Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 33 άτομα (5 μέλη και 28 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,2%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 135 39,6%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    341

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Ειναι μεγσλο πραγμα η προσωπικοτητα στον προπονητη.
Φαντασου να εισαι παιχτης στον παγκο και να βλεπεις τον προπονητη κάθε 5 δευτερολεπτα να γυριζει στο team του.
ο τυπος ειναι ανασφαλης και φαινεται, αυτο δεν βοηθαει το ηθικο στην ομαδα.
Τεχνικα, απο αυτα που λεει, δεν βλεπω ιδιαιτερη ικανοτητα.
Σημερα θα μπορουσατε να φατε κι αλλα αν δεν παιζαμε τοσο οσο.
Έβλεπα μπασκετάκι καο μετα Ατλέτικο-Ρεάλ,οπότε δεν ασχολήθηκα.
Τελευταίος κανονικός προπονητής πρίν τον Ιβάν ήταν ο Δώνης....
Εμένα μου αρέσει πολύ ο Αλμέιδα και ας τον βρίζετε.
Σαν γενικότερη φυσιογνωμία εννοώ.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.273
Like
72.479
Πόντοι
12.756
Ψιλοαδιάφορο μου είναι.
Ας κάνει ότι θέλει πλέον.
Και πρωτάθλημα να έπαιρνε,το ίδιο θα έλεγα,γιατί θα ήταν πρόσκαιρο και τυχαίο.
Έπρεπε να κρατήσει τον Γιοβάνοβιτς...
Και να έπαιρνε κανάν Σάρι αν μπορούσε μετά.
Η κανάν Μπιέλσα που είναι η μεγάλη μου καύλα και ας είναι μεγάλος πια.
ο Γιοβα θα το εστρωνε το μαγαζι ... αλλά ποιος θέλει στρωμενο μαγαζι στον βάζελο ;; σιγουρα οχι ο ραφλας
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.451
Like
795
Πόντοι
96
φίλε μου κατανοώ τους προβληματισμούς σου , δεν αμφισβητώ το ενδιαφέρον σου για τα εθνικά θέματα
Όμως ο αθλητισμός δεν είναι το κατάλληλο πεδίον για πολιτική
ασχέτως εάν οι έλληνες πολιτικοί χρησιμοποιούν τους γάβρους είτε για να ψηφίζουν τον πθ των Ιμίων,
είτε τους ποινικούς του Δήμου Πειραιά, είτε τον κουμπάρο του χοντρού εργοδότη τους
Επομένως όλος αυτός ο θόρυβος είναι υποκριτικός για χαχόλους και αποδεικνύεται από την μεταγραφή ενός ακραίου Κεμαλιστή στο λιμάνι

Εάν όμως θέλουμε να το πολτικοποιήσουμε έστω χάριν της κουβέντας , ξαναπαραθέτω την φωτό ...

αλλάχ άκμπαρ.jpg
Ο αθλητισμός είναι πολιτική . Πάντοτε ήταν πολιτική. Αλλά επειδή είναι πού μεγάλο το θέμα θα συνεχίσουμε άλλη φορά. Αλλά θα τελειώσω με κάτι για τροφή στην σκέψη. ;Eπαιξαν στα ζάρια ο Νταιφάς με τον Βαρδινογιάννη ποιος θα πάρει τον Ολυμπιακό και πoιος τον ΠΑΟ;
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.086
Like
819
Πόντοι
96
Ο αθλητισμός είναι πολιτική . Πάντοτε ήταν πολιτική. Αλλά επειδή είναι πού μεγάλο το θέμα θα συνεχίσουμε άλλη φορά. Αλλά θα τελειώσω με κάτι για τροφή στην σκέψη. ;Eπαιξαν στα ζάρια ο Νταιφάς με τον Βαρδινογιάννη ποιος θα πάρει τον Ολυμπιακό και πoιος τον ΠΑΟ;
στο ταβλι δεν ηταν;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
να κρατησει το γιοβα να κλεισει τη χρονια ναι συμφωνω τους αλλους οχι τους εχει προσπερασει το ποδοσφαιρο. το θεμα ειναι οτι δεν ψαχνουνε τι περγαμηνες εχει ο αλλος τον πρωτο που θα τους προτεινει ο μανατζερ που συνεργαζονται τον παιρνουν
Μια ιδέα είπα.
Θες προπονητή να σου στήσει κάτι εξαρχής.
Το έκανες επιτυχημένα με τον Ιβάν και μετά τί;
Έφερες τον συνταξιούχο πρώην προπονητή που έβγαζε τα συστήματα με τα κεμπάμπ....

:confused::confused::confused:
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.086
Like
819
Πόντοι
96
Μια ιδέα είπα.
Θες προπονητή να σου στήσει κάτι εξαρχής.
Το έκανες επιτυχημένα με τον Ιβάν και μετά τί;
Έφερες τον συνταξιούχο πρώην προπονητή που έβγαζε τα συστήματα με τα κεμπάμπ....

:confused::confused::confused:
δεν προκειται να αποκτησεις προπονητη που θα σου στησει κατι δεν θα τον αφησουν. στο γιοβα που ζηταγε μεταγραφες δεν δωσαν τπτ και εχασες το πρωταθλημα και στον μλκα δωσανε ποσα λεφτα ασχετα που πηγαν στα πανερια
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Ο αθλητισμός είναι πολιτική . Πάντοτε ήταν πολιτική. Αλλά επειδή είναι πού μεγάλο το θέμα θα συνεχίσουμε άλλη φορά. Αλλά θα τελειώσω με κάτι για τροφή στην σκέψη. ;Eπαιξαν στα ζάρια ο Νταιφάς με τον Βαρδινογιάννη ποιος θα πάρει τον Ολυμπιακό και πoιος τον ΠΑΟ;
Το ποδόσφαιρο είναι κοινωνικό φαινόμενο,οπότε ναι έχει και πολιτικές αλλα και άλλες προεκτάσεις.
Στην Κύπρο πχ είναι κατεξοχήν πολιτικοποιημένο.
Αυτό με τα ζάρια δεν ισχύει...
Ισχύει όμως ότι ο Βαρδινογιαννης άνοιξε την πόρτα να πάρει ο Κόκκαλης τον Ολυμπιακό και να μπει δυνατά σε δουλειές....
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.531
Πόντοι
2.306
Ο αθλητισμός είναι πολιτική . Πάντοτε ήταν πολιτική. Αλλά επειδή είναι πού μεγάλο το θέμα θα συνεχίσουμε άλλη φορά. Αλλά θα τελειώσω με κάτι για τροφή στην σκέψη. ;Eπαιξαν στα ζάρια ο Νταιφάς με τον Βαρδινογιάννη ποιος θα πάρει τον Ολυμπιακό και πoιος τον ΠΑΟ;
Τυπε το ποδοσφαιρο ειναι αθλημα, βλεπε Αγγλια και αλλες πολιτισμενες χωρες.
Στη μπανανια εδω, οι μεγσλες ομαδες ειναι εργαλεια πολιτικης με πρωτο και καλυτερο τον Ο λ υ μ π ι α κ ο.
ευχαριστουμε που επιτελους καποιος γαυρος το παραδεχεται
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
ο Γιοβα θα το εστρωνε το μαγαζι ... αλλά ποιος θέλει στρωμενο μαγαζι στον βάζελο ;; σιγουρα οχι ο ραφλας
Αμα είναι μαλάκες....
Θα κέρδιζαν από αυτό....
Εφοπλιστές δεν σημαίνει πάντα και επιτυχία....
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.531
Πόντοι
2.306
Έβλεπα μπασκετάκι καο μετα Ατλέτικο-Ρεάλ,οπότε δεν ασχολήθηκα.
Τελευταίος κανονικός προπονητής πρίν τον Ιβάν ήταν ο Δώνης....
Εμένα μου αρέσει πολύ ο Αλμέιδα και ας τον βρίζετε.
Σαν γενικότερη φυσιογνωμία εννοώ.
Μια χαρα ειναι ο Αλμεϊδα, απλα ειναι λιγο ψυχοφθορο αυτο το στυλ που παιζει η ομαδα, που δεν ξερεις αν θα φυγεις με 3 -0 ή 2-2 ασχετως αποδοσης.
ειναι παντως ωραιο ποδοσφαιρο.
 

Τσάρκας4

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.451
Like
795
Πόντοι
96
Τυπε το ποδοσφαιρο ειναι αθλημα, βλεπε Αγγλια και αλλες πολιτισμενες χωρες.
Στη μπανανια εδω, οι μεγσλες ομαδες ειναι εργαλεια πολιτικης με πρωτο και καλυτερο τον Ο λ υ μ π ι α κ ο.
ευχαριστουμε που επιτελους καποιος γαυρος το παραδεχεται
Δεν είμαι Ολυμπιακός . Είμαι άλλη ομάδα που την έχω παρατήσει γιατί απλά πια δεν έχει Έλληνες παίκτες και έχει υπόκοσμο για πρόεδρο, για να μην πω για το ξέπλυμα του μαύρου χρήματος!:angry:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.017
Like
13.053
Πόντοι
2.606
Τυπε το ποδοσφαιρο ειναι αθλημα, βλεπε Αγγλια και αλλες πολιτισμενες χωρες.
Στη μπανανια εδω, οι μεγσλες ομαδες ειναι εργαλεια πολιτικης με πρωτο και καλυτερο τον Ο λ υ μ π ι α κ ο.
ευχαριστουμε που επιτελους καποιος γαυρος το παραδεχεται
Ο Ολυμπιακός ναι είναι εργαλείο πολιτικής εξού και το σύνθημα κράτος ειναι ο Ολυμπιακός εσείς είστε ένα ρσποκλειδο σκουριασμένο σε ένα συρτάρι σε συνοικιακό συνεργείο τι να κάνουμε δεν έχουμε την ίδια δύναμη
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Μια χαρα ειναι ο Αλμεϊδα, απλα ειναι λιγο ψυχοφθορο αυτο το στυλ που παιζει η ομαδα, που δεν ξερεις αν θα φυγεις με 3 -0 ή 2-2 ασχετως αποδοσης.
ειναι παντως ωραιο ποδοσφαιρο.
Εμένα μου αρέσει πάντως αυτό.
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.275
Κριτικές
2
Like
18.978
Πόντοι
3.656
Ειναι μεγσλο πραγμα η προσωπικοτητα στον προπονητη.
Φαντασου να εισαι παιχτης στον παγκο και να βλεπεις τον προπονητη κάθε 5 δευτερολεπτα να γυριζει στο team του.
ο τυπος ειναι ανασφαλης και φαινεται, αυτο δεν βοηθαει το ηθικο στην ομαδα.
Τεχνικα, απο αυτα που λεει, δεν βλεπω ιδιαιτερη ικανοτητα.
Σημερα θα μπορουσατε να φατε κι αλλα αν δεν παιζαμε τοσο οσο.
το βιογραφικό του δεν είναι και ό,τι καλύτερο ...
Αλλά μάλλον θα σώσει την καρέκλα του λόγω της συνήθως καλόβολης Τζούλιας
Ο αθλητισμός είναι πολιτική . Πάντοτε ήταν πολιτική. Αλλά επειδή είναι πού μεγάλο το θέμα θα συνεχίσουμε άλλη φορά. Αλλά θα τελειώσω με κάτι για τροφή στην σκέψη. ;Eπαιξαν στα ζάρια ο Νταιφάς με τον Βαρδινογιάννη ποιος θα πάρει τον Ολυμπιακό και πoιος τον ΠΑΟ;
φίλε μου στα γήπεδα ο περισσότερος κόσμος πηγαίνει να ξεσκάσει ή να ξεκαβλώσει ή να νιώσει γαμάτος όταν κερδίζει η ομάδα του
Όλα αυτά είναι αποδεκτά και λογικά
Τα εθνικοθρησκευτικά καλό είναι να τα σκεφτόμαστε όταν ψηφίζουμε,
αλλά γνωρίζεις πολύ καλά πως το σημαντικότερο κριτήριο της ψήφου είναι το "δώσε κάτι θείο"
Εκτός αν γίνει κάτι εντελώς προκλητικό όπως οι Πρέσπες που όμως πάλι τοπικά στη Β.Ελλάδα υπήρξε τιμωρία ...

οι πρόεδροι βλέπουν επιχειρηματικά τις ομάδες, σαν βατήρα για να παίρνουν δημόσια έργα και να έχουν ασυλία,
αυτά είναι πασίγνωστα στο ελλαδιστάν...
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Τυπε το ποδοσφαιρο ειναι αθλημα, βλεπε Αγγλια και αλλες πολιτισμενες χωρες.
Στη μπανανια εδω, οι μεγσλες ομαδες ειναι εργαλεια πολιτικης με πρωτο και καλυτερο τον Ο λ υ μ π ι α κ ο.
ευχαριστουμε που επιτελους καποιος γαυρος το παραδεχεται
Σε Ιταλία,Γερμανία,Γαλλία,Ισπανία υπάρχει και πολιτικοποίση και εργαλειοποίηση του ποδοσφαίρου.

Στην Αγγλία μόνο, οι ομάδες εκπροσωπούν συνήθως καθαρά περιοχές.
Και εκεί υπάρχει όμως κεκαλυμένη η πολιτική να ξέρεις...
Μίλγουολ πχ,Γουέστ Χάμ,Λίβερπουλ,Τσέλσι...
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Ο Ολυμπιακός ναι είναι εργαλείο πολιτικής εξού και το σύνθημα κράτος ειναι ο Ολυμπιακός εσείς είστε ένα ρσποκλειδο σκουριασμένο σε ένα συρτάρι σε συνοικιακό συνεργείο τι να κάνουμε δεν έχουμε την ίδια δύναμη
Αυτό που λες τύπε ισχύει σε μεγάλο βαθμό,αλλά δεν ειναι και να το υπερηφανεύεσαι νομίζω....
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
1
Like
7.531
Πόντοι
2.306
Ο Ολυμπιακός ναι είναι εργαλείο πολιτικής εξού και το σύνθημα κράτος ειναι ο Ολυμπιακός εσείς είστε ένα ρσποκλειδο σκουριασμένο σε ένα συρτάρι σε συνοικιακό συνεργείο τι να κάνουμε δεν έχουμε την ίδια δύναμη
Δεν διαφωνούμε τυπε.
Ειστε πολιτικη οργανωση, με τους υπαλληλους σας στον Δημο Πειραια (που ενιοτε καθαριζουν και κανενα κακομοιρη) με τους προεδραρες σας που διιεφευγαν παντοτε του νομου, με τους Βικτωρες Μητροπουλους, τους Κοκκαλαιους, τι να πρωτοθυμηθουμε…
Γι’ αυτο λεμε οτι ειστε η καταστροφή του Ελληνικου ποδοσφαιρου, διοτι ειστε το ζωντανο παραδειγμα της χειραγωγησης του ποδοσφαίρου απο την πολιτικη.
Ομως οι υγιεις ψυχικα ανθρωπο θελουν να βλεπουν ποδόσφαιρο για να ξεσκάνε, οχι πολιτικη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.338
Κριτικές
8
Like
32.680
Πόντοι
6.536
Δεν είμαι Ολυμπιακός . Είμαι άλλη ομάδα που την έχω παρατήσει γιατί απλά πια δεν έχει Έλληνες παίκτες και έχει υπόκοσμο για πρόεδρο, για να μην πω για το ξέπλυμα του μαύρου χρήματος!:angry:
ΠΑΟΚ είσαι δλδ.
Μια χαρά Έλληνες παίκτες έχει ρε τύπε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom