Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αυτο ειναι το διαβατηριο εσωτερικη χρησης (η ταυτοτητα)
 

Συνημμένα

  • Photo-0127.jpg
    Photo-0127.jpg
    97,1 KB · Εμφανίσεις: 22
  • Photo-0127.jpg
    Photo-0127.jpg
    97,1 KB · Εμφανίσεις: 21

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
αυτη ειναι η πρωτη σελιδα της ταυτοτητας!!!!με το δυκεφαλο αετο!!!
 

Συνημμένα

  • Photo-0130.jpg
    Photo-0130.jpg
    99,5 KB · Εμφανίσεις: 26

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
το διαβατηριο για χρηση στο εξωτερικο....
 

Συνημμένα

  • Photo-0129.jpg
    Photo-0129.jpg
    87,9 KB · Εμφανίσεις: 24

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
.......και το βιβλιαρακι που σε ελευθερη μεταφραση θα το ελεγα βιβλιαρακι εφεδρου που αποληθηκε απο το στρατο.ολα οτι χροιαζεται κανεις για να ζησει στον παραδισο του μουνιου!!!!!
 

Συνημμένα

  • Photo-0128.jpg
    Photo-0128.jpg
    82 KB · Εμφανίσεις: 32

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
.......και το βιβλιαρακι που σε ελευθερη μεταφραση θα το ελεγα βιβλιαρακι εφεδρου που αποληθηκε απο το στρατο.ολα οτι χροιαζεται κανεις για να ζησει στον παραδισο του μουνιου!!!!!

Καλά έχεις κάνει και στρατό στη Ρωσία;

Πως είναι ;
Πόσο κρατάει;
Πως σε αντιμετώπιζαν που έχεις Ελληνική καταγωγή;
Που υπηρέτησες;
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Δείτε αυτό το Link : greece.kiev.ua/page789.html , είναι της Πρεσβείας μας στο Κίεβο και γράφει τα πάντα για την αίτηση για την έκδοση visa με υποδείγματα πρόσκλησης αλλοδαπής κλπ.


Von, αυτό είναι το Προξενείο μας στην Οδησσό της Ουκρανίας, και δίνει πληροφορίες για το πως μπορεί να πάρει κάποιος βίζα για την Ελλάδα.

Εγώ ρωτούσα πληροφορίες για το πως εμείς οι Έλληνες παίρνουμε βίζα για Ρωσία.
 

βετερανος

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
28
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπερα φιλε βετερανε..Επειδη και εγω εχω κοπελα απο ουκρανια και εχω παει δυο φορες στο κιεβο μπορω να σου πω καποιες πληροφοριες..Εσυ για ποια πολη ενδιαφερεσαι να πας??Την πρωτη φορα πηγα με αεροπλανο που η τιμη ηταν αρκετα υψηλη αλλα κερδιζεις πολλες ωρες και ειναι ξεκουραστα φυσικα....Την δευτερη φορα πηγα με πουλμαν απο την γραμμη αθηνα-κιεβο..Εγω εφυγα απο θεσσαλονικη,ειναι παρα πολλες ωρες αλλα αξιζει την εμπειρια..Πουλμαν φευγει καθε 10-20-30 του μηνος,καθε μηνα,Οσο για τρενο απο οσο ξερω υπαρχει μονο για καλοκαιρι ομως..Αν εχεις καμμια απορια ρωτησε με..
φιλε apolele , ευχαριστω για τις πληροφοριες , απ οτι ειδα στο χαρτη η Οδησσος ειναι η κοντινοτερη πολη και την βολευει και την ιδια, ασε που εχει απο οτι εμαθα και Ελληνικο Προξενειο.Το Κιεβο απο οτι βλεπω στο χαρτη ειναι πολυ πιο βορεια , και θα επιμηκυνει κατα πολυ το ταξιδι. Αρα Οδησσος ..
- Επειδη θα ειναι η παρθενικη μου εξοδος στο εξωτερικο ειναι φυσικο να αγχωνομαι, και να ψαχνω για πληροφοριες. Το αεροπλανο λεω να το αποκλεισω προς το παρον , το πουλμαν οπως λες και εσυ ειναι πολυ κουραστικο, αρα μιλαμε για τρενο αν υπαρξει συνδεση , και αυτο ειναι κατι που θα το μαθω πολυ συντομα. Αραγε ποσες ωρες να κανει να φθασει Οδησσο απο Θεσ/νικη;
-Σε ευχαριστω και παλι , και σε υπολογιζω για την συνεχεια . Υπενθυμιζω την προσκληση μου για οποιον ενδιαφερεται , να παμε παρεα. :)
 

βετερανος

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
28
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
εγω πηγα μια φορα στο κιεβο ειχα μια κοπελα τοτε απο εκει.γενικα δεν ειχακανενα προβλημα με τιποτα. φυσικα αν εχεις ενα αξιοπιστο ατομο να σε βοηθαει ντοπιο ειναι το βασικο.βιζα δεν χρειαζεται οπως ειπαμε .εγω νοικιασα δωματιο με 50 ευρω την μερα αλλα ηταν τεραστιο δηλ για 4 ατομα τουλαχιστον.γενικα εγω δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα .τσαμπα αγχωνεσαι
βεβαια εγω πηγα χειμωνα με πολυ κρυο και δεν ειδα πολλες γυναικες εξω ,αλλα οπως και να εχει ειναι απο τισ ευλογημενες πειροχες απο τους θεους οσον αφορα τις γυναικες.
τρεις ωρες ητανε η διαδρομη αν θυμαμαι καλα .με μια μικρη σταση στην οδησσο. αληθεια ειναι αυτο που σου ειπε η κοπελα .ειναι δυσκολο να παρει βιζα.της περνανε απο συνεντευξη και τετοια .βεβαια η δικια μου πηρε και ηρθε για 4 μερες γιατι αμα θελει η αλλη βρισκει τροπο΄.αλλα γενικα η πρεσβεια ειναι πολυ αυστηρη.θελουνε να τισ γαμανε μονο αυτοι φαινεται
  οσον αφορα την σιδηροσρομικη συνδεση ητανε μεχριτον σεμτεβριο.αυτη την πληροφορηση εχω και εγω
  τωρα οσον αφορα τα αεροπλανα επεδη εγινε αναφορα εγω οταν πηγα κιεβο ειχα βγαλει εισιτηριο ολυμπιακης και το αεροπλανο ητανε της aerosvit και το πληρωμα ουκρανοι .δεν ξερω αν καπιος αλλος ειχε αναλογη εμπειρια.παντως δεν μπορω να πω  οτι διαπιστωσα κατι ασχημο .Εχω παει και μοσχα με aeroflot.εκτος αν με χαζευουνε οι ρωσσιδες τοσο πολυ που τα βλεπω ολα ωραια.))))
-φιλε poseidonas , σε ευχαριστω και εσενα για τις πληροφοριες. Υπολογιζω και στην δικη σου βοηθεια για την συνεχεια. Προς το παρον εκεινο που προηγειται ειναι να μαθουμε σιγουρα αν θα ξαναυπαρξουν δρομολογια τους θερινους μηνες, και αν ναι ποτε ξεκινανε.
-Αν ολα πανε καλα , η σκεψη μου ειναι να μεινω μερικες μερες και να τα συνδυασω ολα , (δηλαδη οχι μονο...νινι ), αλλα και εμπειριες+τουρισμο. Οποιος ενδιαφερεται , η προσκληση ειναι ανοιχτη για να παμε παρεα.
 

βετερανος

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
28
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Εγώ ρωτούσα πληροφορίες για το πως εμείς οι Έλληνες παίρνουμε βίζα για Ρωσία.
Το κατάλαβα σύντροφε, απλά το πόσταρα για να υπάρχει , καθώς περιέχει πολλές και χρήσιμες πληροφορίες.
Το για το πως θα πάρεις βίζα για Ρωσσία ένα τηλ. στην Πρεβεία της Ρωσσίας αρκεί για να πληροφορηθείς το τι απαιτείται.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
απ οτι ειδα στο χαρτη η Οδησσος ειναι η κοντινοτερη πολη και την βολευει και την ιδια, ασε που εχει απο οτι εμαθα και Ελληνικο Προξενειο.Το Κιεβο απο οτι βλεπω στο χαρτη ειναι πολυ πιο βορεια , και θα επιμηκυνει κατα πολυ το ταξιδι. Αρα Οδησσος ..
- Το αεροπλανο λεω να το αποκλεισω προς το παρον , το πουλμαν οπως λες και εσυ ειναι πολυ κουραστικο, αρα μιλαμε για τρενο αν υπαρξει συνδεση , και αυτο ειναι κατι που θα το μαθω πολυ συντομα. Αραγε ποσες ωρες να κανει να φθασει Οδησσο απο Θεσ/νικη;
Σύντροφε, αφού δεν μπορείς το αεροπλάνο ψάχτο για καράβι μέσω Τουρκίας.
Οι άλλοι τρόποι οι αφάνταστα κουραστικοί.  Οδησσό πας και μέσω Μολδαβίας οδικώς (2΄,5 μέρες μέχρι Κισινάου από Αθήνα) και από εκεί 3 ώρες για Οδησσό.
 

βετερανος

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
28
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
δηλαδη λες να κανει 2,5 μερες να παει το τρενο απο Θεσ/νικη -Οδησσο?
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Καλά έχεις κάνει και στρατό στη Ρωσία;

Πως είναι ;
Πόσο κρατάει;
Πως σε αντιμετώπιζαν που έχεις Ελληνική καταγωγή;
Που υπηρέτησες;
οχι δεν πηγα λογω ηληκιας.μετα τα 27 δεν σε παιρνουνε.και εγω μεχρι τα 27 σπουδαζα και επαιρνα αναβολη.τοτε ο στρατος ητανε 2 χρονια τωρα ειναι 1.στο κεντρο των νεοσυλεκτων μολις με ειδανε τα παιξανε!!!!με ρωτησανε:μηπως χαθηκατε?ξερεται τι ειναι εδω?απαντησα οτι ειμαι νεοσυλεκτος.περασα τη στρατιοτικη επιτροπη με καμια 50αρια αλλα παιδια και πηρα αναβολη!!!!!οι γιατροι με κοιταγανε με γουρλωμενα ματια!!!!μια γιατρος ειπε:ειμαι 30 χρονια στην επιτροπη ξενο πρωτη φορα βλεπω!!!!!!!στα 27 πηρα το βιβλιαρακι που γραφει οτι ειμαι εν εφεδρια.στρατιωτης,και γραφει που να παρουσιαστω αν γινει πολεμος.στην Ελλαδα ηταν πιο δυσκολο να τη γλυτωσω.στην αρχη ειχα αναβολη μετα ημουνα ανυποτακτος και τωρα πηρα αναβολη σαν μονιμος κατοικος εξωτερικου(7 χρονια εξωτερικο και δουλευεις).και στα 45 παιρνω απαλαγη.στη Ρωσσια ειναι πολυ πιο ευκολο να μην πας στρατο απο οτι στην Ελλαδα.
 

apolele

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε βετερανε αν ψαχνεις πληροφοριες για οποιαδηποτε γραμμη τρενου μπορεις να δεις απο εδω..
Απο οτι βλεπω θεσσαλονικη-οδησσο ειναι 49-53 ωρες..Με 2-3 αλλαγες τρενων βεβαια..Εγω με πουλμαν μεχρι κιεβο ειχα κανει 32 ωρες..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Το για το πως θα πάρεις βίζα για Ρωσσία ένα τηλ. στην Πρεβεία της Ρωσσίας αρκεί για να πληροφορηθείς το τι απαιτείται.
Το πρωι τα ειχα γραψει αναλυτικα αλλα κατι εγινε και δεν μπορουσα να ποσταρω.Τι προξενειο και ιστοριες,εκει μιλανε μονο ρωσικα,χωρια οτι ειναι ταλαιπωρια,χωρια οτι μια φορα πηγα στο προξενειο και μου ειπαν οτι το πολυ θα μου εδιναν 21 μερες τουριστικη βιζα και τους απαντησα γιατι?εχω παρει πριν και 30 μερες και μου ειπαν τωρα τα πραγματα αλλαξαν,πηγα σε ενα μεγαλο τουριστικο γραφειο που κανει μονο δρομολογια ρωσιας εκανα την αιτηση εκει και πηρα 30μερες και δεν το πιστευα,εδω στην θεσ/νικη οι ιδιοι οι τουριστικη πρακτορες λενε οτι ο συγκεκριμενος που εχει αναλαβει κατεξοχην την Ρωσια ειναι κρατος!Ονοματα δεν λεμε για να μην διαφημισουμε.Θεσ βιζα για Ρωσια πας σε ενα μεγαλο γραφειο που ασχολειται μονο για Ρωσια εκει θα σου πουν τα παντα,ειναι κατι σαν για μπαταριες πας στον γερμανο!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Το πρωι τα ειχα γραψει αναλυτικα αλλα κατι εγινε και δεν μπορουσα να ποσταρω.Τι προξενειο και ιστοριες,εκει μιλανε μονο ρωσικα,χωρια οτι ειναι ταλαιπωρια,χωρια οτι μια φορα πηγα στο προξενειο και μου ειπαν οτι το πολυ θα μου εδιναν 21 μερες τουριστικη βιζα και τους απαντησα γιατι?εχω παρει πριν και 30 μερες και μου ειπαν τωρα τα πραγματα αλλαξαν,πηγα σε ενα μεγαλο τουριστικο γραφειο που κανει μονο δρομολογια ρωσιας εκανα την αιτηση εκει και πηρα 30μερες και δεν το πιστευα,εδω στην θεσ/νικη οι ιδιοι οι τουριστικη πρακτορες λενε οτι ο συγκεκριμενος που εχει αναλαβει κατεξοχην την Ρωσια ειναι κρατος!Ονοματα δεν λεμε για να μην διαφημισουμε.Θεσ βιζα για Ρωσια πας σε ενα μεγαλο γραφειο που ασχολειται μονο για Ρωσια εκει θα σου πουν τα παντα,ειναι κατι σαν για μπαταριες πας στον γερμανο!
καπως ετσι ειναι.το καλητερο ειναι η μπιζνες βιζα για ενα χρονο.μεσω τον παραπανω τουριστικων γραφειων.κοστιζε πριν 2-3 χρονια 400-500 ευρω.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Συντροφε καποια σελιδα για την πρεσβεια μας στην μοσχα ξερεις?
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.246
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
Συγγνώμη, τίποτα site για Αγ. Πετρούπολη, που να είναι οι γκόμενες αληθεινές έχετε να στείλετε..???
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
χτες εγραφα μεσω ιντερνετ με μια γκομενιτσα.κατα της 9 η ωρα το βραδυ της εγραψα το τηλεφωνο μου.οιμηθηκα λιγακι και ανοιγω το κομπιουτερ στις 2 το πρω'ι' και μου ειχε αφησει το τηλ. της και ητανε στο σα'ι'τ.την πηρα μιλησαμε και κανονισαμε να συναντιθουμε σημερα.την πηρα οταν ξυπνησα κατα της 14:00 και δεν το σηκωνε.ειπα να παω μια βολτα απο τοΕμμανουελ στη Σταρι Νιεφσκι να ξεκαβλωσω.ημουνα εκει πριν 5 μερες περιπου και ειχα παρει την Κριστινα για μια ωρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom