Νέα

Σφράγισμα Oίκων Aνοχής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KATERINA69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Καλά μην τρελαινόσαστε τα τελευταία 50 χρόνια το ίδιο βιολί γίνετε , τα ίδια και τα ίδια , αλλά κουβέντα να γίνετε ,
Είναι ένα πρόβλημα που κανένας δεν θέλει να λύσει , γιατί βολεύει όλους  , εμάς σας πελάτες γιατί εάν υπήρχε μια άλλη οργάνωση , να πληρώναμε πολύ ποιο ακριβά .
Τους ιδιοκτήτες που μπορούν να λένε ψέματα στην εφορία , τις εργαζόμενες  που και αυτές έχουν το τρόπο τους , το νόμο που και αυτός έχει τους τρόπους του , πριν 15 χρόνια σε μια εκπομπή του Μάκη είχε βγει πολύ πράγμα στο φως και είμαι σίγουρος ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα , και τους Κυβερνώντες που κάθε φορά έχουν ανάγκη να αποδείξουν ότι πολεμάνε το κακό αρχίζουν από πού λέτε – πάντα από την διαφθορά , γιατί αυτοί δεν πάνε στα μπουρδελα , πάνε οι εταίρες σε αυτούς , όποτε το πρόβλημα το έχει πάντα ο καυλωμένος μπουρδελιαρης – η κοπέλα – και η υπηρεσία ,
Βέβαια εάν ήθελαν να το αλλάξουν θα έπρεπε να υιοθετήσουν ένα έλα σύστημα ας πούμε το γερμανικό , ένα ελληνικό Σαν Παολι , και να τελειώνουμε , αλλά νομίζω ότι αυτό δεν το θέλει κανένας γιατί δεν βολεύει όλους μας ,όποτε θα έχουμε ξανά – και ξανά τα ίδια επιχείρηση ΑΡΕΤΗ το έλεγαν ποιο παλιά , Αυτή είναι η γνώμη μου  που την έγραψα με χιούμορ πριν μερικές μέρες και εισέπραξα  ειρωνικό σχόλιο ,
Καλά είναι να γράφετε τον καημό σας , αλλά είναι καλύτερα να λέτε και την λύση που σκεφτόσαστε , αυτό βοηθάει και την κρίση των άλλων ………..
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
ρε παιδες μηπως γινεται για καλο αυτη η κατασταση?
ειδικα στο μεταξι σε πολλα κινδυνευεις να παθεις ασφυξια απο την πακιστανιλα και την δυσωδια ,ας παρουν αδειες , να κανουν ανακαινισεις και να τηρουνται οι κανονες υγιεινης για να μπορουμε να  :knockinb: με αξιοπρεπεια  ;)
το σπιτι της κατερινας σιγουρα ειναι το πιο καθαρο στο μεταξι ,αλλα απορω αφου εχει χαρτια γιατι να το κλεισει ?  :think:
παντως στη φυλης εχει βελτιωθει αρκετα το επιπεδο  ;)
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΣΤΟ ΤΥΠΟ ΠΕΡΙ ΣΥΛΛΗΨΕΩΝ ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΟΤΙ ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΩΣ ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΟΥΤΕ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΛΛΗΨΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ Η ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΣΦΡΑΓΙΣΗΣ ΤΩΝ ΟΙΚΩΝ ΑΝΟΧΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ (ΚΑΙ ΜΗ) ΣΕ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
e-mail επικοινωνιας : sepe2009@ gmail.com
τηλ. επικοινωνιας Προέδρου ΣΕΠΕ : 6977596453
τηλ. επικοινωνιας Πληρεξουσίου Δικηγόρου : 6932209268 

ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ!!!!
Η ισχύς εν τη ενώσει.
Καιρός είναι να δημιουργηθεί ενα πολυμπουρδελο σε περιοχή μακριά απο αδιάκριτα βλέμματα και με πρόσβαση σε παρκινγκ.
Αλλοιώς .... ούτε  κάν  μπορείτε σαν σωματείο να ελέγξετε ούτε τις αδήλωτες ούτε τις όποιες ξεπέτες με αρώστιες κυκλοφορούν και σας χαλάν την πιάτσα και σε εμάς την τσέπη και πιθανώς και την υγεία.
Εκτός αν εγκρίνετε τα διάφορα σπιτάκια Μεταξουργείου και φυλής στην κατάσταση που είναι σήμερα. Εξαιρώ της Κατερίνας και 1-2 ακόμη αλλα αυτά δεν φτάνουν να ανεβάσουν το δείκτη ποιότητας.
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.560
Κριτικές
26
Like
507
Πόντοι
4.195
διαβασα την συζητηση της κατερινουλας και διαφωνω. καθε δουλεια εχει και τις ιδιοτροπιες της και τους κινδυνους της. τωρα για τα κρατητηρια που λεει για να καταληξεις εκει δεν καταληγεις χωρις λογο και αιτια. για καποιο λογο τα κρατητηρια γεμιζουν καθε βραδυ. οσο και τις υπηρεσιες τα γεροντακια οπως τα ανεφερε ας κατσουν σπιτακι τους με το τσαϊ και την συνταξουλα τους οπως τοσοι και τοσοι ηλικιωμενοι. αφορολογητα κερδη ετσι λεγεται η δουλεια μετα τη συνταξη κατερινουλα μου. και στην τελικη ο καθενας διαλεγει τον δρομο του σε αυτη την ζωη. τελος δεν μεταδιδω αλλο...
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
μην είσαι τόσο απόλυτος φίλε... ;)
και πίστεψέ με... όταν θα βγεις στη σύνταξη και θα παίρνεις ψίχουλα, όπως όλοι μας όταν γίνει αυτό, θα κάνεις και κάτι άλλο..... ;)
απλά αυτοί οι άνθρωποι επέλεξαν αυτήτη δουλεια... που στην τελική δεν  είναι και ντροπή!
 

Φυλης104

Ιερόδουλη
Εγγρ.
25 Ιαν 2009
Μηνύματα
10.097
Like
8
μην είσαι τόσο απόλυτος φίλε... ;)
και πίστεψέ με... όταν θα βγεις στη σύνταξη και θα παίρνεις ψίχουλα, όπως όλοι μας όταν γίνει αυτό, θα κάνεις και κάτι άλλο..... ;)
απλά αυτοί οι άνθρωποι επέλεξαν αυτήτη δουλεια... που στην τελική δεν  είναι και ντροπή!

Το θεμα ματια μου ειναι οτι το 99% των υπηρεσιων δεν εχουν καν συνταξη (αμα ειχαν αλλωστε  δεν θα ηταν μεσα στα μπουρδελα :-) το μονο που εχουν ειναι χρεη, ανηλικα παιδια, παιδια με ειδικες αναγκες ,προβληματα υγειας που απαιτουνε πολλα χρηματα για φαρμακα θεραπειες κτλ

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
κούκλα μου... μην τα λες σε μένα.... ;) ;)

για να κάνουν αυτή τη δουλειά.... ε.. όλο και κάποια ανάγκη θα έχουν...
 

Επισκέπτης
Ξέρεις τι είναι δεκάδες άτομα στο κρατητήριο...κι ανάμεσά μας..άνθρωποι μεγάλης ηλικίας(υπηρεσίες).
Να έχουν προβλήματα με την υγεία τους..η μία πίεση..η άλλη ζάχαρο..και δεν ξέρω κι εγώ τι..να φωνάζουν...
"Φύυυυυυυυλακαααααα...άνοιξε το κελί σε παρακαλώ...τουαλέτα θέλω"
Κι αυτοί να τους γράφουν στ'αρχίδια τους...εξουσία βλέπεις..
Και τα φουκαριάρικα τα γεροντάκια να κατουριόνται πάνω τους...

Κρίμα ρε παιδιά...αμαρτία απο το Θεό είναι...έλεος πιααααα....!!!!
Ρε την καημενη την Αντωνια :headbang: :headbang:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το θεμα ματια μου ειναι οτι το 99% των υπηρεσιων δεν εχουν καν συνταξη (αμα ειχαν αλλωστε  δεν θα ηταν μεσα στα μπουρδελα :-) το μονο που εχουν ειναι χρεη, ανηλικα παιδια, παιδια με ειδικες αναγκες ,προβληματα υγειας που απαιτουνε πολλα χρηματα για φαρμακα θεραπειες κτλ

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:

το τι μαλακία ακούς στην καθημερινή ζωή είναι τραγικό...
Ας πρόσεχε,
να κάτσει με τη σύνταξή του να τελειώνει,
έτσι έστρωσε έτσι κοιμήθηκε.

Οταν βέβαια χτυπάει την πόρτα ο καρκίνος, η πείνα, τα χρέη, τα προβλήματα υγείας, η απόλυση φταίει το γαμημένο το κράτος, το ριζικό, η ανάληγητη κοινωνία και όλα αυτά τα ωραία που όταν η πλειοψηφια ζει στον αυτόματο πιλότο δεν υπάρχουν ούτε ως πιθανότητα έκβασης της προσωπικής ζωής....
Αφού είναι δεδομένο ότι πάντα το διπλανό χτυπάει η μοίρα.
Εμείς έχουμε κάνει συμβόλαιο ότι όλα θα μας βαίνουν καλώς εις το διηνεκές........
 
OP
OP
KATERINA69

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
διαβασα την συζητηση της κατερινουλας και διαφωνω. καθε δουλεια εχει και τις ιδιοτροπιες της και τους κινδυνους της. τωρα για τα κρατητηρια που λεει για να καταληξεις εκει δεν καταληγεις χωρις λογο και αιτια. για καποιο λογο τα κρατητηρια γεμιζουν καθε βραδυ. οσο και τις υπηρεσιες τα γεροντακια οπως τα ανεφερε ας κατσουν σπιτακι τους με το τσαϊ και την συνταξουλα τους οπως τοσοι και τοσοι ηλικιωμενοι. αφορολογητα κερδη ετσι λεγεται η δουλεια μετα τη συνταξη κατερινουλα μου. και στην τελικη ο καθενας διαλεγει τον δρομο του σε αυτη την ζωη. τελος δεν μεταδιδω αλλο...
Tόσα ξέρεις...τόσα λες κι εσύ....τσ τσ τσ τσ....μήπως είσαι μπάτσος?
 
OP
OP
KATERINA69

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Το θεμα ματια μου ειναι οτι το 99% των υπηρεσιων δεν εχουν καν συνταξη (αμα ειχαν αλλωστε  δεν θα ηταν μεσα στα μπουρδελα :-) το μονο που εχουν ειναι χρεη, ανηλικα παιδια, παιδια με ειδικες αναγκες ,προβληματα υγειας που απαιτουνε πολλα χρηματα για φαρμακα θεραπειες κτλ

πολλα φιλακια :smitten: :grouphug: :smitten:
Έτσι έτσι...
respect-023.gif
 
OP
OP
KATERINA69

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ!!!!
Η ισχύς εν τη ενώσει.
Καιρός είναι να δημιουργηθεί ενα πολυμπουρδελο σε περιοχή μακριά απο αδιάκριτα βλέμματα και με πρόσβαση σε παρκινγκ.
Αλλοιώς .... ούτε  κάν  μπορείτε σαν σωματείο να ελέγξετε ούτε τις αδήλωτες ούτε τις όποιες ξεπέτες με αρώστιες κυκλοφορούν και σας χαλάν την πιάτσα και σε εμάς την τσέπη και πιθανώς και την υγεία.
Εκτός αν εγκρίνετε τα διάφορα σπιτάκια Μεταξουργείου και φυλής στην κατάσταση που είναι σήμερα. Εξαιρώ της Κατερίνας και 1-2 ακόμη αλλα αυτά δεν φτάνουν να ανεβάσουν το δείκτη ποιότητας.
Ξέχασες ότι είμαστε στην Ελλάδα...το μεγαλύτερο μπουρδέλο της Ευρώπης...σε 100 χρόνια...ίσως γίνουν αυτά που λες...
 
OP
OP
KATERINA69

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Πριν από λίγο η εκπομπή "Αποδείξεις" με τον Ευαγγελάτο στον ΑΝΤ1 έκανε αναφορά για μας...δεν ξέρω πόσοι το παρακολουθήσατε..
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
την ξεχασα τελειως... ελεγε τιποτα η παπαριες???
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Κατερινα κουκλαρα μου, αν και εκτος θεματος θα ηθελα να σε ρωτησω αν δουλευεις αυτη τη περιοδο και τι ωρες/μερες.
 

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
53
Πόντοι
2.945
Ξέχασες ότι είμαστε στην Ελλάδα...το μεγαλύτερο μπουρδέλο της Ευρώπης...σε 100 χρόνια...ίσως γίνουν αυτά που λες...

Το προβλημα ειναι οτι αν μαζευοσασταν καποια σοβαρα ατομα να στησετε ενα πολυ-πορνειο με 30-50 κοπελες ανα βαρδια
οπως στη Γερμανια (αν το επιτρεψει ο νομος) θα σας την πεφτανε κατευθεια διαφοροι "προστατες" και θα σας αφηναν ψιχουλα.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Πριν από λίγο η εκπομπή "Αποδείξεις" με τον Ευαγγελάτο στον ΑΝΤ1 έκανε αναφορά για μας...δεν ξέρω πόσοι το παρακολουθήσατε..

το παρακολουθησαμε.

μετα απο την εμπειρια  την οποια εγραψα στο ημερησια ενημερωση για studio

σταματαω το αθλημα. ;)
 
OP
OP
KATERINA69

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Το προβλημα ειναι οτι αν μαζευοσασταν καποια σοβαρα ατομα να στησετε ενα πολυ-πορνειο με 30-50 κοπελες ανα βαρδια
οπως στη Γερμανια (αν το επιτρεψει ο νομος) θα σας την πεφτανε κατευθεια διαφοροι "προστατες" και θα σας αφηναν ψιχουλα.
Τόσα χρόνια είμαι στη δουλειά...κι αυτά τα "σοβαρά" άτομα δεν τα έχω συναντήσει ακόμα..
Μετά από κάποιες προσαγωγές που γίνονται..ο Δήμος στέλνει εντολή "σφραγισης" σε κάθε μία από μας που
διατηρεί "σπίτι"
Γίνεται το απαραίτητο δικαστήριο για τα "ασφαλιστικά"..για να κερδίσουμε την παράτα..
Κάθε τέτοια διαδικασία κοστίζει περίπου στις 6.000 ευρω..
Μετά από κάποιο διάστημα..επαναλαμβάνεται ακριβώς το ίδιο...και πάει λέγοντας..
Τι να τους κάνουμε λοιπόν τους προστάτες αφού το ίδιο το κράτος ασκεί "νταβατζιλίκι"?????
Εμείς...δεν βλέπουμε να βγαίνει άκρη...βλέπετε εσείς???????
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
Tόσα ξέρεις...τόσα λες κι εσύ....τσ τσ τσ τσ....μήπως είσαι μπάτσος?

αυτό σε μάρανε εσένα, όποιος διαφωνεί ή δε τον πάρουν τα δάκρυα με τον καημό της Τσάτσως είναι μπάτσος  :idiot:

είναι και λίγα τα σπίτια πια, θα ξεμείνουμε και θα μας πιάσει άγχος δε θα βρίσκει ο κοσμάκης να εκτονώνεται  :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom