Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,2%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 135 39,6%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,0%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    341

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.010
Like
1.452
Πόντοι
96
Δεν θα ήμουν τόσο αφελής ώστε να είχα τον ύμνο του Ολυμπιακού στο κινητό μου. Για το μόνο που δεν διακρίνομαι είναι για την αφέλεια και τη βλακεία μου
πεσ'τε μου τωρα εσεις τι καταλαβαινετε.εγω το παιρνω ως, ενταξει γαυρος ειμαι αλλα οχι και τοσο μαλακας να εχω τον υμνο.​

Εδώ νομίζω ότι έχεις ένα φάουλ.
Μπορεί να μην εννοούσε τίποτα παραπάνω από αυτό που είπε ("αν ήμουν γαύρος δεν είμαι χαζός να άφηνα να βαράει στο κινητό μου ο ύμνος του ολυμπιακού μέσα στον αγωνιστικό χώρο").
Πέρα από αυτό όλοι είναι κάποια ομάδα, ακόμα και οι διαιτητές, είτε πράσινοι, κόκκινοι, κίτρινοι, μπλε κλπ. Την διαιτησία τους δεν θα την κρίνουμε από την ομαδική τους προτίμηση, αλλά από το 90λεπτό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Ο αγώνας δεν κρίθηκε εκεί,ούτε το αποτέλεσμα, ούτε η δικιά μας απόδοση ή η απόδοση του γαύρου. Ίσως να έπρεπε να δώσει 2-3 σφυρίγματα παραπάνω (είτε από τη μια πλευρά, είτε από την άλλη), αλλά μπορεί και να ήθελε να κρατήσει τον αγώνα σε μια ισορροπία σφυριγμάτων.
Να μην ψαχνόμαστε εκεί που δεν πρέπει και που δεν έχει καμμία ουσία.
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Μου φαίνεται οτι κάπου έχετε μπερδευτεί φίλοι μου...
Κατηγορείτε την ιδιοκτησία της ομάδας οτι δεν ανταποκρίνεται στις μεγάλες σας προσδοκίες... χα ας γελάσω... ε λοιπόν το ίδιο μπορεί να πει κ η ιδιοκτησία για σας. Τα πράγματα είναι μάλλον απλά: όσα έσοδα εχει μια ομάδα τόσα περίπου θα είναι κ τα έξοδα της. Αν οι φίλαθλοι δεν αγοράζουν διαρκείας, δεν αγοράζουν μπλουζάκια, δεν πάνε γήπεδο τότε τα έσοδα θα μένουν στάσιμα κ οι γαμάτες κινήσεις που ονειρεύεστε δε θα γίνουν ποτέ. Μην περιμένετε να ματώσει ο πρόεδρος εκτοξεύοντας το μπάτζετ αν δεν έχει να βασιστεί σε αντίστοιχα έσοδα. Καταλάβετε λοιπον οτι με το να μη γεμίζετε ουτε κ τη Λεωφόρο του παιρνάτε το μήνυμα να το παίξει συντηριτικά. Οπότε αφήστε τις σαχλαμάρες κ πηγαινετε να δείτε την ομάδα σας...στο κάτω κάτω εσεις χάνετε όχι ο πρόεδρος...

Με λίγα λόγια ψάχνουν για μαλάκες που θα χαλάσουν τα λεφτά τους που με κόπο βγάζουν, για να τα απολαμβάνει ο Τζίγγερ ή νομίζεις ότι τα χρήματα θα γίνουν μεταγραφές???? 30 χρόνια έχουμε μάθει τι καριόληδες είναι, γι αυτό από εμάς φράγκα δεν θα δούνε μέχρι να ξεκουμπιστούν από τον Παναθηναικό. Πήγαινε εσύ γήπεδο, πάρε κ διαρκείας να βλέπεις την σκατόφατσα του Τζίγγερ κ τα πουτανάκια που έχει γύρω του.

Υ.Γ. Μιας κ είπες για μπλουζάκια, εσύ πήρες την καινούργια φανέλα κ αν ναι τι όνομα έβαλες πίσω, Ενακαρίρε, Τζιόλης ή Μαντζιος???? Δε γαμιόμαστε λέω εγώ...
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
....χαλασες πολυ φαια ουσια για να γραψεις αυτες τις παπαριες?  Ευτυχως που ο Θεος ο Παυλαρας ο Γιαννακοπουλος δεν σκεφτεται με αυτην την αρρωστημενη λογικη που περιγραφεις....

Chill out my man.. Δεν είναι αρρωστημένη η λογική μου, είναι τεχνοκρατική. Είναι ο νόμος λειτουργίας σε οποιαδήποτε εταιρία. Με το δικό σου σκεπτικό θα έπρεπε να έχει ο Τζίγγερ ενα σκασμό ευρώ για να αγοράζει παικταράδες που θα σου αρεσαν και να πήγαινε το μπάτζετ στον ουρανό. Δεν είναι ετσι τα πράγματα όμως. Το πρόβλημα του Τζίγγερ είναι οτι δεν ξέρει μπάλα κ οχι τα λεφτα που δίνει ή δεν δίνει.. Κι εδώ είναι κ η διαφορά με τον Παύλο. Την ομάδα την φτιάχνει ο Ζοτς ενώ του ποδοσφαίρου ο Βέλιτς.. Αλλωστε μη νομίζεις οτι ο Παύλος εχει χασούρα απο το μπάσκετ. Είναι τόσο καλός επιχειρηματίας που να είσαι σίγουρος οτι αυτά που σπρώχνει τα παίρνει πίσω. 
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Πάρτε ρε τον...Μενδρινό να φτιάξετε ομάδα!!!!!
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
Με λίγα λόγια ψάχνουν για μαλάκες που θα χαλάσουν τα λεφτά τους που με κόπο βγάζουν, για να τα απολαμβάνει ο Τζίγγερ ή νομίζεις ότι τα χρήματα θα γίνουν μεταγραφές???? 30 χρόνια έχουμε μάθει τι καριόληδες είναι, γι αυτό από εμάς φράγκα δεν θα δούνε μέχρι να ξεκουμπιστούν από τον Παναθηναικό. Πήγαινε εσύ γήπεδο, πάρε κ διαρκείας να βλέπεις την σκατόφατσα του Τζίγγερ κ τα πουτανάκια που έχει γύρω του.

Υ.Γ. Μιας κ είπες για μπλουζάκια, εσύ πήρες την καινούργια φανέλα κ αν ναι τι όνομα έβαλες πίσω, Ενακαρίρε, Τζιόλης ή Μαντζιος???? Δε γαμιόμαστε λέω εγώ...

Φιλαράκι ούτε διαρκείας ούτε φανέλα θα πάρω.. Ούτε κ με νοιάζει ο Τζίγγερ ή ο Παναθηναικος..
Τοποθετήθηκα γιατί νομίζω οτι οι περισσότεροι απο εσάς βλέπετε το δένδρο κ χάνετε το δάσος.

Βρίζετε τα νέα παιδιά (Μάντζιο, Τζιολη, Ενακαρίρε κλπ κλπ) ενώ θα έπρεπε να τα χειροκροτάτε. Όπως χειροκροτάτε τον καραγκούνη κ το Φύσσα που τους βρίζατε πριν φύγουν.

Φιλαράκι νομίζω οτι έτσι προκοπή δε θα δείτε.
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Chill out my man.. Δεν είναι αρρωστημένη η λογική μου, είναι τεχνοκρατική. Είναι ο νόμος λειτουργίας σε οποιαδήποτε εταιρία. Με το δικό σου σκεπτικό θα έπρεπε να έχει ο Τζίγγερ ενα σκασμό ευρώ για να αγοράζει παικταράδες που θα σου αρεσαν και να πήγαινε το μπάτζετ στον ουρανό. Δεν είναι ετσι τα πράγματα όμως. Το πρόβλημα του Τζίγγερ είναι οτι δεν ξέρει μπάλα κ οχι τα λεφτα που δίνει ή δεν δίνει.. Κι εδώ είναι κ η διαφορά με τον Παύλο. Την ομάδα την φτιάχνει ο Ζοτς ενώ του ποδοσφαίρου ο Βέλιτς.. Αλλωστε μη νομίζεις οτι ο Παύλος εχει χασούρα απο το μπάσκετ. Είναι τόσο καλός επιχειρηματίας που να είσαι σίγουρος οτι αυτά που σπρώχνει τα παίρνει πίσω. 

Μόνο που δεν έχεις καταλάβει οτι τον συμφέρει να φτιάχνει ομάδα ο Βέλιτσ... Όσο για τα "νέα" παιδιά εγώ είδα τον Γκαλλέτι κ τον Λουα Λουα να κάνουν πλάκα κ στο κάτω κάτω ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ είναι όχι Αστέρας Τρίπολης, δεν με νοιάζουν εαν είναι ταλέντα, έτοιμους παίχταράδες θέλω να πάρω πρωτάθλημα, κύπελλο κ ευρώπη κάτι από τα παλιά, κατάλαβες???? Κ μην πέφτεις στην λούμπα που χρόνια τώρα μας πλασσάρουν ΜΜΕ για ακαδημίες κ λοιπές μαλακίες, πήγαινε μια φορά να δείς πώς γίνονται κάποιες επιλογές παιχτών κ το ελληνικό δημόσιο θα σου φανεί παρθεναγωγίο.
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Για την βοήθεια των πληγέντων περιοχών και των ανθρώπων που υπέστησαν τις απώλειες από τις πρόσφατες καταστροφικές πυρκαγιές, οι ΠΑΕ Ηρακλής, Παναθηναϊκός και Πανιώνιος διοργανώνουν το Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2007 και ώρα 18:00 ένα φιλικό τουρνουά αγώνων ποδοσφαίρου τριών ημιχρόνων. Τα έσοδα από τις εισπράξεις του τουρνουά θα διατεθούν εξ ολοκλήρου στον παραπάνω σκοπό.


"Φτιάχνει" χωριό... η οικογένεια Βαρδινογιάννη

Η πρόεδρος του Συλλόγου "Ελπίδα" και Πρέσβειρα Καλής Θελήσεως της ΟΥΝΕΣΚΟ, Μαριάννα Βαρδινογιάννη σε συνάντηση που είχε με τον γενικό γραμματέα της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος, κ. Σπύρο Σπυρίδωνα και τον δήμαρχο της Ζαχάρω, Πανταζή Χρονόπουλο, ανακοίνωσε την πρόθεση της οικογένειας Βαρδινογιάννη να "υιοθετήσει" το χωριό Μάκιστος.

Σκοπός και άμεσος στόχος να αναλάβει τη φροντίδα των παιδιών του χωριού και την ανακατασκευή των σπιτιών που καταστράφηκαν από τις πρόσφατες καταστροφικές πυρκαγιές στην περιοχή.
 

Επισκέπτης
δε μιλαμε για το χορτο εδω λεει για μαστουρες και πρεζες και χαπια,ολα αυτα καταστελουν το κεντρικο νευρικο συστημα,εδω ρε παιδια ενα ζιρτεκ(αντισταμινικο) πινουμε και μας πιανει υπνηλια,ρωτηστε και ενα ψυχιατρο και πηγαιντε μια βολτα απο την ομονοια και δειτε τους πραγματικουσ μαστουροχαπακομενους και μετα πειτε μου αν αυτοι μπορουνε να κανουνε επεισοδια.
σε γενικες γραμμες εχεις δικαιο αλλα ΠΟΤΕ μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια..
παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις(βλεπε τα υπνοστεντον τα οποια οσοι περνουν εκδηλωνουν υπερμετρα βιαιη συμπεριφορα )& βεβαια μην ξεχνας οτι τα ξυδια ειναι ο χειροτερος συμμαχος για την εκδηλωση βιας ειτε στους αθλητικους χωρους,ειτε στα μπουζουκια-μπαρ-κλαμπ-ντισκο,ειτε ακομη εντος του οικογενειακου περιβαλλοντος..
οι μονοι που σιγουρα δεν μπορουν να εκδηλωθουν βιαια ειναι οι πρεζακηδες μονο οταν & εφοσον εχουν παρει την αναγκαια γι αυτους ποσοτητα-δοση τους & κανουν νταγκλες..σε καθε αλλη περιπτωση οπως πχ μετα απο μιση-μια ωρα που ξενερωνουν η οταν τους εχει πιασει η χοντρη χαρμανα μπορουν να λειτουργησουν & αυτοι βιαια & μαλιστα πολυ ποιο ευκολα απο τον οποιονδηποτε μη εξαρτημενο..
 

zourpenko

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2006
Μηνύματα
171
Like
1
Πόντοι
1
Φίλοι για βοηθήστε λίγο γιατί μάλλον έχω χάσει επεισόδια.. Γιατί μιλάνε όλοι για τη γυναίκα του Βούλη? Τόσο ωραία ειναι?
 

Επισκέπτης
Φίλοι για βοηθήστε λίγο γιατί μάλλον έχω χάσει επεισόδια.. Γιατί μιλάνε όλοι για τη γυναίκα του Βούλη? Τόσο ωραία ειναι?
δεν ξερω αν ειναι ωραια..
οσοι αναφερονται σε αυτην το κανουν βασει της φημης που ειχε βγει οταν εφυγε απο τον ΘΡΥΛΟ για την ξανθη που ελεγε οτι καποιος μεσα απο την ομαδα(μαλλον ο ελε)την γαμαγε..
οσοι θελουν να πιστευουν σε φημες ας μην εκπλαγουν-τσαντιστουν οταν ακουσουν την οποια φημη για παρτη τους..
εγω αρνουμαι να υιοθετησω την οποια φημη σε οποιον & αν αναφερεται..
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Φίλοι για βοηθήστε λίγο γιατί μάλλον έχω χάσει επεισόδια.. Γιατί μιλάνε όλοι για τη γυναίκα του Βούλη? Τόσο ωραία ειναι?

Είχαν ακουστεί διάφορα...  :knockinb: κατά την προηγούμενη θητεία του στον ΟΣΦΠ... και αυτός ήταν και ο λόγος που είχε φύγει τότε από την ομάδα...

Αυτά έλεγαν οι κακές γλώσσες...  ;)
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Αυτό που είχε ακουστεί πιο ευρέως,ήταν ότι την πήδαγε γνωστός φαλακρός ποδοσφαιριστής-που τώρα το παίζει και πρόεδρος ;)
 

dimos13

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
139
Like
0
Πόντοι
1
δεν ξερω αν ειναι ωραια..
οσοι αναφερονται σε αυτην το κανουν βασει της φημης που ειχε βγει οταν εφυγε απο τον ΘΡΥΛΟ για την ξανθη που ελεγε οτι καποιος μεσα απο την ομαδα(μαλλον ο ελε)την γαμαγε..
οσοι θελουν να πιστευουν σε φημες ας μην εκπλαγουν-τσαντιστουν οταν ακουσουν την οποια φημη για παρτη τους..
εγω αρνουμαι να υιοθετησω την οποια φημη σε οποιον & αν αναφερεται..
ναι ρε κακες γλωσσες το λεμε τωρα το κερατο.ο βουλης ειχε πει παλιοτερα  πως δεν γυριζει στον ολυμπιακο αν δεν εχει φυγει η τριαδα του φραπε ελε-γεωργατος-μπαρμπα γιωργος.αν ηταν κακες γλωσσες και το ηξερε πως η γυναικα του ειναι οκ δεν θα αντιδρουσε ετσι.ξερει ομως τι εχει παιχτει και δυστηχως για αυτον και ολη η υπολοιπη ελλαδα
 

Επισκέπτης
ναι ρε κακες γλωσσες το λεμε τωρα το κερατο.ο βουλης ειχε πει παλιοτερα  πως δεν γυριζει στον ολυμπιακο αν δεν εχει φυγει η τριαδα του φραπε ελε-γεωργατος-μπαρμπα γιωργος.αν ηταν κακες γλωσσες και το ηξερε πως η γυναικα του ειναι οκ δεν θα αντιδρουσε ετσι.ξερει ομως τι εχει παιχτει και δυστηχως για αυτον και ολη η υπολοιπη ελλαδα
απο την στιγμη που δεν την γαμαγα εγω δεν το πιστευω κιολας ρε..εσυ βεβαια μπορεις να πιστευεις οτι θελεις..
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Είχε βγει κ ο Ελευθερόπουλος τότε σε συνέντευξη τύπου και είχε πει να σεβαστούν όλοι το προσωπικο δράμα του Άντζα.Να υποθέσω ότι για να είπε κάτι τέτοιο ο Ελέ,δεν έκανε αυτός την αμαρτία γιατί θα ήταν ειρωνεία να έλεγε κάτι τέτοιο δημόσια.Στο σπίτι του κρεμασμένου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom