Νέα

Πώς βγαίνει το χρήμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 187
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.207
Like
1.748
Πόντοι
216
9/10 εάν τους ρωτήσεις τι θα ήθελαν θα σου έλεγαν λεφτά....
Οι πιθανότητες να βγάλεις πολλά λεφτά στη ζωή σου είναι απειροελάχιστες. μιλάμε για μύρια και έτσι.
Με τον σταυρό στο χέρι δεν πήγε κανείς ποτέ μπροστά. Κανόνας νούμερο ένα να μην φοβάσαι την αποτυχία(αυτό που μας κρατάει πίσω) ,να ξέρεις να παίρνεις αποφάσεις και ρίσκα τι κατάλληλη στιγμή και να είσαι χαρακτήρας που να μπορείς να επιβληθείς στον άλλον.
επίσης ο καθένας μας είναι καλός σε κάτι...αυτό το κάτι πρέπει να το καλλιεργήσεις να το εξελίξεις και να γίνεις εάν όχι ο καλύτερος ένας από τους καλύτερους σε αυτό και την κατάλληλη στιγμή να κάνεις το μπαμ ...

είχα διαβάσει κάποτε πως ο Ωνάσης είχε συναντήσει στον δρόμο έναν που πούλαγε κουλούρια και του λέει θα βάλουμε ένα στοίχημα.
εάν ο αριθμός των κουλουριών που έχεις είναι ζυγός αριθμός θα μου τα δώσεις όλα και δεν θα πληρώσω τίποτα. Εάν είναι μονός θα σου δώσω "χ" δραχμές για τότε ήταν τεράστιο το ποσό...και ο ανθρωπάκος απάντησε όχι γιατί εάν έχανε δεν θα είχε να ταϊσει τα παιδιά του και ο ωνάσης του απάντησε για αυτό θα πουλάς για μία ζωή κουλούρια......!!!!!!!!!!!!!!!!
Βέβαια. Ο κουλουράς υπέπεσε στο λεγόμενο από τη θεωρία λήψης αποφάσεων "status quo bias" που σχετίζεται με το "reference point effect". Για όποιον ξέρει αγγλικά μπορεί να βρει περισσότερες πληροφορίες στο βιβλίο του Franz Eisenführ: Rational Decision Making (2010), σελίδες 386-387.
 

callahan

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.770
Κριτικές
23
Like
3.162
Πόντοι
3.820

Ωραια βιντεακια εχει αυτος για οποιον ξερει αγγλικα
 

stealthgas

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
3
Like
494
Πόντοι
36
Τυπε «χασιδικη» εαν δεν εχεις σε μετρητά απο ενα χαρτί κ πανω , δεν μπορεις να δίνεις καμια συμβουλή
Εδω εαν κατάλαβα καλα το νήμα , λεει πως θα γίνεις πλούσιος στην ελλαδα
Πλούσιος χωρις 1 χαρτί κ πανω ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ , ουτε ΒΒΒ μπορεις να μείνεις ουτε να εχεις κ να συντηρείς ενα σουπερ καρ, οποτε ασε αυτο το νήμα κ γράψε άλλου
Για αυτο πρότεινα , αυτο που πρότεινα , ολα τα αλλα κινούνται στο χώρο της φιλοσοφίας για το τι σημαινει πλούσιος
Εσυ χωρις να λες χρηματικά ποσα , το παιζεις οικονομικα ευκατάστατος , που αμφιβάλλω διοτι δεν εμφανίζεις αποδείξεις
Ειναι σαν να λες γαμαω τα καλύτερα μουνια ενώ εχει βγάλει μαλλιά η χούφτα σου


Στην ελλαδα για να εχεις πορσε μακαν ή Ducati street fighter , θα πρεπει ειτε ,να εισαι κομματόσκυλος , διορισμένος σε καλο ποστο απο το Κουλη για παραδειγμα , ειτε έμπορος νατκωτικων , ειτε σωματεμπορΑς

[quote author=Kalogero link= ]Διαβάζοντας διάφορα νήματα έχει τύχει να παρατηρήσω σχόλια για χρήστες που κυμαίνονται από την δυσπιστία ως την αμφισβήτηση και φτάνουν μέχρι τον χλευασμό μερικές φορές. Ο ένας δυσπιστεί με νούμερα 5Κ και 10Κ το μήνα, ο άλλος αμφισβητεί ότι το μπου έχει και ματσωμένους χρήστες, ο παράλλος τη λέει στον ΚΜΑΝ ότι τον ξεζουμίζει ο Fritz 16 ώρες την ημέρα. Πού στην ευχή στηρίζεστε και τα λέτε αυτά; Ξέρετε τη ζωή του καθενός και πόσο έχει προσπαθήσει στη ζωή του;

Ξέρετε γενικά πώς βγαίνει το χρήμα και έχετε πειστεί ότι ο κοινός άνθρωπος δεν μπορεί να βγάλει και ότι μόνο κάτι περίεργοι χαρισματικοί ή κωλόφαρδοι τύποι βγάζουν λεφτά; Μήπως κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια;
Ανοίγω αυτό το νήμα για να δω τις απόψεις των μελών για το πώς βγαίνει το χρήμα. Εδώ θα φανεί τι μυαλό κουβαλάει ο καθένας και για ποιο λόγο βρίσκεται στην οικονομική κατάσταση που βρίσκεται (καλή ή κακή).
To αλλοθι οσων δεν τα καταφερνουν πολυ καλα.
Δεν ειμαι σωματεμπορας, πρεζεμπορας ή κομματοσκυλο, γι αυτο μωρε δεν τα παω καλα.

Εγω παντως ουτε σε καποιο κομμα ειμαι μελος, ουτε πουτανες διακινω, ούτε ναρκωτικα, και μια χαρα οικονομικη ανεση εχω. Εκτος αν εννοειτε εκατομμυρια. Οχι, εκατομμυρια δεν εχω. Αλλά ούτε και χρειαζονται για να περνας πολυ καλα.

Από πότε παντως η αποκτηση μιας πορσε ειναι σκοπος ζωης ή αποδειξη επιτυχιας?
Απο πότε τα καγκουριλίκια γιναν αποδειξη επιτυχιας?
Αν δηλαδη δεν εχεις αυτοκινητο πενταψηφιας αξιας σε ευρω, εισαι αποτυχημενος ή δεν περνας καλα? [/quote]
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ο Μόνος τρόπος για να βγάλεις πολλά λεφτά είναι να εκμεταλλεύεσαι τον κόπο του "εργάτη".
Μόνο σου ότι δουλειά και να κάνεις υπάρχει ταβάνι. Διαφορετικό για κάθε επάγγελμα αλλά υπάρχει.
Με τους εργάτες-υπαλλήλους δεν υπάρχει κανένα ταβάνι διότι μπορείς να έχεις όσους σηκώνει η δουλειά σου.
Άρα στόχος του επιχειρηματία είναι:
1. Οι "εργατες" του να παράγουν τουλάχιστον 1 ευρώ πάνω από οτι του κοστίζουν (υπεραξία)
2. Να δημιουργεί περισσότερη δουλειά ώστε να χρειάζεται περισσότερους εργάτες.
:hi:
Kρατάω μόνο το 2. Τα υπόλοιπα είναι όλα άνευ σημασίας.

Κι αυτό είναι το ερώτημα του νήματος. :grin:
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
Κ
Ο Μόνος τρόπος για να βγάλεις πολλά λεφτά είναι να εκμεταλλεύεσαι τον κόπο του "εργάτη".
Μόνο σου ότι δουλειά και να κάνεις υπάρχει ταβάνι. Διαφορετικό για κάθε επάγγελμα αλλά υπάρχει.
Με τους εργάτες-υπαλλήλους δεν υπάρχει κανένα ταβάνι διότι μπορείς να έχεις όσους σηκώνει η δουλειά σου.
Άρα στόχος του επιχειρηματία είναι:
1. Οι "εργατες" του να παράγουν τουλάχιστον 1 ευρώ πάνω από οτι του κοστίζουν (υπεραξία)
2. Να δημιουργεί περισσότερη δουλειά ώστε να χρειάζεται περισσότερους εργάτες.
:hi:
Kρατάω μόνο το 2. Τα υπόλοιπα είναι όλα άνευ σημασίας.

Κι αυτό είναι το ερώτημα του νήματος. :grin:



Τα λεφτα που μου χρωστας μπορεις να τα βρεις μονο στην βιζιτα πουτανα
Να σε γαμανε να κατουρανε και να σε χεζουν για εξτραδακια:2on1:
 

Kostas_Kat

Νέο Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2021
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Αν έχεις τον τρόπο και τις γνωριμίες μπορείς να βγάλεις αρκετά εύκολα λεφτά και φυσικά δεν βγαίνουν με κόπο αλλά με τρόπο
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.837
Πόντοι
456
 

Συνημμένα

  • InkedCaptured_LI.jpg
    InkedCaptured_LI.jpg
    235,1 KB · Εμφανίσεις: 34

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Τα λεφτα που μου χρωστας μπορεις να τα βρεις μονο στην βιζιτα πουτανα
Να σε γαμανε να κατουρανε και να σε χεζουν για εξτραδακια:2on1:
Έχεις να πεις κάτι ως απάντηση στο νήμα? ή θα παρακαλάς για λεφτά μωρή ψώλα του πεζοδρομίου? :grin:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.291
Like
3.598
Πόντοι
1.706
¨Έστω ότι το χρήμα βγαίνει. Μετά πως μένει είναι το θέμα.

Υπάρχει long term συνεχή ροή χρημάτων αν αναθέσεις σε κάποιον άλλον την διαχείριση ?

Επίσης υπάρχει ελεύθερος χρόνος αν δεν κάνεις το παραπάνω ?

Θα έχεις αρκετό χρήμα αν ασχολείσαι με γυναίκες ?

Πως τα ισορροπείς όλα αυτά ?

Υπάρχει ένα τεράστιο κεφάλαιο στην επιχειρηματικότητα που λέγεται delegation (ανάθεση σε τρίτους). Το τι μπορείς να αναθέσεις, από επιμέρους δουλειές μέχρι ολόκληρη τη διαχείρηση, εξαρτάται από τη φύση της δουλειάς, καθώς και τη φύση του χαρακτήρα σου. Όταν απαιτείται η φυσική σου παρουσία ή τεχνογνωσία τότε προφανώς θα αναθέσεις λιγότερα.
Η ανάθεση δεν είναι εύκολη δουλειά κι απαιτεί εμπειρία. Σωστή επιλογή προσώπων, διαφύλαξη των μυστικών της δουλειάς, διακριτικοί έλεγχοι, γνώση της ξένης κουλτούρας αν αναθέτεις σε τριτοκοσμικούς πχ Ινδία, Φιλιπίνες κλπ. Πολλοί αφήνουν τη διαχείρηση στον «υπαρχηγό» της δουλειάς και κάποια στιγμή εκπλήσσονται που τον βλέπουν ανταγωνιστή.

Από το πώς θα οργανώσεις τη δουλειά εξαρτάται κι ο ελεύθερος χρόνος. Επίσης πρέπει να εντοπίσεις και τις πηγές άγχους, διότι μπορεί και στον ελεύθερο χρόνο σου να κουβαλάς επαγγελματικές σκοτούρες στο μυαλό σου.

Αν δεν κάνεις ανάθεση ο ελεύθερος χρόνος είναι από λίγος έως μηδενικός.
Αν ασχολείσαι με το γκομενικό άθλημα, ο μόνος τρόπος να ελέγχεις τα έξοδα είναι να καθορίσεις ετήσιο budget για αυτό και να μην το ξεπερνάς.

Επίσης ένας τρόπος να ισορροπείς την όλη κατάσταση είναι να ενσωματώσεις την προσωπική στην επαγγελματική ζωή, αλλά θέλει μαεστρία κι ανάλογα με τη δουλειά μπορεί να έχει και ρίσκο. Πχ βλέπεις ότι σε κάτι τομείς κάνουν επαγγελματικά συνέδρια σε εξωτικά μέρη ή σε κάποιες εταιρίες περνάνε την προσωπική διασκέδαση στα εξόδα παραστάσεως της εταιρίας. Πρέπει πρώτα να δεις τι νομική κάλυψη έχεις για να κάνεις κάτι τέτοιο.
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
¨Έστω ότι το χρήμα βγαίνει. Μετά πως μένει είναι το θέμα.

Υπάρχει long term συνεχή ροή χρημάτων αν αναθέσεις σε κάποιον άλλον την διαχείριση ?

Επίσης υπάρχει ελεύθερος χρόνος αν δεν κάνεις το παραπάνω ?

Θα έχεις αρκετό χρήμα αν ασχολείσαι με γυναίκες ?

Πως τα ισορροπείς όλα αυτά ?

Πλάκα κάνεις ρε φίλε;
Αν βγει το χρήμα το πιο εύκολο πράγμα είναι να μείνει.
Τα αναθέτεις σε επενδυτές να σου κάνει ασφαλείς επενδύσεις με καλή απόδοση (π.χ. σε μεγάλες εταιρίες στο χρηματιστήριο, ακίνητα κλπ.).
Αν έχεις μερικά εκατομμυριάκια παίρνεις πίσω πολλά λεφτά για να ζήσεις το χρόνο και το κεφάλαιό σου αυξάνεται συνεχώς, πολύ παραπάνω από τον πληθωρισμό.
Φυσικά προϋπόθεση είναι να μην είσαι ηλίθιος. Δηλαδή αν έχεις π.χ. 10 εκατομμύρια, μην χαλάς 1 εκατομμύριο το χρόνο, γιατί τότε είσαι ηλίθιος και σε 10 χρόνια θα χουν τελειώσει.

Όλο το θέμα είναι πώς βγαίνει το αρχικό κεφάλαιο.

Αυτό είναι και το πρόβλημα της εποχής μας.
Αν έχεις πολλά λεφτά δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα και αυτά αυγατίζουν.
Αν έχεις λίγα είναι σχεδόν απίθανο να κάνεις περιουσία πλέον εκτός αν γίνεις τοπ σε κάτι.

Με αποτέλεσμα οι πλούσιοι να γίνονται συνέχεια πλουσιότεροι και άρα οι φτωχοί φτωχότεροι.
 

spyros21athens

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2015
Μηνύματα
364
Like
897
Πόντοι
81
εγω αν και μικρος εχω καταλαβει οτι δεν παιζει ρολο ποσο σκληρα δουλευεις για να βγαλεις χρημα αλλα κατα ποσο ειναι ευκολο να σε αντικαταστησει καποιος...για παραδειγμα 2 δουλειες που μου ηρθαν τωρα στο μυαλο που ειναι ελαχιστοι που τις κανουν στο κοσμο ειναι οι υποβρυχιοι ηλεκτροσυγκολητες ή δυτες βοθρων...ειδικα το δευτερο....γενικα πιστευω οτι στο μελλον τα χειρωνακτικα επαγγελματα θα εκλειψουν και οι λιγοι που θα χουν μεινει θα μαζευουν αρκετο χρημα...
τυπε αν κάνεις απότομη άνοδο πανικού από το βοθροπυγαδο ούτε σε θάλαμο αποσυμπίεσης δε θα σε βάζουνε από τη βρώμα θα μείνεις παράλυτος και καταχεσμενος
χαχαχαχ το γαμησες και ψοφησε...παρολ' αυτα σωστη παρατηρηση
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Η έκφραση "το χρήμα θέλει κόπο, αλλά το πολύ χρήμα θέλει τρόπο" σε ποιες περιπτώσεις ισχύει?
Όπως μου είχε πει κάποτε ένας κορυφαίος επιχειρηματίας, που έτυχε να συνεργαστώ με την εταιρεία του σε ένα έργο, "Γνωρίζω τις αδυναμίες και τη ματαιοδοξία των ανθρώπων. Ρωτάω πάντα πόσα θέλεις και σου δίνω συνειδητά παραπάνω. Δεν υπήρξε άνθρωπος που να μη μου τα επέστρεψε στο πολλαπλάσιο (δουλεύοντας γιαυτόν εννοείται)" Αυτος είναι ένας από τους τρόπους.
Το εφαρμόζει και στο σούπερ μάρκετ αυτό; :think:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Η έκφραση "το χρήμα θέλει κόπο, αλλά το πολύ χρήμα θέλει τρόπο" σε ποιες περιπτώσεις ισχύει?
Όπως μου είχε πει κάποτε ένας κορυφαίος επιχειρηματίας, που έτυχε να συνεργαστώ με την εταιρεία του σε ένα έργο, "Γνωρίζω τις αδυναμίες και τη ματαιοδοξία των ανθρώπων. Ρωτάω πάντα πόσα θέλεις και σου δίνω συνειδητά παραπάνω. Δεν υπήρξε άνθρωπος που να μη μου τα επέστρεψε στο πολλαπλάσιο (δουλεύοντας γιαυτόν εννοείται)" Αυτος είναι ένας από τους τρόπους.
Το εφαρμόζει και στο σούπερ μάρκετ αυτό; :think:
Αμφιβάλω αν ξέρει και που πέφτει. Κάποια στιγμή είχε αγοράσει και μια βιομηχανία τροφίμων. Την άφησε βεβαια γρήγορα γιατί δεν ήταν ο τομέας του.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.788
Κριτικές
1
Like
5.777
Πόντοι
2.356
Για να ξέρουμε για τι συζητάμε, καλό θα ήταν να ορίσουμε τι εννοούμε ως χρήμα.

Χρήμα είναι και τα 50k το χρόνο, και τα 150k και τα 300k κ.ο.κ.

Το ισχυρό motivation είναι το πιο standard χαρακτηριστικό όσων βγάζουν σοβαρό χρήμα. Όλα τα άλλα παίζονται.
χρημα θα πει να εχεις μηνιατικο πολλαπλασιο του κατωτατου μισθου. τι να το κανω ενα ξερο μυριο αν ολοι γυρω μου βγαζουν τοσα?
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Στην ελλαδα για να εχεις πορσε μακαν ή Ducati street fighter , θα πρεπει ειτε ,να εισαι κομματόσκυλος , διορισμένος σε καλο ποστο απο το Κουλη για παραδειγμα , ειτε έμπορος νατκωτικων , ειτε σωματεμπορΑς

[quote author=Kalogero link= ]Διαβάζοντας διάφορα νήματα έχει τύχει να παρατηρήσω σχόλια για χρήστες που κυμαίνονται από την δυσπιστία ως την αμφισβήτηση και φτάνουν μέχρι τον χλευασμό μερικές φορές. Ο ένας δυσπιστεί με νούμερα 5Κ και 10Κ το μήνα, ο άλλος αμφισβητεί ότι το μπου έχει και ματσωμένους χρήστες, ο παράλλος τη λέει στον ΚΜΑΝ ότι τον ξεζουμίζει ο Fritz 16 ώρες την ημέρα. Πού στην ευχή στηρίζεστε και τα λέτε αυτά; Ξέρετε τη ζωή του καθενός και πόσο έχει προσπαθήσει στη ζωή του;

Ξέρετε γενικά πώς βγαίνει το χρήμα και έχετε πειστεί ότι ο κοινός άνθρωπος δεν μπορεί να βγάλει και ότι μόνο κάτι περίεργοι χαρισματικοί ή κωλόφαρδοι τύποι βγάζουν λεφτά; Μήπως κρίνετε εξ ιδίων τα αλλότρια;
Ανοίγω αυτό το νήμα για να δω τις απόψεις των μελών για το πώς βγαίνει το χρήμα. Εδώ θα φανεί τι μυαλό κουβαλάει ο καθένας και για ποιο λόγο βρίσκεται στην οικονομική κατάσταση που βρίσκεται (καλή ή κακή).

τύπε ηξερα ενα σωματέμπορα καλοριφερ παλια αλλα δεν τα βγαζε περα και το κλεισε το μαγαζι. :confused::confused: [/quote]Άτυχος ο δικός σου. Έπεσε σε ήπιους χειμώνες χωρίς πολλά κρύα:confused:
Με ΣΩΜΑΤΑ ψύξης μπορεί να τα πήγαινε καλύτερα
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.602
Κριτικές
2
Like
6.082
Πόντοι
2.356
Ο Μόνος τρόπος για να βγάλεις πολλά λεφτά είναι να εκμεταλλεύεσαι τον κόπο του "εργάτη".
Μόνο σου ότι δουλειά και να κάνεις υπάρχει ταβάνι. Διαφορετικό για κάθε επάγγελμα αλλά υπάρχει.
Με τους εργάτες-υπαλλήλους δεν υπάρχει κανένα ταβάνι διότι μπορείς να έχεις όσους σηκώνει η δουλειά σου.
Άρα στόχος του επιχειρηματία είναι:
1. Οι "εργατες" του να παράγουν τουλάχιστον 1 ευρώ πάνω από οτι του κοστίζουν (υπεραξία)
2. Να δημιουργεί περισσότερη δουλειά ώστε να χρειάζεται περισσότερους εργάτες.
:hi:

Αυτό που λες είναι μια απλοική, αν και σωστή ως ένα βαθμό σκέψη. Στην Ελλάδα έχουμε εκατοντάδες χιλιάδες μικροεπιχειρηματίες που μέσα στη ταλαιπωρία τρέχουν πάνω κάτω χωρίς ζωη γιατι δνε μπορουν να αναθέσουν σε άλλους.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ειστε 10 τυποι συνολο και μπαχαλευετε ολο το φορουμ. Αν ημουν mod θα σας ειχα εξαφανισει.
Άσχετο, αλλά πρέπει να είναι το 1ο forum που μπαίνω και βλέπω να μην υπάρχουν Mods. :S

Έναν Admin έχω δει μόνο.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
Σιγά τώρα μην κάνεις delegation με τόσους παπάρες.Ελλάδα μόνο κλέβοντας μπορεί κανείς να κονομήσει πλέον.Δεν έχει η Ελλάδα ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.Αυτοί μπορεί να πουν έχω ένα εκατομμύριο λαθρο στα σκαριά,αλλά είναι για τον πούτσο το επιχείρημα.
Εχω πολλούς λαθρο,έχω Αλβανούς,τι μαλακίες είναι αυτές.Το ίδιο σα να λες με δανείζει η ΕΕ γιατί είμαι ανάπηρος.Χρειάζεται έμψυχο δυναμικό υψηλών επιδόσεων και αυτό είναι που λείπει.
Ζητάει ο ψωλάς επιδόματα επειδή έφερε αρκετούς λαθρο και φαίνεται φυσιολογικό.Γενικά τα βλέπουν όλα ανάποδα οι αρχίδες,τα έχουμε γράψει πολλές φορές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom