Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16

1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
1appl.gif
URL]]
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/smf/index.php?action=dlattach;topic=816.0;attach=60736;image[/img[/URL]]

[img]http://[URL unfurl="true"]www.thesmilies.com/smilie-generator/create.php?id=blush%5E_%5Earial%5E_%5E0%5E_%5E-4%5E_%5E+%26%23966%3B%26%23961%3B%26%23969%3B%26%23963%3B%26%23945%3B%26%23954%3B%26%23953%3B%5E_%5E.gif[/img[/URL]]
[/quote]
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
στειλε μου πμ πως το κανεις αυτο...!!!!
 

Επισκέπτης
καμιά εκδρομή την άλλη εβδομάδα στην Αυστρία οι χανουμομπουρδελιάριδες θα την κάνουμε?
καμιά καλή ιδέα? η να το προγραμματίσουμε στους αγώνες των ομίλων που θα περάσουμε?
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
:headbang2: :headbang2: :headbang2: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • RE MONO H XANOYMA.jpg
    RE MONO H XANOYMA.jpg
    29,5 KB · Εμφανίσεις: 20

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
καλυτερα στους αγωνες του ομιλου λεω....
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Να πάρουμε κ τον γερό-arion-Μπελογιάννη μαζί μας.Επιτέλους θα κάνω μια εκδρομή με την ΑΕΚ στο εξωτερικό που δεν την έχω κάνει ΠΟΤΕ.Εγώ είμαι μέσα,αν είναι καμμιά Τσεχία-Σλοβακία φύγαμε βουρ :badair: :badair: :badair: :badair:
 

Επισκέπτης
Να πάρουμε κ τον γερό-arion-Μπελογιάννη μαζί μας.Επιτέλους θα κάνω μια εκδρομή με την ΑΕΚ στο εξωτερικό που δεν την έχω κάνει ΠΟΤΕ.Εγώ είμαι μέσα,αν είναι καμμιά Τσεχία-Σλοβακία φύγαμε βουρ :badair: :badair: :badair: :badair:
γιατι εχουν κανει οι υπολοιποι??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:με το πουλμανακι θα πατε??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Να πάρουμε κ τον γερό-arion-Μπελογιάννη μαζί μας.Επιτέλους θα κάνω μια εκδρομή με την ΑΕΚ στο εξωτερικό που δεν την έχω κάνει ΠΟΤΕ.Εγώ είμαι μέσα,αν είναι καμμιά Τσεχία-Σλοβακία φύγαμε βουρ :badair: :badair: :badair: :badair:
Και μένα με καίει
URL]] αυτό το θέμα....
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Θα χάσω το ματσάκι με Βέροια σήμερα ρε πούστη μου!!! Καλημέρα κιτρινιάρηδες!!!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Τα σημερινά νέα της ομάδας μας:
Τους τρεις βαθμούς, που θα τη φέρουν στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τη Skoda Ξάνθη και θα της δώσουν ψυχολογικό πλεονέκτημα εν όψει της δύσκολης συνέχειας, θέλει απόψε (19:00, Supersport) η ΑΕΚ στον εξ αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ, στη Βέροια κόντρα στην ομώνυμη ομάδα. «Στόχος μας είναι το πρωτάθλημα και δεν μπορεί κανείς από εμάς να συμβιβαστεί με οτιδήποτε άλλο. Για να έχει αξία η νίκη επί του Ατρομήτου, πρέπει να νικήσουμε και στη Βέροια», είπε στους παίκτες του ο Λορένσο Σέρα Φερέρ. Πιθανές οι αλλαγές στο βασικό σχήμα. Τόζερ, Παπασταθόπουλος και Πλιάτσικας διεκδικούν θέση στην ενδεκάδα. Προς νέο χειρουργείο, που θα τον αφήσει άλλους τρεις μήνες εκτός, οδεύει ο Γιώργος Αλεξόπουλος. Επέστρεψε στις προπονήσεις ο Καπετάνος. Ελπίζουν ακόμη σε πρόκριση στη Σάλτσμπουργκ.

Νίκη, για να έχει αξία η πρώτη νίκη
Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και αυτό το γνωρίζει καλά ο Λορένσο Σέρα Φερέρ. Για το λόγο αυτό θέλει να υπάρξει συνέχεια στο θετικό ποδαρικό στο πρωτάθλημα. Ο Ισπανός τεχνικός θεωρεί πως για να έχει αξία η νίκη της Κυριακής επί του Ατρομήτου, πρέπει να συνοδευτεί από επικράτηση στον αποψινό εξ αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ, στη Βέροια, απέναντι στην ομώνυμη ομάδα (19:00). Η ΑΕΚ αν πάρει τους τρεις βαθμούς, θα φτάσει τους έξι και θα αποκτήσει από νωρίς ένα ψυχολογικό πλεονέκτημα έναντι των ανταγωνιστών της, ενώ σε αντίθετη περίπτωση θα… χαραμίσει το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

«Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο ματς με τη Βέροια. Δεν πρέπει να υποτιμήσουμε την αντίπαλό μας. Η Βέροια πήρε ισοπαλία 1-1 από τη Λάρισα. Ο ενθουσιασμός του κόσμου θα είναι κίνητρο για τους αντιπάλους μας, οι οποίοι θα έχουν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση μετά την ισοπαλία τους στη Λάρισα. Είναι πειθαρχημένη ομάδα η Βέροια, διαθέτει δυνατό σύνολο και έχει σχέδιο μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Θα παίξει για πρώτη φορά μπροστά στον κόσμο της και αυτό θα της δώσει ενθουσιασμό. Για να έχει σημασία η νίκη μας επί του Ατρομήτου στο παιχνίδι της περασμένης Κυριακής, θα πρέπει να κερδίσουμε και το ματς με τη Βέροια», είπε στους παίκτες του ο Φερέρ και συμπλήρωσε:

«Πρέπει να διατηρήσουμε τη νοοτροπία νικητή που είδα στα παιχνίδια με τον Ατρόμητο και τη Σάλτσμπουργκ. Στόχος μας είναι το πρωτάθλημα και δεν μπορεί κανείς από εμάς να συμβιβαστεί με οτιδήποτε άλλο. Δεν μπορούμε, λοιπόν, να χαλαρώσουμε ούτε για μια στιγμή. Θέλω να είμαστε συγκεντρωμένοι, να επιβάλλουμε τον ρυθμό μας και να μη χάσουμε στιγμή την προσήλωσή μας στο παιχνίδι. Έτσι, θα πετύχουμε τον στόχο μας, που είναι η νίκη. Αν έχουμε πάθος και μεγάλη θέληση, θα τα καταφέρουμε. Το έργο μας θα είναι δύσκολο και ο αγωνιστικός χώρος θα το κάνει ακόμα πιο δύσκολο. Το γήπεδο της Βέροιας δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Όμως, οι καλοί παίκτες συμβιβάζονται με όλες τις συνθήκες και τις αντιμετωπίζουν».

Αίνιγμα η ενδεκάδα Ο Λορένσο Σέρα Φερέρ μπορεί να αντιμετωπίζει πολλά αγωνιστικά προβλήματα, ωστόσο παρά τις απουσίες είναι πολύ πιθανό να προχωρήσει σε αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι της Κυριακής, θέλοντας να ξεκουράσει κάποιους ποδοσφαιριστές που έχουν συνεχή παιχνίδια στα πόδια τους. Στην κατηγορία αυτή ανήκουν οι Δέλλας, Αρουαμπαρένα, Ράμος, Ζεράλντο και Ενσαλίβα, που έχουν ήδη δύο 90λεπτα σε διάστημα έξι ημερών (απέναντι σε Σάλτσμπουργκ και Ατρόμητο). Το πιθανότερο είναι πως ο Ντάνιελ Τόζερ θα χρησιμοποιηθεί ως δεύτερο αμυντικό χαφ, παίρνοντας τη θέση ενός εκ των Ενσαλίβα ή Ζήκου, ενώ δεν αποκλείεται Παπασταθόπουλος και Πλιάτσικας να κληθούν να δώσουν ανάσες σε Δέλλα ή Ζεράλντο και Ράμος αντίστοιχα. Σίγουρη θα πρέπει να θεωρείται η παρουσία των Μάχο, Αρουαμπαρένα (δύσκολα θα μείνει στον πάγκο για να ξεκουραστεί), Ριβάλντο, Μανού, Μαντούκα και Μπλάνκο.

Εκτός αποστολής έμειναν ο τιμωρημένος Λυμπερόπουλος, οι τραυματίες Καφές, Ζούλιο Σέζαρ, Λαγός, Γεωργέας, Καπετάνος και Αλεξόπουλος, οι Παυλής και Μπαρμπούδης, οι οποίοι βρίσκονται στην Εθνική Νέων και ο ανέτοιμος Χετεμάι. Για λόγους τακτικής έμειναν στην Αθήνα οι Παππάς, Αραμπατζής και Ντιούφ. Οι 19 εκλεκτοί είναι οι: Μάχο, Moρέτο, Aρουαμπαρένα, Ζεράλντο, Ράμος, Aσκάρατε, Kονέ, Ενσαλίβα, Τόφας, Παπασταθόπουλος, Μπούρμπος, Πλιάτσικας, Ζήκος, Δέλλας, Mανού, Mαντούκα, Μπλάνκο, Tόζερ και Ριβάλντο. Αξίζει να σημειωθεί ότι η αποστολή, που από το βράδυ της Τρίτης είναι στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, έτυχε θερμής υποδοχής από περίπου 50 φίλους της ΑΕΚ.

Το δράμα του Αλεξόπουλου
Προς νέο χειρουργείο οδεύει ο Γιώργος Αλεξόπουλος. Ενώ αναμενόταν ότι στις αρχές Οκτωβρίου θα άρχιζε προπονήσεις με την υπόλοιπη ομάδα, διαπιστώθηκε πως τον έχει προσβάλει τενοντίτιδα τρίτου βαθμού. Το ιατρικό τιμ της ΑΕΚ και ο γιατρός που τον παρακολουθεί στο Βέλγιο τού συνέστησαν να υποβληθεί σε νέα χειρουργική επέμβαση, η οποία θα τον κρατήσει εκτός δράσης για άλλους τρεις μήνες. Ο δυναμικός αμυντικός, αν και προτιμούσε να αποφύγει την επέμβαση, είναι υποχρεωμένος να συμβιβαστεί με την κακοδαιμονία του. Πιθανότατα, η επέμβαση και η αποθεραπεία του Αλεξόπουλου, που τραυματίστηκε πέρυσι τον Ιούλιο στο ξεκίνημα της προετοιμασίας της ΑΕΚ και έκτοτε παραμένει εκτός δράσης, θα γίνουν στον Βέλγιο.

Έτοιμος ο Καπετάνος Στις προπονήσεις της ΑΕΚ επέστρεψε, μετά από απουσία περίπου δυόμισι μηνών, ο Παντελής Καπετάνος. Ο 24χρονος φορ ξεπέρασε τις ενοχλήσεις στους κοιλιακούς με συντηρητική αγωγή και προπονήθηκε κανονικά, πράγμα που σημαίνει πως ο Λορένσο Σέρα Φερέρ θα μπορεί σύντομα να τον υπολογίζει ως μία ακόμη λύση για την επίθεση. Στο μεταξύ, ο Παντελής Καφές είναι πολύ καλύτερα μετά τη διάταση συνδέσμων που υπέστη κόντρα στη Σάλτσμπουργκ και δεν αποκλείεται να προλάβει το ματς της Κυριακής απέναντι στον Λεβαδειακό.

Το… δώρο της Μπόκα Μία αβλεψία της διοίκησης της Μπόκα Τζούνιορς γέμισε τα ταμεία της Βιγιαρεάλ με χρήματα από την αποχώρηση του… ελεύθερου Ροδόλφο Μαρτίν Αρουαμπαρένα. Όπως αποκαλύπτει η εφημερίδα «Cronica» της Αργεντινής, ο σύλλογος του Μπουένος Άιρες είχε έρθει τον περασμένο χειμώνα σε συμφωνία με τον ισπανικό σύλλογο για την απόκτηση των δικαιωμάτων του 32χρονου αριστερού μπακ έναντι 3 εκατ. ευρώ και είχε υπογράψει προσύμφωνο, που προέβλεπε πως έπρεπε να καταβάλει το ήμισυ του ποσού ακόμα κι αν δεν ολοκλήρωνε τη συμφωνία με τον παίκτη. Η Μπόκα δεν προχώρησε στη μεταγραφή του Αρουαμπαρένα, ωστόσο πλήρωσε, ως όφειλε, 1,5 εκατ. ευρώ στη Βιγιαρεάλ!
 

Επισκέπτης
αδέλφια γερά δίπλα στην ομάδα μας βήμα βήμα χτίζουμε την νέα Βυζαντινή αυτοκρατορία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom