Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 45 άτομα (0 μέλη και 45 επισκέπτες)

latsiali

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2013
Μηνύματα
30
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Γαμω τον δαφνοστεφανο Πουστη..Ουστ παλιο Λουγκρες GAYroi..Μια ζωη θα σε  :fuck1: :fuck2:..οπου σε πετυχαινω!! :s&m_3: :fuck2:
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
ρε τυπε ωραια τα ειπες αλλα κατι λειπει απο την ιστορια....μπερδευτηκαλιγο..μας πηγες στη φιλαδελφεια μας πηγες καβουρι και...και τελος....δεν εχεις να πεις κατι για κοκκινια για ταμπουρια για μανιατικα γι φαληρο?
Εκει δεν ισχυαν οι ωραιες ιστορις αν και λιγο μελο που ειπες?
Εκει δεν θα μπορουσαν να ειχαν δοθει οιικοπεδα γ7α γηπεδα  σε μενα....ωραια ιστορια ρε μαγκα....τα λες μονος σου καιμαςδουλευεις κιολας...γηπεδο εσυ γηπεδο και ο απολλωνας ωστε ΕΣΥ να εισαι καθαρος και να μην εχεις εμπλοκη με κανενα με τον οποιο θα επρεπε στην πορεια να απεμπλακεις και ολα ωραια και καλα :)
Και ο μαλακας ζουσε σε αλλη χωρα,δεν ισχυαν οι ωραιες σου ιστοριες για νομους που προστατευαν τα κεραμιδια που χτιζονταν νυχ 5τα ,δεν χαριζονταν οικοπεδα γιατι βλεπεις τοτε οι γειτονιες του πειραια ηταν φιλετα  :2funny:αντε να στριμωξουμε ολυμπιακο και εθνικο στο "ποδηλατοδρομιο" αντε να τους παντρεψουμε κιολας οποτε αν θελει ο ενας να απεμπλακει απο τον αλλο να το βαφτιζουμε και σκανδαλο....
Αληθεια ρε τυπε τωρα...με το χερι στην καρδια...ειναι τοσο δυσκολο να παραδεχτεις ενα αυτονοητο γεγονος που πιθανα να μην ταιριαζει με το πως θα ηθελες να ειναι τα πραγματα?
Αληθεια τωρα πες μου...μας περνας για μαλακες και μας δουλευεις?
Δηλαδη ηταν φτψχογειτονια η φικαδελφεια και γιαυτο φτιαξατε γηπεδα και εσυ και ο απολλωνας σε αντιθεση με τις πλουσιες περιοχες του πειραια και του φαληρου που λογω αυτου του πλουτου στριμωξανε σε ενα ποδηλατοδρομιο ολυμπιακο και εθνικο?
Σοβαρα σου μιλαω τωρα...εμας μας περνας για ηλιθιους και λεγοντας αυτα πας να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα....τον εαυτο σου ομως?
Μπορεις αληθεια να τον κοροιδεψεις η αληθεια πιστευεις αυτα που γραφεις?
Ξερω οτι θα τσαντιστεις μαζι μου και μπορει να με βρισεις...
Πριν ομως το κανεις αυτο κανε κατι αλλο που θα σου πω....
Μην απαντησεις μολις το διαβασεις....τραβα μια βολτα να ηρεμησεις....
Υστερα αφου νοιωσεις οτι δεν εχεις νευρα βρες ενα φιλαρακι σου που του εχεις εμπιστοσυνη και δειξτου τα δυο ποστ....το δικο μου και το δικο σου...που να μην εχει σχεση με ομαδες το φιλαρακι σου....και ρωτησε τον την γνωμη του...μετα γραψε σαν απαντηση οτι νομιζεις....
Φιλικα παντα....νασαι καλα....
Χρηστιδη , δεν μιλησα για πειραια , γιατι δεν ξερω τι γινοτανε στον Πειραια. Υποθετω οτι και εκει θα υπηρχαν οικοπεδα ελευθερα. Το γιατι ο Ολυμπιακος δεν πηγε να βρει ενα χωραφι και βολευτηκε σε ετοιμο γηπεδο ειναι δικο σου θεμα. Στην Φιλαδελφεια δεν υπηρχε γηπεδο και για αυτο το εφτιαξαν. Μιλησα για Βουλα , Καβουρι γιατι εκει ζουσε ο παππους μου , εκει ηταν το πατρικο του πατερα μου , εκει εκοβε ξυλα για να ζησει τα αδερφια του στον εμφυλιο και εκει κρυβοταν οταν το εψαχναν οι Εαμιτες να τον στρατολογησουν με το ζόρι. Επισης στην Φιλαδελφεια εχω ζηση την μιση μου ζωη και εχω μιλησει με παρα πολλους προσφυγες. Δεν εχω ουτε σκοπο, ουτε προθεση να συγκινησω ή να κοροιδεψω εσενα ή κανεναν αλλον. Βιωματα της οικογενειας μου και φιλων μοιραστηκα.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
εισαι τελειωμενος μαλακας και σαν τετοις που εισαι θα σου απαντησω...βρισκεσαι σε μονομο παραληρημα ,παραδεχεσαι οτι δεν ειχα την ευνοικη μεταχειρηση που ειχες εσυ απο το κρατος και ημουνα οπως εσυ ο ιδιος παραδεχεσαι  περιοδευων θιασος....
Αλλα μαλακα οπαδε της αεκουλας που κολυμπας στο κομπλεξ...αυτη η ομαδα που δεν ειχε την ευνοια κρατους που ειχες εσυ στη πιρεια εφτασε σ κουληκι να σε ριξει τριτη εθνικη και εκει θα σε κρατησει να το θυμηθεις....
Αεκακι ησουνα και το επαιζες αεκ λογω κρατικης ευνοιας....
Σε ξανακανα αεκακι και σου εχω γαμησει τα παντα....τιμη και δοξα σε γουλανδρη νταιφα κοκκαλη ανδριανοπουλους και φυσικα τον μεγαλο βαγγελη μαρινακη που δεν λυπηθηκαν τα φιδια τα πατησα στο κεφαλι και τα ελιωσα....
Γρηγορακη....
40......
Παλεψε τωρα εσυ με την ιστορικη εδρα που τωρα χεζουν οι σκυλοι με τον κολινδρο και τον αστερα μαγουλας....
αυτος ησουνα και αυτος εισαι....μια μικρομεσαια ομαδα που στηριζεται στο δημοσιο μ6ας και εχεις φορεσει τον μανδυα της προσφυγιας.....
Κλαψε κατατρεγμενη προσφυγοπουλα....κλαψε χανουμακι...και αν ποτε ξαναβρεθεις αντιπαλος μου σου δινω τον λογο μου οτι δεν θα σελυπηθω και θα σου λιωσω το κεφαλι οπωςαξιζει σε ολα τα κολοβα τα φιδια....
Αεκακι....Γ εθνικη καριολη...
ΧΥΝΏΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!
Πες μου τι δε καταλαβες; Αυτό που είπα είναι πως το Καραϊσκάκη ΔΕΝ είναι η ιστορική σας έδρα. Του Ρέντη είναι η η εδρα σας. Εκεί αγόρασε γη ο ΟΣΦΠ για να κάνει γήπεδο. Αυτό που είπα είναι πως από τη στιγμή που ΕΧΕΤΕ ΓΗ (το πως αγοράστηκε και τι δε με απασχολούν είναι 50 χρόνια πίσω δε θα κάτσω ν ασχοληθώ μ αυτά) εκεί πρέπει να γίνει και το γήπεδό σας (και ας σας το χτίσει ο Σαμαράς ο ίδιος με τον Βενιζέλο).
Επίσης αυτό που είπα πως έγινε ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ανάθεση στον ΟΣΦΠ για το Καραϊσκάκη. Δεν έγινε πχ στο στάδιο του Πανιωνίου ή αλλού. Πήγε σούμπιτο στου Κόκκαλη. Μαγκιά του ναι, αλλά και ολίγον τι σκάνδαλο όπως και να το δεις.
Και τελίωσα λέγοντας πως από τη στιγμή που το Καραϊσκάκη ΔΕΝ είναι η ιστορική σας έδρα ΔΕΝ πρέπει να περάσει και στον ΟΣΦΠ. Όχι από κόμπλεξ και δε ξέρω και εγώ τι άλλο μου τσαμπουνάς αλλά για τον ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ λόγο. Εσείς έχετε γη που την αξιοποιήσατε όπως θέλατε. Αλλά να ζητάτε και ΑΠΟ πάνω ΚΑΙ το Καραϊσκάκη ε δε νομίζεις πως πάει πολύ;
Και ποια ήταν η κρατική ευνοια; Επειδή το 1928 ΔΕΝ υπήρχαν ΝΟΜΟΙ που να γκρεμίζουν αυθέρετα; Κρατική εύνοια ήταν το 44 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ήταν ο νόμος "περί αρχαιοτήτων" που μπήκες εσύ σαν ΟΣΦΠ για να ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΛΟΥΚΕΤΟ; Κρατική εύνοια είναι τα 20εκ ευρώ που παίρνει η ΑΕΚ από το ΕΣΠΑ (μαζί μ 4 άλλα γήπεδα) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τα λεφτά που πήρε η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΗΠΕΔΟΥ του ΟΣΦΠ στου Ρέντη επί χούντας;
Αλλά χαίρομαι που λες πως ο ΟΣΦΠ μ έριξε Γ εθνική (αν και πριν έλεγες πως τ έκανε ο Μελισσάν, αλλά τεσπα). Εμέσως πλην σαφώς ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ πως υπήρχε εντολή προς κάποιους να κάνουν ότι μπορούν για να πέσει η ΑΕΚ. Άρα εμέσως πλην σαφώς παραδέχεσαι παράγκα, και άρα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ αποδεικνύεις το ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΣΟΥ στο Ελληνικό Ποδόσφαιρο.
Όσο για τ άλλα περί φιδιού κτλπ σου τ επιστρέφω. Όταν ακούς/διαβάζεις κάτι που σου χαλάει το όμορφο παραμύθι που ζεις φορτώνεις και δε ξέρεις τι λες και τι γράφεις. Εγώ μίλησα για αυτούς που γράφουν περί ιστορικής έδρας του ΟΣΦΠ και εσύ γράφεις ότι κατεβάσει η γκλάβα σου.
Υ.Γ "Και εκεί θα παραμείνεις"  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:.... Εδώ οι δικές σας ΟΠΑΔΙΚΕΣ εφημερίδες δε σταματούν να γράφουν για την κιτρινόμαυρη παράγκα που ετοιμάζει ο Μελισσάν, ο Ιβάν στέλνεις προειδοποιήσεις στον Μελισσάν και στην ΑΕΚ (γιατί ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ) και εσύ λες "και εκεί θα παραμείνεις".. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: Εντάξυ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΜΥΡΩΔΙΑ για το τι γίνεται στα παρασκήνια. Μείνε με το να πιστεύεις αυτό που πιστεύεις....
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και κάτι πο ξέχασα να γράψω σαν απάντηση αυτών που λένε οι συνΑΕΚτζήδες, και που οι σκατόγαυροι δεν είπαν (κ αποδεικνύει τ ότι δε ξέρουν τι γίνεται στην ομάδα τους). Οι μετοχές της Καραϊσκάκης Α.Ε που ανήκαν στον Λαυρεντιάδη, νομίζω το 40% αλλά δεν είμαι και σίγουρος, έχουν περάσει πλέον στα χέρια του Ελληνικού κράτους μετά τις κατασχέσεις που έγιναν. Έτσι το Ελληνικό το κράτος ΠΑΙΡΝΕΙ ΗΔΗ ΧΡΗΜΑΤΑ (από τα μερίσματα) και δε θα ξεκινήσει να παίρνει το 2019.
 

tsimiski51a

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2011
Μηνύματα
2.105
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
16
Ο Ρέντης αγοράστηκε με πωλητή το κράτος πριν 10 περίπου χρόνια επί Σημίτη. Ήταν έκταση την οποία είχε απαλλοτριώσει παλιότερα το κράτος για να κτίσει κοινωνικές κατοικίες. Μετά άλλαξαν γνώμη.


Του Ρέντη είναι η η εδρα σας. Εκεί αγόρασε γη ο ΟΣΦΠ για να κάνει γήπεδο. Αυτό που είπα είναι πως από τη στιγμή που ΕΧΕΤΕ ΓΗ (το πως αγοράστηκε και τι δε με απασχολούν είναι 50 χρόνια πίσω δε θα κάτσω ν ασχοληθώ μ αυτά)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και τέλος, αν και διαφωνώ με τ 20 εκ που παίρνει η ΑΕΚ (αφού ΠΛΗΡΗ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ, όσοι δε ξέρετε ψάξτε και μάθετε) πρέπει να πω πως ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΕΦΘΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΓΗΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ, αλλά ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ στη Νέα Σμύρνη. Απλά οι μεν πρώτοι έχουν τον Αλαφούζο που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να τουιτάρει, ο δε Πανιώνιος ΔΥΣΤΥΧΩΣ γι αυτόν δεν έχει τον Τσακίρη πχ να εγγυηθεί.
Απλά μερικούς τους πειράζει πως η ΑΕΚ έχει πλέον και αυτή έναν (Μελισσάν) που μιλάει απευθείας με Μαξίμου και όπως όλα δείχνουν θα ελέγχει τα μέσα και τ έξω ΟΧΙ στο Ελληνικό Ποδοσφαιρο αλλα ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ.
Καταλαβαίνω πως θέλουν ν αφυπνίσουν τους ομοϊδεάτες του, και μ τ υβρεολόγιό τους να μας κάνουν ν νοιώσουμε "μικροί" αλλά τι να κάνουμε; Έτσι είναι η ζωή. Ο Μελισσάν μπήκε στην ΑΕΚ, όπως όλα δείχνουν θα έχει κ ΟΠΑΠ. Οργάνωσε ένα σχέδιο για να πέσει η ΑΕΚ Γ Εθνική ώστε σε 2-3 χρόνια να έχει ΜΗΔΕΝΙΚΑ χρέη (από τις λίγες ομάδες) δικό της γήπεδο. Ήδη κάνει μεταγραφές που είναι πολύ ανώτερες για ομάδες Γ εθνικής, κουβεντιάζει τηλεοπτικό συμβόλαιο που ούτε ομάδες της σούπερ λίγκας θα έχουν. Στην ΑΕΚ γίνεται πανικός από κινήσεις, μπαίνουν γερά θεμέλια και ΦΥΣΙΚΟ είναι ν ανυσηχούν. Αν δεν ανυσηχούσαν ΔΕ θα ηταν εδώ. Αν δεν του ενδιέφερε η ΑΕΚ ΔΕ θα ήταν εδώ. Είναι τόσο απλά τα πράγματα. Αν ΔΕΝ ανυσηχούσαν δε θα έλεγαν "πουθεναμανατζή" τον Μελισσάν (ενώ ο Δημητρέλος με το σφύριγμα που πήρε υπερ της η ΑΕΚ στο Χαριλάου έγινε ο κύριος Μαφίας), και δε θ ασχολιόντουσαν μαζί του
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ο Ρέντης αγοράστηκε με πωλητή το κράτος πριν 10 περίπου χρόνια επί Σημίτη. Ήταν έκταση την οποία είχε απαλλοτριώσει παλιότερα το κράτος για να κτίσει κοινωνικές κατοικίες. Μετά άλλαξαν γνώμη.
. Εκεί που χτίστηκε το προπονητικό κέντρο του ΟΣΦΠ είναι ο χώρος που ήταν να γίνει το γήπεδο. Ο Κόκκαλης έδωσε από τη τσέπη του 5εκ ευρώ για το χτίσιμο και η ΠΑΕ ΟΣΦΠ πληρώνει 300χιλιάρικα το χρόνο.

Άσχετο πριν από λίγο καιρό ο ψόφιλος νομίζω, είχε γράψει για μια δωροδοκία που είχε κάνει η ΑΕΚ. Μήπως θα ήθελε να μας πει για τη δωροδοκία που έκανε το 1979 ο ΟΣΦΠ σε παίκτες της ομάδας της Ρόδου;  :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
«Με εξαιρετική λαμπρότητα εορτάσθη χθες στον Ολυμπιακό η επέτειος της Εθνοσωτηρίου επαναστάσεως της 21ης Απριλίου 1967, παρουσία του αντιπροέδρου της κυβερνήσεως κ. Στ. Παττακού και του ΓΓΑ κ. Ασλανίδη. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού κ. Μπουζάκης προσεφώνησε τους παρευρεθέντες επισήμους τονίζοντας μεταξύ άλλων ότι ο Ολυμπιακός θα προχωρήσει εις την λεωφόρο της Επαναστάσεως. Ακολούθως έλαβε τον λόγον ο αντιπρόεδρος της κυβερνήσεως κ. Παττακός ο οποίος είπε τα εξής: “Αγαπητοί μου φίλοι σας παρακαλώ να ενώσουμε όλοι τις προσπάθειες μας προκειμένου να επιτύχουμε την εξύψωσιν του αθλητικού πνεύματος και ιδιατέρως του Ολυμπιακού”.

Κατόπιν εισηγήσεως του ΓΓΑ κ.Ασλανίδη και εγκρίσεως του κ. Στ. Παττακού παρεχωρήθη εις τον Ολυμπιακό ως [size=20pt]δώρον[/size] το ποσό του 1.000.000 δραχμών».

Αυτό το "δώρον" δεν είναι κρατική αβάντα; Τι είναι; Γαμώ τον χριστό μου γαμώ. Έχετε φάει τόσο καναβούρι....
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
σσσσσσσ μην φωνάζεις. Θα ξυπνήσουν.... :grin:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Θέλω να πιστεύω πως πολλοί από τους φιλάθλους του ΟΣΦΠ είναι ξύπνιοι. Αυτοί που φώναζαν την επομένη του τελικού κυπέλλου για αίσχος δε κοιμούνται. Θέλω να πιστεύω πως οι περισσότεροι φίλαθλοι των ομάδων θέλουν ένα όσο το δυνατόν καθαρό ελληνικό ποδόσφαιρο. Όλες οι μεγάλες ομάδες, λίγο πολύ έχουν βοηθηθεί από το κράτος, για τον απλούστατο λόγο. Τα ΨΗΦΑΛΑΚΙΑ. Ο ΟΣΦΠ μέσω δώρων που του έκανε η ΓΓΑ και η ΕΠΟ για να αγοράσει το οικόπεδο στου Ρέντη (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙ ΓΗΠΕΔΟ -εκεί είναι η ΦΥΣΙΚΗ σας έδρα σας αρέσει δε σας αρέσει αφού ΑΥΤΗ ΟΡΙΣΕ ένας εκ των ΙΔΡΥΤΩΝ του ΟΣΦΠ ο Ανδριανόπουλος- ) είτε μέσω δώρων από τη χούντα, είτε μέσω του νόμου περί αρχαιοτήτων. Όπως και η ΑΕΚ, όταν η κυβέρνηση Βενιζέλου έκανε τα στραβά τα μάτια, είτε μέσω του ότι δε πάτησε το κράτος όταν δικαζόταν η ένταξή της στο 44 κτλπ. Και ο Πανιώνιος που έγινε "Νέος Πανιώνιος" και ο ΠΑΟΚ κτλπ. Το να λέει λοιπόν κάποιος "ο ΟΣΦΠ δε βοηθήθηκε από τ Ελληνικό το κράτος, του εναντίον το Ελληνικό το κράτος εκμεταλλεύεται τον ΟΣΦΠ" ΟΤΑΝ
1ον Το Ελληνικό κράτος τον βοήθησε πλειστάκης με δωρεές για την αγορά οικοπέδου ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΕΙ ΓΗΠΕΔΟ
2ον Έγινε δωρεά 1 εκ δραχμών (εν έτη 1972) συν τα χρήματα που δόθηκαν στην Επιτροπή Γηπέδου (όπου υπήρχαν και άνθρωποι του ΟΣΦΠ)
3ον Το κράτος και μάλιστο Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ της χώρας σε μια ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣΤΑΤΗ υπέρβαση καθήκοντος τον έβαλε σ ένα νόμο που ΚΑΜΙΑ σχέση δεν είχε με αθλητικά σωματεία, βοηθώντας τον τα μάλλα να μην βάλει λουκέτο
4ον Με μια ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ανάθεση (αφού όταν βγαίνει ένα γήπεδο από ένα φάκελο πρέπει να γίνει ταχύτατος μεν ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ δε για την αντικατάστασή του) του γηπέδου Καραϊσκάκη.
είναι βλακώδες. Δε λέω ότι ο ΟΣΦΠ ΔΕΝ αξίζει ν έχει γήπεδο. ΦΥΣΙΚΑ και αξίζει και παρααξίζει. Και μακάρι ν αποκτήσει μια μέρα ένα γήπεδο αντάξιο της ιστορίας του. Αλλά ΟΧΙ το Καραϊσκάκη. Το Καραϊσκάκη είναι του Ελληνικού κράτους. Το Ελληνικό κράτος έκανε ότι μπορούσε για να αποκτήσει ο ΟΣΦΠ δικό του χώρο για να χτίσει γήπεδο. Αποφάσισε να χτίσει προπονητήριο. Δε γίνεται να ζητάει και το Καραϊσκάκη. Είναι σα να προπονείται η ΑΕΚ για χρόνια στον Αγ. Κοσμά, να του κάνει και μια αναβάθμιση και μετά να πει "ξέρεται κάτι; Προπονούμε εδώ Χ χρόνια. Του έκανα και αναβάθμιση. Δώστε το μου." Δε στέκει πως να το κάνουμε;
Ξαναλέω ΜΑΚΑΡΙ ο ΟΣΦΠ να αποκτήσει ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ στάδιο. Μακάρι να βρεθεί πρόεδρος που να βρει και ν αγοράσει χώρο για κάτι τέτοιο (το 2003 η έκταση δίπλα στο προπονητικό κέντρο του ΟΣΦΠ άνηκε στον Κόκκαλη, τώρα δε ξέρω τι έχει γίνει) και το Ελληνικό το κράτος να τον βοηθήσει να χτίσει δικό του. Θα είναι καλό όχι μόνο για τον ΟΣΦΠ αλλά και για το Ελληνικό Ποδόσφαιρο ΓΕΝΙΚΑ
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Αρκετά με τα του ΟΣΦΠ όμως.
Εδώ είναι θρεντ της ΑΕΚ. Ερώτηση το λοιπόν. Προσωπικά μου κάνει εντύπωση που τρενάρουν το κλείσιμο της μεταγραφής του Ολλανδού επιθετικού, με τη δικαιολογία πως είναι μεγάλος, την ίδια στιγμή που είναι έτοιμη να κλείσει η μεταγραφή του Καλαντζή που είναι 1 χρόνο και μεγαλύτερος του Ολλανδού. Η μόνη λογική δικαιολογία που μπορώ να βρω είναι πως στη Γ εθνικη θα υπάρχει περιορισμός ξένων παικτών ΓΕΝΙΚΑ και έχουν στα σκαριά μια καλύτερη μεταγραφή απ αυτή του Ολλανδού.
Απόψεις;;
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Μεχρη πριν 2-3 μερες διαβαζα οτι ακομα δεν ηξεραν αν θα μπορουσαν να εχουν περισσοτερους απο 2 παικτες πανω απο 32 ετων. Ο Πσαπ πηρε θεση και ειπε οτι ειναι υπερ καθως θα εδινε ευκαιρια  σε παικτες μεγαλης ηλικιας που δεν εχουν καποιο συμβολαιο σε επαγγελματικη ομαδα .
Αποψη μου ειναι οτι μεχρη να ανακοινωθουν οριστικα οι οροι για το ερασιτεχνικο , δεν χρειαζεται ουτε προκειται να βιαστει η ομαδα να κλεισει ολες τις θεσεις. Ηδη εχει ενα βασικο κορμο και προτασεις θα εχει πολλες .
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μεχρη πριν 2-3 μερες διαβαζα οτι ακομα δεν ηξεραν αν θα μπορουσαν να εχουν περισσοτερους απο 2 παικτες πανω απο 32 ετων. Ο Πσαπ πηρε θεση και ειπε οτι ειναι υπερ καθως θα εδινε ευκαιρια  σε παικτες μεγαλης ηλικιας που δεν εχουν καποιο συμβολαιο σε επαγγελματικη ομαδα .
Αποψη μου ειναι οτι μεχρη να ανακοινωθουν οριστικα οι οροι για το ερασιτεχνικο , δεν χρειαζεται ουτε προκειται να βιαστει η ομαδα να κλεισει ολες τις θεσεις. Ηδη εχει ενα βασικο κορμο και προτασεις θα εχει πολλες .
Μεχρι 4 κοινωτικους λεγεται οτι θα επιτρεπονται..Για τους παιχτες μεγαλης ηλικιας,δεν εχω ακουσει κατι.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Και κάτι πο ξέχασα να γράψω σαν απάντηση αυτών που λένε οι συνΑΕΚτζήδες, και που οι σκατόγαυροι δεν είπαν (κ αποδεικνύει τ ότι δε ξέρουν τι γίνεται στην ομάδα τους). Οι μετοχές της Καραϊσκάκης Α.Ε που ανήκαν στον Λαυρεντιάδη, νομίζω το 40% αλλά δεν είμαι και σίγουρος, έχουν περάσει πλέον στα χέρια του Ελληνικού κράτους μετά τις κατασχέσεις που έγιναν. Έτσι το Ελληνικό το κράτος ΠΑΙΡΝΕΙ ΗΔΗ ΧΡΗΜΑΤΑ (από τα μερίσματα) και δε θα ξεκινήσει να παίρνει το 2019.
50% είναι το μερίδιο του Λαυρεντιάδη Γρηγόρη. Μέχρι στιγμής έχει 7 εκ. συσσωρευμένες ζημιές οπότε δεν υπάρχουν μερίσματα.
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Γρηγόρη, αντί να διαστρεβλώνεις κατά το δοκούν παραθέτοντας αποσπάσματα ασύνδετα, γιατί δεν παραθέτεις το λίνκ, ώστε να το μελετήσει ο καθένας και να βγάλει τις απόψεις του. Για να σε βοηθήσω λοιπόν τα αποσπάσματα που παρέθεσες είναι από το , όπου εκτενώς αναφέρεται η ιστορία του γηπέδου του Ρέντη.
Μερικά χαρακτηριστικά από αυτά που παρέθεσες. Μιλάς για επιχορήγηση 1.000.000 δρχ., ξεχνώντας όμως ότι αυτά τα λεφτά τα δικαιούτο ο ΟΣΦΠ (όπως και κάθε ερασιτεχνικό σωματείο της εποχής) από τη συμμετοχή του στο ΠΡΟ-Πο . Αναφέρεις ως πρόεδρό μας το διορισμένο σκουλήκι της χούντας τον Μπουζάκη, που πάντα τορπίλιζε τα συμφέροντα του συλλόγου. Ονομάζεις ως ιστορική μας έδρα το Ρέντη , εν γνώσει της αναληθείας σου -για να πικάρεις προφανώς, ενώ η ιστορική έδρα είναι αναμφισβήτητα το Καραϊσκάκη μέσα στο οποίο ο ΟΣΦΠ κατέκτησε το πρώτο του πρωτάθλημα και -ασχέτως αν όντως για δεκαετίες περιπλανόμαστε από γηπέδου σε γήπεδο, μετά το 1969 συντηρείτο από την ομάδα μας.
Υπόψη δεν θέλω δανεικό γήπεδο. Θέλω ο Θρύλος να έχει ΔΙΚΟ του γήπεδο αγορασμένο από τον ίδιο και όχι χαρισμένο. Η λύση που βρέθηκε με το (νέο) Καραϊσκάκη πιο πολύ βολεύει την πολιτεία (κατασκεύασε δωρεάν σε χρόνο ρεκόρ γήπεδο για τους ΟΑ, εξασφάλισε στέγη για τις Εθνικές ομάδες και σε μερικά χρόνια θα έχει συμμετοχή στα κέρδη χωρίς να κουνήσει το δακτυλάκι της) παρά το Θρύλο, ο οποίος σε 40 χρόνια θα ψάχνει πάλι για γήπεδο κλπ κλπ.
Αλλά νομίζω το θέμα μας δεν είναι εκεί ούτε αν καλώς ή κακώς δωρήθηκε έκταση στην ΑΕΚ για το γήπεδό της (καλώς κατά την άποψή μου) με τα δεδομένα της τότε εποχής), οπότε δεν επιμένω, ούτε θα επιμείνω στο μέλλον στο θέμα αυτό.
 Το σκάνδαλο είναι αλλού.
 Παραθέτω αυτούσια την ανακοίνωση της Περιφέρειας Αττικής: "Η Περιφέρεια δημοσιοποίησε όλα τα κονδύλια που θα διαθέσει σε αναπτυξιακά έργα.Το γήπεδο της ΑΕΚ εντάσσεται στο σκέλος των κοινωνικών και αθλητικών υποδομών που θα επιδοτηθεί συνολικά με 55.000.000 ευρώ. "Με αιχμή το αναπτυξιακό έργο της Περιφέρειας Αττικής και το ταμειακό διαθέσιμο των 301 εκατομμύρια ευρώ που είναι κωδικοποιημένο για έργα, παρουσιάστηκε ο Απολογισμός Οικονομικού Έτους 2012, στη χθεσινή Συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Αττικής. Πιο συγκεκριμένα, το Αναπτυξιακό Έργο της Περιφέρειας εμφανίζεται στον Προϋπολογισμό με έργα ύψους 201 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία θα καλυφθούν από το ταμειακό διαθέσιμο της Περιφέρειας, που σήμερα ανέρχεται στο ύψος των 301 εκατομμύρια ευρώ (εκ των οποίων τα 249 εκατομμύρια ευρώ προέρχονται από την πρώην Νομαρχία Αθηνών).
Αναλυτικά οι κατηγορίες των έργων στις οποίες επιμερίζεται ο συνολικός Προϋπολογισμός είναι:
1. Αντιπλημμυρικά έργα: 15 εκατομμύρια Ευρώ
2. Έργα κοινωνικών και αθλητικών υποδομών (π.χ. βρεφονηπιακοί σταθμοί, παιδικές χαρές, νοσοκομεία, ΚΑΠΗ, χώροι άθλησης κλπ): 55 εκατομμύρια Ευρώ
3.Κτηριακά έργα: 30 εκατομμύρια Ευρώ
4.Έργα οδοποιίας (δεν αφορούν μόνο την κατασκευή νέων οδών, αλλά συμπεριλαμβάνονται τα έργα συντήρησης υπαρχόντων οδοστρωμάτων, ασφαλτοστρώσεων, στηθαία, ηλεκτροφωτισμός, πράσινο, κλπ και οι αρμοδιότητες που μεταβιβάστηκαν στην Περιφέρεια Αττικής από το ΥΠΟΜΕΔΙ, π.χ. έργα ): 60 εκατομμύρια Ευρώ
5. Περιβαλλοντικά έργα (π.χ. αστικές αναπλάσεις, αναπλάσεις με βιοκλιματικά στοιχεία, πλατείες κλπ): 15 εκατομμύρια Ευρώ
6.Έργα πολιτισμού (π.χ. μουσεία, διατηρητέα κτήρια κλπ): 15 εκατομμύρια Ευρώ
7.Έργα ύδρευσης και άρδευσης: 10 εκατομμύρια Ευρώ.κλπ"

 Δηλαδή χρήματα που προορίζονται κατά κύριο λόγο για κοινωνικούς λόγους και θα εξυπηρετούσαν τα μάλα τους συμπολίτες μας που δοκιμάζονται σκληρά από την κρίση, αντί να πάνε σε ΚΑΠΗ, βρεφονηπιακούς, σχολεία, γηροκομεία ή άλλα ιδρύματα (εννοείτε ότι όλα αυτά δημιουργούν και θέσεις εργασίας -προσωρινές και μόνιμες μετά την οικοδόμηση) θα πάνε για να φτιαχτεί το γήπεδο μιας ποδοσφαιρικής ομάδα Γ κατηγορίας ? Είναι ή δεν είναι σκάνδαλο?
Αν ο οποιοσδήποτε πρόεδρός σας έχει τα αρχίδια, ας βάλει το χέρι στην τσέπη, ας δανειστεί και να φτιάξει γήπεδο στο χώρο που σας ανήκει. Και τότε, αλλά μόνο τότε, ναι η πολιτεία θα έχει την υποχρέωση να να βελτιώσει ή να κατασκευάσει έργα που συνδέονται με αυτό (δρόμους, πρόσβαση σε ΜΜΜ, πεζοδρόμους, ηλεκτροφωτισμό και οτιδήποτε άλλο, χρησιμοποιώντας (σωστά τότε) τα κονδύλια των περιπτώσεων 4,5 και 7. Τότε κανένας δεν θα μπορούσε να πεί κάτι.  
Φυσικά πολύς λόγος για το τίποτα αφού κατά 90% θα κοπεί από το Ελεγκτικό Συνέδριο, απλά ο Σγουρός (μεγάλο λαμόγιο -θυμηθείτε την Άρση Βαρών) εξασφάλισε ψήφους από την Β Αθηνών.
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
Παράγκα και στο Ελεγκτικό Συνέδριο; Πολυυυυύ μπροστά ο θείος. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom