Νέα

Red flags: Ποιά σημάδια μας κάνουν να μένουμε μακρυά από μια κοπέλα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Readytogo22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 348
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.378
Κριτικές
18
Like
20.324
Πόντοι
4.546
Εγώ όχι μόνο έχω πρόβλημα με τις ζωοφιλες αλλά το λέω κιόλας. Δεν τους φταίω εγώ αν ξεμειναν και δεν είναι υποχρεωμένος να πιστέψω ότι δεν είναι έτσι. Από μενα είναι όχι και στα παπάρια μου τι θα πει η κοινωνία. :rockon:
Να το καταλάβω σε σπίτι με μεγάλη αυλή και κήπο.
Σε διαμέρισμα όμως και ΓΥΝΑΙΚΑ, απλά πολλή πολλή προσοχή.

Μιλάω για μεγάλα ζώα, γάτα και σκύλο, όχι για ψάρια - ενυδρείο και πουλιά σε κλουβί.
 

Zelda11

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2024
Μηνύματα
159
Like
665
Πόντοι
81
Το μονο πραγματικο red flag ειναι να σε κάνει να νιωθεις αβολα οταν ειστε μαζι με άλλους. Ειτε λογω της ενδυμασιας της, ειτε λογω των λεγομενων της. Ολα τα άλλα ειναι διαχειρισιμα. Αυτο, οχι.

Εσύ Αλέξη πώς να νιώσεις άβολα, με μια κάμερα είστε. Θα φάμε τελικά κουφέτα; Το κοστούμι το έχω και κάθεται :woldman:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.590
Κριτικές
62
Like
45.301
Πόντοι
9.297
Αμα εβγαλε κατω απο 18 στην Γ' Γυμνασιου ειναι τεραστιο ρεντ φλαγκ

Βασικα Ντιλ Μπρεικερ :cool2:
Φαντασου τι θα γίνεται με όλα αυτά τα χαπατα που πάνε ΕΠΑΛ επειδή κινδύνευαν να χάσουν την χρόνια τους ..
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.095
Πόντοι
2.356
Να το καταλάβω σε σπίτι με μεγάλη αυλή και κήπο.
Σε διαμέρισμα όμως και ΓΥΝΑΙΚΑ, απλά πολλή πολλή προσοχή.

Μιλάω για μεγάλα ζώα, γάτα και σκύλο, όχι για ψάρια - ενυδρείο και πουλιά σε κλουβί.
Ούτε στο ΟΑΚΑ δεν κάθομαι με σκυλογατομάνα κτλ.
Μέχρι χρυσόψαρο και αν
με ζαλίσει θα της φέρω

γάτα στο σπίτι!

:2funny:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Red flag: έντονο make-up, εξεζητήμενο ντύσιμο καθημερινά.

Green flag: ορφανή :tooth:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Εγώ όχι μόνο έχω πρόβλημα με τις ζωοφιλες αλλά το λέω κιόλας. Δεν τους φταίω εγώ αν ξεμειναν και δεν είναι υποχρεωμένος να πιστέψω ότι δεν είναι έτσι. Από μενα είναι όχι και στα παπάρια μου τι θα πει η κοινωνία. :rockon:
Δε γουσταρεις τα ζωακια δηλ...ε απο κει φαινεται τι μαλακας εισαι εδω σε νοιαζει μονο η παρτη σου να εισαι ζωντανος και ας ψοφησουν οι αλλοι
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.095
Πόντοι
2.356
Δε γουσταρεις τα ζωακια δηλ...ε απο κει φαινεται τι μαλακας εισαι εδω σε νοιαζει μονο η παρτη σου να εισαι ζωντανος και ας ψοφησουν οι αλλοι
Δεν έχετε βαρεθει ρε ποντίκια :2funny: να βγάζετε συμπεράσματα
με σενάρια; τα ζώα είναι για να τα έχει αυτός που τα έχει.
Εγώ είχα ζώα και μάλιστα διάφορα (,τώρα έχω εσάς κάποιους εδώ μέσα) :2funny:αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα τα βρεις με τον άλλον η την άλλη. Οπότε έμπλεξα με ζωόφιλη διαπίστωσα ότι την ενδιεφετε το ζώο της σε τεράστιο βαθμό, το οποίο μάλιστα αν ήταν αρσενικό ζηλευε κιόλας. Τραβά εσύ ζήσε έτσι. Από μενα είναι οκ.

:rockon:
 

Zelda11

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2024
Μηνύματα
159
Like
665
Πόντοι
81
Εγώ όχι μόνο έχω πρόβλημα με τις ζωοφιλες αλλά το λέω κιόλας. Δεν τους φταίω εγώ αν ξεμειναν και δεν είναι υποχρεωμένος να πιστέψω ότι δεν είναι έτσι. Από μενα είναι όχι και στα παπάρια μου τι θα πει η κοινωνία. :rockon:

Γιατί τόσο edgy αγαπητέ... άνοιξε την καρδιά σου... μίλα...
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.095
Πόντοι
2.356
Γιατί τόσο edgy αγαπητέ... άνοιξε την καρδιά σου... μίλα...
Πάτερ :2funny: τα εξήγησα στον Νικόλα. Δεν μπορώ τις κομπλεξικες με τα προβλήματα των ζώων τους.
Επισης εγώ όταν είχα σκύλο τον έβγαζα βόλτα ΕΓΩ και τον καναπέ τον καθάριζα ΕΓΩ. Όλα τα εκανα ΕΓΩ. Συνεπώς έχω μάθει σε συγκεκριμένο τρόπο ζωής. Αν δηλαδή
ο σκύλος γκομενας ανέβει στον καναπε εγώ παίζω με τον σκύλο αλλά τις δουλειές του σκύλου θα τις κάνει ΑΥΤΗ. Δεν φτάνει δηλαδή που θα την έχω να μου λέει υπαρξιακές μαλακιες, θα μου φορτώσει και τις δουλειές του σκύλου της;

:2funny:
 

Outbreak

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2020
Μηνύματα
31
Κριτικές
5
Like
455
Πόντοι
280
1- Να είναι αριστερή,φεμινίστρια ή άναρχο-άπλυτη. Καλύτερα να τον κόψω και να τον πετάξω στα σκυλιά.

2- Να έχει εμφανή προβλήματα που πρέπει να φάω στη μάπα χωρίς να φταίω για αυτά και να περιμένει βοήθεια απο εμένα για την επίλυση τους.

3- Να έχει γονείς με κακές προθέσεις, παρεμβατικους, να της βάζουν λόγια, στην τσίτα κτλ. Μου πέφτει πλήρως με τα πεθερικά, όσο καλή και να ειναι η κοπέλα.
 

lelosbi

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2023
Μηνύματα
378
Like
801
Πόντοι
81
Στο μονο που διαφωνω με τον νηματοθετη ειναι εκει που γραφει οτι ο χασικλης θα κλεψει για τη δοση του. Ο χασικλης δεν ειναι πρεζακιας μην τα μπερδεβεις. Οχι οτι θα τα εφτιαχνα με χασικλου γκομενα. Δεν παιρνω ναρκωτικα ουτε πινω αλκοολ.
Ουτε αυτες με τα τατουαζ και τα πολλα σκουλαρικια μου αρεσουν. Γαμουσα μια τετοια χοντρουλα στο Αννοβερο. Ψυχοπαθης κανονικη. Εισα κι επαθα για να γλυτωσω, μεχρι δουλεια και πολη αλλαξα.
Αυτες που εχουν ζωα ειναι πιο νορμαλ (οχι ολες) αλλα τα σκυλια τα φοβαμαι και τις γατες δεν τις γουσταρω, οποτε στενευουν τα πειθωρια να βρει καποιος μια γυναικα για σχεση ή να ανχτει πολλα.
 

Ippokratis22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
551
Κριτικές
1
Like
1.137
Πόντοι
206
Θεωρώ πάρα πολύ συμπαντικό να έχουμε ένα τέτοιο θέμα ανεβασμένο όχι για κάποιον άλλο λόγο αλλά επειδή απλούστατα είναι πανεύκολο στη φεμίπληκτη εποχή μας να τη πατήσεις απο κάποια απο τις χιλιάδες μίσανδρες που κυκλοφορούν.

Ας συγκεντρώσουμε λοιπόν τα σημάδια τα οποία μαρτυρούν πως ένα θηλυκό είναι ανάξιο της εμπιστοσύνης ( η ακόμα και της καλημέρας ) μας. Ξεκινάω εγώ βάση προσωπικής εμπειρίας πάντα , ας προσθέσει όποιος άλλος θέλει αυτά τα οποία κρίνει αυτός πως πρέπει. Άμα μπλέξεις σε οποιοδήποτε επίπεδο με κάποια τέτοια στη καλύτερη να μη σου δώσει σημασία η απλά να σε χρησιμοποιήσει όσο θέλει και μετά πέταμα , στη χειρότερη να βρεθείς με καμιά ψεύτικη κατηγορία για βιασμό.

  • Άμα έχει πολλούς γένους αρσενικού followers στο instagram. Για κάποιο λόγο την ακολουθούν όλοι αυτοί και μάλλον δεν είναι για τις γνώσεις της στην απαγγελία αρχαίας Ελληνικής ποίησης. Είναι καλή μόνο για να βλέπεις το κώλο της και ως εκεί. Έχει όλη τη προσοχή που χρειάζεται μόνο κουνόντας το σώμα της και δε χρειάζεται κανένας άντρας κάτω του 8/10 για να της τη δώσει Προφανέστατα το ίδιο ισχύει και για κοπέλα που έχει onlyfans αν και πρέπει να έχεις i.q. αμοιβάδας η να παρά είσαι απελπισμένος για να επενδύσεις συναισθηματικά σε μια e-thot. Εδώ να πούμε πως για να τις φύγει λίγο ο αέρας είναι καλό σε μουνιά που δεν έχουμε κάποια υποχρέωση ( π.χ. συνάδελφος που δουλεύουμε όλη μέρα μαζί ) να μη κάνουμε καν follow. Βιβλιογραφία εδώ και εδώ
  • Άμα έχει πολλά piercing και tatoo. Δε ξέρω πως εξηγείται επιστημονικά αλλά οι παραπάνω τρύπες στη φάτσα εκτός από τα αυτιά και τη μύτη και τα tatoo είναι σημάδι ψυχικής ανισοροπίας. Κοπέλες με άπειρα daddy issues τρώνε τα χρήματα που βγάζουν κουβαλόντας δίσκους με το να περνάνε χαλκάδες απο τη φάτσα τους επειδή απλούστατα δε νιώθουν καλά με τον εαυτό τους και αντί να πάνε σε κάποιον ψυχοθεραπευτή θέλουν να τον αλλάξουν με μια μικροεπέμβαση. Βιβλιογραφία εδώ , εδώ και εδώ
  • Άμα έχει περάσει πολλά δύσκολα στη ζωή της. Και τότε ο λευκός ιππότης έσωσε την όμορφη φυλακισμένη πριγκίπισσα έτσι στη παραμυθοχώρα όλοι έζησαν καλά και εμείς καλύτερα. Χμμμμμμμμμμμμμμ ωραία πάμε στο πραγματικό κόσμο. Σκέψου τα ψυχολογικά προβλήματα που μπορεί να έχει μια κοπέλα η οποίο λόγου χάρη αυτοκτόνησε μπροστά της η μάνα της η που την έδερνε ο πατριός της και άμα μπορείς να τα διαχειριστείς. Κατά πάσα πιθανότητα δε μπορείς. Βιβλιογραφία δεν έχω είναι μάθημα ζωής , αλλά πολλές εμπίπτουν στο παραπάνω. Ας πάει πρώτα σε έναν ψυχολόγο να τα βρει με τον εαυτό της και μετά να ψάξει για σχέση.
  • Άμα ήσουν το κέρατο που φόρεσε στο προηγούμενο οι πιθανότητες λένε πως ο επόμενος που θα το φάει θα είσαι εσύ.
  • Άμα σου λέει ηλιθιότητες τύπου " μόνο εσύ με κάνει να νιώθω ξχωριστή " , " δε σε βλέπω σαν τους άλλους " , " οι υπόλοιποι ήταν παλιόπαιδα εσύ με προσέχεις και με αγαπάς" , σου " ανοίγεται" και σου λέει όλα τα πονεμένα της και γενικά άμα σε κάνει να νιώθεις πως όλη η ύπαρξη σου είναι αυτή. Πρόκειται περί manipulator που εκμεταλεύεται τη χαμηλή αυτοεκτίμηση σου για να αποσπάσει αυτά που χρειάζεται. Οι τύπισσες τούτες είναι καθόλα επικύνδηνες και πρέπει για χάρη της ψυχικής μας ισοροπίας να αποφεύγονται. Άμα η σχέση είναι ισοροπημένη και ο ένας εντάξει με τον άλλον δεν υπάρχει καμιά ανάγκη να γίνει το ένα μέλος της " ο κόσμος " του άλλου.
  • Άμα έχει κάποιο καραμπινάτο εθισμό. Όπως οι άντρες πρεζάκιδες , χασίκλες , αλκοολικοί , τζογαδόροι κ.λ.π. βάζουν τα πάντα πάνω από τον εθισμό τους έτσι και οι γυναίκες θα κάνουν το ίδιο. Ο χασίκλας θα κλέψει για να πάρει χρήματα για μαύρο , η χασικλού ;
  • Άμα σου έχουν πει πολλά άτομα να μείνεις μακρυά της. Μάλλον υπάρχει κάποιος λόγος που της βγήκε κακό όνομα στη πιάτσα και η δική σου θολωμένη από τον έρωτα κρίση δε βοηθάει καθόλου να δεις τα σημάδια πως η κοπελιά δε πάει καλά.
  • Άμα ισχυρίζεται πως άλλαξε. Πιο εύκολα κάνεις μπάνιο το χειμώνα ( αν και η χειμερινή κολύμβηση γαμάει σα το Rocco ) παρά αλλάζει ο χαρακτήρας κάποιου. Ξέρετε όμως τι αλλάζει ; Το πόσο καλός υποκριτής μπορεί να γίνει ο κάθε ένας. Όχι δεν έγινε ξαφνικά απο τσιμπουκλού θρήσκα ούτε απο πουτανάκι παντρεμένη μαμά και νοικυρούλα , όπως και ο άντρας που συνήθισε να γαμάει και να δέρνει δε θα γίνει ξαφνικά το καλό παιδί και ο κουβαλητής του σπιτιού είναι απλά αδύνατο. Αυτές οι δήθεν σχέσεις συνήθως βασίζονται σε ψέμματα τα οποία με μια λάθος κίνηση π.χ. ήπιαν λίγο παραπάνω τα Χριστούγεννα μπορεί να γκρεμιστούν. Εδώ πέφτει και το meme με τις αναγεννημένες παρθένες που σκέφτηκαν οι αμερικανιδούλες τελευταία. Αυτό το trend βέβαια στην Ελλάδα δεν έχει πιάσει τόπο ακόμα μιας και η κάθε πανεύκολη με τη πληθώρα τον πυρφόρων που κυκλοφορούν δε χρειάζεται να το παίξει καλό κορίτσι.
Για όσους λένε " μα είμαστε μόνο φίλοι ". Ας μη γελιόμαστε φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας δεν υπάρχει η άμα υπάρχει είναι τόσο μηδαμινές οι περιπτώσεις που δεν αξίζει καν να συζητάμε για αυτές. Ξέρετε όμως τι υπάρχει ; Μια πληθώρα αντρών φεμινιστών που νομίζουν πως άμα κάνουν τους καλούς στις κοπέλες θα γαμήσουν και καταντάν απλά ο στρατός τις κάθε καημένης και ο λόγος που οι 5/10 μπορούν να ελπίζουν στους 9/10.

Υ.γ. Όχι δε βγαίνω το Σαββάτο. Προτιμώ να κάτσω σπίτι να παίξω κάνα παιχνίδι και ως εκεί. Βαριέμαι φοβερά τις εξόδους. Είπαμε θα γίνουμε lone wolves.

Αυτά τα λίγα.

Τι σεντόνι ειναι αυτο ρε φίλε;
Κανε 1 περίληψη
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.590
Κριτικές
62
Like
45.301
Πόντοι
9.297
Red flag: έντονο make-up, εξεζητήμενο ντύσιμο καθημερινά.

Green flag: ορφανή :tooth:
Aπο το να βλέπω διαρκώς γκόμενες με φόρμες και σπορτεξ και να σκυλοβαριεμαι που βγήκα από το σπίτι προτιμώ εξεζητημένο ντύσιμο και βάψιμο.
Αντιθέτως νομίζω ότι αυτές που κυκλοφορούν τόσο χύμα έχουν θέματα...
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.095
Πόντοι
2.356
Εγώ το 2019 γαμουσα μια αλβανίδα που γνωριζλσσ στο ταξι που είχε τατουάζ και ήταν πρεζακι οχι κάθε μέρα να βαραει αλλά βαρουσε καθε τρις μέρες.μια χαρά κοπέλα ήτανε
.πλάκα είχε
.είχε και τη δουλειά της σα κομμώτρια και ωραίο τυπακι,όχι σαν τις ελλεινιδες.άρα αυτά που γράφετε είναι ψιλοακυρα..εγώ τότε έπινα και κάνα μαύρο..θυμάμαι στα γενέθλια της είχε φέρει τον ανιψιό της και πιναμε όλοι μαζί..
Μετά τον μπάφο την γνώρισες στο ταξί; :confused:
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.111
Κριτικές
16
Like
1.848
Πόντοι
506
Αυτό με τα ζώα γάτες και σκυλοι σε διαμερίσματα, ειδικά για γυναίκα, και χωρίς να έχω κάτι με τα ζώα, είναι ένα προειδοποιητικο σημείο.
Το αντιλαμβάνονται σαν να έχουν "παιδιά " και δεν νοιάζονται πολύ, μάλλον δεν βιάζονται, δεν καίγονται να κάνουν κανονική οικογένεια.

Η πλειοψηφία των γυναικών τέτοιου τύπου, μένει μέχρι τα 40 να νομίζει ότι είναι πιπίνια και μετά να ησυχασουν με άντρα και παιδί. Μόνο που, παιδί λίγες θα κάνουν τελικά σε αυτή την ηλικία και παρόλο την ιατρική βοήθεια και το πιθανότερο θα διαλύσουν και τον γάμο με την πρώτη ευκαιρία.
και οχι μονο. ειναι ενα υποκαταστατο αγαπης το οποιο τελικα το βαζουν πιο πανω και απο το ταιρι τους...

παιδι στη θεση του παιδιου , ενω θελοντας και μη ειναι θεμα χρονου το ζωακι να σε αφησει αργα η γρηγορα χανοντας ασκοπα πολυτιμο χρονο καθε μερα για βολτες, ταισμα, κατουρημα... και ολο αυτο για ενα ζωο φυλακισμενο σε ενα διαμερισμα... τα ζωα ειναι για τον ελευθερο χρονο και προορισμενα να ζουν στη φυση...
για αυτο αν η αλλη ειναι γατομανα ειναι καταδικασμενη και αυτη και εσυ!! οποτε ΦΥΓΕ
 

tsigkoleletos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2024
Μηνύματα
1.111
Κριτικές
16
Like
1.848
Πόντοι
506
Κόλαση είναι οι γκόμενες με τατουάζ

Επίσης είναι ωραίο να πίνουν..εδτω κάνα μπάφο..Μ αρέσουν τα μαγκακια και αυτές που έχουν νεύρα..οι ελλεινιδες μόνο για λεφτά λουσ σακιά ακριβα ρούχα λένε..αυτές είναι οι πιο χειρότερες από ολες
σιγα την κολαση. σημαδεμενες...
μια σωστη με τατουαζ δεν βρηκα τοσο καιρο στην πιατσα!!!
α και τα τατουαζ "τα κανω για μενα" ναι για αυτο τα κανει σε σημεια που βλεπουν ολοι (και κανα 2 κρυφα για τους γκομενους για να εχει να λεει -θες να δεις και που αλλου εχω?)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom