Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Προβλεψη για αυριο  прогноз  курс 44,05 - 45,05 .....
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Προβλεψη για αυριο  прогноз  курс 44,05 - 45,05 .....

Τη πρόβλεψη για αύριο τί να την κάνουμε ; Δεν μας χρησιμεύει σε τίποτα.
Καμία πρόβλεψη για το καλοκαίρι θα κάνεις ;
Πόσο πιστεύεις θα είναι τον Ιούλιο το ρούβλι ;
 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
Καθαρα προβλεψεις , μπορει να φανω τρελος :

Πιστευω οτι το πετρελεο θα ανεβει ..
Αρα 1$ = 28-32 ρουβλια
και το 1 ευρω  αναλογα με ποσο θα ειναι η ισοτιμια ευρω / δολλαριο ..
Αν ειναι 1 ευρω = 1,2$  αρα 1 ευρω 33,6-38,4 ρουβλια ..

Αρα με την προβλεψη μου οποιος Θελει ασ ερθει τωρα , και μην περιμενει το καλοκαιρι  ..
Οι προβλεψεις μου μπορει να κατσουν και τον αυγουστο . δεν ξερω ακριβως . Αλλα αυτο πιτευω ..


 

thebigdogs

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2006
Μηνύματα
113
Like
0
Πόντοι
1
ΕΠισης κατι που ακουσα εδω απο διμιτρι και εδω στη μοσχα ειναι διαφορετικα .
Η βενζινη στη μοσχα πριν 4 μηνες ειχε 25,5 ρουβλια . Εχθες εβαλα με 21,3 ρουβλια ..
Μιλαω για BP απο το ιδιο βενζιναδικο ..
Γιατι υπαρχουν και βενζιναδικα τωρα που πουλανε με 19 ρουβλια . Πριν 4 μηνες αυτα την ειχαν 24,5 ρουβλια περιπου

Και μιλαω για 95 οκτανια βενζινη ..
Αρα μιλαμε για πτωση 15% περιπου ..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Τη πρόβλεψη για αύριο τί να την κάνουμε ; Δεν μας χρησιμεύει σε τίποτα.
Καμία πρόβλεψη για το καλοκαίρι θα κάνεις ;
Πόσο πιστεύεις θα είναι τον Ιούλιο το ρούβλι ;
η πτωση του Ευρω και του $ ειναι προσωρινη.αυτη την εποση οι εταιριες πρεπει να πληρωσουν την εφορια και χρειαζονται ρουβλια.γι αυτο και πουλανε $ και Ευρω.σε μερικες μερες το ρουβλι θα ξαναπεσει στα επιπεδα που ηταν 46 ρουβλια για 1 Ευρω.μετα θα επεμβει η κεντρικη τραπεζα πουλωντας $ και Ευρω και ετσι θα στιριξει το Ρουβλι....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
....την τελευταια βδομαδα στηριξε το ρουβλι ανεβαζοντας τα επιτοκια απο 11% σε 13%.οποτε αρκετοι προτιμισαν το ρουβλι και γι αυτο και σταματισε η πτωση του.παντος τα αποθεματα της Ρωσσιας μειωνονται με παρα πολυ γρηγορους ρυθμους.αυτη τη βδομαδα μειωθηκαν κατα 4,6 Δις $.το πετρελαιο θα πεσει πολυ ακομα γιατι δεν υπαρχει ζητηση ισως παει και 25$ το βαρελι.ο ΟΠΕΚ θα μειωσει την παραγωγη αλλα το Ιρακ ειπε οτι θα αυξηση την παραγωγη του παρα πολυ οποτε δεν προβλεπεται καμια ανωδο της τιμης του πετρελαιου......
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
...η Ρωσσικη οικονομια ειναι σε τρομερη πτωση.παρα πολλα εργοστασια εχουν σταματισει την παραγωγη.και βλεπω τρομερη διαφορα στα μαγαζια.μεγαλες εκπτωσεις στα ρουχα.αυτο που προσεξα ειναι στα μαγαζια με τα τροφιμα οτι ειμαι ο μονος που παιρνει ντοματες και αγγουρια!ολοι παιρνουν κατι ρυζια κατι αλευρια και γενικα φτηνα προ'ι'οντα ενω παλια τους εβλεπες να γεμιζουν καροτσια.μεγαλη πτωση και στην αγορα αυτοκηνιτων κοντα 50%.γενικα το επιπεδο ζωης ρων Ρωσσων εχει μειωθει παρα πολυ.αν καποιος παλια επαιρνε ενα μισθο 20.000 ρουβλια περιπου (570 Ευρω με την παλια εισοτημια).τωρα το πιθανοτερο ειναι οτι θα του εχουν μειωσει το μισθο και θα παιρνει 13.000 το πολυ 15.000 ρουβλια με την καινουργια εισοτημια ειναι 282-326 Ευρω.τα προ'ι'οντα σε ρουβλια εχουν αυξηθει 30%-40% περιπου.υπολογιζω οτι η αγοραστικη δυνατοτητα των Ρωσσων μειωθηκε κατα 50% περιπου.....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
......οι προβλεψεις μου ειναι οτι για καποιο διαστημα η κεντρικη τραπεζα θα στιριξει το ρουβλι για 2-3 μηνες περιπου και μετα θα αναγκαστη να κανει υποτιμιση.τωρα το ποσο μεγαλη θα ειναι δεν μπορω να το ξερω.μαλλον θα προσπαθισει να σταθεροποιησει το ρουβλι στην εισοτημια 70 Ρουβλια 1 Ευρω.---πριν μια βδομαδα μιλαγανε για ελειμα 6% του προυπολογισμου.χτες λεγανε για 10%.βλεπω να ερχεται πολυ μεγαλη πτωση στο βιωτικο επιπεδο και στην αγοραστικη δυναμη των Ρωσσων.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Ελπίζω όλα αυτά να έχουν γίνει μέχρι το καλοκαίρι.
Έχω σχέδια !  :rockon:  :knockinb:
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Τι σχέδια έχεις Νέαρχε; Πάμε να κάνουμε καμιά απόβαση στη Μόσκβα  :rockon:

Όλα θα εξαρτηθούν από την ισοτιμία του Ρουβλιού το καλοκαίρι.
Ετοιμάζω μεγάλο δώρο στον εαυτό μου !
 

Επισκέπτης
Όλα θα εξαρτηθούν από την ισοτιμία του Ρουβλιού το καλοκαίρι.
Ετοιμάζω μεγάλο δώρο στον εαυτό μου !

Κατάλαβα...θα αναστενάξουν τα σαλόν και οι σάουνες... :knockinb:
Η μπας και κλείσεις κανα μοντελάκι για long dates..
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Όλα θα εξαρτηθούν από την ισοτιμία του Ρουβλιού το καλοκαίρι.
Ετοιμάζω μεγάλο δώρο στον εαυτό μου !
παρα πολλα Νεαρχε θα εξαρτηθουν απο την τιμη του πετερλαιου.αν παραμινει στα 40-45$ το βαρελι.το ρουβλι βλεπω να αντεχει ισως μεχρι και το τελος του καλοκαιριου.στην καλητερη γι'αυτους περιπτωση.αν πεσει η τιμη του πετρελαιου στα 25-30$ το βαρελι τοτε σε 2-3 μηνες θα αναγκασουνε να κανουν μεγαλη υποτιμιση.ή θα κανουν το ιδιο που καναν μια διολισθιση του ρουβλιου.εγω παντος βλεπω να πεφτει το πετρελαιο γιατι δεν υπαρχει ζητηση.και εγω θελω να κανω δωρο στον εαυτο μου ενα διαμερισμα στο θε'ι'κο Νοβγοροντ!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
παρα πολλα Νεαρχε θα εξαρτηθουν απο την τιμη του πετερλαιου.αν παραμινει στα 40-45$ το βαρελι.το ρουβλι βλεπω να αντεχει ισως μεχρι και το τελος του καλοκαιριου.στην καλητερη γι'αυτους περιπτωση.αν πεσει η τιμη του πετρελαιου στα 25-30$ το βαρελι τοτε σε 2-3 μηνες θα αναγκασουνε να κανουν μεγαλη υποτιμιση.ή θα κανουν το ιδιο που καναν μια διολισθιση του ρουβλιου.εγω παντος βλεπω να πεφτει το πετρελαιο γιατι δεν υπαρχει ζητηση.και εγω θελω να κανω δωρο στον εαυτο μου ενα διαμερισμα στο θε'ι'κο Νοβγοροντ!

Οικονομικά δεν ξέρω και οι απόψεις μου είναι τελείως ερασιτεχνικές.
Αλλά να πέσει το πετρέλαιο στα 25-30 δολάρια το βαρέλι μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο.
Πέρυσι το αγοράζαμε 125$, του χρόνου θα το αγοράζουμε 25$ ???

Είπαμε, κερδοσκοπικά παιχνίδια και ότι άλλο θέλεις, αλλά υπάρχει και ένα όριο. Είναι δυνατόν τόσο μεγάλες αποκλείσεις ;;;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Θα σου προτεινα να το αγορασεις τελειωμενο..


Αυτα..
για το Νοβγκοροντ εννοειται οτι μονο ετοιμο διαμερισμα αγωραζεις!αφου δεν υπαρχουν μεγαλες εταιριες που να χτιζουν αλλα μονο ενας Αρμενης που χτιζει οτι θελει και οποτε το θελει.Αγια Πετρουπολη ομως μεχρι προτινος συνεφερε νααγωρασεις σς σπιτι που χτιζοταν.εγω ετσι εκανα παντα.-στο Νοβγκοροντ εκει που το θελω κοντα στης ντισκο και στα 2 πολυκαταστηματα εχει μονο 5οροφα κτιρια καταστκευης του 1970 , 2-3 9οροφα της ιδιας εποχης  και μερικα 3 οροφα που τα ειχαν χτισει Γερμανοι αιχμαλωτοι μετα τον πολεμο.ενα τετοιο εχω στην Αγια Πετρουπολη.θα προτιμισω ομως διαμεςρισμα σε 5 οροφη ή 9 οροφη πολοικατηκια.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
παρα πολλα Νεαρχε θα εξαρτηθουν απο την τιμη του πετερλαιου.αν παραμινει στα 40-45$ το βαρελι.το ρουβλι βλεπω να αντεχει ισως μεχρι και το τελος του καλοκαιριου.στην καλητερη γι'αυτους περιπτωση.αν πεσει η τιμη του πετρελαιου στα 25-30$ το βαρελι τοτε σε 2-3 μηνες θα αναγκασουνε να κανουν μεγαλη υποτιμιση.ή θα κανουν το ιδιο που καναν μια διολισθιση του ρουβλιου.εγω παντος βλεπω να πεφτει το πετρελαιο γιατι δεν υπαρχει ζητηση.και εγω θελω να κανω δωρο στον εαυτο μου ενα διαμερισμα στο θε'ι'κο Νοβγοροντ!
τοση  διαφημιση στο νοβγκοροντ,ουτε ο ρωσσικος Ε.Ο.Τ.!!!!!παντως γνωρισα μια κυριλε ρωσσιδα 40+ -μακρια απο εμας,απο εναν φιλο 50αρη- απο αγ.πετρουπολη κ τη ρωτησα κ για το βορονεζ,μουπε οτι οντως υπαρχει η φημη οτι εχει τις καλυτερες γυναικες της ρωσσιας,αλλα μπηκα στο mail.ru sto top-100,δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο,τελικως εχεις αμεση εμπειρια δημητρη ??τον τελευταιο καιρο ενννοω
ειναι κ καπως κοντα σε ουκρανια κ το σκεφτομουν για ανοιξη,σαν πιθανοτητα να πατησω κ λιγο απο ρουσσια
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
το Σαρατοφ θεωρειται οτι εχει της πιο ομορφες γυναικες και η πολη Σαμάρα.το Νοβγκοροντ δεν εχει τοσο ποιοτητα αλλα εχει παρα πολυ ποσοτητα 1 προς 6 θα ελεγα.βεβαια για τα Ελληνικα δεδομενα ειναι ολες τους κουκλαρες!αν της συγκρινεις με τα μπαζα που κυκλοφωρουν στην Ελλαδα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom