίας το service στην Ελλάδα είναι μακράν το χειρότερο, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει η εταιρεία, σε αντίθεση με το service που θα έχεις σε ένα Apple Store στο εξωτερικό.  Για μένα το καλύτερο after-sales service για κινητά και tablets στην Ελλάδα το έχει η LG, ειδικά άμα είσαι μέσα στην εγγύηση. 

Σε κάθε περίπτωση όμως, να μην ξεχνάμε ένα πάρα πολύ βασικό πράγμα που ισχύει σε κάθε αγορά προϊόντος τεχνολογίας, αυτό που πληρώνεις, αυτό αγοράζεις. 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom