Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (1 μέλη και 24 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
τρελακιας ειναι ρε πλακα κανω...παντως δεν παιζεται...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Καλησπέρα

Μήπως έχει κάποιος μια φωτογραφία της ομάδας του ΠΑΟ του 2007-2008 σε μεγάλο μέγεθος;Θέλω να την εκτυπώσω να τη δώσω στο γιο ενός φίλου μου ετών 4 και φανατικό βαζελάκι  :grin: Αν έχει κάποιος ας μου πει.
την εχω εγω...αλλα ειναι μονο οι 6.....χααχχαχαχαχααχαχ
 

Συνημμένα

  • 10.jpg
    10.jpg
    86,9 KB · Εμφανίσεις: 21

enoxlitikos

Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
521
Κριτικές
6
Like
7
Πόντοι
6
Αυτή θα τη δώσω στον πατέρα του.Για τον μικρό έχετε καμιά φωτογραφία της ομάδας του ΠΑΟ σε πλήρη σύνθεση,για να την εκτυπώσω;
 

zironvenom

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
835
Κριτικές
10
Like
483
Πόντοι
6.045
γιατι δεν παιρνεις το παναθηναικο τριφυλλι? πρεπει να εχει και την αφισσα μεσα
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
370
Πόντοι
5.795
Εντάξει ρε φιλαράκο μας έπεισες. Εγώ λοιπόν που είμαι βάζελος και βρίζω συνέχεια το χάλι του ΠΑΟ έχω να σου πω τα εξής:
1. Εχθές ο ΠΑΟ ήταν μακράν καλύτερο σύνολο.
2. Εχθές η πλειονότητα των παικτών του ΠΑΟ ήταν σε καλύτερη μέρα σε αντίθεση με τους Ολυμπιακούς που ήταν κάκιστοι.
3. Η μπάλλα στο 1ο γκολ μάλλον έχει περάσει τη γραμμή. Παρόλ αυτά εάν δεν έχω βίντεο απ την ευθεία δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά εάν εφάπτεται ή όχι.
4. Το πέναλτυ του Αντζα δεω υπάρχει.
5. Το πέναλτυ του Ιβασιτς δεν υπάρχει.
6. Ο Μενδρινός έπρεπε να φύγει με απευθείας κόκκινη.
7. Ο Γκαλλέττι έπρεπε να φύγει με δεύτερη κίτρινη.
8. Χωρίς Στολτίδη ο Ολυμπιακός παραπέει.
9. Χωρίς Στολτίδη και Λεντέσμα ο Ολυμπιακός είναι πτώμα.
10.Ο Λεμονής όταν τον πιάνει πανικός αρχίζει τις μαλακίες. Δε βάζεις ποτέ στο γήπεδό σου σε ντέρμπυ κορυφής 2!!!!!!!! βαριά σέντερ φορ μπας και κλέψεις το παιχνίδι με σέντρες εκτός και αν γνωρίζεις ότι δεν έχεις ποιοτικά και ποδοσφαιρικά καμμιά άλλη τύχη. Δε μπορώ να θυμηθώ ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που είδα ομάδα να παίζει με 2!!!!!!! σέντερ φορ.......
11. Το ματσάκι ήταν 2πλό φουλ εάν ο Εντόι δεν ήταν μια απλή εκτελεστική μετριότητα. Οι μεγάλοι παίκτες φαίνονται στα μεγάλα ματς.  
12. Ο Ολυμπιακός παρόλους τους παικταράδες που έχει αγοράσει φαίνεται υπέργηρος και κατάκοπος.
13. Δε θυμάμαι ΠΟΤΕ ήταν η τελευταία φορά που ο Ολυμπιακός ΔΕΝ είχε στο ρόστερ του κλασσικό ΔΕΚΑΡΙ.
14. Ο Βάζελος έχει καλό σύνολο, αλλά δυστυχώς η φανέλα έχει ελαφρύνει πολύ.... Δε θα μου έκανε εντύπωση εάν στο επόμενο παιχνίδι την Τετάρτη φάει 3 γκολ....
Ολα τα άλλα είναι για να περνά η ώρα ώστε οι μεν και οι δεν να χαριεντίζονται με τον οπαδικό κομπλεξισμό τους.
φιλε συμφωνω στα περισσοτερα αν και ειμαι ολυμπιακος..αλλα
το γκολ του παναθηναικου ειναι ακυρο διοτι εστω και αμφισβιτουμενο εαν εχει περασει γραμμη ..η αμφισβητηση ειναι παντα υπερ του αμυνομενου..κανονας διατησιας
χωρις στολτιδη και λεντεσμα ο ολυμπιακος δεν ειναι πτωμα μην βγαζουμε συμπερασμα απο ενα παιχνιδι αλλα απλα εχει προβλημα σοβαρο στην αναπτυξη του παιχνιδιου του αν και σε αυτο το παιχνιδι ηταν πτωμα... και απο απλη τυχη δεν εχασε..
ενας καλος και πληρης ολυμπιακος ειναι πολυ καλυτερος απο τον παναθηναικο.. και μια ομαδα οταν χανει δεν σημαινει οτι ειναι χειροτερη απο μια που κερδισε ετσι δεν ειναι..για μενα το παιχνιδι του ολυμπιακου με την ρεαλ ..ειναι απο τα καλυτερα της ιστοριας του και ασ εχασε..
το πρωταθλημα αν θα το παρει ο ολυμπιακος θα εξαρτηθει  απο την πορεια του στην ευρωπη. αν ειναι καλη η οχι .ειναι δυσκολο και τα 2 μαζι.. καλη πορεια και πρωταθλημα.
(υστερογραφο απο αλλη συζητηση).σε παρακαλω ρωτα εναν συγκροτημενο και σοβαρο κλειδαρα για τα  κλειδια των αυτοκινητων και θα δεις οτι εχω δικηο..μην πιστευεις τους κατασκευαστες..
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
454
Πόντοι
36
Επειδή πολλές μαλακίες (ΙΜΟ) γράφτηκαν για το "γκολ" των απογόνων, απλά παραθέτω:

Πηγή: Κανονισμοί Παιδιας Ποδοσφαίρου – εκδόσεως Ο.Δ.Π.Ε. έτους 2004.

Άρθρο: 12 – Παραβάσεις και ανάρμοστη συμπεριφορά.

Παράγραφος: 31 – Όταν ένας παίκτης της επιτεθέμενης ομάδας τοποθετείται με πρόθεση μπροστά στον τερματοφύλακα, ενώ χτυπιέται κόρνερ, με σκοπό να τον εμποδίσει, ο Διαιτητής πρέπει να τιμωρήσει τον επιτεθέμενο με έμμεσο λάκτισμα, αν διαπιστώσει ότι μετά το κόρνερ εμποδίζει (κάνει «φράγμα») στον τερματοφύλακα, έστω και αν παραμένει ακίνητος μπροστά του και δεν τρέχει για να διεκδικήσει τη μπάλα και όταν υπάρχει «επαφή» με άμεσο ελεύθερο λάκτισμα.

Διευκρίνιση 1: Τα «μαυρίσματα» είναι αυτά που υπάρχουν και στο βιβλίο.
Διευκρίνιση 2: Αυτό είναι το βιβλίο το οποίο διδάσκονται οι διαιτητές στην Σχολή

(από )

Kαλημέρα στα ΠΡΑΣΙΝΑ αδέλφια και σε όλους τους φίλους!  :)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Επιτέλους και ένας Ολυμπιακός να μιλήσουμε για μπάλλα.
φιλε συμφωνω στα περισσοτερα αν και ειμαι ολυμπιακος..αλλα
Μαγκιά σου....

το γκολ του παναθηναικου ειναι ακυρο διοτι εστω και αμφισβιτουμενο εαν εχει περασει γραμμη ..η αμφισβητηση ειναι παντα υπερ του αμυνομενου..κανονας διατησιας
Λανθάνεις. Στις τελευταίες οδηγίες της ΦΙΦΑ και κατ επέκταση της ΟΥΕΦΑ συμφωνήθηκε (για λόγους θεάματος, άρα και περισσότερων γκολ), αυτός ο κανόνας να αντιστραφεί και να ισχύει η αμφιβολία υπέρ του επιτιθέμενου. Στο τρυπάκι βγήκε δε βγήκε δεν θέλω να μπω. Δε με ενδιαφέρει η διαιτησία. Σε βάθος χρόνου η ομάδα κρίνεται. Αγαπημένος μου παίκτης ήταν ο Ζιο και όποιος πει το αντίθετο είναι άμπαλλος, ανίδεος και άσχετος. Ο Ριβάλντο δεν έφτασε ούτε στο μισό τα όργια που έκανε ο Ζιο τα 2 πρώτα χρόνια στο γαύρο. Μακράν ο καλύτερος ξένος παίκτης που έχει περάσει από την Ελλάδα. Κρίμα που δεν ήταν στην ομάδα τώρα που ωρίμασε και παίζει μπάλλα στην Ευρώπη όμορφη. Φαντάσου τον Ζιο σήμερα με Γκαλέττι και Κοβάσεβιτς..... Τίποτα άλλο δεν έχω να πω....  ;) Παίκτη τέτοιο έχει να δει ο Βάζελος από την εποχή του Ζάετς.

χωρις στολτιδη και λεντεσμα ο ολυμπιακος δεν ειναι πτωμα μην βγαζουμε συμπερασμα απο ενα παιχνιδι αλλα απλα εχει προβλημα σοβαρο στην αναπτυξη του παιχνιδιου του αν και σε αυτο το παιχνιδι ηταν πτωμα... και απο απλη τυχη δεν εχασε..

Υπάρχει ένας χρυσός κανόνας στη μπάλλα.
"Πες μου τα χαφ σου να σου πω ποιός είσαι" Ο ΟΣΦΠ την Κυριακή από τα 4 χαφ, τα δύο αμυντικά έλειπαν, το ένα επιθετικό (αριστερό) ήταν ως ει παρών και το άλλο ήταν σε κακή μέρα.
Πτώμα δλδ.

ενας καλος και πληρης ολυμπιακος ειναι πολυ καλυτερος απο τον παναθηναικο..
Ορθόν στην παρούσα χρονική στιγμή και με το παρόν ρόστερ.

και μια ομαδα οταν χανει δεν σημαινει οτι ειναι χειροτερη απο μια που κερδισε ετσι δεν ειναι..
Αυτή είναι και η μαγεία του ποδοσφαίρου φίλε μου. Οτι στην μπάλλα ο Δαυίδ μπορεί να νικήσει τον Γολιάθ.

για μενα το παιχνιδι του ολυμπιακου με την ρεαλ ..ειναι απο τα καλυτερα της ιστοριας του και ασ εχασε..
Εχει κάνει και άλλα πολύ καλύτερα. Το παιχνίδι με τη Λα Κορούνια επί Ζιό εκτός έδρας 2-2 και το παιχνίδι με την Λεβερκούζεν στη Ριζούπολη 6-1.

το πρωταθλημα αν θα το παρει ο ολυμπιακος θα εξαρτηθει  απο την πορεια του στην ευρωπη. αν ειναι καλη η οχι .ειναι δυσκολο και τα 2 μαζι.. καλη πορεια και πρωταθλημα.
Οτι και να γίνει ο Ολυμπιακός (λόγω κόμπλεξισμού και ελληνικής μικρότητας) άργησε να σχοληθεί με την Ευρώπη. Τεσπα.... Για πρωτάθλημα φέτος δεν ξέρω, αλλά είναι κρίμα να πάρει την κούπα η μακράν χειρότερη ΑΕΚ που έχω δει τα τελευταία 10 χρόνια...... Η ομάδα μου δε μου εμπνέει εμπιστοσύνη γιατί μπορεί αποδεδειγμένα να κερδίσει εκτός έδρας όλους από την θέση του πίνακα 5 και πάνω, αλλά μπορεί να χάσει και εντός από υποβιβασμένη ομάδα. Κουκου ρούκου δηλαδή όπως και ο πρόεδρός της.....

(υστερογραφο απο αλλη συζητηση).σε παρακαλω ρωτα εναν συγκροτημενο και σοβαρο κλειδαρα για τα  Επιτέλους και ένας Ολυμπιακός να μιλήσουμε για μπάλλα.

Κανένας δεν είπε ότι δε γίνεται. Απλά θέλει χρήμα και οργάνωση. Και οι σπείρες που έχουν χρήμα και οργάνωση, πίστεψέ με δεν ασχολούντια με Αστρα, Γκολφ και Ιμπίζα......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Επειδή πολλές μαλακίες (ΙΜΟ) γράφτηκαν για το "γκολ" των απογόνων, απλά παραθέτω:

Πηγή: Κανονισμοί Παιδιας Ποδοσφαίρου – εκδόσεως Ο.Δ.Π.Ε. έτους 2004.

Άρθρο: 12 – Παραβάσεις και ανάρμοστη συμπεριφορά.

Παράγραφος: 31 – Όταν ένας παίκτης της επιτεθέμενης ομάδας τοποθετείται με πρόθεση μπροστά στον τερματοφύλακα, ενώ χτυπιέται κόρνερ, με σκοπό να τον εμποδίσει, ο Διαιτητής πρέπει να τιμωρήσει τον επιτεθέμενο με έμμεσο λάκτισμα, αν διαπιστώσει ότι μετά το κόρνερ εμποδίζει (κάνει «φράγμα») στον τερματοφύλακα, έστω και αν παραμένει ακίνητος μπροστά του και δεν τρέχει για να διεκδικήσει τη μπάλα και όταν υπάρχει «επαφή» με άμεσο ελεύθερο λάκτισμα.

Διευκρίνιση 1: Τα «μαυρίσματα» είναι αυτά που υπάρχουν και στο βιβλίο.
Διευκρίνιση 2: Αυτό είναι το βιβλίο το οποίο διδάσκονται οι διαιτητές στην Σχολή

(από )

Kαλημέρα στα ΠΡΑΣΙΝΑ αδέλφια και σε όλους τους φίλους!   :)
Αδερφέ καλή η θεωρία, αλλά η ΦΙΦΑ δίνει και οδηγίες για την ερμηνεία των κανονισμών με φωτό. Επίσης υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που εντάσσονται σε περισσότερα από ένα άρθρα οπότε είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη. Π.χ. το πέναλτυ του Αντζα ο Βαρούχας το ένταξε στο άρθρο που λέει. Σε περίπτωση που παίκτης χάσει την ισορροπία του κατά τη διεκδίκηση και πέφτοντας η μπάλλα ακουμπήσει στα χέρια του θεωρείται ακούσιο. Βλακείες. Ο παίκτης δεν διεκδικούσε μπάλλα οπότε κερδίζει πλεονέκτημα κάνοντας τάκλιν και προεκτείνοντας με το χέρι του το σώμα του. Εξακολουθώ να θεωρώ τους κανονισμούς ασαφείς (όπως ο Κώδικας Ποιινκής Δικονομίας με πολλές ερμηνείες). Για μένα η οδηγία πρέπει πλέον να είναι ρητή και ως εξής:
Εάν υπάρχει φάουλ εντός περιοχής αυτομάτως δίδεται πέναλτυ. Εάν υπάρχει επαφή με το χέρι εντός περιοχής από αμυνόμενο είτε εκούσια είτε ακούσια είναι πέναλτυ. (μου έχει ζαλίσει τ αρχίδια ο Βαρούχας με αυτό το "ο διαιτητής εάν διαπιστώσει ότι ο παίκτης το κάνει εκούσια": και τι είναι ρε Βαρούχα ο διαιτητής; Μέντιουμ;;;;;;; Δηλαδη μπορεί πχ σε κλάσματα δευτερολέπτου να αποφασίσει εάν ο Ιβανσιτς το έκανε ακούσια ή εκούσια το χέρι;)

Μην ξεχνάς τέλος ότι η ΦΙΦΑ στέλνει συνεχώς νέες οδηγίες τις οποίες τις περισσότερες φορές ο πολύς κόσμος αγνοεί..
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Αδερφέ καλή η θεωρία, αλλά η ΦΙΦΑ δίνει και οδηγίες για την ερμηνεία των κανονισμών με φωτό. Επίσης υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που εντάσσονται σε περισσότερα από ένα άρθρα οπότε είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη. Π.χ. το πέναλτυ του Αντζα ο Βαρούχας το ένταξε στο άρθρο που λέει. Σε περίπτωση που παίκτης χάσει την ισορροπία του κατά τη διεκδίκηση και πέφτοντας η μπάλλα ακουμπήσει στα χέρια του θεωρείται ακούσιο. Βλακείες. Ο παίκτης δεν διεκδικούσε μπάλλα οπότε κερδίζει πλεονέκτημα κάνοντας τάκλιν και προεκτείνοντας με το χέρι του το σώμα του. Εξακολουθώ να θεωρώ τους κανονισμούς ασαφείς (όπως ο Κώδικας Ποιινκής Δικονομίας με πολλές ερμηνείες). Για μένα η οδηγία πρέπει πλέον να είναι ρητή και ως εξής:
Εάν υπάρχει φάουλ εντός περιοχής αυτομάτως δίδεται πέναλτυ. Εάν υπάρχει επαφή με το χέρι εντός περιοχής από αμυνόμενο είτε εκούσια είτε ακούσια είναι πέναλτυ. (μου έχει ζαλίσει τ αρχίδια ο Βαρούχας με αυτό το "ο διαιτητής εάν διαπιστώσει ότι ο παίκτης το κάνει εκούσια": και τι είναι ρε Βαρούχα ο διαιτητής; Μέντιουμ;;;;;;; Δηλαδη μπορεί πχ σε κλάσματα δευτερολέπτου να αποφασίσει εάν ο Ιβανσιτς το έκανε ακούσια ή εκούσια το χέρι;)

Μην ξεχνάς τέλος ότι η ΦΙΦΑ στέλνει συνεχώς νέες οδηγίες τις οποίες τις περισσότερες φορές ο πολύς κόσμος αγνοεί..
Μαλακίες φίλε μου δυστυχώς μαλακίες ... ότι γουστάρουν σφυρίζουν τα κοράκια
Θυμηθείτε το Γκολ της ΑΕΚ στο 1-3 με τον Ολυμπιακό που η μπάλα ακούμπησε και στα δύ χέρια του Αλεξόπουλου
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
ξεκολλατε ρε παιδια με τον αν ηταν φαουλ η οχι του τοροσιδη...δεν ηταν...
αν διυλησουμε τον κονοπα καποιος αλλος κανονισμος λεει οτι οταν σπρωξεις παιχτη για να κερδισεις πλεονεκτημα χωρου προς την μπαλα ειναι φαουλ...αυτο εκανε ο μαλαρτζ στην αρχη της φασης...
 

Spartan_King

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
225
Like
0
Πόντοι
1
Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι...
 

Συνημμένα

  • foniasly2.jpg
    foniasly2.jpg
    37 KB · Εμφανίσεις: 52

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αχ να υπήρχε και σε φωτογραφία το ανάποδο ψαλίδι του Δομάζου που κάρφωσε το 1974 (μέσα στο Καραϊσκάκη και στη μεριά της θύρας 7 κιόλας) τον Κελεσίδη! Η απόλυτη εκσπερμάτωση!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αν σε αρχίσουν οι βάζελοι με βιντεάκια στο δικό σου θρεντ, θα σ αρεσει;
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Αν σε αρχίσουν οι βάζελοι με βιντεάκια στο δικό σου θρεντ, θα σ αρεσει;
Τί ρωτάς???Εξάλλου αυτό κάνουν καιρό τώρα...απλά είσαι καινούργιος και δεν το ξέρεις.....δες τους χθεσινούς τυχάρπαστους αστροναύτες και θα δείς πως έχω δίκιο.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom