Νέα

Πώς να βγάζεις γκόμενες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 240K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
καλά εσύ θες να βρίζεις αλλά εγώ δεν στενοχωριέμαι ούτε με συγχίζεις για να θυμώσω.
εγώ ρωτάω πολύ φυσιολογικά και ήρεμα.
Με τα σημερινά σου λεγόμενα λοιπόν.
Φλεξάρεις στούντιο στα 60 σου ενώ λες ότι βγάζεις 10 χιλιάρικα? είσαι σοβαρός κύριε?
πες μου ειλικρινά που απευθύνεσαι στο θολωμένο σου μυαλό.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Το μπαχαλεψατε κι αυτο το θεμα....
Ωρα για αναχωρηση
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Αγνοείστε τον πρίγκηπα της χούφτας. Ο τύπος δεν έχει γράψει τίποτα για το νήμα και ήρθε με σκοπό να τσακωθεί.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
μάθε μας πως να γαμάμε δάσκαλε λολ
τόχεις ανάγκη πιο πολύ και από τη σύνταξη
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Η διαμαχη των φιλων δεν θα σταθει εμποδιο στην μελετη σκοπιμοτητας
του πως βγαινουν γκομενες. Αλλος το ανοιξε το θεμα.
Εγω ειδα φως και μπηκα. Μεινετε στο θρεντ οσοι θελετε και τα λεμε.
Τον ελευθερο χρονο σας, διαβαστε το θρεντ Αννα πιπινακι. Παιζει να σκοτωνονται
εδω και πολλες σελιδες...καθε τοσο συμβαινει αυτο εδω και καιρο!
Πριν κοιμηθω διαβαζω Αννα πιπινακι και κοιμαμαι χαλαρος!

:rockon:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Γαματη ατακα φιλε verdi. :hi:
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.509
Like
11.522
Πόντοι
3.506
Ο Καλόγερος μπορεί να μας έχει φλομώσει (γύρω από τη πάρτη του και το discourse περί τα μεντοριλίκα) παπάντζες, αλλά εδώ έχει απόλυτο δίκιο:

πολλοί Έλληνες δεν έχουν τρόπους, αλλά και δεν μπορούν να δεχτούν την απόρριψη. Άμα φάνε πολλές απορρίψεις, που είναι λογικό σε ένα site με χιλιάδες κόσμο, γενικεύουν για τις γκόμενες και η πικρία τους βγαίνει σε κακή συμπεριφορά, οπότε οι γκόμενες γενικώς είναι επιφυλακτικές. Επίσης οι Έλληνες στην πλειοψηφεία τους δεν έχουν ούτε οργάνωση ούτε μέθοδο ούτε υπομονή. Πάνε σαν ατζαμήδες και τα θέλουν όλα έτοιμα στο πιάτο.

Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου ψυχοφόρο. Έχω γραφτεί κατα καιρούς σε πολλά ξένα sites, αλλά είμαι οργανωμένος. Χτυπάς τώρα για να «φας» τον Ιούνιο, ενώ τώρα απολαμβάνεις τους κόπους του περασμένου Δεκεμβρίου. Έτσι πάει. Αλλιώς η ανυπομονησία σε οδηγεί σε λάθη και σε πρόωρη εγκατάλειψη της προσπάθειας. Μου έχει τύχει όμως πολλές φορές να βγω και την επόμενη μέρα.


Επίδοξοι ιντερνετοκάμακες, καρφιτσώστε το στο ψυγείο και επανάληψη κάθε πρωϊ.

Οργάνωση - Μέθοδο - Υπομονή

Το μάντρα της επιτυχημένης διαδικτυακής προσέγγισης. Πολύ καλύτερη σε ποσοστά επιτυχίας από το live παίγνιο, γιατί έχεις ένα μοναδικό ατού. Ψυχολογείς τον άλλο από τα "συμφραζόμενα" και χτίζεις μέσα του την εικόνα σου που θέλεις εσύ να έχει για σένα, με μεθοδικότητα ώστε να σε ψηλώνει βήμα-βήμα και να χτίζεσαι στην ιδιοσυγκρασία του απέναντι. Αγκιστρώνεσαι -ως επιθυμία- μέσα στο άτομο που σε ενδιαφέρει ως κορονοϊός. Έτσι όταν βρεθεί η ώρα του live έχεις χτίσει μέσα του όλη τη διαδρομή που θα τον οδηγήσει στις ορέξεις του. Αρκεί να μη λειτουργήσεις άτσαλα και πιεστικά.

Επιτυχία εγγυημένη, αν δουλέψεις βέβαια εγκεφαλικά και "out of the box".
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Με το μπαρδον αλλα πολυ λαδι κι απο τηγανιτα τιποτα.

:hi:
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
άβυσσος η ψυχή και οι ψυχοπάθειες των ανθρώπων.

έχω ένα γνωστό ο οποίος άλλαξε στη ζωή του έξι-εφτά επαγγέλματα σε εντελώς άσχετο μεταξύ τους αντικείμενο χωρίς να καταφέρει να προκόψει σε κανένα, έστω για τα προς το ζειν.
Αυτός ο άνθρωπος, κάποια στιγμή έφαγε φλασιά και αποφάσισε να γράψει βιβλία. Με τι αντικείμενο? πως να γίνετε επιτυχημένος στο τάδε, πως να γίνετε επιτυχημένος στο δείνα, πως να γίνετε επιτυχημένος γενικά και να βγάλετε λεφτά! Φαντάζομαι και αυτά άκλαφτα πάνε, εφόσον τίποτα στο υπόβαθρό του ή στο βιογραφικό του ή στο lifestyle του δεν μαρτυρεί ότι επέτυχε κάπου ώστε να διδάξει τον τρόπο και σε άλλους.

Που θέλω να καταλήξω. Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν να εξαπατήσουν άλλους με σκοπό το κέρδος. Αυτοί οι άνθρωποι είναι πανέξυπνοι, ξέρουν ακριβώς που πατάνε και είναι εύκολότερο να πέσεις θύμα κομπίνας.

Υπάρχουν άνθρωποι δυστυχισμένοι με την ζωή τους που θέλουν να παραστήσουν κάτι που δεν είναι για να νιώσουν καλύτερα. Δεν είναι απατεώνες αλλά νιώθουν την ανάγκη να πουλήσουν παπάτζα όχι για συμφέρον αλλά γιατί θέλουν οι άλλοι να τους δουν με άλλο μάτι και να τους συμπεριφερθούν όπως αυτούς που οι ίδιοι θαυμάζουν διαβάζοντας περιοδικά και ίντερνετ. Για ψυχολογικό ντοπάρισμα.

Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν διαστροφή της πραγματικότητας και νομίζουν ότι είναι γίγαντες ενώ είναι νάνοι. Πραγματικά το πιστεύουν, όπως οι ανορεχτικοί κοιτάζονται καθρέφτη και βλέπουν τον εαυτό τους χοντρό.

Οι δύο τελευταίοι έχουν πάθηση ψυχολογική - πνευματική.

Η διαφορά τους με την πρώτη περίπτωση είναι ότι λόγω της πάθησης δεν έχουν την εγκεφαλική διαύγεια να πουλήσουν αληθοφανές παραμύθι, πέφτουν σε αντιφάσεις και σε παράλογες διηγήσεις που γίνονται εύκολα αντιληπτές σε οποιονδήποτε φυσιολογικό εκτός από αυτούς, που νομίζουν ότι λέγοντας μου όρμησε ένας σκύλος 146 κιλά και τον σκότωσα με μια σφαλιάρα θα εισπράξει θαυμασμό από τους ακροατές ή τους αναγνώστες.

Από τις δύο αυτές περιπτώσεις, νομίζω μόνο ειδικός μπορεί να ξεχωρίσει ποιος ανήκει στη μία που πιστεύει όντως ότι είναι γίγαντας και ποιος παριστάνει ότι είναι ενώ ξέρει ότι είναι νάνος.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Καλογερο, καλα κανεις αν περνας καλα, μα σου καθιστω σαφες
οτι δεν παιρνεις το καλυτερο αποτελεσμα με τα φραγκα.
Θα σας γραψω τωρα μια αληθεια που ισως την καταλαβετε με τον καιρο.
Οταν βρισκετε μια γκομενα, θα ειστε κυριοι και αλητες ταυτοχρονα χωρις να ξοδευεστε.
Νορμαλ εξοδα οχι απο τσιγκουνια αλλα γιατι ετσι ειναι η μαγκια.
Να της δειχνετε οτι αξιζει αλλα κι οτι δεν αξιζει.
Οτι ετσι κι αλλιως. Αυτο θα κρατησει το ενδιαφερον της περισσοτερο
γιατι να ξερετε οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ειτε δεν θα την θελετε τοσο πολυ
ειτε δεν θα σας θελει αυτη λογω φθορας.

tnt, δεν έχουν γενική ισχύ αυτά που λες. Από τη δική μου, βέβαια, οπτική γωνία δεν έχουν κανένα νόημα, λόγω εντελώς διαφορετικής προσέγγισης.

Θέλει επαγγελματισμό, πρότζεκτ, μεθοδικότητα. Αλλιώς τα αποτελέσματα είναι πενιχρά και η αποθάρρυνση μεγάλη. Εκπονείς ενα πρότζεκτ, ανάλογα με τα δεδομένα και τις δυνατότητες που έχεις και το τηρείς.
Τι να πρωτοσχολιάσω από αυτά που γράφεις; Ότι δεν παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα με τα φράγκα όταν είμαι 60 και θέλω να χτυπήσω 30άρα; Και με τι θα το πάρω, κάνοντας τον ζενπρεμιέ; Κάπου επίσης έχω αναφέρει ότι βγάζω ετήσιο budget, οπότε δεν παίζει θέμα σπατάλης.

Μήπως να σχολιάσω το «να της δείχνεις ότι αξίζει και ότι δεν αξίζει;» Υπάρχει αξιοπρεπής γυναίκα που θα σου κάτσει, αν έχει υπόνοιες ότι μπορεί να την έχεις και χεσμένη; Εκτός αν αρέσκεσαι να χαραμίζεις το χρόνο σου με σαχλοκούδουνα, οπότε πάσο. Αν θες να έχεις αποτελέσματα, τύπε, και να το ευχαριστιέσαι στοχεύεις γυναίκες που σου ταιριάζουν και τους δείχνεις πώς τις σέβεσαι. Ανεξαρτήτως τι υστεροβουλίες μπορεί να έχεις. Και γιατί σώνει και καλά να έχεις μία τακτική να κυριαρχήσεις; Απλά δεν χρειάζεται να τους δείχνεις ότι τις εκτιμάς περισσότερο από όσο αξίζουν, κι αρκεί να τις επαναφέρεις διακριτικά στην τάξη όταν το παρακάνουν. Αλλιώς σχόλασμα.

Εγώ απολαμβάνω γαμήσι με γυναίκες που θεωρώ ότι αξίζουν τον κόπο και κυρίως προσπαθώ να καταλάβω τι μυαλό κουβαλάνε για να μην έχω προβλήματα. Μου στέλνει ΠΡΩΤΟ μήνυμα η άλλη και σε δύο σειρές έχει τέσσερα ορθογραφικά λάθη. Όχι κούκλα μου, αν είσαι τόσο ηλίθια που δεν καταλαβαίνεις ότι πρέπει να δείξεις την καλύτερη version του εαυτού σου σε ένα παιγνίδι γοητείας, δεν θα είσαι ικανή να καταλάβεις κι άλλα και θα μου δημιουργήσεις προβλήματα. Ίσως να μου γίνεις κολιτσίδα ή να μου κάνεις σκηνές όταν σε απομακρύνω αργότερα, ίσως χρειαστεί να σε κυκλοφορήσω και να λες χαζομάρες, ίσως μου δυναμιτίσεις την επόμενη σχέση, ίσως με βγάλεις στα μήντια λόγω της βλακείας σου κλπ. Δρόμο, ο μισός πληθυσμός είναι γυναίκες. Αν δεν καταφέρω να κατακτήσω, θα αγοράσω.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
παράκρουση.
να του γίνει κολιτσίδα, να του κάνει σκηνές, να τον βγάλει στα μήντια.
λόγω γοητείας του. Ποιανού?
Του 70χρονου ασήμαντου που μένει σε ενοικιασμένο διαμέρισμα στούντιο 30τμ χωρίς καν ξεχωριστό υπνοδωμάτιο.

ένα γιατρό ρε παιδιά κανένας?
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Καλογερο, σχολιασε οτι νομιζεις η οτι σε βολευει μιας που αυτο κανεις
αλλα εισαι εκτος μαχης. Εκανες παντα ετσι καμακι; δεν νομιζω.
Τι εκανες; σιγουρα κατι αλλο.

Οποτε...

κανε και τωρα κατι αλλο. Αυτο δεν το εχεις (οπως πρεπει).
Νομιζεις οτι το εχεις και το πολεμας με αυτον το τροπο γιατι δεν μπορεις αλλιως.
Δεν γινεται να αγοραζεις γκομενες. Πρεπει να τις κατακτας.
Μαλλον δεν ειναι γκομενες αυτες που μιλας...γιατι παζαρευουν!
Μην βγει κανεις μπετατζης να κανει παλι γενικη εξισωση ολων
οπως το ανεκδιηγητο πως αφου πηραμε βρακι στην γκομενα
μας τα τρωει η οτι κερασαμε καφε αρα ειμαστε μαλακες και καλυτερα οι πουτανες.
Απλο παραδειγμα. Δεν λεω οτι φερθηκες ετσι καλογερο.
Το ξερεις ομως οτι δεν σε ευχαριστει απολυτα αυτη η μεθοδος αλλα δεν ηρθα
για να σου κοψω τον δρομο. Μην προσπαθεις ομως να συγκρινεις
εναν αετο με μια χελωνα δημιουργωντας προσδοκιες με περισπουδαστες
λαβες και τριπλες για να εμπλουτισεις την μεθοδο σου.
Καντην κι οτι βγει. Κι εγω αυτο κανω.
Ευχομαι καλη τυχη.

Υ.Γ Μην νομιζεις οτι με επηρεασε ο Πριγκηπας. Εχεις απλα την ταση να προσπαθεις
να επιβληθεις με λαθος τροπο. Αυτα στις γκομενες, που δεν νομιζω να ειναι γκομενες
αφου παζαρευουν...

:rockon:
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Μην προσπαθεις ομως να συγκρινεις
εναν αετο με μια χελωνα δημιουργωντας προδοκιες με περισπουδαστες
λαβες και τριπλες για να εμπλουτισεις την μεθοδο σου.
Καντην κι οτι βγει. Κι εγω αυτο κανω.
Ευχομαι καλη τυχη.
Θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε την ηλικία σου. Θέλω να είμαι από καμμιά μεριά να σε βλέπω να κάνεις καμάκι δρόμου στα 60 σου να κάνω καινούργιο συκώτι. Αυτά που κάνεις τα έκανα δεκαετίες πριν. Απλά σήμερα με την τεχνολογία είναι επιεικώς αστεία. Βεβαίως είναι δικαίωμά σου να τα κάνεις και απολύτως σεβαστό.

Και επίσης (το bold): εγώ δεν κάνω πράγματα κι ό,τι βγει, γιατί όσο έκανα κάτι τέτοιο σκοτωνόμουνα για το τίποτα και δεν άξιζε γιατί ήμουνα στο έλεος της στιγμιαίας ψυχικής διάθεσης μιας γκόμενας. Δεν δινω στις γκόμενες αυτήν την εξουσία να αποφασίζουν σε πέντε δευτερόλεπτα αν είμαι καλός ή κακός εραστής. Αντικατέστησα (ακόμα πολύ νέος) το καμάκι δρόμου με το καμάκι χώρου (πχ γυμναστήριο) και το καμάκι κατάστασης (πχ διακοπές) για να έχω το χρόνο να αποφασίζω αν μου κάνει (και να καταλαβαίνει κι αυτή με τι άνθρωπο έχει να κάνει κι ότι δεν είμαι κανένας παρανοικός που ξεπετάχτηκε από τη γωνιά).
Αυτά τα άλλα είδη καμακιού στα οποία αναφέρομαι έχουν ισχύ και σήμερα, αλλά το καμάκι δρόμου είναι για το χαρισματικό 10% στο οποίο όπως είπες δεν ανήκεις.

Τύπε, ούτε εγώ είμαι ο μάγκας ούτε εσύ ο χαζός. Απλά είμαι παλιότερος με περισσότερα χιλιόμετρα. Κάποια πράγματα που δεν τα βλέπεις τώρα θα τα δεις αργότερα, όπως συνέβη και με μένα.
Καλή σου επιτυχία και σε σένα και ιδίως καλό κουράγιο.

ΥΓ Εγώ μπορώ να μπω τώρα να κάνω ιντερνετικό καμάκι (είμαστε και μια ώρα πίσω εδώ). Εσύ ξέχνα το.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Eιμαι 40 κατι και με ξερουν αρκετοι. Το 60 το εβγαλα (στο μπαμ και ευχαριστω την διοικηση)
γιατι οταν μου εστελναν π.μ μου ελεγαν ποσο ειμαι κτλ (βαρεθηκα)
για να ξερω οσα ξερω. Ετσι ειναι βλεπεις οταν ξερεις.
Δεν ανηκω στο χαρισματικο 10% οπως ειπα αλλα ξεχασες να γραψεις
οτι ειμαι 7αρακι βια 8 που πλασαρομαι παρα πολυ καλα με εξαιρετικη αυτοπεποιθηση
και ψυχραιμια οπως ξεχνας να παραθετεις κι οτι δεν σε συμφερει.

Τα υπολοιπα ειναι αντιδραση (σου). Πηγαινε τωρα να βρεις καμια π ο υ τ α ν α
να την ονομασεις γκομενα για να γινει παζαρι.

Δεν μειωνω την προσπαθεια σου. Ισα ισα που εχεις κι ωραιο λογο.
Απλα να λες οτι πας με πουτανες οσο εγω θα λεω οτι παω (και) με πουτανες.
Και εισαι οκ ανδρας διοτι στηριζεις οτι κανεις...οπως κι εγω!

Φιλικα και παντα αντικειμενικα συμφωνα με οτι διαβαζω...

:hi:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.214
Like
3.488
Πόντοι
1.706
Eιμαι 40 κατι και με ξερουν αρκετοι. Το 60 το εβγαλα (στο μπαμ και ευχαριστω την διοικηση)
γιατι οταν μου εστελναν π.μ μου ελεγαν ποσο ειμαι κτλ (βαρεθηκα)
για να ξερω οσα ξερω. Ετσι ειναι βλεπεις οταν ξερεις.
Δεν ανηκω στο χαρισματικο 10% οπως ειπα αλλα ξεχασες να γραψεις
οτι ειμαι 7αρακι βια 8 που πλασαρομαι παρα πολυ καλα με εξαιρετικη αυτοπεποιθηση
και ψυχραιμια οπως ξεχνας να παραθετεις κι οτι δεν σε συμφερει.

Τα υπολοιπα ειναι αντιδραση (σου). Πηγαινε τωρα να βρεις καμια π ο υ τ α ν α
να την ονομασεις γκομενα για να γινει παζαρι.

Δεν μειωνω την προσπαθεια σου. Ισα ισα που εχεις κι ωραιο λογο.
Απλα να λες οτι πας με πουτανες οσο εγω θα λεω οτι παω (και) με πουτανες.
Και εισαι οκ ανδρας διοτι στηριζεις οτι κανεις...οπως κι εγω!

Φιλικα και παντα αντικειμενικα συμφωνα με οτι διαβαζω...

:hi:
Τύπε, τρως 12 χυλόπιτες την ώρα και μας λες ότι αισθάνεσαι άρχοντας. Και πάνω που νόμιζα ότι είσαι κάποιος νεαρός και δικαιολογείσαι, έρχεσαι και μας λες ότι είσαι 40 χρονών και κάνεις καμάκι δρόμου;
Οκ δικαίωμά σου, αλλά οι απόψεις σου δεν έχουν πλέον καμμία βαρύτητα. Συνέχισε ακάθεκτος και στα 50, γίνε επιχειρηματίας στο χώρο της χυλόπιτας, λόγω πολυετούς εμπειρίας.

Και θα με βγάλεις ότι πάω μόνο με πουτάνες, έτσι αυθαίρετα επειδή σου κάπνισε; Σαν τον πρίγκηπα της χούφτας και συ; Ας τα βρω με το γερμανιδάκι και ποσώς με ενδιαφέρει τι σκέφτονται κάτι λουζερς σαν και σας.
Εγώ δεν θα σου βγάλω το καπέλο, γιατί είσαι μυρωδιάς από γυναίκες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom