Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 279K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.801
Like
14.546
Πόντοι
3.656
Τύποι γνωρίζει κανείς τι γίνεται αν παίξει διαζύγιο χωρίς να υπάρχουν παιδιά?

Διατροφή φαντάζομαι δεν υπάρχει ε?

Περιουσία που αποκτήθηκε μετά το γάμο? Πάει 50-50 ή μόνο όταν υπάρχουν παιδιά ισχύει αυτό?

Δεν υπάρχει διατροφή, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. Αν είναι άνεργη, την πληρώνεις για ένα χρόνο. Ναι, ότι αποξκτήθηκε μετά το Γάμο πάει 50 - 50 κι ας μην δούλευε
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.480
Κριτικές
1
Like
6.172
Πόντοι
2.356
Τύπε όπως σε όλες τις δουλειές υπάρχουν οι καλοί, οι μέτριοι και οι ατζαμήδες. Αυτός που στο πε πρέπει να ήταν δικηγόρος γιατί όντως στην πλειοψηφία των περιπτώσεων αρκεί να κάνεις τα αυτονόητα και δεν χρειάζεται να είσαι καθηγητής πανεπιστημίου.
Η μεγαλύτερη αλήθεια όμως είναι ότι ο δικηγόρος μπορεί πράγματι να σε καταστρέψει, είτε γιατί είναι κακός και αμελής, είτε γιατί τα έχει πιάσει απ' τον αντίδικο. Υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις ξέρεις. Και η μαλακία είναι ότι θα τον έχεις πληρώσει για να σε καταστρέψει..
Το 1ο είναι αυτό που πιστεύω κι εγώ, όπως δηλ σε όλα τα επαγγέλματα.

Αλλά ok, καταλαβαίνω το σκεπτικό. Εμένα ο (πρώην) δικηγόρος μου, παραλίγο να με καταστέψει με την ανεπάρκειά του. Sloppiness που λένε οι Αμερικάνοι. Δίκη κερδισμένη από χέρι και λίγο έλειψε να παραγραφεί με τη :jerking: που τον έδερνε.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Πρεπει να καταλαβουμε επιτελους την αξια μας σαν Ανδρες ...

Η γυναικα και ιδιως η Ελλε-ι-νιδα θελει να γινει μανα και κιουρια ... αλλιως θεωρηται τελιωμενη

Αν μπορουσε να τα κανει μονη της δεν θα μας ελεγε ουτε καλημερα ... αλλα...

Χωρις ανδρα δεν μπορει να ειμαι μανα
Χωρις ανδρα δεν μπορει να ειναι κυρια

Οποτε γαματε ... και καντε την με ελαφρα...

Αν το σκεφτεις εχουμαι και τα φραγκα και τον ασσο στο μανικι...!

Μεγαλες αληθειες!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Τι σκεφτονται οι γυναικες απο 32 ετων και ανω;

 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Μάγκες μου απο τον παλιό καιρό πουζήσαμε εμείς οι μπαρμπάδες,αν κάποια έφγτανε τα τριάντα και ακομα ήταν ανύπαντρη,την έλεγαν άρρωστη,χαζή ή πουτάνα.Πλέον οι πιο πολλές έχουν και τα 3.Γενικά τα κορίτσια του σήμερα είναι ασταθή και πάντα είχαν έναν μαλακα να τους τα χώνει,είτε ήταν ο μαλάκας ο πατέρας τους ή κάποιος γκομενος ή κάποιος beta χορηγός που δεν την πηδαγε κιόλας.Πάντα τους έλεγαν ότι είναι πιγκήπισσες,βασίλισσες και εν γένει ευγενείς κάποιου παραμυθιού,ενώ στην πραγματκότητα είναι λιμενεργάτες,σκαφτιάδες και βοθρατζήδες.Οι παραπάνω την γλυτώσατε πολύ φτηνα και αποκομίσατε γνώση.Άλλοι την πατάνε αλλιώς και τους ροκανίζουν χρήμα,τους φορτώνουν μπάσταρδα άλλων που τις έφτυσαν και διάφορες άλλες απατεωνιές.Η συμβουλή μου είναι να είστε απο μεριά σας ειλικρινείς και να τους δίνετε να καταλαβαίνουν ότι μονο για να γαμήσετε θέλετε.Και να επιμείνετε σε αυτό και τέλος.Θα εκτιμηθείτε περισσότερο απο το να είστε πειθήνιοι αγαπούληδες.Γαμήστε τες και γειά σας.Αν δεν κάτσουν στα παπάρια σας.Θα σας κάτσει άλλη.Μην γαμάτε τον εαυτό σας για ένα τσόλι που απλά θέλει επιβεβαίωση.

Ουσιαστικα, να εισαι ειλικρινης με τον εαυτο σου, και με τις αλλες.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
Με την καραντινα, βλεπω πολλες που εχει ΄γυαλισει' το ματι τους παντως...
Τερμα οι παρεες και τα χαριεντισματα, καμια επιλογη για μπαρακια/καφετεριες/εστιατορια....
Πλεον οι καλυτερες γκομενοπαγιδες εχουν γινει οι εργασιακοι χωροι....

30-40, νομιζω μαλλον ψαχνονται πλεον περισσοτερο απ'οτι στο παρελθον...
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Με την καραντινα, βλεπω πολλες που εχει ΄γυαλισει' το ματι τους παντως...
Τερμα οι παρεες και τα χαριεντισματα, καμια επιλογη για μπαρακια/καφετεριες/εστιατορια....
Πλεον οι καλυτερες γκομενοπαγιδες εχουν γινει οι εργασιακοι χωροι....

30-40, νομιζω μαλλον ψαχνονται πλεον περισσοτερο απ'οτι στο παρελθον...

Τύπε αν βρίσκεις εσύ 30-40 ελεύθερες,βρες μου κι εμένα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Δεν υπάρχει διατροφή, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΗ. Αν είναι άνεργη, την πληρώνεις για ένα χρόνο. Ναι, ότι αποξκτήθηκε μετά το Γάμο πάει 50 - 50 κι ας μην δούλευε
Αυτο το "ό,τι αποκτηθηκε μετα το γαμο παει 50-50" ειναι ανακριβες.
Το σωστο ειναι οτι ο ενας συζυγος δικαιουται απο τον αλλο κατα τεκμηριο το 1/3 απο την ΕΠΑΥΞΗΣΗ της περιουσιας του εντος του γαμου σε χρήμα, εκτος εαν αποδειξει οτι συνεβαλε περισσοτερο ή ο αλλος αποδειξει οτι συνεβαλε λιγοτερο ή καθολου. Στην επαυξηση δεν υπολογιζονται οσα αποκτηθηκαν απο γονικες παροχες. Αν δηλαδη η μανα μου, μου δωσει το σπιτι μας και μετα χωρισω, η γυναικα μου δεν δικαιουται κατι επ αυτου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τύπε αν βρίσκεις εσύ 30-40 ελεύθερες,βρες μου κι εμένα
Δεκάδες ξερω. Που ψαχνουν απεγνωσμενα. Εισαι σοβαρος? Πού ζεις?
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Δεκάδες ξερω. Που ψαχνουν απεγνωσμενα. Εισαι σοβαρος? Πού ζεις?

Εγώ πάλι μόνο άντρες βλέπω απεγνωσμένους.Και ειδικά σ'αυτές τις ηλικίες.

Για απεγνωσμένη γυναίκα δεν έχω ακούσει,δεν ξέρω σε ποιο όνειρο τις βλέπεις
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Βέβαια,χαρη στους Αλεξ και τους Νικ1410 αυτού του κόσμου,λογικό να μην υπάρχουν πλέον απεγνωσμένες :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Βέβαια,χαρη στους Αλεξ και τους Νικ1410 αυτού του κόσμου,λογικό να μην υπάρχουν πλέον απεγνωσμένες :grin:
Πιστεψε με, χαρη στους sad_man αυτου του κοσμου, οι απεγνωσμενες ειναι χιλιαδες
 

Sasha4ever

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2013
Μηνύματα
221
Like
277
Πόντοι
21
Πέρσι παντρεύτηκε μια 32 χρονη γνωστή μου που ήταν χωρισμένη με παιδί με σοβαρά προβλήματα αλκοολισμού. Βρήκε έναν και την παντρεύτηκε. Αντίθετα ξέρω πάνω απο 5 άντρες απο 33-48 που είναι μόνοι σαν την καλαμια στον κάμπο. Όσες γυναίκες ξέρω που έχουν μείνει πάνω απο 30 χωρίς άντρα είναι όσες χώρισαν με δική τους ευθύνη την προηγούμενη σχέση τους και ταυτοχρόνως αρνούνται να ρίξουν τις απαιτήσεις τους.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Εγώ πάλι μόνο άντρες βλέπω απεγνωσμένους.Και ειδικά σ'αυτές τις ηλικίες.

Για απεγνωσμένη γυναίκα δεν έχω ακούσει,δεν ξέρω σε ποιο όνειρο τις βλέπεις
ρε σαντμαν...μικρες δε βρισκεις,μεγαλες δε βρισκεις,μεσαιες δε βρισκεις..τι βρισκεις?
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.897
Like
1.437
Πόντοι
216
To νημα ανοιχτηκε πριν 12 χρονια!
Τι αλλαξε απο τοτε, σε αυτο το θεμα;
Εξακολουθουν να ειναι απεγνωσμενες 30αρες-40αρες;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.531
Κριτικές
62
Like
45.236
Πόντοι
9.297
To νημα ανοιχτηκε πριν 12 χρονια!
Τι αλλαξε απο τοτε, σε αυτο το θεμα;
Εξακολουθουν να ειναι απεγνωσμενες 30αρες-40αρες;
Οσο παει και χειροτερευει η κατασταση...Η 30αρα που μοστραρει με το στρινγκ να αχνοφεγγιζει μεσα απο το φορεμα να εχει την μανα της να ρωταει απο το τηλεφωνο:"Κοριτσακι μου τριανταρησες ακομα μονη;"
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.948
Κριτικές
27
Like
2.387
Πόντοι
6.955
To νημα ανοιχτηκε πριν 12 χρονια!
Τι αλλαξε απο τοτε, σε αυτο το θεμα;
Εξακολουθουν να ειναι απεγνωσμενες 30αρες-40αρες;

Πρίν 12 χρόνια...φοβερό. Για 30αρες δεν ξέρω να πω καθότι είμαι 43 και δεν συνανστρέφομαι πλέον με τέτοιες ηλικίες. Αυτό που μπορώ να διαβεβαιώσω τους νεώτερους είναι πολλές 40+ ψάχνουν απεγνωσμένα για γαμπρό αλλά δεν το λένε. Θέλουν να τις ζητήσει νύφες ο άνδρας. Θα το καταλάβεις όταν λένε πως ψάχνουν μόνο κάτι σοβαρό. Από την άλλη εμείς οι άνδρες μια 40+ την θέλουμε μόνο για σεξ και παρέα κι όχι για γάμο διότι δεν έχει προοπτική. Όταν μεγάλωσα συνειδητοποίησα πως αυτό που αξίζει είναι να σου δώσει μια γυναίκα την νιότη της και είσαι κακομοίρης αν καταδεχτείς να παντρευτείς ξεσκισμένη 40αρα που παλιότερα σου έδειχνε μόνο απαξίωση και απόρριψη και σε κοιτάει τώρα που δεν περνάει η μπογιά της εκεί που θέλει.
Ας παντρευτούν 55αρηδες χωρισμένους με παιδιά:grin:.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom