Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alafroiskiotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2017
Μηνύματα
573
Like
2.124
Πόντοι
206
Μάγκες … διάβαζα μια έρευνα της Nielsen
Το μέλλον στις business είναι τα γηροκομεία
Το 60-70 των ζευγαριών που χωρίζουν δεν ξαναπαντρεύονται και το 30-35 αυτών δεν έχουν καν σύντροφο
Συνυπολογίζοντας ότι τα παιδιά πλέον δεν ενδιαφέρονται για τους γονείς όπως στο παρελθόν , είναι μονόδρομος Το γηροκομείο
Θα δίνουν την οποια σύνταξη παίρνουν και θα βρίσκονται σε οίκο ευγηρίας με τους υπόλοιπους παθόντες
ΤΡΑΓΙΚΟ αλλά η αλήθεια …..
Όποτε οι 30 και οι 40 πολύ δύσκολο να βρουν γαμπρό …. Όλοι ψάχνονται για ελεύθερη σχέση ….
 

kenken13

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2010
Μηνύματα
9
Like
16
Πόντοι
0
Τύπε δεν συμφωνω. Οι νεοι δεν θελουν να δουλεψουν, ούτε να κουραστουν. Το θεωρουν ντεμοντε. Ενα πτυχιο απο μονο του δεν λεει τιποτα. Επιμορφωθηκες? Αγωνιστηκες? Δουλεψες σκληρα να βελτιωθεις? Τιποτα δεν κάνουν. Μονο γκρινια. Οι ελαχιστοι που βαζουν το κεφαλι κατω και δουλευουν, προκοβουν με ανεση. Ειδικα τη σημερινη εποχη, που η συντριπτικη πλειοψηφια ειναι μετριοι εως ασχετοι. Οχι μονο στα νομικα, αλλά παντού. Ειναι η χρυση εποχη για τους ικανους να ξεχωρισουν. Οποιος δεν το καταφερνει, απλα δεν το αξιζει.
Μπήκα μόνο να γράψω πόσο δίκιο έχεις εδώ. Στην εποχή μας οι νέοι βλέπουν το ινστα κ το τικτοκ από τη μία και το εύκολο χρήμα, χωρίς κριτική σκέψη του τι και αν παίζει από πίσω. Και από την άλλη την άκοπη ζωή των ΚΕΑ, κουπονιών και λοιπών επιδομάτων και λένε οκ δε γ@μεί, θα τη βγάλουμε. Βάλε και πολλή αριστερίλα περί εργοδοτών που τους πίνουν το αίμα και το μυαλό πουρές, 0 προσπάθεια, δικαιώματα χωρίς υποχρεώσεις. Αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο, αλλά στην Ελλάδα είναι πιο έντονο λόγω του τελευταίου. Εχουμε μια χαμένη γενιά από κακούς και μέτριους που οι στοιχειωδώς φιλόδοξοι που μπορούν να συγκεντρωθούν σε ένα στόχο φαίνονται Θεοί, γιατί απλά...υπάρχει χρήμα για όποιον το ψάχνει.
Η Νομική είναι τέλειο παράδειγμα, η Ιατρική η Πληροφορική, ακόμα και η ψυχολογία και τα παιδαγωγικά και όποιο τεχνικό επάγγελμα και αν πιάσεις, βγάζουν 200-300-500 ευρώ --τη μέρα-- όσο οι μέτριοι ψάχνονται με τον κάθε ΑΣΕΠ για το ελληνικό όνειρο των 40-50 ευρώ τη μέρα καθαρά.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.937
Κριτικές
63
Like
45.842
Πόντοι
9.297
Ανώμαλη προσγείωση!
Ποια προσγείωση...θα βρουν έναν τύπο όπως ο άλλος που το πόδι του ήταν σε περίμετρο όσο και το χέρι της γιουβαρλακοσχημης συνοδου του και θα γελάνε και τα τσιμέντα .
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.937
Κριτικές
63
Like
45.842
Πόντοι
9.297
Μάγκες … διάβαζα μια έρευνα της Nielsen
Το μέλλον στις business είναι τα γηροκομεία
Το 60-70 των ζευγαριών που χωρίζουν δεν ξαναπαντρεύονται και το 30-35 αυτών δεν έχουν καν σύντροφο
Συνυπολογίζοντας ότι τα παιδιά πλέον δεν ενδιαφέρονται για τους γονείς όπως στο παρελθόν , είναι μονόδρομος Το γηροκομείο
Θα δίνουν την οποια σύνταξη παίρνουν και θα βρίσκονται σε οίκο ευγηρίας με τους υπόλοιπους παθόντες
ΤΡΑΓΙΚΟ αλλά η αλήθεια …..
Όποτε οι 30 και οι 40 πολύ δύσκολο να βρουν γαμπρό …. Όλοι ψάχνονται για ελεύθερη σχέση ….
Ήδη άρχισα να ψάχνομαι για εκεί...ευτυχώς η έρευνα μου έδειξε ότι ακόμα και συνταξιούχοι Ο.Γ.Α.των 500€ έχουν κάποιες παροχές.Θα πάει καλά αυτό...το τακτοποίησα το μέλλον μου :grin:.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.937
Κριτικές
63
Like
45.842
Πόντοι
9.297
Μπήκα μόνο να γράψω πόσο δίκιο έχεις εδώ. Στην εποχή μας οι νέοι βλέπουν το ινστα κ το τικτοκ από τη μία και το εύκολο χρήμα, χωρίς κριτική σκέψη του τι και αν παίζει από πίσω. Και από την άλλη την άκοπη ζωή των ΚΕΑ, κουπονιών και λοιπών επιδομάτων και λένε οκ δε γ@μεί, θα τη βγάλουμε. Βάλε και πολλή αριστερίλα περί εργοδοτών που τους πίνουν το αίμα και το μυαλό πουρές, 0 προσπάθεια, δικαιώματα χωρίς υποχρεώσεις. Αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο, αλλά στην Ελλάδα είναι πιο έντονο λόγω του τελευταίου. Εχουμε μια χαμένη γενιά από κακούς και μέτριους που οι στοιχειωδώς φιλόδοξοι που μπορούν να συγκεντρωθούν σε ένα στόχο φαίνονται Θεοί, γιατί απλά...υπάρχει χρήμα για όποιον το ψάχνει.
Η Νομική είναι τέλειο παράδειγμα, η Ιατρική η Πληροφορική, ακόμα και η ψυχολογία και τα παιδαγωγικά και όποιο τεχνικό επάγγελμα και αν πιάσεις, βγάζουν 200-300-500 ευρώ --τη μέρα-- όσο οι μέτριοι ψάχνονται με τον κάθε ΑΣΕΠ για το ελληνικό όνειρο των 40-50 ευρώ τη μέρα καθαρά.
Βέβαια ποιο μέρος από όλα αυτά μπαίνει καθαρό στην τσέπη και ποιο πάει υπέρ πίστεως και πατρίδος είναι ένα άλλο θέμα ..
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Εγω βλεπω πολλους 30-40 χωρις συντροφο και χωρις παιδια
Και αντρες και γυναικες
Ειναι πραγματικα πολυ θλιβερο
Χωρις παιδια μετα τα 35 η ζωη ειναι ανουσια
Ακομα και η σχεση ερωτικη ειναι δυσκολη αν δεν εχεις το παιδι να σε κραταει
Φαγανε ολοι το παραμυθι οτι "το παιδι σου στερει τη ζωη και τη διασκεδαση"
Ποια ζωη και ποια διασκεδαση μετα τα 35; λες και εισαι καθε βραδυ στα κλαμπ και στα παρτυ
Αν δεν εχεις το παιδι να σου δινει δυναμη και κουραγιο και ελπιδα για το μελλον δεν εχεις τιποτα
 

crsweber

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
512
Like
969
Πόντοι
86
Εγω βλεπω πολλους 30-40 χωρις συντροφο και χωρις παιδια
Και αντρες και γυναικες
Ειναι πραγματικα πολυ θλιβερο
Χωρις παιδια μετα τα 35 η ζωη ειναι ανουσια
Ακομα και η σχεση ερωτικη ειναι δυσκολη αν δεν εχεις το παιδι να σε κραταει
Φαγανε ολοι το παραμυθι οτι "το παιδι σου στερει τη ζωη και τη διασκεδαση"
Ποια ζωη και ποια διασκεδαση μετα τα 35; λες και εισαι καθε βραδυ στα κλαμπ και στα παρτυ
Αν δεν εχεις το παιδι να σου δινει δυναμη και κουραγιο και ελπιδα για το μελλον δεν εχεις τιποτα
δεν θελω να στο χαλασω, αλλα απο οτι βλεπεις εξω, τα παιδια που ειναι 15 χρονων , τα κοριτσια κυκλοφορουν σαν τσοντες πορνιδια και τα αγορια σαν καγκουρες-αληταμπουρες
βλεποντας ολο αυτο που ετσι ειναι πλεον το 90% της νεολαιας που πανε σχολειο, προτιμαω να μην κανω ποτε οικογενεια ουτε παιδια .απο το να βλεπω τα παιδια μου σε αυτο το μαυρο χαλι και δεν θα μπορεις να κανεις και τιποτα να το αλλαξεις γιατι ετσι ειναι η ταση της μοδας, και αν προσπαθησεις να επιβαλλεις κατι αλλο στο παιδι σου θα εχεις τρομερα προβληματα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Εγω βλεπω πολλους 30-40 χωρις συντροφο και χωρις παιδια
Και αντρες και γυναικες
Ειναι πραγματικα πολυ θλιβερο
Χωρις παιδια μετα τα 35 η ζωη ειναι ανουσια
Ακομα και η σχεση ερωτικη ειναι δυσκολη αν δεν εχεις το παιδι να σε κραταει
Φαγανε ολοι το παραμυθι οτι "το παιδι σου στερει τη ζωη και τη διασκεδαση"
Ποια ζωη και ποια διασκεδαση μετα τα 35; λες και εισαι καθε βραδυ στα κλαμπ και στα παρτυ
Αν δεν εχεις το παιδι να σου δινει δυναμη και κουραγιο και ελπιδα για το μελλον δεν εχεις τιποτα

Τι λες ρε φίλε;:sad2:
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
841
Κριτικές
1
Like
2.273
Πόντοι
446
Το μονο που εχω να πω για τις γυναικες αυτων των ηλικιων φοβουνται την μοναξια που θα τους ερθει. Οι γυναικες ειναι πιο επιρρεπης στα ψυχολογικα προβληματα.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Στην επαρχία υπάρχει ακόμη μεγαλύτερη πίεση για γάμο από ότι στην Αθήνα. Πιστεύω και οι νέες γενιές που τώρα στα 20 λένε "εγώ δε θα κάνω παιδιά, δε θέλω δεσμεύσεις" μετά τα 30 θα ψάχνουν για γαμπρό με την απόχη. Και κάτι συνομήλικές μου τα ίδια λέγανε και σήμερα είναι παντρεμένες με παιδιά, όσο για τις παρτούζες που έκαναν μικρές τις έχουν διαγράψει από τη μνήμη τους.

Επαγγέλματα όπως γιατρός, δικηγόρος, τραπεζικός, πανεπιστημιακός, κτλ έχουν κοινωνικό κύρος για αυτό και προτιμούνται. Ειδικά οι γονείς πιέζουν προς τέτοιους γάμους (σου λέει άλλο η κόρη μας να παντρευτεί γιατρό άλλο ταβερνιάρη και ας βγάζει ο ταβερνιάρης 3 φορές παραπάνω).

Πριν 40-50 χρόνια οι άντρες και κυρίως οι γυναίκες παντρεύονταν για να γαμήσουν. Τώρα παντρεύονται για να σταματήσουν να γαμάνε.
Η τρίτη παράγραφός σου εμπεριέχει δόση αλήθειας, αλλά σηκώνει πολλή κουβέντα.
Όσον αφορά στη δεύτερη, έχω να πω ότι έχει εξασθενήσει λίγο αυτή η άποψη περί γάμου εκ μέρους των γονέων της νύφης, αλλά δυστυχώς υπάρχει ακόμα. Κι όταν ο υδραυλικός ή ο ταβερνιάρης συντηρεί άψογα σπίτι, γυναίκα με λούσα και οικογένεια, ο πανεπιστημιακός ή ο ιατρός ζορίζεται, δουλεύει δωδεκάωρα, δεν τα βγάζει πέρα και στο τέλος τον κερατώνει κι η γυναίκα γιατί την παραμελεί...
 
Εγγρ.
16 Απρ 2023
Μηνύματα
510
Like
977
Πόντοι
86
Αργά ή γρήγορα, όλες οι γυναίκες κάποιον βρίσκουν, οι ποιο καπατσες παντρεοντε και πλούσιους, πχ η καλομοίρα που την κοροιδεβαμε χαζή, γιο εφοπλιστή πήγε και παντρευτηκε
Η καλομοιρα φιλε ειχε ηδη λεφτα -μη το ξεχνας! Απλα ειχε μυαλο και εμφανιση και εκανε τα δικα της λεφτα μεσω του μπετο βλακα !
Πιστευω ηδη τον κερατωνει με κανα τρελο μωρο που εχει κοιλιακους
 
Εγγρ.
16 Απρ 2023
Μηνύματα
510
Like
977
Πόντοι
86
τι λεει ; Την αλήθεια λεει....φαντασου να φτασεις 50 και να εισαι μονος σαν την καλαμια !
Μετα φαντασου να εχεις 1 Γιο και 1 κορη και να κανεις ονειρα για αυτους !
Τι ειναι καλυτερο ;
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
903
Like
1.835
Πόντοι
206
Τι λέει ;

Τι έχεις κάνει εσυ μέχρι τώρα , θα πας 50 και τι ;

Παιδιά δεν έχεις, γκομενα δεν έχεις , δουλειά δεν σε κόβω για 5ψηφιο μηνιάτικο , κάνα 1000αρικο στην καλύτερη…

Σιγά ρε κελεπούρες που έχετε και άποψη για το τι θέλουν οι γυναίκες και σε τι ηλικία

Έχετε μαζευτεί όλλοι οι αγαμητοι εδώ μέσα, που αν σας γυρίσουν ανάποδα πέφτει μόνο το κινητό και τα κλειδιά από το σπιτι της μαμάς από την τσέπη σας !

Μην μου πεις έχεις σπουδάσει… μια τρίχα από τα αρχιδια μου είναι μισθοί των 2000€, ποσό μάλλον τα 600€ που τα εχω για τσιγάρα.

Θα γελάω καθημερινά φέτος , του χρόνου και… με τα νήματα
Ελλεινιδες και και και
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
Τι λέει ;

Τι έχεις κάνει εσυ μέχρι τώρα , θα πας 50 και τι ;

Παιδιά δεν έχεις, γκομενα δεν έχεις , δουλειά δεν σε κόβω για 5ψηφιο μηνιάτικο , κάνα 1000αρικο στην καλύτερη…

Σιγά ρε κελεπούρες που έχετε και άποψη για το τι θέλουν οι γυναίκες και σε τι ηλικία

Έχετε μαζευτεί όλλοι οι αγαμητοι εδώ μέσα, που αν σας γυρίσουν ανάποδα πέφτει μόνο το κινητό και τα κλειδιά από το σπιτι της μαμάς από την τσέπη σας !

Μην μου πεις έχεις σπουδάσει… μια τρίχα από τα αρχιδια μου είναι μισθοί των 2000€, ποσό μάλλον τα 600€ που τα εχω για τσιγάρα.

Θα γελάω καθημερινά φέτος , του χρόνου και… με τα νήματα
Ελλεινιδες και και και
Με συγχωρείς φίλε μου με όλο τον σεβασμό, αλλά αυτό που λες εσύ δεν βγάζει άκρη.
Ναι βγάζουμε λίγο πάνω από 1000€, και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνουμε παιδια, για να ζούμε αξιοπρεπώς.
Παιδιά μπορείς να κάνεις εσύ που βγάζεις 10000€, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου,και τον μισθό μας τον έχεις για τσιγάρα.
Εγώ το βιοτικό μου επίπεδο δεν το ρίχνω για κανένα παιδί.
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
903
Like
1.835
Πόντοι
206
Με συγχωρείς φίλε μου με όλο τον σεβασμό, αλλά αυτό που λες εσύ δεν βγάζει άκρη.
Ναι βγάζουμε λίγο πάνω από 1000€, και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνουμε παιδια, για να ζούμε αξιοπρεπώς.
Παιδιά μπορείς να κάνεις εσύ που βγάζεις 10000€, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου,και τον μισθό μας τον έχεις για τσιγάρα.
Εγώ το βιοτικό μου επίπεδο δεν το ρίχνω για κανένα παιδί.
Σε ποιο βιοτικό επίπεδο είσαι με τα 1.500€ που βγάζεις
Γιατί εγώ είμαι στους φτωχούς, πλούσιος είναι ο Βαρδινογιάννης.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
Σε ποιο βιοτικό επίπεδο είσαι με τα 1.500€ που βγάζεις
Γιατί εγώ είμαι στους φτωχούς, πλούσιος είναι ο Βαρδινογιάννης.
Άρα ενας λόγος παραπάνω για να μην κάνω παιδια.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.369
Πόντοι
736
Άρα οι γονείς σου βγάζανε 3 εκατομμύρια δραχμές τον μήνα, όταν σε κάνανε ;
Λιγότερα.
Και δεν έχω κάτι τίποτα προσωπικό μαζί σου έτσι , προς Θεού.
Απλά κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου. Από την μια λες ότι τρόπον τινά είμαι φτωχομπινες, και ίσια ίσα που συντηρούμαι, και από την άλλη είσαι υπέρμαχος του να κάνω παιδιά.
Να σου πω ένα δεδομένο; Χθες πήρα εσκορτακι με 180/ώρα.
Προτιμώ να τα δίνω εκεί όσα μου περισσεύουν, παρά σε φροντιστήρια, σχολές χορού και ακαδημίες ποδοσφαίρου.
Άλλωστε χρήμα μου δεν είναι; Αν θέλω το καιω.
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
903
Like
1.835
Πόντοι
206
Λιγότερα.
Και δεν έχω κάτι τίποτα προσωπικό μαζί σου έτσι , προς Θεού.
Απλά κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου. Από την μια λες ότι τρόπον τινά είμαι φτωχομπινες, και ίσια ίσα που συντηρούμαι, και από την άλλη είσαι υπέρμαχος του να κάνω παιδιά.
Να σου πω ένα δεδομένο; Χθες πήρα εσκορτακι με 180/ώρα.
Προτιμώ να τα δίνω εκεί όσα μου περισσεύουν, παρά σε φροντιστήρια, σχολές χορού και ακαδημίες ποδοσφαίρου.
Άλλωστε χρήμα μου δεν είναι; Αν θέλω το καιω.
ήθελα 5 παιδιά στα 21 μου, την ειχα από τα 17 μου, 17 και αυτή.

ακολούθησε ακαδημαϊκή καριέρα, PhD κτλ κτλ κτλ (τα οποία πλήρωνα εγώ… μέχρι και το βιβλίο)
Λόγο υποχρεώσεων και των 2 επαγγελματικά εχω μόνο ενα γιο 15 χρόνων στο σήμερα.

Τις άλλες δυο που παντρεύτηκα (η 2η είχε 4 και ο φτωχός ήμουν εγώ και η 3η είναι πολύ μικρότερη μου με μεγαλη θέση σε πολυεθνική, δεν καίγεται… αλλα ούτε και εγώ)

Τα παιδιά κοστίζουν ΤΙΠΟΤΑ , μπροστά στο ΦΠΑ , περαίωση , προκαταβολή φόρου , ακίνητα ενφια , αυτοκίνητα επαγγελματικά service , λογιστές (εχω 3) και τα συναφή.

Εγώ με αυτά που βγάζω λέω είμαι φτωχός, αυτή είναι η άποψη μου.
Όπως και άποψη μου είναι αν εργάζομαι στα 50 (που θα εργάζομαι , αποτυχημένος. Ποσό θα ζήσω ακόμα ; Του καθενός το καντήλι είναι random…)

Δεν ξέρω αν κάποιος θεωρεί τα 1.200€ λίγα ή πολλά για τον εαυτό του και τι μπορεί να κάνει.
Όσα βγάζεις … χαλάς και μέχρι εκεί κουνιέσαι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom