Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 281K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.329
Like
27.461
Πόντοι
5.506
πιστεύω ότι όλοι θα απολαύσετε την καταπληκτική σειρά Sugar με τον ανατρεπτικό ντετέκτιβ Τζον Σούγκαρ που τον υποδύεται ο γαμάτος Colin Farell

η σειρά είναι ένα κλασικό νεονουάρ που όμως έχει 3 αναπάντεχες (πραγματικά όμως !) ανατροπές

ένας καλοντυμένος ντετέκτιβ του Λος Άντζελες που ειδικεύεται στην ανεύρεση χαμένων προσώπων. Ιντριγκαδόρικο καθότι στην Αμερική κάθε χρόνο εξαφανίζονται χιλιάδες άτομα και μόνον ένα μικρό κλάσμα από αυτά ξαναβρίσκεται.

Τι συμβαίνει στα υπόλοιπα εξαφανισμένα άτομα ;

ο ντετέκτιβ πίνει. Ουίσκι. Πολύ. Έχει όμως μια ιδιορρυθμία στον οργανισμό του που δεν μεταβολίζει το αλκοόλ.
έχει και τρέμουλο συχνά
και έχει και μερικά σκοτεινά μυστικά

είναι όμως καλόκαρδος με την αρχετυπική έννοια του όρου. Απεχθάνεται την βία κι όταν θα αναγκαστεί να καταφύγει σε αυτήν πάντα προειδοποιεί.

τρεις τεράστιες ανατροπές. Αναπάντεχες. Δεν θα πω τίποτα για να μην σας κάνω σπόϊλερ - το πιο mindfuck plot twist των τελευταίων τηλεοπτικών ετών.

πρέπει να το δεις για πολλούς λόγους : για το στακάτο και κουλ παίξιμο του Κόλιν Φάρελ (απόλυτο ιρλανδέζικο coolness) + για την πολύ καλή μουσική + για την ωραία φωτογραφία της πόλης (προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου το Λος Άντζελες και τις 3 φορές που το επισκέφθηκα, αλλά εδώ η κάμερα το αναβαθμίζει) + ο ρυθμός είναι γρήγορος και δεν υπάρχουν βαρετά μέρη και κοιλιές + η αισθητική που είναι γυρισμένο τα σπάει (τα κοστούμια, η Σέβρολε, ακόμη και η σκυλίτσα κλπ) + οι ταιριαστοί συμπρωταγωνιστές : Amy Ryan, James Cromwell, Ντένις Μπουτσικάρης + το πιο βασικό, το στόρυ είναι πολύ ενδιαφέρον, θέλεις να δεις το επόμενο επεισόδιο

όντως ότι πιο ενδιαφέρον έχω δει εδώ και πολύ καιρό

ελπίζω να την απολαύσετε όπως κι εγώ




ωραιος τυπε.....φαινετε πολυ καλη
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
23
Like
7.497
Πόντοι
3.346
Βγηκε το βικινγκς βαλχαλα σεζον 3
Αξιζει να το δειτε..πολυ καλο με αρκετη δραση.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
23
Like
7.497
Πόντοι
3.346
The Boys 4 κυκλος..καλος ,λιγο πιο αργος απο τους αλλους.
Ειδα και λιγο Cobra kai δεν το ειχα παρει χαμπαρι τοσα χρονια.
καλο αλλα οχι κατι το φοβερο.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.165
Κριτικές
7
Like
37.767
Πόντοι
10.411
doysH4p.gif
 

nontas82

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.023
Like
2.399
Πόντοι
456
απατεωνες got/house of the dragon υποτιθεται 2 χρονια γυριζανε τη φετινη υπερπαραγωγη :confused::confused::confused: στους επομενους ολυμπιακους βλεπω την επομενη σεζον :confused::confused:
 

Oinomaos123

Νέο Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2023
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Εκτός από το επεισόδιο με τη μύγα, το οποίο συνιστώ να το πηδήξετε.
Θεωρώ ότι παρόλο που είναι το χειρότερο επεισόδιο της σειράς λόγο ελλείψης Budget αξίζει να το δεις δεν είναι ανούσιο
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
189
Like
338
Πόντοι
21
απατεωνες got/house of the dragon υποτιθεται 2 χρονια γυριζανε τη φετινη υπερπαραγωγη :confused::confused::confused: στους επομενους ολυμπιακους βλεπω την επομενη σεζον :confused::confused:
Γιατί, μια χαρά έδειξε πώς βγαίνουν οι καβαλάρηδες των δράκων.
Απλά δεν είχε μεγάλη μάχη στο τέλος της 2ης σεζόν.
Υπομονή 2 χρόνια πάλι.
 

Giogiannis41

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2024
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
Ρε παιδιά το the office αξίζει? Λέει τίποτα όσοι το έχουν δει? Έχω δει να το αποθεώνουν, έχω προσπαθήσει 2 φορές να το ξεκινήσω την μια το έκλεισα στα μισά του πρώτου επεισοδίου και την άλλη άντεξα μέχρι 2-3ο αλλά και πάλι μου φάνηκε εντελώς αδιάφορο.
 

passionfruit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
401
Κριτικές
5
Like
1.310
Πόντοι
481
Ρε παιδιά το the office αξίζει? Λέει τίποτα όσοι το έχουν δει? Έχω δει να το αποθεώνουν, έχω προσπαθήσει 2 φορές να το ξεκινήσω την μια το έκλεισα στα μισά του πρώτου επεισοδίου και την άλλη άντεξα μέχρι 2-3ο αλλά και πάλι μου φάνηκε εντελώς αδιάφορο.
Για εμένα το Office είναι από τις καλύτερες κωμικές σειρές όλων των εποχών. Αλλά όλα είναι θέμα άποψης. Μπορεί εσένα να μη σου ταιριάζει. Αφού το προσπάθησες και δεν σου έκατσε, δεν υπάρχει λόγος να το κουράζεις. Πήγαινε παρακάτω. Κι ας λένε ότι θέλουν κι ας το αποθεώνουν όλοι.
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
189
Like
338
Πόντοι
21
Γεια όσους είδαν το SILO έρχεται η δεύτερη σεζόν σύντομα.
Σκοπεύω να το δω πάλι για να το θυμηθώ, αλλά πιστεύω και το βιβλίο αξίζει.
 

xafnou

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
11
Like
15
Πόντοι
0
Ρε παιδιά το the office αξίζει? Λέει τίποτα όσοι το έχουν δει? Έχω δει να το αποθεώνουν, έχω προσπαθήσει 2 φορές να το ξεκινήσω την μια το έκλεισα στα μισά του πρώτου επεισοδίου και την άλλη άντεξα μέχρι 2-3ο αλλά και πάλι μου φάνηκε εντελώς αδιάφορο.
Αξίζει, αν έχεις δουλέψει σε οποιοδήποτε τυπικό γραφείο. Αν είσαι τυχερός και δεν έχεις ζήσει αντίστοιχες καταστάσεις, τότε θα είναι δύσκολο να το καταλάβεις.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
31
Like
3.057
Πόντοι
2.606
Γεια όσους είδαν το SILO έρχεται η δεύτερη σεζόν σύντομα.
Σκοπεύω να το δω πάλι για να το θυμηθώ, αλλά πιστεύω και το βιβλίο αξίζει.
το βιβλίο μακράν καλύτερο.
αλλά και η σειρά οκ...
 

Hanzo

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2023
Μηνύματα
5
Κριτικές
2
Like
82
Πόντοι
0
lost
Breaking bad
Τις παραπάνω τις βρίσκεις και στο Netflix.
Ακόμα μια σειρά κορυφή είναι το
Succession.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.047
Κριτικές
31
Like
3.057
Πόντοι
2.606
και θα ξαναναφέρω το slow horses με τρομερό gary oldman
 

Ares2024

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2024
Μηνύματα
187
Like
313
Πόντοι
21
Τελειωσα προχτες την six feet under τρομερη σειρα πολλοι λενε οτι ειναι η καλυτερη εβερ
 

Ares2024

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2024
Μηνύματα
187
Like
313
Πόντοι
21
IMG_4819.png
Τωρα ξαναβλεπω αυτη την ειχα δει πριν κανα δυο χρονια και δεν την πολυθυμαμαι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom