Νέα

Σφαλιάρες σε 11χρονο ρομά από αστυνομικό!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 166
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
το μεγαλο λαθος του καθε αστυνομικου ειναι οτι ασκηση βιας εχει δικαιωμα να χρησιμοποιησει μονο οταν απειλείται  ;) και δεν μιλαμε για λεκτικη απειλη  ;) απο την αλλη η ελλειπή εκπαιδευση συν στο οτι δεν υπαρχουν κριτήρια  αυστηρα στην προσληψη αυτον των ανθρωπων πολλες φορες οδηγουν σε λάθει  :- προσλαμβάνοντας ανθρωπους ακαταληλους δυστυχώς  :-  οσον αφορα τον συγκεκριμενο τι να πω  :idiot:  το δις εξαμαρτείν και εξω  :headbaning1: :headbaning2:
 

no mercy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
2
Like
3.564
Πόντοι
456
ολοι εσεις οι υπερασπιστες του 11χρονου ,εχετε ζησει ποτε κοντα σε περιοχη με γυφτους? και δε λεω για μενιδι ζεφυρι.....μιλαω για αγια βαρβαρα κορυδαλλο αιγαλεω ασπροπυργο.....εχετε ιδεα τι σημαινει μια παρεα απο ανηλικα?μαλλον οχι ...βλεπετε το περιστατικο απο μια πλευρα εντελως λαθος.....σε οποιαδηποτε περιπτωση ο αστυνομικος θα ηταν λαθος αν λειτουργουσε το συστημα....το συστημα ομως ειναι τελειως κατεστραμενο.οι ρομα ειναι ενα παρασιτικο κομματι της κοινωνιας απλα και μονο γιατι ετσι θελουν να ειναι....ενα απειροελαχιστο ποσοστο αυτων προσπαθει να ενταχθει στην κοινωνια.το μεγαλυτερο κομματι τους θελει μονο να απολαμβανει τα προνομια αλλα οχι τις υποχρεωσεις.σχεδον ολα τα ανηλικα δεν πανε σχολειο,αν πανε το κανουν μονο για να απολαμβανουν τα καλα της προνοιας.ολοι εσεις που κατηγορειτε τον μπατσο εχετε δικιο μεχρι να σας την πεσουν οι γυφτοι και να σας αφησουν ,στην καλυτερη,ξεβρακωτους. τοτε θα παρακαλατε αυτον τον κακο μπατσο να σας βοηθησει,κι οχι μονο. θα τον βριζετε γιατι δενεκανε την δουλεια του,γιατι δεν ηταν εκει οταν σας εκλεβαν. καλως η κακως δεν ζουμε σε μια τελεια κοινωνια.εχει λαθη και ελλατωματα.ποια ειναι η αντιδραση μας σαν κοινωνια? οι μισοι βριζουν τον μπατσο και οι αλλοι μισοι το γυφτακι.....αυτοι που βριζουν τον μπατσο δεν λενε τιποτα για τη βροχη απο σφαιρες που επεσε μετα το περιστατικο και που παλιοτερα εχουν σκοτωθει και παιδακια....αυτοι που βριζουν το γυφτακι δυστυχως εχουν αποδεχτει τη κατασταση οτι καποιος επειδη ειναι αστυνομικος μπορει να κανει οτι θελει,ισως ετσι να αισθανονυαι πιο ασφαλης......περιμενω και απο τους μεν και απο τους δε να προτεινουν μια λυση,πραγματικη και εφαρμοσιμη....οχι αερολογιες και θεωριες περι δικαιωματων.πιστευω οτι ειναι διακιωμα μου  να περπατω στο δρομο μαζι με τα παιδια μου χωρις να ειμαι συνεχεια σε επιφυλακη ειτε για γυφτους ειτε για μπατσους ειτε για μεταναστες.....
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
ετσι να εχεις αυτογνωσια  ;) και να μην πεταγεσαι σαν πορδη σε ολα οταν δεν ξερεις κλωνακο  :headbaning1: :headbaning2:
Αχ ρε καλέ μου φίλε...Πόσο ακόμα θα σου μαθαίνω?
Γνήσιος ΑΝΤΡΑΣ είναι αυτός που σέβεται τα παντελόνια που φοράει και παραδέχεται δημόσια τα λάθη του και χωρίς ντροπή ζητάει συγγνώμη!
Κάτι που δεν έχεις μπορέσει αγαπητέ φίλε να το καταλάβεις.Μεινε με το κοπλεξισμο σου και κάτσε πίσω από ένα πληκτρολόγιο να γράφεις και να αναζητάς "κλώνους".Αυτή είναι όλη σου η επιτυχία και η χαρά στην ζωή σου....
Και επί την ευκαιρία είναι η τελευταία φορά που σου απαντώ.Δεν αξίζει ούτε 0,5 δευτερόλεπτο να χαραμίσω σε ένα άτομο που προσπαθεί να γιατρέψει όλα του τα κόμπλεξ κατωτερότητας πίσω από ένα πληκτρολόγιο!
Καλή συνέχεια στην μίζερη ζωή σου!
 :hi:
 

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
Αχ ρε καλέ μου φίλε...Πόσο ακόμα θα σου μαθαίνω?
Γνήσιος ΑΝΤΡΑΣ είναι αυτός που σέβεται τα παντελόνια που φοράει και παραδέχεται δημόσια τα λάθη του και χωρίς ντροπή ζητάει συγγνώμη!
Κάτι που δεν έχεις μπορέσει αγαπητέ φίλε να το καταλάβεις.Μεινε με το κοπλεξισμο σου και κάτσε πίσω από ένα πληκτρολόγιο να γράφεις και να αναζητάς "κλώνους".Αυτή είναι όλη σου η επιτυχία στην ζωή σου....
Και επί την ευκαιρία είναι η τελευταία φορά που σου απαντώ.Δεν αξίζει ούτε 0,5 δευτερόλεπτο να χαραμίσω σε ένα άτομο που προσπαθεί να γιατρέψει όλα του τα κόμπλεξ κατωτερότητα πίσω από ένα πληκτρολόγιο!
Καλή συνέχεια στην μίζερη ζωή σου!
 :hi:
καλα αντε τωρα κανε νανακια  :sleeping: και ξυπνα παλι οταν ερθεις στην πραγματικοτητα ;) κυριε ξερολα  :2funny: :2funny:
ΥΓ.οσον αφορα το ποιος κρυβεται πισω απο ενα πληκτρολογιο οποτε θελεις ΣΕ δημοσιο διαλογο και με κοινο δεν εχω θεμα κυριε ο θεος να σε κανει  :- Χ αγνωστε  :headbaning1: :headbaning2:
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Όταν διάβασα ότι ήταν γυφτάκι τότε σκέφτηκα ότι σίγουρα τον προκάλεσε και τις έφαγε.
Το γυφτάκι είχε δικαίωμα να καταβρίζει τον καθένα μήπως?
Όπως γράφουν και από πάνω ελάχιστοι από αυτούς είναι τις προκοπής η πλειοψηφία είναι σκατόφαρες ολικής άλλο που μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά.
Δεν καταλαβαίνω και όλους αυτούς τους ψευτοαντιρατσιστές που ούτε καν καταλαβαίνουν τι σημαίνει η λέξη ρατσισμός αλλά παπαγαλίζουν αυτά που ακούνε από αλλού.
 

dinamitisc5

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2018
Μηνύματα
950
Κριτικές
12
Like
2.666
Πόντοι
736
Όσοι νομίζουν ότι δεν αξίζουν μπάτσες στους γύφτους γιατί τους λυπούνται να περάσουν απο Μέγαρα καμιά μέρα να δούνε τι ωραία που είναι η ζωή στην φύση. Ο γύφτος μπορεί να κυκλοφορεί όλη μέρα με το datsun,να ζητάει λεφτά στον δρόμο και να είναι ξυπόλητος στον δρόμο στους 45 βαθμούς καλοκαίρι αλλά στα αρχίδια του. Έτσι έχει μεγαλώσει,γιαυτόν είναι καθημερινότητα και τρόπος ζωής απο μικρό παιδί. Μέσα στα γύφτικα που έχω πάει διότι μου είχαν κλέψει 1 μηχανάκι το 2016 και μεσολάβησε ένας γνωστός γύφτος που του έδωσα και 50 ευρώ για την δουλειά,θα ντραπείς να πατήσεις σε σπίτι γύφτου,θα σου βγούν τα μάτια με τα αυτοκίνητα που έχουν. Αυτοί που βοηθάνε gypsies να περάσουν μία βόλτα απο τον παλιό δρόμο Μέγαρα-Μάνδρα μετά τις 11 το βράδυ βολτούλα να δούν την γλύκα μέσα στο δάσος.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.085
Κριτικές
23
Like
7.715
Πόντοι
3.346
Αφηστε τα κεντρα για λιγο και πατε επαρχια στα χωρια. Εχουν ριμαξει τα παντα οτι μπορει να τους δωσει εστω κι ενα ευρω θα το κλεψουν! δεν καταλαβαινουν τιποτα..
Ειχαν πιασει πριν λιγα χρονια μια σπειρα γυφτον κοντα στην αλεξανδρεια ημαθιας η οποια για χρονια δεν ειχε αφησει καμια γεωτρηση στην β.Ελλαδα.

Βλεπεις ολη μερα γυρνανε με το καινουργιο ντατσουν των 25χ. και πουλανε μαναβικα ψυρισμενα τα περισσοτερα η απ το εμποριο οτι πιο σαπιο μπορουν να βρουν και φυσικα δεν τους ελεγχει κανενας..και ο καημενος Ελληνας μαναβης η λαικατζης να πληρωνει τα παντα και να δουλευει και στο χωραφι..ωστε να εχει παραγωγη και στο τελος να μπαινει μεσα γιατι ο γυφτος ειναι πανω απ τους νομους και του παιρνει την δουλεια! Αηδια και μονο τα γυφταρια..
 

demosmet

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
556
Like
79
Πόντοι
6
κλασσικός σκατόμπατσος....μαγκιά και σφαλιάρες σε 11χρονο..... αμα ήταν κάνας πάσσαρης στη θέση του 11χρονου ακόμα θα μαζεύαμε το σκατό του μπάτσου που θα του είχε φτάσει στη κάλτσα..... :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
καλα αντε τωρα κανε νανακια  :sleeping: και ξυπνα παλι οταν ερθεις στην πραγματικοτητα ;) κυριε ξερολα  :2funny: :2funny:
ΥΓ.οσον αφορα το ποιος κρυβεται πισω απο ενα πληκτρολογιο οποτε θελεις ΣΕ δημοσιο διαλογο και με κοινο δεν εχω θεμα κυριε ο θεος να σε κανει  :- Χ αγνωστε  :headbaning1: :headbaning2:
Σε ευχαριστώ που με δικαιώσεις.Τελος.

 

Συνημμένα

  • d2f695124b4b1e457efc364528aeda5b.jpg
    d2f695124b4b1e457efc364528aeda5b.jpg
    38,9 KB · Εμφανίσεις: 22

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506
Στο έχω πει πολλές φορές ότι δεν αξίζεις απάντηση μου...Όμως δεν μπορώ να παραδεχτώ την αυτοκριτική σου!!!Σε συγχαίρω.Και από εδώ και πέρα τραγουδά και χόρευε εσύ και το πληκτρολόγιο σου κακομοίρη!
Το γνωμικό δικό σου.

Εδιζησάμην εμεωυτόν.
– Αναζήτησα τον εαυτό μου.
Ηράκλειτος, 544-484 π.Χ., Ίων φιλόσοφος
 

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
Στο έχω πει πολλές φορές ότι δεν αξίζεις απάντηση μου...Όμως δεν μπορώ να παραδεχτώ την αυτοκριτική σου!!!Σε συγχαίρω.Και από εδώ και πέρα τραγουδά και χόρευε εσύ και το πληκτρολόγιο σου κακομοίρη!
Το γνωμικό δικό σου.

Εδιζησάμην εμεωυτόν.
– Αναζήτησα τον εαυτό μου.
Ηράκλειτος, 544-484 π.Χ., Ίων φιλόσοφος
ξουτ μωρη καμπια  :2funny: :2funny: αλλη φορα δεν θα σβηνεις μυνηματα υπαρχει πριντ σκρεεν  ;)  :vomit:
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.899
Πόντοι
3.506

Συνημμένα

  • 492c45735f8b5b02713ae73678ee47b4.jpg
    492c45735f8b5b02713ae73678ee47b4.jpg
    146,2 KB · Εμφανίσεις: 18

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.679
Κριτικές
33
Like
3.625
Πόντοι
2.660
Όσοι νομίζουν ότι δεν αξίζουν μπάτσες στους γύφτους γιατί τους λυπούνται να περάσουν απο Μέγαρα καμιά μέρα να δούνε τι ωραία που είναι η ζωή στην φύση. Ο γύφτος μπορεί να κυκλοφορεί όλη μέρα με το datsun,να ζητάει λεφτά στον δρόμο και να είναι ξυπόλητος στον δρόμο στους 45 βαθμούς καλοκαίρι αλλά στα αρχίδια του. Έτσι έχει μεγαλώσει,γιαυτόν είναι καθημερινότητα και τρόπος ζωής απο μικρό παιδί. Μέσα στα γύφτικα που έχω πάει διότι μου είχαν κλέψει 1 μηχανάκι το 2016 και μεσολάβησε ένας γνωστός γύφτος που του έδωσα και 50 ευρώ για την δουλειά,θα ντραπείς να πατήσεις σε σπίτι γύφτου,θα σου βγούν τα μάτια με τα αυτοκίνητα που έχουν. Αυτοί που βοηθάνε gypsies να περάσουν μία βόλτα απο τον παλιό δρόμο Μέγαρα-Μάνδρα μετά τις 11 το βράδυ βολτούλα να δούν την γλύκα μέσα στο δάσος.

Είμαστε σύμφωνοι ότι οι Γύφτοι έχουν στο σύνολό τους κατά κανόνα παραβατική συμπεριφορά.
Ωστόσο δεν είμαστε στη ζούγκλα. Υποτίθεται ότι είμαστε σε ένα ευνομούμενο κράτος. Η πολιτεία έχει όλα τα απαραίτητα μέσα για να επιβάλει το νόμο. Εάν αυτό δεν γίνεται, σίγουρα δεν φταίνε οι κάθε λογής παραβάτες.

Και για να πούμε και για το συμβάν.... όσο δίκιο και να έχεις, από τη στιγμή που σηκώνεις το χέρι σου να χτυπήσεις τον οποιονδήποτε, το έχεις χάσει το παιχνίδι.
Για μένα ο εν λόγω αστυνομικός είναι παντελώς ανεκπαίδευτος και η ΕΛΑΣ θα πρέπει να κοιτάξει τι πάει λάθος στην εκπαίδευση που παρέχει.
 
OP
OP
Sapakias

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.836
Like
1.289
Πόντοι
216
Δεν νομίζω ότι αποτελεί μεμονωμένο περιστατικό!
Το βίντεο το κόβω και λίγο μούφα αφού η υπάλληλος κοιτάει στην κάμερα και ξεκινάει μετά το ψάξιμο.


:zombie: :shit: :zombie: :shit: :zombie:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.500
Like
4.673
Πόντοι
1.706
Γενικα ολα τα φασιστοειδη εχουν κολλημα με τη συλλογικη ευθυνη: ενας τσιγγανος κλεβει, αρα ΟΛΟΙ οι τσιγγανοι ειναι κλεφτες.

Όντως τα δεξιόστροφα φασιστοειδή με αφορμή τις ενέργειες λίγων (ή ενός) στιγματίζουν ολόκληρες ομάδες με την συλλογική ευθύνη.
"Ενας τσιγγανος κλεβει, αρα ΟΛΟΙ οι τσιγγανοι ειναι κλεφτες."

Δεν κουβαλανε κανενα μυαλο. Οταν εχεις σαν κρατος περιοχες σαν το Μενιδι απο τη μια και την Εκαλη απο την αλλη, φταιχνεις δηλαδη Γκετο, τοτε θα εχεις δεδομενη παραβατικοτητα απο τους φτωχους.
Βεβαια η παραβατικοτητα των πλουσιων δεν δειχνει να σε ενοχλει. Να μιλησουμε για εκατονταδες, πραγματικα εκατονταδες "μορφωμενους" υπουργους που εκλεψαν εκατομμυρια; Ας μη μιλησουμε
Να μιλησουμε για "ευυποληπτους" επιχειρηματιες που δεν πληρωναν τα ασφαλιστικα ταμεια ή το ΦΠΑ ή φοροδιαφευγουν; Ας μην μιλησουμε.
Να μιλησουμε για εφοπλιστες που φερνουν τονους κοκας για να τα διακινουν μετεπειτα οι Ρομα, και καθε λογης φτωχος ; Ουτε για αυτα να μιλησουμε.
Να μιλησουμε για τους κακους Ρομα, που αν σου δινοταν η ευκαιρεια θα τους εβαζες σε κρεματοριο.

Το ίδιο κάνουν και τα αριστερόστροφα φασιστοειδή:
Ενας/δύο πολιτικοί πιάνονται να κλέβουν, άρα εκατοντάδες(!) "μορφωμένοι" υπουργοί που κλέβουν εκατομμύρια.
Κάποιοι φοροκλέβουν, άρα πολλοί "ευυποληπτοι" επιχειρηματιες που δεν πληρωναν τα ασφαλιστικα ταμεια ή το ΦΠΑ ή φοροδιαφευγουν.
Καλά για τους εφοπλιστές που φέρνουν τόνους κόκας δεν το συζητάω. Όντως ύποπτες φάτσες οι Αγγελοπουλαίοι, Αγγελικούσηδες, Τσάκοι και Προκοπίου.
Ή μήπως είχες κάποιον άλλο συγκεκριμένο στο μυαλό σου αλλά σε βόλευε ο πληθυντικός της συλλογικής ευθύνης;

Τες παν, επί της ουσίας δεν διαφωνούμε.
Ο αστυνομικός είναι ή ανόητος (άρα φταίει αυτός), ή ανεξέλεγκτος (άρα φταίει ο διοικητής του), ή ανεκπαίδευτος (άρα φταίει όλη η ιεραρχία του σώματος). Ή οποιοσδήποτε συνδυασμός των τριών.
Σίγουρα όμως δεν μπορεί να είναι μπάτσος, εισαγγελέας και δικαστής στην συσκευασία του ενός.
Να ελεγχθεί και να τιμωρηθεί.

Να είμαστε δίκαιοι όμως.
Να τιμωρηθεί το όργανο που έσφαλε, να τιμωρηθούν όμως και οι γύφτοι που παρανομούν.
Οχι ο ένας μπάτσος, γουρούνι, να του πετάξουμε και κανένα τσιμεντόλιθο αλλά ο γύφτος είναι από το γκέτο του Μενιδίου μωρέ, κοινωνικός αποκλεισμός, άνισες ευκαιρίες, στιγματισμός, οπότε δεν φταίει αυτός, η άτιμη κοινωνία φταίει που γεννήθηκε φτωχός και σκουρόχρωμος.
Παρανόμησες; Μπουζούριασμα, δίκη και τον πούλο.
Είτε πρόκειται για αστυνομική αυθαιρεσία είτε για ουρανοκατέβατη σφαίρα στο Μενίδι.
Γιατί το δίλημμα δεν είναι πλούσιος/φτωχός, εργάτης/επιχειρηματίας, Μενίδι/Εκάλη, έλληνας/μετανάστης, στρέητ/γκέη, εφοπλιστής/λούστρος.
Είναι νόμος ή ανομία.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.425
Πόντοι
6.256
Όλοι έχουν ένα καλό λόγο να πουν για τη συμπαθή κοινωνική ομάδα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.888
Κριτικές
16
Like
14.730
Πόντοι
6.515
Δεν νομίζω ότι αποτελεί μεμονωμένο περιστατικό!
Το βίντεο το κόβω και λίγο μούφα αφού η υπάλληλος κοιτάει στην κάμερα και ξεκινάει μετά το ψάξιμο.


:zombie: :shit: :zombie: :shit: :zombie:

Τα εβαλαν στα ραφια μετα?  :S
 

Παρόμοια θέματα

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom