Νέα

Σκυφτούλης - Πράκτορας της Ε.Υ.Π.;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΕΘΝΙΚΟΣ STAR!!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 181
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν σας κάνει εντύπωση που ένας ημι-αγράμματος τύπος σαν τον Εθνικό Πουστάρ εμφανίζεται σαν να έχει ντοκτορά στα σχετικά με τον αντιεξουσιαστικό χώρο;
Άλλο αν μπερδεύει όσα κατά καιρούς άκουσε, και στο τέλος θα μας βγάλει βομβιστή και τον Κατσανέβα!
 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
φεθρυ
κι εσυ υποπεπτεις σε φαυλοτητες κι εγω και ολοι μας.
ενω απ οτι εχω καταλαβει κινεισαι ιδεολογικα στην αριστερα,
ορισμενες φορες δινεις αλλη εντυπωση :)
Σύμφωνοι σε όλα, str8.
Εκτός απο το εδάφιο που εσύ, ένας οπαδός των θεσμών και της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας, ΚΡΙΝΕΙΣ απόφαση δικαστηρίου, ενώ γνωρίζεις οτι δεν μπορείς να το κάνεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
φεθρυ
κι εσυ υποπεπτεις σε φαυλοτητες κι εγω και ολοι μας.
ενω απ οτι εχω καταλαβει κινεισαι ιδεολογικα στην αριστερα,
ορισμενες φορες δινεις αλλη εντυπωση :)

Αϊ μπεγκ γιορ μπάρντον;
 
OP
OP
Ε
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.098
Like
2
Πόντοι
16
Δεν σας κάνει εντύπωση που ένας ημι-αγράμματος τύπος σαν τον Εθνικό Πουστάρ εμφανίζεται σαν να έχει ντοκτορά στα σχετικά με τον αντιεξουσιαστικό χώρο;
Άλλο αν μπερδεύει όσα κατά καιρούς άκουσε, και στο τέλος θα μας βγάλει βομβιστή και τον Κατσανέβα!


εσυ δινεις την εντυπωση ενος εγγραμματου νεου με προοπτικες διδακτορικου  ακομη και απο το Μ.Ι.Τ.
σε συγχαιρω και σε προσκαλω στη νεα προσπαθεια δημιουγιας του ιδρυματος ΚΩΣΤΑ ΣΗΜΙΤΗ :rockon:
ΖΗΤΩ Ο ΕΚΣΥΓΡΟΝΙΣΜΟΣ :rockon:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
εσυ δινεις την εντυπωση ενος εγγραμματου νεου με προοπτικες διδακτορικου  ακομη και απο το Μ.Ι.Τ.
σε συγχαιρω και σε προσκαλω στη νεα προσπαθεια δημιουγιας του ιδρυματος ΚΩΣΤΑ ΣΗΜΙΤΗ :rockon:
ΖΗΤΩ Ο ΕΚΣΥΓΡΟΝΙΣΜΟΣ :rockon:

Όλα καλά στην οικογένεια;
Βγαίνει το μεροκάματο;        :dancing:
 

pako

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
101
Like
1
Πόντοι
1
Συμπέρασμα:

Όποιος έχει μπαράκι στα Εξάρχεια και "φουσκώνει τα μυαλά των πιτσιρικάδων με μαλακίες" πρέπει να πάει μέσα.

Εν προκειμένω, αγαστή η σύμπνοια της Ασφάλειας με τους ....κατά δήλωσίν τους ιδεολογικούς εχθρούς της.

Και εις ανώτερα σύντροφοι!

(Και ...ελκυστική η κοινωνία που οραματίζεστε, στα ίχνη του Χόνεκερ και του Πολ Ποτ).

Αυτο ειπα εγω οτι οποιος εχει μπαρακι στα εξαρχεια ειναι Λιτης???Ρε φιλε ποσο καραγκιοζης εισαι γιαυτο αντε με το Κυρκο και το ΚΚΕ εσ. που ολη τη 10ετια του '80 εκθειαζατε το σφαγεα το Τσαουσεσκου που ειχε οδηγησει τους Ρουμανους σε λιμο μιλας και απο πανω.Αλλα ετσι ειναι ο οπουρτουνισμος λασπη στον ανεμιστηρα και οπου κατσει...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Σύμφωνοι σε όλα, str8.
Εκτός απο το εδάφιο που εσύ, ένας οπαδός των θεσμών και της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας, ΚΡΙΝΕΙΣ απόφαση δικαστηρίου, ενώ γνωρίζεις οτι δεν μπορείς να το κάνεις.

Είπε ποτέ κανείς ρε Φέθρυ ότι οι δικαστικές αποφάσεις είναι υπεράνω κριτικής;
Άλλο σεβασμός σε μια απόφαση (την εκτελώ και ας διαφωνώ) και άλλο η κριτική...

Ελπίζω βέβαια να έχεις πει το ίδιο και σε αυτούς που κρίνουν τη δικαστική απόφαση για τη 17Ν...

Ο Επ.Σκυφτούλης χαρακτήρισε τη 17Ν «κουράγιο και αναστεναγμό της φτωχολογιάς», και το Σάββα Ξηρό «αγωνιστή της μεταπολίτευσης που διαπνέεται από ουμανιστικές ιδέες και θυσιάζεται για τους άλλους». Σύμφωνα με τον ίδιο, οι περισσότεροι από τους κατηγορούμενους είναι αθώοι, και η παρουσία της Αγγελικής Σωτηροπούλου στο εδώλιο αποδεικνύει την εκδικητικότητα του κράτους.

     μιλαμε για πολυ θεατρο ετσι???

Εθνικέ Σταρ, αν και δεν κατανοώ απόλυτα το ενδιαφέρον σου για το συγκεκριμένο χώρο, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι ο εν λόγω χώρος είναι καλά οργανωμένος και δικτυωμένος και με αρκετούς πόρους και προσβάσεις εκεί που δεν το περιμένεις...
Οι χαφιέδες, τα καρφιά και οι εγκάθετοι γίνονται γρήγορα αντιληπτοί σε μια κλειστή οργανωμένη ομάδα...
Ο εν λόγω τύπος ζει και βασιλεύει χρόνια στο χώρο...Αν ήταν χαφιές, πίστεψέ με, θα τον είχαν αντιληφθεί...

φεθρυ
κι εσυ υποπεπτεις σε φαυλοτητες κι εγω και ολοι μας.
ενω απ οτι εχω καταλαβει κινεισαι ιδεολογικα στην αριστερα,
ορισμενες φορες δινεις αλλη εντυπωση :)

Κοίτα..Και εγώ έχω σφαγεί με το Φέθρυ, έχουμε διαφωνήσει, έχουμε βριστεί αλλά να υπονοήσω ότι είναι... πράκτορας δεν θα το διενοούμην ποτέ...
Είναι κομματάκι βαρύ αυτό που υπονόησες, δε νομίζεις;

(θεέ μου, υπερασπίζομαι το Φέθρυ! Ααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!)
:2funny:  :2funny:
 
OP
OP
Ε
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.098
Like
2
Πόντοι
16
Όλα καλά στην οικογένεια;
Βγαίνει το μεροκάματο;        :dancing:


εσυ σαν γνησιος αριστερος που εισαι οπως και ο αλαβανος γνωριζεις τι σημαινει μεροκαματο πολυ καλα :rockon:


εισαι δημοκρατης  ΜΕΓΙΣΤΟΣ :2funny:
 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
περιμενε και θα το κανω λιανα.
μη σας επηρεαζει ο τιτλος του θεματος.
Κοίτα..Και εγώ έχω σφαγεί με το Φέθρυ, έχουμε διαφωνήσει, έχουμε βριστεί αλλά να υπονοήσω ότι είναι... πράκτορας δεν θα το διενοούμην ποτέ...
Είναι κομματάκι βαρύ αυτό που υπονόησες, δε νομίζεις;

(θεέ μου, υπερασπίζομαι το Φέθρυ! Ααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!)
:2funny:  :2funny:
 
OP
OP
Ε
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.098
Like
2
Πόντοι
16
Αυτο ειπα εγω οτι οποιος εχει μπαρακι στα εξαρχεια ειναι Λιτης???Ρε φιλε ποσο καραγκιοζης εισαι γιαυτο αντε με το Κυρκο και το ΚΚΕ εσ. που ολη τη 10ετια του '80 εκθειαζατε το σφαγεα το Τσαουσεσκου που ειχε οδηγησει τους Ρουμανους σε λιμο μιλας και απο πανω.Αλλα ετσι ειναι ο οπουρτουνισμος λασπη στον ανεμιστηρα και οπου κατσει...


προσεξε πως μιλας σε εναν αξιο συνομιλητη που ακουει και την αλλη αποψη :tickedoff:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ενα ενα
1.κινεισαι στην αριστερα?
2.η ελευθερια λογου ειναι μεγιστο αγαθο?

Ναι και στα δύο που ρώτησες.
Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΗ ανθρώπων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ όμως ελευθερία λόγου.
Και εμπίπτει στο νόμο.
Ελπίζω οτι δεν διαφωνούμε.
 
OP
OP
Ε
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.098
Like
2
Πόντοι
16
Στις 26 Σεπτεμβρίου 1992 συλλαμβάνεται στην οδό Ιπποκράτους ο Επαμεινώνδας Σκυφτούλης, ενώ προσπαθούσε να διαρρήξει αυτοκίνητο μαζί με τον καταδικασθέντα για τρομοκρατικές ενέργειες Χριστόφορο Μαρίνο. Η "17 Νοέμβρη" χρησιμοποιεί στις επιθέσεις της κλεμμένα αυτοκίνητα. Μάρτυρας τον αναγνωρίζει ως έναν από τους δράστες της συμπλοκής των Σεπολίων μεταξύ αστυνομικών και μελών της "17 Nοέμβρη". Το δικαστήριο τον κρίνει αθώο...

Τον Νοέμβριο 1992 συλλαμβάνεται στο σπίτι του στο Καπανδρίτι ο Γιώργος Μπαλάφας. Στη "γιάφκα" βρίσκονται 3 όπλα και 6.5 κιλά ναρκωτικά (χασίς). Σε υπόγειο διαμέρισμα που είχε νοικιάσει με το ψευδώνυμο "Νίκος Μανιατόπουλος" στην οδό Καλαμά στα Σεπόλια βρίσκονται και άλλα όπλα. Σύμφωνα με επιστολή του Αβραάμ Λεσπέρογλου με ημερομηνία 13 Οκτωβρίου 1997, ο Μπαλάφας ανήκε στην τρομοκρατική οργάνωση "Αντικρατική Πάλη" μαζί με τους Τσουτσουβή και Λεσπέρογλου. Στο πρόσωπο του αρκετοί μάρτυρες αναγνωρίζουν τον δράστη της δολοφονίας του εισαγγελέα Θεοφανόπουλου και της ληστείας που είχε γίνει σε χρηματαποστολή της Τράπεζας Πίστεως στο Γαλάτσι. Αμέσως σχηματίζουν επιτροπή αλληλεγγύης, υπογράφουν επιστολή συμπαράστασης και τον επισκέπτονται στη φυλακή στελέχη της αριστεράς: από το κόμμα "ΠΑΣΟΚ" οι Φραγκιαδάκη, Παπαμάργαρης, Γλέζος, Δασκαλάκης, Ανωμερίτης, από το κόμμα "Συνασπισμός" οι Αλφιέρη, Αλαβάνος και από το κόμμα "ΚΚΕ" ο Κόρακας. Την υπεράσπιση του αναλαμβάνουν οι βουλευτές Κουβέλης και Αλεξανδρής, αλλά πρωτοδίκως καταδικάζεται. Ασκεί έφεση και εν τω μεταξύ έρχεται στην εξουσία το αριστερό κόμμα "ΠΑΣΟΚ". Η χήρα του εισαγγελέα Θεοφανόπουλου παραιτείται από την πολιτική αγωγή κατόπιν απειλών. Μέσα σε ατμόσφαιρα ζούγκλας που δημιουργούν οι αριστεροί διαδηλωτές, το εφετείο (με 4 ψήφους ενόρκων εναντίον 3 δικαστών) τον κρίνει αθώο...



λιγο περιεργο δεν ειναι ???? :think:



πηγη geocities.com
 
OP
OP
Ε
Εγγρ.
10 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.098
Like
2
Πόντοι
16
o αγωνιστης σκυφτουλης γιατι δεν διεψευσε τα λεγομενα αυτα?
ΚΚΕ(μετα απο καθυστερηση) και ΛΑΟΣ λενε το ιδιο πραγμα .....

μη ταραζεσε παπια
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αυτο ειπα εγω οτι οποιος εχει μπαρακι στα εξαρχεια ειναι Λιτης???Ρε φιλε ποσο καραγκιοζης εισαι γιαυτο αντε με το Κυρκο και το ΚΚΕ εσ. που ολη τη 10ετια του '80 εκθειαζατε το σφαγεα το Τσαουσεσκου που ειχε οδηγησει τους Ρουμανους σε λιμο μιλας και απο πανω.Αλλα ετσι ειναι ο οπουρτουνισμος λασπη στον ανεμιστηρα και οπου κατσει...

Αν και δεν έχω κανένα λόγο να απολογηθώ για το ΚΚΕ εσωτερικού, ούτε για τον Κύρκο, θα σου πω οτι, εξ όσων θυμάμαι, ο χώρος αυτός ήταν ανέκαθεν ΕΝΑΝΤΙΟΝ των εκτρωμάτων του "υπαρκτού σοσιαλισμού".
Και τους θυμάμαι πολύ καλά στις διαδηλώσεις ενάντια στην πολωνική χούντα του Γιαρουζέλσκι, ας πούμε, η του σφαγέα Βιντέλα στην Αργεντινή το '78, όταν το ΚΚΕ -ελέω ΕΣΣΔ- χαρακτήριζε το εν λόγω καθεστώς ως "ιδιότυπα κεντρώο".
Αν δεν κάνω επίσης λάθος, άλλο είναι το κόμμα που και τώρα υπερασπίζεται έναν ημιπαράφρονα ονόματι Φιντέλ Κάστρο και το πολύ ...δημοκρατικό καθεστώς του.
Μέχρι να πεθάνει, βέβαια, και να γεμίσει η αγορά κουβανέζικα κωλαράκια.

Αλήθεια, το Τμήμα Ιστορίας του τιμημένου ΚΚΕ έβγαλε απόφαση για το τι έφταιξε και κατέρρευσαν σαν τραπουλόχαρτα όλα τα καθεστώτα που εκθείαζε;
Πολύ το αργεί!
 

~ Buddha

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
1.338
Like
0
Πόντοι
16
χαιρομαι που επεσα μεσα.
ως γνωστον οι νομοι υπαρχουν για να περιοριζουν τις ελευθεριες του ατομου.
οταν οι ανθρωποι διαφωνουν για κατι το οποιο εχει προβλεφθει απο το νομο,
τοτε καταφευγουν σε αυτον.
εκει αποδυκνυεται ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο,
με μια καποια διαδικασια,οχι παντα διαφανη ειτε αντικειμενικη.
η ελευθερια λογου ομως δεν υποκειται σε κανονες δικαστηριων
σε ενα φορουμ.
ο καθενας μπορει να μπει, επωνυμα ή ανωνυμα και να εκφραστει.
οπως καταλαβαινεις αυτες οι εννοιες ειναι καθαρα υποκειμενικες.
οι νομοι το μονο που εξυπηρετουν ειναι συμφεροντα.
ποιος μπορει να κρινει αντικειμενικα?

Ναι και στα δύο που ρώτησες.
Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΗ ανθρώπων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ όμως ελευθερία λόγου.
Και εμπίπτει στο νόμο.
Ελπίζω οτι δεν διαφωνούμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom