Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 58 άτομα (0 μέλη και 58 επισκέπτες)

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Επειδή διάβασα αυτό το φανταστικό "ιστορική έδρα του ΟΣΦΠ το Καραϊσκάκη" πάρτε για να μαθαίνεται την ΙΣΤΟΡΙΑ σας ΑΧΡΗΣΤΟΙ γαμώ τη πλύση που σας έχουν κάνει




Γρηγόρη, αντί να διαστρεβλώνεις κατά το δοκούν παραθέτοντας αποσπάσματα ασύνδετα, γιατί δεν παραθέτεις το λίνκ, ώστε να το μελετήσει ο καθένας και να βγάλει τις απόψεις του. Για να σε βοηθήσω λοιπόν τα αποσπάσματα που παρέθεσες είναι από το , όπου εκτενώς αναφέρεται η ιστορία του γηπέδου του Ρέντη.



χωρίς διάθεση υπεράσπισης του Γρηγόρη παρακαλώ οι αξιότιμοι φίλοι γαύροι για το κέρδος της συζήτησης να διατηρήσουν  την ψυχραιμία τους.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Γρηγόρη, αντί να διαστρεβλώνεις κατά το δοκούν παραθέτοντας αποσπάσματα ασύνδετα, γιατί δεν παραθέτεις το λίνκ, ώστε να το μελετήσει ο καθένας και να βγάλει τις απόψεις του. Για να σε βοηθήσω λοιπόν τα αποσπάσματα που παρέθεσες είναι από το , όπου εκτενώς αναφέρεται η ιστορία του γηπέδου του Ρέντη.
Μερικά χαρακτηριστικά από αυτά που παρέθεσες. Μιλάς για επιχορήγηση 1.000.000 δρχ., ξεχνώντας όμως ότι αυτά τα λεφτά τα δικαιούτο ο ΟΣΦΠ (όπως και κάθε ερασιτεχνικό σωματείο της εποχής) από τη συμμετοχή του στο ΠΡΟ-Πο . Αναφέρεις ως πρόεδρό μας το διορισμένο σκουλήκι της χούντας τον Μπουζάκη, που πάντα τορπίλιζε τα συμφέροντα του συλλόγου. Ονομάζεις ως ιστορική μας έδρα το Ρέντη , εν γνώσει της αναληθείας σου -για να πικάρεις προφανώς, ενώ η ιστορική έδρα είναι αναμφισβήτητα το Καραϊσκάκη μέσα στο οποίο ο ΟΣΦΠ κατέκτησε το πρώτο του πρωτάθλημα και -ασχέτως αν όντως για δεκαετίες περιπλανόμαστε από γηπέδου σε γήπεδο, μετά το 1969 συντηρείτο από την ομάδα μας.
Υπόψη δεν θέλω δανεικό γήπεδο. Θέλω ο Θρύλος να έχει ΔΙΚΟ του γήπεδο αγορασμένο από τον ίδιο και όχι χαρισμένο. Η λύση που βρέθηκε με το (νέο) Καραϊσκάκη πιο πολύ βολεύει την πολιτεία (κατασκεύασε δωρεάν σε χρόνο ρεκόρ γήπεδο για τους ΟΑ, εξασφάλισε στέγη για τις Εθνικές ομάδες και σε μερικά χρόνια θα έχει συμμετοχή στα κέρδη χωρίς να κουνήσει το δακτυλάκι της) παρά το Θρύλο, ο οποίος σε 40 χρόνια θα ψάχνει πάλι για γήπεδο κλπ κλπ.
Αλλά νομίζω το θέμα μας δεν είναι εκεί ούτε αν καλώς ή κακώς δωρήθηκε έκταση στην ΑΕΚ για το γήπεδό της (καλώς κατά την άποψή μου) με τα δεδομένα της τότε εποχής), οπότε δεν επιμένω, ούτε θα επιμείνω στο μέλλον στο θέμα αυτό.
 Το σκάνδαλο είναι αλλού.
 Παραθέτω αυτούσια την ανακοίνωση της Περιφέρειας Αττικής: "Η Περιφέρεια δημοσιοποίησε όλα τα κονδύλια που θα διαθέσει σε αναπτυξιακά έργα.Το γήπεδο της ΑΕΚ εντάσσεται στο σκέλος των κοινωνικών και αθλητικών υποδομών που θα επιδοτηθεί συνολικά με 55.000.000 ευρώ. "Με αιχμή το αναπτυξιακό έργο της Περιφέρειας Αττικής και το ταμειακό διαθέσιμο των 301 εκατομμύρια ευρώ που είναι κωδικοποιημένο για έργα, παρουσιάστηκε ο Απολογισμός Οικονομικού Έτους 2012, στη χθεσινή Συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής. Πιο συγκεκριμένα, το Αναπτυξιακό Έργο της Περιφέρειας εμφανίζεται στον Προϋπολογισμό με έργα ύψους 201 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία θα καλυφθούν από το ταμειακό διαθέσιμο της Περιφέρειας, που σήμερα ανέρχεται στο ύψος των 301 εκατομμύρια ευρώ (εκ των οποίων τα 249 εκατομμύρια ευρώ προέρχονται από την πρώην Νομαρχία Αθηνών).
Αναλυτικά οι κατηγορίες των έργων στις οποίες επιμερίζεται ο συνολικός Προϋπολογισμός είναι:
1. Αντιπλημμυρικά έργα: 15 εκατομμύρια Ευρώ
2. Έργα κοινωνικών και αθλητικών υποδομών (π.χ. βρεφονηπιακοί σταθμοί, παιδικές χαρές, νοσοκομεία, ΚΑΠΗ, χώροι άθλησης κλπ): 55 εκατομμύρια Ευρώ
3.Κτηριακά έργα: 30 εκατομμύρια Ευρώ
4.Έργα οδοποιίας (δεν αφορούν μόνο την κατασκευή νέων οδών, αλλά συμπεριλαμβάνονται τα έργα συντήρησης υπαρχόντων οδοστρωμάτων, ασφαλτοστρώσεων, στηθαία, ηλεκτροφωτισμός, πράσινο, κλπ και οι αρμοδιότητες που μεταβιβάστηκαν στην Περιφέρεια Αττικής από το ΥΠΟΜΕΔΙ, π.χ. έργα ): 60 εκατομμύρια Ευρώ
5. Περιβαλλοντικά έργα (π.χ. αστικές αναπλάσεις, αναπλάσεις με βιοκλιματικά στοιχεία, πλατείες κλπ): 15 εκατομμύρια Ευρώ
6.Έργα πολιτισμού (π.χ. μουσεία, διατηρητέα κτήρια κλπ): 15 εκατομμύρια Ευρώ
7.Έργα ύδρευσης και άρδευσης: 10 εκατομμύρια Ευρώ.κλπ"

 Δηλαδή χρήματα που προορίζονται κατά κύριο λόγο για κοινωνικούς λόγους και θα εξυπηρετούσαν τα μάλα τους συμπολίτες μας που δοκιμάζονται σκληρά από την κρίση, αντί να πάνε σε ΚΑΠΗ, βρεφονηπιακούς, σχολεία, γηροκομεία ή άλλα ιδρύματα (εννοείτε ότι όλα αυτά δημιουργούν και θέσεις εργασίας -προσωρινές και μόνιμες μετά την οικοδόμηση) θα πάνε για να φτιαχτεί το γήπεδο μιας ποδοσφαιρικής ομάδα Γ κατηγορίας ? Είναι ή δεν είναι σκάνδαλο?
Αν ο οποιοσδήποτε πρόεδρός σας έχει τα αρχίδια, ας βάλει το χέρι στην τσέπη, ας δανειστεί και να φτιάξει γήπεδο στο χώρο που σας ανήκει. Και τότε, αλλά μόνο τότε, ναι η πολιτεία θα έχει την υποχρέωση να να βελτιώσει ή να κατασκευάσει έργα που συνδέονται με αυτό (δρόμους, πρόσβαση σε ΜΜΜ, πεζοδρόμους, ηλεκτροφωτισμό και οτιδήποτε άλλο, χρησιμοποιώντας (σωστά τότε) τα κονδύλια των περιπτώσεων 4,5 και 7. Τότε κανένας δεν θα μπορούσε να πεί κάτι.  
Φυσικά πολύς λόγος για το τίποτα αφού κατά 90% θα κοπεί από το Ελεγκτικό Συνέδριο, απλά ο Σγουρός (μεγάλο λαμόγιο -θυμηθείτε την Άρση Βαρών) εξασφάλισε ψήφους από την Β Αθηνών.
Σκανδαλο δεν υπαρχει ακομη Μακη,απο την υποσχεση,εως την πραγματοποιηση,εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας.Ασε να γινει πρωτα αν θα γινει η επιχορηγηση,να δουμε και με τι ορους θα γινει,και το συζηταμε ξανα.Το θεμα ειναι
οτι βγαινουν καποιοι ομοιδεατες σου και αισθανονται αδικημενοι γιατι δεν τους εχει δωσει η πολιτεια χωρο για γηπεδο.Και ρωταω εγω,και απαντηση δεν παιρνω.Ποιος βγηκε να πει οτι θελω να χτισω γηπεδο στον ολυμπιακο και ειπε η πολιτεια δεν σου δινω χωρο.
Απλη η ερωτηση,πιο απλη η απαντηση.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Επισης βρε Μακη μονος σου αναιρεις αυτα που λες,λες ας βαλει ο προεδρας το χερι στην τσεπη να φτιαξει το γηπεδο,και ας βοηθησει μετα η πολιτεια με πεζοδρομους,δρομους,προσβαση στα μμμ...Εχεις ιδεα ποσο θα κοστισει το να φτιαχτει ο πεζοδρομος που θα συνδεει τον σταθμο του περισσου,με το γηπεδο;Επισης το κοστος θα ειναι μεγαλο για τον δρομο που θα συνδεει την εθνικη οδο με το γηπεδο.Και το υπογειο παρκινγκ επισης.Μα τα κοστη αυτα θα φτασουν και μην σου πω θα ξεπερασουν τα 20 εκ που υποτιθεται θα δωσει η νομαρχια..Απο την μια λοιπον μιλας για σκανδαλο,απο την αλλη λες να τα δωσουν.Επισης δεν ξερω γιατι αλλα ολοι πιστευετε οτι το γηπεδο θα κοστισει 20 εκ...ο προυπολογισμος ειναι κοντα στα 70..
 

psofilospso

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2013
Μηνύματα
430
Like
0
Πόντοι
1
.

Άσχετο πριν από λίγο καιρό ο ψόφιλος νομίζω, είχε γράψει για μια δωροδοκία που είχε κάνει η ΑΕΚ. Μήπως θα ήθελε να μας πει για τη δωροδοκία που έκανε το 1979 ο ΟΣΦΠ σε παίκτες της ομάδας της Ρόδου;  :grin:
λαθος κανεις,δεν εγραψα για καμμια δωροδοκια,μαλον με μπερδευεις με αλλον :grin:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
λαθος κανεις,δεν εγραψα για καμμια δωροδοκια,μαλον με μπερδευεις με αλλον :grin:
Εχεις και την φωτο με τον πιτσιρικα με τα κερατα,και μπερδευεται ο γρηγορης,σας θεωρει ολους κεραταδες. :grin:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
:2funny: :2funny: :2funny: δεν ειναι κερατα ρε μαλλια ειναι. . .
Πως φαινονται εχει σημασια.Φορτωνετε τον γρηγορη και δεν μπορει να σας ξεχωρισει.Για την ιστορια ο καβλαρχος ελεγε για την δωροδοκια του Χρυσοβιτσιανου.
Του ολυμπιακου δεν αναγνωριζει δωροδοκιες μονο των αλλων ομαδων ομως.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Πως φαινονται εχει σημασια.Φορτωνετε τον γρηγορη και δεν μπορει να σας ξεχωρισει.Για την ιστορια ο καβλαρχος ελεγε για την δωροδοκια του Χρυσοβιτσιανου.
Του ολυμπιακου δεν αναγνωριζει δωροδοκιες μονο των αλλων ομαδων ομως.
μαστερακο καμια εκπτωσουλα για το καρο θα κανονισεις  :birdman:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Ο Δημήτρης Μελισσανίδης στο τιμόνι και δέκα ακόμα μέλη απαρτίζουν τη διοικούσα επιτροπή του τμήματος ποδοσφαίρου. Η επιτροπή καταρτίστηκε και πριν από λίγο ανακοινώθηκαν τα μέλη τους.
Εκτός από τον Τίγρη συμμετάσχουν (με αλφαβητική σειρά): Αγγελόπουλος Μακρής, Ασλανίδης Βαγγέλης, Βρετάκου Βάγια, Γάτζουλας Στέργιος, Λιβάνης Ηλίας, Μαρινάκης Κώστας, Παπαγεωργίου Φώτης, Πουλοβασίλης Απόστολος, Σκρέκης Γιώργος και Χριστοδούλου Πάυλος.
Που ειναι ο Ντουσαν;Θα αγανακτησει ο γκατο.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Επισης βρε Μακη μονος σου αναιρεις αυτα που λες,λες ας βαλει ο προεδρας το χερι στην τσεπη να φτιαξει το γηπεδο,και ας βοηθησει μετα η πολιτεια με πεζοδρομους,δρομους,προσβαση στα μμμ...Εχεις ιδεα ποσο θα κοστισει το να φτιαχτει ο πεζοδρομος που θα συνδεει τον σταθμο του περισσου,με το γηπεδο;Επισης το κοστος θα ειναι μεγαλο για τον δρομο που θα συνδεει την εθνικη οδο με το γηπεδο.Και το υπογειο παρκινγκ επισης.Μα τα κοστη αυτα θα φτασουν και μην σου πω θα ξεπερασουν τα 20 εκ που υποτιθεται θα δωσει η νομαρχια..Απο την μια λοιπον μιλας για σκανδαλο,απο την αλλη λες να τα δωσουν.Επισης δεν ξερω γιατι αλλα ολοι πιστευετε οτι το γηπεδο θα κοστισει 20 εκ...ο προυπολογισμος ειναι κοντα στα 70..
67 εκ. πήγε το Καραϊσκάκης που δε χρειαζόταν διαμορφώσεις αλλά ήταν άλλες εποχές, έπρεπε να πάρει κι ο θείος πίσω τα 19 εκ. που έβγαλε απ' την μία τσέπη να τα βάλει στην άλλη...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Γρηγόρη, αντί να διαστρεβλώνεις κατά το δοκούν παραθέτοντας αποσπάσματα ασύνδετα, γιατί δεν παραθέτεις το λίνκ, ώστε να το μελετήσει ο καθένας και να βγάλει τις απόψεις του. Για να σε βοηθήσω λοιπόν τα αποσπάσματα που παρέθεσες είναι από το , όπου εκτενώς αναφέρεται η ιστορία του γηπέδου του Ρέντη.
Μερικά χαρακτηριστικά από αυτά που παρέθεσες. Μιλάς για επιχορήγηση 1.000.000 δρχ., ξεχνώντας όμως ότι αυτά τα λεφτά τα δικαιούτο ο ΟΣΦΠ (όπως και κάθε ερασιτεχνικό σωματείο της εποχής) από τη συμμετοχή του στο ΠΡΟ-Πο . Αναφέρεις ως πρόεδρό μας το διορισμένο σκουλήκι της χούντας τον Μπουζάκη, που πάντα τορπίλιζε τα συμφέροντα του συλλόγου. Ονομάζεις ως ιστορική μας έδρα το Ρέντη , εν γνώσει της αναληθείας σου -για να πικάρεις προφανώς, ενώ η ιστορική έδρα είναι αναμφισβήτητα το Καραϊσκάκη μέσα στο οποίο ο ΟΣΦΠ κατέκτησε το πρώτο του πρωτάθλημα και -ασχέτως αν όντως για δεκαετίες περιπλανόμαστε από γηπέδου σε γήπεδο, μετά το 1969 συντηρείτο από την ομάδα μας.
Υπόψη δεν θέλω δανεικό γήπεδο. Θέλω ο Θρύλος να έχει ΔΙΚΟ του γήπεδο αγορασμένο από τον ίδιο και όχι χαρισμένο. Η λύση που βρέθηκε με το (νέο) Καραϊσκάκη πιο πολύ βολεύει την πολιτεία (κατασκεύασε δωρεάν σε χρόνο ρεκόρ γήπεδο για τους ΟΑ, εξασφάλισε στέγη για τις Εθνικές ομάδες και σε μερικά χρόνια θα έχει συμμετοχή στα κέρδη χωρίς να κουνήσει το δακτυλάκι της) παρά το Θρύλο, ο οποίος σε 40 χρόνια θα ψάχνει πάλι για γήπεδο κλπ κλπ.
Αλλά νομίζω το θέμα μας δεν είναι εκεί ούτε αν καλώς ή κακώς δωρήθηκε έκταση στην ΑΕΚ για το γήπεδό της (καλώς κατά την άποψή μου) με τα δεδομένα της τότε εποχής), οπότε δεν επιμένω, ούτε θα επιμείνω στο μέλλον στο θέμα αυτό.
 Το σκάνδαλο είναι αλλού.
 Παραθέτω αυτούσια την ανακοίνωση της Περιφέρειας Αττικής: "Η Περιφέρεια δημοσιοποίησε όλα τα κονδύλια που θα διαθέσει σε αναπτυξιακά έργα.Το γήπεδο της ΑΕΚ εντάσσεται στο σκέλος των κοινωνικών και αθλητικών υποδομών που θα επιδοτηθεί συνολικά με 55.000.000 ευρώ. "Με αιχμή το αναπτυξιακό έργο της Περιφέρειας Αττικής και το ταμειακό διαθέσιμο των 301 εκατομμύρια ευρώ που είναι κωδικοποιημένο για έργα, παρουσιάστηκε ο Απολογισμός Οικονομικού Έτους 2012, στη χθεσινή Συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής. Πιο συγκεκριμένα, το Αναπτυξιακό Έργο της Περιφέρειας εμφανίζεται στον Προϋπολογισμό με έργα ύψους 201 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία θα καλυφθούν από το ταμειακό διαθέσιμο της Περιφέρειας, που σήμερα ανέρχεται στο ύψος των 301 εκατομμύρια ευρώ (εκ των οποίων τα 249 εκατομμύρια ευρώ προέρχονται από την πρώην Νομαρχία Αθηνών).
Αναλυτικά οι κατηγορίες των έργων στις οποίες επιμερίζεται ο συνολικός Προϋπολογισμός είναι:
1. Αντιπλημμυρικά έργα: 15 εκατομμύρια Ευρώ
2. Έργα κοινωνικών και αθλητικών υποδομών (π.χ. βρεφονηπιακοί σταθμοί, παιδικές χαρές, νοσοκομεία, ΚΑΠΗ, χώροι άθλησης κλπ): 55 εκατομμύρια Ευρώ
3.Κτηριακά έργα: 30 εκατομμύρια Ευρώ
4.Έργα οδοποιίας (δεν αφορούν μόνο την κατασκευή νέων οδών, αλλά συμπεριλαμβάνονται τα έργα συντήρησης υπαρχόντων οδοστρωμάτων, ασφαλτοστρώσεων, στηθαία, ηλεκτροφωτισμός, πράσινο, κλπ και οι αρμοδιότητες που μεταβιβάστηκαν στην Περιφέρεια Αττικής από το ΥΠΟΜΕΔΙ, π.χ. έργα ): 60 εκατομμύρια Ευρώ
5. Περιβαλλοντικά έργα (π.χ. αστικές αναπλάσεις, αναπλάσεις με βιοκλιματικά στοιχεία, πλατείες κλπ): 15 εκατομμύρια Ευρώ
6.Έργα πολιτισμού (π.χ. μουσεία, διατηρητέα κτήρια κλπ): 15 εκατομμύρια Ευρώ
7.Έργα ύδρευσης και άρδευσης: 10 εκατομμύρια Ευρώ.κλπ"

 Δηλαδή χρήματα που προορίζονται κατά κύριο λόγο για κοινωνικούς λόγους και θα εξυπηρετούσαν τα μάλα τους συμπολίτες μας που δοκιμάζονται σκληρά από την κρίση, αντί να πάνε σε ΚΑΠΗ, βρεφονηπιακούς, σχολεία, γηροκομεία ή άλλα ιδρύματα (εννοείτε ότι όλα αυτά δημιουργούν και θέσεις εργασίας -προσωρινές και μόνιμες μετά την οικοδόμηση) θα πάνε για να φτιαχτεί το γήπεδο μιας ποδοσφαιρικής ομάδα Γ κατηγορίας ? Είναι ή δεν είναι σκάνδαλο?
Αν ο οποιοσδήποτε πρόεδρός σας έχει τα αρχίδια, ας βάλει το χέρι στην τσέπη, ας δανειστεί και να φτιάξει γήπεδο στο χώρο που σας ανήκει. Και τότε, αλλά μόνο τότε, ναι η πολιτεία θα έχει την υποχρέωση να να βελτιώσει ή να κατασκευάσει έργα που συνδέονται με αυτό (δρόμους, πρόσβαση σε ΜΜΜ, πεζοδρόμους, ηλεκτροφωτισμό και οτιδήποτε άλλο, χρησιμοποιώντας (σωστά τότε) τα κονδύλια των περιπτώσεων 4,5 και 7. Τότε κανένας δεν θα μπορούσε να πεί κάτι.  
Φυσικά πολύς λόγος για το τίποτα αφού κατά 90% θα κοπεί από το Ελεγκτικό Συνέδριο, απλά ο Σγουρός (μεγάλο λαμόγιο -θυμηθείτε την Άρση Βαρών) εξασφάλισε ψήφους από την Β Αθηνών.
Μάλιστα. Για σένα το λοιπόν ιστορική έδρα είναι ο χώρος που πήρε το πρώτο σου πρωτάθλημα. ΔΕΝ είναι ο χώρος όπου έχεις συνεχή παρουσία (έστω και με μικρά διαλείματα, όπως πχ του ΠΑΟ τη δεκαετία του 80 και του 2000 ή της ΑΕΚ). Το λίνκ που έβαλες τ έβαλα ΚΑΙ εγώ για να μη λες ότι τα λέω κατά το δοκούν. Σ αυτό το λινκ (που είναι καρακαφρίλα σκατόγαυρικο λέει)
«Για πολλά χρόνια ο Ολυμπιακός περιφερόταν άσκοπα σε διάφορα γήπεδα, χρησιμοποιώντας τα ως έδρα στις δεκαετίες του '40 και του '50». Αν βάλεις και τη δεκαετία του 30 μέσα, τότε καταλαβαίνεις ότι για 30 και πλέον χρόνια ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΕΔΡΑ. Βάλε και κάποια χρόνια στο ΟΑΚΑ συν τα 3-4 στη Ριζούπολη μιλάμε για σχεδόν 40 χρόνια από τα 85 χρόνια σου. Για 40 χρόνια ΔΕΝ είχες σταθερή έδρα και εσύ θες να πεις πως ιστορική σου έδρα είναι το Καραϊσκάκη επειδή εκεί πήρες τον πρώτο σου τίτλο. Σόρρυ αλλά περισσότερο θα δεχόμουνα να μου έλεγες πως είναι ιστορική σου έδρα για τα παιδιά της 7 που σκοτώθηκαν παρά αυτό.
Δες και το λινκ που παρέθεσες καλύτερα. Πλην της επιδότησης του 1εκ δραχμών από τη ΓΓΑ έχουμε και
1 εκ. δραχμές έδωσε επιχορήγηση η ΓΓΑ

- 200.000 δραχμές έδωσε η ΕΠΟ ως [size=30pt]δωρεά[/size]

- 600.000 δραχμές δάνειο έδωσε η ΕΠΟ και άλλα 3,5 εκ. δραχμές δάνειο πήρε ο Ολυμπιακός από την Εμπορική Τράπεζα, δάνεια που εξοφλήθηκαν με έσοδα αγώνων τα επόμενα χρόνια και με δωρεές φίλων του Θρύλου

- Το υπόλοιπο ποσό συγκεντρώθηκε από τις εισπράξεις των φιλικών αγώνων που έδωσε ο Ολυμπιακός και από δωρεές φίλων του μέχρι την υπογραφή των συμβολαίων

ΔΩΡΕΑ.
Επίσης αρνείσαι το γεγονός ότι επί χούντας ο Πατακός έδωσε ΔΩΡΕΑ 1εκ ευρώ στην ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΗΠΕΔΟΥ του ρέντη; Τ έγραψαν οι εφημερίδες της εποχής, το λέει και το λινκ. Απλά στο λινκ λέει ότι δε πήγαν στα ταμεία του ΟΣΦΠ. Πήγαν στην ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΗΠΕΔΟΥ. Εσύ πιστεύεις πως στην επιτροπή αυτή ΔΕΝ υπήρχαν παράγοντες του ΟΣΦΠ. Πρόσεχε δε λέω για τον Γουλανδρή. Ο Γουλανδρής ήταν γνωστός αντιφρονούντας της «επαναστάσεως» και το ξέρω πολύ καλά αυτό. Λέω πως πήγαν σ ανθρώπους του ΟΣΦΠ. Το τι τα έκαναν αυτοί τα λεφτά που πήραν ποσός μ απασχολεί. Τα πήραν όμως στο όνομα του ΟΣΦΠ.
Καλά κάνεις και θέλεις γήπεδο για τον ΟΣΦΠ. Αλλά ΧΩΡΟ έχεις. ΕΣΥ (σαν ΟΣΦΠ) επέλεξες τον χώρο να τον κάνεις προπονητήριο. Τώρα να ζητάς ΚΑΙ το Καραϊσκάκη επειδή τα αναβάθμισες πάει πολύ. Είναι σα να έχω εγώ ένα σπίτι ριμάδι. Έρχεται κάποιος το νοικιάζει το φτιάχνει και κάνουμε συμφωνία πως για 49 χρόνια θα παίρνω το λιγότερα χρήματα από το κανονικό και μετά ν έρχεται ο νοικάρης και να μου λέει «ξέρεις κάτι; Το σπίτι είναι δικό μου γιατί ΕΓΩ σ το έφτιαξα, εκεί παντρεύτηκα, εκεί γάμησα τόσες και τόσες γκόμενες, εκεί γεννήθηκαν και τα παιδιά μου. Ιστορικά είναι δικό μου». Δε πάει έτσι. Χώρο είχες ΑΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕΣ ΓΗΠΕΔΟ. Εξάλλου και ο μέγας Ανδριανόπουλος γι αυτό αγόρασε το χώρο.
«Βλέποντας το αδιέξοδο σε αυτήν την ιστορία, η διοίκηση του Ολυμπιακού, με πρόεδρο τον κύριο ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟ, τον πατριάρχη της Ολυμπιακής παράταξης, άρχισε να ψάχνεται από τα τέλη της δεκαετίας του '50 για να αγοράσει κάποιο οικόπεδο, όπου θα μπορούσε να χτίσει γήπεδο ο Θρύλος.»
(Όταν ο ΙΔΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΙΔΡΥΤΗΣ ψάχνει χώρο στην ευρύτερη περιοχή του ΠΕΙΡΑΙΑ και ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ με το Καραϊσκάκη (ν τα αγοράσει δηλαδή) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΙΔΡΥΤΗΣ ΔΕ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΦΥΣΙΚΗ ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΟΣΦΠ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ. Τώρα ΑΝ εσύ θες να πας κόντρα στον ΙΔΡΥΤΗ του ΟΣΦΠ δικό σου θέμα.)
Και για να τελειώνω (και ελπίζω να μην επανέλθω). Από τη στιγμή που θέλεις ΔΙΚΟ σου γήπεδο, τράβα στου Ρέντη. Γκρέμισε το προπονητικό που έχεις και σπρώξε τα 70-80-100 εκ που θα κοστίσει για να το φτιάξεις και βούλωσε στόματα πολλά.
Και για το σκάνδαλο που λες. Αν διαβάσεις παλιότερο ποστ μου θα δεις ότι ΘΕΩΡΩ πως είναι σκάνδαλο να δίνονται 20εκ ευρώ για μια ομάδα Γ εθνικής, αλλά από την άλλη όταν δινόταν ΣΚΑΝΔΑΛΩΔΟΣ μ απ ευθείας ανάθεση το φτιάξιμο του γηπέδου Καραϊσκάκη στον ΟΣΦΠ κανένας δε μιλούσε. (Προσωπικά δε με χάλασε που το έφτιαξε ο ΟΣΦΠ. Γήπεδα σα το Καραϊσκάκη ή αυτό της Λάρισσας ή σα και αυτό που ήθελε να χτίσει ο ΠΑΟ στο Βοτανικό ΜΟΝΟ καλό κάνουν στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο). Αλλά από την άλλη αν διαβάσεις ακόμα παλιότερο ποστ μου είχα γράψει πως αν και είμαι αντίθετος με τη παράγκα που πάει να χτίσει ο Μελισσάν θα την υπερασπιστώ με τα χίλια. Οπότε «ναι ρε. Έεεεεετσι σκάνδαλο. Έχουμε προεδράρα μ αρχίδια και με το καλημέρα παίρνει και προίκα 20 μυριόνια που τα έχει πληρώσει κ ο ΑΕΚτζής και ο γαύρος και ο βάζελος και ο μΠΑΟΚτζής για να χτίσει γηπεδάρα. Και άμα λάχει θα τσιμπήσει και άλλα 10 για την ανάπλαση του περιβάλλοντος χωρου. Έεεεετσι. Χωμένος παντού, τα παίρνει από παντού και τα σκάει στην ΑΕΚ. Θα τη φέρει Α Εθνική ΚΑΙ ξεχρεωμένη και με γηπεδάρα 33χιλιάδων θέσεων ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΗ ΤΗΣ….Ρε τον πουθεναμανατζή!!!"
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Γρηγορη μην βιαζεσαι,κατσε να δουμε τις μπουλντοζες να μπαινουν,να αρχισει να χτιζετε με το καλο..Μην την πατησουμε οπως το 2004 και μεινουμε παλι αστεγοι..
Εν τω μεταξυ παιζει η πιθανοτητα,να μην παιξουμε ποτε στην φουτμπωλ λιγκ 2..
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
λαθος κανεις,δεν εγραψα για καμμια δωροδοκια,μαλον με μπερδευεις με αλλον :grin:
Έχεις δίκιο. Ο Καράβλαχος τ έγραψε. Εξάλλου έγραψα "νομίζω" όχι "σίγουρα" οπότε είμαι αθώος. Ας μας πει το λοιπόν ο καράβλαχος ή όποιος άλλος θέλει κάτι για τα παρακάτω

Την περίοδο 1978- 79 την 12η αγωνιστική ο Ολυμπιακός έπαιζε με τον Απόλλωνα. Πριν από αυτό το παιχνίδι ο Αθ. Οικονόμου, παίκτης του Απόλλωνα, κατήγγειλε τα εξής (Απογευματινή, 26-4-1979): "Χτες μου τηλεφώνησε στις 5 κάποιος άγνωστος στο σπίτι της πεθεράς μου, Πατησίων 314, λέγοντας ότι είναι φίλος του Κυράστα. Μου είπε ότι, αφού θα χάσει έτσι κι αλλιώς ο Απόλλων, είναι ευκαιρία 'να τα πάρω'.Μου πρόσφερε 150.000 δραχμές με την υποχρέωση, μόλις μπω στο γήπεδο, να κάνω σύνθημα σηκώνοντας τη φανέλα μου και στη συνέχεια να παραχωρήσω πέναλτι. Τα χρήματα θα τα έπαιρνα σε δύο δόσεις. Το πρωί ο άγνωστος τηλεφώνησε στη γυναίκα μου και της είπε ότι κάτω από το χαλάκι της πόρτας υπήρχαν σε ένα φάκελο 70.000 δραχμές.Τα χρήματα αυτά παραδόθηκαν στο ΙΣΤ' Αστυνομικό τμήμα Νέας Ιωνίας".
Ο Οικονόμου και η σύζυγος του κατέθεσαν εγγράφως τα συμβάντα στο τμήμα, ενώ ο Απόλλων κίνησε τη διαδικασία καταγγελίας της δωροδοκίας.

Την 23η αγωνιστική είχαμε νέο σκάνδαλο μετά τον αγώνα του Ολυμπιακού με τα Γιάννενα 1- 0.Διαβάστε τι έγραψε σχετικά η εφημερίδα Απογευματινή στις 12-5-1979:
"Ο ΠΑΣ Γιάννενα κατέθεσε κασέτα στον εισαγγελέα της πόλης με ''στοιχεία απόπειρας δωροδοκίας'' του τερματοφύλακα Λίσα έναντι 600.000 δραχμές.Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, κάποιος Γιώργος ακούγεται στην κασέτα να λέει στον Λίσα στα ισπανικά να αφήσει κάποιον ερυθρόλευκο παίκτη να σημειώσει γκολ. Σημειώνουμε ότι ο Λίσα βγήκε από τη 16αδα την τελευταία στιγμή".

Την 32η αγωνιστική ήταν η συνάντηση Ρόδου - Ολυμπιακού. Ο Γ. Παγωτέλης γράφει χαρακτηριστικά στο περιοδικό Παγκόσμιοι ότι αυτό το ματς αποτέλεσε το μαύρο στίγμα στην καριέρα του Ζλατάνου, που χάρισε τη νίκη με 4- 3 στον Ολυμπιακό. Το μόνο που θα προσθέσουμε είναι ότι στο 67' το σκορ ήταν 3-1 υπέρ της ροδίτικης ομάδας. Στη συνέχεια όμως ο Ολυμπιακός πέτυχε 3 γκολ μέσα σε 20 λεπτά και έφυγε νικητής.
Προσέξτε τώρα τη συνέχεια. Στις 21-6-1979 η Απογευματινή έγραψε ότι η ιαχή πουλημένοι - πουλημένοι στιγματίζει από χτες το απόγευμα έντονα το εθνικό μας πρωτάθλημα, που πλησιάζει στη λήξη του,ενώ στις 7-7-1979 η Ρόδος τιμώρησε τρείς παίκτες της (Δοξάκης, Παπαοικονόμου και Σκαρτάδος) για μειωμένη απόδοση στο ματς με τον Ολυμπιακό. Ακολούθησε πραγματικός χαμός και τελικά ο ερυθρόλευκος παράγοντας Λ. Θεοδωρακάκης παραπέμφθηκε μετά από καταγγελία του Δοξάκη ότι αποπειράθηκε να τον δωροδοκήσει πριν από τα ματς. Φυσικά το θέμα θάφτηκε.
Διαβάστε τώρα τι είπαν στην εφημερίδα Βραδινή (17-7-1979) δύο από τους κατηγορούμενους παίκτες της ροδίτικης ομάδας.Ο τρίτος, ο Σκαρτάδος , πήγε μετά από μερικά χρόνια στον Ολυμπιακό.  
Παπαοικονόμου: Κάποιος άγνωστος τηλεφώνησε στον Δράκο για να έχει μειωμένη απόδοση. Αυτός ενημέρωσε τον πρόεδρο κ. Λαμπάδη ο οποίος του υπεσχέθη πριμ 50.000 δρχ. Την άλλη μέρα όμως ο πρόεδρος της Ρόδου του είπε ότι ειδοποίησε τον Ολυμπιακό να μην προχωρήσει σε καμία κίνηση γιατί τα γνώριζαν όλα.
Δοξάκης: Πήγα στο ξενοδοχείο όπου έμεναν οι παίκτες του Ολυμπιακού μαζί με τον Μίχο. Εκεί παράγοντας του Ολυμπιακού μου ζήτησε να βοηθήσουμε την πειραϊκή ομάδα. Εγώ του είπα ότι δεν κάνω τέτοια πράγματα και ότι θα παίξω για την ομάδα μου, την οποία δεν ήταν δυνατόν να προδώσω. Μάλιστα του ανέφερα ότι μας δίνουν και άλλοι πριμ, του είπα ότι δίνει και η ΑΕΚ, αλλά εγώ θα παίξω για τη Ρόδο..Η Ρόδος τιμώρησε 5 παίκτες της και στο δ.σ. ακούστηκε από τον πρόεδρό της η περίφημη φράση "Μην τα σκαλίζετε βρωμάνε".Μέλος του συμβουλίου της ροδίτικης ομάδας κατήγγειλε ότι ο παίκτης του Ολυμπιακού Σάββας Θεωδορίδης του είπε "Αν δεν κάτσει η Ρόδος να χάσει θα την ρίξει ο Ολυμπιακός στη Β' Εθνική".Ρε άντε να χαθείτε μέχρι και τον άμοιρο Σάββα μπλέξατε......
Η ΔΑΕ στέλνει 2 ανθρώπους της στη Ρόδο να ερευνήσουν το θέμα όμως τελικά δεν πηγαίνουν καθώς το σπίτι του ενός παίρνει φωτιά...Μην μου πείτε ότι παέι το μυαλό σας στο πονηρό...Είχε αφήσει το μάτι της κουζίνας ανοιχτό......
Τελικά συστήνεται ειδική τετραμελής επιτροπή από την Ρόδο που ερευνά την υπόθεση.Αφού μερίμνησαν και δεν άφησαν κάποιο μάτι ανοιχτό στην κουζίνα ερεύνησαν το θέμα και έβγαλαν το πόρισμα που έλεγε ότι παράγοντες του Ολυμπιακού πλησίασαν παίκτες της Ρόδου και τους προσέφεραν χρήματα για να έχουν μειωμένη απόδοση.Επίσης το πόρισμα της προανακριτικής επιτροπής ανέφερε ότι ο παράγοντας του Ολυμπιακού Θεωδορακάκης πλησίασε παίκτη της Ρόδου για αυτό το λόγο ενώ υπήρχαν και ενυπόγραφες δηλώσεις του παίκτη της Ρόδου Χριστοδούλου σχετικά με όσα του είπε ο παράγοντας του Ολυμπιακού σχετικά με την προσφορά του αλλά και ότι θα έρθει σε επαφή με τον Σκαρτάδο.Τέλος στο πόρισμα υπήρχαν αναλυτικά όλες οι επαφές ποιοί συμμετείχαν με ποιους ήρθαν σε επαφή και τι ακριβώς έγινε.


Αυτές είναι 3 περιπτώσεις που ο ΟΣΦΠ κατηγορείται για ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ !!!!!

Είναι απίστευτο το τι μπορεί να βρει κάποιος αν γκουγκλάρει "ελληνικό πρωτάθλημα δωροδοκίες". Ας μας πει το λοιπόν ο βλάχος που μας έκανε και τον καμπόσο για την άσπιλη ομάδα του για τις 3 περιπτώσεις δωροδοκίας που είχε ο ΟΣΦΠ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
χρηστίδη σου βρήκα τάφο να ψοφήσεις στο τρίτο στη Νίκαια, να είναι κοντά στο ουζερί που πάει τα Σάββατα ο Τίγρης να έρχεται να σου ανάβει το κεράκι.

Μη ξεχάσεις να ψοφήσεις μπρούμυτα γιατί του αρέσει μετά το ουζάκι να ρίχνει κι ένα μπούτσον.

551ac948155a1a370c74c4c730e305c4.jpg
ακου πουστη...αν δεν εχεις αρχιδια να με αντιμετωπισεις σε συζητηση κοψε τις μαλακιες που ξεκινησες να μη σου γαμησω τιποτα...καταλαβες καραγκιοζη?
Να ψοφησεις εσυ καριολη και οτι αγαπας σκατοψυχε φιδι...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Γρηγορη μην βιαζεσαι,κατσε να δουμε τις μπουλντοζες να μπαινουν,να αρχισει να χτιζετε με το καλο..Μην την πατησουμε οπως το 2004 και μεινουμε παλι αστεγοι..
Εν τω μεταξυ παιζει η πιθανοτητα,να μην παιξουμε ποτε στην φουτμπωλ λιγκ 2..
Κοίτα αυτό που ψιθυρίζεται είναι πως τα 20 εκ είναι διασφαλισμένα. Ο φάκελος είναι έτοιμος προς προέγκριση. Όλα θα εξαρτηθούν με το αν τελικά ο ΟΠΑΠ θα περάσει στα χέρια της ομάδας που συμμετέχει και ο Μελισσάν. Με το που περάσει τα γραφειοκρατικά θα περάσουν ας πούμε αέρας. Φαστ τρακ όχι μαλακίες. Από εκεί και πέρα λέγεται πως για τ έργα ανάπλασης η ΑΕΚ (ο Μελισσάν) θα τσιμπήσει άλλα 10μυριάκια (έτσι για το καλοσόρισμα). Φυσικά και έχεις δίκιο. Δε πρέπει να βιαζόμαστε, αλλά όλα δείχνουν πως προς τ εκεί θα πάνε. Θα δείξει
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.453
Κριτικές
42
Like
7.854
Πόντοι
4.666
χρηστίδη ποιόν θα σας φέρει ρέ ο χοντρέλας για αμυντικό χάφ,τον σούστερ η κανάν μικρότερο?αντε και εις ανωτερα μικε :2funny: :2funny:
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Και κάτι πο ξέχασα να γράψω σαν απάντηση αυτών που λένε οι συνΑΕΚτζήδες, και που οι σκατόγαυροι δεν είπαν (κ αποδεικνύει τ ότι δε ξέρουν τι γίνεται στην ομάδα τους). Οι μετοχές της Καραϊσκάκης Α.Ε που ανήκαν στον Λαυρεντιάδη, νομίζω το 40% αλλά δεν είμαι και σίγουρος, έχουν περάσει πλέον στα χέρια του Ελληνικού κράτους μετά τις κατασχέσεις που έγιναν. Έτσι το Ελληνικό το κράτος ΠΑΙΡΝΕΙ ΗΔΗ ΧΡΗΜΑΤΑ (από τα μερίσματα) και δε θα ξεκινήσει να παίρνει το 2019.
ρε εισαι ομαδουλα γ εθνικης....τελος...αυτο δεν αλλαζει...εκει καριολη που σου αξιζει...αεκακι ομαδουλα...η πραγματικη σου θεση ειναι αυτη...επιτελους επρεπε να παει 2013 για να αποδοθει δικαιοσυνη και να αποκατασταθει η ταξη...
ΧΥΝΩ ΧΥΝΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΧΥΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!
Εκει γ εθνικη...τραγουδα οσο θες,εισαι ομαδουλα...
ΤΕΛΟΣ...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
«Με εξαιρετική λαμπρότητα εορτάσθη χθες στον Ολυμπιακό η επέτειος της Εθνοσωτηρίου επαναστάσεως της 21ης Απριλίου 1967, παρουσία του αντιπροέδρου της κυβερνήσεως κ. Στ. Παττακού και του ΓΓΑ κ. Ασλανίδη. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού κ. Μπουζάκης προσεφώνησε τους παρευρεθέντες επισήμους τονίζοντας μεταξύ άλλων ότι ο Ολυμπιακός θα προχωρήσει εις την λεωφόρο της Επαναστάσεως. Ακολούθως έλαβε τον λόγον ο αντιπρόεδρος της κυβερνήσεως κ. Παττακός ο οποίος είπε τα εξής: “Αγαπητοί μου φίλοι σας παρακαλώ να ενώσουμε όλοι τις προσπάθειες μας προκειμένου να επιτύχουμε την εξύψωσιν του αθλητικού πνεύματος και ιδιατέρως του Ολυμπιακού”.

Κατόπιν εισηγήσεως του ΓΓΑ κ.Ασλανίδη και εγκρίσεως του κ. Στ. Παττακού παρεχωρήθη εις τον Ολυμπιακό ως [size=20pt]δώρον[/size] το ποσό του 1.000.000 δραχμών».

Αυτό το "δώρον" δεν είναι κρατική αβάντα; Τι είναι; Γαμώ τον χριστό μου γαμώ. Έχετε φάει τόσο καναβούρι....
αεκακι τριτη εθνικη λεμε ρε :rockon: :rockon:
ΧΥΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Κοίτα αυτό που ψιθυρίζεται είναι πως τα 20 εκ είναι διασφαλισμένα. Ο φάκελος είναι έτοιμος προς προέγκριση. Όλα θα εξαρτηθούν με το αν τελικά ο ΟΠΑΠ θα περάσει στα χέρια της ομάδας που συμμετέχει και ο Μελισσάν. Με το που περάσει τα γραφειοκρατικά θα περάσουν ας πούμε αέρας. Φαστ τρακ όχι μαλακίες. Από εκεί και πέρα λέγεται πως για τ έργα ανάπλασης η ΑΕΚ (ο Μελισσάν) θα τσιμπήσει άλλα 10μυριάκια (έτσι για το καλοσόρισμα). Φυσικά και έχεις δίκιο. Δε πρέπει να βιαζόμαστε, αλλά όλα δείχνουν πως προς τ εκεί θα πάνε. Θα δείξει
Εγω δεν ενθουσιαζομαι πλεον ουτε απο λογια,ουτε απο μακετες,ουτε απο καμπαναρια..Να δω τα εργα να ξεκινησουν με το καλο,και παω εγω να χτυπαω τις καμπανες,ντυμενος κουασιμοδος,αφιλοκερδως.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom