Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 282K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Είδα τα πρώτα δύο επεισόδια του Terra Nova..
Δε μπορώ να πω ό,τι ενθουσιάστηκα..Πρώτα από όλα σεναριακά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο πήγαν στην εποχή των δεινοσαύρων αφού γνωρίζουν ό,τι είναι επικίνδυνο (όχι μόνο λόγω των δεινοσαύρων αλλά και της καταστροφής που οδήγησε στην εξαφάνιση των ζώων αυτών)..Ας πούμε ό,τι μόνο εκεί μπορούσαν να πάνε..Ο πατέρας (πρωην αστυνομικός) δραπετεύει από φυλακή του μέλλοντος με ένα απλό λέιζερ και περναει τα συστήματα ασφαλείας με μια απλή πλαστή ηλεκτρονική κάρτα και δυο μπουνιές..Ο έφηβος γιος είναι σε κόντρα με τον πατέρα..η έφηβη κόρη είναι επιστημονικό-φρικιό, οι άποικοι είναι εξοπλισμένοι με όπλα τελευταίας τεχνολογίας τα οποία όμως δε σκοτώνουν τα δεινοσαυράκια..α ξέχασα φυσικά υπάρχουν και οι <<κακοί>> που αποσχίστηκαν από την αρχική αποικία και κάποια περίεργα σύμβολα που ίσως κρύβουν κάποιο μυστικό που ο αρχηγός της αποικίας δε θέλει να μαθευτεί..
Δε ξέρω πόσο κόστισε, αλλά καλύτερα θα ήταν να δώσουν περισσότερα λεφτά σε σοβαρούς σεναριογράφους παρά σε εφέ (τα οποία σημειωτέον δε με εντυπωσίασαν)
Κάτι σαν οικογενειακό δράμα με πυροβολισμούς και κακοφτιαγμένα ζωάκια..
Στοιχηματίζω πώς η γυναίκα του αστυνομικού (ξέχασα να σας πω είναι ιατρός) θα φλερτάρει με κάποιον άλλο,ο αστυνομικός επίσης,για τα παιδιά δε το συζητάμε έχουν ξεκινήσει ήδη..
Συμπερασματικά  απόλυτα προβλέψιμη/σεναριακά πτωχη και αδιαφορη πλοκή,μέτρια εφέ..Μόνο αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να κάνετε.
Για αυτό που έχω υπογραμμίσει και μόνο. Η κόρη λέει στον αδερφό της σε κάποια στιγμη , όταν βρίσκουν το πρώτο εξερευνιστικό όχημα (πρέπει να είναι κοντά στο μισάωρο) πως είναι σε άλλη χρονική ροή. Και απο ότι καταλαβαίνω είναι ουσιαστικά λένε πως είναι σε άλλο χοροχρόνο, πράγμα που σημαίνει πως οι δεινόσαυροι ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ. Βέβαια αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση όταν στο τέλος του 2ου επεισοδίου οι "κακοί" λένε πως "όποιος ελέγχει το παρελθόν, ελέγχει το μέλλον" αφού είναι σε άλλη χρονική ροή δεν είναι δυνατόν να έλεξουν το μέλλον και να οφεληθούν από το παρελθον. Τεσπα. Το πρώτα 2 επεισόδια μου φάνηκαν μετρια. Ο μπαμπάς έπαιζε στο Life in Mars και δε το βλέπω να έχει τύχη και με αυτή τη σειρά. Ο αρχηγός των καλών γνωστή φάτσα αλλά δε μπορώ να θυμηθώ που τον έχω ξαναδεί. Α! Και μια ερώτηση. Στην αρχή όταν ο μπαμπάς το σκάει από την φυλακή βρίσκει κάτι λεφτά. Πάνω σε αυτά είναι τυπομένος ο Ομπάμα ή εμένα μου φάνηκε;;;
 

MUAY THAI

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
797
Like
2
Πόντοι
6
Για αυτό που έχω υπογραμμίσει και μόνο. Η κόρη λέει στον αδερφό της σε κάποια στιγμη , όταν βρίσκουν το πρώτο εξερευνιστικό όχημα (πρέπει να είναι κοντά στο μισάωρο) πως είναι σε άλλη χρονική ροή. Και απο ότι καταλαβαίνω είναι ουσιαστικά λένε πως είναι σε άλλο χοροχρόνο, πράγμα που σημαίνει πως οι δεινόσαυροι ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ. Βέβαια αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση όταν στο τέλος του 2ου επεισοδίου οι "κακοί" λένε πως "όποιος ελέγχει το παρελθόν, ελέγχει το μέλλον" αφού είναι σε άλλη χρονική ροή δεν είναι δυνατόν να έλεξουν το μέλλον και να οφεληθούν από το παρελθον. Τεσπα. Το πρώτα 2 επεισόδια μου φάνηκαν μετρια. Ο μπαμπάς έπαιζε στο Life in Mars και δε το βλέπω να έχει τύχη και με αυτή τη σειρά. Ο αρχηγός των καλών γνωστή φάτσα αλλά δε μπορώ να θυμηθώ που τον έχω ξαναδεί. Α! Και μια ερώτηση. Στην αρχή όταν ο μπαμπάς το σκάει από την φυλακή βρίσκει κάτι λεφτά. Πάνω σε αυτά είναι τυπομένος ο Ομπάμα ή εμένα μου φάνηκε;;;

Ναι ο Μπαρακ είναι στα 1000δόλλαρα
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
Για αυτό που έχω υπογραμμίσει και μόνο. Η κόρη λέει στον αδερφό της σε κάποια στιγμη , όταν βρίσκουν το πρώτο εξερευνιστικό όχημα (πρέπει να είναι κοντά στο μισάωρο) πως είναι σε άλλη χρονική ροή. Και απο ότι καταλαβαίνω είναι ουσιαστικά λένε πως είναι σε άλλο χοροχρόνο, πράγμα που σημαίνει πως οι δεινόσαυροι ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ. Βέβαια αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση όταν στο τέλος του 2ου επεισοδίου οι "κακοί" λένε πως "όποιος ελέγχει το παρελθόν, ελέγχει το μέλλον" αφού είναι σε άλλη χρονική ροή δεν είναι δυνατόν να έλεξουν το μέλλον και να οφεληθούν από το παρελθον. Τεσπα. Το πρώτα 2 επεισόδια μου φάνηκαν μετρια. Ο μπαμπάς έπαιζε στο Life in Mars και δε το βλέπω να έχει τύχη και με αυτή τη σειρά. Ο αρχηγός των καλών γνωστή φάτσα αλλά δε μπορώ να θυμηθώ που τον έχω ξαναδεί. Α! Και μια ερώτηση. Στην αρχή όταν ο μπαμπάς το σκάει από την φυλακή βρίσκει κάτι λεφτά. Πάνω σε αυτά είναι τυπομένος ο Ομπάμα ή εμένα μου φάνηκε;;;
o  αρχηγος τωμ καλων εχει ξαναπαιξει ατο αβαταρ τον στρατιωτικο αρχηγο...
η σειρα ειναι ενας συνδυασμος απο ΑΒΑΤΑΡ και ΛΟΣΤ...τα 2 πρωτα επεισοδια εμενα μ ενθουσιασαν και οι κριτικες στα εξω φορουμ ειναι αρκετα καλες...οποτε ας μην βιαστουμε να κρινουμε!
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
το παιδι μονος του το εκανε φαντοζομαι και η γροθια στον αστυνομικο του κοστισε μερικα χρονια φυλακη..
ενω η κρυψωνα του ηταν καταπληκτικη
συνδιασμο Τζουρασικ παρκ με αβαταρ εμενα θυμισε με οχι και μεγαλη επιτυχια
ισως στροσει αργοτερα...
Για αυτό που έχω υπογραμμίσει και μόνο. Η κόρη λέει στον αδερφό της σε κάποια στιγμη , όταν βρίσκουν το πρώτο εξερευνιστικό όχημα (πρέπει να είναι κοντά στο μισάωρο) πως είναι σε άλλη χρονική ροή. Και απο ότι καταλαβαίνω είναι ουσιαστικά λένε πως είναι σε άλλο χοροχρόνο, πράγμα που σημαίνει πως οι δεινόσαυροι ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ. Βέβαια αυτό έρχεται σε πλήρη αντίθεση όταν στο τέλος του 2ου επεισοδίου οι "κακοί" λένε πως "όποιος ελέγχει το παρελθόν, ελέγχει το μέλλον" αφού είναι σε άλλη χρονική ροή δεν είναι δυνατόν να έλεξουν το μέλλον και να οφεληθούν από το παρελθον. Τεσπα. Το πρώτα 2 επεισόδια μου φάνηκαν μετρια. Ο μπαμπάς έπαιζε στο Life in Mars και δε το βλέπω να έχει τύχη και με αυτή τη σειρά. Ο αρχηγός των καλών γνωστή φάτσα αλλά δε μπορώ να θυμηθώ που τον έχω ξαναδεί. Α! Και μια ερώτηση. Στην αρχή όταν ο μπαμπάς το σκάει από την φυλακή βρίσκει κάτι λεφτά. Πάνω σε αυτά είναι τυπομένος ο Ομπάμα ή εμένα μου φάνηκε;;;
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ψαχνω να βρω ενα προγραμμα που να αναφερει τις ημερομηνιες πρεμιερας
των Αμερικανικων τηλεοπτικων σηριαλ 2011-12

Οποιος γνωριζει κατι ας το ποσταρει .

Ευχαριστω
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
58
Πόντοι
16
ειδα το τριτο επεισοδιο του terra nova κ δυστυχως απογοητευτηκα...η σειρα εχει ολα τα standards μιας σωστης αμεριΚΛΑΝΙΑΣ!
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Το 3ο επεισόδιο του terra nova ήταν μια μίξη από Τζουράσικ παρκ (όλα τα επεισόδια θα έχουν λίγο Τζουράσικ μέσα), τα "Πουλία" του Χιτσοκ και Άβαταρ. Πολύ μέτρια σειρά. Προσωπικά δε τη βλέπω να πηγαίνει πέρα από τη 1η σεαζόν, εκτός και αν στα επόμενα επεισόδια γίνουν σημεία και τέρατα και αυξήσουν το ενδιαφέρον. Αλλιώς με πουλία, δεινόσαυρους και παρόμοια πράγματα δε το βλέπω τα προχωράνε.
Προς το παρον κάνω υπομονή για να δώ, γιατί και στο παρελθόν κάποιες σειρές ξεκινούσαν μέτρια και μετά γινόταν πανικός.
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.444
Πόντοι
6.305
Είδα το πρώτο επεισόδιο του HOMELAND.
Ενας αμερικανός σκοπευτης μετά από 8 χρόνια αιχμαλωσίας απελευθερώνεται από τις ειδικές Δυνάμεις και επιστρέφει στις ΗΠΑ ως ήρωας.Μια πράκτορας της ΣΙΑ όμως πιστεύει πώς ο άνθρωπος αυτός  ετοιμάζει τρομοκρατική επίθεση στη χώρα.Αρχίζει λοιπόν να τον παρακολουθεί..
Η σειρά παρουσιαζει  ενδιαφέρον και ως  κεντρική  πλοκή  και ως υπο-ιστορίες (η πράκτορας παίρνει αντιψυχωσικά,έχει μια ιδιαίτερη σχέση με τον μέντορά της,η γυναίκα του ήρωα κατά την απουσία του είχε σχέση με τον φίλο του..)
Θα περιμένω να δω και τα επόμενα,πάντως το πρώτο δείγμα ήταν θετικό..
Ελπίζω να μην το ξεχειλώσουν..
 

Συνημμένα

  • MV5BMTMxNjc5MDk2MF5BMl5BanBnXkFtZTcwODgyOTYzNg@@__V1__SY317_CR2,0,214,317_.jpg
    MV5BMTMxNjc5MDk2MF5BMl5BanBnXkFtZTcwODgyOTYzNg@@__V1__SY317_CR2,0,214,317_.jpg
    17,1 KB · Εμφανίσεις: 21

nandia4u

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
242
Like
12
Πόντοι
1
...για επίδοξους επιβήτορες -υποψήφιους ζιγκολό
(...είναι και οι εποχές δύσκολες!...πάρτε ιδέες!)

[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]HUNG[/size][/size][/size][/size][/size] ...ξεκίνησε ο 3ος κύκλος!

8/10

xxx
QA
 

budbadis

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2010
Μηνύματα
33
Like
0
Πόντοι
0
παιδιά βλέπω αυτό τον καιρό το the killing (season 1).
τα σπάει η σειρά. φέτος θα βγει και η 2 season.
 

ApolloCreed

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2007
Μηνύματα
48
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Γεμάτο κλισέ το tera Nova....

Από την άλλη, είδα πρόσφατα το Game of Thrones, και μπορώ να πω πως είναι με διαφορά η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ..... Τόσο απλά!!!

 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
σε ολους μας αρεσε το GOT και πουλησε τρελα!
τωρα βγηκε και σε strategy παιχνιδακι για PC και οπως συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις ειναι χαλια μαυρα!
 

nandia4u

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
242
Like
12
Πόντοι
1
[size=10pt][size=10pt][size=10pt]SOUTH PARK S15E09[/size][/size][/size]

Δείτε το και αντί για Μεξικό βάλτε Αλβανία!!  ;)

xxx
QA
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom