Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
ήθελα 5 παιδιά στα 21 μου, την ειχα από τα 17 μου, 17 και αυτή.

ακολούθησε ακαδημαϊκή καριέρα, PhD κτλ κτλ κτλ (τα οποία πλήρωνα εγώ… μέχρι και το βιβλίο)
Λόγο υποχρεώσεων και των 2 επαγγελματικά εχω μόνο ενα γιο 15 χρόνων στο σήμερα.

Τις άλλες δυο που παντρεύτηκα (η 2η είχε 4 και ο φτωχός ήμουν εγώ και η 3η είναι πολύ μικρότερη μου με μεγαλη θέση σε πολυεθνική, δεν καίγεται… αλλα ούτε και εγώ)

Τα παιδιά κοστίζουν ΤΙΠΟΤΑ , μπροστά στο ΦΠΑ , περαίωση , προκαταβολή φόρου , ακίνητα ενφια , αυτοκίνητα επαγγελματικά service , λογιστές (εχω 3) και τα συναφή.

Εγώ με αυτά που βγάζω λέω είμαι φτωχός, αυτή είναι η άποψη μου.
Όπως και άποψη μου είναι αν εργάζομαι στα 50 (που θα εργάζομαι , αποτυχημένος. Ποσό θα ζήσω ακόμα ; Του καθενός το καντήλι είναι random…)

Δεν ξέρω αν κάποιος θεωρεί τα 1.200€ λίγα ή πολλά για τον εαυτό του και τι μπορεί να κάνει.
Όσα βγάζεις … χαλάς και μέχρι εκεί κουνιέσαι.
Εδώ συμφωνώ απόλυτα.
Ξοδεύουμε όσα βγάζουμε και τίποτα παραπάνω.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
δεν θελω να στο χαλασω, αλλα απο οτι βλεπεις εξω, τα παιδια που ειναι 15 χρονων , τα κοριτσια κυκλοφορουν σαν τσοντες πορνιδια και τα αγορια σαν καγκουρες-αληταμπουρες
βλεποντας ολο αυτο που ετσι ειναι πλεον το 90% της νεολαιας που πανε σχολειο, προτιμαω να μην κανω ποτε οικογενεια ουτε παιδια .απο το να βλεπω τα παιδια μου σε αυτο το μαυρο χαλι και δεν θα μπορεις να κανεις και τιποτα να το αλλαξεις γιατι ετσι ειναι η ταση της μοδας, και αν προσπαθησεις να επιβαλλεις κατι αλλο στο παιδι σου θα εχεις τρομερα προβληματα
Σωπα ρε αφαν γκατε εσυ της ελληνικης κοινωνιας που γαμας πουτανες :2funny:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
τι λεει ; Την αλήθεια λεει....φαντασου να φτασεις 50 και να εισαι μονος σαν την καλαμια !
Μετα φαντασου να εχεις 1 Γιο και 1 κορη και να κανεις ονειρα για αυτους !
Τι ειναι καλυτερο ;

Καλύτερα μόνος απ'το να κάνω το σκατό μου παξιμάδι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Εγω βλεπω πολλους 30-40 χωρις συντροφο και χωρις παιδια
Και αντρες και γυναικες
Ειναι πραγματικα πολυ θλιβερο
Χωρις παιδια μετα τα 35 η ζωη ειναι ανουσια
Ακομα και η σχεση ερωτικη ειναι δυσκολη αν δεν εχεις το παιδι να σε κραταει
Φαγανε ολοι το παραμυθι οτι "το παιδι σου στερει τη ζωη και τη διασκεδαση"
Ποια ζωη και ποια διασκεδαση μετα τα 35; λες και εισαι καθε βραδυ στα κλαμπ και στα παρτυ
Αν δεν εχεις το παιδι να σου δινει δυναμη και κουραγιο και ελπιδα για το μελλον δεν εχεις τιποτα
Τα παιδιά χρειάζονται λεφτά και αν περιμένεις να τα μεγαλώσεις με χαρτζηλικια από συγγενείς το έχεις χάσει το παιχνίδι...
Παιδιά πρέπει να κάνουν μόνο οσοι μπορούν να τα συντηρήσουν.
Αυτοί που την βγάζουν οριακά κάθε μήνα φυσικά και δεν μπορούν να συντηρήσουν άλλους ανθρώπους ...
Καλά τα αισθήματα αλλά η κατσαρόλα πρέπει να γεμίσει και οι λογαριασμοί να εξοφλουνται.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
Τα παιδιά χρειάζονται λεφτά και αν περιμένεις να τα μεγαλώσεις με χαρτζηλικια από συγγενείς το έχεις χάσει το παιχνίδι...
Παιδιά πρέπει να κάνουν μόνο οσοι μπορούν να τα συντηρήσουν.
Αυτοί που την βγάζουν οριακά κάθε μήνα φυσικά και δεν μπορούν να συντηρήσουν άλλους ανθρώπους ...
Καλά τα αισθήματα αλλά η κατσαρόλα πρέπει να γεμίσει και οι λογαριασμοί να εξοφλουνται.
Συμφωνώ μέχρι κεραίας.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Τα παιδιά χρειάζονται λεφτά και αν περιμένεις να τα μεγαλώσεις με χαρτζηλικια από συγγενείς το έχεις χάσει το παιχνίδι...
Παιδιά πρέπει να κάνουν μόνο οσοι μπορούν να τα συντηρήσουν.
Αυτοί που την βγάζουν οριακά κάθε μήνα φυσικά και δεν μπορούν να συντηρήσουν άλλους ανθρώπους ...
Καλά τα αισθήματα αλλά η κατσαρόλα πρέπει να γεμίσει και οι λογαριασμοί να εξοφλουνται.
Καλα ναι ετσι λενε ολοι και γιαυτο κανεις δεν κανει παιδια στη Δυση και ολοι οι τρικοσμικοι που δεν εχουν μια κανουν απο 10
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Καλα ναι ετσι λενε ολοι και γιαυτο κανεις δεν κανει παιδια στη Δυση και ολοι οι τρικοσμικοι που δεν εχουν μια κανουν απο 10
Ισχύει.
Όμως αυτοί μπορεί πράγματι να ζητάνε από τα σόγια τους λεφτά. Σίγουρα όμως οι τριτοκοσμικές κοινωνίες αρκούνται σε λίγο φαγητό για την επιβίωση τους Ασε που δεν θα θέλουν κινητό από τα 5 και φροντιστήρια από τα 10 τα παιδιά τους.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Είναι σύστημα εδώ και χρόνια. Γαμιούνται με ένα κάρο κόσμο αλλά μόλις αρχίσει να κλαταρει η πέτσα και χυθεί το λίπος με ραγάδες, πουλάνε συναισθήματα κι αγκαλίτσες. Εμ βέβαια η μήτρα δεν μπορεί να παράγει μωρά για πάντα οπότε πρέπει να δέσουν τον γάιδαρο. :2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
...δεν μιλησα τυχαία για κατσαρόλα.
Προ'υ'ποθεση για αυτό είναι μια γυναίκα να κρατάει το σπίτι .
Βλέπετε πολλές τέτοιες ανάμεσα στα παρτσακλα μέχρι 30 που κυκλοφορούν έξω;
Με σουβλάκια και πίτσες που τα φέρνει ο ταχυμεταφορευς δεν μεγαλώνουν παιδιά αλλά τα μελλοντικά ναυάγια...τα οποία όχι τυχαία είναι τα πιο παχύσαρκα παιδιά στην Ευρώπη και έχουν από μικρή ηλικία προδιάθεση για σοβαρές ασθένειες .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Είναι σύστημα εδώ και χρόνια. Γαμιούνται με ένα κάρο κόσμο αλλά μόλις αρχίσει να κλαταρει η πέτσα και χυθεί το λίπος με ραγάδες, πουλάνε συναισθήματα κι αγκαλίτσες. Εμ βέβαια η μήτρα δεν μπορεί να παράγει μωρά για πάντα οπότε πρέπει να δέσουν τον γάιδαρο. :2funny:
Οι γυναίκες πιέζονται από το βιολογικό τους ρολο'ι'....
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Ισχύει.
Όμως αυτοί μπορεί πράγματι να ζητάνε από τα σόγια τους λεφτά. Σίγουρα όμως οι τριτοκοσμικές κοινωνίες αρκούνται σε λίγο φαγητό για την επιβίωση τους Ασε που δεν θα θέλουν κινητό από τα 5 και φροντιστήρια από τα 10 τα παιδιά τους.
Ουτε δω χρειαζεται
Εμεις χωρις κινητα μεγαλωσαμε τι θα παθουν;
Ασε που ενα καταστορικο για κινητο μια φορα δεν ειναι και τοσο τρομερο εξοδο
Φροντιστηρια ειναι απατη
Με διαβασμα περνας και μονος σου
Ουτε ειναι αναγκη να γινουν ολοι γιατροι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Το μονο που εχω να πω για τις γυναικες αυτων των ηλικιων φοβουνται την μοναξια που θα τους ερθει. Οι γυναικες ειναι πιο επιρρεπης στα ψυχολογικα προβληματα.
Δεν είναι τυχαίο που βλέπεις σπάνια γυναίκες μόνες έξω.
Δεν τολμούν να βγουν μόνες λόγω κόμπλεξ και φόβου( βέβαια φοβούνται και μήπως δεχθούν καμμία επίθεση).
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Καλα ναι ετσι λενε ολοι και γιαυτο κανεις δεν κανει παιδια στη Δυση και ολοι οι τρικοσμικοι που δεν εχουν μια κανουν απο 10

Συγκρίνεις τους ανθρώπους με τους καθυστερημένους;
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.805
Like
8.032
Πόντοι
2.356
Οι γυναίκες πιέζονται από το βιολογικό τους ρολο'ι'....
Πιέζονται όντως και συμφωνώ. Πιέζονται όμως επιλεκτικά όταν αρχίσουν και βλέπουν χαλάρωση σώματος, λιγότερη αποδοχή και καμάκι η κυνήγι. Εμείς όσο μεγαλώνουμε με λίγη προσοχή κρατιόμαστε οκ. Αυτές ότι κι αν κάνουν 9 στις 10 μετά τα 35 αν τις δεις γυμνές θα ξεράσεις. Το ότι τις γαμάμε έχει να κάνει με την τεστοστερόνη. Αυτές με την λίγη που έχουν (για αυτό και βάφονται, γιατί δεν έχουν τονισμένα χαρακτηριστικά εκ φύσεως όπως εμείς λόγω τεστοστερόνης) αν ήταν στην θέση μας ούτε θα μας πλησίαζαν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Ουτε δω χρειαζεται
Εμεις χωρις κινητα μεγαλωσαμε τι θα παθουν;
Ασε που ενα καταστορικο για κινητο μια φορα δεν ειναι και τοσο τρομερο εξοδο
Φροντιστηρια ειναι απατη
Με διαβασμα περνας και μονος σου
Ουτε ειναι αναγκη να γινουν ολοι γιατροι
Δεν νομίζω να περνάς μόνος σου...
Σε Τ.Ε.Ι.Ψωλαρμενισμου φυσικά και περνάς αλλά σε σοβαρή σχολή δύσκολα.
Ο Βορίδης πέρασε χωρίς φροντιστήριο...ήταν ταλέντο .
Εγώ πήρα δύο χαρτιά σε Αγγλικά και Γαλλικά χωρίς χρόνια φροντιστήρια (στο επίπεδο καλής γνώσης .

για παραπάνω πιθανότατα θα χρειάζεται φροντιστήριο)πηγαίνοντας σε φροντιστήριο μόνο για να πάρω θέματα της προηγούμενης εξεταστικής αφού πρώτα είχα διαβάσει τα σχολικά βιβλία .
Έδωσα για Κρ.Πιστοποιητικο Γλωσσομάθειας ...χωρίς να ξοδέψω παρά μόνο για τα παράβολα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Τα παιδιά χρειάζονται λεφτά και αν περιμένεις να τα μεγαλώσεις με χαρτζηλικια από συγγενείς το έχεις χάσει το παιχνίδι...
Παιδιά πρέπει να κάνουν μόνο οσοι μπορούν να τα συντηρήσουν.
Αυτοί που την βγάζουν οριακά κάθε μήνα φυσικά και δεν μπορούν να συντηρήσουν άλλους ανθρώπους ...
Καλά τα αισθήματα αλλά η κατσαρόλα πρέπει να γεμίσει και οι λογαριασμοί να εξοφλουνται.

Εδώ με τους γονείς και τις συντάξεις και πάλι ζορίζονται.Φαντάσου να'σαι μόνο μ'ένα ψωρομισθο του χιλιάρικου ή κάτω
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Πέρασα με την πρώτη και στις δύο γλώσσες.
Αυτά για γονείς που ξοδεύουν μαλλιοκεφαλα για φροντιστήρια λες και όλα τα παιδιά θα πάνε στην ΝASA ενώ στην πραγματικότητα δεν έχουν ικανότητες για τέτοιο .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.931
Κριτικές
63
Like
45.836
Πόντοι
9.297
Ουτε δω χρειαζεται
Εμεις χωρις κινητα μεγαλωσαμε τι θα παθουν;
Ασε που ενα καταστορικο για κινητο μια φορα δεν ειναι και τοσο τρομερο εξοδο
Φροντιστηρια ειναι απατη
Με διαβασμα περνας και μονος σου
Ουτε ειναι αναγκη να γινουν ολοι γιατροι
Εμείς βγαίναμε έξω για να βρούμε τους φίλους μας και για να παίζουμε.
Ενώ τώρα τα σημερινά κακομαθημένα ζουν σαν εισοδηματιες από τα πέντε τους και έχουν σαπίσει μέσα έξω από τα κωλοκινητα και το ίντερνετ που τους τα έβαλαν στο χέρι οι "γονείς" τους γιατί βαριουνται η δεν έχουν χρόνο να ασχοληθούν μαζί τους.
 

Sir Sexy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2021
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
12
Like
3.433
Πόντοι
746
Από τα 16-30 τους αρέσουν τα κακά αγόρια. Ύστερα που περνάει ο χρόνος και 30ριζουν, χτυπάει το βιολογικό ρολόι, σύν η πίεση από την οικογένεια, το περιβάλλον, βάλε και ότι κυκλοφορούν πιο νέες γκόμενες, έρχονται δηλαδή οι επόμενες και ξαφνικά ψάχνουν το καλό παιδί, σταθερό, για ταβέρνες, ήσυχα νησιά και ηλιοβασιλέματα, ενώ τις έχουν περάσει όλοι οι χειρότεροι όταν ήταν νέες.
Κάπως έτσι, κρύβοντας πάντα με πόσους έχουν γαμηθει, ψάχνουν το καλό παιδί σε γάμους, βαφτίσια, μαζώξεις, εξόδους κτλπ.
Μαλακές είμαστε να πάρουμε τέτοια γκόμενα; Την έχουν γαμησει πόσοι, την έχουν παρατήσει πόσοι, έχει κάνει εκτρώσεις, χάπι επόμενης ημέρας, παρτούζες, ψυχολογικά απ' όλα αυτά κτλπ.
Ποτέ δεν λένε τον πραγματικό αριθμό με πόσους έχουν κοιμηθεί αλλά το καταλαβαίνουμε από τα μάτια,τους τρόπους και το πώς φέρεται μια γυναίκα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom