Νέα

Πράσινε Θεέ Παναθηναϊκέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 135K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Ποιό όνομα θα θέλατε για το νέο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

  • Παύλος & Θανάσης Γιαννακόπουλος

    Ψήφοι: 103 30,3%
  • Όνομα χορηγού

    Ψήφοι: 37 10,9%
  • Panathinaikos Arena

    Ψήφοι: 134 39,4%
  • Γιώργος Καλαφάτης

    Ψήφοι: 27 7,9%
  • Μίμης Δομάζος

    Ψήφοι: 24 7,1%
  • Δημήτρης Σαραβάκος

    Ψήφοι: 14 4,1%
  • Κριστόφ Βαζέχα

    Ψήφοι: 24 7,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    340

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Σε παρακαλουμε , σε ικετευουμε , ελα για 2 μηνες στο ποδοσφαιρικο τμημα  να δωσεις τα φωτα σου  και να διδαξεις   πως δημιουργουνται οι μεγαλες ομαδες......

φίλε μου δυστυχώς στο ποδοσφαιρικό τμήμα και τον μουρίνιο να φέρεις δεν αλλάζει η κατάσταση αν δεν κάνει τις κατάλληλες κινήσεις η διοίκηση... εδώ ξενέρωσε με το ελληνικό πρωτάθλημα και έγινε περιπατητής ο recoba ... γιατί δλδ να ξεσκίζεται ο νίλσον και ο βύντρα;;
 

andrios

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
490
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
φίλε μου δυστυχώς στο ποδοσφαιρικό τμήμα και τον μουρίνιο να φέρεις δεν αλλάζει η κατάσταση αν δεν κάνει τις κατάλληλες κινήσεις η διοίκηση... εδώ ξενέρωσε με το ελληνικό πρωτάθλημα και έγινε περιπατητής ο recoba ... γιατί δλδ να ξεσκίζεται ο νίλσον και ο βύντρα;;
Αστο το θεμα εδω κοιτανε παιχτεσ απτο Βελγικο πρωταθλημα τι να πει κανεισ θα παρει αλλα 5 πρωταθληματα ο Κοκκαλησ θα μαθουν κ οι πολυμετοχικοι που θα παει
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Αστο το θεμα εδω κοιτανε παιχτεσ απτο Βελγικο πρωταθλημα τι να πει κανεισ θα παρει αλλα 5 πρωταθληματα ο Κοκκαλησ θα μαθουν κ οι πολυμετοχικοι που θα παει

καλά εσύ αν ήσουν πρόεδρος του Παναθηναϊκού ας έχωνες λεφτά να πάρεις τον Ανρί για να παίρνει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα και να υποτιμά την νοημοσύνη σου μιλώντας για ανθρώπινα λάθη... επειδή τυχαίνει να είμαι των θετικών επιστημών σου λέω ότι αν αυτά που λέει το σύστημα Ολυμπιακός για ανθρώπινα λάθη τα πιστεύει τότε πρόκειται ή για άσχετους ή για διανοητικά καθυστερημένους ανθρώπους ...
 

andrios

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2009
Μηνύματα
490
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
καλά εσύ αν ήσουν πρόεδρος του Παναθηναϊκού ας έχωνες λεφτά να πάρεις τον Ανρί για να παίρνει ο Ολυμπιακός το πρωτάθλημα και να υποτιμά την νοημοσύνη σου μιλώντας για ανθρώπινα λάθη... επειδή τυχαίνει να είμαι των θετικών επιστημών σου λέω ότι αν αυτά που λέει το σύστημα Ολυμπιακός για ανθρώπινα λάθη τα πιστεύει τότε πρόκειται ή για άσχετους ή για διανοητικά καθυστερημένους ανθρώπους ...
Φιλαρακι δεν ειναι αυτοι παιχτεσ σαπακια ειναι το θεαμα ειναι οπωσ εδω κ στινουν αβερτα,οι Βελγοι,    ασ κανουν ομαδαρα γιατι ξερεισ η παραγκα υπαρχει δεν ειπα το αντιθετο αλλα δυστηχωσ αποτελει κ δικαιολογια πολλων μεσα κ εξω απτην ομαδα,εσενα σε ικανοποιησαν οι μεταγραφεσ Αντωνιου?
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Φιλαρακι δεν ειναι αυτοι παιχτεσ σαπακια ειναι το θεαμα ειναι οπωσ εδω κ στινουν αβερτα,οι Βελγοι,     ασ κανουν ομαδαρα γιατι ξερεισ η παραγκα υπαρχει δεν ειπα το αντιθετο αλλα δυστηχωσ αποτελει κ δικαιολογια πολλων μεσα κ εξω απτην ομαδα,εσενα σε ικανοποιησαν οι μεταγραφεσ Αντωνιου?

1. εγώ δεν θεωρώ καθόλου αυτονόητο ότι ένας ποδοσφαιριστής που δεν παίζει μπάλλα τώρα δεν παίζει γιατί είναι άμπαλλος... υπάρχουν και πολλοί άλλοι παράγοντες που δημιουργούν την ψυχολογία για να παίξει καλά ο παίχτης.. και κατά την γνώμη μου στην ομάδα μας οι παράγοντες αυτοί δεν υπάρχουν.. δεν μπορείς να περιμένεις από όλους να είναι παναθηναϊκοί όπως ο καραγκούνης.. πρέπει να τους το εμπνεύσεις...

2. η παράγκα δεν ξεστήνεται σε μια μέρα... θέλει τον χρόνο της (δεν εννοώ απεριόριστο χρόνο φυσικά αλλά ούτε και dt)..  μέχρι τότε δεν μπορώ να κατηγορώ με την πρώτη όποιον παίχτη μου μοιάζει λίγο αδιάφορος... να σου πω την αλήθεια κι εγώ στο εργασιακό μου περιβάλλον αν το αφεντικό δεν νοιάζεται την δουλειά δεν θα κάθομαι εγώ να σκάω.. οπότε ή θα την κάνω για άλλη δουλειά που να καλύπτει τις φιλοδοξίες μου ή θα αράξω εκεί που είμαι χωρίς να πολυδουλεύω κι εγώ...

3. δεν νομίζω ότι ήθελαν να δημιουργήσουν κάτι σαν την Barcelona για να μην καταδέχονται να ψάξουν παίχτες στο Βέλγιο.. και σαν την Πόρτο να τον κάνουν σαν μέγεθος τον Παναθηναϊκό πρόοδος θα είναι...

Εν ολίγοις μην βιάζεστε να κρίνετε .. καμμία μεγάλη ομάδα δεν φτιάχτηκε σε μια μέρα .. με την γκρίνια πάντως κάνουμε κακό στην ομάδα .. αυτό είναι το μόνο σίγουρο

ΥΓ σε ομαδικά αθλήματα είναι δύσκολο να καταλάβεις πόσο σημαντική είναι η ψυχολογία γτ αν ένας παίχτης είναι χώμα απλά δεν τον βάζει ο προπονητής να παίξει... αν δεις όμως  tennis είναι πολύ πιο εμφανές.. γιατί ο τενίστας παίζει μόνος του και είναι πολύ συχνό να βλέπεις (να στο πω με όρους ποδοσφαίρου) στο πρώτο game να παίζει σαν τον καθυστερημένο τον Βύντρα και ξαφνικά στο 2ο game σαν τον Σαλπιγγίδη και να γυρίζει όλο το ματς.. και είναι ο ίδιος άνθρωπος
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
1. εγώ δεν θεωρώ καθόλου αυτονόητο ότι ένας ποδοσφαιριστής που δεν παίζει μπάλλα τώρα δεν παίζει γιατί είναι άμπαλλος... υπάρχουν και πολλοί άλλοι παράγοντες που δημιουργούν την ψυχολογία για να παίξει καλά ο παίχτης.. και κατά την γνώμη μου στην ομάδα μας οι παράγοντες αυτοί δεν υπάρχουν.. δεν μπορείς να περιμένεις από όλους να είναι παναθηναϊκοί όπως ο καραγκούνης.. πρέπει να τους το εμπνεύσεις...

2. η παράγκα δεν ξεστήνεται σε μια μέρα... θέλει τον χρόνο της (δεν εννοώ απεριόριστο χρόνο φυσικά αλλά ούτε και dt)..  μέχρι τότε δεν μπορώ να κατηγορώ με την πρώτη όποιον παίχτη μου μοιάζει λίγο αδιάφορος... να σου πω την αλήθεια κι εγώ στο εργασιακό μου περιβάλλον αν το αφεντικό δεν νοιάζεται την δουλειά δεν θα κάθομαι εγώ να σκάω.. οπότε ή θα την κάνω για άλλη δουλειά που να καλύπτει τις φιλοδοξίες μου ή θα αράξω εκεί που είμαι χωρίς να πολυδουλεύω κι εγώ...

3. δεν νομίζω ότι ήθελαν να δημιουργήσουν κάτι σαν την Barcelona για να μην καταδέχονται να ψάξουν παίχτες στο Βέλγιο.. και σαν την Πόρτο να τον κάνουν σαν μέγεθος τον Παναθηναϊκό πρόοδος θα είναι...

Εν ολίγοις μην βιάζεστε να κρίνετε .. καμμία μεγάλη ομάδα δεν φτιάχτηκε σε μια μέρα .. με την γκρίνια πάντως κάνουμε κακό στην ομάδα .. αυτό είναι το μόνο σίγουρο

ΥΓ σε ομαδικά αθλήματα είναι δύσκολο να καταλάβεις πόσο σημαντική είναι η ψυχολογία γτ αν ένας παίχτης είναι χώμα απλά δεν τον βάζει ο προπονητής να παίξει... αν δεις όμως  tennis είναι πολύ πιο εμφανές.. γιατί ο τενίστας παίζει μόνος του και είναι πολύ συχνό να βλέπεις (να στο πω με όρους ποδοσφαίρου) στο πρώτο game να παίζει σαν τον καθυστερημένο τον Βύντρα και ξαφνικά στο 2ο game σαν τον Σαλπιγγίδη και να γυρίζει όλο το ματς.. και είναι ο ίδιος άνθρωπος
είστε εκτός τόπου και χρόνου. Το κλακάζ που έχει πάθει ο ΠΑΟ είναι ανάλογο με αυτό της δεκαετίας του Ολυμπιακού πιο παλιά. Ως έμπειροι λοιπόν γιατί τις ζήσαμε τις καταστάσεις αυτές σας απαντώ:

1. Συμφωνώ, χρειάζεται και ψυχολογία. Η ψυχολογία του νικητή έρχεται από τον προπονητή και τη διοίκηση, αν αυτοί από το πρωί μέχρι το βράδυ μιλάνε για διαιτησία δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ. Στην αντίστοιχη περίοδο εμείς δεν μιλούσαμε για διαιτησία αλλά για απουσία διοίκησης. Προπονητές και παίχτες είχαμε με αποκορύφωμα την ομάδα Μπλαχίν.
Συμπέρασμα: κόφτε τις μαλακίες περί διαιτησίας, δεν σας φταίει αυτό.

2. Κακώς δεν σε κατηγορείς τον παίκτη που δεν νοιάζεται και είναι αδιάφορος. Παίζει για τα λεφτά που παίρνει και για τίποτα άλλο. Και τελευταία φορά που τσέκαρα, παίρνει λεφτά για να κερδίζει και να τα δίνει όλα και όχι για να σέρνεται. Αν θέλετε να το κάνετε δημόσιο την ομάδα σας, μη μιλάτε για παράγοντες εκτός αυτής.
Στη δουλειά σου δουλεύεις και για την προσωπική σου ευμάρεια. Αλλιώς δουλεύεις στο δημόσιο ή σαν απλή γραμματέας με κανένα μέλλον. Έτσι έχετε καταντήσει τον ΠΑΟ, ομάδα χωρίς μέλλον....

3. Είσαστε ευρωπαϊκή ομάδα λέτε...άρα τι Πόρτο και μαλακίες...
Πρόοδος θα είναι να αρχίσετε να βλέπετε ποδόσφαιρο και όχι 22 μαλάκες να τρέχουν και ένα διαιτητή και 2 λάινσμαν. Ποδόσφαιρο είναι το άθλημα που παίζουνε 22 ποδοσφαιριστές και σκοπό έχει η κάθε ομάδα να βάλει περισσότερα γκολ από την αντίπαλη ομάδα.

Συμπέρασμα: ομάδα φτιάξαμε όταν αποκτήσαμε σταθερή διοίκηση και αποφασίσαμε να εμπιστευτούμε ένα προπονητή ΕΝ ΛΕΥΚΩ για 3 χρόνια. Το ίδιο ΚΑΙ στο μπάσκετ. Το πρώτο φαίνεται πως το πετύχατε, το δεύτερο όχι. Προπονητή είχαμε εμπιστευτεί και παλιότερα αλλά όχι με σταθερή διοίκηση (Μπλαχίν). Οπότε δεν μας έκατσε.

Συμπέρασμα 2: όταν οι παίκτες δεν βλέπουνε σταθερότητα διοίκησης και τεχνικής ηγεσίας, τότε δεν αποδίδουνε. Στον Ολυμπιακό παίρνουνε τα πρωταθλήματα γιατί ο Κόκκαλης κάνει ΚΑΙ τον προπονητή. Φεύγανε τόσα χρόνια οι προπονητές επί Κόκκαλη, αλλά φεύγανε ακόμα και γιατί μίλησαν πως δεν είναι αυτοσκοπός το πρωτάθλημα (πώρωση παικτών - Κατανετς) και οι παίκτες ΜΕΝΑΝΕ (τουλάχιστον η ραχοκοκκαλιά), γιατί ΠΑΙΡΝΑΝΕ το πρωτάθλημα.
Εσείς κρατάτε τους παίκτες επειδή το χάσανε και συζητάτε με τους προπονητές που αποτύχανε πλήρως ενω διώχνετε αυτούς που σας φτιάχνουνε την ομάδα (κάτι σε ουρουγουάη σας θυμίζει τίποτα;)
 

exarxia_13

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2009
Μηνύματα
39
Like
0
Πόντοι
0
ηθελε τα γαμωσταυριδια του ο Τσαρτσαρης για να παιξει   :grin: :grin:
ξερεις τι μου αρεσει? οι φωστηρες οι δημοσιοκαφροι ειχαν βγει στα ραδιοφωνα και εθαβαν τον ομπραντοβιτς την προηγουμενη εβδομαδα.
σημερα , τι θα λενε οι κολοτουμπες οπως ο κωστας ο γκοντζος?
 

Akapotos Kavalaris

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
330
Like
0
Πόντοι
1
χρονια σας πολλα λαγοι,σημερα μπορειτε να λετε ελευθερα τα παραμυθια σας
 

PIATSAS

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.448
Κριτικές
89
Like
120
Πόντοι
4.065
Eχει τωρα τον Βγενοπουλο στον Real fm!
 

Akapotos Kavalaris

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
330
Like
0
Πόντοι
1
καλ΄αγάπη μου...ότι πεις....τολμάμε να φέρουμε αντίρηση?.......πλυθήκαμε χτές....... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
οσο και να πλυθειτε η βρωμια δεν φευγει απο πανω σας
η πιο βρωμικη ομαδα της ελλαδας
ψευτικη ημερομηνια ιδρυσης
επιτιμο προεδρο τον βασιλια
παιξατε φιλικο με τα ες-ες(οπως και τα βρωμοσκουληκα)
ομαδα της χουντας,των παραρτηματων και των πιστολιων
παο+μπυρα 13 =βρωμια
 

barozo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
401
Κριτικές
32
Like
0
Πόντοι
601
οσο και να πλυθειτε η βρωμια δεν φευγει απο πανω σας
η πιο βρωμικη ομαδα της ελλαδας
ψευτικη ημερομηνια ιδρυσης
επιτιμο προεδρο τον βασιλια
παιξατε φιλικο με τα ες-ες(οπως και τα βρωμοσκουληκα)
ομαδα της χουντας,των παραρτηματων και των πιστολιων
παο+μπυρα 13 =βρωμια

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :idiot:
 

arcans

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.959
Like
0
Πόντοι
16
απο χθες πολυ εχεις μαγκεψει,τελικα θα παμε για εκεινο το καφε να μου τα πεις απο κοντα?

αντε ρε κουναβι.πουλας και μαγκες.ετσι εχει μαθεις να λυνεις τις διαφορες σου.ΠΟΥΛΙ ε ΠΟΥΛΙ
 

ΒΡΑΣΙΔΑΣ2

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2006
Μηνύματα
4.150
Like
1
Πόντοι
16
απο χθες πολυ εχεις μαγκεψει,τελικα θα παμε για εκεινο το καφε να μου τα πεις απο κοντα?

ρε σάλτα και γαμήσου σου λέω...
τράβα βγάλε καμμιά γκόμενα να ξεκαβλώσεις....
αντε με τον κάθε τζάμπα μάγκα εδώ μέσα του πληκτρολογίου.......
Τωρα πως ειναι κοτα  του πληκτρολογιου αυτος που σου λεει να πατε για καφε εγω αυτο δεν το καταλαβαινω. :think:
 

zlatan

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
753
Like
0
Πόντοι
6
ο παο επαιξε με τη στοφα του πρωταθλητη
για τον οσφπ επιτυχια ειναι για φετος που θα? παει final four
 

blizon

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
188
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
Προς akapoto kavalari.
Αντε αγόρι μου να σε κοιτάξει κανένας γιατρός, η άντε να γαμήσεις μπας και ξελαμπικάρεις γιατί και η  :jerking: έχει όρια.
:rockon: :rockon: :rockon:
 

adonis13

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
887
Κριτικές
7
Like
9
Πόντοι
6
νικη στη σιενα!!!!.βερολινο η πρασινη αρμαδα ερχεται
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom