Νέα

Σφαλιάρες σε 11χρονο ρομά από αστυνομικό!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 166
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.278
Πόντοι
2.586
Για μενα η σωστη αντιμετωπιση του συμβαντος ειναι ΕΔΕ, να το αφησουν το θεμα να τραβηξει κανενα εξαμηνο και να αφησουν τον αστυνομικο στην ησυχια του.. Οταν με το καλο θα γινεται ΕΔΕ και θα μπαινουν φυλακη οσοι αφησαν με ψυχολογικα τον Κυπριο φοιτητη, ανοιξαν τα κεφαλια γερακων, κουφαναν τον δημοσιογραφο στην στοα, και μπουσουριασουν ολα τα αρχιδια που δεν κανουν σωστα την δουλεια τους, τοτε θα συμφωνησω να τιμωρουνται οι αστυνομικοι που ριχνουν μπατσα ξωφαλτση στο κεφαλι του γυφτου.

Μακαρι να ειναι αυτο η αρχη αλλα πιστευω οτι ολο αυτο ειναι μια παρασταση υποκρισιας και τιμωρουν δυσαναλογα τον αστυνομικο υπο τον φοβο της κατακραυγης συριζαιων και ομοιδεατων τους.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.434
Κριτικές
8
Like
32.837
Πόντοι
6.536
Δεν ξέρω φίλε για υποψήφιους κτλ γιατί δεν είμαι από εκεί. Πάω που και που προς τα μέρη αυτά. Ποιος θα τους τα φυλάξει δεν κατάλαβα. Το δικό μου σπίτι δεν το φυλάει κανένας που μπουκάρουν μέσα γύφτοι, λαθραίοι. Στον άλλον πιο πέρα που έχει ένα σπίτι και είναι στο εξωτερικό μπήκαν μέσα το κατέλαβαν κατανάλωσαν νερό ρεύμα πηγαίνοντας τους λογαριασμούς στο τέρμα και τώρα οι αρμόδιοι κάνουν τους Κινέζους. Δυο πιτσιρικάδες έσπασαν τα καπό δυο αυτοκινήτων και βούτηξαν τις μπαταρίες από μέσα. Σιγά μην βάλουμε και security.

Υποτίθεται θα φυλασσόταν ο χώρος μέχρι να μεταφερθούν από την Αγία Τριάδα.
Παπάρια,τα αφήσανε όλα χύμα ανοικτά και καβαντζωθηκανε διάφοροι.Φυσικα και Ρομά.
Άμα δεν υπάρχει κράτος Πρόνοιας αλλά και κράτος όπου να τηρούνται οι νόμοι θα βρίσκουν και θα τα κάνουν είτε είναι Ρομά,είτε ο οποιοσδήποτε.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.730
Πόντοι
6.515
Άντε σα πέρα.
Καλαματιανός είσαι;
Αφού τα άφησαν αφύλακτα.Βασικα έφαγαν και άλλοι από αυτά όχι μονο οι Ρομά...

Επρεπε αστυνομια να φυλαει τα σπιτακια των ρομα να μην τα σπασουν οι ρομα  :jerking: :jerking: :jerking:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.500
Like
4.673
Πόντοι
1.706
100%!
Η περιθωριοποίηση δεν έχει ποτέ θετικά αποτελέσματα.
Οι Ισπανοι έχουν συνδέσει τα επιδόματα με την παιδεία.
Δύσκολο είναι να γίνει και εδώ;

Και όμως τύπε μου. Θα το κάνουμε και εδώ έτσι! Θετικότατο γεγονός!

Δόμνα Μιχαηλίδου: Επιδόματα μόνο αν τα παιδιά πηγαίνουν σχολείο

 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.434
Κριτικές
8
Like
32.837
Πόντοι
6.536
Επρεπε αστυνομια να φυλαει τα σπιτακια των ρομα να μην τα σπασουν οι ρομα  :jerking: :jerking: :jerking:

Εταιρεία σεκιουριτυ υποτίθεται.
Και δεν ήταν μονο σπιτάκια.Ειχε τα πάντα.Ακομα και ιατρείο πλήρως εξοπλισμένο...
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.434
Κριτικές
8
Like
32.837
Πόντοι
6.536

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.505
Κριτικές
21
Like
6.898
Πόντοι
8.345
Mέχρι και ο Μπαλάσκας δήλωσε πως ο συγκεκριμένος έχει θέματα (και συμπεριφοράς) και δεν έχει θεση στην Αστυνομία.
Αλλά πάντα θα υπάρχουν οι πρόθυμοι φελλοί να υποστηρίξουν όποια μαλακία κάνει κάποιος ένστολος, τυφλωμένοι από τη ναζιστική τους και ρατσιστική τους πόρωση.
Αλίμονο αν ξοδεύουμε τόσα στην εκπαίδευση και ύπαρξη μιας αστυνομίας που σφαλιαρώνει 11χρονα.
Έκανε κάτι αξιόποινο ο πιτσιρικάς; Υπάρχουν διαδικασίες για να τιμωρηθεί που ο αστυνομικός δεν ακολούθησε. Δεν έκανε; Στο σπίτι του ο ψευτόμαγκας, γιατί είναι επικίνδυνος για τη δημόσια ασφάλεια.
εχεις απολυτο δικιο..δεν ειδες πως τιμωρουνται οσοι κλεβουν κλπ?την συμμορια που δρουσε στο κεντρο την ειχαν συλλαβει καμια εκατοστη φορες...αλλωστε κανεις δεν ξερει τι του ειπε η τι εκανε ο πιτσιρικας,που μονο 11 δεν ειναι..ας πουμε οτι ο..πιτσιρικας ,τον εβρισε μονο και το μονο που επαθε ηταν αν φαει μια σφαλιαρα,αντι να τρεχει αυτος και οι γονεις του στα δικαστηρια και στα αυτοφορα..εσυ αμα ησουν αστυνομικος και σε εβριζε,θα τον πηγαινες μεσα δλδ?θα εκανες οτι δεν ακουσες ή θα του εδινες κανενα εξτρα επιδομα?οκ δεν ηταν σωστη αντιμετωπιση,αλλα αυτο σε μια οργανωμενη κοινωνια και οχι στην ελληνικη
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
εχεις απολυτο δικιο..δεν ειδες πως τιμωρουνται οσοι κλεβουν κλπ?την συμμορια που δρουσε στο κεντρο την ειχαν συλλαβει καμια εκατοστη φορες...αλλωστε κανεις δεν ξερει τι του ειπε η τι εκανε ο πιτσιρικας,που μονο 11 δεν ειναι..ας πουμε οτι ο..πιτσιρικας ,τον εβρισε μονο και το μονο που επαθε ηταν αν φαει μια σφαλιαρα,αντι να τρεχει αυτος και οι γονεις του στα δικαστηρια και στα αυτοφορα..εσυ αμα ησουν αστυνομικος και σε εβριζε,θα τον πηγαινες μεσα δλδ?θα εκανες οτι δεν ακουσες ή θα του εδινες κανενα εξτρα επιδομα?οκ δεν ηταν σωστη αντιμετωπιση,αλλα αυτο σε μια οργανωμενη κοινωνια και οχι στην ελληνικη
Tύπε μου σε αυτου του είδους τις κουβέντες αυτές τις ανοησίες σιχαινομαι. Τους πρόθυμους "συνηγορους".
Πόσο ήταν ο πιτσιρικάς που βάζεις και αποσιωπητικά; Προφανώς θα ξέρεις, αφού το υποννοείς και παραπάνω. Γράψε μας να μάθουμε κι εμείς αφού η ΕΛΑΣ μας αφήνει να θεωρούμε ότι ήταν 11. Αν ήμουν αστυνομικός θα τον έγραφα στ'αρχίδια μου και θα συνέχιζα να κυνηγω το έγκλημα. Γιατί αυτή είναι η δουλειά μου, όχι να πουλάω "αντριλίκι" και τσαμπουκάδες σε 11χρονα, 12χρονα, 13χρονα και βάλε....εσυ που ξέρεις. Πάλι καλά να λέμε που δεν του φύτεψε καμία με το υπηρεσιακό.
Ούτε κομπλεξικός είμαι ούτε μαλάκας να πλακώνομαι με κάθε αφορμή στο δρόμο. Μπορώ να τα βγάλω πέρα σε αρκετές καταστάσεις και ακριβώς επειδή μπορώ δεν ασχολούμαι, γιατί γνωρίζω ποιός είμαι και δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν. Και αυτόν η αστυνομία τον εκπαίδευσε και τον εκπαιδεύει για να μπορεί να εκτιμήσει το έγκλημα και τον κίνδυνο κατά την άσκηση του επαγγέλματος και όχι για να παριστάνει το δικαστή και να επιβάλει όποια ποινή θέλει αυτός και όποτε του καπνίσει.  
Ο τύπος είναι επικίνδυνος. Τελεία. Με αφορμή κάτι ανάλογο θα καταστρέψει ζωές. Του απέναντι και τη δική του. Καλύτερα να ασχοληθεί με άλλη δουλειά, καθώς η νόμιμη βία είναι κρατικό μονοπώλιο και αυτός είναι ανίκανος να την ασκεί σωστά.
Θέλω και η ελληνική κοινωνία να οργανωθεί, για να μην ακούω "αυτά είναι για άλλες κοινωνίες",  γιαυτό δε γουστάρω ψυχοπαθείς με στολή να το παίζουν δικαστές Ντρεντ στο δρόμο.
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Ρε μάγκες. Ρομά τι πάει να πει? Μέχρι και την δεκαετία του 80 γύφτους τους έλεγε όλος ο κόσμος. Τον όρο ρομά τον πρωτάκουσα δεκαετία 90. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που στα κομμάτια προέκυψε αυτός ο όρος και τι σημαίνει? Και γιατί δεν πρέπει να τους λέμε γύφτους? Όχι ρομά, όχι τσιγγάνοι, όχι αθίγγανοι. Γύφτοι είναι ρε παιδιά. Τι ρομά και μαλακίες. Σοβαρά αν κάποιος γνωρίζει τι σημαίνει αυτός ο όρος και πως προήλθε ξαφνικά στην δεκαετία του 90 να μας το πει εδώ υπεύθυνα.
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.265
Κριτικές
4
Like
7.278
Πόντοι
2.586
Ρε μάγκες. Ρομά τι πάει να πει? Μέχρι και την δεκαετία του 80 γύφτους τους έλεγε όλος ο κόσμος. Τον όρο ρομά τον πρωτάκουσα δεκαετία 90. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που στα κομμάτια προέκυψε αυτός ο όρος και τι σημαίνει? Και γιατί δεν πρέπει να τους λέμε γύφτους? Όχι ρομά, όχι τσιγγάνοι, όχι αθίγγανοι. Γύφτοι είναι ρε παιδιά. Τι ρομά και μαλακίες. Σοβαρά αν κάποιος γνωρίζει τι σημαίνει αυτός ο όρος και πως προήλθε ξαφνικά στην δεκαετία του 90 να μας το πει εδώ υπεύθυνα.

Αυτο που ειχα διαβασει κααααπου ειναι οτι το ρομα προερχεται απο την λεξη "Ρομ" που σε καποιες φυλες της Ινδιας (που ειναι και χωρα καταγωγης τους" σημαινει ανθρωπος.. Λογικα εχουν παρει διαφορετικες ονομασιες αναλογα με την χωρα προελευσης και σε ποια περιοδο εφτασαν στην ευρωπαικη ηπειρο.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Μενίδι: Βγήκαν τα όπλα για το χαστούκι αστυνομικού σε 11χρονο

Σφαίρα τρύπησε στέγη σπιτιού και προσγειώθηκε σε σαλόνι! - Καρφώθηκε δίπλα στον καναπέ - Ο ιδιοκτήτης της κατοικίας και γονέας δυο παιδιών περιγράφει τον τρόμο που βίωσε η οικογένειά του

Με ριπές από Καλάσνικοφ αντέδρασαν Ρομά στο περιστατικό βιαιοπραγίας σε 11χρονο από αστυνομικό στο Μενίδι και από καθαρή τύχη δεν τραυματίστηκε ένα μωρό, καθώς δευτερόλεπτα πριν οι γονείς του το είχαν μεταφέρει στη κουζίνα.


Τα καλασνικοφ ειναι νομιμα τωρα

 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.454
Like
1.452
Πόντοι
216
αφηστε τις μαλακιες, οταν κανουν ντου τα μογγολια μονο η ρωμα θα πολεμησουν
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.933
Κριτικές
8
Like
1.736
Πόντοι
216
Ρε μάγκες. Ρομά τι πάει να πει? Μέχρι και την δεκαετία του 80 γύφτους τους έλεγε όλος ο κόσμος. Τον όρο ρομά τον πρωτάκουσα δεκαετία 90. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει από που στα κομμάτια προέκυψε αυτός ο όρος και τι σημαίνει? Και γιατί δεν πρέπει να τους λέμε γύφτους? Όχι ρομά, όχι τσιγγάνοι, όχι αθίγγανοι. Γύφτοι είναι ρε παιδιά. Τι ρομά και μαλακίες. Σοβαρά αν κάποιος γνωρίζει τι σημαίνει αυτός ο όρος και πως προήλθε ξαφνικά στην δεκαετία του 90 να μας το πει εδώ υπεύθυνα.

URL]]
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
τα γυφτακια ειναι για καψιμο και τα μπατσακια για χεσιμο
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
65
Πόντοι
16
Για οσους κατηγορουν ακομα τον αστυνομικο...εδω τι πρεπει να γινει???
εγω λεω να τους ανοιξουν το κεφαλι στο δυο και σε εναν καδο μετα
αντε με τους μαλακες τους ευαισθητουληδες εδω μεσα.


 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
65
Πόντοι
16
Την Ακρόπολη την ξέρω πολύ καλά.
Εκεί στον πεζόδρομο πέρα από το ξάφρισμα των κινητών και πορτοφολιών σε δευτερόλεπτα κάνουν το εξής κόλπο.
Ειδικά εκείνο το παρεάκι με το ακορντεόν θέλει μάζεμα να το πω πολύ ευγενικά.
Βάζουν πάνω στις γρίλιες των υπονόμων ένα διαφανές ποτήρι νερού με δυο τρία κέρματα μέσα ώστε να μην είναι εύκολα ορατό.
Περνάνε οι αφελείς τουρίστες αλλά και ντόπιοι και επειδή δεν βλέπουν το παρασέρνουν με τα πόδια τους.
Μετά τα γυφτάκια τάχα ψάχνουν στις γρίλιες από κάτω και δεν μπορούν να πιάσουν τα κέρματα που έπεσαν. Εκεί αρχίζουν να ζητάνε από τους τουρίστες τα λεφτά που τάχα έπεσαν μέσα στον υπόνομο. Πολλοί τσιμπάνε. Σε κάποιες περιπτώσεις απλώνουν και χέρι στις τσάντες των περαστικών καθώς προσπαθούν να καταλάβουν τι έγινε με το σκηνικό Απέναντι ο μπαμπάς παρακολουθεί.....
:shit: :shit:
και εκει τα αρπαζεις και τα σαπακιαζεις στο ξυλο τα μπασταρδα
 

PLM

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2019
Μηνύματα
226
Like
46
Πόντοι
1
Βρωμογυφτοι
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.067
Κριτικές
7
Like
3.811
Πόντοι
736
Την Ακρόπολη την ξέρω πολύ καλά.
Εκεί στον πεζόδρομο πέρα από το ξάφρισμα των κινητών και πορτοφολιών σε δευτερόλεπτα κάνουν το εξής κόλπο.
Ειδικά εκείνο το παρεάκι με το ακορντεόν θέλει μάζεμα να το πω πολύ ευγενικά.
Βάζουν πάνω στις γρίλιες των υπονόμων ένα διαφανές ποτήρι νερού με δυο τρία κέρματα μέσα ώστε να μην είναι εύκολα ορατό.
Περνάνε οι αφελείς τουρίστες αλλά και ντόπιοι και επειδή δεν βλέπουν το παρασέρνουν με τα πόδια τους.
Μετά τα γυφτάκια τάχα ψάχνουν στις γρίλιες από κάτω και δεν μπορούν να πιάσουν τα κέρματα που έπεσαν. Εκεί αρχίζουν να ζητάνε από τους τουρίστες τα λεφτά που τάχα έπεσαν μέσα στον υπόνομο. Πολλοί τσιμπάνε. Σε κάποιες περιπτώσεις απλώνουν και χέρι στις τσάντες των περαστικών καθώς προσπαθούν να καταλάβουν τι έγινε με το σκηνικό Απέναντι ο μπαμπάς παρακολουθεί.....

Σωστός συναγωνιστή. Έχει πολλυ ενδιαφέρον αν κάτσεις να το παρατήρησης. Αλλά και στην Ερμού πάλι το ίδια κόλπο με το διαφανο ποτηράκι και τσουπ στην παγίδα.
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom