Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
για όσους δεν γνωρίζουν, Λουκανίδης εστί παίχτης που μπορεί και παίζει σε όλες τις θέσεις: από τέρμα μέχρι φορ
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
1) Ο περσόνας έγραψε ότι πήραμε "το κατά τεκμήριο καλύτερο αμυντικό χαφ της Ελλάδας τα τελευταία 10 χρόνια" (εγώ υποθέτω ότι αναφέρεται σε Έλληνα).
Εσύ δεν ξεκαθαρίζεις ποιός είναι βασικά ο προβληματισμός σου και παραθέτεις τα ονόματα Καρεμπέ, Τουρέ, Ντουντού.
Πόσο κόστισε και το πόσο έπαιξε ο καθένας συζητάμε? Κι ο Τουρέ που αναφέρεις δε ρίζωσε. Αλλά αν το θέμα σου είναι η αναλογία κόστος/προσφορά ναι ο Σόουζα ήταν πανάκριβος, αλλά έστειλε τη Γιουβέντους αδιάβαστη (για άλλη μια φορά) και όποτε βλέπουν τριφύλι αγχώνονται. Και όπως φαντάζεσαι (διότι ως ολυμπιακός δεν το γνωρίζεις από πρώτο χέρι) τέτοιες χαρές είναι ανεκτίμητες φίλε μου.
(και sorry κιόλας που είπα την κακή λεξούλα "Γιουβέντους"  :2funny:)

2) Ο Καραγκούνης δεν είναι αμυντικό χαφ. Είναι λίγο απ' όλα στη μεσαία γραμμή. Έχει τα καλά του και τα στραβά του.
Ποιός τον μείωσε? Εγώ όχι, δεν έχω "αλεφαντίαση" (αν το έκανε άλλος συζήτα το μαζί του :P).
Αυτό το τεκμήριο του Κατσουράνη δεν έχω καταλάβει ακόμα...Να φορολογηθεί πάραυτα! :2funny: :2funny:
Παρέθεσα τα καλύτερα αμυντικά χαφ που έχουν παίξει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, καθώς και Έλληνες που θεωρώ καλύτερους (Στολτίδη, Καραγκούνη) ή ισάξιους (Ζαγοράκη, Ζήκο) σε σχέση με τον Κατσουράνη.

Αφού είπες την κακιά λέξη Γιουβέντους, θα πω κ'εγώ την κακιά λέξη "Πανσερραϊκός" :2funny:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Αυτό το τεκμήριο του Κατσουράνη δεν έχω καταλάβει ακόμα...Να φορολογηθεί πάραυτα :2funny: :2funny:
Παρέθεσα τα καλύτερα αμυντικά χαφ που έχουν παίξει στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια, καθώς και Έλληνες που θεωρώ καλύτερους (Στολτίδη, Καραγκούνη) ή ισάξιους (Ζαγοράκη, Ζήκο) σε σχέση με τον Κατσουράνη.
Σε καμια περιπτωση....Ο κατσουρανης ειναι ανωτερος απο αυτους που αναφερεις για τον απλο λογο οτι μπορει σε καλη του χρονια να πεταξει και 15 τεμαχια....(ο καραγκουνης δεν ειναι αμυντικο χαφ)... :sunglasses: :sunglasses:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Σε καμια περιπτωση....Ο κατσουρανης ειναι ανωτερος απο αυτους που αναφερεις για τον απλο λογο οτι μπορει σε καλη του χρονια να πεταξει και 15 τεμαχια....(ο καραγκουνης δεν ειναι αμυντικο χαφ)... :sunglasses: :sunglasses:
Άρα από το 96 μέχρι σήμερα έκανε 4 καλές χρονιές και 9 κάκιστες με 0 γκολ;; :huh: :huh:
1996-2002 Παναχαϊκή 121 (14)
2002-2006 AEK 110 (30)
2006-2009  Μπενφίκα 79 (11)
Στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ του χρονιά πέταξε 12. Και αυτό έγινε το 2004 όταν ήταν 25 χρονών, ενώ τώρα είναι 30.
Και με Σισέ μέσα, δε θα κρέμεται ο βάζελος από αυτόν να σκοράρει. Άρα το επιχείρημά σου είναι αίολο. (Πως τα γράφω έτσι!! :sunglasses:)



τι έρωτας είναι αυτός με τον Γιώργαρο ρε; αφού είπαμε: ΔΕΝ είναι αμυντικό χαφ αυτός
Και τι είναι, εξτρέμ;;;Όχι και έρωτας για τον Καραβούτα, ίσα ίσα που είναι αντιπαθής... Είναι παικταράς, ΑΛΛΑ θέλει μισή ώρα η ομάδα να περάσει το κέντρο μέχρι να δώσει τη μπάλα. Αλλιώς θα έπαιζε στην Ίντερ...
Και το Ναβάρο τον βρίζει κάθε Έλληνας, αλλά θα τον ήθελα με 1000 στο Γαύρο!!
Άλλο συμπάθεια/αντιπάθεια και άλλο ποιότητα.


 
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
οκ. κάντον και αριστερό μπακ, αν θες. μάλλον δεν ξεχωρίζεις τα αμυντικά από τα επιθετικά χαφ
Επιθετικό χαφ είναι ο Μπελούτσι, που μαρκάρει μόνο χώρο και αυτό όταν έχει κέφια...
Αν λες τον Καραγκούνη επιθετικό χαφ, τότε και ο Ντουντού τέτοιος είναι.
Απ'τη στιγμή που κλασσικά 10άρια δεν υπάρχουν, ο καθένας τους βαφτίζει όπως θέλει.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
376
Πόντοι
366
Επιθετικό χαφ είναι ο Μπελούτσι, που μαρκάρει μόνο χώρο και αυτό όταν έχει κέφια...
Αν λες τον Καραγκούνη επιθετικό χαφ, τότε και ο Ντουντού τέτοιος είναι.
Απ'τη στιγμή που κλασσικά 10άρια δεν υπάρχουν, ο καθένας τους βαφτίζει όπως θέλει.

χαχαχαχα. τι γράφεις μωρέ; επιθετικό χαφ είναι αυτός που μαρκάρει μόνο χώρο; ο Καραγακούνης παίρνει παίχτη μαν του μαν δηλαδή; όταν παίζεις άμυνα ζώνης πάλι χώρο δεν μαρκάρουν οι αμυντικοί; θα τους βαφτίσουμε κι αυτούς επιθετικούς χαφ;
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
χαχαχαχα. τι γράφεις μωρέ; επιθετικό χαφ είναι αυτός που μαρκάρει μόνο χώρο; ο Καραγακούνης παίρνει παίχτη μαν του μαν δηλαδή; όταν παίζεις άμυνα ζώνης πάλι χώρο δεν μαρκάρουν οι αμυντικοί; θα τους βαφτίσουμε κι αυτούς επιθετικούς χαφ;
Ο Καραγκούνης μπορεί να μαρκάρει και παίχτη.
Ο μπελούτσι θα πέσει κάτω έτσι και τον φυσσήξει ο αντίπαλος.
Το "μαρκάρει χώρο" είναι ευφημισμός* αντί του "μαρκάρει με τα μάτια".

*(Μα πως τα γράφω έτσι σήμερα!! :sunglasses: :sunglasses:)
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
Άρα από το 96 μέχρι σήμερα έκανε 4 καλές χρονιές και 9 κάκιστες με 0 γκολ;; :huh: :huh:
1996-2002 Παναχαϊκή 121 (14)
2002-2006 AEK 110 (30)
2006-2009  Μπενφίκα 79 (11)
Στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ του χρονιά πέταξε 12. Και αυτό έγινε το 2004 όταν ήταν 25 χρονών, ενώ τώρα είναι 30.
Και με Σισέ μέσα, δε θα κρέμεται ο βάζελος από αυτόν να σκοράρει. Άρα το επιχείρημά σου είναι αίολο. (Πως τα γράφω έτσι!! :sunglasses:)
Τα 15 ηταν ενδεικτικο νουμερο....Και παλι 12 ειναι πολλα για μεσο....Επειδη ξαναλες για ηλικια,ο ιερο ποσο ειναι???34!!!!!!!!!!Θεωρεις ΑΥΤΗΝ τη στιγμη τον ιερο καλυτερο?? :think:
Ποσα εβαζε στα 25 του ο στολτιδης???Εκτος αν συγκρινεις τον 30αρη κατσο με τον 25αρη στολτιδη!!! :2funny: :2funny:
 

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.009
Like
1.450
Πόντοι
96
Και τι είναι, εξτρέμ;;;Όχι και έρωτας για τον Καραβούτα, ίσα ίσα που είναι αντιπαθής... Είναι παικταράς, ΑΛΛΑ θέλει μισή ώρα η ομάδα να περάσει το κέντρο μέχρι να δώσει τη μπάλα. Αλλιώς θα έπαιζε στην Ίντερ...

Φίλε μου δεν ξέρω τι πιστεύεις, αλλά οι αμυντικοί μέσοι παίζουν μπροστά από τα σέντερ μπακ και πίσω από τους υπόλοιπους κεντρώους. Η θέση τους είναι πίσω από τη γραμμή του κέντρου, την οποία διατηρούν (συνήθως) και όταν η ομάδα τους επιτίθεται οργανωμένα για να μαζεύουν "ριμπάουντ" και μακρυνές μπαλιές (χαρακτηριστικά παραδείγματα αμυντικών χαφ είναι οι Ντούνγκα και Μακελελέ που είχαν ένα σκληρό τρόπο παιχνιδιού και παίρνανε πολύ καλές θέσεις στο γήπεδο).

Ο Καραγκούνης παίζει πιο μπροστά και έχει κατά βάση επιθετικά καθήκοντα, αν εσύ θες μπορείς να τον λες αμυντικό χαφ ή ακραίο μπακ, ελευθερία λόγου έχουμε (ή περίπου).
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Δείπνο στα τρία νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Παναθηναϊκού (Σισέ, Κατσουράνης και Λέτο) παρέθεσε το βράδυ της Παρασκευής ο Νίκος Πατέρας στη σπιταρώνα του στη Βουλιαγμένη, δίνοντας το σύνθημα για τη νέα χρονιά: "Θέλω το πρωτάθλημα".

Η εντυπωσιακή αντεπίθεση του Παναθηναϊκού στο μεταγραφικό παζάρι ολοκληρώθηκε το βράδυ της Παρασκευής με το δείπνο που παρέθεσε ο Νικόλας Πατέρας στους Τζιμπρίλ Σισέ, Κώστα Κατσουράνη και Σεμπάστιαν Λέτο. "Θέλω το πρωτάθλημα", είπε ο πρόεδρος στα τρία νέα αποκτήματα του τριφυλλιού.

Το μενού είχε τίτλο

Η ευχάριστη και δύσκολη εβδομάδα για τον Παναθηναϊκό κλείνει με το δείπνο που παρέθεσε το βράδυ της Παρασκευής ο Νικόλας Πατέρας στα τρία νέα μέλη της ομάδας, στο σπίτι του στη Βουλιαγμένη. Το παρών έδωσαν και ο διευθυντής ποδοσφαίρου της ΠΑΕ Κώστας Αντωνίου και ο προπονητής Χενκ τεν Κάτε.

Το κλίμα ήταν ευχάριστο, οι ποδοσφαιρικές συζητήσεις και τα αστεία δεν έλειψαν, με τον κ.Πατέρα να καλωσορίζει στην οικογένεια του τριφυλλιού τα νέα αποκτήματα, δίνοντας το σύνθημα για τη νέα χρονιά: "Θέλω το πρωτάθλημα", τόνισε ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού στους Σισέ, Κατσουράνη και Λέτο, οι οποίοι αφού τον ευχαρίστησαν, στη συνέχεια τόνισαν ότι θα κάνουν τα πάντα για να εκπληρώσει η ομάδα τους στόχους της.

O Χενκ Tεν Κάτε είχε κατ'ιδίαν συζητήσεις και με τους τρεις ποδοσφαιριστές θέλοντας να τους βάλει άμεσα στο κλίμα της ομάδας και των πλάνων του, ενώ φρόντισε να τους δείξει πόσο πολύ τους πιστεύει για τον Παναθηναϊκό της νέας σεζόν. Δεν ήταν λίγες οι φορές που ο Ολλανδός προπονητής μιλούσε για αρκετά λεπτά είτε και με τους τρεις, είτε με τον καθένα ξεχωριστά, δείχνοντας πόσο πολύ θέλει να εγκλιματιστούν στη νέα τους ομάδα, αλλά και να καταλάβουν πόσο σημαντικοί είναι σε αυτήν.

 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
ενταξει τον διορθωσες τον φιλο που εκανε το γραμματικο λαθος.
για τον παναθηναικο θα πεις κατι?
Βάζελος είμαι κι εγώ και παρακολουθώ τη συζήτηση εδώ και πολλές σελίδες, αλλά επειδή πολλές φορές έχουμε απογοητευτεί από τη σχέση όνομα μεταγραφής- απόδοση, κρατάω μικρό καλάθι. Για φέτος θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει μεγαλύτερη σοβαρότητα. Ο ίδιος προπονητής για δεύτερη χρονιά, χρήμα για την αγορά παικτών συν η αλλαγή στην ΕΠΟ΄, ε όλα αυτά με κάνουν να είμαι πιο αισιόδοξος. Για τη διαιτησία δεν θέλω εύνοια, θέλω ίση αντιμετώπιση. Έτσι θα φανεί ποιός είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα. Για Ευρώπη δεν το συζητάμε...
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
4
Πόντοι
16
υπαρχει καποιος να πιστευει οτι Καστιγιο και Σισε μπορουν να συνεργαστουν??? :huh:
 

komodino001

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
220
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
οχι δεν μπορουν να συνεργαστουν.

γιατι δεν θα παιξουν στην ιδια ομαδα. ;)

απλο.

Μπορει καποιος να μου πει γιατι ο ΠΑΟ δεν χρειαζεται (και ουτε καν συζητιεται) 10αρι?Ποσο θα παιξει ο καραβουτας????
Θα παιξει ο νινης 10αρι???Τι πιθανοτητες εχει να φτασει τη μπαλλα στα φορ???
 

DIMO

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Ιουλ 2006
Μηνύματα
990
Κριτικές
16
Like
10
Πόντοι
1.997
Καλοί μου φίλοι, είτε έχετε Παναθηναϊκά αισθήματα είτε όχι, σας αφήνω. Πάω να τσιμπήσω κάτι, γιατί άρχισα να βλέπω θολά από την πείνα. Θα τα ξαναπούμε.... :)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Μπορει καποιος να μου πει γιατι ο ΠΑΟ δεν χρειαζεται (και ουτε καν συζητιεται) 10αρι?Ποσο θα παιξει ο καραβουτας????
Θα παιξει ο νινης 10αρι???Τι πιθανοτητες εχει να φτασει τη μπαλλα στα φορ???
δεν υπαρχουν 10αρια στο συγχρονο συστημα που θελει να παιξει ο τεν κατε τυπε μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom