Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,0%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,8%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 135 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 29 8,5%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    343
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
ρε  μεγαλε κοψε το παραμυθι ότι μαζευατε βαθμούς για να παιζει ο ολυμπιακος στην ευρωπη...ο ολυμπιακος κλεινει πλεον μια ολοκληρη 20ετια συνεχομενη με βαθμούς στην ευρωπη...τι νομιζεις δηλαδή, ότι εν ετει 2016 εμεις παιζουμε ευρωπη από τους βαθμούς που μαζεψες εσυ το 1994 με τον αγιαξ????? :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
το αντιθετο συμβαινει, το ότι εσυ αν και 3-4ος στην ελλαδα παιζεις ευρωπη, οφείλεται σε μεγαλο ποσοστο στους βαθμούς που μαζευει τα 3-4 τελευταια χρονια ο ολυμπιακος...αλλιως με τους βαθμούς που μαζευετε εσεις τα τελευταια χρονια, ο πρωταθλητης ελλαδος ουτε στο ιντερτοτο δεν θα επαιζε....

εσυ κοψε τις μαλακειες για αρχη... για ποιο παραμυθι λες φιλε... ποιος μαζευε βαθμους πριν αρχισει να βγαινει ο ολυμπιακος ευρωπη... τους χαριζε η ουεφα??? σου ειπα ψεματα οτι αν παιζατε προκριματικα οι βαθμοι σας θα ηταν μισοι... και πολλα λεω βασικα.... στα παπαρια μου η βαθμολογια της ουεφα και οι κολοφυλλαδες... εδω ειδα προχτες μια εγραφε για 3 ισαξιες 11αδες του ολυμπιακου... ελεος ... αλλοι ειναι αυτοι που μασανε σανο...

δεν γινεται φιλε αυτος που εκανε δευτερος πορεια στην ευρωπη να μαζεψε βαθμους για αυτον που εκανε πρωτος πορεια ... θα καταριψεις και τους νομους της φυσικης για να βγαλεις τον γαυρο καλυτερη ομαδα στην ευρωπη και δεν λεω οτι ο παο ειναι καλυτερος απο τον ολυμπιακο απλα ο καθενας εχει κανει την δικη του προσπαθεια δεν μπορουμε να τα γαμαμε ολλα για μια βαθμολογια....

λες και ειπα εγω οτι αυτο που εγραψαν οι δικες μας εφημεριδες ειναι σωστο.... σου ειπα οτι καμια απο τις δυο αποψεις δεν ειναι σωστη....

τα παραμυθια δεν ξερω που τα ειδες ... δεν διαβαζεις σωστα ακομα απο οτι φαινεται
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.958
Πόντοι
5.006
εσυ κοψε τις μαλακειες για αρχη... για ποιο παραμυθι λες φιλε... ποιος μαζευε βαθμους πριν αρχισει να βγαινει ο ολυμπιακος ευρωπη... τους χαριζε η ουεφα??? σου ειπα ψεματα οτι αν παιζατε προκριματικα οι βαθμοι σας θα ηταν μισοι... και πολλα λεω βασικα.... στα παπαρια μου η βαθμολογια της ουεφα και οι κολοφυλλαδες... εδω ειδα προχτες μια εγραφε για 3 ισαξιες 11αδες του ολυμπιακου... ελεος ... αλλοι ειναι αυτοι που μασανε σανο...

δεν γινεται φιλε αυτος που εκανε δευτερος πορεια στην ευρωπη να μαζεψε βαθμους για αυτον που εκανε πρωτος πορεια ... θα καταριψεις και τους νομους της φυσικης για να βγαλεις τον γαυρο καλυτερη ομαδα στην ευρωπη και δεν λεω οτι ο παο ειναι καλυτερος απο τον ολυμπιακο απλα ο καθενας εχει κανει την δικη του προσπαθεια δεν μπορουμε να τα γαμαμε ολλα για μια βαθμολογια....

λες και ειπα εγω οτι αυτο που εγραψαν οι δικες μας εφημεριδες ειναι σωστο.... σου ειπα οτι καμια απο τις δυο αποψεις δεν ειναι σωστη....

τα παραμυθια δεν ξερω που τα ειδες ... δεν διαβαζεις σωστα ακομα απο οτι φαινεται
ρε τυπε ξερεις πως υπολογίζεται η βαθμολογια της ουεφα ή εισαι για  τον πουτσο τελειως????εγω το 1997 επαιξα ευρωπη εξαιτίας των βαθμων που πηρες εσυ το 1994...το 1999 οι βαθμοι εκεινοι που πηρες σβηστηκαν...το καταλαβες αυτό????? :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
οι βαθμοι υπολογίζονται για μονο μια πενταετια...το γεγονός ότι εσυ φετος επαιζες προκριματικα ουεφα ενώ τα τελευταια 5 χρονια εχεις κανει 1-2 νικες ολο και ολο, οφείλεται στους βαθμούς που μαζευω εγω....αν αφαιρέσεις τους βαθμούς του ολυμπιακου την τελευταια 5ετια, η 4-5 ομαδα του πρωταθλήματος δεν θα δικαιούταν να δινει προκριματικα στο ουεφα,,,όπως δεν δικαιούται η αντιστοιχη ομαδα του λιχνεσταιν...
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
ρε τυπε ξερεις πως υπολογίζεται η βαθμολογια της ουεφα ή εισαι για  τον πουτσο τελειως????εγω το 1997 επαιξα ευρωπη εξαιτίας των βαθμων που πηρες εσυ το 1994...το 1999 οι βαθμοι εκεινοι που πηρες σβηστηκαν...το καταλαβες αυτό????? :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
οι βαθμοι υπολογίζονται για μονο μια πενταετια...το γεγονός ότι εσυ φετος επαιζες προκριματικα ουεφα ενώ τα τελευταια 5 χρονια εχεις κανει 1-2 νικες ολο και ολο, οφείλεται στους βαθμούς που μαζευω εγω....αν αφαιρέσεις τους βαθμούς του ολυμπιακου την τελευταια 5ετια, η 4-5 ομαδα του πρωταθλήματος δεν θα δικαιούταν να δινει προκριματικα στο ουεφα,,,όπως δεν δικαιούται η αντιστοιχη ομαδα του λιχνεσταιν...

προφανος και δεν ειπα και για τα 20 χρονια μπορει οπως το εγραψα να μην ηταν σωστο... εγω το ειπα για τα πρωτα χρονια που βγηκατε επι κοκκαλη... τεσπα δικο μου το λαθος ετσι οπως το εγραψα... αυτο που λεω δεν ειναι οτι η βαθμολογια της ουεφα ειναι λαθος... αυτο που λεω ειναι οτι δεν λεει κατι για κανεναν ... η αξια της καθε ομαδας και του καθε παιχτη δεν την μετρας με αριθμους... εμενα αυτη ειναι η αποψη μου ... δεν υποτιμησα καμιας ομαδας την προσπαθεια στην ευρωπη... ειπα οτι και τα προκριματικα εχουν αξια δεν ειναι του πεταματου... και δεν το ειπα για αυτα που γραφουν οι φυλλαδες απλα ειναι αληθεια... τωρα αν πρεπει να μετρανε να μην μετρανε λιγο με ενδιαφερει... εγω ξερω οτι αν δεν περασεις τα προκριματικα βαθμους δεν βλεπεις... οταν πας στους ομοιλους απευθειας... οτι και να κανεις ολο και κατι θα μαζεψεις
 

on92

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.529
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
16
τα ειπες ολα-----αντε διοτι πολλες μαλακιες ακουγονται απο βαζελους !!!η βαθμολογια της ουεφα διαρκει τα τελευταια 5 χρονια!!αι σικτηρ ,με τους διεστραυλωτες της ποδοσφαιρικης ιστοριας

Επειδη δεν βαζετε μυαλο ανυπαρκτοι !! :uglystupid:
Απο το επισημο site της UEFA

ALL-TIME CLUB RANKING
20 Panathinaikos FC GRE
27 Olympiacos FC GRE
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.810
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
τα πραγματα ειναι απλα

ακομα και μετα απο 20,30,40,50 χρονια και στον αιωνα τον απαντα θα μεινει οτι η παναθα εχει παει σε τελικο ευρωπαικου κυπελου, οτι εχει στους 4 δυο φορες

αφηστε τους γαβρους να νομιζουν οτι θα θυμομαστε το ποσους βαθμους εχουν μαζεψει και το ποιες ομαδες εχουν νικησει

για παραδειγμα ο ολυμπιακος ειχε νικησει τον αγιαξ στο οακα με τον αναστοπουλο, που ειχε και παιχταραδες τοτε, ποιος απο τους πιτσιρικαδες το ξερει;

μη το κουραζουμε...οι διακρισεις μενουν οχι οι επιμερους νικες και οι βαθμολογιες
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
δεν θελω μαλακιες για τον γαυρο.... επαιζε με την 3 εντεκαδα... και ο κουγιας ειχε πει καλα λογια για την υποθεση Μαρινακη....

το εκανε και για χαντικαπ στους υπολοιπους που εχουν 1 εντεκαδα....

ξεχασα ο Μπεντο θα κατσει μεχρι το τελος της χρονιας....
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.644
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.035
Πόντοι
17.085
Επειδη δεν βαζετε μυαλο ανυπαρκτοι !! :uglystupid:
Απο το επισημο site της UEFA

ALL-TIME CLUB RANKING
20 Panathinaikos FC GRE
27 Olympiacos FC GRE
Άλλη μια φορά και ό,τι άγνωστες λεξούλες έχετε, ρωτάτε:

Τελευταία κυκλοφόρησε δημοσίευμα με τίτλο “Ο Παναθηναϊκός κορυφαία ελληνική ομάδα στο Champions League” με παραπομπή στο “UEFA CHAMPIONS LEAGUE STATISTICS HANDBOOK 2016/17” της UEFA. Κατ’ αρχάς ο τίτλος είναι ατελής μετάφραση γιατί πρόκειται για μια all-time βαθμολογία του Κυπέλλου Πρωταθλητριών/Champions League και σωστότερο θα ήταν κάτι τύπου “Ο Παναθηναϊκός κορυφαία ελληνική ομάδα στην ιστορία της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης”. Μιλάμε δηλαδή απ΄τη σεζόν 1955 μέχρι τώρα.

Στη βαθμολογία εκεί ο πάο (που εμφανίζεται στην 21η θέση) έχει 157 παιχνίδια και εμείς (θέση 27η) 150. Χμ! για να δούμε βαθμολογία από www.worldfootball.net/alltime_table/champions-league/]worldfootball.net[/url]: εκεί στο μεν Champions League only είμαστε η κορυφαία ελληνική ομάδα (εντάξει γνωστό αυτό), αλλά είμαστε οι κορυφαίοι και στην όλων των εποχών βαθμολογία (Champions League + European Cup). Πώς κι έτσι; Στο worldfootball υπολογίζονται 138 παιχνίδια του Ολυμπιακού και 127 του πάο. Ποιά είναι αυτά; Μα φυσικά αυτά των κανονικών τελικών φάσεων χωρίς τους προκριματικούς γύρους και τα play-off. Στο Handbook της UEFA υπάρχει η σημείωση “ All statistics in this chapter include qualifying and play-off matches”.

Επομένως, η αλήθεια είναι ότι η κορυφαία ελληνική ομάδα στην ιστορία της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, του Κυπέλλου Πρωταθλητριών και του Champions League μαζί, αλλά και μόνο του Champions League φυσικά, είναι ο Ολυμπιακός. Ο πάο περνάει στη βαθμολογία ψηλότερα μόνο αν υπολογιστούν play-off και τέτοια (συγχαρητήρια-μεγάλη επιτυχία).

Και βέβαια θυμίζουμε την τρέχουσα βαθμολογία της UEFA: Ολυμπιακός 26η θέση, Αστάνα 132η, πάο 133η.  :grin:
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
τα πραγματα ειναι απλα

ακομα και μετα απο 20,30,40,50 χρονια και στον αιωνα τον απαντα θα μεινει οτι η παναθα εχει παει σε τελικο ευρωπαικου κυπελου, οτι εχει στους 4 δυο φορες

αφηστε τους γαβρους να νομιζουν οτι θα θυμομαστε το ποσους βαθμους εχουν μαζεψει και το ποιες ομαδες εχουν νικησει

για παραδειγμα ο ολυμπιακος ειχε νικησει τον αγιαξ στο οακα με τον αναστοπουλο, που ειχε και παιχταραδες τοτε, ποιος απο τους πιτσιρικαδες το ξερει;

μη το κουραζουμε...οι διακρισεις μενουν οχι οι επιμερους νικες και οι βαθμολογιες
ναι αλλα οπως παμε θα ξεχασουμε τι σημαινει champions league :headbang: :headbang: :headbang:
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
ναι αλλα οπως παμε θα ξεχασουμε τι σημαινει champions league :headbang: :headbang: :headbang:

φιλε εχεις δικιο σε αυτο και ειναι κριμα... εγω που εκανα και κανα ταξιδακι με αφορμη τον Παο μου εχει γαμησει την ψυχολογια που δεν παμε γενικα καλα στην ευρωπη... και το γιουροπα δεν με χαλαει ομως με αυτη την ομαδα ουτε σε αυτο μας βλεπω... γενικα οσο το πρωταθλημα μας δεν αλλαζει οι ομαδες μας θα εχουν προβληματα στην ευρωπη... και οχι μονο ο παναθηναικος...

τεσπα εγω το ειπα και το ξαναλεω τις βαθμολογιες γραμμενες τις εχω υπερ του παο η κατα του παο.... αυτα ειναι γιατι δεν θελουμε να βλεπουμε το δασος και βλεπουμε το δεντρο...

 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
το εχουμε ηδη ξεχασει

πληρωνουμε τις μαλακιες του παρελθοντος

καποια στιγμη θα ξεχρεωσουμε
χωρις φραγκα δεν γινεται τιποτα και ο δικος μας για cl δεν βαζει...
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
χωρις φραγκα δεν γινεται τιποτα και ο δικος μας για cl δεν βαζει...

δεν ειναι μονο τα φραγκα ρε φιλε ... οταν κερδιζαμε τον αγιαξ ειχες βαλει φραγκα στην ομαδα.... ομαδα πρεπει να φτιαξουμε... αντι να δωσεις 500 000 να παρεις ενα καμμενο μεγαλο παιχτη δωσε τα και παρε 10 ταλεντα πιτσιρικαδες που δεν τους ξερει η μανα τους....

πλεον δεν εχουμε ουτε τις ακαδημιες που ειχαμε παλια
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
γιατι ειναι υποχρεωμενος;

και πολλα εχει βαλει ο ανθρωπος
υποχρεωμενος δεν ειναι..επενδυση να κανει οπως και στις αλλες δουλειες του ετσι οπως το θετεις η τουλαχιστον να βρει τροπο να προστατευει την ομαδα απο την επο αλλα και εκει τιποτα δεν εχει κανει..μονο δικες βαρεθηκαμε...
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.810
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
υποχρεωμενος δεν ειναι..επενδυση να κανει οπως και στις αλλες δουλειες του ετσι οπως το θετεις η τουλαχιστον να βρει τροπο να προστατευει την ομαδα απο την επο αλλα και εκει τιποτα δεν εχει κανει..μονο δικες βαρεθηκαμε...
καλα το που θα κανει επενδυση θα το αποφασησει ο ιδιος δε θα του υποδειξουμε εμεις

τωρα οσο αναφορα τις δικες και τις καταγγελιες, και εμενα δε με βρισκουν συμφωνο
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
υποχρεωμενος δεν ειναι..επενδυση να κανει οπως και στις αλλες δουλειες του ετσι οπως το θετεις η τουλαχιστον να βρει τροπο να προστατευει την ομαδα απο την επο αλλα και εκει τιποτα δεν εχει κανει..μονο δικες βαρεθηκαμε...

Αν ειχαμε γηπεδο συγχρονο και σωστο με τα μαγαζια του κτλ θα εβλεπες να τρεχουν οι επενδυτες... απο την στιγμη που τα εσοδα ειναι τα διαρκειας και τα εισητηρια της λεωφορου.... γαμησε τα ... να επενδυσεις μονο για να ξεπλυνεις μαυρο χρημα.... δεν βγαινουν τα νουμερα...

δεν με χαλαει η λεωφορος σαν γηπεδο ομως δεν ειναι στην κατασταση του για τον Παναθηναικο...
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.810
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
Αν ειχαμε γηπεδο συγχρονο και σωστο με τα μαγαζια του κτλ θα εβλεπες να τρεχουν οι επενδυτες... απο την στιγμη που τα εσοδα ειναι τα διαρκειας και τα εισητηρια της λεοφορου.... γαμησε τα ... να επενδυσεις μονο για να ξεπλυνεις μαυρο χρημα.... δεν βγαινουν τα νουμερα...

δεν με χαλαει η λεοφορος σαν γηπεδο ομως δεν ειναι στην κατασταση του για τον Παναθηναικο...
η λεοφορος ειναι η ιστορια της ομαδος

ομως ειναι καταντια ο συγχρονος παναθηναικος να παιζει εκει

ή τουλαχιστον ας παιζει εκει μεχρι να μεγαλωσει η ομαδα
 
Εγγρ.
29 Ιουν 2014
Μηνύματα
2.120
Κριτικές
8
Like
605
Πόντοι
96
η λεοφορος ειναι η ιστορια της ομαδος

ομως ειναι καταντια ο συγχρονος παναθηναικος να παιζει εκει

ή τουλαχιστον ας παιζει εκει μεχρι να μεγαλωσει η ομαδα

σωστος... αν μπορουσε να γινει αυτο που ειχαμε δει στις μακετες με το να περναει η αλεξανδρας υπογεια και απο πανω το γηπεδο θα ηταν το καλυτερο .... ομως βλεπεις στο βοτανικο κορμορανοι... στην αλεξανδρας περιστερια.... ειναι κριμα να θελει μια ομαδα να κανει γηπεδο και να τα γαμαει ολα  ο εκαστοτε δημος...

το κακο ειναι οτι εχουν επαναπαυθει και θα παιζουμε για παντα στην λεωφορο ετσι οπως ειναι
 

aaa1980

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.295
Κριτικές
11
Like
464
Πόντοι
326
καλα το που θα κανει επενδυση θα το αποφασησει ο ιδιος δε θα του υποδειξουμε εμεις

τωρα οσο αναφορα τις δικες και τις καταγγελιες, και εμενα δε με βρισκουν συμφωνο
αν δεν ηρθε να επενδυσει στην ομαδα..τι ηρθε να κάνει να μας σωσει??
 

diomides

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2009
Μηνύματα
9.810
Κριτικές
1
Like
155
Πόντοι
166
αν δεν ηρθε να επενδυσει στην ομαδα..τι ηρθε να κάνει να μας σωσει??
μαλλον δε θυμασε τι ειπε οταν ανελαβε την ομαδα

ειπε λοιπον οτι εγω δε μπαινω στον παναθηναικο για να επενδυσω αλλα μπαινω για να διαχειριστω την πολυ δυσκολη κατασταση στην οποια ειναι η οαμδα και η οποια κινδυνευει να πεσει κατηγοριες

ειχε πει επισης οτι οποιος θελει να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος και αν καποιος θελει να παρει  το πλεοψηφικο πακετο με σκοπο να επενδυσει ας ερθει να αναλαβει

σκοπος μου ειναι ειχε πει ο αλαφουζος, να ξεφυγει η ομαδα απο τα χρεη της. Ειχε πει χαρακτηριστικα ''θα ειμαι κατι σαν την τροικα του παναθηναικου''

και ενω ειχε πει ολα αυτα ξεκαθαριζοντας οτι δε θα επενδυσει, απο τοτε εχει βαλει ενα σκασμο λεφτα στην ομαδα και τωρα του ζηταμε και τα ρεστα ενω ολοι οι αλλοι παναθηναικαρες εξαφανιστικαν;

για ηρεμα λιγο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom