Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Θέλει μεγάλες αβάντες. Γνωστός μου καριόλης χωρισμένος, έχει σπίτι στην πλάκα. Βγαίνει με τα πόδια και γίνεται κόκκαλο στα ξύδια. Φορτώνει συχνά μουνέτα και τα πάει σπίτι . Σπίτι που το δίνουν ένα μύριο να το πουλήσει όμως.
Σπιτι στην πλακα ισοδυναμει με 3 ΤΖΟΚΕΡ, 2 εργοστασια, 2 λαμποργκινι, εμφανιση Μπραντ Πιτ, Φωνη και σκηνικη παρουσια Ελβις Πρισλει και γοητεια Τζορτ Κλουνει
Και παλι στη δευτερη περιπτωση μπορει να γαμας λιγοτερο αν μενεις σε αποσταση μεγαλυτερη των 10 λεπτων απ το κεντρο με αυτοκινητο, συμπεριλαμβανομενου του μπες βγες, παρκαρε-ξεπαρκαρε, κλπ δηλαδη το 98% της Αττικης
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.920
Like
18.194
Πόντοι
3.656
Σπιτι στην πλακα ισοδυναμει με 3 ΤΖΟΚΕΡ, 2 εργοστασια, 2 λαμποργκινι, εμφανιση Μπραντ Πιτ, Φωνη και σκηνικη παρουσια Ελβις Πρισλει και γοητεια Τζορτ Κλουνει
Υπερβάλεις. Έχεις κυκλοφορήσει ποτέ με κάτι τέτοιο ; Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές , στην παλιά παραλιακή. Με ξένα αυτοκίνητα. Και ούτε καν φεράρι λάμπο που λες. Μιλάω για 911 και SL 12ετίας (τότε). Απλά πήγαινες δίπλα ... και χάζευες σαν μαλάκας ....... και καριολίδια αβέρτα .... πιανουν κουβέντα ..........
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Υπερβάλεις. Έχεις κυκλοφορήσει ποτέ με κάτι τέτοιο ; Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές , στην παλιά παραλιακή. Με ξένα αυτοκίνητα. Και ούτε καν φεράρι λάμπο που λες. Μιλάω για 911 και SL 12ετίας (τότε). Απλά πήγαινες δίπλα ... και χάζευες σαν μαλάκας ....... και καριολίδια αβέρτα .... πιανουν κουβέντα ..........
Οκ, μιλας για παραλιακη, προσωπικα δεν την εχω περπατησει πολυ γιατι ζω βορεια προαστια. Ξερω πως γινεται καλο παιχνιδι, αλλα προφανως μιλαμε για ελληνιδες ως επι το πλειστον
Με γκαρσονιερα στην Πλακα ομως εχεις το τεραστιο ατου πως μεσα σε μια απλη σου Σαββατιατικη εξοδο, μπορεις να κυκλοφορησεις σε 20-30 διαφορετικα μαγαζια, να διαλεξεις το καλυτερο (με τα καλυτερα μουνετα δηλαδη) να παιξεις μπαλα επι τοπου, να φορτωσεις επι τοπου και να την πας με τα ποδια σε 2 λεπτα στο γαμιστρωνα
Η γκομενα αυτο το βλεπει οπως βλεπει το ντελιβερι απο Σουπερ Μαρκετ, στην πορτα της , σε σχεση με το να παει 2 ωρες με το καροτισ να ψωνιζει στο μαγαζι.
Τεραστια διευκολυνση και βολικοτητα, που φαινεται στο τελος στα στατιστικα της χρονιας
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Προσωπικα τις περισσοτερες γκομενες τις εχω πηδηξει οντας φοιτητης Θεσσαλονικη και μενοντας τριγυρω απο το κεντρο, στις γνωστες γειτονιες της Ροτοντας και της Λεωφ. Στρατου, οπου γινοτανε του κουτρουλη ο γαμος και ητανε ολα διπλα με τα ποδια
Ουτε αμαξι δεν ειχα και συχνα ημουν απενταρος. Αλλα ητανε τοσο μεγαλη η ευκολια του να εισαι διπλα σε τοσα πολλα μουνετα και με το γαμιστρωνα διπλα, που επρεπε να εισαι Κουασιμοδος για να μη γαμας.
Μην ξεχναμε πως ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ οι γκομενες αν βρουν ευκαιρια να γαμηθουν στην εξοδο τους ΘΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ και το να προσφερεις γαμιστρωνα στα 200 μετρα ειναι αξια ανεκτιμητη.
Ειχα γνωστο που εμενε τα πρωτα χρονια...Νεαπολη και 12 παρα επρεπε να παρει αστικο να γυρισει σπιτι για να μην πληρωνει ταξι. Καταθλιψη.

Στο καμακι καθε πλεονεκτημα που εχεις μετραει διπλο, το ιδιο και καθε μειονεκτημα. Πχ ο γαμιστρωνας διπλα μετραει μια φορα ως ευκολια, πχ οταν το ακουει η γκομενα, κλπ αλλα επιπλεον μετραει και στην δικη σου ψυχολογια ακομα μια φορα, επειδη νιωθεις εσυ πιο ανετος-ετοιμος-χειμαρρωδης-ψιλοαδιαφορος λογω της υπαρξης του γαμιστρωνα
Το ιδιο ισχυει και με καθε αλλου ειδους πλεονεκτημα, πχ λεφτα, δουλεια, κλπ

Αντιθετα τα μειονεκτηματα ειναι διπλα χτυπηματα. Ενα ως αντικειμενικο, στα αυτια της γκομενας και ενα επανω στην ψυχολογια σου, αφου σε ριχνει προτου καν κανεις το πρωτο βημα, πχ ανεργια, φτωχια, κλπ
 
Τελευταία τροποποίηση:

georgepalaio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2017
Μηνύματα
229
Κριτικές
10
Like
489
Πόντοι
311
Για αυτό εγώ έχω βρει ένα 21 ετών παρθενακι που μου ειναι πλήρως υποτακτικό με την καλή έννοια. Καμία σχέση με τα 20-25χρονα που έχουν γράψει χιλιόμετρα ή με τις οβερ 30 ετών, που θυμήθηκαν την σοβαρή σχέση στα γεράματα. Καλώς ή κακώς οι πολλοί σύντροφοι χαλάνε το μυαλό της γυναίκας, ετσι που δεν μπορεί να δεθεί συναισθηματικά με κανέναν. Όσο λιγότεροι σύντροφοι, ιδανικά 1-2 τόσο πιο πιθανό να ευτυχησετε στον γάμο σας και να μην καταλήξετε σε διαζύγιο, βάσει μελετών.
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
791
Like
2.309
Πόντοι
446
Μέσες άκρες η φάση έχει ως εξής

Η μέση Ελληνίδα μάνα και κόρη , [ σχεδόν πάντα πάνε πακέτο ] γουστάρουν χρήμα , κοινωνική άνοδο , κτλ κτλ κτλ .Επειδή όμως στο ελλαδισταν οι γαμβροι κελεπούρια είναι μετρημένοι στα δάχτυλα , και ο μέσος Ελληνας , δεν είναι βιομήχανος, εφοπλιστής , συν τοπ μοντελ κτλ αλλά απλά παπατζής , έχουμε την δημιουργία του απόλυτου ματριξ .

Γίνεται λοιπόν το κονε κουτοπόνηρης - θα σε πιάσω μαλάκα , και παπατζή , [ συν διάφορων παρατρεχάμενων παπατζήδων – παπατζουδων από δίπλα που περιμένουν να πάρουν και αυτοί-αυτές τον μεζέ τους ] και στο τέλος όταν σκάει η φούσκα γίνεται το έλα να δεις Άντε και στα δικά μας .
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.019
Πόντοι
96
Απο θεωριες καλα παμε,σπιτι στην αθηνα λεει ο ενας για να γαμησεις,λες κα δεν υπαρχουν τοσοι αγαμητοι στην αθηνα,ο αλλος βρηκε λεει ελλεινιδα 21χρονων παρθενα,να παω και εγω κανα ανεκδοτο
 

Southpaw*

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2021
Μηνύματα
78
Like
142
Πόντοι
0
Εγω οταν εψαχνα σοβαρη σχεση, που τελικα την παντρευτηκα, βρηκα 20 χρονων, εγω ημουν 27. Αργοτερα που εψαχνα γισ γκονενα, στα 40 μου, παλι 20 χρονων βρηκα. Απορω τι κανετε με τις τριανταροσαρανταρες, καπη θα ανοίξετε;;;;
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.906
Like
1.430
Πόντοι
216
Ο sadman-subzero παρακαλω, να μας καταθεσει την αποψη του επι του θεματος.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Μέσες άκρες η φάση έχει ως εξής

Η μέση Ελληνίδα μάνα και κόρη , [ σχεδόν πάντα πάνε πακέτο ] γουστάρουν χρήμα , κοινωνική άνοδο , κτλ κτλ κτλ .Επειδή όμως στο ελλαδισταν οι γαμβροι κελεπούρια είναι μετρημένοι στα δάχτυλα , και ο μέσος Ελληνας , δεν είναι βιομήχανος, εφοπλιστής , συν τοπ μοντελ κτλ αλλά απλά παπατζής , έχουμε την δημιουργία του απόλυτου ματριξ .

Γίνεται λοιπόν το κονε κουτοπόνηρης - θα σε πιάσω μαλάκα , και παπατζή , [ συν διάφορων παρατρεχάμενων παπατζήδων – παπατζουδων από δίπλα που περιμένουν να πάρουν και αυτοί-αυτές τον μεζέ τους ] και στο τέλος όταν σκάει η φούσκα γίνεται το έλα να δεις Άντε και στα δικά μας .
:headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 
  • Like
Αντιδράσεις: iliasl

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.944
Κριτικές
63
Like
45.849
Πόντοι
9.297
Προσωπικα τις περισσοτερες γκομενες τις εχω πηδηξει οντας φοιτητης Θεσσαλονικη και μενοντας τριγυρω απο το κεντρο, στις γνωστες γειτονιες της Ροτοντας και της Λεωφ. Στρατου, οπου γινοτανε του κουτρουλη ο γαμος και ητανε ολα διπλα με τα ποδια
Ουτε αμαξι δεν ειχα και συχνα ημουν απενταρος. Αλλα ητανε τοσο μεγαλη η ευκολια του να εισαι διπλα σε τοσα πολλα μουνετα και με το γαμιστρωνα διπλα, που επρεπε να εισαι Κουασιμοδος για να μη γαμας.
Μην ξεχναμε πως ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ οι γκομενες αν βρουν ευκαιρια να γαμηθουν στην εξοδο τους ΘΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ και το να προσφερεις γαμιστρωνα στα 200 μετρα ειναι αξια ανεκτιμητη.
Ειχα γνωστο που εμενε τα πρωτα χρονια...Νεαπολη και 12 παρα επρεπε να παρει αστικο να γυρισει σπιτι για να μην πληρωνει ταξι. Καταθλιψη.

Στο καμακι καθε πλεονεκτημα που εχεις μετραει διπλο, το ιδιο και καθε μειονεκτημα. Πχ ο γαμιστρωνας διπλα μετραει μια φορα ως ευκολια, πχ οταν το ακουει η γκομενα, κλπ αλλα επιπλεον μετραει και στην δικη σου ψυχολογια ακομα μια φορα, επειδη νιωθεις εσυ πιο ανετος-ετοιμος-χειμαρρωδης-ψιλοαδιαφορος λογω της υπαρξης του γαμιστρωνα
Το ιδιο ισχυει και με καθε αλλου ειδους πλεονεκτημα, πχ λεφτα, δουλεια, κλπ

Αντιθετα τα μειονεκτηματα ειναι διπλα χτυπηματα. Ενα ως αντικειμενικο, στα αυτια της γκομενας και ενα επανω στην ψυχολογια σου, αφου σε ριχνει προτου καν κανεις το πρωτο βημα, πχ ανεργια, φτωχια, κλπ
Ως φοιτητής έχεις δίπλα σου διαθέσιμες κοπέλες .
Ως εργαζόμενος όμως δεν το έχεις αυτό το στοιχείο εκτός αν είσαι γιατρός η δουλεύεις σε καφετέρια.
Οι φοιτητές είναι πάντα μια χωριστή κατηγορία που δεν πρέπει να συγχέεται με εργαζόμενους ηλικίας άνω των 30.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Ως φοιτητής έχεις δίπλα σου διαθέσιμες κοπέλες .
Ως εργαζόμενος όμως δεν το έχεις αυτό το στοιχείο εκτός αν είσαι γιατρός η δουλεύεις σε καφετέρια.
Οι φοιτητές είναι πάντα μια χωριστή κατηγορία που δεν πρέπει να συγχέεται με εργαζόμενους ηλικίας άνω των 30.
Τυπε οταν δουλευα Αθηνα κανονικο ωραριο κεντρο, σχεδον παντα επινα εναν καφε η ποτο-τσιπουρο στα περιξ μετα τη δουλεια. Παντα με χαλουσε η σκεψη της επιστροφης στο προαστιο μου.
Ξερεις τι μεγαλη υποθεση ειναι να εχεις γαμιστρωνα στα 200 μετρα, που πας με τα ποδια σε 3 λεπτα μετα απο οσα τσιπουρα θελεις;
Ανοιγονται τεραστιες δυνατοτητες για ατελειωτο καμακι
Ασε που σε σεβονται ΟΛΟΙ οι γνωστοι σου (και γνωστες σου), ενδομυχα σε ζηλευουν.
Δες τι ειπε ο Λακης που υποτιθεται εχει περπατησει χιλιομετρα στο παιγνιο, κατα καποιο τροπο "ζηλευει" το γνωστο του με το γαμιστρωνα στην Πλακα

Και οχι, το να μπορεις να χρησιμοποιησεις ξενοδοχειο οποτε προκυψει κατι, αντι του να εχεις μονιμο γαμιστρωνα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΙΔΙΟ!

Επισης, δες και τις κινησεις του αρχοντα Κιμανιου του Β' εκλεινε ξενοδοχειο ΠΑΝΤΑ ΧΡΕΣΑΤΙΚ, για να ειναι παντα σε εμβελεια πυραυλικη και οχι μονο
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Ο sadman-subzero παρακαλω, να μας καταθεσει την αποψη του επι του θεματος.

Έχω πει την άποψή μου,πιο πολλοί απεγνωσμένοι υπάρχουν,παρά απεγνωσμένες.

Ειδικά οι 30-40 που μένουν επαρχία,χωρίς γάμο/σχέση...χωρίς επιλογές...χωρίς τίποτα,που δε βλέπουν μουνί ούτε στον ύπνο τους,θα παντρεύονταν...και αύριο
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.944
Κριτικές
63
Like
45.849
Πόντοι
9.297
Έχω πει την άποψή μου,πιο πολλοί απεγνωσμένοι υπάρχουν,παρά απεγνωσμένες.

Ειδικά οι 30-40 που μένουν επαρχία,χωρίς γάμο/σχέση...χωρίς επιλογές...χωρίς τίποτα,που δε βλέπουν μουνί ούτε στον ύπνο τους,θα παντρεύονταν...και αύριο
Θα παντρεύονταν μόνο και μόνο για να μην είναι μόνοι αλλά και γιατί είναι ανίκανοι να κάνουν και καμμία δουλειά στο σπίτι.
Όταν καταλάβουν ότι θα προκύψουν επιπλέον έξοδα θα γονατίσουν ιδίως αν δεν έχουν σταθερες δουλειές.
Τότε θα βγει ξυνο και το έτοιμο φαγητό και όλα...
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.188
Like
18.280
Πόντοι
3.656
Θα παντρεύονταν μόνο και μόνο για να μην είναι μόνοι αλλά και γιατί είναι ανίκανοι να κάνουν και καμμία δουλειά στο σπίτι.
Όταν καταλάβουν ότι θα προκύψουν επιπλέον έξοδα θα γονατίσουν ιδίως αν δεν έχουν σταθερες δουλειές.
Τότε θα βγει ξυνο και το έτοιμο φαγητό και όλα...

Και σ'αυτό έχω πει την αποψή μου,αν κάποιος νιώθει ότι δεν την παλεύει καθόλου μόνος,ας κάνει οικογένεια/παιδιά,τουλάχιστον να δώσει ένα νόημα στη ζωή του.

Ειδικά και επαρχία που δεν έχει και τίποτα απο άποψη επιλογών,διασκέδασης κλπ,αν είναι ο άλλος να πεθάνει απ'τη μοναξιά,ας κάνει οικογένεια.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.944
Κριτικές
63
Like
45.849
Πόντοι
9.297
Και σ'αυτό έχω πει την αποψή μου,αν κάποιος νιώθει ότι δεν την παλεύει καθόλου μόνος,ας κάνει οικογένεια/παιδιά,τουλάχιστον να δώσει ένα νόημα στη ζωή του.

Ειδικά και επαρχία που δεν έχει και τίποτα απο άποψη επιλογών,διασκέδασης κλπ,αν είναι ο άλλος να πεθάνει απ'τη μοναξιά,ας κάνει οικογένεια.
Aν έχει λεφτά ας κάνει ο,τι θέλει...
Αν έχει χωράφια και πέσει ένα χαλάζι μετά τι θα γίνει;Θα ζήσουν από τις αποζημιώσεις;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Εντάξει όταν έχεις και μια αντικειμενική διορία να κάνεις παιδιά είναι αλλιώς. Και σε εμάς τους άντρες αν μας λέγανε ότι μέχρι τα 40 μπορούμε να κάνουμε παιδιά θα το βλέπαμε αλλιώς το θέμα και από τα 35 μας θα ψάχναμε για γυναίκα ώστε να δουμε τι καπνό φουμάρει πριν αποφασίσουμε να τα ρίξουμε μέσα ακάποτα μετά απο 2-3 χρόνια.

Η γυναίκα που θελει να κανει παιδια ξέρει ότι στα 32 της το αργότερο πρεπει να βρει γαμπρο. Απο τη στιγμή που θα τον γνωρίσει μέχρι να συζήσουν να παντρευτούν και μετά να ξεκινήσουν για παιδια θα φτάσουν 34-35.

Αν μπλεξουν με κανενα που της κοροϊδεύει πχ και φανε 2 χρονακια και φτάσουν 35 και πρέπει να ψάξουν απ'την αρχή για γαμπρό τότε η πίεση ανεβαίνει πολυ ,τα χρονικά περιθώρια στενεύουν και οι επιλογές στους άντρες πέφτουν ταυτόχρονα.

Ο άντρας μπορει να του γυρίσει το μάτι και στα 45 πχ και να πει "Θέλω να κανω οικογενεια"
Αν έχει μια καλη οικονομική κατασταση βρισκει για πλάκα ωραία μουνάρα στα 30 της για να παντρευτεί.
Και μετά ξύπνησες.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Και σ'αυτό έχω πει την αποψή μου,αν κάποιος νιώθει ότι δεν την παλεύει καθόλου μόνος,ας κάνει οικογένεια/παιδιά,τουλάχιστον να δώσει ένα νόημα στη ζωή του.

Ειδικά και επαρχία που δεν έχει και τίποτα απο άποψη επιλογών,διασκέδασης κλπ,αν είναι ο άλλος να πεθάνει απ'τη μοναξιά,ας κάνει οικογένεια.
Κανένας δεν πέθανε από τη μοναξιά. Αντιθέτως, πολλοί πέθαναν, κυριολεκτικά ή μεταφορικά, προσπαθώντας να δώσουν "νόημα στη ζωή τους" με την οικογένεια.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.945
Κριτικές
5
Like
8.090
Πόντοι
2.306
Παρτε Φιλιππινεζα γυναικα να εχετε το κεφαλι σας ησυχο ρε παιδες.
Νοικυρες, εργατικες, με σεβασμο και αρχες
Και ειναι και 110.000.000
Και δεν τους νοιαζει η διαφορα ηλικιας
Ουτε θελουν να βγαζεις τ αντερα σου για να εξυπηρετεις τα λουσα τους
Ποιος γαμάει Φιλιππινέζα;
Είστε σοβαροί;
 

givrgaras95

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2023
Μηνύματα
1.002
Like
1.019
Πόντοι
96
Και μετά ξύπνησες.
εχουν μπερδεψει τα μπουρδελα με τις σχεσεις,στις σχεσεις σαφως η γυναικα σε πολυ καλυτερη μοιρα,ο αντρας παιζει να πεθανει αγαμητος,αν δενε χει κυκλο,φιλες,γνωστες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom