Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
όχι το θέλω google.

και για την σαιζόν 1989 με 2007

Δηλαδή την γενιά μου.

Και φυσικά αυτό είναι θέμα για να ξεφύγεις,για τον βασικό λέγαμε αν είναι και ο μέσος μισθός στην Ελλάδα...

Ρε συ σε παρακαλω πες μου οτι τρολαρεις, δεν μπορει να εισαι τοσο χαζος. Πως γινεται να μην καταλαβαινεις πως ο ελαχιστος μισθος δεν μπορει να ειναι ταυτοχρονα και ο μεσος;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Επισκέπτης
Ρε συ σε παρακαλω πες μου οτι τρολαρεις, δεν μπορει να εισαι τοσο χαζος. Πως γινεται να μην καταλαβαινεις πως ο ελαχιστος μισθος δεν μπορει να ειναι ταυτοχρονα και ο μεσος;
Θεωρείς πως στην Ελλάδα οι περισσότεροι εργαζόμενοι αυτή την στιγμή είναι πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ ώστε να κινούνται στα 800-1000e?

Ειλικρινά απάντησε μου ή πες μου ότι τρολάρεις,δεν μπορεί να είσαι τόσο χαζός...
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
Ρε συ σε παρακαλω πες μου οτι τρολαρεις, δεν μπορει να εισαι τοσο χαζος. Πως γινεται να μην καταλαβαινεις πως ο ελαχιστος μισθος δεν μπορει να ειναι ταυτοχρονα και ο μεσος;

Εχει πάρει διαζύγιο από τα μαθηματικά !  :2funny: :2funny: :2funny:

Ηθοποιος πλέον σπουδάζει ,παιζει πολλούς ρόλους

και τον μέσο και τον κατώτατο ,γι΄αυτό ...
 

Επισκέπτης
Εχει πάρει διαζύγιο από τα μαθηματικά !  :2funny: :2funny: :2funny:

Ηθοποιος πλέον σπουδάζει ,παιζει πολλούς ρόλους

και τον μέσο και τον κατώτατο ,γι΄αυτό ...
Λαδάκη άμα θες να παίξεις,παίξε,άμα θες να κάνεις συζήτηση γι'αυτό που λέγαμε εδώ είσαι:
Θεωρείς πως στην Ελλάδα οι περισσότεροι εργαζόμενοι αυτή την στιγμή είναι πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ ώστε να κινούνται στα 800-1000e?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Βασικά thanks για την πάσα,ξέχασα πως το 50% δεν ολοκληρώνει τις σπουδές του. :grin:

αυτό είναι δικό τους πρόβλημα... καλά να πάθουν αφού την ευκαιρία που τους δόθηκε την κλώτσησαν... 400 και πολλά τους είναι γιατί έχουν και ανταγωνισμό από τα πάκια...
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Θεωρείς πως στην Ελλάδα οι περισσότεροι εργαζόμενοι αυτή την στιγμή είναι πτυχιούχοι ΑΕΙ/ΤΕΙ ώστε να κινούνται στα 800-1000e?

Ειλικρινά απάντησε μου ή πες μου ότι τρολάρεις,δεν μπορεί να είσαι τόσο χαζός...

Σου απανταω επειδη πραγματικα προσπαθω να σου εξηγησω οτι αυτα που λες ειναι λαθος, αν λες ηθελημενα βλακειες πες το μου σε παρακαλω για να μη χανω τσαμπα το χρονο μου.

Πρωτα απο ολα, ο τραμουντανας πριν σου απεδειξε οτι οντως οι περισσοτεροι Ελληνες της νεας γενιας ειναι πτυχιουχοι. Αλλα και αυτο να μην ισχυε, επειδη οι πτυχιουχοι βρισκουν πολυ πιο ευκολα δουλεια απο τους μη πτυχιουχους, οι περισσοτεροι εργαζομενοι ειναι πτυχιουχοι.

Αλλα ακομα και αυτο να μην ισχυε, το αν καποιος ειναι πτυχιουχος ή οχι δεν εχει σημασια στον υπολογισμο του μεσου μισθου. Επειδη ακριβως ο μεσος μισθος ειναι ο ΜΟ ολων των μισθων, στους οποιους συμπεριλαμβανονται και μισθοι μεγαλυτεροι του βασικου, ο μεσος μισθος ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΑ δεν μπορει να ειναι ισος με το βασικο.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Oπότε την έφαγες χ2 στον κώλο... :pipa3: :pipa3: :pipa3:

τι ακριβως εννοείς... σου απέδειξα ότι οι φοιτητές (εν δυνάμει απόφοιτοι) είναι περίπου ίσοι με τους αποφοιτήσαντες από το λύκειο από το 1989 και μετά...

από κει και πέρα όσοι κωλοβαράνε σαν και σένα και δεν παίρνουν πτυχίο καλά να πάθουν... δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε και γιαυτούς... στον ανταγωνισμό με τους άλλους άνευ προσόντων στους οποίους συγκαταλέγονται και οι πάκηδες που τόσο γουστάρεις..
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
Λαδάκη άμα θες να παίξεις,παίξε,άμα θες να κάνεις συζήτηση γι'αυτό που λέγαμε εδώ είσαι:

Δες το λινκ που παρέθεσα .

Μεσος μισθός ΜΕΤΑ από φόρους 804 ευρώ /

Όμως υπάρχουν και " μαυρα " μπόνους από εταιρείες

που τα παιρνουν στο χέρι και δεν τα δηλώνουν ,για

να μην πληρώσουν ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ + Παρακράτηση φόρου
 

Επισκέπτης
Σου απανταω επειδη πραγματικα προσπαθω να σου εξηγησω οτι αυτα που λες ειναι λαθος, αν λες ηθελημενα βλακειες πες το μου σε παρακαλω για να μη χανω τσαμπα το χρονο μου.

Πρωτα απο ολα, ο τραμουντανας πριν σου απεδειξε οτι οντως οι περισσοτεροι Ελληνες της νεας γενιας ειναι πτυχιουχοι. Αλλα και αυτο να μην ισχυε, επειδη οι πτυχιουχοι βρισκουν πολυ πιο ευκολα δουλεια απο τους μη πτυχιουχους, οι περισσοτεροι εργαζομενοι ειναι πτυχιουχοι.

Αλλα ακομα και αυτο να μην ισχυε, το αν καποιος ειναι πτυχιουχος ή οχι δεν εχει σημασια στον υπολογισμο του μεσου μισθου. Επειδη ακριβως ο μεσος μισθος ειναι ο ΜΟ ολων των μισθων, στους οποιους συμπεριλαμβανονται και μισθοι μεγαλυτεροι του βασικου, ο μεσος μισθος ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΑ δεν μπορει να ειναι ισος με το βασικο.
Ο τραμουντάνας την έφαγε στον κώλο,είχα ξεχάσει πως το 50% δεν αποφοιτά και φρόντισε να μου το θυμίσει...οπότε έχω δίκιο.

Από πού προκύπτει ότι οι περισσότεροι εργαζόμενοι είναι πτυχιούχοι;

Φυσικά και έχει σημασία,αν δεν έχεις πτυχίο είσαι παρακάτω σε προσόντα και συνεπώς και σε μισθό.

Ο μ.ο. εργαζόμενος αυτή την στιγμή Ελλάδα φυσικά και αμοίβεται με τον κατώτερο αν είναι τυχερός(εκτός και αν ξεχνάς και πως το 30% είναι άνεροι,στους νέους 60%).
(πτυχιούχοι και μη στους νέους)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Σου απανταω επειδη πραγματικα προσπαθω να σου εξηγησω οτι αυτα που λες ειναι λαθος, αν λες ηθελημενα βλακειες πες το μου σε παρακαλω για να μη χανω τσαμπα το χρονο μου.

Πρωτα απο ολα, ο τραμουντανας πριν σου απεδειξε οτι οντως οι περισσοτεροι Ελληνες της νεας γενιας ειναι πτυχιουχοι. Αλλα και αυτο να μην ισχυε, επειδη οι πτυχιουχοι βρισκουν πολυ πιο ευκολα δουλεια απο τους μη πτυχιουχους, οι περισσοτεροι εργαζομενοι ειναι πτυχιουχοι.

Αλλα ακομα και αυτο να μην ισχυε, το αν καποιος ειναι πτυχιουχος ή οχι δεν εχει σημασια στον υπολογισμο του μεσου μισθου. Επειδη ακριβως ο μεσος μισθος ειναι ο ΜΟ ολων των μισθων, στους οποιους συμπεριλαμβανονται και μισθοι μεγαλυτεροι του βασικου, ο μεσος μισθος ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΑ δεν μπορει να ειναι ισος με το βασικο.
O φίλος μας αρεσκεται να πιστευει οτι τα πραγματα παντου ειναι χειροτερα απο οσο ειναι πραγματικα. Μην τον παρεξηγεις.
 

Επισκέπτης
O φίλος μας αρεσκεται να πιστευει οτι τα πραγματα παντου ειναι χειροτερα απο οσο ειναι πραγματικα. Μην τον παρεξηγεις.
Ο δικομματισμός γιατί κατέρρευσε Αλέκο; Επειδή ο κόσμος είναι ευχαριστημένος έτσι;
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686

Ο ΜΕΣΟΣ μισθός υπολογίζεται από τις φορολογικές δηλώσεις .

Υπάρχει όμως και ΜΑΥΡΗ εργασία αδήλωτη και ΜΑΥΡΑ " μπόνους " και
υπερωρίες .

Ο μέσος μισθός το 2013 ΜΕΤΑ από φόρους ( και μετά την εισφορά κτλ )ήταν  804 ευρώ .

Πριν 5 χρόνια ήταν 1100 ευρώ...




Τώρα ΔΕΝ έχουν γίνει ,παρά λίγες δηλώσεις στην Εφορία .
Ο μέσος μισθός ΤΩΡΑ είναι λιγώτερος από 804 ευρώ ,μετά από φόρους .
 

Επισκέπτης
Ο ΜΕΣΟΣ μισθός υπολογίζεται από τις φορολογικές δηλώσεις .

Υπάρχει όμως και ΜΑΥΡΗ εργασία αδήλωτη και ΜΑΥΡΑ " μπόνους " και
υπερωρίες .

Ο μέσος μισθός ΜΕΤΑ από φόρους ( και μετά την εισφορά κτλ ) είναι 804 ευρώ .

Πριν 5 χρόνια ήταν 1100 ευρώ...
Με τo 30% ανεργία και την μαύρη εργασία τί παίζει για τον υπολογισμό του μέσου μισθού;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom