Νέα

Σκοτώθηκε ο Κόμπι Μπράιαντ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα iuakoya
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 289
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
Εσυ τυπε δεν εισαι πουτανας γιος γιατι πολυ απλα δεν ξερουμε ποια ειναι η μανα σου...κατι γαμηθηκε στη φυση καποια στιγμη και βγηκες εσυ μια ανθρωπομορφη κουραδα.
ψοφα πουστη  :pipa2: :pipa2: :pipa2:
 

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
Σαν άνθρωπος λυπήθηκα πάρα πολυ για τον Κόμπι, όχι επειδή ήταν ίνδαλμα (που ήταν) ούτε επειδή είμαι κανας τρελός φαν των λεηκερς. Στεναχωρήθηκα γιατί θεωρώ ότι είναι ότι πιο λυπηρό να μοχθεί κάποιος όλη του τη ζωή, να είναι όσο πιο σωστός γίνεται σε όλα του και όταν φτάσει στη πηγή να μην πιεί νερό. Ο κόμπι αποδεδειγμένα ήταν ο πιο δουλευτεράς αθλητής ίσως όλων των εποχών. Μόχθησε πραγματικά και όταν εντέλει ήρθε η ώρα να ΖΗΣΕΙ και να είναι ο πατέρας που θα θελε όπως είχε δηλώσει να είναι, τον πήρε ο χάρος και δυστυχώς πήρε μαζί και την κορούλα του με την οποία απ'ότι φαίνεται είχε ιδιαίτερη σχέση. Πραγματικά τραγικό να βλέπεις έναν άνθρωπο που πέτυχε και πλέον προσπαθεί να είναι εκεί για τα παιδία του, για την γυναίκα του και ο οποίος ταυτόγχρονα προσπαθεί να βοηθήσει και άλλους να πετύχουν το όνειρο τους, να φεύγει έτσι.

Όσο για τους καθυστερημένους που λένε πως ζαλίζουμε αρχίδια κάθε φορά που ο νεκρός είναι διάσημος, ας καταλάβουν επιτέλους, ότι την πορεία, την καριέρα και τις ζωές αυτών ακολουθεί πολλής κόσμος, βλέπει τους κόμπιδες τους ρονάλντους και τους ελον μασκ του κόσμου και σκέφτεται μπορώ και γω, είναι πρότυπα και είναι λογικό να λυπηθείς παραπάνω όταν μάθεις ότι έφυγε ένας άνθρωπος τον οποίο ακολουθούσες και είχες σαν πρότυπο για την δουλειά του, για το work ethic του ή ότιδήποτε, απ'ότι ένας τον οποίον δεν ξέρεις καθόλου.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129
Απιστευτες συμπτωσεις !!!


 
OP
OP
iuakoya

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294

Αξίζει να το δεις, ειδικά το κομμάτι που μιλάει ο ίδιος...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Εσυ τυπε δεν εισαι πουτανας γιος γιατι πολυ απλα δεν ξερουμε ποια ειναι η μανα σου...κατι γαμηθηκε στη φυση καποια στιγμη και βγηκες εσυ μια ανθρωπομορφη κουραδα.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τί έγραψε ο ποιητής ρεε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Εσυ τυπε δεν εισαι πουτανας γιος γιατι πολυ απλα δεν ξερουμε ποια ειναι η μανα σου...κατι γαμηθηκε στη φυση καποια στιγμη και βγηκες εσυ μια ανθρωπομορφη κουραδα.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
έχω ξεραθεί  στο γέλιο με την ανθρωπομορφη κουραδα. :television: :television: :television: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :bounce-glasses: :shit: :shit: :shit: :shit:
 
OP
OP
iuakoya

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
.
 

Συνημμένα

  • df.jpg
    df.jpg
    101,8 KB · Εμφανίσεις: 48

pepermint

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2009
Μηνύματα
450
Κριτικές
3
Like
101
Πόντοι
1
Απιστευτες συμπτωσεις !!!



Χμ...θέλει λίγη ανάλυση το ζήτημα. Γιατί οι ιλουμινάτι να ήθελαν ειδικά το θάνατο του Μπράιαντ. Και γιατί επέλεξαν την πτώση του ελικοπτέρου που στοίχισε τη ζωή άλλων 8 ατόμων?
 

pepermint

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2009
Μηνύματα
450
Κριτικές
3
Like
101
Πόντοι
1
Χμ...θέλει λίγη ανάλυση το ζήτημα. Γιατί οι ιλουμινάτι ήθελαν ειδικά το θάνατο του Μπράιαντ. Και γιατί επέλεξαν την πτώση του ελικοπτέρου, δίνοντας με αυτό τον τρόπο οριστικό τέλος στη ζωή των υπόλοιπων 8 ατόμων?

Όσο αφορά το ελικόπτερο διάβασα κάπου ότι "θεωρείται η «λιμουζίνα» των ιπτάμενων μεταφορικών μέσων. Παρολ' αυτά δεν διέθετε σύστημα εντοπισμού και προειδοποίησης εδάφους".
Εκείνη τη μέρα είχαν απαγορευτεί οι πτήσεις, λόγω της πυκνής ομίχλης, μέχρι το απόγευμα.
Τα ερωτήματα είναι 1. Γιατί το ελικόπτερο έβγαλε τόσα μηχανολογικά προβλήματα.
2. Γιατί ο Μπράιαντ πήρε το ρίσκο να πετάξει με το ελικόπτερο
 

pepermint

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2009
Μηνύματα
450
Κριτικές
3
Like
101
Πόντοι
1
Χμ...θέλει λίγη ανάλυση το ζήτημα. Γιατί οι ιλουμινάτι ήθελαν ειδικά το θάνατο του Μπράιαντ. Και γιατί επέλεξαν την πτώση του ελικοπτέρου, δίνοντας με αυτό τον τρόπο οριστικό τέλος στη ζωή των υπόλοιπων 8 ατόμων?

Όσο αφορά το ελικόπτερο διάβασα κάπου ότι "θεωρείται η «λιμουζίνα» των ιπτάμενων μεταφορικών μέσων. Παρολ' αυτά δεν διέθετε σύστημα εντοπισμού και προειδοποίησης εδάφους".
Εκείνη τη μέρα είχαν απαγορευτεί οι πτήσεις, λόγω της πυκνής ομίχλης, μέχρι το απόγευμα.
Τα ερωτήματα είναι
1. Γιατί το ελικόπτερο έβγαλε τόσα μηχανολογικά προβλήματα.

2. Γιατί ο Μπράιαντ πήρε το ρίσκο να πετάξει με το ελικόπτερο

3. Πώς κατάφεραν κάποιοι να προμαντέψουν την πτώση του ελικοπτέρου και μάλιστα να το αναρτήσουν στο ίντερνετ αρκετό καιρό  προτού συμβεί το συμβαν( δείτε το παραπάνω βίντεο).
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
Σαν άνθρωπος λυπήθηκα πάρα πολυ για τον Κόμπι, όχι επειδή ήταν ίνδαλμα (που ήταν) ούτε επειδή είμαι κανας τρελός φαν των λεηκερς. Στεναχωρήθηκα γιατί θεωρώ ότι είναι ότι πιο λυπηρό να μοχθεί κάποιος όλη του τη ζωή, να είναι όσο πιο σωστός γίνεται σε όλα του και όταν φτάσει στη πηγή να μην πιεί νερό. Ο κόμπι αποδεδειγμένα ήταν ο πιο δουλευτεράς αθλητής ίσως όλων των εποχών. Μόχθησε πραγματικά και όταν εντέλει ήρθε η ώρα να ΖΗΣΕΙ και να είναι ο πατέρας που θα θελε όπως είχε δηλώσει να είναι, τον πήρε ο χάρος και δυστυχώς πήρε μαζί και την κορούλα του με την οποία απ'ότι φαίνεται είχε ιδιαίτερη σχέση. Πραγματικά τραγικό να βλέπεις έναν άνθρωπο που πέτυχε και πλέον προσπαθεί να είναι εκεί για τα παιδία του, για την γυναίκα του και ο οποίος ταυτόγχρονα προσπαθεί να βοηθήσει και άλλους να πετύχουν το όνειρο τους, να φεύγει έτσι.

Όσο για τους καθυστερημένους που λένε πως ζαλίζουμε αρχίδια κάθε φορά που ο νεκρός είναι διάσημος, ας καταλάβουν επιτέλους, ότι την πορεία, την καριέρα και τις ζωές αυτών ακολουθεί πολλής κόσμος, βλέπει τους κόμπιδες τους ρονάλντους και τους ελον μασκ του κόσμου και σκέφτεται μπορώ και γω, είναι πρότυπα και είναι λογικό να λυπηθείς παραπάνω όταν μάθεις ότι έφυγε ένας άνθρωπος τον οποίο ακολουθούσες και είχες σαν πρότυπο για την δουλειά του, για το work ethic του ή ότιδήποτε, απ'ότι ένας τον οποίον δεν ξέρεις καθόλου.
καθυστερημενος με περικεφαλαια εισαι εσυ επειδη απλα δε μπορει να καταλαβει το μικρο σου το μυαλο που ειναι σαν κουκουτσι οτι η ζωη ολων των ανθρωπων εχει την ιδια ακριβως αξια.και οσο κριμα ειναι που πεθανε ο μπραιαν αλλο τοσο κριμα ειναι και παραπανω ενα παιδι που πεθαινει απο πεινα διψα κλπ.και το κλεινω εδω.κανεις δε χαιρεται με το θανατο ανθρωπων
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
καθυστερημενος με περικεφαλαια εισαι εσυ επειδη απλα δε μπορει να καταλαβει το μικρο σου το μυαλο που ειναι σαν κουκουτσι οτι η ζωη ολων των ανθρωπων εχει την ιδια ακριβως αξια.και οσο κριμα ειναι που πεθανε ο μπραιαν αλλο τοσο κριμα ειναι και παραπανω ενα παιδι που πεθαινει απο πεινα διψα κλπ.και το κλεινω εδω.κανεις δε χαιρεται με το θανατο ανθρωπων
Μαλλον δεν καταλαβες καν τι ειπε.
Φυσικα και η ζωη ολων των ανθρωπων εχει την ιδια αξια.
Απλως καποιοι ανθρωποι εχουν συντροφευσει επι χρονια τα νιατα μας, εχουμε μεγαλωσει μαζι τους, εχουμε εμπνευσθεί από αυτούς.
Φυσικα η ζωη του Γκαλη π.χ. εχει την ιδια αξια με τη ζωη του Αφγανού που μαχαιρωθηκε στη Μόρια.
Αλλά θα στενοχωρηθω φυσικα πιο πολυ αν πεθανει ο Γκαλης, γιατι εχει συντροφευσει δεκαετιες της ζωης μου, αντιπροσωπευει κατι απο τα νιατα μου. Ειναι σαν να τελειωνει κατι απο τη ζωη μου, σαν κατι να μου θυμιζει οτι βρισκομαι κι εγω πιο κοντα στο τελος μου.
Τι δεν καταλαβαινεις σε αυτο?
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
124
Πόντοι
16
Μαλλον δεν καταλαβες καν τι ειπε.
Φυσικα και η ζωη ολων των ανθρωπων εχει την ιδια αξια.
Απλως καποιοι ανθρωποι εχουν συντροφευσει επι χρονια τα νιατα μας, εχουμε μεγαλωσει μαζι τους, εχουμε εμπνευσθεί από αυτούς.
Φυσικα η ζωη του Γκαλη π.χ. εχει την ιδια αξια με τη ζωη του Αφγανού που μαχαιρωθηκε στη Μόρια.
Αλλά θα στενοχωρηθω φυσικα πιο πολυ αν πεθανει ο Γκαλης, γιατι εχει συντροφευσει δεκαετιες της ζωης μου, αντιπροσωπευει κατι απο τα νιατα μου. Ειναι σαν να τελειωνει κατι απο τη ζωη μου, σαν κατι να μου θυμιζει οτι βρισκομαι κι εγω πιο κοντα στο τελος μου.
Τι δεν καταλαβαινεις σε αυτο?
μια χαρα καταλαβαινω.και επιμενω σε αυτο που ειπα.αν καποιος θελει να δωσει παραπανω αξια σε καποιον που διεπρεψε σε καποιο σπορ η εκανε λεφτα δικαιωμα του.για μενα ειναι ιδιος με οποιονδηποτε.και αυτη ειναι η αποψη μου,τη λεω,δε θελω να συμφωνησει καποιος μαζι μου αλλα να μη με βριζουνε κιολας γιατι θα τους βριζω και εγω
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.374
Κριτικές
49
Like
22.785
Πόντοι
24.596
Μαλλον δεν καταλαβες καν τι ειπε.
Φυσικα και η ζωη ολων των ανθρωπων εχει την ιδια αξια.
Απλως καποιοι ανθρωποι εχουν συντροφευσει επι χρονια τα νιατα μας, εχουμε μεγαλωσει μαζι τους, εχουμε εμπνευσθεί από αυτούς.
Φυσικα η ζωη του Γκαλη π.χ. εχει την ιδια αξια με τη ζωη του Αφγανού που μαχαιρωθηκε στη Μόρια.
Αλλά θα στενοχωρηθω φυσικα πιο πολυ αν πεθανει ο Γκαλης, γιατι εχει συντροφευσει δεκαετιες της ζωης μου, αντιπροσωπευει κατι απο τα νιατα μου. Ειναι σαν να τελειωνει κατι απο τη ζωη μου, σαν κατι να μου θυμιζει οτι βρισκομαι κι εγω πιο κοντα στο τελος μου.
Τι δεν καταλαβαινεις σε αυτο?
ακομη και δω να υπερασπιστεις τους λαθρο τυπε :think: :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom