Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
29 είναι...το ζήτημα είναι ότι προέρχεται από 2 κακές χρονιές και είναι άγνωστο σε τι κατάσταση βρίσκεται!Ε εντάξει δεν πιστεύω να καταξοδευτήκατε...ελεύθερος ήταν!

ποσα θα παιρνει το χρονο με το καινουριο του συμβολαιο?
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
ποσα θα παιρνει το χρονο με το καινουριο του συμβολαιο?
Όλοι γράφουν για μικρό ποσό με μεγάλα μπόνους αλλά χωρίς να αναφέρουν συγκεκριμένα νούμερα!
Τι σε νοιάζει?Σου πήρανε αμυντικό και μιλάς? :cheesy:
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
maγκες απο τον βυντρα και τον αμπαλο τον μουν ειναι 100 φορες καλυτερος και μπραβο που τον εφεραν πισω.και αν δεν ηταν και ο φραγκοφονιας ο τζιγγερ που μισει τον κυριακο λες και του λειπουν τα φραγκα του τζιγγερ θα ειχε ερθει και αυτος πισω.κυριακο αλανι μετα το λιμανι του λιβερπουλ γυρνα στην παναθα.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Όλοι γράφουν για μικρό ποσό με μεγάλα μπόνους αλλά χωρίς να αναφέρουν συγκεκριμένα νούμερα!
Τι σε νοιάζει?Σου πήρανε αμυντικό και μιλάς? :cheesy:


εγω για εμπειρο κεντρικο αμυντικο φωναζα..

αλλα ακομα θα παιζουμε με το σαριεγκι μαλλον..

ελπιζω να παρουν τουλαχιστον τον γιρανεκ τον γεναρη.. εκλεισε τελικα αυτος ?
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Σουφλιάς: "Χωρίς τα αναγκαία έγγραφα, άδεια δεν βγαίνει"


Με προσωπική του δήλωση ο Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ Γιώργος Σουφλιάς απάντησε στα δημοσιεύματα περί κωλυσιεργίας στο θέμα των υπερσύγχρονων γηπεδικών εγκαταστάσεων του Παναθηναϊκού στον Βοτανικό.
Σουφλιάς: "Χωρίς τα αναγκαία έγγραφα, άδεια δεν βγαίνει"Συγκεκριμένα, από το Γραφείο Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων του ΥΠΕΧΩΔΕ εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

Ο Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ κ. Γιώργος Σουφλιάς, με αφορμή δημοσιεύματα του σημερινού τύπου για το γήπεδο του Παναθηναϊκού έκανε την ακόλουθη δήλωση:
«Με έκπληξη είδα σημερινά δημοσιεύματα στον τύπο σχετικά με το γήπεδο του Παναθηναϊκού και δήθεν ευθύνες του ΥΠΕΧΩΔΕ για τις όποιες καθυστερήσεις στην έκδοση της οικοδομικής άδειας. Η αρχική έκπληξη ομολογώ ότι στη συνέχεια έγινε θυμός, όταν διαπίστωσα ότι υπάρχουν και προσωπικές επιθέσεις ότι δήθεν είτε δεν ελέγχω τους συνεργάτες μου είτε αδιαφορώ για υποσχέσεις που έχω δώσει και αναγκάζομαι να απαντήσω προσωπικώς για να ξεκαθαρίσω την κατάσταση:

Πρώτον. Είναι γνωστό ότι από την πρώτη στιγμή που ανέλαβα το ΥΠΕΧΩΔΕ, ασχολήθηκα προσωπικά με το θέμα του γηπέδου του Παναθηναϊκού.
Είναι επίσης γνωστό ότι εγώ έφερα προς ψήφιση στη Βουλή το νόμο για τη Διπλή Ανάπλαση, στον Βοτανικό και την Λεωφ. Αλεξάνδρας που προβλέπει την κατασκευή του γηπέδου του Παναθηναϊκού.
Οι υπηρεσίες του ΥΠΕΧΩΔΕ έλεγξαν, ετοίμασαν και εγώ υπέγραψα χωρίς καμία καθυστέρηση τη Στρατηγική Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων για την υλοποίηση της Διπλής Ανάπλασης, στη συνέχεια την απόφαση οριοθέτησης των κτιριακών εγκαταστάσεων και την Έγκριση Περιβαλλοντικών Όρων για το νέο γήπεδο. Και βέβαια, όπως είχα δεσμευτεί, το ΥΠΕΧΩΔΕ έχει ήδη προχωρήσει τα αναγκαία έργα υποδομής στην περιοχή, χωρίς τα οποία δεν μπορεί να γίνει και να λειτουργήσει το γήπεδο.

Δεύτερον. Ο φάκελος για την έκδοση της οικοδομικής άδειας που έχει έρθει από το Δήμο Αθηναίων στο ΥΠΕΧΩΔΕ, έχει ελλείψεις και συγκεκριμένα λείπουν:
α) Τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις φορολογικές υποχρεώσεις (αμοιβές μηχανικών και πάσης φύσεως φόρους και εισφορές) για την έκδοση της οικοδομικής άδειας, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 5, Κεφ. Γ, παρ.3 του Π.Δ. 8/13-7-1993 (ΦΕΚ 795 Δ’).
β) Η προβλεπόμενη από το Ν.1221/81 συμβολαιογραφική πράξη δέσμευσης των 2.700 θέσεων αυτοκινήτων, που είναι υποχρεωτικές για την ανέγερση του νέου γηπέδου του Παναθηναϊκού, σύμφωνα με τη ρύθμιση 12 του Ν.3481/06, καθώς και τη μεταγραφή της.
Για όλα τα παραπάνω έχουν ενημερωθεί προφορικώς εδώ και δύο εβδομάδες όλοι οι εμπλεκόμενοι, οι αρμόδιοι του Παναθηναϊκού και ο Δήμος Αθηναίων, ενώ λόγω της παρατεινόμενης καθυστέρησης ενημερώθηκαν και γραπτώς.

Τρίτον. Αγαπώ τον Παναθηναϊκό, αλλά πρέπει να τηρείται και ο Νόμος. Τα στοιχεία που λείπουν δεν είναι «τυπικά» αλλά αναγκαία για την έκδοση της οικοδομικής άδειας. Τα απαιτεί η Νομοθεσία για την έκδοση των αδειών.
Είναι γνωστό ότι είμαι οπαδός του Παναθηναϊκού, αλλά και φίλαθλος γενικότερα. Θέλω το καλό του ελληνικού αθλητισμού και, όπως όλοι, θέλω και το καλό της ομάδας που αγαπώ και υποστηρίζω από μικρό παιδί. Σε όλη μου τη θητεία ως Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ, κάθε φορά που ο Παναθηναϊκός, αλλά και οποιαδήποτε άλλη ομάδα, μου ζήτησε κάτι στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων μου, φρόντισα να το προωθήσω υπό τον απαράβατο όρο να είναι σύννομο. Χρονοτριβές, όμως, από πλευράς ΥΠΕΧΩΔΕ δεν υπήρξαν ποτέ.

Και θέλω να είμαι σαφής. Επιθυμώ πολύ, ως Υπουργός αλλά και ως οπαδός του Παναθηναϊκού, να εγκριθεί επί των ημερών μου η οικοδομική άδεια του νέου γηπέδου. Λείπουν όμως αναγκαία έγγραφα και η κατάσταση είναι απλή:
Αν δεν έρθουν τα έγγραφα που λείπουν, η άδεια ΔΕΝ μπορεί να εκδοθεί.
Αν έρθουν τα έγγραφα, η άδεια θα εκδοθεί αμέσως».




ηθελα ποιο τσιρακι του κοκκαλη ειναι στο δημο αθηναιων και εχει κανει μπουρδελο το ζητημα με την οικοδομικη αδεια.

γιατι δεν στειλνει ο δημος αυτα τα 2 εγγραφα?

ειναι τοσο φανερο οτι γινεται επιτηδες. απο ποιον υπευθυνο εκει στο δημο εχει γινει η βρωμοδουλεια?
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
ηθελα ποιο τσιρακι του κοκκαλη ειναι στο δημο αθηναιων και εχει κανει μπουρδελο το ζητημα με την οικοδομικη αδεια.

γιατι δεν στειλνει ο δημος αυτα τα 2 εγγραφα?

ειναι τοσο φανερο οτι γινεται επιτηδες. απο ποιον υπευθυνο εκει στο δημο εχει γινει η βρωμοδουλεια?
O δήμαρχος δεν είναι βάζελος;; :think:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366

Συνημμένα

  • KAKLAMANHS.jpg
    KAKLAMANHS.jpg
    17,3 KB · Εμφανίσεις: 15

kironas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.600
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16






Ευρώπη
Όλες οι μεταγραφές στο SPORT 24
Το ΑΠΟΕΛ ανακοίνωσε τον Σολωμού
57η ομάδα του αιώνα ο ΠΑΟ!
Χουάντε Ράμος στην ΤΣΣΚΑ αντί του Ζίκο
Σκόραρε από το... σπίτι του!




Ευρώπη
57η ομάδα του αιώνα ο ΠΑΟ!

Επιμέλεια: Γιάννης Γεωργόπουλος
Δημοσίευση: 10 Σεπτεμβρίου 2009 17:50

 
Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην υψηλότερη θέση απ'όλες τις ελληνικές ομάδες στην κατάταξη που ανακοίνωσε η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.

Στο σχετικό αφιέρωμα φιλοξενούνται οι 200 πιο πετυχημένες ευρωπαϊκές ομάδες του 20ου αιώνα.

Οι "πράσινοι" καταλαμβάνουν την 57η θέση (59,00 βαθμούς) πάνω από συλλόγους όπως οι Λιόν, Σεβίλλη, Γαλατασαράι, Έβερτον, Νάπολι και Στουτγκάρδη.

Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 155η θέση (9 βαθμούς), ενώ ακολουθεί ο Ολυμπιακός στην 175η (6,50 βαθμούς).

Κορυφαία ομάδα αναδείχθηκε η Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ ακολουθούν Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα.

Έκπληξη προκαλεί η 10η θέση που κατέχει η Άντερλεχτ, ενώ στη σχετική λίστη ψηλά έχει πλασαριστεί και η ουγγρική Φερεντσβάρος.

Αναλυτικά οι 20 κορυφαίοι σύλλογοι του 20ου αιώνα

1. Ρεάλ Μαδρίτης Ισπανία 563,50
2. Γιουβέντους Ιταλία 466,00
3. Μπαρτσελόνα Ισπανία 458,00
4. Mίλαν Ιταλία 399,75
5. Μπάγερν Μον. Γερμανία 399,00
6. Ίντερ Ιταλία 362,00
7. Άγιαξ Ολλανδία 332,75
8. Λίβερπουλ Αγγλία 300,25
9. Σπόρτινγκ Λισ. Πορτογαλία 299,00
10. Άντερλεχτ Βέλγιο 231,00
11. Μάντσεστερ Γιουν. Αγγλία 220,00
12. Ατλέτικο Μαδρίτης Ισπανία 196,00
13. Φερεντσβάρος Ουγγαρία 190,00
14. Λιντς Αγγλία 154,50
15. Σπάρτα Πράγας Τσεχία 149,50
16. Ντιναμό Κιέβο Ουκρανία 144,50
17. Ρόμα Ιταλία 141,50
18. Αμβούργο Γερμανία 140,50
19. Γκλάντμπαχ Γερμανία 136,50
20. Tότεναμ Αγγλία 136,00

 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Ευρώπη
57η ομάδα του αιώνα ο ΠΑΟ!
Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην υψηλότερη θέση απ'όλες τις ελληνικές ομάδες στην κατάταξη που ανακοίνωσε η Διεθνής Ομοσπονδία Ποδοσφαιρικής Ιστορίας και Στατιστικής.
Στο σχετικό αφιέρωμα φιλοξενούνται οι 200 πιο πετυχημένες ευρωπαϊκές ομάδες του 20ου αιώνα.

Κορυφαία ομάδα αναδείχθηκε η Ρεάλ Μαδρίτης, ενώ ακολουθούν Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα.

Αναλυτικά οι 20 κορυφαίοι σύλλογοι του 20ου αιώνα

1. Ρεάλ Μαδρίτης Ισπανία 563,50
2. Γιουβέντους Ιταλία 466,00
3. Μπαρτσελόνα Ισπανία 458,00
4. Mίλαν Ιταλία 399

.....ελα   ρε   Βασιλισσααααααααααα........και  φετος   με   τελικο   CL   στο   Μπερναμπεου  και  Κακα , Μπενζεμα,Ροναλντο  ειναι το μεγαλο φαβορι  για  την  κουπα  :rockon:.....
 

Συνημμένα

  • PUSKAS.JPG
    PUSKAS.JPG
    194,5 KB · Εμφανίσεις: 21
  • BERNABEU MUSEUM.JPG
    BERNABEU MUSEUM.JPG
    185,8 KB · Εμφανίσεις: 16

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Δεν έχω πρόβλημα τι ομάδα είναι ο καθένας.
Απλά είχα την εντύπωση ότι ήταν βάζελος και υπέρ του γηπέδου.


ο πουστης ο κακλαμανης . επειδη ειναι αυτος ολυμπιακος

δεν μας αφηνει να προχωρησουμε το γηπεδο...

τσιρακια του κοκκαλη γαμωτο σας..
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
Οι κωλο φυλλαδες ξυπνησανε και κανουν λες και ηρθε ο μεσιας στο παο
ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη

Μακαρι να μην βγω αληθινος αλλα πιστευω οτι θα ναι η χειροτερη μεταγραφη… Υστερει παρα πολυ σε φυσικη κατασταση δεν θυμιζει καθολου το παλιο καλο Σεϊταριδη που ξεραμε…Σε οποια ομαδα και να πηγε εφαγε πορτα… τα λεφτα που ζηταγε συμφωνα με τα αποτελεσματα των εργμετρικα και των τεστ που του εκαναν δεν αντιστοιχουσαν ουτε στο απειροελαχιστο…!!! Η καλυτερη λυση γι αυτων ηταν η ομαδα της δημοσιο υπαλληλικης νοοτρποιας…μονο εκει θα βρισκε θεση και θα ταν και αρχοντας…

Για καμια βολτα με τις αμαξαρες του και τα μοντελα που σερνει μαζι του καλος ειναι!!!!
ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΛΑΘΟΣ!!!!
ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.435
Κριτικές
61
Like
42.561
Πόντοι
22.785
Οι κωλο φυλλαδες ξυπνησανε και κανουν λες και ηρθε ο μεσιας στο παο
ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη

ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΩ ΛΑΘΟΣ!!!!
ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ

συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!
 

FZR

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2009
Μηνύματα
59
Like
0
Πόντοι
0
ο πουστης ο κακλαμανης . επειδη ειναι αυτος ολυμπιακος

δεν μας αφηνει να προχωρησουμε το γηπεδο...

τσιρακια του κοκκαλη γαμωτο σας..
ο κακλα-money ειναι ιδιοκτητης γκευ μπαρ στο λονδινο, κ ειναι και ολυμπιακος..
να τον χαιρεστε γαυρακια..αλλωστε ειναι γνωστο οτι οι πλειοψηφια των γκευ ειναι οπαδοι του ολυμπιακου
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
ποια ατλετικο εννοειτε?κληρωθηκατε με την μπιλμπαο η παιζετε κανα φιλικο με την παραναενσε?
εγω παντως ψηφισα ναι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom