Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Η ΑΕΚ φιλαράκο έχει καταντήσει συμμορία του κοντορεβυθούλη.....
Δέλλας, Ζήκος, Κωστένογλου.... Γάματα με μεγάλα γράμματα.....
Ο κοντορεβυθουλης οπως τον λες ηταν παρων όταν όλοι αλλοι καναν τους τουριστες. Κι αυτό δεν μπορώ να το ξεχάσω. Η αχαριστία πρέπει να είναι ποινικο αδικημα. Η αποστολή του όμως εξετελεσθη. Τελος. Δεν μπορεί και είναι φανερό. Εχω να νικησω τον ολυμπιακο από εποχής Μπαγεβιτς 2, τρωω 4 από τον Ηρακλή και ο Ντεμη μου λεει για την ομορφια του ποδοσφαιρου, δεν μπορω να νικησω τον Παναθηναικο που τα τελευταια χρονια του επαιρνα την ταυτοτητα, δεν εχω γηπεδο, δεν εχω προπονητηριο, δεν εχω παικτες. Τι αλλο να πω;
Και μια που είπα για εποχή  μπάγεβιτς 2 τότε είχα πραγματικά παικταραδες αλλά κάποιοι αληταραδες, τσόγλανοι, σκατόμυαλοι, κωλοπαδαραες που ήταν περισσότερο μαλλον ακετζηδες από εμας καναν την ομαδα για τα πανηγυρια.
Αυτά.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ο κοντορεβυθουλης οπως τον λες ηταν παρων όταν όλοι αλλοι καναν τους τουριστες. Κι αυτό δεν μπορώ να το ξεχάσω.
Καλά μιλάμε αυτό είναι το καλύτερο ανέκδοτο που έχω ακούσει......
Και για να μαθαίνουν μερικοί....
Ο Ντεμης ήταν ο ΜΟΝΟΣ επί Ψωμιάδη που είχε πληρωθεί ΟΛΟ το συμβόλαιο από τα Χριστούγεννα. Μετά το επεισόδιο με τους μπράβους και έχοντας πάρει όλα τα φράγκα σηκώθηκε και έφυγε γιατί το παιδί είχε ψυχολογικά προβλήματα...
Παίκτες και Μπαγιεβιτς έμειναν 7 μήνες απλήρωτοι....... Μετά γύρισε ο Μεσσίας και ζητούσε από τους παίκτες να χαρίσουν το 30% των αποδοχών που τους χρωστούσαν...........Βέβαια ο κοντορεβυθούλης στην Ατλέτικο δεν ήταν τουρίστας όταν στους άλλους έσπαγαν τα αυτοκίνητα...... Ρε πας καλά;

Αυτές τις ανοησίες λέτε τα ΑΕΚάκια γι αυτό μετά τον Μπαγιεβιτς δεν έχετε δει προκοπή.... Ρώτα και τον Τσάρτα να σου πει για τα καμώματα του ανύπαρκτου......... :boobies: :boobies:
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Τώρα τι σχέση έχουν αυτα που έγραψες με αυτο που εγραψα εγω. Το αναιρουν μηπως;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Τώρα τι σχέση έχουν αυτα που έγραψες με αυτο που εγραψα εγω. Το αναιρουν μηπως;
>>Ο κοντορεβυθουλης οπως τον λες ηταν παρων όταν όλοι αλλοι καναν τους τουριστες. Κι αυτό δεν μπορώ να το ξεχάσω
Αυτό τώρα τι σημαίνει.... Γιατί ή εγώ δεν καταλαβαίνω ελληνικά, ή εσύ κάτι εννοείς διαφορετικά.....
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
>>Ο κοντορεβυθουλης οπως τον λες ηταν παρων όταν όλοι αλλοι καναν τους τουριστες. Κι αυτό δεν μπορώ να το ξεχάσω
Αυτό τώρα τι σημαίνει.... Γιατί ή εγώ δεν καταλαβαίνω ελληνικά, ή εσύ κάτι εννοείς διαφορετικά.....
:think: :think: Δεν καταλαβαινω τίποτα. Ας το αφησουμε καλυτερα.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Την ίδια στιγμή η ΑΕΚ αποφάσισε να επενδύσει σε φρέσκα παιδιά για να κπάνει ομάδα σε 5 χρόνια και ξαφνικά πήραν τα μυαλά του Βανδή και του Yoda αέρα και θέλησαν να πάρουνε πρωτάθλημα μαζεύοντας ό,τι ελεύθερο του Ολυμπιακού κινούνταν μπας και εμφυσήσουν πνεύμα νικητή.
Δηλαδή ρε μάγκα οι Τσίγκας, Νίνης, Τζιώλης, Λεοντίου, Μάτζιος, Βύντρα, Μόρρις, Χαραλαμπίδης, ήταν γερασμένοι όταν η ομάδα ανανεώθηκε; Η μήπως δεν έχεις πάρει γραμμή ότι τα τελευταία 5 χρόνια ο Βάζελος έχει το μικρότερο μέσο όρο ηλικίας του ΠΟΚ; Ρε τι άλλο θα ακούσουμε....

Αν δεν πρόσεξες...μιλάω για την ΑΕΚ και τη δική της επιλογή σύμφωνα με τον προεδρό της. Το να αλλάζετε εσείς ομάδα κάθε χρόνο σαν πουκάμισα είναι σκεπτικό που το αντιγράψατε από τν Κοσκωτά αλλά δεν είδατε πως δεν είχε πιάσει ποτέ. Και τέλος πάντων, το πενταετές σας πλάνο με ποιο προπονητή θα το πραγματοποιήσετε; Το πρωτάθλημα του Ολισαντέμπε δεν το πήρατε με τον Μαρκαριάν; Με άλλον το πήρατε και κάνω ΄λάθος;

Ο Ολυμπιακός φέτος ΔΕΝ θα έπρεπε να τον νοιάζει να πάρει πρωτάθλημα.
Και συ ποιός είσαι. Ο Σωκράτης και το αποφάσισες;

Υποτίθεται πως φέτος επενδύσαμε σε νέο αίμα για να αποδώσει σε 2-3 χρόνια. Υποτίθεται πως χτίζουμε νέα ομάδα με νέο προπονητή. ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να μας ενδιαφέρει το πρωτάθλημα. Το ζητάμε από βουλιμία νομίζω. Δεν μας αρέσει να το παίρνει ο άλλος. Αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι αυτοσκοπός. Αυτοσκοπός θα έπρεπε να είναι η έξοδος στο CL ΚΑΙ φέτος για να μην πάνε στράφι οι επενδύσεις.
Αν φέτος το πάρει η ΑΕΚ ¨η ο ΠΑΟ για μένα θα διαλύσουν τις ομάδες τους μετά. Θυμηθείτε το.
Απίστευτη ανάλυση από τον Καρπετόπουλο του σάιτ........

Οιεπενδύσεις που έγιναν φέτος ήταν ο Μπελούτσι, ο Άντζας, ο Λεντέσμα, ο Γκαλλέτι, ο Νούνιες, ο λουα Λούα, ο Μενδρινός (πρώτη φορά τον διατηρήσαμε στο ρόστερ). Από αυτους μόνο ο Άντζας είναι άνω των 30. και φυσικά δεν χρειάζεται να παίρνουμε άλλους άνω των 30 από άλλες ομάδες για να κάνουμε κορμό. Δηλαδή εσύ αν τους είχες στο ρόστερ σου δεν θα τους ανανέωνες τους Τζόρτζεβιτς, Πάντο, Στολτίδη, Νικοπολίδη; Αλλά ξέχασα, εσύ είχες το Νικοπολίδη και τον έδιωξες και από τότε ψάχνεις τέρμα. Επίσης είχες Τσίγγα αλλά τον άφησες να βάζει γκολ με άλλες ομάδες καλύτερα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αν δεν πρόσεξες...μιλάω για την ΑΕΚ και τη δική της επιλογή σύμφωνα με τον προεδρό της. Το να αλλάζετε εσείς ομάδα κάθε χρόνο σαν πουκάμισα είναι σκεπτικό που το αντιγράψατε από τν Κοσκωτά αλλά δεν είδατε πως δεν είχε πιάσει ποτέ. Και τέλος πάντων, το πενταετές σας πλάνο με ποιο προπονητή θα το πραγματοποιήσετε; Το πρωτάθλημα του Ολισαντέμπε δεν το πήρατε με τον Μαρκαριάν; Με άλλον το πήρατε και κάνω ΄λάθος;
Εχεις παντελή άγνοια ελληνικής ποδοσφαιρικής ιστορίας.

Οιεπενδύσεις που έγιναν φέτος ήταν ο Μπελούτσι, ο Άντζας, ο Λεντέσμα, ο Γκαλλέτι, ο Νούνιες, ο λουα Λούα, ο Μενδρινός (πρώτη φορά τον διατηρήσαμε στο ρόστερ). Από αυτους μόνο ο Άντζας είναι άνω των 30. και φυσικά δεν χρειάζεται να παίρνουμε άλλους άνω των 30 από άλλες ομάδες για να κάνουμε κορμό. Δηλαδή εσύ αν τους είχες στο ρόστερ σου δεν θα τους ανανέωνες τους Τζόρτζεβιτς, Πάντο, Στολτίδη, Νικοπολίδη; Αλλά ξέχασα, εσύ είχες το Νικοπολίδη και τον έδιωξες και από τότε ψάχνεις τέρμα. Επίσης είχες Τσίγγα αλλά τον άφησες να βάζει γκολ με άλλες ομάδες καλύτερα.
Εχει χαθεί στην Ελλάδα το μέτρο....... παντού....... Μάγκα.....ταλέντο δεν θεωρείται ένας ποδοσφαιριστής στα 25......
Ταλέντο θεωρείται στα 17 του...... Ψάξε λίγο το θέμα μπάλλα σε ευρωπαικούς συλλόγους.....
Τον Νικοπολίδη δεν τον έδιωξε κανείς... Ηταν ελεύθερος και πήγε εκει που του έδωσαν περισσότερα.. Τα έχεις μπλέξει ολίγον....
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
1. δεν μίλησα για ταλέντο. Μίλησα για ένα παίκτη που φεύγοντας άρχισε να βάζει γκολ.
2. Τον Νικοπολίδη τον α΄φήσατε ελεύθερο το λέμε τώρα;; Χαχαχα, και μετά γιατί τον κράζατε που ήρθε σε μας; Μήπως δεν θέλατε να του τα σκάσετε και γι αυτό για πόσους μήνες του κάνατε ψυχολογικό πόλεμο; Επιλεκτικές μνήμες.
3. Για το πρωτάθλημά σας, λυπάμαι αν δεν θυμάμαι τον προπονητή σας (σου ζήτησα να μου τον θυμίσεις αλλά δεν το έκανες). Δεν έχω μεγάλες προσδοκίες πάντως να θυμάμαι τα δικά σας λάθη. Μου αρκεί να βλέπω τα στραβα στη δική μου ομάδα και να προσπαθώ να διορθωθώ. Φαντάσματα δεν ανακαλύπτω εγώ παντού.

Και τέλος πάντων, ας τον χρησιμοποιούσες τον Τσίγγα στα 17 του. Ποιος σου φταίει που τον έδινες τόσο καιρό δανεικό; Όπως εμείς έπρεπε να έχουμε χρησιμοποιήσει το Μενδρινό όταν ήταν ταλέντο, έτσι κι εσύ τους δικούς σου.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Είστε λίγο off topic μάγκες... :2funny:
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Επανέρχομαι στον Φερέρ. Ο Φερέρ νόμιζε εχθές πως άμα παίξει φουλ επίθεση θα βάλει 3 γκολ.
Το πρόβλημα του είναι πως νομίζει πως τα ματς κερδίζονται μόνο με την επίθεση.
Έχετε την υπέρτατη τιμή να έχετε προπονητή τον Γκέρσον του ποδοσφαίρου...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
1. δεν μίλησα για ταλέντο. Μίλησα για ένα παίκτη που φεύγοντας άρχισε να βάζει γκολ.
Ο Τσίγκας δεν ήταν του βάζελου. Ηταν στην Καλλιθέα και όταν τον πήραμε έπαθε χιαστό.... Μη μιλάς εάν δεν ξέρεις.

2. Τον Νικοπολίδη τον α΄φήσατε ελεύθερο το λέμε τώρα;;
Ηταν ελεύθερος. Του πρόσφερε ο σωφέρ κάποια λεφτά δεν τα πήρε το χειμώνα και το καλοκαίρι πήγε στον ΟΣΦΠ. Εάν δεν γνρίζεις μη λες παπαριές γιατί εκτίθεσαι.
Χαχαχα, και μετά γιατί τον κράζατε που ήρθε σε μας;
Ολους όσοι φεύγουν και πάνε ανάμεσα στις 2 αυτές ομάδες τους κράζουν αμφότεροι.... Που ζεις; ή μάλλον παρακολουθείς μπάλλα ή μόνο τις επικεφαλίδες των εφημερίδων;

Μήπως δεν θέλατε να του τα σκάσετε και γι αυτό για πόσους μήνες του κάνατε ψυχολογικό πόλεμο; Επιλεκτικές μνήμες.
Τι σχέση έχει αυτό με το ότι έμεινε ελεύθερος μόνο εσύ στο μυαλό σου που τα έχεις όλα ανάκατα μπορείς να μας πεις....

3. Για το πρωτάθλημά σας, λυπάμαι αν δεν θυμάμαι τον προπονητή σας (σου ζήτησα να μου τον θυμίσεις αλλά δεν το έκανες).
Ο Σουμ ήταν..... Εάν κάτι κάνεις λάθος εσύ πρέπει να διορθώνεις τη μαλακία σου όχι άλλοι.

Δεν έχω μεγάλες προσδοκίες πάντως να θυμάμαι τα δικά σας λάθη. Μου αρκεί να βλέπω τα στραβα στη δική μου ομάδα και να προσπαθώ να διορθωθώ. Φαντάσματα δεν ανακαλύπτω εγώ παντού.
:huh: :huh: :huh:

Και τέλος πάντων, ας τον χρησιμοποιούσες τον Τσίγγα στα 17 του. Ποιος σου φταίει που τον έδινες τόσο καιρό δανεικό; Όπως εμείς έπρεπε να έχουμε χρησιμοποιήσει το Μενδρινό όταν ήταν ταλέντο, έτσι κι εσύ τους δικούς σου.
Ρε μάγκα να μιλάς για πρωταθλήματα ναι... Να μιλάς για ποιότητα ναι... Αλλά να μιλάς και για πιτσιρικάδες... Ε μάλλον δεν έχεις στοιχειώδη ποδοσφαιρική γνώση της ελληνικής πραγματικότητας......... Η τελευταία ανανέωση που έκανες με πιτσιρικάδες είναι επί Μπάγιεβιτς στα μέσα της δεκαετίας του 90!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και για να μη γαμάμε τα ΘΡΕΝΤ της ΑΕΚ να μεταφερθούμε σε άλλο....Βάζελου ή ΟΣΦΠ.
 

Επισκέπτης
απλα για την ιστορια και οσοι γνωριζουν τι πραγματικα εγινε με νικοπολιδη ο αντωνακηs ειχε υπογραψει με το γαυρο απο το γεναρη και οταν το εμαθε ο τζιγκερ τον τελειωσε και επαιζε με το κοτσωλη στα τελευταια παιχνιδια!!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Όπως είδες άλλαξα θέμα στο επόμενο ποστάρισμα.
Για το Νικοπολίδη, μακριά κουβέντα. Για τον Μπάγεβιτς και τις "ανανεώσεις του" ακόμα μακρύτερη και όχι του παρόντος θρεντ.
Για τον Σουμ, έχεις δίκιο, τον είχα ξεχάσει εντελώς πως υπήρχε, σόρρυ. Αλλά γι¨αυτο σε ρώτησα.
Αλλά σε αυτά που είπα περί στρατηγικής δεν βλέπω να υπάρχει καμία διαφωνία τελικά παρόλες τις αντιπαραθέσεις σου. Η ΑΕΚ φέτος αποφάσισε να μην κάνει το πενταετές πλάνο Φερέρ και να πάρει σιτεμένους μπας και το πάρει. Με λίγα λόγια θέλω να πω πως η επιλογή του Ρίμπο την έκανε κώλο την ομάδα.
Και ο Παναθηναϊκός ακόμα δεν έχει αποφασίσει με ποιον προπονητή θα κάνει το πενταετές του πρόγραμμα ο αμαξοσπάστης.
Και λέω τη γνώμη μου αδερφέ. Ούτε το αλάθητο του Πάπα διεκδικώ ούτε τον Ολυμπιακό διαφεντεύω. Εγώ ΔΕΝ θα χαλαστώ αν φέτος δεν πάρω πρωτάθλημα. Αρκεί του χρόνου να δω πως η ομάδα αυτή δένει. Από ΠΑΟ και ΑΕΚ όμως πραγματικά θέλω να δω πόσοι και ποιοι παίκτες θα φύγουν στο τέλος της χρονιάς. Πιστεύω πως φέτος έγιναν οι μεταγραφές σας χωρίς πραγματικό σχεδιασμό.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αυτό που θα ήθελα από τους ΑΕΚτζήδες σαν σχολιο είναι το εξής:
πριν το ματς έλεγαν πως ο Λυμπερόπουλος δεν βάζει γκολ φέτος κλπ. Και λέγανε πως έπρεπε να παίξει ο Μπλάνκο από την αρχή για να μπει γκολ.
Ο φερούκος σας έκανε τη χάρη, από την αρχή ο Μπλάνκο. Όμως blanco η εμφάνιση...ένα μεγαλο τίποτα.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.231
Like
450
Πόντοι
36
απλα για την ιστορια και οσοι γνωριζουν τι πραγματικα εγινε με νικοπολιδη ο αντωνακηs ειχε υπογραψει με το γαυρο απο το γεναρη και οταν το εμαθε ο τζιγκερ τον τελειωσε και επαιζε με το κοτσωλη στα τελευταια παιχνιδια!!

Tο πουλητάρι είχε  κλείσει "εκεί" όντως. Η απόδοσή του (για όποιον θυμάται) με τον Ιωνικό στη Νεάπολη (νομίζω Καζναρούρης ο κόραξ, οργίασε) ήταν χοντροψιλοΰποπτη. Από τότε βασικός ήταν ο Χαλκιάς και στον πάγκο ο Κοτσώλης. Δικαιότατα ΙΜΟ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Όπως είδες άλλαξα θέμα στο επόμενο ποστάρισμα.
Αλλά σε αυτά που είπα περί στρατηγικής δεν βλέπω να υπάρχει καμία διαφωνία τελικά παρόλες τις αντιπαραθέσεις σου. Η ΑΕΚ φέτος αποφάσισε να μην κάνει το πενταετές πλάνο Φερέρ και να πάρει σιτεμένους μπας και το πάρει. Με λίγα λόγια θέλω να πω πως η επιλογή του Ρίμπο την έκανε κώλο την ομάδα.
Συμφωνώ.
Και ο Παναθηναϊκός ακόμα δεν έχει αποφασίσει με ποιον προπονητή θα κάνει το πενταετές του πρόγραμμα ο αμαξοσπάστης.
Συμφωνώ
Και λέω τη γνώμη μου αδερφέ. Ούτε το αλάθητο του Πάπα διεκδικώ ούτε τον Ολυμπιακό διαφεντεύω. Εγώ ΔΕΝ θα χαλαστώ αν φέτος δεν πάρω πρωτάθλημα. Αρκεί του χρόνου να δω πως η ομάδα αυτή δένει.
Η ομάδα αυτή έχει κλείσει τον κύκλο της όπως η περσινή Μιλαν.... Θα κάνει ένα μεγάλο μπαμ και μετά θα ξεφουσκώσει... Ετσι γίνεται με όλες τις ποδοσφαιρικές αυτοκρατορίες. Πάνω κάνω 10 χρόνια αντέχουν. Μετά κάνουν μια κοιλιά και επανέρχονται.Νόμος του ποδοσφαίρου...Γαύρος επί Νταιφά καμμιά 10 χρόνια... Βάζελος επί Βαρδινογιάννη το ίδιο. Γαύρςο επί Κόκκαλη το ίδιο.... Ο επόμενος ποιός θα είναι;;;;

Από ΠΑΟ και ΑΕΚ όμως πραγματικά θέλω να δω πόσοι και ποιοι παίκτες θα φύγουν στο τέλος της χρονιάς. Πιστεύω πως φέτος έγιναν οι μεταγραφές σας χωρίς πραγματικό σχεδιασμό.
Στον Ολυμπιακό γίνεται αυτό εδώ και 10 χρόνια που δεν παίρνει πωτάθλημα...... Απλά έχει μπάτζετ μεγάλο, έχει και τα νηματα στην ΕΠΟ και κάνει ακόμα πάρτη. Οι Ολυμπιακοί κάποια στιγμή θα καταλάβετε ότι η ομάδα πηγαίνει ακόμα με αυτόματο πιλότο.......Κάποια στιγμή θα προσγειωθεί απότομα όπως είναι ο νόμος της φύσης.....Οσο πιο πολύ κάθεται υπό αυτή τη μορφή οργάνωσης, τόσο πιο μεγάλη θα είναι η σφαλιάρα που θα φάει.......... Εδώ θα είμαστε.........και θα τα ξανασυζητήσουμε....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom