Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Επισκέπτης
και με τα λεφτα τι κανεις; τα κουβαλας ολα οσα χρειαζεσαι μαζι σου; πιστωτικη; απο τραπεζα αναληψεις; εχει εκει ελληνικες τραπεζες;
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
ειχα πει και στο παρελθον the cash is not a fucking problem
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
αν ειναι για καλες γκομενες τοτε λεφτα υπαρχουν
 

Επισκέπτης
δεν ειναι για το ποσο φιλε μου
ρωταω για τον τροπο που θα τα κουβαλας (κλεφτες κλπ)
και αν υπαρχει τροπος να κανεις αναληψη απο εκει σε καποια τραπεζα
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
υπαρχουν ελληνικες τραπεζες εκει τουλαχιστον οι μεγαλυτερες είναι
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Εγω παντως στην Ρωσια δεν ειδα ουτε μια Ελληνικη τραπεζα,το καλυτερο ειναι να εχεις καρτα αναληψεις διοτι εχει αρκετα ΑΤΜ,το διαβατηριο ομως παντα πρεπει μαζι και παντα μεσα απ τα ρουχα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Εγω παντως στην Ρωσια δεν ειδα ουτε μια Ελληνικη τραπεζα,το καλυτερο ειναι να εχεις καρτα αναληψεις διοτι εχει αρκετα ΑΤΜ,το διαβατηριο ομως παντα πρεπει μαζι και παντα μεσα απ τα ρουχα.
Στη Ρωσσια συμφωνα με το νομο δεν επιτρεπεται να λειτουργουνε ξενες τραπεζες και ασφαληστικες εταιριες.υπαρχουν θυγατρικες τραπεζες ξενων τραπεζων οπως Π.Χ.η city bank.που ειναι θυγατρικη της σιτι μπανκ του εξωτερικου.λεφτα μπωρεις να βγαλεις απο μηχανημα.και μπωρεις να παρεις απο Ελλαδα τσεκ Αμερικαν Εξπρες και να το εξαργυρωσεις σε τραπεζα σου κρατανε 4% περιπου.εγω προτιμαω το αεροπλανο.το τραινο ειναι καλη εμπηρια για μια δυο φορες αν ομως ταξιδευεις συνεχεια το βαριεσε.οι Ρωσσοι παντος το προτιμουνε.εγω για κοντινες αποστασεις μεχρι 1000χλμ προτιμαω τ'αμαξι μου.
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
.εγω προτιμαω το αεροπλανο.το τραινο ειναι καλη εμπηρια για μια δυο φορες αν ομως ταξιδευεις συνεχεια το βαριεσε.οι Ρωσσοι παντος το προτιμουνε.εγω για κοντινες αποστασεις μεχρι 1000χλμ προτιμαω τ'αμαξι μου.

Δημήτρη εσύ έχεις πάει ποτέ στη Μόσχα ή στη Πετρούπολη από Ελλάδα με τρένο;

Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο. Πόσες ώρες είναι ;
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Οποιος exei  παει με Ρωσιδες ..βγαινει με μερικες Ελληνιδες και ..ζηταει Πολιτικο Ασυλο
στην  FSB ..(Πρωην KGB)..
εγω κατι τετοιο εκανα!προδοσα για το μουνι!θυμαμαι οταν μια φορα μου ειχε πει ο Ελληνας προξενος:εσυ εισαι επικυνδηνος,θα σου δωσουνε μια ψηλη ξανθια και προκειμενου να τη γαμησης θα μας προδωσεις ολους!!!!η απαντηση μου ητανε:πουντηνε?ναι τη θελω ας μου τη δωσουνε και θα σας προδωσω ολους!!!!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Δημήτρη εσύ έχεις πάει ποτέ στη Μόσχα ή στη Πετρούπολη από Ελλάδα με τρένο;

Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο. Πόσες ώρες είναι ;
οχι γιατι δεν θυμαμαι να ειχε ποτε τραινο. θα ειναι 3 μερες το λιγοτερο.παλια ειχε τραινο απο εδω μεχρι τη Σοφια αλλα εδω και 6-7 χρονια το σταματισανε γιατι δεν ειχε κινηση.εμενα το τραινο δεν μου πολυαρεσει.Ελλαδα παω μονο με αεροπλανο.ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΡΩΣΣΙΚΕς ΕΤΑΙΡΙΕς!!!!!συνηθως πεταω με Αλιταλια μεσω Μιλανου.το τραινο ειναι για κανα τουριστα.εμενα δεν μου κανει καμια εντυπωση!!!
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
οχι γιατι δεν θυμαμαι να ειχε ποτε τραινο. θα ειναι 3 μερες το λιγοτερο.παλια ειχε τραινο απο εδω μεχρι τη Σοφια αλλα εδω και 6-7 χρονια το σταματισανε γιατι δεν ειχε κινηση.εμενα το τραινο δεν μου πολυαρεσει.Ελλαδα παω μονο με αεροπλανο.ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΡΩΣΣΙΚΕς ΕΤΑΙΡΙΕς!!!!!συνηθως πεταω με Αλιταλια μεσω Μιλανου.το τραινο ειναι για κανα τουριστα.εμενα δεν μου κανει καμια εντυπωση!!!



Λοιπόν, από Alitalia μέσου Μιλάνου έχω πάει και εγώ στη Πετρούπολη.
Το μετάνιωσα οικτρά !

Το κολοαεροπλάνο της Alitalia δεν πέταξε δήθεν λόγω βλάβης, μας το είπανε μετά από καθυστέρηση 6 ωρών, όλες οι πουτάνες Ιταλίδες αεροσυνοδοί είχαν εξαφανιστεί και είχαν αφήσει μόνο μία κοκκινομάλλα Ρωσίδα που δουλεύει για την Alitalia και η κακομοίρα προσπαθούσε να εξυπηρετήσει μόνη της 300 οργισμένους ταξιδιώτες.

Μας τρέχανε για να ανανεώσουμε τη βίζα μας γιατί η πτήση θα ήταν την επόμενη μέρα και η βίζα μου έληγε την μέρα που έφευγα.
Μας πήγαν σε ένα τεράστιο Σοβιετικό ξενοδοχείο εκείνη τη βραδιά στο οποίο ήταν μία Θεά μελαχρινή μαζί με κάτι άλλες στο lobby την οποία όμως δεν μπόρεσα να χαρώ διότι ήταν όλοι οι συνάδελφοί μου μαζί με τις γυναίκες τους –Ελεϊνίδες - οι οποίες σχολίαζαν άσχημα το πανέμορφο κοριτσάκι που ζήλευαν.

Τέλος πάντων, συμπέρασμα, αν είχα πετάξει με τη Ρωσική εταιρία θα είχα φύγει στην ώρα μου, με την Alitali πέταξα την επόμενη μέρα τελικά μετά από πολύ ταλαιπωρία.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Λοιπόν, από Alitalia μέσου Μιλάνου έχω πάει και εγώ στη Πετρούπολη.
Το μετάνιωσα οικτρά !

Το κολοαεροπλάνο της Alitalia δεν πέταξε δήθεν λόγω βλάβης, μας το είπανε μετά από καθυστέρηση 6 ωρών, όλες οι πουτάνες Ιταλίδες αεροσυνοδοί είχαν εξαφανιστεί και είχαν αφήσει μόνο μία κοκκινομάλλα Ρωσίδα που δουλεύει για την Alitalia και η κακομοίρα προσπαθούσε να εξυπηρετήσει μόνη της 300 οργισμένους ταξιδιώτες.

Μας τρέχανε για να ανανεώσουμε τη βίζα μας γιατί η πτήση θα ήταν την επόμενη μέρα και η βίζα μου έληγε την μέρα που έφευγα.
Μας πήγαν σε ένα τεράστιο Σοβιετικό ξενοδοχείο εκείνη τη βραδιά στο οποίο ήταν μία Θεά μελαχρινή μαζί με κάτι άλλες στο lobby την οποία όμως δεν μπόρεσα να χαρώ διότι ήταν όλοι οι συνάδελφοί μου μαζί με τις γυναίκες τους –Ελεϊνίδες - οι οποίες σχολίαζαν άσχημα το πανέμορφο κοριτσάκι που ζήλευαν.

Τέλος πάντων, συμπέρασμα, αν είχα πετάξει με τη Ρωσική εταιρία θα είχα φύγει στην ώρα μου, με την Alitali πέταξα την επόμενη μέρα τελικά μετά από πολύ ταλαιπωρία.
αν δεις τα αεροπλανα των Ρωσσικων αεροπορικων εταιριων θα καταλαβεις οτι πετοντας μαζι τους ειναι ο πιο ανωδυνος τροπος για να αυτοκτονισεις.γιατι με 850χλμ την ωρα οταν καρφωθεις στο εδαφος δεν θα νιωσεις τιποτα.αεροπλανα παλια που τριζουνε.μια φορα θυμαμαι οτι βρψμαγε κιολας!!!!και τα εισητηρια δεν ειναι φτηνοτερα.εγω τα τελευταια χρονια που πεταω με Αλιταλια δεν μου εχει τυχει τιποτα τετοιο.η Λουφχανσα ειναι λιγο καλητερη αλλα πανακριβη!ολες οι ανατολικες εταιριες δεν μου αρεσουνε καθολου.η Τσεχικη ειναι καπως καλητερη αλλα πιο ακριβη απο Αλιταλια και περιμενεις στην Πραγα 6 ωρες περιπου.ευτυχως το συντομοτερο δεν σκοπευω να παω Ελλαδα.εκτος αμα ειναι να παρω χοντρα λεφτα 5000 ευρω και πανω.παντος δεν εισαι ο πρωτος που παραπονιεται για την Αλιταλια.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Αχ και που να δείτε ταν πανέμορφα Toupolev της Air Moldova. Ιστορικά κομμάτια.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
[quote author=Nearxos link=topic=3034.msg465366#msg465366 date

Μας τρέχανε για να ανανεώσουμε τη βίζα μας γιατί η πτήση θα ήταν την επόμενη μέρα και η βίζα μου έληγε την μέρα που έφευγα.


[/quote]Γιαυτο και παντα καλο ειναι να περνεις παραπανω μερες βιζα και ποτε να μην φευγεις την τελευταια μερα.Ρωσικα? ασε μια φορα ανεβηκα και εκανα συνεχεια τον σταυρο μου.Και μακρια απο πτησεις τσαρτερ
 

poseidonas

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
-Συντροφοι , επανερχομαι σε ενα μηνυμα που δημοσιευσα σε αυτο εδω το thread , πριν απο λιγες μερες. Αφορουσε μια πιθανη συναντηση μου με Ουκρανεζα , στην Ελλαδα , που οπως μου ειπε υπαρχει μεγαλη δυσκολια στο να βγαλει βιζα. Καθ οτι παντελως ασχετος σε τετοια θεματα ειχα ζητησει  βοηθεια στο forum ( ευχαριστω οσους συντροφους βοηθησαν και ειπαν την γνωμη τους ειδικα τον συντροφο  vonmakoulis)
-Σκεφτομαι λοιπον να παω εγω στην Ουκρανια , αλλα θελω τωρα τα φωτα σας για το τι πρεπει να κανω ,αν εγω χρειαζομαι βιζα, ποσο περιπου λετε να μου κοστισει για λιγες μερες , που θα πρεπει να μεινω, τι θα πρεπει να προσεξω  κλπ.  Γενικα θα ειναι και η παρθενικη μου εξοδος στο εξωτερικο , και ειμαι εντελως ασχετος σε οτιδηποτε σχετικο..
-Ακομα , επειδη δεν το κρυβω πως εχω καποιο προβλημα με τα αεροπλανα , δεν ξερω κατα ποσο θα μπορουσα ισως να παω μεχρι Κωνσταντινουπολη και απο εκει να παω (αν υπαρχει) ακτοπλοικως.. Και αν γινεται , ποσο μεγαλη ειναι η αποσταση; γενικα ποιος κατα την γνωμη σας ειναι ο καλλυτερος τροπος να παει κανεις χωρις αεροπλανο;
-Τελος , επειδη διαβαζω υπαρχουν ατομα που ψαχνουν για παρεα , ειμαι προθυμος να συζητησω με οποιον ενδιαφερεται να παμε παρεα , αρκει να μην ειναι και ο ιδιος πρωταρης οπως εγω..
Αναμενω πληροφοριες συντροφοι...ευχαριστω εκ των προτερων
εγω πηγα μια φορα στο κιεβο ειχα μια κοπελα τοτε απο εκει.γενικα δεν ειχακανενα προβλημα με τιποτα. φυσικα αν εχεις ενα αξιοπιστο ατομο να σε βοηθαει ντοπιο ειναι το βασικο.βιζα δεν χρειαζεται οπως ειπαμε .εγω νοικιασα δωματιο με 50 ευρω την μερα αλλα ηταν τεραστιο δηλ για 4 ατομα τουλαχιστον.γενικα εγω δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα .τσαμπα αγχωνεσαι
βεβαια εγω πηγα χειμωνα με πολυ κρυο και δεν ειδα πολλες γυναικες εξω ,αλλα οπως και να εχει ειναι απο τισ ευλογημενες πειροχες απο τους θεους οσον αφορα τις γυναικες.
τρεις ωρες ητανε η διαδρομη αν θυμαμαι καλα .με μια μικρη σταση στην οδησσο. αληθεια ειναι αυτο που σου ειπε η κοπελα .ειναι δυσκολο να παρει βιζα.της περνανε απο συνεντευξη και τετοια .βεβαια η δικια μου πηρε και ηρθε για 4 μερες γιατι αμα θελει η αλλη βρισκει τροπο΄.αλλα γενικα η πρεσβεια ειναι πολυ αυστηρη.θελουνε να τισ γαμανε μονο αυτοι φαινεται
  οσον αφορα την σιδηροσρομικη συνδεση ητανε μεχριτον σεμτεβριο.αυτη την πληροφορηση εχω και εγω
  τωρα οσον αφορα τα αεροπλανα επεδη εγινε αναφορα εγω οταν πηγα κιεβο ειχα βγαλει εισιτηριο ολυμπιακης και το αεροπλανο ητανε της aerosvit και το πληρωμα ουκρανοι .δεν ξερω αν καπιος αλλος ειχε αναλογη εμπειρια.παντως δεν μπορω να πω  οτι διαπιστωσα κατι ασχημο .Εχω παει και μοσχα με aeroflot.εκτος αν με χαζευουνε οι ρωσσιδες τοσο πολυ που τα βλεπω ολα ωραια.))))
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
γεια σας συναγωνιστες. Ξερει κανεις για κατι γραφεια elenasmodels κλπ που φέρνεις γυναικα/γυναικες απο Ουκρανία, Ρωσία. Σκέφτομαι ετσι την ιδεα για εμπειρια να κανω κατι τετοιο προς τον Μαιο  η Ιουνιο. Αλλα φοβαμαι μην είναι για παντρειες και τετοιες μαλακιες.

Εχει εμπειριες κανενας?
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Γιαυτο και παντα καλο ειναι να περνεις παραπανω μερες βιζα και ποτε να μην φευγεις την τελευταια μερα.Ρωσικα? ασε μια φορα ανεβηκα και εκανα συνεχεια τον σταυρο μου.Και μακρια απο πτησεις τσαρτερ

Έχεις δίκιο.
Βίζα πρέπει να βγάζουμε για παραπάνω μέρες από ότι κρατάει το ταξίδι.
Όμως, επειδή δεν είναι εύκολη διαδικασία η έκδοση βίζας για Ρωσία, τα είχα δόσει όλα τα έγγραφα σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο που έκανε αυτή τη δουλειά με το προξενείο της Ρωσίας και φροντίσανε αυτοί τη έκδοση βίζας.

Προσοχή λοιπόν, όταν μας βγάζει βίζα το γραφείο να τονίσουμε ότι την θέλουμε για παραπάνω μέρες. Δεν είναι όμως και πολύ σίγουρος ότι γίνετε. Θυμάμαι το προξενείο μου είχε ζητήσει και αντίγραφο του εισιτηρίου, οπότε ίσως να κοιτάνε πότε μπαίνεις στη χώρα και πότε βγαίνεις.

Γενικά όποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα βίζας για Ρωσία ας δώσει λεπτομέρειες σε αυτό το θρεντ. Είναι χρήσιμες.

Ευχαριστώ.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Αχ και που να δείτε ταν πανέμορφα Toupolev της Air Moldova. Ιστορικά κομμάτια.
αυτα πια ειναι για μουσειο.ειναι αντικες.κατασκευασμενα τη δεκαετια του '60.αντε αρχες της δεκαετιας του'70.και αποσυρμενα απο την Αεροφλοτ!!!!ειναι απο τους φτηνοτερους και ανωδυνους τροπους για να αυτοκτονισεις.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Έχεις δίκιο.
Βίζα πρέπει να βγάζουμε για παραπάνω μέρες από ότι κρατάει το ταξίδι.
Όμως, επειδή δεν είναι εύκολη διαδικασία η έκδοση βίζας για Ρωσία, τα είχα δόσει όλα τα έγγραφα σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο που έκανε αυτή τη δουλειά με το προξενείο της Ρωσίας και φροντίσανε αυτοί τη έκδοση βίζας.

Προσοχή λοιπόν, όταν μας βγάζει βίζα το γραφείο να τονίσουμε ότι την θέλουμε για παραπάνω μέρες. Δεν είναι όμως και πολύ σίγουρος ότι γίνετε. Θυμάμαι το προξενείο μου είχε ζητήσει και αντίγραφο του εισιτηρίου, οπότε ίσως να κοιτάνε πότε μπαίνεις στη χώρα και πότε βγαίνεις.

Γενικά όποιος έχει ασχοληθεί με το θέμα βίζας για Ρωσία ας δώσει λεπτομέρειες σε αυτό το θρεντ. Είναι χρήσιμες.

Ευχαριστώ.
βιζα σου δινουνε οσες μερες εχεις κλισει ξενοδοχειο.αλλα μπορεις να βγαλεις μπιζνες βιζα με προσκληση απο εταιρια.ενας χρονος κοστιζει 500-600 ευρω.μπορεις να κατσεις στη Ρωσσια 3 μηνες συνεχομενα μετα πρεπει να βγεις εστω και για μια ωρα.για τη βιζα τα εχω ξεχασει γιατι εχω παρει Ρωσσικο διαβατηριο εδω και 10 χρονια και δεν εχω πια ασχολιθει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom