Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (0 μέλη και 15 επισκέπτες)

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ο φίλος μας ο Σορεντίνο τα έχει βρει σκούρα στην Ισοανία.Διαβάστε παρακάτω:


Ο Στέφανο Σορεντίνο δεν άντεξε στην σκληρή κριτική του ισπανού Τύπου για τα γκολ που δέχεται με την Ουέλβα. Αν και έχει την πλήρη στήριξη του προπονητή του, Βίκτορ Μουνιόθ, ξέσπασε και δήλωσε με νόημα: «Σε όποιους αρέσω».

«Ολα πήγαν καλά στο παιχνίδι με την Εσπανιόλ. Οταν κερδίζεις, όλα είναι καλά. Με κατηγορούν για τις εξόδους μου. Λένε ότι δεν βγαίνω, αλλά στο γκολ με την Εσπανιόλ λένε ότι το λάθος είναι του Σορεντίνο. Δεν μου αρέσει να λέγεται ότι ένα γκολ είναι ευθύνη του Σορεντίνο. Είναι ήδη τέσσερα παιχνίδια στα οποία ο κόσμος με σκοτώνει. Στην Ιταλία λένε ότι έχω γερές πλάτες και τα αντέχω όλα και δεν τρέχει τίποτα. Οταν μία ομάδα, όπως η Ουέλβα, έχει πέντε βαθμούς, δεν είναι άσχημα. Βλέπω τι γίνεται σε αντίστοιχες ομάδες στην Ιταλία, στην Ισπανία και σε άλλες χώρες» δήλωσε ο 28χρονος ιταλός τερματοφύλακας, ο οποίος αγωνίζεται στην Primera Division ως δανεικός από την ΑΕΚ.

Και πρόσθεσε: «Το πρόβλημα ξεκίνησε από την ήττα μας με 4-1 από τη Σεβίλλη. Σε πόσα γκολ από αυτά πήγε η μπάλα ψηλά και γιατί φταίει ο Σορεντίνο επειδή δεν βγαίνει; Δεν ξέρω πολλούς τερματοφύλακες που βγαίνουν περισσότερο από εμένα. Το πρώτο γκολ της Σεβίλλη προήλθε από ριμπάουντ και έλεγαν κάποιοι ότι εγώ φταίω επειδή δεν... έφαγα την μπάλα. Και με τη Χετάφε έφταιξα εγώ, παρ’ ότι ήταν δύο παίκτες πεσμένοι, και με την Μπέτις έφταιξα πάλι εγώ. Και σ’ αυτό το ματς ήμουν ο χειρότερος. Εμένα δεν μου αρέσει να διαβάζω εφημερίδες γιατί τη μία μέρα μπορεί να είμαι φανταστικός και την άλλη μέρα ο χειρότερος».

Πάντως, ο Σόρε έστειλε το μήνυμά του σε Τύπο και φιλάθλους: «Δεν μου αρέσει να λέγεται ότι ένα γκολ είναι ευθύνη του Σορεντίνο. Εμένα μου αρέσει να δουλεύω κάθε μέρα και σίγουρα θα υπάρχουν πάντα και καλές και κακές μέρες. Δεν μου αρέσουν οι συγκρίσεις. Είναι απλό: σε κάποιους αρέσει ο Σορεντίνο και σε κάποιους όχι».

 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Προσωπικά στέκομαι περισσότερο στους βαθμούς, ακόμα και με μισό μηδέν παρά στην εμφάνιση και κάνα Χ του κώλου. Ο Μαντούκα δεν είναι καθόλου καλά, πιστεύω όταν έχει τη μπάλα  πιο πολύ σκέφτεται την αντίδραση των έξω παρά τι θα κάνει αυτός. Κρίμα να λένε μαλακίες για Σόρε!
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ω ρε  τι  έχει  να  γίνει  όταν  φορέσει  τη  μάσκα  ο  Μπλάνκο στο  Καραισκάκη  ή  στη  Λεωφόρο!!!!!!! :cum:
 

Συνημμένα

  • zoro1.jpg
    zoro1.jpg
    54,6 KB · Εμφανίσεις: 19

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
καλημερα!!!!!αθλια εμφανιση 3 ποντοι στο σακουλι......ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!!
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Εμ τι την πέρασες την πριμέρα ντιβιζιον βρε Στεφανάκο; Ελλάντα; Αφού μας τα έπρηξε δύο χρόνια θέλω να φύγω και θέλω να φυγω με πειράζει το τζατζίκι, τα ελληνικά είναι δύσκολα, κάνει πολύ ζέστη, έχει πολύ νέφος, ας λουστεί την Ισπανία.
Όσο για την κιτρινόμαυρη μας αγάπη έχω να εκφράσω έναν έντονο φόβο: Ο θεός, ο αλλάχ, ο βούδας και ο Μεγάλος Μανιτού να βάλουν το χέρι τους να μην τραυματιστούν οι Μάχο και Μπλανκο (που είχαν ιστορικό νοσοκομειακό) να γυρίσουν οι ήδη τραυματίες (ειδικά ο Γεωργέας που λείπει ΤΡΟΜΕΡΑ από την ομάδα) και να μην κόψουμε την μπάλα και σε άλλους παίκτες...Επειγόντως προπονητικό κέντρο.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Χθες ο Μάχο έδειξε πολύ σταθερός.Τσαμπούκι στις εξόδους του κ πολύ σταθερός στα πιασίματά του.Ευτυχώς γιατί είχα χάσει τον ύπνο μου με τον Ρουφέττο.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Κ ήταν για άλλη μια φορά στοιβαρή  η άμυνα δίχως λάθη.Αν διορθωθεί κ η κυκλοφορία της μπάλλας πάμε για μεγάλα πράγματα μούτρα.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Ο Ρουφέττο καλά θα έκανε να έπαιρνε αεροπλανάκι το Γενάρη. Ή να πάει στον ΠΑΟΚ του λούζερ του Σάντος που τόσο "φιλικά" μας τον φόρτωσε.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
υμφωνώ για τον Ρουφέττο.Ο Σάντος καλά έκανε κ τον ξεφορτώθηκε.Οι δικοί μας όμως τα τζιμάνια που είναι τζιμάνια δεν αντιλέγω,πήραν ότι τους πάσαρε ο Σάντος;;;Πουθενά δεν είδαν τα χάλια του;Mέχρι κ ο Αλέξανδρος1976 είχε δει τα χαλια του κ μας ανέβαζε βιντεάκια εδώ μέσα.Οι δικοί μας χαμπάρι ;
Μετά τον Μάχο,Αραμπατζής κύριοι.Αραμπατζής.ΤΕΛΟΣ :tickedoff:
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Καλημέρα αδέλφια... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

[move][size=18pt]ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ..... Ο ΜΠΛΑΝΚΟ Ο ΘΕΟΣ!!![/size]
enwsh_b.jpg
[/move]
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Είναι  νωρίς  ακόμα  για  να  κρίνουμε  τον  Μάχο.Δείχνει  να  έχει  κάποια πολύ  καλά  στοιχεία αλλά  ας  μην  ξεχνάμε  ότι  δεν  έχει  δεχτεί  ιδιαίτερη  πίεση  μέχρι  τώρα... :rockon:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
dfwk.RESPECT :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:


Το ξέρετε ότι από χθες είναι η πρώτη φορά που μετά από 1033 μέρες είμαστε παλι πρώτοι;;;;

Άντε να δούμε ρε πούστη μου.Άντε να δούμε.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ο Σάντος μας φορτώνει παλτό...Πόσο δεν τον πήγα αυτόν τον άνθρωπο ρε μάγκες...Από τοτε με τις 3 ήττες την πρώτη του χρονιά που χάσμαε για τις μαλακίες του το πρωτάθλημα...θα φύγω δε θα φύγω θα φυγω δε θα φύγω που ναι ο σάντος οεο;
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Είναι  νωρίς  ακόμα  για  να  κρίνουμε  τον  Μάχο.Δείχνει  να  έχει  κάποια πολύ  καλά  στοιχεία αλλά  ας  μην  ξεχνάμε  ότι  δεν  έχει  δεχτεί  ιδιαίτερη  πίεση  μέχρι  τώρα... :rockon:


Σωστα.Σε 3 ματς δεν χρειάστηκε μέχρι στιγμής να επέμβει σε δύσκολη φάση.Βέβαια αυτό δείχνει κ καλή αμυντική λειτουργία.
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Προσωπικά στέκομαι περισσότερο στους βαθμούς, ακόμα και με μισό μηδέν παρά στην εμφάνιση και κάνα Χ του κώλου.
Έτσι είναι. Πολλές φορές αυτά είναι που κρίνουν. Και με μισό γκολ διαφορά και χάλια απόδοση έχεις 3 βαθμούς στο σακούλι. Αυτό είναι που μετράει, 3 εδώ 3 εκεί γέμισε το σακούλι :rockon: :rockon:. Ούτε ένας βαθμός χαμένος.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Κάτι χαρακτηρισμοί όπως χλωμή, απρόσωπη, μέτρια ΑΕΚ, είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε για τις φυλλάδες......εγώ ξέρω 2Χ2=6 βαθμουλάκια!!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Παιδιά το είπαμε.Θέλουμε να βλέπουμε καλή μπαλλα.Προσωπικά το θέλω πολύ.Αλλά τι να το κάνω όταν όλοι παραδέχονται ότι παίξαμε κάποιες χρονιές καλή μπάλλα-την καλύτερη στην Ελλάδα κ τελικά πήραμε τα τέτοια μας.Τι να την κάνω την παραδοχή,αν δεν παίρνω τίποτα.Κ όσο για τις εμφανίσεις πιστεύω ότι θα ρθουν με τις μέρες.Ξεχάσατε μωρέ με την Σάλτσμπουργκ,άσχημα παίξαμε;
 

Επισκέπτης
Ω ρε  τι  έχει  να  γίνει  όταν  φορέσει  τη  μάσκα  ο  Μπλάνκο στο  Καραισκάκη  ή  στη  Λεωφόρο!!!!!!! :cum:
οτι περισυ μπορει βεβαια να γινει οτι & προπερσι   ισως οτι αντιπροπερσι
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Η ό,τι δύο συνεχόμενες χρονιές στο "κλουβί" της Ριζούπολης! Το κλουβί με τις τρελές...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Μπορεί...αλλά  αν  τη  φορέσει  τη  μάσκα...θα  πέσει  πολύ  κορνές!!!!
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Κάτι χαρακτηρισμοί όπως χλωμή, απρόσωπη, μέτρια ΑΕΚ, είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε για τις φυλλάδες......εγώ ξέρω 2Χ2=6 βαθμουλάκια!!!
Όπως λέει και η λαϊκή ρήση "Φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι".

Παιδιά το είπαμε.Θέλουμε να βλέπουμε καλή μπαλλα.Προσωπικά το θέλω πολύ.Αλλά τι να το κάνω όταν όλοι παραδέχονται ότι παίξαμε κάποιες χρονιές καλή μπάλλα-την καλύτερη στην Ελλάδα κ τελικά πήραμε τα τέτοια μας.Τι να την κάνω την παραδοχή,αν δεν παίρνω τίποτα.Κ όσο για τις εμφανίσεις πιστεύω ότι θα ρθουν με τις μέρες.Ξεχάσατε μωρέ με την Σάλτσμπουργκ,άσχημα παίξαμε;
Και ποιος δεν το θέλει να βλέπει καλή μπάλα. Αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό που θα σε κάνει πρωταθλητή, αυτό που θα σε πάει στην επόμενη φάση κ.λ.π. Το αποτέλεσμα επίσης είναι αυτό που σου δίνει δύναμη για την συνέχεια...Για σκέψου να χάναμε στην Βέροια, η ψυχολογία θα πάτωνε....Τώρα όμως δεν γαμιέται τους πήραμε τους 3, θα δουλέψουμε και θα προσπαθήσουμε πιο πολύ στο επόμενο.

Επίσης μερικές φορές μπορεί να παίζεις την καλύτερη μπάλα και να μην πάρεις τίποτα γιατί δεν είχες το αποτέλεσμα. Γιατί από τα 30 παιχνίδια έχασες βαθμούς σε μερικούς άσχετους και τυχαίους αγώνες και στους υπόλοιπους πέταγες. Αλλά έχασες τον τίτλο....

Οπότε αποτέλεσμα ή καλή εμφάνιση;;; Πιστεύω πως θέλεις λίγο και από τα δύο.
Και όλες οι ομάδες που έχουν διαπρέψει είχαν πρώτα το αποτέλεσμα και μετά την καλή εμφάνιση.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom