Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.426
Πόντοι
11.445
Τώρα πραγματικά πιστεύεις ότι αυτά τα λεφτά θα ξοδεύονται για τις ανάγκες των παιδιών;

οχι αλλα οταν ενηλικιωθουν σταματαει αυτο . δεν ειναι ομως οπως να σου εχουν  παρει το 50% της περιουσιας οπως του Bezos η του Berlouskoni η του Abramovic.
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Ναι οπως το ειπες συνεισφορα πρεπει να αποδειξει σε χρημα η δουλεια . Στο εξωτερικο δεν χρειαζεται , σου παιρνει κατευθειαν τα μισα και της χρωστας και διατροφες ... :S

Αν δεις Αλοιμονου παρολο με 4 παιδια και 15 χρονια συμβιωση μονο διατροφες ζηταγε απο Βαρδινογιαννη γιατι φυσικα δεν μπορει να αποδειξει συμμετοχη ...

Ο Βαρδινογιάννης δήλωσε ότι έχει πτωχεύσει και τα χρήματα τα έδινε η οικογενεια του...
Έκανε μαλακία που δεν έκανε προγαμιαίο συμβόλαιο,,,,
Το πόσο είναι ανάλογο του επιπέδου....
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
99% άντρες παντρεμένοι ανεβάζουν φωτογραφίες με την γυναίκα τους στο Facebook.
1% γυναίκα ανεβάζει φωτογραφία με τον άντρα της.
Κλασική περίπτωση μαλάκων να δείξουν ότι έχουν γυναίκα.

Ουτε καν παντρεμενοι, οσοι ειναι σε σχεση ετσι ειναι. Βλεπεις τη γκομενα να εχει φωτο με το μαγιο και τον "ναι αγαπη μου" να εχει μαζι της. Τζαμπα τα πεντοχιλιαρα που μοιραζε ο πατερας τους στο μαιευτηριο.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.801
Like
14.546
Πόντοι
3.656
οχι αλλα οταν ενηλικιωθουν σταματαει αυτο . δεν ειναι ομως οπως να σου εχουν  παρει το 50% της περιουσιας οπως του Bezos η του Berlouskoni η του Abramovic.

Μέχρι τα 25, γιατί εννοείται ότι θα πάνε σε κάποιο Κολλέγιο / Πανεπιστήμιο, θα τον αρμέγει. Και με ελαφριά αμνησία δεν απάντησες αν πραγματικά πιστεύεις ότι αυτά τα λεφτά θα ξοδευτούν για τις ανάγκες των παιδιών, και κάθε χρόνο θα πηγαίνει κάποια υπηρεσία και θα της ζητάει λογαριασμό που τα ξόδεψε. Ναι, τα πράγματα στην Αμερική είναι χειρότερα, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι οι νόμοι που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ υπάρχουν για την προστασία των παιδιών δεν χρησιμοποιούνται για την οικονομική αφαίμαξη του άντρα. Αυτό επισημαίνω τόσα χρόνια, για την άδικη σε βάρος μας νομοθεσία, που ΤΑΧΑ προστατεύει τα παιδιά  
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
πρεπει να καταλαβαιτε οτι ζουμε στην εποχη οχι των βητα αλλα των ωμεγα. Οσο χειροτερος εισαι τοσο πιο ελκυστικος εισαι.
Οσο πιο μικρη οι γκομενα τοσο πιο χαζη. Οσο πιο μεγαλη τοσο πιο κατεστραμμένη, καμμένη γη
Εγω στον δρομο αυτο βλεπω και ελλαδα και εξωτερικο.
Οι γυναικες ειναι παντου γυναικες. Απλα εχει ερθει ετσι η εποχη που εχουν τα παντα με το μερος τους , οποτε οτι και να κανεις σαν αντρας παντα χαμενος θα εισαι .

ΤΟ οτι ειμαστε στην εποχη των ωμεγα αυτο πρεπει να το παραδεχτουμε ολοι μας.  
Παρε παραδειγμα και τα ειδωλα που βλεπεις στην τηλεόραση, συγκρινε με 80, 90 ,00  και να δεις τι εχει σημερα .
Οσο πιο χαμηλα και παθητικος εισαι τοσο το καλυτερο .
Δες εδω
https://newsthessaloniki.gr/filippos-arvanitis-power-of-love/]
[/url]
και εδω
https://newsthessaloniki.gr/vasilis-chalkias-power-of-love/]
[/url]
και εδω
https://www.iefimerida.gr/news/396132/power-love-aytoi-einai-oi-paiktes-poy-psahnoyn-tin-agapi-eikones]
[/url]

Δυστηχως
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.801
Like
14.546
Πόντοι
3.656
Ο Βαρδινογιάννης δήλωσε ότι έχει πτωχεύσει και τα χρήματα τα έδινε η οικογενεια του...
Έκανε μαλακία που δεν έκανε προγαμιαίο συμβόλαιο,,,,
Το πόσο είναι ανάλογο του επιπέδου....

Ρε μεγάλε, γιατί συνεχίζετε να γράφετε την παπάτζα περί προγαμιαίου συμβολαίου; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, τελεία
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Ρε μεγάλε, γιατί συνεχίζετε να γράφετε την παπάτζα περί προγαμιαίου συμβολαίου; ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, τελεία

Γιατι εξωτερικο νομιζεις οτι υπαρχει ? και οσα υπαρχουν διαβαλονται. Οχι νομιζεις οτι η αλλη θα πηδιεται τσαμπα. Γιαυτο αρκετοι δεν παντρευονται.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.935
Πόντοι
5.006
πρεπει να καταλαβαιτε οτι ζουμε στην εποχη οχι των βητα αλλα των ωμεγα. Οσο χειροτερος εισαι τοσο πιο ελκυστικος εισαι.
Οσο πιο μικρη οι γκομενα τοσο πιο χαζη. Οσο πιο μεγαλη τοσο πιο κατεστραμμένη, καμμένη γη
Εγω στον δρομο αυτο βλεπω και ελλαδα και εξωτερικο.
Οι γυναικες ειναι παντου γυναικες. Απλα εχει ερθει ετσι η εποχη που εχουν τα παντα με το μερος τους , οποτε οτι και να κανεις σαν αντρας παντα χαμενος θα εισαι .

ΤΟ οτι ειμαστε στην εποχη των ωμεγα αυτο πρεπει να το παραδεχτουμε ολοι μας.  
Παρε παραδειγμα και τα ειδωλα που βλεπεις στην τηλεόραση, συγκρινε με 80, 90 ,00  και να δεις τι εχει σημερα .
Οσο πιο χαμηλα και παθητικος εισαι τοσο το καλυτερο .
Δες εδω
https://newsthessaloniki.gr/filippos-arvanitis-power-of-love/]
[/url]
και εδω
https://newsthessaloniki.gr/vasilis-chalkias-power-of-love/]
[/url]
και εδω
https://www.iefimerida.gr/news/396132/power-love-aytoi-einai-oi-paiktes-poy-psahnoyn-tin-agapi-eikones]
[/url]

Δυστηχως

και να φανταστείς τα μουνια στο παουερ οφ λοβ ειχαν απορριψει και τις 2 αιτησεις μου!!!
που θα εμπαινα και θα τους γαμουσα τα πρεκια εκει μεσα!!!
:tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Τύποι γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν παίξει διαζύγιο χωρίς να υπάρχουν παιδιά?

Διατροφή φαντάζομαι δεν υπάρχει ε?

Περιουσία που αποκτήθηκε μετά το γάμο? Πάει 50-50 ή μόνο όταν υπάρχουν παιδιά ισχύει αυτό?
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
και να φανταστείς τα μουνια στο παουερ οφ λοβ ειχαν απορριψει και τις 2 αιτησεις μου!!!
που θα εμπαινα και θα τους γαμουσα τα πρεκια εκει μεσα!!!
:tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
δεν εισαι τοσο παθητικος οσο πρεπει .
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Τύποι γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν παίξει διαζύγιο χωρίς να υπάρχουν παιδιά?

Διατροφή φαντάζομαι δεν υπάρχει ε?

Περιουσία που αποκτήθηκε μετά το γάμο? Πάει 50-50 ή μόνο όταν υπάρχουν παιδιά ισχύει αυτό?
οχι και χωρις παιδια
 
Εγγρ.
30 Μαΐ 2020
Μηνύματα
26
Like
1
Πόντοι
0
πρεπει να καταλαβαιτε οτι ζουμε στην εποχη οχι των βητα αλλα των ωμεγα. Οσο χειροτερος εισαι τοσο πιο ελκυστικος εισαι.
Οσο πιο μικρη οι γκομενα τοσο πιο χαζη. Οσο πιο μεγαλη τοσο πιο κατεστραμμένη, καμμένη γη
Εγω στον δρομο αυτο βλεπω και ελλαδα και εξωτερικο.
Οι γυναικες ειναι παντου γυναικες. Απλα εχει ερθει ετσι η εποχη που εχουν τα παντα με το μερος τους , οποτε οτι και να κανεις σαν αντρας παντα χαμενος θα εισαι .

ΤΟ οτι ειμαστε στην εποχη των ωμεγα αυτο πρεπει να το παραδεχτουμε ολοι μας.  
Παρε παραδειγμα και τα ειδωλα που βλεπεις στην τηλεόραση, συγκρινε με 80, 90 ,00  και να δεις τι εχει σημερα .
Οσο πιο χαμηλα και παθητικος εισαι τοσο το καλυτερο .
Δες εδω
https://newsthessaloniki.gr/filippos-arvanitis-power-of-love/]
[/url]
και εδω
https://newsthessaloniki.gr/vasilis-chalkias-power-of-love/]
[/url]
και εδω
https://www.iefimerida.gr/news/396132/power-love-aytoi-einai-oi-paiktes-poy-psahnoyn-tin-agapi-eikones]
[/url]

Δυστηχως
Ρε φίλε, έλεος για να στηρίξεις το επιχείρημα σου, μας φέρνεις ως παράδειγμα τους άντρακλες του "power of love"? Πες μου τώρα, πιστεύεις στ' αλήθεια ότι θα πήγαινε κανένας σοβαρός σ' αυτό το χαμηλωτάτου επιπέδου, χαμαιτυπείο?

Και εγώ δέχομαι ότι όντως πλέον μιλάμε για Ω καταστάσεις, αλλά να ξέρεις ότι γυναίκες αυτούς τους άντρες τους ξεφτιλίζουν, ούτε τους θαυμάζουν, ούτε τους παραδέχονται. Το πρώτο βήμα για να κατακτήσεις μία γυναίκα είναι να την κάνεις να γελάσει, άλλοι τις κάνουν να γελάνε γιατί είναι πνευματώδεις και άλλοι γιατί είναι απλά γελοίοι.

Οποία αδυναμία βρει πάνω σου η γκόμενα θα την χτυπήσει αλύπητα, και αυτό ισχύει για όλους από το Α μέχρι το Ω.
 
Εγγρ.
30 Μαΐ 2020
Μηνύματα
26
Like
1
Πόντοι
0
Τύποι γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν παίξει διαζύγιο χωρίς να υπάρχουν παιδιά?

Διατροφή φαντάζομαι δεν υπάρχει ε?

Περιουσία που αποκτήθηκε μετά το γάμο? Πάει 50-50 ή μόνο όταν υπάρχουν παιδιά ισχύει αυτό?

Εξαιρετικά σπάνιο να πάρει κάποια διατροφή για τον εαυτό της χωρίς παιδιά. Σημασία έχει η οικονομική της κατάσταση και η δική σου, όπως επίσης και η υπαιτιότητα. Αν είναι άπορη και δεν είναι σε θέση να βρει δουλειά υπάρχει κάποια πιθανότητα. Επίσης αν την έχεις πλακώσει στο ξύλο και την έχεις κερατώσει, είσαι υπαίτιος και αυτό στα δικαστήρια μετράει επίσης σημαντικά.

Τώρα ως προς την συμμετοχή στα αποκτήματα εξαρτάται πόσο έχει συνεισφέρει ο καθένας στην κοινή περιουσία που αποκτήθηκε μετά τον γάμο. Ο νόμος βάζει ένα τεκμήριο, αλλά αυτό είναι μαχητό. Αν έχεις πχ αγοράσει ένα σπίτι με δωρεά από τους γονείς σου, αυτό δεν θα υπολογιστεί. Αν όμως το έχει αγοράσει με την δουλειά σου και η γυναίκα σου έπλενε πιάτα, τότε θα δικαιούται και εκείνη ένα ποσοστό γιατί συνέβαλε και εκείνη με τον τρόπο της στην επαύξηση της περιουσίας σου.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Σε ευχαριστώ τυπε  :hi:

Άσχετος είμαι από νομικά, αλλά λογικά μου ακούγονται και τα 2.
 
Εγγρ.
30 Μαΐ 2020
Μηνύματα
26
Like
1
Πόντοι
0
Σε ευχαριστώ τυπε  :hi:

Άσχετος είμαι από νομικά, αλλά λογικά μου ακούγονται και τα 2.
Any time, τύπε εκτός από περήφανο μέλος του μπου είμαι και δικηγόρος, οπότε το κατέχω το αντικείμενο...
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
822
Πόντοι
146
Εξαιρετικά σπάνιο να πάρει κάποια διατροφή για τον εαυτό της χωρίς παιδιά. Σημασία έχει η οικονομική της κατάσταση και η δική σου, όπως επίσης και η υπαιτιότητα. Αν είναι άπορη και δεν είναι σε θέση να βρει δουλειά υπάρχει κάποια πιθανότητα. Επίσης αν την έχεις πλακώσει στο ξύλο και την έχεις κερατώσει, είσαι υπαίτιος και αυτό στα δικαστήρια μετράει επίσης σημαντικά.

Τώρα ως προς την συμμετοχή στα αποκτήματα εξαρτάται πόσο έχει συνεισφέρει ο καθένας στην κοινή περιουσία που αποκτήθηκε μετά τον γάμο. Ο νόμος βάζει ένα τεκμήριο, αλλά αυτό είναι μαχητό. Αν έχεις πχ αγοράσει ένα σπίτι με δωρεά από τους γονείς σου, αυτό δεν θα υπολογιστεί. Αν όμως το έχει αγοράσει με την δουλειά σου και η γυναίκα σου έπλενε πιάτα, τότε θα δικαιούται και εκείνη ένα ποσοστό γιατί συνέβαλε και εκείνη με τον τρόπο της στην επαύξηση της περιουσίας σου.

Το πιο βασικο οταν δεν υπαρχουν παιδια, ειναι το πως σε εχει κοψει και κατα ποσο ακουει τις φιλες της τους συγγενεις της πανω στο θεμα.

Εαν εχει τα μυαλα στο κεφαλι της και δεν ειναι φτερο στον ανεμο στα λογια των αλλων και δεν εισαι μαλθακομαλακας ευγενικο καλο παιδι, δεν θα ασχοληθει.

Εαν ομως τα λογια που της βαζουν την εχουν κανει φτερο στον ανεμο και εχει κοψει οτι τη παιρνει με τη παρτη σου, θα στα πει τα φωνηεντα και οτι γινει εγινε, δεν εχει να χασει κατι.

 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Ρε φίλε, έλεος για να στηρίξεις το επιχείρημα σου, μας φέρνεις ως παράδειγμα τους άντρακλες του "power of love"? Πες μου τώρα, πιστεύεις στ' αλήθεια ότι θα πήγαινε κανένας σοβαρός σ' αυτό το χαμηλωτάτου επιπέδου, χαμαιτυπείο?

Και εγώ δέχομαι ότι όντως πλέον μιλάμε για Ω καταστάσεις, αλλά να ξέρεις ότι γυναίκες αυτούς τους άντρες τους ξεφτιλίζουν, ούτε τους θαυμάζουν, ούτε τους παραδέχονται. Το πρώτο βήμα για να κατακτήσεις μία γυναίκα είναι να την κάνεις να γελάσει, άλλοι τις κάνουν να γελάνε γιατί είναι πνευματώδεις και άλλοι γιατί είναι απλά γελοίοι.

Οποία αδυναμία βρει πάνω σου η γκόμενα θα την χτυπήσει αλύπητα, και αυτό ισχύει για όλους από το Α μέχρι το Ω.
Εγω αυτα που βλεπω λεω. Και δεν το λεω  με κακια γιατι δεν γαμησα οταν ημουνα 20 30 και μου εχει μεινει αποθυμενο το αντιθετο, γιατι τωρα μονο τετοια βλεπω και με κατι τετοιους και χειροτερους ειναι οι περισσοτερες γκομενες ΠΛΕΟΝ.
Ειναι ο κανονας πλεον .
Για να μην πω χειροτερους.
Αυτα δειχνει η τηλεοραση και αυτα βλεπει ο κοσμος και ετσι γινονται τα βοδια.

μου αρεσει οτι καταλαβες οτι ειναι οι εποχη των βητα και ωμεγα. Ειδες που ερχεσαι στα λογια μου . Και ειναι κριμα γιατι εχει αρκετα ατομα στην γυρα ..
Ειχα φιλους παλια (πλεον κανενα) που ηταν και γαμω τα ατομα βγασιναμε εξω και γινοταναι χαμος , δεν ηθελες να πας σπιτι.
Και τωρα βγαινεις εξω και λες καλυτερα να κατσω  σπιτι γιατι αμα βγω θα ξενερωσω.

να περνας καλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom