Νέα

Πώς περνάμε τη μέρα μας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Αράζω καναπέ με την γκόμενα 2, 6 και 18.
Βλέπουμε τις μετοχές μου να ανεβαίνουν.
Άλλα 4 εύκολα εκατομμύρια σήμερα τους ψιθυρίζω...
Ξεκινάνε την πίπα κατευθείαν.
Τα βουνά καθαρής κόκας τις έχουν καβλώσει ανεξέλεγκτα.
Το τέλος έρχεται γρήγορα για 7η φορά σήμερα.
Ο μπάτλερ φέρνει τον επόμενο γύρο από σαμπάνια και χαβιάρι.
Είναι εκπαιδευμένος και ξέρει πως όταν χύνω μου ανοίγει η όρεξη.
Η ζωή είναι ωραία.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
δεν το σκεφτικα για κρασι
προτιμω τσιπουρο. Εδω λιγο δυσκολο να βρεθει

ριγανη εχω ξερη, μου τη στηλανε τον Δεκεμβρη, για θυμαρι, καλη ιδεα, αλλα στην επομενη αποστολη...
Και δενδρολίβανο να δοκιμάσεις. Είναι λίγο έντονο αλλα δίνει ωραία γεύση.
 

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.111
Κριτικές
10
Like
1.492
Πόντοι
2.357
Αράζω καναπέ με την γκόμενα 2, 6 και 18.
Βλέπουμε τις μετοχές μου να ανεβαίνουν.
Άλλα 4 εύκολα εκατομμύρια σήμερα τους ψιθυρίζω...
Ξεκινάνε την πίπα κατευθείαν.
Τα βουνά καθαρής κόκας τις έχουν καβλώσει ανεξέλεγκτα.
Το τέλος έρχεται γρήγορα για 7η φορά σήμερα.
Ο μπάτλερ φέρνει τον επόμενο γύρο από σαμπάνια και χαβιάρι.
Είναι εκπαιδευμένος και ξέρει πως όταν χύνω μου ανοίγει η όρεξη.
Η ζωή είναι ωραία.
Μια φυσιολογικη βαρετη μερα!
 

The Keeper

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2019
Μηνύματα
612
Κριτικές
21
Like
5.749
Πόντοι
1.436
Προχθές βράδυ 9 παρά 10 τελειώνω τη γυμναστική στο δωμάτιό μου, αφήνω τη μπάρα στο πάτωμα και μετά από λίγο φτιάχνω πρωτεΐνη.
Εδώ και τρεις εβδομάδες κατάφερα να ξαναπιάσω τη γυμναστική εντατικά.

Γυρίζω από την κουζίνα με το σέικερ στο χέρι, σκοντάφτω στη μπάρα και νιώθω ένα διαπεραστικό πόνο στο αριστερό γόνατο. Αρχίζω να ουρλιάζω. Κοιτάζω το γόνατό μου και βλέπω να έχει πάει περίπατο.

Σέρνομαι μέχρι το κρεβάτι που είναι το κινητό, προσπαθώ να παρω τηλέφωνο τον αδερφό μου και νιώθω ότι θα χάσω τις αισθήσεις μου από τον πόνο.

Μετά από λίγη ώρα -ούτε θυμάμαι πώς- καταφέρνω να πάω στο χολ να παρω το σταθερό. Του λέω "το 'σπασα έλα". Ήμουν μόνος μου.
Επειδή όμως ήταν με τη δικιά του το μετανιώνω και του λέω "ασ'το".

Καλώ ασθενοφόρο, μου λένε θα αργήσουν. Τους λέω σε τι κατάσταση είμαι και ότι σέρνομαι.

Περνούν δύο ώρες και είμαι ακινητοποιημένος. Ώρα 11μμ. Με παίρνουν τηλ από το ΕΚΑΒ και με ρωτούν πώς είμαι... Και με ενημερώνουν ότι θα αργήσουν.
Παει 12πμ, τους παίρνω τηλ και τους λέω μουρμουρίζοντας ότι αρχίζω να χάνω τις αισθήσεις μου. Στα αρχίδια τους.
Στις 2πμ πλεον τους παίρνω κ το ακυρώνω. Δάκρυσαν πολλά αρχίδια μιλάμε.

Σέρνω το κουφάρι μου και ανεβαιβω σε μια καρέκλα στην κουζίνα να καθίσω. Είχα ώρες να φάω.
Τσάκισα 4 κρουασάν του αδερφού μου. Και ήπια νερό από αφημένο ποτήρι στο νεροχύτη.

Αποκοιμήθηκα και ξύπνησα κάπως καλύτερα εχθές Παρασκευή. Είχα ραντεβού σε βιβλιοπωλείο και δουλειά. Δεν κατάφερα τίποτα.
Εκμεταλλεύθηκα το πρηξιμο ποθ υποχωρούσε, εφάρμωσα πάγο στο σημείο και κουτσαινοντας όδευσα σρ εφημερεύον ορθοπεδικό.

Μπαίνω, τους τα εξηγώ, κλπ
Δεν με παίρνουν στα σοβαρά.
Τους λέω:
-είναι εξάρθρωση.
Μου λένε:
-Οχι, γιατί το πατάς.
-Μα δεν μπορούσα να το πατήσω καθόλου και ξέρω μια χαρά πώς είναι η εξάρθρωση.
Το γόνατο και περιξ είχε γίνει σαν πεπόνι. Τους λέω είναι πρησμένο.
Σηκώνει μια νοσηλεύτρια το πατζάκι:
"Μάλιστα, και μας λέτε ότι είναι πρησμένο"
Γυρίζει το άλλο πατζάκι και παθαίνει σοκ. "Α ειναι πολύ πρησμένο" κλπ κλπ
ΣΩΠΑ!

Παω ακτινογραφία. Και έπειτα περιμένω δύο ώρες να με φωνάξουν. Τους λέω "το και το".. Μου λενε έχετε δίκιο, σας ξεχάσαμε ?:headbang:

Βγείτε, θα σας φωνάξουμε. Περνούν 45 λεπτά, με φωνάζουν και έχει αντιστραφεί πλήρως το κλίμα... :confused:Τύψεις; Κατι άλλο; Αλλά εν τέλει μου φέρθηκαν σπαθί.

Με ρώτησαν πώς θα φύγω κλπ, τι θα κάνω που είμαι μόνος μου...
Επρεπε να βαλω γύψο.
Παίρνω πάλι τηλ τον αδερφό να με παρουν πακέτο με ταξί αφού μου έβαλαν το γύψο.
Η διάγνωση ήταν εν τέλει "αναταθέν εξάρθρημα επιγονατήδας". Ενώ το γεγονός που παραμένει πρησμένο σαν το κεφάλι μου είναι μάλλον, από ό,τι είπαν επειδή έχω εσωτερικά αίμα.

Επιστροφή στο σπίτι με τον αδερφό, τσακίσαμε και σουβλακάρες να πανε τα φαρμάκια κατω

Εν κατακλείδι,
Από το πουθενά βρίσκομαι στο κρεβάτι μέρα νύχτα με γύψο στο πόδι. Αύριο περιμένω δωράκι...τις πατερίτσες μου.

Μία εβδομάδα μου είπαν θα κρατήσει. Ενώ για την αποφυγή θρόμβωσης κάνω μια φορά την ημέρα ενέσεις αντιθρομβωτικών φαρμάκων. Το δε υγρό μέσα είναι ελαιώδες, οπότε μιλάμε ΓΙΑ πόνο.


Φοβάμαι πως μέχρι την άλλη Κυριακή δεν πρόκειται να ξεμπλέξω. Με προϊδέασαν για τυχον επέμβαση αν δειξει κάτι η επερχόμενη μαγνητική.

Εν τέλει ξαφνικά σκατά.
Μπροστα στον υπολογιστη, κανοντας εργασιες για τη σχολή, διαβάζοντας βιβλία (must) και δεχόμενος να μου φέρνουν το πιάτο με το φαγητο αντί να σερβίρομαι όπως μου αρέσει.

Να εκφράσω κάπου εδώ ότι φαινομενικά το έχω παρει στην πλάκα, ωστόσο νιώθω ενίοτε ένα βύθισμα. Στο κρεβάτι, στη διάθεση.
Αρχίζω και δεν έχω τόση όρεξη και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το διαχειριστώ το επόμενο διάστημα.


Γαμώ την κοινωνία μου :headbang:
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
θειο 1 χρονο τωρα...ΑΝΟΙΧΤΕ ΤΑ ΜΠΑΡΑΚΙΑ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
κατα τα αλλα παπαδουλο,μεγκα και μαστερ σεφ με την βασικη γκομενα να ειναι σε άλλο δημο

Δεν έχετε καμία δικαιολογία, σαββατοκύριακα επιτρέπονται οι διαδημοτικές
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056

ledocteur

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Οκτ 2014
Μηνύματα
96
Κριτικές
5
Like
372
Πόντοι
280
Είναι περασμένες 02:00 και διαβάζω την διατριβή μιας κακόμοιρης φοιτήτριας που έχω να εξετάσω την Δευτέρα. Η βασική γκόμενα κοιμάται. Ένα βαρετό Σάββατο τελείωσε και μια βαρετή Κυριακή ξεκινά. Φεύ!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ουδαμως...αν το πρασινο τσα'ι' εχει ποτιστει με ιδρωτα ορχεων νυχτεριδας τοτε αποκτα γευση συγγενικη με την σοκολατα αρα ειναι αποδεκτος ο συνδυασμος.
Μην ανακατεύετε νυχτερίδες στα γεύματα σας, καπως έτσι ξεκίνησε ο κορονοιος.

Τόσοι πίθηκοι θρεπτικοι υπάρχουν για να φάτε. Το πολύ πολύ να ξεπεταχτει κάνα AIDS.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.473
Κριτικές
2
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Προχθές βράδυ 9 παρά 10 τελειώνω τη γυμναστική στο δωμάτιό μου, αφήνω τη μπάρα στο πάτωμα και μετά από λίγο φτιάχνω πρωτεΐνη.
Εδώ και τρεις εβδομάδες κατάφερα να ξαναπιάσω τη γυμναστική εντατικά.

Γυρίζω από την κουζίνα με το σέικερ στο χέρι, σκοντάφτω στη μπάρα και νιώθω ένα διαπεραστικό πόνο στο αριστερό γόνατο. Αρχίζω να ουρλιάζω. Κοιτάζω το γόνατό μου και βλέπω να έχει πάει περίπατο.

Σέρνομαι μέχρι το κρεβάτι που είναι το κινητό, προσπαθώ να παρω τηλέφωνο τον αδερφό μου και νιώθω ότι θα χάσω τις αισθήσεις μου από τον πόνο.

Μετά από λίγη ώρα -ούτε θυμάμαι πώς- καταφέρνω να πάω στο χολ να παρω το σταθερό. Του λέω "το 'σπασα έλα". Ήμουν μόνος μου.
Επειδή όμως ήταν με τη δικιά του το μετανιώνω και του λέω "ασ'το".

Καλώ ασθενοφόρο, μου λένε θα αργήσουν. Τους λέω σε τι κατάσταση είμαι και ότι σέρνομαι.

Περνούν δύο ώρες και είμαι ακινητοποιημένος. Ώρα 11μμ. Με παίρνουν τηλ από το ΕΚΑΒ και με ρωτούν πώς είμαι... Και με ενημερώνουν ότι θα αργήσουν.
Παει 12πμ, τους παίρνω τηλ και τους λέω μουρμουρίζοντας ότι αρχίζω να χάνω τις αισθήσεις μου. Στα αρχίδια τους.
Στις 2πμ πλεον τους παίρνω κ το ακυρώνω. Δάκρυσαν πολλά αρχίδια μιλάμε.

Σέρνω το κουφάρι μου και ανεβαιβω σε μια καρέκλα στην κουζίνα να καθίσω. Είχα ώρες να φάω.
Τσάκισα 4 κρουασάν του αδερφού μου. Και ήπια νερό από αφημένο ποτήρι στο νεροχύτη.

Αποκοιμήθηκα και ξύπνησα κάπως καλύτερα εχθές Παρασκευή. Είχα ραντεβού σε βιβλιοπωλείο και δουλειά. Δεν κατάφερα τίποτα.
Εκμεταλλεύθηκα το πρηξιμο ποθ υποχωρούσε, εφάρμωσα πάγο στο σημείο και κουτσαινοντας όδευσα σρ εφημερεύον ορθοπεδικό.

Μπαίνω, τους τα εξηγώ, κλπ
Δεν με παίρνουν στα σοβαρά.
Τους λέω:
-είναι εξάρθρωση.
Μου λένε:
-Οχι, γιατί το πατάς.
-Μα δεν μπορούσα να το πατήσω καθόλου και ξέρω μια χαρά πώς είναι η εξάρθρωση.
Το γόνατο και περιξ είχε γίνει σαν πεπόνι. Τους λέω είναι πρησμένο.
Σηκώνει μια νοσηλεύτρια το πατζάκι:
"Μάλιστα, και μας λέτε ότι είναι πρησμένο"
Γυρίζει το άλλο πατζάκι και παθαίνει σοκ. "Α ειναι πολύ πρησμένο" κλπ κλπ
ΣΩΠΑ!

Παω ακτινογραφία. Και έπειτα περιμένω δύο ώρες να με φωνάξουν. Τους λέω "το και το".. Μου λενε έχετε δίκιο, σας ξεχάσαμε ?:headbang:

Βγείτε, θα σας φωνάξουμε. Περνούν 45 λεπτά, με φωνάζουν και έχει αντιστραφεί πλήρως το κλίμα... :confused:Τύψεις; Κατι άλλο; Αλλά εν τέλει μου φέρθηκαν σπαθί.

Με ρώτησαν πώς θα φύγω κλπ, τι θα κάνω που είμαι μόνος μου...
Επρεπε να βαλω γύψο.
Παίρνω πάλι τηλ τον αδερφό να με παρουν πακέτο με ταξί αφού μου έβαλαν το γύψο.
Η διάγνωση ήταν εν τέλει "αναταθέν εξάρθρημα επιγονατήδας". Ενώ το γεγονός που παραμένει πρησμένο σαν το κεφάλι μου είναι μάλλον, από ό,τι είπαν επειδή έχω εσωτερικά αίμα.

Επιστροφή στο σπίτι με τον αδερφό, τσακίσαμε και σουβλακάρες να πανε τα φαρμάκια κατω

Εν κατακλείδι,
Από το πουθενά βρίσκομαι στο κρεβάτι μέρα νύχτα με γύψο στο πόδι. Αύριο περιμένω δωράκι...τις πατερίτσες μου.

Μία εβδομάδα μου είπαν θα κρατήσει. Ενώ για την αποφυγή θρόμβωσης κάνω μια φορά την ημέρα ενέσεις αντιθρομβωτικών φαρμάκων. Το δε υγρό μέσα είναι ελαιώδες, οπότε μιλάμε ΓΙΑ πόνο.


Φοβάμαι πως μέχρι την άλλη Κυριακή δεν πρόκειται να ξεμπλέξω. Με προϊδέασαν για τυχον επέμβαση αν δειξει κάτι η επερχόμενη μαγνητική.

Εν τέλει ξαφνικά σκατά.
Μπροστα στον υπολογιστη, κανοντας εργασιες για τη σχολή, διαβάζοντας βιβλία (must) και δεχόμενος να μου φέρνουν το πιάτο με το φαγητο αντί να σερβίρομαι όπως μου αρέσει.

Να εκφράσω κάπου εδώ ότι φαινομενικά το έχω παρει στην πλάκα, ωστόσο νιώθω ενίοτε ένα βύθισμα. Στο κρεβάτι, στη διάθεση.
Αρχίζω και δεν έχω τόση όρεξη και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το διαχειριστώ το επόμενο διάστημα.


Γαμώ την κοινωνία μου :headbang:
Ω ρε φίλε περαστικά! Εύχομαι σύντομα να γίνεις καλά αδερφέ.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.473
Κριτικές
2
Like
5.763
Πόντοι
2.356

Πώς περνάμε τη μέρα μας​

(ίσως ο νηματοθέτης απλά το θέτει αλλά εγώ θα το εκμεταλλευτώ προκειμένου να πω τον "πόνο" μου.)

Δεν ξέρω, βλέπω πολλοί κάνετε και τη πλάκα σας εδώ γράφοντας ή τρολάροντας στο νήμα (εδώ που τα λέμε καλά κάνετε - χρειάζεται το χιούμορ στη ζωή μας). Ίσως είναι ένας τρόπος να αντιμετωπίζουμε έτσι τα προβλήματα μας.

Να απαντήσω και εγώ στο νήμα, χωρίς διάθεση να τρολάρω, μόνο παραθέτοντας μια πραγματικότητα. Μια δική μου, καθημερινή πραγματικότητα - αρκετά πικρή θα έλεγα. Θα με ρωτήσετε αν έχω ευθύνη στη διαμόρφωση αυτής της πραγματικότητας - θα σας απαντήσω βεβαίως και έχω (σε ένα βαθμό)

Χαίρομαι ιδιαίτερα που εδώ μέσα έχω την άνεση να συζητώ, να αναλύω και να σχολιάζω ανάμεσα σε ανθρώπους που ναι μεν εμφανίζονται όπως και εγώ με ψευδώνυμα, ωστόσο είναι οι περισσότεροι εντελώς οκ, με τις απόψεις τους, τις διαφωνίες μας, κλπ. Ο ορισμός ενός "σωστού" φόρουμ - άτυπου τραπεζιού συζήτησης.

Με έχει γονατίσει ψυχολογικά, προσωπικά, κοινωνικά και επαγγελματικά η φάση με την καραντίνα. Είμαι άνεργος και εξαιτίας της κόβιντ έχω χάσει κυριολεκτικά δεκάδες επαγγελματικές ευκαιρίες. Η διάθεση, οι καύλες, όλα στο ναδίρ. Κάτι κάνω από προπονήσεις στο σπίτι αλλά ωστόσο επειδή ούτε μηχανήματα γυμναστικής έχω ούτε τίποτα παθαίνω τραυματισμούς λόγω ενός παλιού θέματος που έχω στη πλάτη.

Στέλνω τέρμα βιογραφικά, βάζω γνωστούς κλπ αλλά πάντα κάτι στο τέλος στραβώνει ή αναβάλλεται. Επίσης βλέπω σε όλα τα επαγγέλματα έχει "πολύ κόσμο" και δεν μπορείς να "μπεις" με τίποτα. Έχω κουραστεί. Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα. Από τις χειρότερες φάσεις της ζωής μου.
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΠΑΣΟΚΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2020
Μηνύματα
28
Like
189
Πόντοι
0
ολοι μερα παιξιμο πουτσου και εχω δει το μισο νετφλιξ αντε και καμια βολτα αλλα δεν παει αλλο παιδια πρεπει ο κουλης να ανοιξει τιποτα γιατι μας βλεπω να σαλταρουμε
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.715
Κριτικές
90
Like
36.388
Πόντοι
25.467
Εδώ, στο γηροκομείο...

07:30 - 08:00 Ξύπνημα, κατούρημα, νίψιμο, ντουζάκι, ξύρισμα, λήψη πρωινών φαρμάκων.

08:00 - 08:45 Πρωινό στην τραπεζαρία με το ραχάτι μου, για να παίρνω μάτι την κωλάρα της καινούργιας τραπεζοκόμου.

08:45 - 09:00 Αφόδευση.

09:00 - 12:00 Μουσικούλα και διάβασμα κάνα βιβλιαράκι στην αίθουσα αναψυχής.

12:00 - 13:30 Κάνα ταβλάκι πριν το μεσημεριανό γεύμα με το Αριστομένη.

13:30 - 14:15 Μεσημαεριανό και λήψη μεσημεριανών φαρμάκων.

14:15 - 14:30 Βάδιση για την χώνεψη (με την βοήθεια του φυσικοθεραπευτή)

14:30 - 15:30 Υπνάκος μετά το μεσημεριανό.

15:30 - 16:30 Τακτοποίηση προσωπικών υποθέσεων (που δεν σας αφορούν)

16:30 - 17:30 Επίσκεψη στην γριά νο 3 (Πολυτίμη), όπου πίνουμε ελληνικό 100% αράμπικα μονοποικιλιακό, συνοδεία παξιμαδιού με αστεροειδή γλυκάνισο Μυτιλήνης και κανέλα Κεϋλάνης.

17:30 - 19:30 Λήψη απογευματινών φαρμάκων, και κατόπιν καροτσάδα στον κήπο του ιδρύματος με την γριά νο 2 (Ευθαλία), η οποία είναι η μόνη που μου τον παίζει χωρίς να κουράζεται γιατί έχει πάρκινσον.

19:30 - 20:15 Επανέλεγχος προσωπικών υποθέσεων.

20:15 - 21:00 Δείπνο στην τραπεζαρία του γυροκομείου.

21:00 - 22:45 Λήψη βραδυνών φαρμάκων και περιήγηση στο διαδίκτυο.

22:45 - 23:00 Προετοιμασία για βραδυνή κατάκλιση.

23:00 - 03:30 'Υπνος.

03:30 - 05:00 Επίσκεψη στην γριά νο1 (Αγλαΐα) για σεξ.

05:00 - 07:30 Ύπνος.

Αυτά! :)
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
αυτες οι προσωπικες υποθεσεις ειναι που με ιντριγκαροουν

γιατι τοση μυστικοπαθεια?
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.254
Like
24.170
Πόντοι
6.056
χαλια...

εχω σιχαθει την ζωη μου με το γαμωλοκνταουν :vomit:
 

awdl0re

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Απρ 2021
Μηνύματα
2.769
Like
5.255
Πόντοι
1.056
αυτες οι προσωπικες υποθεσεις ειναι που με ιντριγκαροουν

γιατι τοση μυστικοπαθεια?

εδώ εσείς με ένα "ορεβουαρ επανέρχομαι" εξαφανιστήκατε για 20 ώρες δίχως καμία εξηγηση και δίχως να προκύψει κάποια αφήγηση συναισθηματικης φύσεως με κορασίδα που γνωρισατε να κατεβαζει μπυρονια έξω από περίπτερο

στην μια ώρα κενό του Αγιου, κολλησατε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom