Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Εν μερει εχεις δικιο..Η κωλοφυλη αυτη σμιγει μονο απο συμφερον..αλλιως ο ενας βγαζει το ματι του αλλου..ολα ισοπεδωνονται επειδη δεν τα εχουμε εμεις..

αλλα παγκοσμιος εκπροσωπος της φυλής μας δεν ειναι ο κλαψας

και πρωτη να βγαλει την Λιμοζ θα χεστει η πλανητης...σιγα τα ωα..

Παγκοσμιος εκπροσωπος ηταν ο ΓΑΠ που ελεγε κυβερνω χωρα διεφθαρμενων και με τους χειρισμους του μας πτωχευσε σε σημειο που εξω μας θεωρουν πειναλες

Παγκοσμιος εκπροσωπος ειναι ο Σαμαρας που σκυβει κεφαλι στην Μερκελ και εξω πτωχευουμε κ αλλο στα ματια των ξενων..

Τώρα το έθεσες στη σωστή βάση.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Ο γιαννακης ειναι πανω και απο τον γκαλη στην εκτιμηση μου για την προσφορα του και οχι μονο σαν παικτης.
Πολυ ηθικος ανθρωπος, δικαιωματα δεν εδωσε ποτε και σε κανενα(και ουτε θα δωσει).
Αν εμεις ειμαστε ζουγκλοι στα μυαλα δεν φταιει αυτος.
Εδω ρε λεγανε προχτες να παρει τον κατσικαρη η εθνικη. Τον κατσικαρη τον οποιο περασαν γενιες 14 πριν 2 χρονια στον αρη(στο λιγο που εκατσε). Οι ιδιοι ανθρωποι.

Ο Παναγιώτης είναι τελείως διαφορετικός άνθρωπος και χαρακτήρας από τον Φώτη και πολύ καλύτερος αθλητής. Πέρασε πολύ σοβαρό τραυματισμό από τον οποίο επανήλθε 100% ενώ όλοι οι υπόλοιποι θα είχαν εγκαταλείψει. Σαν προπονητής αντιμετώπισε πολλά προσωπικά προβλήματα. Δυστυχώς ενώ σαν παίχτης δεν μάσησε ποτέ σαν προπονητής λύγιζε υπό πίεση επηρεασμένος ίσως και από τις προσωπικές του ατυχίες. Στην εθνική ομάδα είχε υποστήριξη μετά αφέθηκε στην τύχη του. Ο χαρακτήρας και η ψυχολογία του Κατσικάρη τον κάνουν πιο κατάλληλο για προπονητή.
 

opeth

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
77
Like
17
Πόντοι
1.096
Εσύ δεν καταλαβαίνεις και εκτίθεσαι.

Προπονητής που έχει τερματίσει παγκοσμίως 2ος και έχει πάρει ευρωπαικό τον να τον λες βλάκα σημαίνει ότι εγκεφαλικά κάπου δεν είσαι στα καλά σου.



Οσο για τα περί προπονητικής είναι λογικό να γράφεις τέτοιες σαχλαμάρες. Φαίνεται η σχέση σου με το μπάσκετ είναι να καταναλώνεις άμστελ μπροστά στην τηλεόραση.



Τι να πει κανείς.

Ούτε οι πουτάνες δεν ξελαμπικάρουν πλέον τον εγκεφαλικό μούστο ορισμένων.  

Τύπε και ο Πίνι έχει ευρωπαικά με την Μακάμπι. Όποιος τον πει βλαξ σαν προπονητή δεν πάει καλά;;;
Εσύ φαίνεται όταν βλέπεις μπάσκετ έχεις μπλοκάκι και βγάζεις συστήματα.
Σε σάιτ με πουτάνες γράφεις, αν δεν είναι του επιπέδου σου μπορείς να αποχωρήσεις...
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Τύπε και ο Πίνι έχει ευρωπαικά με την Μακάμπι. Όποιος τον πει βλαξ σαν προπονητή δεν πάει καλά;;;
Εσύ φαίνεται όταν βλέπεις μπάσκετ έχεις μπλοκάκι και βγάζεις συστήματα.
Σε σάιτ με πουτάνες γράφεις, αν δεν είναι του επιπέδου σου μπορείς να αποχωρήσεις...
Ξέρω πολύ καλά πού γράφω.

Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να συμπεριφέρομαι σαν καραγκιόζης επειδή το σάιτ είναι για ιερόδουλες.

Οσο για τον Πίνι και για τον κάθε Πίνι δες τον εαυτό σου στον καθρέπτη δες τι έχει κάνει αυτός με την Μακάμπι και κάνε προσωπική κριτική πρώτα.

Αυτό λέω.

Δύο τυχαίοι τσακωνόμαστε για το εάν 2 καταξιωμενοι προπονητές είναι βλάκες ή όχι.

Οι αναγνώστες μπορούν να κρίνουν από μόνοι τους.

 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Ξέρω πολύ καλά πού γράφω.

Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να συμπεριφέρομαι σαν καραγκιόζης επειδή το σάιτ είναι για ιερόδουλες.

Οσο για τον Πίνι και για τον κάθε Πίνι δες τον εαυτό σου στον καθρέπτη δες τι έχει κάνει αυτός με την Μακάμπι και κάνε προσωπική κριτική πρώτα.

Αυτό λέω.

Δύο τυχαίοι τσακωνόμαστε για το εάν 2 καταξιωμενοι προπονητές είναι βλάκες ή όχι.

Οι αναγνώστες μπορούν να κρίνουν από μόνοι τους.

Αυτό που κρίνουν οι αναγνώστες είναι οτι ένας οποιοσδήποτε άσχετος, αντί να ποστάρει στα κουτσομπολιά για να περάσει την ώρα του, αποκαλεί βλακα τον προπονητή που όποτε υπηρέτησε την εθνική, ακόμα και στις πιο αντίξοες συνθήκες, και μάλιστα με δυο διαφορετικές γενιές παικτών, την πλάσαρε πάντα στην πρώτη πεντάδα του κόσμου ή της ευρώπης. Πήρε ενα χρυσό ευρωπαικό, ένα ασημένιο παγκόσμιο (με νίκη επι της ντριμ τιμ), τρεις τέταρτες θέσεις σε πανευρωπαικά και μια σε παγκόσμιο, δυο πέμπτες θέσεις σε ολυμπιάδες.
Όποτε πάλι έλειψε απο την ομάδα, βρεθήκαμε εκτός διοργανώσεων, τελευταίοι σε ευρωπαικό, ηττημένοι απο την νιγηρία, και με διάφορες ήττες σε χιαστί καθοριστικούς αγώνες.
Όσο για τα ρόστερ, ο γιαννάκης είναι αυτός που με καράγκουτη, μπαλογιάννη, καλαϊτζή και μπουντούρη, κόντραρε στην παράταση ημιτελικού παγκοσμίου κυπέλλου τη γιουγκοσλαβία των μποντιρόγκα, ρέμπρατσα και τζόρτζεβιτς. Την επόμενη χρονιά βέβαια, με παρόμοιο ρόστερ, βρεθήκαμε στην τελευταία θέση του ευρωπαϊκού.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Γραφικός μπορεί να είμαι άχρηστος και ηλίθιος όμως δε θα γίνω ποτέ.

Η ιστορία έχει γράψει.

Και έρχεται ένα νικ με avatar τον Σούλη να χλευάσει τον Παναγιώτη Γιαννάκη.

Μέρκελ μέχρι τον οισοφάγο ανύπαρκτη ράτσα.

Ούτε οι Μαό Μάο δεν φέρονται έτσι στους παγκοσμιους εκπροσώπους της φυλής τους.

Τέλος συζήτησης.
τυπε τα λες ομορφα αλα τα λες σε οπαδο ομαδας που δεν σεβαστηκε την ιστορια της και απο το κομπλεξ της στον γιαννακη κατεβασε την φωτο απο το πρωτο το κλεμμενο ευρωπαικο στο οακα επειδη αρχηγος ηταν ο γιαννακης και ηταν στην φωτο...απο εκει και περα τι ψαχνεις;;
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Να πω ότι είναι τιμή μου όταν ως πιτσιρικάς είχα στηθεί και περίμενα να πάρω αυτόγραφο απο τον Γιαννάκη (το έχω κρατήσει ακόμα).
Επίσης είναι τιμή μου που έχω γνωρίσει αυτον τον μεγάλο ανθρωπο Γιαννάκη ο οποίος αν και τότε στα ντουζένια του μας περίμενε υπομονετικά ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ να μας υπογράψει όταν ο Γκάλης έτρεχε να μπει στο λεωφορείο για να μην τον ενοχλούμε.
Εχουν περάσει απο τότε 25 χρόνια περίπου και ακόμα δεν εχω ξεχάσει τη στοργή που μας έδειχνε και την αγάπη.

Ενας πιτσιρικάς που ξεκίνησε παμφτωχος απο τη Νίκαια απο μια πολυμελή οικογένεια και παρόλο που έγινε θρύλος ποτέ δεν έπαψε να είναι άνθρωπος και να θυμάται από πού ξεκίνησε.

Μόνο σε αυτή τη χώρα άνθρωπος με την προσφορά και τον χαρακτήρα του γιαννάκη θα μπορούσε να γίνει αντικείμενο χλευασμού απο άσχετους, και αιτία τσακωμού απο κάθε λογής χουλιγκάνων εξ αιτίας μιας επαγγελματικής του επιλογής, με αποτέλεσμα την αποπομπή του απο την ομάδα στην οποία είχε αφιερώσει τη ζωή του και που αγαπούσε σαν να ήταν η οικογένειά του.
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
τυπε τα λες ομορφα αλα τα λες σε οπαδο ομαδας που δεν σεβαστηκε την ιστορια της και απο το κομπλεξ της στον γιαννακη κατεβασε την φωτο απο το πρωτο το κλεμμενο ευρωπαικο στο οακα επειδη αρχηγος ηταν ο γιαννακης και ηταν στην φωτο...απο εκει και περα τι ψαχνεις;;

Μπορείς να υποστηρίξεις ειλικρινά οτι αντίστοιχες αντιδράσεις δεν θα υπήρχαν εαν γινόταν ανάποδα κάτι παρόμοιο, με πρώην παίκτη του ολυμπιακου?
 

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.116
Like
501
Πόντοι
96
η μαλακια παει συννεφο εδω μεσα
ο Γιαννακης σε συλλογικο επιπεδο ειναι ανυπαρκτος σαν προπονητης
ακομα θυμαμαστε τα καντιλια των γαυρων τα 2 χρονια που ηταν προπονητης γιατι δεν βγαζει ενα συστημα για τον Τσιλντερς κλπ κλπ
αν ηταν τοσο μεγαλη προπονηταρα που λετε δεν θα εμενε 2 χρονια ανεργος και ουτε θα κατεληγε σε μια μικρομεσαια ομαδα της Γαλλιας
σαν αθλητης ο Τριτος καλυτερος ελληνας που βγηκε ποτε
παρολα αυτα σε προσωπικο επιπεδο αξιζει την συμπαθειας μας για τα τρομερα οικογενειακα προβληματα που ειχε κατα την διαρκεια της καριερας του
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Τύπε κανένας δεν έκραξε τον Μπαναώτη σαν παίχτη, αλλά σαν προπονητή επειδή είναι βλαξ, που λέει και ο απόλυτος...
και σαν παιχτης ψιλοβλαξ ηταν τυπε :grin:
παντως σαν προπονητη δεν τον θεωρω κακο
προφανως ειναι 2 σκαλες κατω απο ζελικο-ιβκοβιτς-μεσινα
αλλα απτους αρτζομπαρτζωκες καλυτερος ειναι
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
η μαλακια παει συννεφο εδω μεσα
ο Γιαννακης σε συλλογικο επιπεδο ειναι ανυπαρκτος σαν προπονητης
ακομα θυμαμαστε τα καντιλια των γαυρων τα 2 χρονια που ηταν προπονητης γιατι δεν βγαζει ενα συστημα για τον Τσιλντερς κλπ κλπ
αν ηταν τοσο μεγαλη προπονηταρα που λετε δεν θα εμενε 2 χρονια ανεργος και ουτε θα κατεληγε σε μια μικρομεσαια ομαδα της Γαλλιας
σαν αθλητης ο Τριτος καλυτερος ελληνας που βγηκε ποτε
παρολα αυτα σε προσωπικο επιπεδο αξιζει την συμπαθειας μας για τα τρομερα οικογενειακα προβληματα που ειχε κατα την διαρκεια της καριερας του
τυπε εχει πολυ μεγαλο οικογενειακο προβλημα γιαυτο και εμεινε ανεργος
εγω παντως τον θυμαμαι να βγαζει συστηματα στους σουτερ
το 2009 επεσε πανω στον καλυτερο παναθηναικος που εχει υπαρξει για μενα
και το 2010 στην καλυτερη μπαρτσελονα που εχω δει
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
η μαλακια παει συννεφο εδω μεσα
ο Γιαννακης σε συλλογικο επιπεδο ειναι ανυπαρκτος σαν προπονητης
ακομα θυμαμαστε τα καντιλια των γαυρων τα 2 χρονια που ηταν προπονητης γιατι δεν βγαζει ενα συστημα για τον Τσιλντερς κλπ κλπ
αν ηταν τοσο μεγαλη προπονηταρα που λετε δεν θα εμενε 2 χρονια ανεργος και ουτε θα κατεληγε σε μια μικρομεσαια ομαδα της Γαλλιας
σαν αθλητης ο Τριτος καλυτερος ελληνας που βγηκε ποτε
παρολα αυτα σε προσωπικο επιπεδο αξιζει την συμπαθειας μας για τα τρομερα οικογενειακα προβληματα που ειχε κατα την διαρκεια της καριερας του

Τα καντίλια των αντικειμενικών γαύρων, και οχι των κομπλεξικών χουλιγκάνων, ήταν στραμμένα κυρίως στους αγγελόπουλους που νόμιζαν οτι επειδή ξόδευαν αλόγιστα και έφερναν αφάνες και αστέρες, θα κατακτούσαν τα πάντα σε μια χρονιά, και θα χτυπούσαν τους κοντούς που είχαν κάνει το ίδιο λάθος δεκα χρόνια νωρίτερα. Ο παναθηναικός την περίοδο του γιαννάκη ήταν ακόμα αχτύπητος.
Τα αποτελέσματα όμως μιλάνε απο μόνα τους. Εκτός απο την εθνική, έφερε τον ολυμπιακό σε δυο συνεχόμενα φαιναλ φορ μετά απο δεκα χρόνια, και τη δεύτερη χρονιά σε τελικό ευρωλίγκας. Και μάλιστα με κάποιους παίκτες που δεν είχε επιλέξει ο ίδιος και που δεν ταίριαζαν στο παιχνίδι του. Και φυσικά με την αφόρητη πίεση της εξέδρας, της διοίκησης, και του τύπου.
Άνεργος έμεινε απο δική του επιλογή, πέρυσι η ρεαλ τον παρακαλούσε.
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
συγκινητική η προσπάθεια του Ούκιτς να χάσει το παιχνίδι. Δυστυχώς ο Άρτζι πρόλαβε και τον έβγαλε (έστω κι αργά)
Αυτος ο Ουκιτς ειναι ο Βυντρα του μπασκετ ! ! :headbang:
Ουτε σωστα οργανωνει,λαθη τραγικα κανει....
Καλυτερα να βαζει Ξανθοπουλο
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Τα καντίλια των αντικειμενικών γαύρων, και οχι των κομπλεξικών χουλιγκάνων, ήταν στραμμένα κυρίως στους αγγελόπουλους που νόμιζαν οτι επειδή ξόδευαν αλόγιστα και έφερναν αφάνες και αστέρες, θα κατακτούσαν τα πάντα σε μια χρονιά, και θα χτυπούσαν τους κοντούς που είχαν κάνει το ίδιο λάθος δεκα χρόνια νωρίτερα. Ο παναθηναικός την περίοδο του γιαννάκη ήταν ακόμα αχτύπητος.
Τα αποτελέσματα όμως μιλάνε απο μόνα τους. Εκτός απο την εθνική, έφερε τον ολυμπιακό σε δυο συνεχόμενα φαιναλ φορ μετά απο δεκα χρόνια, και τη δεύτερη χρονιά σε τελικό ευρωλίγκας. Και μάλιστα με κάποιους παίκτες που δεν είχε επιλέξει ο ίδιος και που δεν ταίριαζαν στο παιχνίδι του. Και φυσικά με την αφόρητη πίεση της εξέδρας, της διοίκησης, και του τύπου.
Άνεργος έμεινε απο δική του επιλογή, πέρυσι η ρεαλ τον παρακαλούσε.

Θα είμαι για πρώτη φορά στην παρουσία μου στον ιστοτόπο αυτό αγενής και επιθετικός.

Σε μια ράτσα ηλιθίων που φυλάκισε τον Κολοκοτρώνη, δηλητηρίασε τον Σωκράτη, πρακτικά εξόρισε τον Βενιζέλο και εκτέλεσε τον Καποδίστρια δε θα περίμενα λογικά καλύτερη συμπεριφορά.

Απλά θα περίμενα μετά απο αιωνες που οι Γερμανοί τότε θεώρησαν ότι πρέπει να υπάρξουμε ως φάρα, να πατήσουμε σε αυτό και να μάθω-μάθεις-μάθει-μαθουμε τι θα πει αυτοκριτική, σεβασμός, επίτευγμα και ντροπή.

Δυστυχώς η ράτσα μας επιβεβαιώνει ότι ότι δεν τελείωσαν οι Γερμανοί το 30 για ρομαντικούς λόγους πρέπει να το ολοκληρώσει η Μέρκελ για οικονομικούς.

Δεν εχει σημασία εάν είσαι παναθηναικός, ολυμπιακός, αριστερός, δεξιός, βορειοελλαδίτης ή κυκλαδίτης.

Ο σεβασμός στα επιτεύγματα ανθρώπων που ξεκίνησαν απ το μηδέν τη φτώχεια, την ανέχεια και την πείνα βασιζόμενοι μόνο στο χαρακτήρα τους και το ταλέντο τους αποτελεί το ελάχιστο που μπορεί να κάνει μια ράτσα προκειμένου πρώτον να αυτοσυντηρηθεί και δεύτερον να πάρει παραδείγματα για το μέλλον.

Πέραν της τεράστιας αξίας του Γκάλη, το φαινόμενο ουσιαστικά δεν μεγάλωσε στην Ελλάδα αλλα ήρθε εδώ άντρας ενήλικας με παραστάσεις σε όλη του τη ζωή απο άλλη προηγμένη χώρα αθλητικά.

Αντιθέτως ο Γιαννάκης έχτισε μια ολόκληρη καριέρα ως αθλητής και προπονητής σε μια χωρα που το μπάσκετ γνώριζαν ελάχιστοι και που οι υποδομές και υποτροφίες για ταλέντα ήταν εκείνη την εποχή απλά ανέκδοτο.

Σαφώς και οι επόμενες γενιές πάτησαν απάνω σε αυτόν τον άνθρωπο κολοσσό απο κάθε πλευρά, ο οποίος τηρουμένων των αναλογιών, εάν είχε τη βοήθεια και τις υποδομές των Πέτροβιτς και Μάτζικ Τζόνσον θα τους είχε κάνει να παραμιλάνε εντός και εκτός γηπέδων.

Ο Γιαννάκης εκτός απο μέγας αθλητής για όσους τον είχαν παρακολουθήσει και ζωντανά υπήρξε προπονητής, κατά τη διάρκεια που αγωνιζόταν.


Ο άθλος του δε, δεν εστιάζεται μόνο στο πού έφτασε αλλά και τον τρόπο που το κατάφερε.

Οταν έπαθε χιαστό στην Αμερική στα ντραφτ του ΝΒΑ, τότε δεν υπήρχαν ακόμα μοσχεύματα και οι αθλητές πρακτικά εγκατέλειπαν την επαγγελματική τους καριέρα. Μάλιστα στον Γιαννάκη είχε γίνει σύσταση από Αμερικάνους γιατρούς να εγκαταλείψει το μπάσκετ για να μη μείνει ανάπηρος.

Τα υπόλοιπα είναι πλέον ιστορία για όλα αυτά τα τετράποδα με ελληνικό διαβατήριο που εδώ και αλλού τον αποκαλούν βλάκα και άχρηστο.

 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Αφιερωμένο εξαιρετικά σε κάθε λογής σκουλήκι κοινωνικό και γελοίο υποκείμενο που τολμάει έστω και να λοιδορεί την αξία και τα επιτεύγματα του Παναγιώτη Γιαννάκη.


Γιαννάκης: "14 χρόνια χωρίς χιαστούς"

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης, κεντρικό πρόσωπο της Ημερίδας του Ιωνικού Νικαίας, μίλησε για το... μυστικό του

Δημοσίευση: 15 Δεκ. 2007 17:59
Τεράστια επιτυχία σημείωσε η ημερίδα του Ιωνικού Νικαίας, όπου κεντρικό πρόσωπο ήταν ο πρόεδρος του ΣΕΠΚ και προπονητής της Εθνικής ομάδας Παναγιώτης Γιαννάκης. Περισσότερα από 400 παιδιά με τους γονείς του βρέθηκαν στο πολιτιστικό κέντρο "Μάνος Λοίζος" και έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον τόσο για τις επιστημονικές συμβουλές των ομιλητών, όσο και για την ιστορία ζωής και καριέρας που αποκάλυψε ο "δράκος".

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης αφού υπέγραψε αυτόγραφα μίλησε για το μεγάλο μυστικό της καριέρας του, τη διάσημη ιστορία για τους χιαστούς του όταν ήταν στις ΗΠΑ: "Το 1982 είχα πάει στην Αμερική να δοκιμάσω την τύχη μου στο ΝΒΑ. Σε μια προπόνηση της ομάδας χτύπησα πολύ σοβαρά το γόνατό μου και μετά από δέκα μέρες μόλις το πόδι μου ξεπρήστηκε, έκανα εξετάσεις από τις οποίες οι γιατροί διέγνωσαν ότι έχω υποστεί ολική ρήξη προσθίου χιαστού συνδέσμου. Την εποχή εκείνη για να ξεπεράσεις έναν τόσο σοβαρό τραυματισμό έπρεπε να υποβληθείς σε μια σειρά από επεμβάσεις και το αποτέλεσμα δεν ήταν διασφαλισμένο. Ο γιατρός που με εξέτασε μου πρότεινε να κάνω δύο χειρουργεία, για να δω αν θα περπατήσω, όπως μου είπε κανονικά!

Από την επόμενη κιόλας μέρα σηκώθηκα από το κρεβάτι και μόνος μου πατούσα το πόδι μου για να δω πόσο πονάω και πόσο με κρατάει. Χωρίς να υποβληθώ σε καμία επέμβαση, [size=14pt]αφού δεν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου δεδομένα προσπάθησα και κατάφερα να το ξεπεράσω. [/size]Από τότε μέχρι και το 1996 έπαιξα άλλα 14 χρόνια επαγγελματικό μπάσκετ. Αυτό σας το λέω για να σας αποδείξω ότι το πιο σημαντικό είναι η θέληση και το πάθος σας γι αυτό που κάνετε. Μην αφήνετε εμπόδια να σας απομακρύνουν από τον στόχο σας. Όλα ότι και να λένε, μπορούν να επιτευχθούν, όλα αρκεί εσείς πάνω από όλα να τα θέλετε.

Ακόμα και στις προπονήσεις σας πολλές φορές εμφανίζεται ένα ανθρωπάκι, ο άλλος σας εαυτός, που σας λέει μην τρέξετε, μην πηδήξετε για το ριμπάουντ, μην πασάρετε την μπάλα όπως σας συμβουλεύει ο προπονητής σας. [size=14pt]Αυτό το ανθρωπάκι πρέπει να το κερδίσετε και αν τα καταφέρετε τότε εγώ θα παίρνω αυτόγραφο από σας. Γι αυτό σας υπέγραφα σήμερα για να το θυμηθείτε και να μην μου αρνηθείτε ένα δικό σας στο μέλλον".[/size]
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
βρε παπάρα περσόνα, ούτε κι εγώ τον θεωρώ τον Μπαναώτη τόσο κακό προπονητή, αλλά τα 2 παραπάνω ποστς σου τι σχέση έχουν με το αν είναι ή όχι κακός προπονητής;
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Παπάρα να πεις αυτόν που σου απευθύνει το λόγο.

Δε σου απηύθυνα το λόγο γάιδαρε.

Το ποιός θεωρείς ότι είμαι το γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου.

Οσο για τα περί κλώνων να φροντίσεις να χρησιμοποιείς το ίδιο username για όλα τα θέματα.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Γιαννάκης: "14 χρόνια χωρίς χιαστούς"



[/size]
-ΓΙΑ να μην πολυλογησω...ΑΠΟ το πρωι που ξεκινησε το νταραβερι αυτο με τα σχολια του "ειδικου" αχαχουχα και το εντελως δικαιο ξεσπασμα σου μεσιε....ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ και μονο....
ΥΣ...τον αθλητη γιαννακη, σαν ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ τον εχω στολισει με γαλλικα διαφορων τυπωνοσο διαρκουσε μεταξυ μας αγωνας.....γαμα τους ασχετους ρε κουρτινα που αμα δουνε σπυριαρα θα την πανε στο τμημα για μπομπα!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
-ΓΙΑ να μην πολυλογησω...ΑΠΟ το πρωι που ξεκινησε το νταραβερι αυτο με τα σχολια του "ειδικου" αχαχουχα και το εντελως δικαιο ξεσπασμα σου μεσιε....ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ και μονο....
ΥΣ...τον αθλητη γιαννακη, σαν ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ τον εχω στολισει με γαλλικα διαφορων τυπωνοσο διαρκουσε μεταξυ μας αγωνας.....γαμα τους ασχετους ρε κουρτινα που αμα δουνε σπυριαρα θα την πανε στο τμημα για μπομπα!
τυπε αν δουν την σπυριαρα θα την πανε στο λοιμωδων :grin:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Παπάρα να πεις αυτόν που σου απευθύνει το λόγο.

Δε σου απηύθυνα το λόγο γάιδαρε.

Το ποιός θεωρείς ότι είμαι το γράφω στα παλαιότερα των υποδημάτων μου.

Οσο για τα περί κλώνων να φροντίσεις να χρησιμοποιείς το ίδιο username για όλα τα θέματα.

χαχα, είσαι όντως ΠΑΠΑΡΑΣ (με κεφαλαία, αν δεν το πρόσεξες). Από πότε πρέπει να μου απευθύνει κάποιος το λόγο για να σχολιάζω τις παπαριές που γράφει;  :idiot:
Το ποιος είσαι, όποιος έχει λίγο μυαλό το καταλαβαίνει. Μ' αρέσει που βγαίνεις κι από πάνω, λες κι έχεις για μένα την παραμικρή ένδειξη ότι έχω κλώνο. Η μεγαλύτερη πλάκα με εσένα, όμως, είναι ότι πριν αρχίσεις να χρησιμοποιείς συστηματικά τον κλώνο σου, τα έχωνες αβέρτα στους κλώνους. χαχαχαχαχαχα, γαμάτο ακούγεται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom