Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
συμφωνώ με θεωρία του φίλου cool σε αυτό...

το καλυτερο ειναι να κανεις ενα εξωγαμο παιδι με ρωσιδα γυναικα και να πληρωνεις μονο διατροφη οχι δλδ να σε μαδαει κανονικα, με 200-300 ευρω το μηνα ξεμπερδευεις και αφηνεις και απογονους αλλα εχεις και διαθεσιμο μουνι οτι ωρα εχεις καυλες  :hi:
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
Το θέμα μου είναι ότι ΌΛΕΣ οι γυναίκες σήμερα που θα 'θέλαμε κοντά μας έχουν πρόβλημα και σε πρήζουν....

Επίσης το να κάνουν παρθενοραφές τη σήμερον ημέρα είναι μέγαν δείγμα υποκρισίας... Δε θέλω να ξέρω τι άλλο θα κρύβουν...

:thumbsup:
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
και θα σε περιμένει λες, να περνάς όποτε σε φέρνει ο δρόμος στην γειτονιά της;

αισιόδοξος.

θα σε συνδεει το παιδι που εχεις μαζι της τυπε, δεν ειναι αισιοδοξο αλλα ρεαλιστικο αυτο που λεω
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.896
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.251
Κριτικές
19
Like
7.222
Πόντοι
3.346
οκ, αλλά παίρνε κανένα τηλεφωνάκι πριν, μην πέσεις πάνω στον επόμενο υποψήφιο πατέρα.

:happy:

ολες οι πρακτικες εχουν κοστος οπως και να το κανουμε

αν π.χ. παντρευτεις με ρωσιδα το κερατο δεν το γλυτωνεις οπως και να εχει

αν π.χ. κανεις εξωγαμο με ρωσιδα το σιγουρο ειναι οτι θα κανει και δευτερο παιδι εξωγαμο ή με γαμο με καποιον αλλο αντρα

εγω παντως προτιμω το δευτερο σε σχεση με το πρωτο λογο οικονομικης αποψης  :hi:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Θεωρώ το instagram τη νούμερο ΕΝΑ αιτία που δεν γαμιούνται οι Ρωσίδες!!!
Εψαχνα και έψαχνα σαν τρελός να δω τι φταίει! Έσπαγα το κεφάλι μου να δω τι έφταιγε απο πέρσι μέχρι φέτος...
Και το μόνο που βρίσκω είναι η έκρηξη δημοφιλίας του Instagramm όλον αυτόν τον Χειμώνα!

Και όλη η φιλοσοφία αυτού του προγράμματος λειτουργεί σαν ...ερωτικό υποκατάστατο...
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.028
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Θεωρώ το instagram τη νούμερο ΕΝΑ αιτία που δεν γαμιούνται οι Ρωσίδες!!!
Εψαχνα και έψαχνα σαν τρελός να δω τι φταίει! Έσπαγα το κεφάλι μου να δω τι έφταιγε απο πέρσι μέχρι φέτος...
Και το μόνο που βρίσκω είναι η έκρηξη δημοφιλίας του Instagramm όλον αυτόν τον Χειμώνα!

Και όλη η φιλοσοφία αυτού του προγράμματος λειτουργεί σαν ...ερωτικό υποκατάστατο...

Άμα το σκεφτείς χτυπάει άμεσα τις ηλικίες που στοχεύουμε: [video]http://napoleoncat.com/blog/en/instagram-users-in-russia-august-2016/[/url[/video]]

Δε νομίζω να χαλάσει γενικά το λαό αλλά... είναι καρκίνωμα ό,τι και να ειπωθεί.

Το πρόβλημα με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι πως επιτρέπουν σε μία γυναίκα να θεωρηθεί από τον εαυτό της ως θεά λόγω της ανδρικής προσοχής που τραβάει. Αυτό ξεκίνησε με το φατσοβιβλίο, ε το ίνσταγκραμ εν τέλει μόνο με αυτό ασχολείται κι ακόμα χειρότερα δεν επιτρέπει εύκολα την επαφή! Εγώ έχω ρίξει χ σε όλα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, πέραν μίας συνδρομής σε ντισκάς για σχόλια σε σάιτ με ψευδώνυμο. Αρνούμαι να είμαι το εργαλείο της ικανοποίησης της γυναικείας επιθυμίας για προσοχή με τον όποιο δυνατό τρόπο!
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Το θέμα είναι πως οι Γυναίκες το έχουν πρώτη προτεραιότητα ! Και μάλιστα αυτο-επιβεβαιόνονται και μεταξί τους! Για τις ρωσίδες δεν τις νοιάζει αν είναι άντρας, γυναίκα ή τρανσ! Αρκεί να πάρει το like!  
Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ γκόμενα με οργανωμένο instagramm που να στέκει στο ελάχιστο σε ισσοροπία χαρακτηρα! Και μιλάμε για ρωσίδες!!!

*Μαλιστα.. Τώρα είδα το λίνκ! Αρα επιβεβαιώνει την εμπειρική μου παρατήρηση...
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.028
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Το θέμα είναι πως οι Γυναίκες το έχουν πρώτη προτεραιότητα ! Και μάλιστα αυτο-επιβεβαιόνονται και μεταξί τους! Για τις ρωσίδες δεν τις νοιάζει αν είναι άντρας, γυναίκα ή τρανσ! Αρκεί να πάρει το like! 
Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ γκόμενα με οργανωμένο instagramm που να στέκει στο ελάχιστο σε ισσοροπία χαρακτηρα! Και μιλάμε για ρωσίδες!!!

*Μαλιστα.. Τώρα είδα το λίνκ! Αρα επιβεβαιώνει την εμπειρική μου παρατήρηση...

Ελπίζω μόνον να μην χαλάσουν τελείως μιας και η αλλαγή που περιγράφεις είναι τεράστια μέσα σ' έξι μήνες και πιστεύω ότι είναι το γκρουπ που έρχεται του πιο κοσμογυρισμένου τύπου... που και ασχολείται παραπάνω με τέτοι πράματα...

Ελπίζω γενικά κάποτε ν' απαγορευτούν τα σόσιαλ μίντια σε όλον τον κόσμο...
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ελπίζω μόνον να μην χαλάσουν τελείως μιας και η αλλαγή που περιγράφεις είναι τεράστια μέσα σ' έξι μήνες και πιστεύω ότι είναι το γκρουπ που έρχεται του πιο κοσμογυρισμένου τύπου... που και ασχολείται παραπάνω με τέτοι πράματα...

Ελπίζω γενικά κάποτε ν' απαγορευτούν τα σόσιαλ μίντια σε όλον τον κόσμο...
Φίλε είναι τραγικό να μην μπορείς να αλάξεις δυο κουβέντες με μια Ρωσίδα με τα ίδια ακριβώς προφίλ με πέρσι!
Και όταν τις βλέπεις έξω όλη την ώρα αυτοφωτογραφίζονται...
Πάντα γινόταν αλλά τώρα έχει ξεφύγει...
Έχουμε μπει σε άλλες εποχές ανθρωπίνων σχέσεων
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.028
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Φίλε είναι τραγικό να μην μπορείς να αλάξεις δυο κουβέντες με μια Ρωσίδα με τα ίδια ακριβώς προφίλ με πέρσι!
Και όταν τις βλέπεις έξω όλη την ώρα αυτοφωτογραφίζονται...
Πάντα γινόταν αλλά τώρα έχει ξεφύγει...
Έχουμε μπει σε άλλες εποχές ανθρωπίνων σχέσεων

Τηλεσχέσεων...

Πάλι ελπίζω να είναι το γκρουπ γιατί μέσα σ' έξι μήνες τέτοια αλλαγή δεν το πιστεύω εύκολα...

Τέτοια πράματα υποβόσκουν και δίνουν σημεία. Ίσως έπεσε η ποιότητα για ν' αυξήσουν ποσότητα τα τουριστικά δεν ξέρω....

Αλλά γενικά μπορεί να είναι η μη θέλησή μου να κατανοήσω πως πλέον δεν υπάρχει διαφυγή όπου και να πάει κανείς από την δυτικοποίηση και την ισλαμοποίηση...
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Τηλεσχέσεων...

Πάλι ελπίζω να είναι το γκρουπ γιατί μέσα σ' έξι μήνες τέτοια αλλαγή δεν το πιστεύω εύκολα...

Τέτοια πράματα υποβόσκουν και δίνουν σημεία. Ίσως έπεσε η ποιότητα για ν' αυξήσουν ποσότητα τα τουριστικά δεν ξέρω....

Αλλά γενικά μπορεί να είναι η μη θέλησή μου να κατανοήσω πως πλέον δεν υπάρχει διαφυγή όπου και να πάει κανείς από την δυτικοποίηση και την ισλαμοποίηση...
Αρχές της δεκαετίας του 2000 μια λόγια καθηγήτρια στο πανεπιστήμιο μου μας έλεγε στα πηγαδάκια του 15άλεπτου διαλείμματος με ανησυχία πως περνάμε απο την εποχή "του λόγου" στην εποχή "της εικόνας" και μας έλεγε και καποια επιχειρήματα για το ότι είναι πολύ κακό και επικίνδυνο ...
Θα ήθελα να ήξερα τι λέει τώρα...
Βέβαια απο τα 167 άτομα του έτους μου άντε τα 5-10 να ήταν στο μάθημα! Μετά όλοι γκρίνιαζαν πως ήταν τρελή και έκοβε τον κόσμο... (Το 90%)
Συμπέρασμα :Μνημόνια μέχρι να μην έχει η κάθε τσούλα να φάει...

 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.028
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Αρχές της δεκαετίας του 2000 μια λόγια καθηγήτρια στο πανεπιστήμιο μου μας έλεγε στα πηγαδάκια του 15άλεπτου διαλείμματος με ανησυχία πως περνάμε απο την εποχή "του λόγου" στην εποχή "της εικόνας" και μας έλεγε και καποια επιχειρήματα για το ότι είναι πολύ κακό και επικίνδυνο ...
Θα ήθελα να ήξερα τι λέει τώρα...
Βέβαια απο τα 167 άτομα του έτους μου άντε τα 5-10 να ήταν στο μάθημα! Μετά όλοι γκρίνιαζαν πως ήταν τρελή και έκοβε τον κόσμο... (Το 90%)
Συμπέρασμα :Μνημόνια μέχρι να μην έχει η κάθε τσούλα να φάει...

1ον: το γεγονός ότι μόνο μία χούφτα ανθρώπων από τους 167 πήγαιναν στο μάθημα είναι ο λόγος για τον οποίο δεν έχω σε υπόληψη το Ελληνικό πανεπιστήμιο.

2ον: μπράβο της που τους έκοβε ιδιαίτερα άμα δε διάβαζαν μιας και οι περισσότεροι δεν πάταγαν στο μάθημα.

3ον: τώρα θα λέει ότι επαληθεύτηκε.

Γενικά η εικόνα αντικασταστεί το λόγο από το 50 κι έπειτα! Αρχικά ήταν με το σχετικά παθητικό μέσο της τηλεόρασης, που έστω επέτρεπε και σοβαρές εκπομπές η οποία εκφυλίστικε με την άνοδο της σαπουνόπερας και του ριάλιτυ ενώ τώρα με τα σόσιαλ μίντια όλοι μπορούμε να δημιουργήσουμε και να προβάλουμε υλικό. Το Πρόβλημα είναι ότι πλέον το διαδίκτυο έχει αναχθεί σε μίας μορφής τρύπα στην οποία χάνουμε το χρόνο μας με το να μας τραβάει απλά την προσοχή. Επί της ουσίας είναι πλέον μίας μορφής παιχνίδι για σκυλάκι το οποίο είναι σχεδιασμένο να  τραβάει για όσο παραπάνω γίνεται την προσοχή του ζώου ώστε ο ιδιοκτήτης να έχει την ησυχία του.

Το ινστα και το τουίτερ (κι η μικτή πλατφόρμα του τάμπλερ) ήταν και είναι η αποκορύφωση αυτής της μορφής διασκέδασης που εν τέλει όμως εν αντιθέσει ακόμα και το ριάλιτυ της τηλεόρασης επιτρέπει στην κάθε γυναίκα να λαμβάνει φτηνή ανδρική προσοχή. Ας ήμεθα αντικειμενικοί όμως κι οι άνδρες πλέον αρέσκονται παραπάνω στο να εκπληρώνουν τις ανάγκες τους μέσω διαδικτύου δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό ή διαρκές μα είναι πάμφθηνο κι άμεσο να ληφθεί εκ του διαδικτύου η όποια ψυχολογικής μορφής ικανοποίηση!

Π.Χ.: Οι χιπστεράδες που φωτογραφίζουν το φαγητό που έχουν άμεσα μπροστά τους. Κανονικά θα το φάμε ή άμα είναι εξωτικό μία φτηνή απλή φωτογραφία φτάνει άντε και μία διορθωτική. Αντιθέτως οι χιπστεράδες κι οι χιπστερούδες θα πάρουν πολλές φώτο για ν' ανεβάσουν στο λογαριασμό τους λαμβάνοντας πολλή περισσότερη ηδονή με το να νοιώθουν μίας μορφής επικοινωνιακής ικανοποίησης παρά απ' το να γεμίσουν το αδειανό στομάχι τους!

Απ' την άλλη μεριά υπάρχει κι ένα ακόμα φαινόμενο: οι σέλφις. Αυτό πρέπει ν' αντιμετωπιστεί διαφορετικά γιατί πέραν της αυτοπροβολής η συνεχής χρήση αυτού του μέσου δημιουργεί μία κατάσταση εγωμανίας και ναρκισισμού όπου δημιουργία διαδικασία κατά την οποία όλος ο κόσμος τριγυρίζει γύρω απ' το τι έκανα σήμερα. Λάθος δεν έχει να κάνει με δράση αλλά με μη δράση παθητικότητα. Είναι που ήμουν, με ποιον/ποια ήμουν, τι φόρεσα κλπ. Εφόσον αυτές οι φώτο ανέβουν και στο ίνστα, το οποίο πρέπει και να προσέχει πολύ η γυναίκα, μπορεί να λάβει και φθηνή προσοχή τόσο γρήγορα, τόσο απλά και χωρίς δέσμευση για τίποτα! Ουσιαστικά σε αυτήν την περίπτωση οι σέλφις  γίνονται ένα εργαλείο χυδαίας αυτοπροβολής που ανεβάζει αναγκαστικά και την εγωμανία και τον ναρκισσισμό. Ας αναφερθεί ότι σε μία σχετικά παλιά διαφήμιση, δύο ή τριών ετών περίπου, για γιαούρτι ανεφέρεται ότι το ανεβάζει το γιαούρτι τον ναρκισσισμό είναι γεγονός θετικό, που δείχνει πως η κοινωνία πλέον έχει αλλάξει τη στάση της προς αυτό το φαινόμενο! Οπότε αυτό που γίνεται μέσω του ίνστα είναι πως όσοι ασχολούνται σοβαρά με αυτό αρχίζουν ν' αναπτύσσουν χαρακτήρα νάρκισσου, τώρα αν αυτό φτάσει κλινικά δεδομένα δεν το νομίζω αλλά πλέον αναπτύσσεται μία ψυχολογία του εγώ είμαι ο σπουδαιότερος άνθρωπος, κι ας είμαι ένα τίποτα, σε συνδυασμό με μία κουλτούρα διαρκής ενθάρρυνσης κι άπλετης ελευθερίας (προφανώς κι αυτό ισχύει παραπάνω στο δυτικό κόσμο) έχει καταφέρει να δημιουργήσει ψυχολογικά ράκους ανίκανους να λειτουργήσουν ανθρώπους μέσα στα πλαίσια του κοινωνικού ιστού.

Και όλα αυτά γιατί πλέον οι περισσότεροι άνθρωποι δεν έχουν πια την απαραίτητη ικανότητα συγκέντρωσης να διαβάσουν ένα σοβαρό βιβλίο σε τέτοιο σημείο που μάλιστα άμα δεν συμφωνούν στην θέση την οποία θα έρχονταν υπό άλλες συνθήκες σε επαφή, να θεωρούν πως ο συγγραφέας επιτίθεται σε αυτούς τους ίδιους. Η εικόνα από βοηθό έγινε κυβερνήτης και πλέον ταύτιση με εμάς.

Σημειωτέον το ξανά-τονίζω: δεν έχω ίνστα ή φατσοβιβλίο ή άλλο σόσιαλ μίντια... μ' εξαίρεση έναν λογαριασμό στο ντισκάς για να δίνω σχόλια.
 

priksarxidis

Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2014
Μηνύματα
974
Like
2
Πόντοι
6
παντως ουτε στις ρωσσιδες που εχω στο φβ αλλα πολυ περισσοτερο ουτε στις βορειοδυτικες υπαρχουν κατω απο μια ωραια φωτογραφια τοσαψ σχολια οσα κατα μεσο ορο κατω απο μια μπαζοφωτογραφια ελεινιδας. οσο και να λετε εχουν χαλασει υπαρχει πολυς δρομος ακομα. και οι περισσοτεροι απο αυτους που κανουν σχολια τυπου ποσο ομορφη εισαι ειναι αραβες
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
παντως ουτε στις ρωσσιδες που εχω στο φβ αλλα πολυ περισσοτερο ουτε στις βορειοδυτικες υπαρχουν κατω απο μια ωραια φωτογραφια τοσαψ σχολια οσα κατα μεσο ορο κατω απο μια μπαζοφωτογραφια ελεινιδας. οσο και να λετε εχουν χαλασει υπαρχει πολυς δρομος ακομα. και οι περισσοτεροι απο αυτους που κανουν σχολια τυπου ποσο ομορφη εισαι ειναι αραβες
Εξήγησε μου τα φαινόμενο , μέχρι πέρσι τον Οκτώβρη να διαλέγεις με ποια θα βγείς Ραντεβού...και γαμίσι στο τέλος και τον χειμώνα άπειρα match στη Μόσχα άλλά ραντεβού 1-2 ξενέρωτα και καλοκαίρι 2017 ελάχιστα ματς ή ανταπόκριση στο Ίντερνετ και μηδενικό παιχνίδι στα κλάμπ!!!
Το μόνο που άλλαξε είναι η δημοφιλία του Instagram!
Ούτε τα οικονομικά άλλαξαν  ούτε η ποσότητα των επισκεπτών (αυτή μάλιστα αυξήθηκε ) ούτε η δική μου διάθεση ή εμφάνηση μειώθηκε σε 6 μήνες!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.906
Like
1.430
Πόντοι
216
Χαιρομαι που διαβαζω ωραια ποστ εδω.
Επειδη ειμαι χρονια στους υπολογιστες, παροτι εμεις οι αντρες δεν εχουμε και τοση αναγκη επιβεβαιωσης και αυτοπροβολης,
ημουν απο την αρχη πολεμιος αυτης της καταστρεπτικης μοδας των social media.
Τιποτε απο δαυτα! Ενα ψευτικο fb να βλεπω φωτο απο κανα φιλαρακι που και που.
Και ας μου πρηζουν τα συκωτια γνωστοι και φιλοι να κανω fb κλπ

Ναρκισισμος, εγωπαθεια, διαστροφη!
Πραγματικα τις λυπαμαι. Αλλα φυσικα, η εξαπλωση του καρκινωματος, εχει επιπτωση και στο ποσο διαθεσιμο-με νορμαλ μυαλα-γυναικειο πληθυσμο εχεις για να κανεις παιχνιδι...
Τις λυπαμαι, και οπως ειπαν και αλλοι, αρνουμαι να να μπω στο τρυπακι τους.
Τις λυπαμαι, γιατι εχουν χαθει πλεον οι ανθρωπινες σχεσεις.
Αντι να μιλησεις και να επικοινωνησεις-εστω ψηφιακα στην αρχη- με ανθρωπο,
αρκεισαι στο να εισπρατεις like.
Σε λιγο θα δινουν οι social media εταιριες, και δωρο ενα μαρκουτσι,
για να εχεις περα απο ψυχολογικη-αρρωστημενη αυτοικανοποιηση,
και φυσικη αυτοικανοποιηση....
Ξεφτιλα, ντροπη.

Πληρης αγνοηση παιδια.
Οποια ασχολειται με αυτα, εχει καψει εγκεφαλο, και δεν αξιζει να χανετε το χρονο σας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom