Νέα

Πώς βγαίνει το χρήμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 187
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
εννοειτε θα την εβγαζαν ζαχαρη, αλοιμονο στους μικρους προμηθευτες που ειχαν ολο το εμπορευμα τους για τον Μαρινο
Μεσιτία δεν παιζει, δεν σε αφηνουν , δεν βγαινουν τα μερίδια
Μεσιτια κανουν μονοι τους παρανομα
Αυτα τα ποτηρια πιατα πιρούνια και οτι αλλο σκατα πουλανε στους πανω ορόφους ξερετε απο τι εταιρείες ειναι ? απο εταιρείες που εχουν ανοιξει στους κουμπαρους τους και μπατζανακηδες και ειναι οι ιδιοι πισω απο αυτες
ο Κολοσσος παει για 20% με 30% κερδοφορία μεικτη, και την εχει αναγκη , γιατι οι ποσοτητες ειναι τεραστιες
οταν ειναι σε 150 σάλες και πρεπει να γεμίσουν 3 προσωπα ραφι με βαθος 7 συσκευασιες , αυτα ειναι μια πρωτη παραγγελία 300 κιβωτια
Και αν το προιον εχει ταχυκίνητο αυτο παει να πει φραγκα
Τυπε έχω κάτι μπακιρια τις γιαγιάς μου έχεις καμία άκρη να τα σπρώξουμε σε κάνα σούπερ μάρκετ φαίνεσαι γνωστης
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.229
Like
13.394
Πόντοι
2.606
Οι Εβραιο ειναι ολοκληρη ιστορία τα πάντα τους
ειναι πολυ μεγάλο θέμα ολη η κουλτουρα τους
εχω αρκετούς κοντά μου Εβραιους, συνεργατες φίλοι κτλ

Αμα σε εμπιστευτούν εκλεισες μαζι τους, οτι και να τους κανεις δεν σε παρατανε με τίποτα, οτι και να τους κανεις.
μεταξύ τους στις δουλειες ξεχνάνε τα παντα, σχεση, συγγένεια, πατερας-γιος , δεν υπαρχει τίποτα που να μπλεκεται με τις δουλειες
Εβραιος μπορει να βαλει φυλακη τον αδερφο του, και μολις βγει την επομενη μερα να γιορτάζουνε μαζι το Σσαμπατ με τις οικογένειες τους, την επόμενη μέρα παλι σκοτωμος κτλ κτλ
Οι Εβραιο προτιμουν να πεθάνουν παρά να πουλήσουν κατω του κόστους, καλύτερα να κάψουν το εμπορευμα παρα να χάσουν λεφτα, θα σου πουλησουν κοστος και 1 σεντς , αλλα κατω του κόστους ουτε στην μανα τους δεν πουλάνε.
Πηγαιντε να δείτε μια κανονική κηδεία Εβραίου στο Εβραικο νεκροταφείο , θα καταλάβετε πολλα , και μετα τα λέμε τυποι
Μαζαλ συμφωνήσαμε παρτο ρε πούστη το νεφρό μου
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.793
Like
73.794
Πόντοι
12.756
Τυπε έχω κάτι μπακιρια τις γιαγιάς μου έχεις καμία άκρη να τα σπρώξουμε σε κάνα σούπερ μάρκετ φαίνεσαι γνωστης
το εχω γραψει τοσο καιρο για να σε μπερδεψω , αργησες να το δεις !!!!
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.749
Like
7.731
Πόντοι
2.306
Βγαίνω λίγο εκτός θέματος.
Πως γίνεται και στα πολύ μεγάλα καθίκια επιχειρηματίες τους πεθαίνουν οι γιοι; Έχω τρία περιστατικά με πολύ μεγάλα πραγματικά καθίκια που έκαναν τρομερά πράγματα άφηναν απλήρωτους γαμαγαν το προσωπικό κυριολεκτικά γαμαγαν.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Στην Ελλάδα μόνο με 3 τρόπους μπορείς να βγάλεις σχετικά ικανοποιητικό χρήμα:

- Τουρισμός
- Πολιτική
- Τεχνολογία

Υπάρχουν και άλλα που έχουν χρήμα, αλλά είτε πρέπει να είσαι από μέσα είτε πρέπει να αφιερώσεις ολόκληρη τη ζωή σου (φαρμακοποιός, μεσίτης, εμπόριο, λαμόγιοΔΥ, μεγαλογιατρός, μεγαλοδικηγόρος, κλπ) , είτε να μπλέξεις με παρανομία όπως ανέφερε κάποιος (ναρκωτικά, νύχτα, τζόγος, γυναίκες, κλπ) σε σκοτεινά μονοπάτια
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Έχει ξεχαρβαλώσει την σούφρα του αλλά κονομάει 2.99 ευρώ την ώρα πούστης @xenitemenos ...:alivedick::alivedick::alivedick:
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
πολυ καλη και προσεκτικη επενδυση σε μετοχες-κρυπτο.Αν ειχα τις γνώσεις που εχω τωρα στα 25,σιγα σιγα θα εχτιζα χαρτοφυλάκιο τωρα θα ειχα ενα εκατομμυριο στην ακρη.(και μη πεταχτει κανενας εξυπνος και πει τι ξερεις απο αυτα εσυ ταρίφας ανθρωπος...γιατι και οι αδειες που αγορασα,βγηκαν απο κατι που και να το εξηγησω δεν θα το καταλάβει κανεις) ..τωρα θα μ πεις...εκει βρήκες να τα ριξεις και συ? τοτε που το εκανα αξιζε..
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
305
Like
316
Πόντοι
21
είχαμε μείνει σε ιδέες γύρω απ τα crypto και μετοχές....Σήμερα την πρωτοπορία την έχουν όσοι σχετιζονται με τεχνητή νοημοσύνη κλπ...Άλλες ιδέες ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom