Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Χαίρομαι που υπάρχει εδώ μέσα μια λογικά σκεπτόμενη μειοψηφία.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Κανένας δεν πέθανε από τη μοναξιά. Αντιθέτως, πολλοί πέθαναν, κυριολεκτικά ή μεταφορικά, προσπαθώντας να δώσουν "νόημα στη ζωή τους" με την οικογένεια.

Εντάξει,δεν λέμε να πεθάνει και κυριολεκτικά,αλλά μπορεί να υποφέρει αν είναι μόνος,χωρίς οικογένεια ή έστω γυναίκα
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
381
Like
420
Πόντοι
21
Ως φοιτητής έχεις δίπλα σου διαθέσιμες κοπέλες .
Ως εργαζόμενος όμως δεν το έχεις αυτό το στοιχείο εκτός αν είσαι γιατρός η δουλεύεις σε καφετέρια.
Οι φοιτητές είναι πάντα μια χωριστή κατηγορία που δεν πρέπει να συγχέεται με εργαζόμενους ηλικίας άνω των 30.
Πολύ grey s anatomy βλέπεις τύπε.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.937
Κριτικές
63
Like
45.846
Πόντοι
9.297
Πολύ grey s anatomy βλέπεις τύπε.
Γιατί,δεν βγάζουν γούστα οι γιατροί;
Ακόμα και σε μικρές κοινωνίες αυτοί θα τον χώσουν σε καμμία γιατρεσσα η σε καμμία νοσοκόμα...η νομίζεις ότι θα κάτσουν αυτές στο παιδί το κρεοπωλειου η του συνεργείου αυτοκινήτων;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Πολύ grey s anatomy βλέπεις τύπε.
Άσε το Grace anatomy στην άκρη. Για απλούς, κανονικούς εργαζόμενους, με μέτριες προς καλές αποδοχές (μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν αρκετοί γιατροί που είναι απλά μισθωτοί), έχουν τα περισσότερα τυχερά.
Είτε γιατί έχουν μεγάλη πρόσβαση σε ευάλωτες γυναίκες, είτε λόγω του κύρους που τους προσδίδει το επάγγελμα, είτε λόγω μια επίπλαστης νεανικότητας (πολλοί από αυτούς σπουδάζουν μέχρι τα 35), γαμάνε πολύ περισσότερο από τον μέσο μισθωτό/ ελεύθερο επαγγελματία.
Πολλές γυναίκες εξάλλου, έχουν ακόμα στο μυαλό τους ότι οι γιατροί είναι πλούσιοι και τους την πέφτουν από μόνες τους!
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.165
Like
2.077
Πόντοι
456
Οι γυναίκες κάνουν άσχημες επιλογές και το πληρώνουν μετά.

Στα υπόλοιπα νέα : Το νερό είναι υγρό.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Πολύ σωστό αυτό που ειπώθηκε για τις λάθος επιλογές.

Γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις που το μετάνιωσαν μετά από 3-4 χρόνια γάμου (κάποιες και πιο νωρίς,άλλες πιο αργά) και τους έμεινε το παιδί κι ο "μαλακας" όπως λένε και τώρα χτυπάνε το κεφάλι στον τοίχο.

Γάμος και παιδιά πριν τα 35-40 με τίποτα κατά τη γνώμη μου,είναι θέμα χαρακτήρα. Πρέπει να είσαι ώριμος κι εσύ και η άλλη για να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Πολύ σωστό αυτό που ειπώθηκε για τις λάθος επιλογές.

Γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις που το μετάνιωσαν μετά από 3-4 χρόνια γάμου (κάποιες και πιο νωρίς,άλλες πιο αργά) και τους έμεινε το παιδί κι ο "μαλακας" όπως λένε και τώρα χτυπάνε το κεφάλι στον τοίχο.

Γάμος και παιδιά πριν τα 35-40 με τίποτα κατά τη γνώμη μου,είναι θέμα χαρακτήρα. Πρέπει να είσαι ώριμος κι εσύ και η άλλη για να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο.
Το ηλικιακό όριο ισχύει και για τις γυναίκες τύπε;;
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Κατά τη γνώμη μου ναι
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Κατά τη γνώμη μου ναι
Δηλαδή, να κάνει το πρώτο παιδί η γυναίκα μετά τα 40.
Μάλιστα.
Άλλωστε, είναι πανεύκολο γι' αυτές. Που οι μισές 20άρες - 30άρες είναι γεμάτες από γυναικολογικά (ινομυώματα, πολυκυστικές ωοθήκες, ανωμαλίες κύκλου κλπ), για να μην πούμε για τα αφροδίσια που κολλάνε από τους ακάποτους "άντρες της ζωής τους".
Οπότε να περιμένουν μέχρι τα 40, να έχουν καθαρίσει απ' όλα αυτά ε; :cheesy:
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Και να συμπληρώσω και κάτι άλλο, σχετικά με τον τίτλο του νήματος: όσο απελπισμένη και να είναι μια σαραντάρα, δε θα κάνει όσα κάνει ο πενηντάρης, που πάει και φορτώνεται τη χωρισμένη με τα παιδιά στην εφηβεία ή τη Βουλγάρα/ Αλβανίδα / Μολδαβή που θα του γαμήσει τη ζωή για να του κάνει ένα παιδί...
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Δεν είπα μετά τα 40 ,είπα 35-40 το πολύ. Μια χαρά μπορεί να κάνει παιδί μια γυναίκα στα 40 ,τα γυναικολογικά που αναφέρεις δεν δημιουργούν πρόβλημα στην τεκνοποίηση όλες τιςφορές...Μη γράφετε μπούρδες χωρίς να ξέρετε. Με τη λογική σου οι μισές γυναίκες δεν θα κάνουν παιδί ποτέ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Πολύ σωστό αυτό που ειπώθηκε για τις λάθος επιλογές.

Γνωρίζω αρκετές περιπτώσεις που το μετάνιωσαν μετά από 3-4 χρόνια γάμου (κάποιες και πιο νωρίς,άλλες πιο αργά) και τους έμεινε το παιδί κι ο "μαλακας" όπως λένε και τώρα χτυπάνε το κεφάλι στον τοίχο.

Αυτές παιδί θέλουν να κάνουν,μετά ούτως ή άλλως τον 'μαλάκα' τον έχουν χεσμένο ή τον χωρίζουν κιόλας.Ειδικά αν δεν έχει και λεφτά
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Βιωματικά αυτά που γράφω,φίλτατε.
Από γκόμενες που είχα, από φίλες στον κύκλο μου, από φίλες που έχω γαμήσει :grin::sunglasses:
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.362
Κριτικές
1
Like
3.008
Πόντοι
456
Βιωματικά αυτά που γράφω,φίλτατε.
Από γκόμενες που είχα, από φίλες στον κύκλο μου, από φίλες που έχω γαμήσει :grin::sunglasses:
Βιωματικά και οι τρεις σχέσεις που είχα αντιμετώπιζαν πρόβλημα με όλα αυτά που είπες. Η μία στα 33 έβγαλε ινομύωμα 15 εκατοστά, το αφαίρεσε και της είπε ο γιατρός δεν έχεις κανένα θέμα, είναι πολύ συνηθισμένο...Η άλλη είχε απλά πολυκυστικές που δεν δημιουργούσαν κανένα πρόβλημα και η τρίτη είχε επίσης ινομύωμα 4 εκατοστά άνευ σημασίας. Ηλικίες 40 η μία και 36 η άλλη.

Επιμένω ότι πριν τα 35 παιδί και γάμος μακριά...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Γάμος και παιδιά πριν τα 35-40 με τίποτα κατά τη γνώμη μου,είναι θέμα χαρακτήρα. Πρέπει να είσαι ώριμος κι εσύ και η άλλη για να προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο.

Ώριμος δεν είναι κανένας και καμία.Και χωρίς τους γονείς τους απο πίσω,δεν θα ξέραν που πάνε τα 4
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Βιωματικά και οι τρεις σχέσεις που είχα αντιμετώπιζαν πρόβλημα με όλα αυτά που είπες. Η μία στα 33 έβγαλε ινομύωμα 15 εκατοστά, το αφαίρεσε και της είπε ο γιατρός δεν έχεις κανένα θέμα, είναι πολύ συνηθισμένο...Η άλλη είχε απλά πολυκυστικές που δεν δημιουργούσαν κανένα πρόβλημα και η τρίτη είχε επίσης ινομύωμα 4 εκατοστά άνευ σημασίας. Ηλικίες 40 η μία και 36 η άλλη.

Επιμένω ότι πριν τα 35 παιδί και γάμος μακριά...
Γνωρίζεις αν έχουν τεκνοποιήσει;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom