Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
πωπω ρε δωρητη μου θυμισες μια γκομενα που γαμαγα απο το λαγονησι...
να σαι καλα...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Η Σοφία Σακοράφα κατέθεσε χθες (02/02) στην Βουλή των Ελλήνων ερώτηση προς τον Υπουργό Πολιτισμού Αντώνη Σαμαρά και τον Υφυπουργό αρμόδιο για θέματα Αθλητισμού Γιάννη Ιωαννίδη, αναφορικά με το πρόβλημα της έλλειψης αθλητικών εγκαταστάσεων των τμημάτων της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ. Παράλληλα, επικεντρώθηκε η ερώτηση στην έλλειψη έδρας και γηπέδου για προπόνηση του τμήματος χάντμπολ. Μάλιστα, η ερώτηση της βουλευτού του ΠΑΣΟΚ θα συζητηθεί στην συνεδρίαση της Παρασκευής (06/02).

ΕΠΙΚΑΙΡΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

Προς τον Υπουργό Πολιτισμού κ. Α.ΣΑΜΑΡΑ

Θέμα: "Άστεγη η ερασιτεχνική Α.Ε.Κ.–Αναστολή λειτουργίας αθλητικών τμημάτων"

Είμαστε ενήμεροι εδώ και πολύ καιρό , για την αγωνιώδη προσπάθεια της Ερασιτεχνικής Α.Ε.Κ. που , εδώ και μήνες , έχοντας παραμείνει άστεγη , προσπαθεί με δεκάδες επιστολές προς τους Δήμους και κάθε αρμόδιο φορέα να βρεί γήπεδο για να στεγάσει τα τμήματά της χωρίς δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα. Επειδή ήδη έχουν απευθυνθεί σε σας με τη πεποίθηση ό,τι , ως υπουργός αρμόδιος για τα θέματα αθλητισμού , θα ανταποκριθείτε στο αυτονόητο αίτημά τους. Επειδή ακόμα δεν έχετε παραδώσει , ως οφείλατε , σε λειτουργία το σπίτι του Χάντμπωλ στο Γέρακα του οποίου έχει ολοκληρωθεί η κατασκευή , σε αντίθεση με το αντίστοιχο της Θεσσαλονίκης που λειτούργησε αμέσως μόλις ολοκληρώθηκε.

Επειδή ήδη το σωματείο , λόγω των αντίξοων συνθηκών που αντιμετωπίζει , μελετά την αναστολή λειτουργίας αθλητικών του τμημάτων , αρχής γενομένης με το επιτυχημένο τμήμα του χάντμπωλ. Επειδή υπάρχουν αθλητικές υποδομές , που πλήρωσε ο Ελληνικός λαός για τους Ολυμπιακούς Αγώνες , όπως στο Ολυμπιακό Χωριό , στο Γαλάτσι , στο κλειστό της Πυγμαχίας Περιστερίου , που τα κρατάτε κλειστά και απαξιώνονται λόγω της αχρησίας.

Ερωτάται ο κ. Υπουργός, Έχετε σκοπό να αποδώσετε τις Ολυμπιακές Αθλητικές Υποδομές στους πολίτες και τα σωματεία , παρά να τα αφήνετε για προφανείς λόγους πολιτικής σκοπιμότητας , να καταστρέφονται από την διαρκή αχρησία; Έχετε σκοπό να ανταποκριθείτε στην ευθύνη , που απορρέει από τη θέση σας , έτσι ώστε αυτό το ιστορικό Σωματείο να συνεχίσει την απρόσκοπτη λειτουργία του;"

Μάλιστα, η Σοφία Σακοράφα εξέδωσε σήμερα (03/02) και ανακοίνωση με την οποία αναφέρει "Η πολιτική της κυβέρνησης και στο θέμα των ολυμπιακών αθλητικών εγκαταστάσεων είναι εγκληματική : ή ξεπουλιούνται σε επιχειρηματίες ως εμπορικά κέντρα ή μαραζώνουν, εγκαταλελειμμένες, ρημαγμένες, υποχρηματοδοτούμενες και κυρίως κλειστές για τους πολίτες στους οποίους ανήκουν. Την ίδια στιγμή πολλά σωματεία αντιμετωπίζουν ζωτικά προβλήματα στέγασης των αθλητικών τους δραστηριοτήτων . Κραυγαλέο δείγμα αυτής της καταστροφικής πολιτικής είναι ότι ένα από τα ιστορικότερα σωματεία, η ΑΕΚ, εδώ και μήνες παραμένει άστεγη και προσανατολίζεται ακόμη και στην αναστολή λειτουργίας αθλητικών της τμημάτων.

Κραυγαλέο δείγμα του εμπαιγμού από το αρμόδιο υπουργείο είναι ότι το "Σπίτι του Χάντμπωλ" στο Γέρακα αν και έχει ολοκληρωθεί η κατασκευή του, δεν έχει ακόμη παραδοθεί προκειμένου να καλύψει μέρος των στεγαστικών αναγκών. Η πολιτική εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ για θέματα αθλητισμού, Σοφία Σακοράφα, κατέθεσε σχετική επερώτηση προς τον αρμόδιο υπουργό ( την οποία και σας επισυνάπτουμε).

Την Παρασκευή 06/02, οπότε και θα συζητηθεί η επίκαιρη ερώτηση στη βουλή, το ΠΑΣΟΚ ζητά από τον αρμόδιο υπουργό να πάρει θέση σαφή, συγκεκριμένη και άμεσα εφαρμόσιμη, σε ό,τι αφορά τουλάχιστον τη στέγαση των συλλόγων. Ο σωματειακός αθλητισμός δεν μπορεί και δεν επιτρέπουμε να γίνεται το μπαλάκι των πολιτικών σκοπιμοτήτων και της έλλειψης πολιτικής βούλησης της ηγεσίας του ΥΠΠΟ".

:cussing: :cussing: :cussing: :cussing: :cussing:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
διωξατε τον δωνη γιατι σας ειχε στους -8..
τωρα που ο βατραχας σας εχει στους -17 ολα καλα???
Πες μας ρε επιστήμονα ξεκάθαρα ότι ο Δώνης είναι καλύτερος προπονητής από τον Nτουσκοπρίτη! :2funny:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλημέρα αδέλφια μου.Καλημέρα ΑΕΚΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣ.....
Για να δούμε που θα μας πάει ο Νοτιάς που φύσηξε στην ομάδα.
Σίγουρα είναι πιο θετικά τα πράγματα από ότι πιο πριν,τώρα που βγήκε μπροστά ο μεγαλομέτοχος της ομάδας.
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.461
Κριτικές
5
Like
67.847
Πόντοι
12.056
Καλημέρα αδέλφια μου.Καλημέρα ΑΕΚΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣ.....
Για να δούμε που θα μας πάει ο Νοτιάς που φύσηξε στην ομάδα.
Σίγουρα είναι πιο θετικά τα πράγματα από ότι πιο πριν,τώρα που βγήκε μπροστά ο μεγαλομέτοχος της ομάδας.


Βγηκε οντως η μηπως τον βγαζουν οι δημοσιοκαφροι απο μονοι τους?? :think: :uglystupid:

Καλημερα σε ολους  :rockon:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ρε παπάρα Ιblis καλημέρα.
Θέλω αυτόγραφο ρε.Ο πεθαμένος από δίπλα σου έκανε κ σκίτσο ρε συ.Οποία τιμής.Να σου στείλω μια κούριερ να μου δώσεις ένα αυτόγραφο; :2funny:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
Ρε παπάρα Ιblis καλημέρα.
Θέλω αυτόγραφο ρε.Ο πεθαμένος από δίπλα σου έκανε κ σκίτσο ρε συ.Οποία τιμής.Να σου στείλω μια κούριερ να μου δώσεις ένα αυτόγραφο; :2funny:
ποιος μου εκανε σκιτσο?
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
αυτος ειμαι εγω?  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
δεν εχω να σχολιασω κατι, δε θα πεσω σε αυτο το επιπεδο...
να ναι καλα τα παιδια και καλη λευτερια (πνευματικη)
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
φιλε σκοτεινε ,
ειλικρινα σου μιλαω, κλεισε αυτο το σάιτ και μην το ξανανοιξεις...
με κανεις να ασχολουμαι με πραγματα που δε μου αρεσουν...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Εχεις δίκιο.Προφανώς κ τα αφήνω ασχολιαστα ότι έχουν να κάνουν με την πάρτη μου.
Εξάλλου τους νεκρούς τους σέβομαι κ δεν ασχολούμαι με αυτούς.

Να σαι καλά φιλαράκι μου.
Εσύ που έχανες τον χρόνο σου.Δεν ήξερες ,δεν ρώταγες.... :headbang:
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
με εβαλε σε περιεργεια ο σκοτεινος και καθομαι και το διαβαζω ...
λοιπον , περα της παρανοιας του κλωνος μιλαει , κλωνος απανταει,
θελω να ρωτησω αν ο str8 εχει καμια σχεση με τον δικο μας...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
με εβαλε σε περιεργεια ο σκοτεινος και καθομαι και το διαβαζω ...
λοιπον , περα της παρανοιας του κλωνος μιλαει , κλωνος απανταει,
θελω να ρωτησω αν ο str8 εχει καμια σχεση με τον δικο μας...


ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
Ο δικός μας είναι νορμάλ.Απλά ο του πεθαμένου είναι άλλος ένας κλώνος.
Για να τελειωσει το θέμα των μελών του πεθαμένου κ να πάμε παρακάτω.
Το σάιτ του είναι 4 άτομα:
*o πεθαμένος
*ο γιος του πεθαμένου(μια χαρά παιδί είναι-ο ΑRIS)
*ο Εθνικός σταρ
*ο vortex

Όλοι οι άλλοι πλην κάποιων εξαιρέσεων που γράφουν 1 φορά το εκατομμύριο ,ΕΙΝΑΙ 100% κλώνοι κ το υπογράφω.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
μη λετε τετοια πραγματα ουτε γι αστειο!!!
καλημερα !
Καλημέρα! :rockon:
Εννοείται ότι κάθε σύγκριση είναι αστεία!Και άντε κάποιοι Αεκτζήδες δικαιολογούνται τυφλωμένοι από το μίσος να λένε και καμμιά μαλακία για τις προπονητικές του ικανότητες!Οι γαύροι????????????????????
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
παντως σκοτεινε σε εχουν βγαλει μουναρο!!!!  :2funny: :2funny: :2funny:
δε βρισκω τη φωτο τωρα , θα τη βαλω πιο μετα...
τεσπα , εκει που θελει να καταληξει ο (διανοητικα) πεθαμενος,
ειναι να κλαιει που ο Zero του ειχε βρισει τη μανα ,
ή κατι τετοιο , αν θυμαμαι καλα. Ουτε κρητικος τετοια βεντετα....
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
Ο δικός μας είναι νορμάλ.Απλά ο του πεθαμένου είναι άλλος ένας κλώνος.
Για να τελειωσει το θέμα των μελών του πεθαμένου κ να πάμε παρακάτω.
Το σάιτ του είναι 4 άτομα:
*o πεθαμένος
*ο γιος του πεθαμένου(μια χαρά παιδί είναι-ο ΑRIS)
*ο Εθνικός σταρ
*ο vortex

Όλοι οι άλλοι πλην κάποιων εξαιρέσεων που γράφουν 1 φορά το εκατομμύριο ,ΕΙΝΑΙ 100% κλώνοι κ το υπογράφω.
ο αρης ειναι γιος του πεθαμενου ρε φιλε?
ε καταλαβα γιατι τα γραφει...
επειδη δεν εβγαλα τον Αρη βολτα σε μασατζιδικο...
σα δε ντρεπεται ο μαλακας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom