Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

giann78

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
EOEOEOEOOEOOEOEEEE Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ!!!

Eπειδη φετος περναμε by στο τελικο,
ποιον προτιματε αντιπαλο στο τελικο του F3? (δεν πιστευω κανεις να υπολογιζει σοβαρα τους πελατες).

Α. TΣΚΚΑ Μ.
ή
Β. ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (ή TAOY)
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866

ΖΟΤΣ

Συγχαρητήριά στους παίκτες μου που έκαναν ό,τι ήταν δυνατόν για να κερδίσουμε 2 παιχνίδια εδώ(στην Ιταλία) και να περάσουμε στο Φ4. Ήταν ένα πολύ δύσκολο και σκληρό παιχνίδι, παρόλα αυτά καταφέραμε να κερδίσουμε χάρη στην άμυνά και την συγκέντρωσή μας. Ο στόχος μας ήταν να κερδίσουμε χωρίς να μας ενδιαφέρει η διαφορά. Δεν με ενδιέφερε αν θα σκοράραμε 51 ή 101 πόντους, ήταν αρκετό να σημειώσουμε 1 πόντο περισσότερο απο τους αντιπάλους μας. Είχαμε υποπέσει σε ένα φυσιολογικό αριθμό λαθών τα οποία δεν επηρέασαν αρνητικά την εξέλιξή του παιχνιδιού. Σίγουρα είναι μεγάλη επιτυχία η παρουσία μας σε ακόμη ένα Φ4 αλλά έχουμε χρόνο μπροστά μας να το σκεφτούμε και να προετοιμαστούμε.

ΝΙΚΟΛΑΣ

Είμαι πολύ χαρούμενος και περήφανος για την επιτυχία μας. Αυτή θα είναι η πρώτη μου συμμετοχή σε Φ4 στην Ευρώπη και θα ήθελα να το κατακτήσω. Όταν υπέγραψα στον Παναθηναϊκό , ο στόχος μου ήταν να φτάσω στο Φ4 και να το κατακτήσω. Το θέλω αυτό το τρόπαιο. Ήρθαμε εδώ για να παίξουμε δυο δύσκολα παιχνίδια μετά την ήττα μας στο ΟΑΚΑ. Παίξαμε πολυ καλά την Τρίτη αλλά το 4ο παιχνίδι ήταν πιο δύσκολο καθώς η Σιένα ήταν πιο πιεσμένη και οι φίλαθλοί της έδωσαν μεγάλη ώθησή. Ο Παναθηναϊκός είναι μια σπουδαία ομάδα και για άλλη μια φορά δείξαμε χαρακτήρα.
 

Συνημμένα

  • newego_LARGE_t_881_2716217.jpg
    newego_LARGE_t_881_2716217.jpg
    79,3 KB · Εμφανίσεις: 14
  • zotsspanoulis.jpg
    zotsspanoulis.jpg
    47,1 KB · Εμφανίσεις: 34
  • snapshot20090402160234.jpg
    snapshot20090402160234.jpg
    57,2 KB · Εμφανίσεις: 20
  • snapshot20090402160258.jpg
    snapshot20090402160258.jpg
    39,5 KB · Εμφανίσεις: 30
  • snapshot20090402160319.jpg
    snapshot20090402160319.jpg
    31,2 KB · Εμφανίσεις: 17

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ρε μαγκες τι φτιαξαμε στα ιταλακια? :think: :think:
2 πουτσες εκει μεσα ουτε στον χειροτερο εφιαλτη τους δεν περιμεναν. :rockon: :rockon:
Με τον Μητσο ''απων''.ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ. :sunglasses:

Εχουν αρχισει να ψωνιζουν κωλοχαρτα σε ολη την Ευρωπη.

ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ 5ο ρε ΑΡΜΑΔΑ. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

Ρε μαγκες τι φτιαξαμε στα ιταλακια? :think: :think:
2 πουτσες εκει μεσα ουτε στον χειροτερο εφιαλτη τους δεν περιμεναν. :rockon: :rockon:
Με τον Μητσο ''απων''.ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ. :sunglasses:

Εχουν αρχισει να ψωνιζουν κωλοχαρτα σε ολη την Ευρωπη.

ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ 5ο ρε ΑΡΜΑΔΑ. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

τους χρειαζοταν γιατι πολυ μας τα πρηξαν τα ιταλακια
την τριτη ηταν πολυ καλυτερη η εμφανιση
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
τους χρειαζοταν γιατι πολυ μας τα πρηξαν τα ιταλακια
την τριτη ηταν πολυ καλυτερη η εμφανιση
Ηταν απιστευτη η ομαδα ρε φιλε.
Τους γαμησε τα ραματα ο Ζοτς.Τους πηρε ενα ματς με την αμυνα και στο αλλο τους εβαλε 91 ποντους.
Αφου τον ξερεις τον Σερβο,δεν χαλαει χατιρια.Τους γαμαει οπως και να εχει.

Ειδικα με τοσο χαλια Μητσο δεν περιμενα 2-0 εκει μεσα.Πιστευα στο break γιατι ειμαστε καλυτερη ομαδα αλλα δεν περιμενα να τους τελειωσουμε μεσα στο μπουρδελο τους.

Ο Σπανουλης στο πρωτο ματς ηταν Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ.Σημερα εκανε λαθη αλλα και παλι εδωσε 10 ασιστ.Τι να λεμε,δηλωσε παρων ο Μπιλαρος την κρισιμοτερη στιγμη.

Ο Ντρου εδειξε για ποιο λογο τον πηραμε και βουλωσε ολους οσους δεν τον υπολογιζαν και πολυ.Πηρε το οπλο του ο τυπας και τα γαμησε ολα.

Τεραστιο [size=30pt]respect[/size] στον Φωτση.Τι εβαλε το παλικαρι σημερα. :rockon: :rockon:

Μεχρι και ο Τσαρτσα ξυπνησε στο καλυτερο σημειο.Στο πρωτο ματς ηταν απολαυστικος.

Το θεμα ειναι οτι ο ημιτελικος ειναι ενα ματς και ολα μπορουν να γινουν.
Αν ολα πανε φυσιολογικα θεωρω δυσκολο να μας πεταξει εξω ο γαυρος.Εσυ πως το βλεπεις?
 

boca21

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2008
Μηνύματα
260
Like
0
Πόντοι
1
Να κανει κανα μπαμ απο του χρονου ο προεδρος σας και να φερει παιχτη στο στυλ του dominique να τα παιρνετε μετα ολα αερα σε Ελλαδα και Ευρωπη αντε ψηστε τον εσεις να βαλει το χερι του για ακομη μια φορα βαθια
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
EOEOEOEOOEOEOEOEO Πράσινε Θεέ Παναθηνά-ικέ!!!!
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Μπράβο Σουηδέ!!!
(θα είμαι Στοκχόλμη σύντομα...)
 

stratigosss

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
6.275
Κριτικές
44
Like
20
Πόντοι
1.290
Eπειδη φετος περναμε by στο τελικο,
ποιον προτιματε αντιπαλο στο τελικο του F3? (δεν πιστευω κανεις να υπολογιζει σοβαρα τους πελατες).

Α. TΣΚΚΑ Μ.
ή
Β. ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (ή TAOY)
χικ,χικ,χικ! :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • whiskey_01_Macallan_1926_b.jpg
    whiskey_01_Macallan_1926_b.jpg
    7,3 KB · Εμφανίσεις: 15

ANAlgitos

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
210
Like
2
Πόντοι
1
....μπορουμε βεβαια να αναφερουμε την προιστορια του Ομπραντοβιτς απεναντι  στον  γαβρο στα final-4 ...... ειδικα   τον  καραγκιοζη που παριστανει τωρα τον υφυπουργο της ΝΔ , τον ειχε ξεκωλιασει......ακομα θυμαμαι πως  εβγαινε κι εκλαιγε σαν πουτανα στις συνεντευξεις τυπου  και  ελεγε  τις  μπαρουφες  περι "συνωμοσιων" και "σερβικου λομπι".......
      .....ας  μην γελιομαστε ,  ο  ΠΑΟ  υπερεχει ΠΑΝΤΟΥ απεναντι στον γαβρο....το προβλημα ειναι αλλου......οτι  στον τελικο   θα  ειναι  κουρασμενος  απο τον εμφυλιο......



Υ.Γ......εντυπωση μου εκανε σημερα  οπως και στον προχτεσινο αγωνα η κακη εμφανιση του Μητσου....επισης , στο τελος ο Πεκοβιτς σε πολλους αγωνες  μοιαζει κουρασμενος και πουλαει ευκολα την μπαλα.....πρεπει να προσεχτουν αυτα τα σημεια.....
μου φαίνεται ξέχασες ότι είμαστε 5-1 υπέρ μας. όσο για το άλλο η φιμπα ακόμα ζητάει συγγνώμη στην Μπαρτσελόνα
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
o Τερέλ ΜακΙντάιρ επεσήμανε: «Λυπάμαι πολύ για την ήττα. Ξέραμε εξ αρχής πως το έργο μας θα ήταν δύσκολο και πράγματι έτσι ήταν. Όταν όμως χάνεις δεν αισθάνεσαι καλά. Είμαι απογοητευμένος. Είναι κρίμα για τους οπαδούς μας που στάθηκαν στο πλευρό μας μέχρι τέλους. Όμως ο Παναθηναϊκός απέδειξε πως είναι καλύτερος από εμάς».
 

blizon

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
188
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Ανάλγητε, άντε αγόρι μου,αντε στο μαξιλάρι σου να δείς πάλι κανένα όνειρο, γιατι εάν κάθίσουμε να συζητάμε για τα μάτς που λες θα χάσεις την μπάλα.
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Sexpeare in Luv

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
838
Like
2
Πόντοι
6
Αφιερωμενο στις κοριτσαρες για το 500ο :jerking: :jerking: :jerking:.

Εκεί που πας να το παίξεις "αντικειμενικός", κάνετε και κάποια νίκη σε κάποιο άθλημα και ξεσπαθώνεις με βρισίδια (αναφέρομαι σε παλαιότερο πόστ σου).

¨Ετσι λοιπόν κι εδώ, παρ'όλο που το παίζεις γνήσιος "αντικειμενικός" που δεν ασχολείται με "κωλοφυλλάδες", να σου πάλι πετάχτηκε σαν την καταπιεσμένη πορδίτσα ο βαζελάκος που κρύβεις κάτω από τον μανδύα της αντικειμενοκότητας.

Με φρασεολογία Derby (που την άκουσες την έκφραση "κοριτσάρες" άραγε?) και με το γνωστό μύθευμα για τους 500 τίτλους που έρχονται μετά από τον 3τή εορτασμό των πάλι ψεύτικων 100 "ροζ" ετών σας από την ίδρυση στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, την οποία αγοράσατε με οικονομίες που κάνατε από την εποχή του ¨Οθωνα, (πάρε ανάσα) επανέρχεσαι δριμύτερος...


Πάρε και τα στοιχεία...

-Ο ερασιτέχνης Παναθηναϊκός δημοσίευσε στο επίσημο site του τους 500 τίτλους. Στο πινγκ πονγκ, λοιπόν, εμφανίζει ότι ο σύλλογος έχει πάρει 112 τίτλους συνολικά. Στους άνδρες εκείνος που σάρωσε τα πρωταθλήματα απλού ατομικού ήταν ο Νίκος Μαντζάρογλου, ο οποίος παρουσιάζεται πως κατέκτησε τρόπαια (και) τις χρονιές 1954, 1956, 1957, 1959. Μόνο που, σύμφωνα με τα ΕΠΙΣΗΜΑ στοιχεία της Ομοσπονδίας του πινγκ πονγκ, ο συγκεκριμένος αθλητής έχασε τη ζωή του σε τροχαίο το 1950!!!

-Στο σκάκι, λοιπόν, ο Παναθηναϊκός έχει επτά τρόπαια. Η σκακιστική εταιρεία, όμως, έχει καταγράψει στο επίσημο site της μόλις δύο στους «πράσινους», οι οποίοι παρουσιάζονται τροπαιούχοι και τη δεκαετία του ’60, όταν, όμως, δεν είχε ακόμα ιδρυθεί η σκακιστική Ομοσπονδία!
Εκτός αυτού, παρουσιάζει ο Παναθηναϊκός κι ένα Κύπελλο το 1972 στο σκάκι, το οποίο επίσης δεν αναγνωρίζει η Ομοσπονδία…

-Δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω τη μεγάλη στιγμή της «πράσινης» ιστορίας, με την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας το 1991 στην… ποδοσφαίριση! Προσέξτε: όχι στο ποδόσφαιρο, αλλά στην… ποδοσφαίριση!!!

-Επειδή δεν βγαίνουν τα κουκιά, μήπως μέτρησες για 10πλό το Κύπελλο που σου έδωσε ο Ασλανίδης επί Χούντας (no wonder!) με το γνωστό στρίψιμο νομίσματος???


Υ.Γ. Βρε, μήπως ήσουν εσύ εκείνο το ομορφόπαιδο της Ρεάλ με κασκόλ του βάζελου που έδειξε χτες στην τηλεόραση να κάνει χειρονομίες και μετά να πηγαίνει στην μαμά του για παρηγοριά???

Y.Γ. ΙΙ Οι πραγματικοί κορίτσαροι!!!
000215048sz.jpg
 

kakaras

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
326
Like
12
Πόντοι
1
Αυτο το γαμημενο Μαδριτακη-Βαζελακι δε μπορει να χωνεψει τη πουτσα του Ολυμπιακου που εχει στο στομαχι του :rockon: :rockon:
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Εκεί που πας να το παίξεις "αντικειμενικός", κάνετε και κάποια νίκη σε κάποιο άθλημα και ξεσπαθώνεις με βρισίδια (αναφέρομαι σε παλαιότερο πόστ σου).

¨Ετσι λοιπόν κι εδώ, παρ'όλο που το παίζεις γνήσιος "αντικειμενικός" που δεν ασχολείται με "κωλοφυλλάδες", να σου πάλι πετάχτηκε σαν την καταπιεσμένη πορδίτσα ο βαζελάκος που κρύβεις κάτω από τον μανδύα της αντικειμενοκότητας.

Με φρασεολογία Derby (που την άκουσες την έκφραση "κοριτσάρες" άραγε?) και με το γνωστό μύθευμα για τους 500 τίτλους που έρχονται μετά από τον 3τή εορτασμό των πάλι ψεύτικων 100 "ροζ" ετών σας από την ίδρυση στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, την οποία αγοράσατε με οικονομίες που κάνατε από την εποχή του ¨Οθωνα, (πάρε ανάσα) επανέρχεσαι δριμύτερος...


Πάρε και τα στοιχεία...

-Ο ερασιτέχνης Παναθηναϊκός δημοσίευσε στο επίσημο site του τους 500 τίτλους. Στο πινγκ πονγκ, λοιπόν, εμφανίζει ότι ο σύλλογος έχει πάρει 112 τίτλους συνολικά. Στους άνδρες εκείνος που σάρωσε τα πρωταθλήματα απλού ατομικού ήταν ο Νίκος Μαντζάρογλου, ο οποίος παρουσιάζεται πως κατέκτησε τρόπαια (και) τις χρονιές 1954, 1956, 1957, 1959. Μόνο που, σύμφωνα με τα ΕΠΙΣΗΜΑ στοιχεία της Ομοσπονδίας του πινγκ πονγκ, ο συγκεκριμένος αθλητής έχασε τη ζωή του σε τροχαίο το 1950!!!

-Στο σκάκι, λοιπόν, ο Παναθηναϊκός έχει επτά τρόπαια. Η σκακιστική εταιρεία, όμως, έχει καταγράψει στο επίσημο site της μόλις δύο στους «πράσινους», οι οποίοι παρουσιάζονται τροπαιούχοι και τη δεκαετία του ’60, όταν, όμως, δεν είχε ακόμα ιδρυθεί η σκακιστική Ομοσπονδία!
Εκτός αυτού, παρουσιάζει ο Παναθηναϊκός κι ένα Κύπελλο το 1972 στο σκάκι, το οποίο επίσης δεν αναγνωρίζει η Ομοσπονδία…

-Δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω τη μεγάλη στιγμή της «πράσινης» ιστορίας, με την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας το 1991 στην… ποδοσφαίριση! Προσέξτε: όχι στο ποδόσφαιρο, αλλά στην… ποδοσφαίριση!!!

-Επειδή δεν βγαίνουν τα κουκιά, μήπως μέτρησες για 10πλό το Κύπελλο που σου έδωσε ο Ασλανίδης επί Χούντας (no wonder!) με το γνωστό στρίψιμο νομίσματος???


Υ.Γ. Βρε, μήπως ήσουν εσύ εκείνο το ομορφόπαιδο της Ρεάλ με κασκόλ του βάζελου που έδειξε χτες στην τηλεόραση να κάνει χειρονομίες και μετά να πηγαίνει στην μαμά του για παρηγοριά???

Y.Γ. ΙΙ Οι πραγματικοί κορίτσαροι!!!
000215048sz.jpg
θα ήταν πολύ ενδιαφέρον-και σωστό/αποδεκτό-αν είχες γράψει και τις ανάλογες πηγές από όπου τα είδες αυτά(όχι "η τάδε ομοσπονδία εκεί",βάλε και ένα λινκ να το δούμε επιτόπου)
οι πραγματικοί ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΙ έκαναν το κωλαράκι των κοριτσιών της δικής σου ομάδας ΚΑΙ ΠΑΛΙ χωνί,οπότε άσε την ομαδάρα στην άκρη.
οι δικοί σας τίτλοι όμως που από έτος σε έτος πολλαπλασιάζονται-και προσμετρούνται και τα...πρωταθλήματα Πειραιά-και τα θυμηθήκατε-ω του θαύματος!!-όταν εμείς πιάσαμε τους 500?και επίσης αυτή η μούφα σας για τα 100 μας χρόνια που επίσης την θυμηθήκατε μόλις αυτά έφτασαν?
απλά ΟΛΑ αυτά δικαιώνουν την εκτίμηση σχεδόν όλων των οπαδών/φιλάθλων ΟΛΩΝ των υπολοίπων ομάδων για το πόσο σιχαμερή και βρώμικη είναι η ομάδα του Λιμανιού και έτσι σας "πάσαραν" οι δικοί σας το "μόνοι μας και όλοι σας".
και πολλά πολλά ακόμα.όταν θα καταφέρετε-σαν φίλαθλοι του Ολυμπιακού-να γράψει ο καθένας την γνώμη του και όχι αυτό που σας ταίζουν,τότε θα μπορεί να γίνει και διάλογος.ως τότε,όλοι στον "πρωταθλητή" σας και στο "magic" σας και πίσω,στις σπηλιές σας!
ΟΥΣΤ!!
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Φίλε Shakespeare έχω τα εξής:
1. Εγώ ήμουν πχ υπερ της Ελληνικής ομάδας με τη Ρεάλ το άμα κάποιος Ισπανός είχε κάνει κάτι δεν με νοιάζει.
2. Το να υπερασπίζεις μόνο τον Ολυμπιακό και όταν χάνει Ελληνική ομάδα σε τελικό και εσένα να μη σου καίγεται καρφί ή και να το επικροτείς κάνοντας πλακίτσα τάχα μου σημαίνει ότι και εσύ έχεις μανδύα αντικειμενικότητας.
3. Είσαι σίγουρος ότι τα 12 πρωταθλήματα του Γκαγκάτση ήταν τίμια? (γιατί μίλαγες για διάφορα)
4. Είσαι ευχαριστημένος που ΟΛΗ η ελλάδα δεν γουστάρει τον Ολυμπιακό?(και κυρίως οι Εθνικοί απο τον Πειραιά)
5. Εγώ σου λεω ότι αυτά που ανέφερες για 500 έχεις δίκηο στα περισσότερα. Εσύ παραδέχεσαι ότι αυτά που πήρες στο ποδόσφαιρο ήταν διορισμένα?
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Εκεί που πας να το παίξεις "αντικειμενικός", κάνετε και κάποια νίκη σε κάποιο άθλημα και ξεσπαθώνεις με βρισίδια (αναφέρομαι σε παλαιότερο πόστ σου).

¨Ετσι λοιπόν κι εδώ, παρ'όλο που το παίζεις γνήσιος "αντικειμενικός" που δεν ασχολείται με "κωλοφυλλάδες", να σου πάλι πετάχτηκε σαν την καταπιεσμένη πορδίτσα ο βαζελάκος που κρύβεις κάτω από τον μανδύα της αντικειμενοκότητας.

Με φρασεολογία Derby (που την άκουσες την έκφραση "κοριτσάρες" άραγε?) και με το γνωστό μύθευμα για τους 500 τίτλους που έρχονται μετά από τον 3τή εορτασμό των πάλι ψεύτικων 100 "ροζ" ετών σας από την ίδρυση στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας, την οποία αγοράσατε με οικονομίες που κάνατε από την εποχή του ¨Οθωνα, (πάρε ανάσα) επανέρχεσαι δριμύτερος...


Πάρε και τα στοιχεία...

-Ο ερασιτέχνης Παναθηναϊκός δημοσίευσε στο επίσημο site του τους 500 τίτλους. Στο πινγκ πονγκ, λοιπόν, εμφανίζει ότι ο σύλλογος έχει πάρει 112 τίτλους συνολικά. Στους άνδρες εκείνος που σάρωσε τα πρωταθλήματα απλού ατομικού ήταν ο Νίκος Μαντζάρογλου, ο οποίος παρουσιάζεται πως κατέκτησε τρόπαια (και) τις χρονιές 1954, 1956, 1957, 1959. Μόνο που, σύμφωνα με τα ΕΠΙΣΗΜΑ στοιχεία της Ομοσπονδίας του πινγκ πονγκ, ο συγκεκριμένος αθλητής έχασε τη ζωή του σε τροχαίο το 1950!!!

-Στο σκάκι, λοιπόν, ο Παναθηναϊκός έχει επτά τρόπαια. Η σκακιστική εταιρεία, όμως, έχει καταγράψει στο επίσημο site της μόλις δύο στους «πράσινους», οι οποίοι παρουσιάζονται τροπαιούχοι και τη δεκαετία του ’60, όταν, όμως, δεν είχε ακόμα ιδρυθεί η σκακιστική Ομοσπονδία!
Εκτός αυτού, παρουσιάζει ο Παναθηναϊκός κι ένα Κύπελλο το 1972 στο σκάκι, το οποίο επίσης δεν αναγνωρίζει η Ομοσπονδία…

-Δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω τη μεγάλη στιγμή της «πράσινης» ιστορίας, με την κατάκτηση του πρωταθλήματος Ελλάδας το 1991 στην… ποδοσφαίριση! Προσέξτε: όχι στο ποδόσφαιρο, αλλά στην… ποδοσφαίριση!!!

-Επειδή δεν βγαίνουν τα κουκιά, μήπως μέτρησες για 10πλό το Κύπελλο που σου έδωσε ο Ασλανίδης επί Χούντας (no wonder!) με το γνωστό στρίψιμο νομίσματος???


Υ.Γ. Βρε, μήπως ήσουν εσύ εκείνο το ομορφόπαιδο της Ρεάλ με κασκόλ του βάζελου που έδειξε χτες στην τηλεόραση να κάνει χειρονομίες και μετά να πηγαίνει στην μαμά του για παρηγοριά???

Y.Γ. ΙΙ Οι πραγματικοί κορίτσαροι!!!
000215048sz.jpg
Ποτε μα ποτε δεν το εχω παιξει αντικειμενικος παλικαρε.Μην μπερδευεσαι αδικα.

Συνεχιζεις τις παπαριες με αυτο που λες για την Derby και την εκφραση που χρησιμοποιησα.
Μονο η φυλλαδα του Γκοντζου αναφερει τις κοπελες του βολει του Παναθηναικου ως ''κοριτσαρες''? :think:
Εχω ξαναγραψει οτι ασχολουμαι αρκετα με τον ερασιτεχνη.Ειδικα στο βολει γυναικων πηγαινω αρκετα συχνα.Επομενως δεν θα δωσω αναφορα σε κανεναν γιατι πανηγυριζω εναν τιτλο σε ενα αθλημα που ασχολουμαι.
Οσο για ποιο λογο τις θεωρω εγω κοριτσαρες ριξε μια ματια στο βιντεακι που ποσταρα και θα καταλαβεις πολυ καλα.

Εισαι σιγουρος πως θες να κανεις κουβεντα μαζι μου για τους τιτλους που εχει κατακτησει η καθε ομαδα?
Ασχολησου με την δικη σου ομαδα,που μεσα σε 3 χρονια απο τους 270 τιτλους φτασατε στους 572 και ασε τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ρε τρελλε.

Προχθες ενα παλικαρι ποσταρε στο θρεντ σας ενα λευκωμα του ολυμπιακου για τα μελη του.Με επισημη καταμετρηση των τιτλων σας.Πηγαινε ριξε μια ματια και καταλαβε ποιος λεει μπαρουφες για τους τιτλους του και ποιος οχι.

Μου εβγαλες εσυ 10-15 τιτλους μουσαντενιους,εγω σου βγαζω 129.Γιαυτο γαμησε το.

ΥΓ1:Οχι δεν ημουν εγω ο Μαδριλενος.Προφανως ενα μελος των OV θα ηταν,αλλωστε ειναι γνωστες οι καλες σχεσεις με τους οπαδους της Ρεαλ.
Το αντιστοιχο θα γινοταν αν παιζαμε εμεις στο Βελιγραδι με τον Ερυθρο Αστερα.
Το νοημα της ερωτησης δεν μπορω να το καταλαβω.

ΥΓ2:Θα ηθελα να μου πεις σε ποιο παλιοτερο μου ποστ αναφερεσαι,για να θυμηθω και εγω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom