Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

Επισκέπτης
Και ευχαριστημένοι να είναι....

Το θεμα είναι να απελαθούν και θα λυθεί το προβλημα τους.
Τον ήπιες για τον βασικό Στεκούλη και τώρα πας να την κάνεις αλλά γαλλικά ή μου φαίνεται; :booty:

Eργαζόμενοι είναι,μετράνε...
 

Επισκέπτης
Ρε συ εισαι και πιτσιρικας γαμω τη γενια μου! Βαλε κατω το μυαλο σου να σκεφτει, αφου 400καμποσο ειναι ο κατωτατος, ειναι δυνατον να ειναι 480 ο μεσος; Σκεψου

Ρε ...
Υπάρχουν άπειροι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, που δεν βγάζουν καθαρά 480€Χ12=5760€ πλέον ...

ούτε 3000€ .....

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ....
 

Επισκέπτης
Ρε ...
Υπάρχουν άπειροι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, που δεν βγάζουν καθαρά 480€Χ12=5760€ πλέον ...

ούτε 3000€ .....

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ....
Θείος μου αγρότης.

Αλλά ο τρόμπας ανεβάζει από google...από εκεί τα ξέρει ο υπογίτης. :idiot: :uglystupid:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Kαι πού καταλήγουν οι ελεύθερες διαπραγματεύσεις τρόμπα;

Eσύ δεν υποστηρίζεις ότι πήγες στο πουστονήσι επειδή εδώ δεν έπαιρνες ικανοποιητικό μισθό;


οι ελεύθερες διαπραγματεύσεις είναι ελεύθερες διαπραγματεύσεις... η διαπραγμάτευση ξεκινάει όχι από το πόσα θέλει κάποιος να πάρει αλλά από το πόσα έχει ο άλλος να δώσει...

και ναι προτίμησα την Αγγλία γιατί ο μισθός στην Ελλάδα δεν ήταν σύμφωνα με τα προσόντα μου ικανοποιητικός.. κύρια γιατί στην Ελλάδα τα προσόντα μου είναι περισσότερα από όσα αυτή την στιγμή χρειάζονται οι εταιρείες στις οποίες απευθύνομαι και όχι γιατί δεν έχουν διάθεση να δώσουν ... απλά δίνουν τόσα που αναλογούν σε ένα υποσύνολο των προσόντων και δεξιοτήτων μου που σκοπεύουν να αξιοποιήσουν... οπότε πήγα κάπου που αξιοποιούν το σύνολο και συνεπώς πληρώνουν παραπάνω...



 

Επισκέπτης
Θείος μου αγρότης.

Αλλά ο τρόμπας ανεβάζει από google...από εκεί τα ξέρει ο υπογίτης. :idiot: :uglystupid:

Άστον αγρότη.
Αυτός πληρώνει ασφαλιστικές εισφορές 460€ το 6μηνο.

Ο επαγγελματίας πληρώνει 450€ ΤΕΒΕ ΤΟ ΜΗΝΑ ....

Και ο αγρότης δικαιούται 2κλινο σε νοσοκομείο ...

Ο επαγγελματίας .... 4κλινο ....


ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ....
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Γιατί όχι; ΑΝ ο μέσος υπάλληλος αμείβεται με τον κατώτερo;

Έχετε σκαλώσει με τους πτυχιούχους που βγάζουν 800e-1000e καθαρά,η πλειοψηφία δεν είναι πτυχιούχοι.

Τι σχεση εχουν οι πτυχιουχοι, τι παει να πει μεσος υπαλληλος; Δεν υπαρχει η εννοια μεσος υπαλληλος, υπαρχει μεσος μισθος, παιρνεις ολους τους μισθους και τους διαιρεις με τους υπαλληλους και τον βρηκες. Υπαρχει επισης και ο median, παιρνεις τους μισθους σε αυξουσα σειρα και παιρνεις τον μεσαιο. Σοβαρεψου ή τουλαχιστον πες μου οτι τρολαρεις να ξερω να μην ξαναασχοληθω.

Και κανεις λαθος, η πλειοψηφια ΕΙΝΑΙ πτυχιουχοι (απο τη νεα γενια, η παλια ουτως ή αλλως ειναι βολεμενη).


Ρε ...
Υπάρχουν άπειροι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, που δεν βγάζουν καθαρά 480€Χ12=5760€ πλέον ...

ούτε 3000€ .....

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ....

Αλλο αυτο, νομιζα οτι μιλουσαμε για υπαλληλους/μισθους.
 

Επισκέπτης
οι ελεύθερες διαπραγματεύσεις είναι ελεύθερες διαπραγματεύσεις... η διαπραγμάτευση ξεκινάει όχι από το πόσα θέλει κάποιος να πάρει αλλά από το πόσα έχει ο άλλος να δώσει...

και ναι προτίμησα την Αγγλία γιατί ο μισθός στην Ελλάδα δεν ήταν σύμφωνα με τα προσόντα μου ικανοποιητικός.. κύρια γιατί στην Ελλάδα τα προσόντα μου είναι περισσότερα από όσα αυτή την στιγμή χρειάζονται οι εταιρείες στις οποίες απευθύνομαι και όχι γιατί δεν έχουν διάθεση να δώσουν ... απλά δίνουν τόσα που αναλογούν σε ένα υποσύνολο των προσόντων και δεξιοτήτων μου που σκοπεύουν να αξιοποιήσουν... οπότε πήγα κάπου που αξιοποιούν το σύνολο και συνεπώς πληρώνουν παραπάνω...
Πόσο πήγαινε η πίπα Ελλάδα και πόσο πάει στο πουστονήσι; :2funny: :2funny:

Mυρωδιά,υπογίτη....πόσταρε μας και τίποτα από google. :zfuck: :zfuck: :zfuck:
 

Επισκέπτης
Τι σχεση εχουν οι πτυχιουχοι, τι παει να πει μεσος υπαλληλος; Δεν υπαρχει η εννοια μεσος υπαλληλος, υπαρχει μεσος μισθος, παιρνεις ολους τους μισθους και τους διαιρεις με τους υπαλληλους και τον βρηκες. Υπαρχει επισης και ο median, παιρνεις τους μισθους σε αυξουσα σειρα και παιρνεις τον μεσαιο. Σοβαρεψου ή τουλαχιστον πες μου οτι τρολαρεις να ξερω να μην ξαναασχοληθω.

Και κανεις λαθος, η πλειοψηφια ΕΙΝΑΙ πτυχιουχοι (απο τη νεα γενια, η παλια ουτως ή αλλως ειναι βολεμενη).
Ο μέσος Έλληνας δεν είναι πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ,ούτε από την νέα γενιά.

Συνεπώς ανήκει στο κατώτερο των 480e.

Αν δεν ίσχυε αυτό ο δικομματισμός θα βασίλευε ακόμα.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Γιατί όχι; ΑΝ ο μέσος υπάλληλος αμείβεται με τον κατώτερo;

Έχετε σκαλώσει με τους πτυχιούχους που βγάζουν 800e-1000e καθαρά,η πλειοψηφία δεν είναι πτυχιούχοι.

αυτό πάλι που το βρήκες ???

στην Ελλάδα έχουμε ίσως την μεγαλύτερη αναλογία πτυχιούχων στον πολιτισμένο κόσμο (τέσπα πτυχιούχων πχ ΤΕΙ Ανθοδετικής αλλά πτυχιούχος λογίζεται και ως τέτοιος αμοίβεται)...

 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Ο μέσος Έλληνας δεν είναι πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ,ούτε από την νέα γενιά.

Συνεπώς ανήκει στο κατώτερο των 480e.

Αν δεν ίσχυε αυτό ο δικομματισμός θα βασίλευε ακόμα.

attachment.php
 

Επισκέπτης
αυτό πάλι που το βρήκες ???

στην Ελλάδα έχουμε ίσως την μεγαλύτερη αναλογία πτυχιούχων στον πολιτισμένο κόσμο (τέσπα πτυχιούχων πχ ΤΕΙ Ανθοδετικής αλλά πτυχιούχος λογίζεται και ως τέτοιος αμοίβεται)...
Σε σχέση με τον πολιτισμένο κόσμο μπορεί.

Αναλογικά μπορώ να το δω από την δικιά μου τάξη που περάσαμε 4 στους 24 και όλη η επαρχία πάνω κάτω έτσι είναι.

120.000 φοιτητές εισέρχονται κάθε χρόνο στα ΑΕΙ/ΤΕΙ,120.000 είναι οι γεννήσεις(σου χαρίζω μετανάστες);

 

Επισκέπτης
Ο Σαμαράς σάρωσε την παρασκευή στο σύνταγμα ε ;;

URL]]
 

Επισκέπτης
Τραβατρόμπα .... που έχεις μοστράρει τη Θάτσερ .....

Ξέρεις πως ξηγήθηκε η κυρά με τις επιχορηγήσεις που έπαιρναν κάτι τσουτσέκια τύπου
british leyland έτσι ;;;

Τον πούλο και σπίτι ..........
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.874
Πόντοι
1.686
αυτό πάλι που το βρήκες ???

στην Ελλάδα έχουμε ίσως την μεγαλύτερη αναλογία πτυχιούχων στον πολιτισμένο κόσμο (τέσπα πτυχιούχων πχ ΤΕΙ Ανθοδετικής αλλά πτυχιούχος λογίζεται και ως τέτοιος αμοίβεται)...

Ο Πορνόπαπος είναι πτυχιούχος ανθοδετικής !  :rockon:

Νομική δεν κατάφερε να τελειώσει !  :2funny: :2funny: :2funny:

Τώρα τον έχουν στρώσει στη δουλειά στα εκλογικά περίπτερα !
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Σε σχέση με τον πολιτισμένο κόσμο μπορεί.

Αναλογικά μπορώ να το δω από την δικιά μου τάξη που περάσαμε 4 στους 24 και όλη η επαρχία πάνω κάτω έτσι είναι.

120.000 φοιτητές εισέρχονται κάθε χρόνο στα ΑΕΙ/ΤΕΙ,120.000 είναι οι γεννήσεις;



Πτώση 5,69% στις γεννήσεις στην Ελλάδα το 2012

Οι γεννήσεις στην Ελλάδα, κατά το 2012, ανήλθαν σε 100.371 (51.654 αγόρια και 48.717 κορίτσια), παρουσιάζοντας μείωση κατά 5,69 τοις εκατό σε σχέση με το 2011, που είχαν ανέλθει σε 106.428, σύμφωνα με στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ.



2011 ήταν 87.426
2010 ήταν 114.766
 

Επισκέπτης
Πτώση 5,69% στις γεννήσεις στην Ελλάδα το 2012

Οι γεννήσεις στην Ελλάδα, κατά το 2012, ανήλθαν σε 100.371 (51.654 αγόρια και 48.717 κορίτσια), παρουσιάζοντας μείωση κατά 5,69 τοις εκατό σε σχέση με το 2011, που είχαν ανέλθει σε 106.428, σύμφωνα με στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ.



2011 ήταν 87.426
2010 ήταν 114.766
Βρες και τους φοιτητές που σαι καλώς στο google it,εκεί πρέπει να έγραψα πίπα... :P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom