Νέα

Πως βρίσκεις γκόμενα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Todok
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 78K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.253
Like
14
Πόντοι
366
Για φορεις μιλας?
Θεωρω το νουμερο λαθος, οταν στην αφρικη θεριζει.
Αν ειναι τοσο μικρο, ειναι οντως ελαχιστο.
Στις δυτικες χωρες ποιο ειναι?
οχι.γ ατομα που πεθαναν απο ειτζ ηταν το αρθρο.
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.658
Like
17
Πόντοι
166
εγω ξερω πως στατιστικα το ρισκο ειναι απειροελαχιστο ειτε ειναι με του χωρου ειτε ειναι με εκτος του χωρου.

καλα μιλαμε για την απολυτη ημιμαθεια εδω μεσα.. δεν παει σε εσενα σινερ εισαι ο μονος που εξερειται.

Νταξει υπεργαμια ... μαιντ φακερ με το μυστικο οπλο-παυλα-ζωδιακο κυκλο ...

Πες μας τωρα ... σκορπιος με ωρ.υδροχοο ... θα γαμησω τιποτις ή παλι με τη παλαπερδα στο χερι θα μεινω ο πουστης ?
 

Pink_floyd

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
6.065
ρΕ ΜΑΛΑΚΟΚΑΒΛΗ ΜΠΟΥΡΔΕΛΛΟΜΟΡΤΗ ακομη εδω εισαι?....θα σου στειλω την ξαδελφη μου να σε βιασει...ακαποτα....

Ειναι και ανεπιδεκτος.

Πραγματικα φωτιζει το παραδειγμα του ανικητου ηλιθιου.. δεν εχω λογια για να περιγραψω το ποσο μαλακας εχει βγει αυτο το ανθρωπο :2funny:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220

Ανοιξτε τα στραβα σας οι "εξυπνοι" στην παραγραφο

Τρόποι μετάδοσης

Η wikipedia ειναι αρκετα αξιοπιστη πηγη

απο την στιγμη που ειναι ανοικτου κωδικα ηλεκτρονικη εγκυκλοπαιδεια

μπορουν να την δουν πολλοι και να την διορθωσουν.

Ολα τα αλλα ειναι μαλακιες των τσουτσεκιων.

 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Νταξει υπεργαμια ... μαιντ φακερ με το μυστικο οπλο-παυλα-ζωδιακο κυκλο ...

Πες μας τωρα ... σκορπιος με ωρ.υδροχοο ... θα γαμησω τιποτις ή παλι με τη παλαπερδα στο χερι θα μεινω ο πουστης ?

Τι ειναι η παλαπερδα ?

 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Ειναι και ανεπιδεκτος.

Πραγματικα φωτιζει το παραδειγμα του ανικητου ηλιθιου.. δεν εχω λογια για να περιγραψω το ποσο μαλακας εχει βγει αυτο το ανθρωπο :2funny:

ΑΝτε μαθε να γραφεις ρε αστοιχειωτε...

μου χεις και αποψη.

Μπαραμπακο


ξεστραβωσου. Παιρνετε στο λαιμο σας το καθε πιτσιρικι με τις παπαριες που λετε.
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.658
Like
17
Πόντοι
166

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Ειναι και ανεπιδεκτος.

Πραγματικα φωτιζει το παραδειγμα του ανικητου ηλιθιου.. δεν εχω λογια για να περιγραψω το ποσο μαλακας εχει βγει αυτο το ανθρωπο :2funny:
Αστονε  μην δινεις σημασια...εχεις καταλαβει περι τινος προκειται...πλακα κανε μαζη του...
 

Pink_floyd

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
726
Κριτικές
22
Like
644
Πόντοι
6.065
Ρε τι να μου πουνε τα νιανιαρα,εδω μεσα οτι ξερουν απο την μαμα λενε,οταν βγουν εξω μονα τους ας ερθυον να μου πουνε...πλακα κανω μαζη τους...Καλα παιδακια ειναι παντως...

Παντως να τους αναγνωρισω οτι και εγω στα 18 μου παρολο που γαμαγα ακαποτα ειχα τις ιδιες αποψεις σχετικα με τη μεταδοση των ΣΜΝ...

ΚΑι ο μορτ καλο παιδι ειναι απλα ειναι γκασμας... λες και σκαλιζεις εναν βραχο.. αυτο το μυαλο μπορει να το σκαλισει μονο ο Hannibal Lecter :2funny:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.253
Like
14
Πόντοι
366
ΥΓΙΕΙΝΗ ΖΩΗ
ΥΓΙΕΙΝΗ ΖΩΗ .::. Πληροφορίες περί υγείας .::. HIV/AIDS

HIV/AIDS
Το AIDS υπολογίζεται, σύμφωνα με στοιχεία του 2007, ότι είναι υπεύθυνο για 25 εκατομμύρια θανάτους από το 1981, όταν δηλαδή για πρώτη φορά διαπιστώθηκε η ύπαρξή του, ενώ το 2006 κόστισε τη ζωή περισσότερων από τρία εκατομμύρια (3.000.000) ανθρώπων. Ο συνολικός αριθμός οροθετικών παγκοσμίως έχει ξεπεράσει τα σαράντα εκατομμύρια (40.000.000).


Η Υποσαχάριος Αφρική έχει τη θλιβερή πρωτιά, όπου σχεδόν τα δύο τρίτα παγκοσμίως που ζουν με τον ιό του AIDS βρίσκονται εκεί. Στην Ασία, 8,3 εκατομμύρια άνθρωποι είναι θετικοί στον ιό και 1,1 εκατομμύρια άνθρωποι διαγνώστηκαν πρόσφατα. Αν και η εξάπλωση του ιού είναι χαμηλή στις Ασιατικές χώρες, σε κάποιες από αυτές που οι πληθυσμοί είναι μεγάλοι, η χαμηλή επικράτηση του AIDS μεταφράζεται σε τεράστιους αριθμούς μολυσμένων, όπως στην Ινδία που ο αριθμός τους ξεπερνά τα πέντε εκατομμύρια (5.000.000).


Στην Αμερική, σχεδόν 3,5 εκατομμύρια άτομα είναι οροθετικοί, με τις γυναίκες να αποτελούν το μισό οροθετικό πληθυσμό στην περιοχή της Καραϊβικής. Ωστόσο υπάρχουν και μερικά ενθαρρυντικά συμπεράσματα που αναφέρονται από τη UNAIDS. Ως αποτέλεσμα των έντονων προγραμμάτων πρόληψης, η επικράτηση του ιού του AIDS μειώνεται στα αστικά μέρη της Κένυας. Αν και η ίδια η θνησιμότητα του ιού του AIDS οδηγεί σε μια μείωση, η UNAIDS θεωρεί τα ευρήματα στην Κένυα ως το αποτέλεσμα των αλλαγών στη συμπεριφορά.


Η μειωμένη επικράτηση του ιού στη Μπουρκίνα Φάσο και στην Αϊτή, θεωρείται επίσης το αποτέλεσμα των προσπαθειών πρόληψης σε αυτά τα έθνη. Το κύριο μήνυμα της πιο πρόσφατης έκθεσης της UNAIDS είναι ότι η επιδημία του AIDS κλιμακώνεται, ειδικά στην περιοχή της Yποσαχάριου Αφρικής, παρ’ όλο που έχει υπάρξει κάποια πρόοδος στην πρόληψη και στη θεραπεία σε μερικές περιοχές.


Στη Σύνοδο Κορυφής των G8 το 2005 και στη Σύνοδο Κορυφής των Ηνωμένων Εθνών, υπήρξε δέσμευση για την καθολική πρόσβαση στις καμπάνιες πρόληψης του ιού, στη θεραπεία και στην περίθαλψη έως το 2010, ώστε η επιδημία να τεθεί υπό έλεγχο.


Η κρίση που έχει πλήξει κυρίως την Αφρική με τα εκατομμύρια των ορφανών παιδιών, αναμένεται να χειροτερέψει διπλασιάζοντας τον αριθμό τους στα 25 εκατομμύρια έως το 2010. Σε αρκετές χώρες της Yποσαχάριου Αφρικής, τα ορφανά παιδιά θα αντιπροσωπεύουν το 15% με 25% του συνολικού τους παιδικού πληθυσμού. Ακόμη και στις χώρες όπου το AIDS έχει σταθεροποιηθεί, οι αριθμοί των ορφανών παιδιών θα συνεχίσουν να αυξάνονται, δεδομένου ότι οι γονείς τους που είναι ήδη μολυσμένοι θα συνεχίζουν να πεθαίνουν.



 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166

Ανοιξτε τα στραβα σας οι "εξυπνοι" στην παραγραφο

Τρόποι μετάδοσης

Η wikipedia ειναι αρκετα αξιοπιστη πηγη

απο την στιγμη που ειναι ανοικτου κωδικα ηλεκτρονικη εγκυκλοπαιδεια

μπορουν να την δουν πολλοι και να την διορθωσουν.

Ολα τα αλλα ειναι μαλακιες των τσουτσεκιων.
Απο εκει μορφωθηκες φωστηρα μου? :2funny:
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.253
Like
14
Πόντοι
366
ελαχιστες πιθανοτητες οντως...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom