Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 134K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 24 άτομα (2 μέλη και 22 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

plsme

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
209
Like
0
Πόντοι
1
οκ τεραστια μεταγραφη ο σισε,αλλα δεν καταλαβα τι εγινε τωρα ?ξαφνικα πηρε ο βαζελος τα παντα πριν αρχισει η σεζον ?ε ρε καθε καλοκαιρι τα ιδια λενε οι βαζελοι στο τοπι και εμεις στο μπασκετ και 15 χρονια (σχεδον) τα ιδια...
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
4
Πόντοι
16
ρε φιλε ειδες κανεναν εδω να λεει οτι θα τα παρουμε ολα????? :jerking: απλα γουσταρουμε την μεταγραφη που καναμε.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Ο βασικός στόχος του Παναθηναϊκού για το δεξί άκρο της άμυνας, ακούει στο όνομα Μαχαμαντού Νταμπό.
Το «ψάχνουν» για τον Νταμπό οι Αντωνίου και Τεν Κάτε. Ο 22χρονος μπακ της Σεντ Ετιέν, έχει προσελκύσει το ενδιαφέρον πολλών μεγάλων ευρωπαϊκών συλλόγων, ανάμεσα τους και η Μπάγερν.
Ο Σενεγαλέζος με γαλλική υπηκοότητα, είναι 17 φορές διεθνής με την Εθνική Ελπίδων της Γαλλίας και θεωρείται από τα μεγαλύτερα ταλέντα του Σαμπιονά.
Καλύπτει με επιτυχία τη θέση του δεξιού οπισθοφύλακα, παίζει και ως στόπερ αν χρειαστεί, αν και δεν φημίζεται για τα αμυντικά, όσο για τα επιθετικά του προσόντα.

Γεννήθηκε στις 28 Νοεμβρίου του 1986, έχει ύψος 1,76 και τον χαρακτηρίζουν η ταχύτητα, η καλή σέντρα και οι πλαγιοκοπήσεις.

Το συμβόλαιο του με την Σεντ Ετιέν, στην οποία είναι συμπαίκτης με τον Στάθη Ταυλαρίδη, λήγει τον Ιούνιο του 2010, γεγονός που ίσως κάνει πιο εφικτή από οικονομικής πλευράς την περίπτωση του.
Οι «Στεφανουά» που θέλουν να τον πουλήσουν πριν τον χάσουν ως ελεύθερο, ζητούν αρχικά 3-4 εκατομμύρια ευρώ, αναμένεται να πέσουν πιο κάτω όμως, αν δεν βρεθεί μεγάλος σύλλογος να τον ζητήσει. Ο Αντωνίου τον έχει στη λίστα εδώ και καιρό, του αρέσει, το ίδιο συμβαίνει και με τον Τεν Κάτε και δεν αποκλείεται άμεσα να καταθέσουν πρόταση στην γαλλική ομάδα.

Στους πράσινους προτάθηκε και ο επίσης Γάλλος, Ζεμπινά, της Γιουβέντους.
Αγωνίζεται και ως στόπερ, αλλά και ως δεξί μπακ (μαζί με τον Γκριγκέρα).
Αν και κάποια δημοσιεύματα τον θέλουν να μένει ελεύθερος από τη «Μεγάλη Κυρία», κάτι τέτοιο δεν επιβεβαιώνεται από τις τελευταίες κινήσεις της διοίκησης του ιταλικού συλλόγου.




πολυ καλος και αυτος.

αμυντικο ομως ποτε θα παρουμε???? :huh:

 

hooligan

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.137
Κριτικές
27
Like
23
Πόντοι
2.945
Ο Νταρμπισάιρ έβαλε κατά μέσο όρο 1 γκολ σε κάθε ΗΜΙΧΡΟΝΟ που αγωνίστηκε στην Ελλάδα!!!

Άρα ο Πετρόπουλος είναι ο καλύτερος από όλους αυτούς που λέτε;
Πώς την ξέρετε τη μπάλα έτσι ρε γαμώτο. Πείτε μου κι εμένα που έμεινα χούλιγκαν μέχρι τα γεράματα...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
οκ τεραστια μεταγραφη ο σισε,αλλα δεν καταλαβα τι εγινε τωρα ?ξαφνικα πηρε ο βαζελος τα παντα πριν αρχισει η σεζον ?ε ρε καθε καλοκαιρι τα ιδια λενε οι βαζελοι στο τοπι και εμεις στο μπασκετ και 15 χρονια (σχεδον) τα ιδια...

έχω την εντύπωση ότι το θέμα του κάθε γάβρου πλέον ακόμα και στα σώψυχά του είναι πώς μάλλον έφτασε η ώρα της αποκαθήλωσης...
Ξέρω είναι δύσκολο γιατί τα χρόνια είναι πολλά, απλά νομίζω ότι και οι ίδιοι οι γάβροι έχουν αρχίσει και το αποδέχονται πλέον.
Δυνατά θα το πούν μόλις δουν τη βαθμολογία περί τη 10η αγωνιστική όταν και θα αρχίσουν πάλι οι γαμωμάνες για τον Τιμούρ.......
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
4
Πόντοι
16
«Για το πρώτο μου ματς στο ελληνικό πρωτάθλημα θα βάψω τα μαλλιά μου πράσινα. Με εντυπωσίασε ο κόσμος, δεν έχω ξαναζήσει ποτέ κάτι παρόμοιο, τέτοια υποδοχή. Νιώθω την ανάγκη να είμαι αγαπητός και το έζησα χτες. Υπόσχομαι ότι θα βάλω τα δυνατά μου. Φτάσαμε σε συμφωνία με τον Παναθηναϊκό και ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά. Είμαι εδώ για να σκοράρω σε κάθε παιχνίδι. Συνήθως σκοράρω και στα ντέρμπι. Στο ποδόσφαιρο, όμως, δεν μπορείς να υποσχεθείς κάτι»
 

Συνημμένα

  • sise2.jpg
    sise2.jpg
    19,5 KB · Εμφανίσεις: 16

piko

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.009
Like
1.450
Πόντοι
96
Λίγα λόγια, πολύ μουσική.  :rockon:
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
έχω την εντύπωση ότι το θέμα του κάθε γάβρου πλέον ακόμα και στα σώψυχά του είναι πώς μάλλον έφτασε η ώρα της αποκαθήλωσης...
Ξέρω είναι δύσκολο γιατί τα χρόνια είναι πολλά, απλά νομίζω ότι και οι ίδιοι οι γάβροι έχουν αρχίσει και το αποδέχονται πλέον.
Δυνατά θα το πούν μόλις δουν τη βαθμολογία περί τη 10η αγωνιστική όταν και θα αρχίσουν πάλι οι γαμωμάνες για τον Τιμούρ.......
Δεν μου λες , γιατί δεν περιμένεις ΠΡΩΤΑ να γίνει αυτό που λες και μετά να μιλήσεις ?
Τόσα χρόνια πια , ακόμα να μάθετε?
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
xa xa xa xa xa xa!!!   Σοφα λογια απο εναν σοφο ανθρωπο ... Να τον ακουτε ρε σεις τον περσονα ετσι? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ρε τι μαλακιες ειναι αυτες που μας τσαμπουνας τωρα?   Πριν την μεταγραφη Σισε,δεν ειναι και μακρυα ετσι πριν 2-3 μερες κλαιγατε με μαυρο δακρυ,σαν τις μαυροφορεμενες χηρες...

Βριζατε θεους και δαιμονες στα ραδιοφωνα,στα σαιτς,και σε οποιοδηποτε αθλητικο μπλογκ, και τωρα μετα την μεταγγραφη Σισε ολα γυρισαν ετσι εντελως ξαφνικα, και ειστε το απολυτο φαβορι μεχρι και για ευρωπαικο τιτλο!!  

Μονο και μονο απο μια μεταγγραφη θα γινουν ολα αυτα ε?  Ετσι ευκολα θα γκρεμιστει η αυτοκρατορια που χτιζει τοσα χρονια ο "θειος" ε?   Γελιεστε οικτρως φιλοι μου!! :2funny: :2funny:  

Μου θυμιζεται πολυ εμας στο μπασκετ,που νομιζουμε οτι με δυο και τρεις παιχτες καλους μπορουμε ετσι απλα να υποσκελισουμε τους "κοντους" Και βεβαια οπως καθε χρονο τρωμε με πολυ απλα λογια τα "μουτρα" μας!!   Και εσεις με το δικιο σας μας βλεπετε και γελατε...

Οπως επισης μου θυμιζεται εμας στα γνωστα "πετρινα" χρονια...   Που λετε φιλοι μου καθε καλοκαιρι επαιρνα τους παιχταραδες,και εκανα καζουρα στους φιλους μου, οτι θα σας κανουμε θα σας ρανουμε και αλλα πολλα ακομα...  Αλλα οπως πολυ καλα ξερετε οι προσδοκιες των καλοκαιριων πολυ ευκολα μετα τον Νοεμβριο-Δεκεμβριο γκρεμιζοταν σαν χαρτινος πυργος!!!

Οποτε να ξερετε οτι συμπασχω μαζι σας,συμμεριζομαι τον πονο σας, γιατι πραγματι οταν σε ψωλιαζει ο αλλος τοσα χρονια δεν ξερεις τι λες πλεον... και το ριχνεις στην τρελλη!!!

Οποτε το νοημα που βγαινει μετα απο ολα αυτα ειναι ενα!!!  

[size=30pt]
ΚΛΑΨΤΕ ΚΛΑΨΤΕ ΚΛΑΨΤΕ !!!!
[/size] :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbang2: :headbang2:






 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν μου λες , γιατί δεν περιμένεις ΠΡΩΤΑ να γίνει αυτό που λες και μετά να μιλήσεις ?
Τόσα χρόνια πια , ακόμα να μάθετε?

απάντησέ μου τώρα ευθέως.
Αισθάνεσαι το ίδιο όπως πριν 5 χρόνια λχ.;
Εχεις την ίδια πεποίθηση ότι θα πράξεις το ίδιο;

να στο πω διαφορετικά....
Μετά από ποοολλλλλλλλλαααααα χρόνια ο βάζελος κρατάει προπονητή ολόκληρη σεζόν και κάνει προγραμματισμό για την επόμενη.
Μετά από πολλλλλλλλλααααααα χρόνια ο βάζελος κρατάει έναν κορμό και χτίζει σ αυτόν.
Μετά από πολλλλλλλλλλλαάααααα χρόνια ο βάζελος έριξε χοντρά φράγκα για να χτίσει μαγαζί.

Μπορείς να μου πεις τι καλύτερο έχει κάνει μέχρι στιγμής ό γάβρος από πέρισυ;
Ο Ντιόγκο και ο Ντούντου πέρισυ έκαναν τη διαφορά.
Επίσης μετά από πολλά χρόνια ο γάβρος πέρισυ πήρε προπονητή ποδοσφαίρου από μεγάλη σχολή και όχι κροκοπιποπνίχτη.

Φέτος πήρε προπονητή αξίας;
Εχει κάνει καμμιά σοβαρή μεταγραφή πλην του Μέλ ο οποίος απλά αντικαθιστά το κατά τεκμήριο καλύτερο σέντερ μπακ της Ελλάδας την τελευταία δεκαετία;

απάντησε λοιπόν επί της ουσίας και άσε τους λεωνταρισμούς.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
στρατηγάκο...
μέσα σε 3 μέρες σου πήρα το αριστερό εξτρέμ σου,
πήρα σέντερ φορ που δεν έχει έρθει ποτέ ξανά στην Ελλάδα και πήρα και το κατά τεκμήριο καλύτερο αμυντικό χαφ της Ελλάδας τα τελευταία 10 χρόνια........


Συνεχίστε να εκτίθεστε και να δείχνετε τον πανικό σας.
Καλή η μαλακία αλλά έχει και το όριό της......

Αλλωστε ....
Κυριακή κοντή γιορτή......
:uglystupid:
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
απάντησέ μου τώρα ευθέως.
Αισθάνεσαι το ίδιο όπως πριν 5 χρόνια λχ.;
Εχεις την ίδια πεποίθηση ότι θα πράξεις το ίδιο;

να στο πω διαφορετικά....
Μετά από ποοολλλλλλλλλαααααα χρόνια ο βάζελος κρατάει προπονητή ολόκληρη σεζόν και κάνει προγραμματισμό για την επόμενη.
Μετά από πολλλλλλλλλααααααα χρόνια ο βάζελος κρατάει έναν κορμό και χτίζει σ αυτόν.
Μετά από πολλλλλλλλλλλαάααααα χρόνια ο βάζελος έριξε χοντρά φράγκα για να χτίσει μαγαζί.

Μπορείς να μου πεις τι καλύτερο έχει κάνει μέχρι στιγμής ό γάβρος από πέρισυ;
Ο Ντιόγκο και ο Ντούντου πέρισυ έκαναν τη διαφορά.
Επίσης μετά από πολλά χρόνια ο γάβρος πέρισυ πήρε προπονητή ποδοσφαίρου από μεγάλη σχολή και όχι κροκοπιποπνίχτη.

Φέτος πήρε προπονητή αξίας;
Εχει κάνει καμμιά σοβαρή μεταγραφή πλην του Μέλ ο οποίος απλά αντικαθιστά το κατά τεκμήριο καλύτερο σέντερ μπακ της Ελλάδας την τελευταία δεκαετία;

απάντησε λοιπόν επί της ουσίας και άσε τους λεωνταρισμούς.
Βρε δε διαφωνώ , αλλά γιατί δεν περιμένεις να το δεις πρώτα στην πράξη και μετά να πεις κάτι?  Εσύ ετοιμάζεσαι για την φιέστα αν κατάλαβα
Το περσινό πάθημα με το "ήμουν και εγώ στο κότερο", το "όλοι μαζί πιο δυνατοί από τον Αμπράμοβιτς" που σας κοροϊδευε όλη η Ελλάδα , δε σας έγινε μάθημα ?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Βρε δε διαφωνώ , αλλά γιατί δεν περιμένεις να το δεις πρώτα στην πράξη και μετά να πεις κάτι?  Εσύ ετοιμάζεσαι για την φιέστα αν κατάλαβα
Το περσινό πάθημα με το "ήμουν και εγώ στο κότερο", το "όλοι μαζί πιο δυνατοί από τον Αμπράμοβιτς" που σας κοροϊδευε όλη η Ελλάδα , δε σας έγινε μάθημα ?

φέτος αδερφέ οι επενδύσεις έγιναν μετά από συγκεκριμένες πράξεις, κυριότερες των οποίων δεν ήταν οι μεταγραφές 30 μυρίων, αλλά η αποδόμηση της κλίκας του Γκαγκάτση και του Ψυχομάνη.
Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Αλλωστε ....
Κυριακή κοντή γιορτή......
:uglystupid:
Ειδες πως ερχεσαι στα λογια μου?  
Αυτο περιμενω αγαπητε μου! Γιατι οπως ειπα και παραπανω καθε χρονια ειστε ρε κουφαλες και οφειλω να το παραδεχτω πρωταθλητες Ιουνιου-Ιουλιου-Αυγουστου μαζι!! :jerking: :jerking:
Παγκοσμια προτοτυπια δεν λεω!  Αλλα απο τα χριστουγγενα και μετα που θα ειστε με την πουτσα μες στα σκελια θα λετε παλι τα αλλα !! :2funny: :2funny: :2funny:

Μυαλο παντως δεν βαζετε ρε πουστη μου!!  Και αναφερομαι στο γεγονος οτι βλεπω μια υποτιμηση  στον αγαπητο σας "θειο"  που τοσα χρονια σας "αγαπαει" τοοοοοοοοοοσο πολυ και δεν του δειχνετε τον δεον σεβασμο...!!  :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φάνηκε και στα πλεί οφ αυτό ;)
Τέλως πάντων , θα δούμε στο γήπεδο. Ό,τι και να λέμε τώρα είναι θεωρίες...
γι αυτό σε σέβομαι

γιατί ανεξαρτήτως πεποιθήσεων έχεις αντιληψη....

ο γάβρος με καλύτερη ποιότητα ποδοσφαιρική από τους λοιπούς και με τη γνωστή κλίκα παίρνει πορωτάθλημα στο ρελαντί.....

Ο βάζελος με ποιότητα κατά τι καλύτερη και με αποδομημένη κλίκα είναι έτοιμος για την υπέρβαση.

και ξαναματαλέω.
ακόμα και με Σισέ, Κατσούρ, Λέτο, Κρουζ,  Μέλμπεργκ ο βάζελος με κλίκα στο 50-50 το παιζε.....
Του χρόνου ο πρώτος πάει απευθείας ομίλους.
Ξαναλέω. Η επένδυση φέτος έγινε στην ΕΠΟ, όχι στο ποδοσφαιρικό τμήμα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ειδες πως ερχεσαι στα λογια μου?  
Αυτο περιμενω αγαπητε μου! Γιατι οπως ειπα και παραπανω καθε χρονια ειστε ρε κουφαλες και οφειλω να το παραδεχτω πρωταθλητες Ιουνιου-Ιουλιου-Αυγουστου μαζι!! :jerking: :jerking:
Παγκοσμια προτοτυπια δεν λεω!  Αλλα απο τα χριστουγγενα και μετα που θα ειστε με την πουτσα μες στα σκελια θα λετε παλι τα αλλα !! :2funny: :2funny: :2funny:
ξεκίνα να διαβάζεις καρεπτόπουλο που ασχολείται πολύ με τα διαιτητικά....
θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις ότι δε βρίσκεσαι πλέον εκεί που ήσουνα πέρισυ λ.χ.

Αλλά εγώ απλά διασκεδάζω........
Αλλωστε οι Ελληνες έχουν αυτό το συνήθειο με τα δέντρα και τον πολιτισμό.....
Εκεί τείνεις και συ και η συνομοταξία σου.....
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Διαβαζω διαβαζω... Ειναι πολλα ομως τα μιλλιονια απο του χρονου Αρη...!!
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Βρε δε διαφωνώ , αλλά γιατί δεν περιμένεις να το δεις πρώτα στην πράξη και μετά να πεις κάτι?  Εσύ ετοιμάζεσαι για την φιέστα αν κατάλαβα
Το περσινό πάθημα με το "ήμουν και εγώ στο κότερο", το "όλοι μαζί πιο δυνατοί από τον Αμπράμοβιτς" που σας κοροϊδευε όλη η Ελλάδα , δε σας έγινε μάθημα ?
A)Μην του δίνεις σημασία. Του λείπει ο Pleasure  ;) :grin: :grin:
Β)Συνέπεια του αποπάνω, έχει πάρει αέρα ο κώλος του  ;) :grin: :grin:
Γ)Το μάθημα τους δεν θα το καταλάβουν ποτέ, τουλάχιστον μέχρι να ξεκωλιαστούν ολοκληρωτικά  ;) :grin: :grin:
Δ)Πες του οτι σε αυτό το ποστ ....
να στο πω διαφορετικά....
Μετά από ποοολλλλλλλλλαααααα χρόνια ο βάζελος κρατάει προπονητή ολόκληρη σεζόν και κάνει προγραμματισμό για την επόμενη.
Μετά από πολλλλλλλλλααααααα χρόνια ο βάζελος κρατάει έναν κορμό και χτίζει σ αυτόν.
Μετά από πολλλλλλλλλλλαάααααα χρόνια ο βάζελος έριξε χοντρά φράγκα για να χτίσει μαγαζί.
...καλά μας τα γράφει. Αλλά μιας και τον έβαλες μπροστά ρώτα τον και τα παρακάτω.....
i)Θα βγάλει παρέλαση ο Τέντας??
ii)Πότε θα πλακωθούν Σισέ-Λέτο-Τέντας-Καστίγιο(αν τον πάρουν και αυτόν, μακάτι Θεέ μου)-και όποιος άλλος βρεθεί καλοδεχούμενος θα είναι??
iii)Η πολυμετοχικότητα θα συνεχιστεί και εφετός?? Αν ναι, έως πότε??
iv)Πότε επιτέλους θα καταλάβουν οτι πρωτάθλημα θα ξαναδούν μόνο όταν ο Θείος αποδημήσει εις Κύριον??
v)Πορεία στο κέντρο θα κάνουν και φέτος να πάμε να βοήθησουμε κι εμείς??
vi)επειδή βαριέμαι να γράφω παραπάνω μιας και απέχω απο το άθλημα εδώ και καιρό πές του να ανατρέξει στο πόστ του στρατηγού και να προσέξει τα μεγάλα κόκκινα γράμματα στο τέλος και να θυμηθεί το παλιό του άθλημα
 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom