Νέα

Σεξ στο δευτερο ραντεβου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 201246
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 269
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.018
Πόντοι
27.261
[quote author=Polly_L link= ]
α) Θεωρείτε εύκολη την γυναίκα που θα κάνει σεξ μαζί σας στο πρώτο -δεύτερο ραντεβού;
β)Την γυναίκα που στο πρώτο σεξ σας επέτρεψε τα πάντα, σας έδωσε όλα, την θεωρείτε πουτάνα;
γ)Αν ακόμα και μετά το τρίτο ραντεβού δεν έχετε προχωρήσει,πιστεύετε ότι σπαταλατε το χρόνο σας; [/quote]

Πρωτα απ'ολα, παιζει ρολο τι ειδος rdv ειναι. Αν ειναι blind date, π.χ. μεσω καποιο chat η' κανονικo παραδοσιακο δηλαδη.
Αρα...
α) το πρωτο ειναι καθαρα για αναγνωριστικο σκοπο. Να δουν και οι δυο τι σκαμπαζει ο αλλος, πως φερεται, πως δειχνει, τι λεει, πως τα λεει κτλπ. Αν ταιριαξουν δια μαγειας σε ολα, παιζει να παιχτει και sex. Προσωπικα πιστευω πολυ δυσκολο, αλλα οχι ακατορθωτο. Αρα δεν νομιζω να ισχυει το ευκολη, αλλα το ταιριασμα πιο πολυ.

β) και εδω παλι παιζει ρολο τι εχει υποθει απο πριν. Π.χ. με μια που δεν ειχαμε πει τιποτα για sex στα πρωτα 1-2 rdv και πανω στο sex μου εβγαλε τρελα κολπα, ναι την αποκαλεσα μεγαλο πουτανακι, το οποιο το καραγουσταρε οταν της το ειπα.
Με μια αλλη που λεγαμε περι sex κατα τη διαρκεια και αναμεσα απο τα πρωτα rdv, οχι δεν την αποκαλεσα ετσι. Οτι λεγαμε, αυτο εγινε και ηταν ολα μια χαρα.

γ) εδω παιζει καθαρα ρολο, το τι "υποχρεωσεις" εχει ο καθενας και πως το εχει βαλει στο μυαλο του. Δηλαδη, αν και οι δυο εχουν διαφορετικο ωραριο εργασιας η' τιποτα βαρυ, παιζει το σκηνικο να παει και στο 4ο η' 5ο rdv μεχρι να γινει. Πρωτα απ'ολα ομως, πρεπει να εχουν καταλαβει οτι γουσταρουν ο ενας τον αλλον για να υπαρχει και η αναλογη σχετικη υπομονη, αλλιως δε νομιζω να τραβηξει και λογικα θα ακολουθησει η ξενερα.

Ελπιζω να βοηθησα.
 

gc_2009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2009
Μηνύματα
181
Κριτικές
8
Like
505
Πόντοι
301
Από δική μου εμπειρία , πιστεύω πως δεν υπάρχουν ούτε κανόνες ούτε ταμπέλες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jim28

funkyxxxxx

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
1
Like
3.103
Πόντοι
456
Ειμαι πολυ χαλαρος και επιδιωκω σεξ στο 3ο ή 4ο ραντεβου εκτος απροοπτου.
Αν δεν, τοτε εξαφανιζομαι. Οσες ¨καθονται¨ στο 1ο τις θεωρω πολυ ¨προχω¨ και οχι πουτανες αλλα δυσκολο για μενα.
Να μην ξεχνανε ορισμενοι οτι οι Ελληνιδες ειναι οι Νο 1 γυναικες σε ολη την Ευρωπη με τα πιο πολλα σεξουαλικα ταμπου.
Ψυχολογοι τα λενε, οχι εγω.
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.131
Κριτικές
4
Like
9.095
Πόντοι
2.306
Πιστεύω ότι πρέπει να το εξατομικευουμε σε κάθε περίπτωση.
Για παράδειγμα αν είσαι διακοπές και τύχει ένα σκηνικό, αν την επόμενη μέρα φεύγει η γκόμενά ποτέ περιμένεις να σου κάτσει? Αντίθετα αν πρόκειται για περίπτωση που θα ξαναδείς κάποιες φορές, μπορείς να περιμένεις.
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.159
Κριτικές
16
Like
1.782
Πόντοι
4.655
Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει τόσο με το πόσο πουτάνα είναι αλλά με την χημεία.

Εάν με κάποιον π.χ. πηδηχτεί στο πρώτο ραντεβού αλλά με εσένα στο πέμπτο, δε σημαίνει ότι εσύ υστερείς σε κάτι.

Προσωπικά, εξαιρώντας τις CG, τα καλύτερα γαμήσια με γυναίκες που μόλις είχα γνωρίσει, τα έχω ρίξει μετά την 4η-5η φορά συνάντησης, που μαθαίνεις τον άλλον καλύτερα και εσωτερικά και εξωτερικά.

Η αλήθεια είναι ότι μετά από κάποια ηλικία, >30, όταν γνωρίζεις μία γυναίκα που σου αρέσει εμφανισιακά, για να πεις ότι ρίχνεις ωραίο πέουλο που σε γεμίζει και όχι για τρόπαιο, πρέπει να ταιριάζουν και τα χνώτα σας, όχι μόνο εάν είναι όμορφη, απλά.

Π
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.334
Κριτικές
112
Like
18.592
Πόντοι
20.686
Δεν εκατσε και απο το πρωτο ραντεβου,γιατι φοβοταν οτι θα την περασεις για ευκολη.:D:
 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.108
Κριτικές
8
Like
2.995
Πόντοι
736

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.108
Κριτικές
8
Like
2.995
Πόντοι
736

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Επειδή εγώ έχω ήδη προεξοφλήσει ότι δε θα κάνω σοβαρή σχέση δε με νοιάζει αν είναι η άλλη εύκολη ή δύσκολη

Αν θα μου κάτσει στο 1ο ραντεβού θα πω οτι με.γουσταρε πολυ.Στο 2ο λιγότερο.

Κοκ

Αν κάνει τα πάντα και τα κάνει καλά την κρατάω ως στανταράκι να γαμάω όταν έχω ορέξεις

Από ένα ραντεβού που δε γάμησα φεύγω πάντα με.αρνητικη ψυχολογια.Ειτε ειναι 1ο η 3ο.

Το ρεκορ αντοχης μου ειναι στο 4ο ραντεβου να μου κατσει κι αφου με.ειδε να μου γυριζει το ματι.

Οποτε καταλαβε πως αλλη ευκαιρια δεν εχει.

Οταν οι γυναικες με.αρχισουν στις απαιτησεις η ξεκινανε να ζητανε κατι παραπανω απο ενα απλο καφε η ποτο και χοτελ την κανω.

 
  • Like
Αντιδράσεις: jim28

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.131
Κριτικές
4
Like
9.095
Πόντοι
2.306
Πιο παλιά είχα γαμησει μια γκόμενά που την είχαν πάρει και δύο φίλοι μου. Ε ναι λοιπόν με όλους γαμηθηκε στο δεύτερο ραντεβού!! :sunglasses:

Τηλεφωνακι εχουμε; :)
παντρεύτηκε φίλε το χάσαμε το κορμί
Καλά μην είσαι σίγουρος.. Το άθλημα μπορεί να μην το χει εγκαταλείψει..
 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.108
Κριτικές
8
Like
2.995
Πόντοι
736
Πάντα. Μονο λίγο κρασί έπινε. Κυρία!! :sunglasses:
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
[quote author=Polly_L link= ]O tempora o mores! - θα έλεγε ο Κυκέρωνας βλέποντας την συμπεριφορά των σύγχρονων γυναικών. Αλλά τι ξέρει αυτός για την γυναικεία ψυχή που αποτελεί ένα δύσβατο μονοπάτι χωρίς τέλος και το κίνητρα έχουμε ... Με ενδιαφέρουν πάλι οι απόψεις σας σχετικά με το σεξ στην αρχή της γνωριμίας.
Βοηθείστε παρακαλώ.
α) Θεωρείτε εύκολη την γυναίκα που θα κάνει σεξ μαζί σας στο πρώτο -δεύτερο ραντεβού;
β)Την γυναίκα που στο πρώτο σεξ σας επέτρεψε τα πάντα, σας έδωσε όλα, την θεωρείτε πουτάνα;
γ)Αν ακόμα και μετά το τρίτο ραντεβού δεν έχετε προχωρήσει,πιστεύετε ότι σπαταλατε το χρόνο σας; [/quote]

α)Όχι
β)Όχι
γ)Εξαρτάται την γυναίκα,αλλά συνήθως ναι
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.159
Κριτικές
16
Like
1.782
Πόντοι
4.655
Επειδή εγώ έχω ήδη προεξοφλήσει ότι δε θα κάνω σοβαρή σχέση δε με νοιάζει αν είναι η άλλη εύκολη ή δύσκολη

Αν θα μου κάτσει στο 1ο ραντεβού θα πω οτι με.γουσταρε πολυ.Στο 2ο λιγότερο.

Κοκ

Αν κάνει τα πάντα και τα κάνει καλά την κρατάω ως στανταράκι να γαμάω όταν έχω ορέξεις

Από ένα ραντεβού που δε γάμησα φεύγω πάντα με.αρνητικη ψυχολογια.Ειτε ειναι 1ο η 3ο.

Το ρεκορ αντοχης μου ειναι στο 4ο ραντεβου να μου κατσει κι αφου με.ειδε να μου γυριζει το ματι.

Οποτε καταλαβε πως αλλη ευκαιρια δεν εχει.

Οταν οι γυναικες με.αρχισουν στις απαιτησεις η ξεκινανε να ζητανε κατι παραπανω απο ενα απλο καφε η ποτο και χοτελ την κανω.

Κατούρα και λίγο.....

Π
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.634
Κριτικές
57
Like
6.817
Πόντοι
5.406
α) Θεωρείτε εύκολη την γυναίκα που θα κάνει σεξ μαζί σας στο πρώτο -δεύτερο ραντεβού;
β)Την γυναίκα που στο πρώτο σεξ σας επέτρεψε τα πάντα, σας έδωσε όλα, την θεωρείτε πουτάνα;
γ)Αν ακόμα και μετά το τρίτο ραντεβού δεν έχετε προχωρήσει,πιστεύετε ότι σπαταλάτε το χρόνο σας;

Απαντήσεις

Α)Εξαρτάται απο τις συνθήκες,πχ είχα γνωρίσει παλιά μια Σεραία και μιλάγαμε απο απόσταση. ¨Όταν ανέβηκα Σαλλόνικα μείναμε μαζί και το κάναμε,χάρη της έκανα βασικά, να σου πώ την αμαρτία μου γιατί δεν ήταν όπως στις φώτο αλλά τλσπ.Έύκολη δεν τη λές.
Β)Όχι. Γιατι να μην μου τα δώσει όλα στο πρώτο Σεξ. Εδώ εμείς σε μια πουτάνα, που μετά απο εμάς θα πάρει άλλους 50 στην βάρδια της και την γαμάμε δίχως αύριο. Απ τη στιγμή που θες να κάνεις σεξ,θα το κάνεις για να το απολαύσετε και οι δυο. ¨
Γ) Ναί ,αν μετά το τρίτο ραντεβού δεν παιχτεί έστω μια πίπα για αρχή είναι χαμένος χρόνος (από μια ηλικία και μετά). Η χειρότερη φόλα που έφαγα (την είχα γράψει κι εδώ τότε) ήταν με μια (όπως αποδείχτηκε θεότρελη) που ήθελε να σεβαστώ να γνωριστούμε καλά πριν κάνουμε σχέση και σεξ. Βγαίναμε ένα μήνα περίπου, ενώ χαμουρευόμασταν, είχε πιάσει τα "προσόντα" μου κι εγώ τα δικά της, με εγκατέλειψε για ένα χαζό ψέμα που της είπα(δεν θέλω να πλατιάσω μεγάλη ιστορία και δεν της αξίζει). Όχι ότι δεν γαμούσα τα στανταράκια μου τόσο έξω όσο και σε πουτάνες, αλλά είχα γίνει χάλια ψυχολογικά και δεν μου άξιζε γιατι της είχα φερθεί σπαθί.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Καλησπερα, δεν νομιζω οτι υπαρχουν κανονες σε αυτα τα πραγματα και πρεπει... ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος και αναζητα διαφορετικα πραγματα...Η προσωπικη μου αποψη επι του θεματος ειναι οτι μεταξυ δυο ανθωπων τα πραγματα δεν πρεπει να γινονται γρηγορα γιατι χανεται και η μαγεια του ολου πραγματος (το ενδιαφερον μου ειναι φυσικα σε σταθερες σχεσεις και οχι one night stand) καλο ειναι να ανακαλυπτει ο ενας τον αλλο και εκει δεν χωρανε τα κριτηρια του ''χρονου'' , ειναι σαν να λεμε ξεκιναμε και οπου μας βγαλει...ετσι υπαρχει περισσοτερο ενδιαφερον και απο τις δυο πλευρες (το ανγωστο παντα ιντριγκαρει, τουλαχιστον εμενα) και επισης η επαφη δυο ανθρωπων δεν ειναι κατι 'αναλωσιμο' πχ ραντεβου καθε 3 μερες με διαφορτικη κοπελα και οποια μου κατσει.Γενικοτερα το σεξ το αντιλαμβανομαι σαν κατι πολυ περισσοτερο απο μια γρηγορη ''εκτονωση''. Φυσικα αυτη ειναι καθαρα η προσωπικη μου αποψη χωρις να σημαινει οτι ειναι και η ορθοτερη :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom